Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) K Norbi válasza kano (#1050) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze.
És nem érdekel :DD :C

Jujjj de kinosan erzem most magam.
Jaly most mi lessz?? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1052) kano válasza K Norbi (#1051) üzenetére


kano
nagyúr

Jól van na, csak megütötte a szemem! :R
Hogy ON is legyek:
Nem tudja valaki, hogy az új appban ki lehet-e játszani a telefonszám megadását valahogy? Nem igen van amerikai telefonszàmom, de a Pay régióm USA.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1054) anadroid válasza kano (#1052) üzenetére


anadroid
senior tag

Van olyan külföldi szolgáltató, amelyik ingyen ad bizonyos városokból amerikai telefonszámot. Egyetlen feltétel: havonta-negyedévente kell fogadni egy hívást.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1055) Divinity válasza kano (#1052) üzenetére


Divinity
őstag

Ha ki is játszód elvileg nem fog menni még csak USA kártyával, az eddig felvitt nem USA kártyákat nem fogod tudni managelni elméletben

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1056) <Adamsky> válasza kano (#1052) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes, hogy akikre rá lett kényszerítve az új app, jelentős részük menekülne róla, te pedig - annak ellenére, hogy pont ugyanazt tudnád vele csinálni itthon, mint a régivel (ha és amennyiben működésre tudod bírni) - erre vágysz. :F

(#1057) kano válasza <Adamsky> (#1056) üzenetére


kano
nagyúr

Írtam én ilyet, hogy erre vágyom? Azt viszont írtam, hogy a Pay régióm USA, mert régebben csak így ment a GPay és azóta sincs vele semmi gondom, így ha nem muszáj nem módosítanám. Viszont az USA-ban kötelezően át lesz mindenki állítva (talán április elején) az új Pay-re. Ezért kérdeztem, hogy egy telszám megadása nélkül maradhat-e a jelenlegi felállás.
De ahogy látom nem. Át kell térnem itthoni Pay régióra, de az a baj, hogy ezzel eddig csak a szívás volt (amikor még itt voltam).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1058) pdr755 válasza <Adamsky> (#1056) üzenetére


pdr755
tag

Pontosan, lásd még: [The new Google Pay repeats all the same mistakes of Google Allo]
Egy része amit ír nem amerikai kontextusban kevésbé releváns, meg nem akarnám emberek közötti pénzküldésre használni de pl. ha ez is telefonszámhoz lenne kötve mint a Viber, Whatsapp, azt finoman szólva nem díjaznám.

(#1059) kano válasza pdr755 (#1058) üzenetére


kano
nagyúr

Na igen, kevésbé szeretném itt a 2 faktoros azonosítást.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1060) <Adamsky> válasza kano (#1057) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Pay régióm USA, mert régebben csak így ment a GPay ... "
Ja, értem. OK. Hát, akkor nem marad más hátra, mint a "hazaköltözés".

#1058 pdr755
Köszi a link-et. Még csak átfutottam, de majd elolvasom figyelmesebben is.
Viszont az már most is látszik, hogy ez egy jó nagy kalap kaki. Ha képes lesz a Google ezt is - nálunk is - elcseszni, akkor lehet az lesz az utolsó szög nálam az Android koporsójában, és kénytelen leszek az almára váltani (de nem szeretném... :( )

[ Szerkesztve ]

(#1061) pdr755 válasza <Adamsky> (#1060) üzenetére


pdr755
tag

Szerintem a G esetében a vállalati inercia vagy tehetetlenség, illetve a belső rivalizálás (a két GPay-t két külön részleg csinálja, az egyik USA a másik Szingapúr beli), valamint az állandó variálások miatt nem kell tartani attól hogy holnaptól bevezetik itt is. Könnyen lehetséges hogy az USA/India/Szingapúr trión kívül marad az eddigi GP egy jó ideig.
Amúgy a fő telefonomon én már átálltam Apple-ra, az egyik ok pont a Google Pay megoldatlansága.

(#1062) tomp


tomp
félisten

Hajnal óta fixen mutatja a GPay app a tranzakciók részleteit!
Spar, Interspar, CBA esetén van pontos cím, webcím, térkép.
Spar/Interspar párosnál tel.szám és logó is.
Lehet lassan engedélyezik ezt is mivel hamarosan jön az első hazai bank?

