Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello.

Új telefonom van.
Ahhoz, hogy paypasszal fizessek, miért kell a Pay regisztráció?
Amikor fizetni akarok a telefonnal, akkor feldobja ezt. A végén pedig kiírja, hogy ez a kártya nem alkalmas erre.
A régi telefonnal minden ok volt. A kártya ugyanaz.
Ki lehet hagyni valahogy a Pay-t?

[ Szerkesztve ]

(#1152) slice14 válasza llaszlo (#1151) üzenetére


slice14
veterán

Korábban mivel fizettél? Gondolom valamelyik banki appal...
Állítsd át a telefon beállításaiban az érintéses fizetési alkalmazásta használni kívánt banki app-ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1154) K Norbi válasza SzabóTamàs90 (#1153) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem sem frissül soha.

(#1156) zsola400 válasza llaszlo (#1151) üzenetére


zsola400
aktív tag

Melyik bank kártyája amivel eddig is fizettél?

(#1157) slice14 válasza SzabóTamàs90 (#1153) üzenetére


slice14
veterán

"Akinek a Google fiókján már elérhető, az tudja engedélyezni / letölteni."

Igen én b***tam el mert kimaradt két szó a mondatból. Helyesen így szolt volna:
Akinek a Google fiókján már elérhető a GPay app, az tudja engedélyezni / letölteni.

Azért gondoltam hogy egyértelmű, mert az appot linkeltem, így az elérhetőség arra irányult.

#1155: Bocsi mindenkitől, hülyeséget beszéltem.

Oda írtam azt is hogy mire gondoltam.

De akkor haddjuk a francba, mindenki megkapja amikor megkapja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1158) slice14 válasza zsola400 (#1156) üzenetére


slice14
veterán

Én Curve-el fizetek már több mint egy éve (a Gránit kártyám van mögötte), így egyértelmű hogy GPay-t használok. Azelőtt a Gránit eBank app-al fizettem. A Simple leginkább a számla és buszjegy vásárlás miatt van fent.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1159) zsola400 válasza slice14 (#1158) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ismerem kb. 1,5 éve használom Revolut, Curve, Gpay fizetésre, Unicreditnél esély sem lenne, Simple másra nem is igazán való.
A kérdésem igazán a pontosítás>segítség nyújtás miatt tettem fel.

(#1160) ACE- válasza slice14 (#1157) üzenetére


ACE-
addikt

Bocs, csak k*rvára bántja a szemem:
A "had(d)juk" helyesen hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1161) slice14 válasza ACE- (#1160) üzenetére


slice14
veterán

Lövészárok lett volna, csak nem jutott eszembe a szó. :D

#1159 zsola400: Akkor most tulajdonképpen mi is a probléma? Nem tudod a Curve-t digitalizálni GPay-hez?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1162) hedgehog válasza slice14 (#1161) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem zsola400 kérdez, hanem llaszlo. Akinek te már válaszoltál is, zsola400 csak segíteni akart tovább :)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1163) slice14 válasza hedgehog (#1162) üzenetére


slice14
veterán

Ezt is benéztem. :DDD
Most kezdek magamhoz térni a tegnapi után. Két szó kimarad, és máris bele állnak az emberbe. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1164) emeritus válasza slice14 (#1163) üzenetére


emeritus
tag

Hozzászólásaid nem haszontalanok. A GPay alkalmazás szabályszerű letölthetősége többeket érdekelhet, minden erre vonatkozó tapasztalat, adat számomra (is?) érdekes.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1165) llaszlo válasza slice14 (#1152) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez az köszi

(#1166) slice14 válasza emeritus (#1164) üzenetére


slice14
veterán

Köszi. :R

#1165 llaszlo: Örülök.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1167) K Norbi válasza emeritus (#1164) üzenetére


K Norbi
addikt

Hozzászólásaid nem haszontalanok.

És finom is! [link] :DDD

(#1168) slice14 válasza K Norbi (#1167) üzenetére


slice14
veterán

Na köszi. Most mehetek a boltba. Megkívántam. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1169) aujjobba


aujjobba
addikt

Ez a rengeteg szivas mibol ered?
Amikor jott a hir, hogy az applepay elindult itthon nehany bankkal, masnap mar mukodott is hiba nelkul.
Itt most a Google a farok, vagy a bankok, vagy mi van?
Felesegem telojan anno sikerult legalabb a Curve-ot beregelni, de mivel erste kartya van mogotte az is buko mert nem mukodik normalisan a curve mogott.

[ Szerkesztve ]

(#1170) <Adamsky> válasza aujjobba (#1169) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem a Google a f@*ok. Ahogy ezt a GPay-t kis hazánkba bevezette, azt oktatni kellene. Úgy értem, mint elrettentő példát. A bankokat azért menteném fel a felelősség alól, mert egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy időben szóltak nekik (mármint a Google-től), másfelől, tőlük senki, semmit nem ígért.