(#1063) K Norbi válasza tomp (#1062) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát már nem bánnám :C

(#1064) slice14 válasza tomp (#1062) üzenetére


slice14
veterán

Pár napja frissült a 2.129-esre. Gondolom ebbe került már bele. Viszont ezek az adatok sajnos nem fiókhoz vannak kötve, mint a Simple-nél, hanem digitalizált kártyához. Tehát, ha valami oknál fogva újra kell digitalizálni a kártyát, akkor a korábbi érintéses fizetéses tranzakció lista nem érhető el.
Legalábbis korábbi újra digitalizálás után ezt vettem észre.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1065) tomp válasza slice14 (#1064) üzenetére


tomp
félisten

Maga az app eddig is tudta. Már jó pár hete meg-meg jelentek a részletes adatok de aztán gyorsan el is tűntek. Most viszont stabilan ott vannak.
Azért vicces, hogy a Félegyházi Pékségnél van részletes adat de a mekinél nincs. :DDD

Igen weben csak annyit ír, hogy mikor vásároltam milyen eszközzel és mennyit. Bár van egy hozzávetőleges térkép de az nem pontos.

(#1066) K Norbi válasza tomp (#1065) üzenetére


K Norbi
addikt

Homokos még az app?
Vagyis aa McRoyal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1067) K Norbi válasza K Norbi (#1066) üzenetére


K Norbi
addikt

Már nem csinálja!
Teszteltem..

Másnak is jó?

(#1068) tomp válasza K Norbi (#1067) üzenetére


tomp
félisten

Mármint MC érintésekor karikázik e a GPay? Nálam igen. Ma próbáltam ki. Amúgy mindig Wise virtuális Visa-val használom a GPayt.
Ez nagyon tetszik:

:C

(#1069) K Norbi válasza tomp (#1068) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen igen, ma 3 helyen fizettem valóban megmaradt.
De egyébként, ha odatartom és azonnal elveszem.
Akkor is jó.

Még azt se várom meg hogy sípoljon. Akkor is kifizette.

Ez nálam is ilyen Mc alatt.
De csak pár napig látszik, utána eltűnik a logó

[ Szerkesztve ]

(#1070) tomp válasza K Norbi (#1069) üzenetére


tomp
félisten

Igen ha elveszem kb azonnal akkor is sikeres lesz a fizetés csak hát zavar, hogy nincs azonnal pipa ellenben Visa-val van.

Nekem az utolsó még látható tranzakcióm december 23!

Kár, hogy azóta már megszüntette a Costa a bankkártyás fizetést... :W

(#1071) István89 válasza tomp (#1070) üzenetére


István89
tag

Kár, hogy azóta már megszüntette a Costa a bankkártyás fizetést

:Y Utalással azért lehet?

Amúgy nálam nem elég rossz aránnyal jelennek meg az adatok. Interspar/Spar eddig kb. 3x ha volt, hogy megjelentek jól az adatok, de aztán pár napra rá már azok se látszódtak. Eddig nekem a Mcdonalds adatai voltak ott mindig és a Rossmann, DM párosnál elég sok üzletnél megjelent, de aztán volt, hogy ugyanott vásárolva már semmit nem írt ki a tranzakcióról. :)

Nem tudom, hogy ennek hogyan kéne működnie, de kb. mióta Google Pay-t használok azóta is így jelenik meg néha 1-2 kereskedő adatai, aztán sokáig semmit nem mutatnak az összegen és a kereskedő nevén kívül.

(#1072) tomp válasza István89 (#1071) üzenetére


tomp
félisten

Nem! Csak kp! Üdv 2021-ben...

Nálam DM, Rossmann, Tesco, Spar/Interspar, Zing pontos adatokat mutat. Tesco, Spar, Costa esetében logo is van. Többinél nincs.
Eddig nem volt részletes infó. Kb 1 hete jelentek meg és nem is tűnnek el. :)

(#1073) István89 válasza tomp (#1072) üzenetére


István89
tag

Az úgy nem annyira szabályos 2021-ben. Valamilyen elektronikus fizetési módot ajánlaniuk kell az online pénztárgépeseknek. Nagyon meglepő, gondolom az alkalmazottak is biztos örülnek a döntésnek. :)

A logó nekem is megjelent mindegyiknél, ahol megjelentek az adatok. Mindenesetre örülnék, ha ez állandóan látszódna mindegyik tranzakciónál csak jó lenne, ha több tranzakciót lehetne látni visszamenőleg.