[ Szerkesztve ]

(#1171) emeritus válasza aujjobba (#1169) üzenetére


emeritus
tag

Kezelhető gondok oka, hogy a Google Pay nem érhető el a szokásos módon a Play Áruházból itthon, viszont más módon egyes banki/bankszerű alkalmazásokon keresztül Google fiószolgáltatásként, igen. Új, nem járt utak, buktatókkal. (A még egyenlőbbek kivételek.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1172) <Adamsky> válasza emeritus (#1171) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... fiószolgáltatásként, igen." - kivéve egyes gyártók, bizonyos rendszerei (ld. aláírásom). Ez persze nem a Google hibája, ill. másképp. Az, hogy a gyártók ilyen szinten belenyúlhatnak az Android-ba nem vet jó fényt az "ökoszisztémára".

(#1173) Divinity válasza aujjobba (#1169) üzenetére


Divinity
őstag

Nem kifejezetten a Google farok, itt is képbe jön a szuper szegregáleság az eszközöknél. Mivel mindenki úgy heggeszti a saját rendszerét ahogy akarja ezért nem olyan gördülékeny egy ekkora volumenű szolgáltatás bevezetése. Pláne, hogy a legtöbb bank már rá állt a saját megoldására és nem hiszem, hogy veszni akarják hagyni a háttér rendszert inkább azt próbálják hozzá reszelni a GPayhez

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1174) aujjobba válasza Divinity (#1173) üzenetére


aujjobba
addikt

Felesegem hasznalja neha az erste mobilfizeto appot, de idonkent elutasitja a fizetest a terminal, maskor PIN kodot ker, megbizhatatlan fura katyvasz.
Gondolom az ilyesmit a GPay normalisan kezelne, emiatt inkabb hagyja csak veszni a bank a jelenlegi takolt megoldasat, szerintem.

OFF: az applepay-t hasznalva soha nem kert PIN-t a terminal, es egyszer volt sikertelen a fizetes, amikor epp a Curve szarakodott. Ott az oram reggeli feoldasa, vagy a telefon feloldasa kimeriti az eros ugyfelazonositas fogalmat, ezert nem ertem, hogy az erste appnal minek ker PIN-t droidon.

(#1175) Divinity válasza aujjobba (#1174) üzenetére


Divinity
őstag

Persze az volna a felhasználó barát megoldás, ellenben financiális szempontból rengeteg kidobott pénz

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1176) <Adamsky> válasza aujjobba (#1174) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... emiatt inkabb hagyja csak veszni a bank a jelenlegi takolt megoldasat, szerintem."
Attól függ melyik. Nem tudom a más banknál mi a helyzet, de az OTP ugye a Simpe-be egy elég komoly szolgáltatáscsomagot integrált. Szóval nem "csak" egy mobilos fizetési felület. Ilyet a Google sose fog tudni (itthon). A Google Pay az utca embere számára "láthatatlan", nulla infója van róla. Ha pedig mégis tudomást szerez róla valaki (pl. szomszéd), akkor pedig előkerül, hogy mit is lehet ezzel csinálni, amit mondjuk az előbb említett Simple-el nem. A GPay nagy előnye lenne, hogy egyszerre több kártyát is tud kezelni (most a Curve-öt hagyjuk!). Na épp ezt szúrta el a Google, ugyanis a váltás - app v. bármilyen más megoldás (widget) hiányában - pusztítóan körülményes.
Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, lehet az OTP is lép, de nagyon nincs rákényszerítve, és ez jelentősen a Google bénázásának köszönhető. Utóbbi se nagyon töri magát, hogy lenyomja a helyi megoldásokat, szóval ez eléggé 22-es csapdája.

(#1177) tomp válasza <Adamsky> (#1176) üzenetére


tomp
félisten

Azért a bankok sem nagyon reklámozzák szét magukat a saját házi NFC-s megoldásukkal.
Apple Pay-es hatalmas plakát, kirakatban, a sajátjuk meg egy kis cetli kb...
OTP-nél Apple Pay reklám meg minden, a Simple-t meg kirakják az ablakba úgy, hogy nem írják ki, hogy Simple. Fel se merik vállalni a nevét. Vajon miért nem?
Van egy kép a plakáton ami egy appot mutat. De mi lehet az? A látottak alapján passz. Bemegy az ember megkérdezni és mondják, hogy hát a Simple de....
Megélt eset.
A Google Pay a banknak olcsóbb hosszabb távon. (nem kell folyamatosan hegeszteni az appot, nincs token hiba miatti plusz munka) Az egy másik kérdés, hogy akkor mi lesz a meglévő haveri céggel aki tákolta az adott bank NFC-s megoldását.

(#1178) emeritus válasza <Adamsky> (#1176) üzenetére


emeritus
tag

A Google, mint világcég - "...a világ összes információjának rendezése, univerzálisan elérhetővé és hasznosíthatóvá tétele..” - küldetéssel nem lehet(ne) nem megfelelő minőségű pénzügyi szolgáltatások részese, ahogy ez bármely mostani partnerei számára is kínos kellene legyen. A megoldásig a jogszerűen nyitott (kis)kapuk ismertetése/használata marad.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1179) hedgehog


hedgehog
senior tag

Szerintem egyébként a jelenlegi helyzet csak annak köszönhető, hogy a Google épp átállás közepén van. Cserélik le a régi szolgáltatáscsomagot az újra, és az van fókuszban náluk, nem foglalkoznak elegen a régi appal szerintem.
Egyébként nálam évek óta kiválóan működik a Google Pay, csak akkor volt elutasítás ha túl hamar vettem el a telefont (értsd gyakorlatilag rögtön, még a kártya se jelent meg a képernyőn: ilyenkor jön a "túl gyorsan mozgatja a telefont" üzenet), minden más esetben rendben volt a fizetés (na jó, ha épp nem felejtettem freezelve a kártyát :D )

-- aka p3d3str1an

(#1180) <Adamsky> válasza hedgehog (#1179) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Cserélik le a régi szolgáltatáscsomagot az újra ... " - hol?
Az USA-ban már lecserélték. Utálják is az újat, mint a ...

" ... nem foglalkoznak elegen a régi appal szerintem."
Hogyne foglalkoznának! Szinte havonta frissítik.

Totálisan nem látni, hogy mit akar a Google, ill. mi a célja.

Szerintem az "alap" érintésmentes fizetést - egy gyors kártyacserélési lehetőséggel - már rég a rendszer részéve kellett volna tenni. Aztán régiónként írhattak volna külön kiegészítő app-ot, ha szükséges.

" ... nálam évek óta kiválóan működik a Google Pay ... "
Maga a GPay nálam is szuperül működött addig, amíg nem jelentek meg hivatalosan is itthon. Viccesen hangzik, de így van. Persze ehhez kellett a Huawei mérnökök f@**sága is. Szóval most nekem - meg még jó pár sorstársamnak, akinek Emui 9-es telefonja van - csak akkor működik az érintésmentes fizetés, ha fenn van az "old" app, amit először tiltottak, most pedig gőzerővel fejlesztenek, de közben a Play!-ből nem letölthető, ezért több ezer felhasználót arra kényszerítenek, hogy sideload-ja az apk-t. Mi ez, ha nem bénázás a köbön?

(#1181) K Norbi válasza hedgehog (#1179) üzenetére


K Norbi
addikt

Én most új szinten vagyok a Visa kártyával...
Mint a villám!

Most olyan mint eleinte volt a g pay.
Revolut mc közel sem volt ennyire gyors.
Meg másabb.. Ez leirhatatlan érzés :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1182) hedgehog válasza <Adamsky> (#1180) üzenetére


hedgehog
senior tag

"Cserélik le a régi szolgáltatáscsomagot az újra ... " - hol?
Az USA-ban most lecserélt app azt először Indiában vezették be, utána lett USA. Biztos vagyok benne, hogy szépen lassan mindenhol át fognak állni arra. Ezért hiába is frissítik a régi appot folyamatosan, tuti halálra van ítélve már.

A rendszer része az "alap" érintésmentes fizetés, mert be van építve a Play Services-be. Az, hogy a kártyákat hozzá lehet-e adni vagy sem, az szerintem nem olyan egyszerű téma. Túl sok a szereplő a dologban, lásd egyáltalán a mobilfizetés mennyi kanyaron ment keresztül (simkártya, Secure Element, és most a tokenizációs HCE cucc).

-- aka p3d3str1an

(#1183) <Adamsky> válasza hedgehog (#1182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mindenhol át fognak állni arra."
Háát, nem tudom, hogy ennek most örüljünk-e vagy sem (pusztítóan rossz véleménnyel vannak róla a felhasználók).

" ... be van építve a Play Services-be." - ezzel tisztába vagyok, csak mintha félidőben kiesett volna a fejlesztő kezéből a klaviatúra. Kellene hozzá mondjuk egy widget, amivel gyorsan lehet kártyát váltani, és kész is lenne (so-so).

(#1184) emeritus válasza <Adamsky> (#1183) üzenetére


emeritus
tag

A régi GPay app "hátránya", hogy nem keres rajta eleget a Google, nagyobb szeletet akar - és szerez - a tortából. ("Látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk: isá, por ës homou vogymuk.")