(#1074) slice14


slice14
veterán

A11-nél simán be tudtam állítani a Curve-t érintéses fizetésre a GPay app-ből.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1075) K Norbi válasza slice14 (#1074) üzenetére


K Norbi
addikt

:O :O
Legalább a Curve menne nálam.
TW simán életre tudnám kelteni. ;]

(#1076) <Adamsky> válasza K Norbi (#1075) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na papa! Ma, most, AZONNAL(!) próbáld meg!
Nekem most Curve app alól → add card-al sikerült. El sem hiszem.
... mondjuk fizetni még nem fizettem vele, de jött SMS, hogy használhatom a kártyát, és látom a GPay alatt, hogy contactless payment enabled.

[ Szerkesztve ]

(#1077) K Norbi válasza <Adamsky> (#1076) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor csak náluk volt a hiba!! :K

Nekem még most sem sikerült, sajnos.
Ahogy látom tegnap Frissült a Curve app.

Az előző frissítéssel, magától megjelent a G pay gomb.
De sajnos, nem megy.
Se app, se Curve app alól.

(#1076) <Adamsky>
Mibe hogy nem mered kitörölni. :DDD :DDD
És újra megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1078) <Adamsky> válasza K Norbi (#1077) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mibe hogy nem mered kitörölni. ":DDD :DDD
Nyertél :K Szerintem telefont se fogok többet cserélni. Kikapcsolni sem merem :D

Ááá, nem hiszem, hogy bármi hiba lett volna. Nálam nem volt se factory reset, se egyéb mókolás. Legutóbb nem ment. Ma eszembe jutott, hogy ráírok a support-ra, mert hallgatnak mint az a bizonyos hal a szatyorba, de előtte azért gondoltam rápróbálok, hogy teljes biztonsággal mondhassam nekik, hogy még mindig sz@r. Erre most működik. De, nem én vagyok az első, akinek mindenféle előzmény nélkül egyszer csak (újra) jó lett.

"Az előző frissítéssel, magától megjelent a G pay gomb."
Nekem GPay gomb régóta van Curve alatt, de onnan se ment (eddig). Viszont ahhoz, hogy legyen gombom kell a natív GPay app.

Egyébként csak a jegyzőkönyv kedvéért:
GPay verzió: 2.129.362212739 (már van 2.129.364674449-es)
Curve: 2.5.81

[ Szerkesztve ]

(#1079) K Norbi válasza <Adamsky> (#1078) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem a Curve felől volt hiba?
Hát akkor hogy sikerült? Létezne az időablak??
Majd fogom én is próbálgatni akkor többet.
TW se megy... :DDD

Curve az van fent 2.5.81
G pay ből ez 2.129.362212739

De már feltoltam a legújabbat. :C

[ Szerkesztve ]

(#1080) tomp válasza K Norbi (#1079) üzenetére


tomp
félisten

Ez fájni fog!
Íme a OnePlus 9 Pro-n a GPay felállásom:
:DD :DDD

(#1081) slice14 válasza tomp (#1080) üzenetére


slice14
veterán

Én tegnap állítottam be a Revot és a Wise fizikai kártyámat is, Android 11 frissítés és gyári visszaállítás után.

Bár csak azért, mert jobban néz ki így, mint fehér alapon egy MC vagy egy Visa logó. :D

Te tartod a Oneplus mottóját "Never settle"? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1082) K Norbi válasza tomp (#1080) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem is így kéne kinézzen. :C

(#1083) tomp


tomp
félisten

Magyar Wise fiókkal úton van a fizikai Visa beta kártya.
Mai email:

Google szerint van itthon GPay Wise. A Wise oldala szerint nincs. Email szerint van. :DDD

(#1084) slice14 válasza tomp (#1083) üzenetére


slice14
veterán

Nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal láb. :D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1085) K Norbi válasza tomp (#1083) üzenetére


K Norbi
addikt

Hogy igényeltél fizikai visat?

Én sehol nem találom.

(#1086) tomp válasza K Norbi (#1085) üzenetére


tomp
félisten

Appban ott volt, hogy igényeljek. Még húsvét előtt!
Ez is béta!