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1185) ACE- válasza K Norbi (#1181) üzenetére


ACE-
addikt

Ja gondolom az 1.5 mp helyett 1.45 alatt történik a fizetés, biztos érzékelhető. :C :D :DDD

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1186) llaszlo válasza slice14 (#1166) üzenetére


llaszlo
veterán

Sajnos mégsem működik az NFC-s Paypass. Most akartam vele fizetni és azt írta a terminál, hogy érvénytelen kártya. A bankkártyával minden rendben azzal tudok fizetni.
Mit kellene még csinálni, hogy működjön rendesen?
Közben meg is találtam. Újra digitalizálni kellett a kártyát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1187) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Ma először próbáltam fizetni a gpay szolgálzatással.
Az eddig regisztrált kártyám (virtuális) mobil fizetésre alkalmatlan a gpay szerint.
Beregisztráltam egy "valódi" kártyát, de a google szerint az is alkalmatlan.

Működik egyáltalán vagy csak a simple marad, amivel ténylegesen fizetni lehet?

(#1188) K Norbi válasza ACE- (#1185) üzenetére


K Norbi
addikt

Aki nem hiszi, járjon utána :o

(#1189) vnorbi válasza bostone (#1187) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amennyire követem, a Magyarországon jelenlévő szolgáltatók közül a Revolut, Curve, Wise és K&H által kibocsátott kártyák alkalmasak GPay-en keresztüli NFC-s fizetésre. Ha más banktól van a kártyád, akkor jogos, hogy (egyelőre) nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1190) K Norbi válasza vnorbi (#1189) üzenetére


K Norbi
addikt

Megy a Vivid is és a monese is. :D

(#1191) vnorbi válasza K Norbi (#1190) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi a kiegészítést! Kikerestem a hivatalos oldalt a listával, ezen valóban ott van a Monese, de a Vivid nincs. Lehet, hogy ahhoz van köze, hogy a kibocsátott kártya bin alapján magyar régiós, és a Vividé nem ilyen, ezért nincs nálunk feltüntetve, míg a németországi listán ott van (csak tippelek).

(#1192) K Norbi válasza vnorbi (#1191) üzenetére


K Norbi
addikt

Lehet, hogy ahhoz van köze, hogy a kibocsátott kártya bin alapján magyar régiós, és a Vividé nem ilyen, ezért nincs nálunk feltüntetve, míg a németországi listán ott van (csak tippelek).

Így van! Jól mondod :K

[ Szerkesztve ]

(#1193) bostone válasza vnorbi (#1189) üzenetére


bostone
addikt

Így már érthető miért fogadta olyan kedvetlenül a cukorkát.
Köszönöm a választ!

(#1194) anadroid válasza vnorbi (#1191) üzenetére


anadroid
senior tag

A német listán ott a zen.com is, németnek is tűnik a kártyám, de az érintés aktiválásakor elküld gyufáért, és le is veszi az aktiválás lehetőségét.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1195) vnorbi válasza anadroid (#1194) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ennyire nem értek hozzá.

Nálam a Revolut és K&H appok azonnal bedobták a GPay-hez adás lehetőségét, amint hivatalossá vált a dolog, a Curve és a Wise pedig hónapokkal később lett csak hozzáadható, mint ahogy a Google már állította, hogy működik.

A Wise-t próbáltam kézzel felvenni kártyaadatok alapján, mielőtt az app felajánlotta volna a hozzáadást, de így csak az online fizetés funkciót tudtam volna használni, az NFC-set nem.

[ Szerkesztve ]

(#1196) slice14 válasza llaszlo (#1186) üzenetére


slice14
veterán

Közben meg is találtam. Újra digitalizálni kellett a kártyát. :)

Az nem árt , ha új telefonra költözöl. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1197) K Norbi


K Norbi
addikt

Revolutnál lehet kérni Visa virtuális kártyát. :K

(#1198) kanyi51 válasza K Norbi (#1197) üzenetére


kanyi51
senior tag

már vagy egy hónapja

(#1199) poli27


poli27
veterán

Mivel hetek óta nem megy a Gránit banknál a telóval fizetés, ezért többször panaszt tettem, 3 napja felhívott az egyik igazgató a cégtől hogy elnézést kérjen... És elmondta nem náluk van a hiba hanem a Mastercardnál, amit nem tudnak elérni hogy javítsák... Megkérdeztem miért nem vezetik be a Google payt, azt mondták most azon vannak, elvileg Augusztusra be lesz vezetve... :D

(#1200) slice14 válasza poli27 (#1199) üzenetére


slice14
veterán

Várjuk azt az augusztust. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.