(#1087) K Norbi válasza tomp (#1086) üzenetére


K Norbi
addikt

:R

(#1088) csako


csako
veterán

Na, akkor jöhet a többi bank is :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1089) Hovi válasza csako (#1088) üzenetére


Hovi
aktív tag

(#1090) tomp válasza csako (#1088) üzenetére


tomp
félisten

Áááá az OTP-nél marad az atom(hulladék)stabil Szimpöl... :W

(#1091) István89 válasza csako (#1088) üzenetére


István89
tag

Nagyon meglepő, mivel konkrétan nem mondták ki, hogy be fogják vezetni, inkább a vizsgálják még a bevezetését hangoztatták folyamatosan, de a többi bankot- akik jelezték a nyári indulást - gyorsan beelőzték. :)

1090 tomp

Múlt héten megint nagyot alakítottak az applikációval. :)

[ Szerkesztve ]

(#1092) tomp


tomp
félisten

Google Pay elsőként a K&H-nál!

István89
Ja olvastam. Jót nevettem rajtuk...
Hihetetlen, hogy 2021-ben engedik azt az appot üzemeltetni... :W

[ Szerkesztve ]

(#1093) csako válasza tomp (#1090) üzenetére


csako
veterán

Hát, ha nekik jobb, hogy Revolutra mentem át az efféle-fizetésre használt pénzem... :DDD :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1094) tomp válasza csako (#1093) üzenetére


tomp
félisten

Ugyan így vagyok én is csak én a Wise-ra.
1éve nem használtam az OTP-s fizikai kártyámat. Nem is tudom minek van...
Megjön a fizetés, levonják a streaming szolgáltatások díjait, átutalom a pénzt a Wise-ra. Több forgalmam nincs rajta. 1x kérdezték, hogy miért nem használom a számlámat. Mondom nincs mivel mert nincs Google Pay. Hát igen megértem. Revolut?
Az ügyintéző azt használta. :DDD

(#1095) Hovi válasza tomp (#1094) üzenetére


Hovi
aktív tag

Lehet nagyot álmodom, de van abban valami amit írsz. Talán rájönnek a bankok, hogy esetleg ez is egy "ellenszer" a fintech-ek ellen, ha legalább a GPay-t bevezetik...
Én sem használom jó ideje a bankszámlám. TopUp a revóra (akár naponta is). De most majd tudok fizetni a GPay-al is. Bár, nagyon hiányozna a revo app összesítője: mire mennyit költöttem.

(#1096) tomp válasza Hovi (#1095) üzenetére


tomp
félisten

Ellenszernek ellenszer de ismerve a hazai bankokat akik impotensek...
Az új OTP app már eléggé fintech ellenszer. Szépen kategóriákban vannak a tranzakciók, gyors az app(már amikor nem áll le az OTP rendszere...) tranzakciókról push értesítés. De hivatalosan havidíjas lesz az új netbankjuk... :DDD

(#1097) Hovi válasza tomp (#1096) üzenetére


Hovi
aktív tag

"De hivatalosan havidíjas lesz az új netbankjuk..."
Ez annyira magyar, annyira OTP... :W
Viszont a push értesítés jó dolog. Sajna KH-nál nincs. Bizonyára kurva nagy meló lenne leprogramozni... No meg nem lehetne 37Ft-ot kérni egy sms-ért.

[ Szerkesztve ]

(#1098) csako válasza tomp (#1096) üzenetére


csako
veterán

Nem kizárt, hogy az új app díját is tologatják majd sokáig, mint asszem a Simple kártyáét.
Elbukhatott a kérdőív azon kérdése, hogy "fizetne-e érte" :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1099) István89 válasza Hovi (#1095) üzenetére


István89
tag

Igen, amennyire tetszik nekem a Wise és a Revolut, inkább valahogy használnám a Gránit alatt Google Pay-t, de mivel gránitnál se lesz bevezetve, így az embernek nincs sok lehetőségé jelenleg, aki nem szeretne a simple féle appokkal szenvednie pénztáraknál. :)

Mindenesetre reméljük a többi bank is mihamarabb csatlakozik, és aztán talán a kimaradó bankok is belátják, hogy nincs értelme az árral szemben úszni, ha fintech cégekkel felakarják venni a versenyt.

(#1100) Hovi válasza István89 (#1099) üzenetére


Hovi
aktív tag

Igazad van, fel kellene venni a versenyt. DE ehelyett inkább az elnyomásra játszanak. Lásd csak a legutóbbi MNB anyagot a revo ellen. Bár, most egy lépés a GPay irányába add némi reményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.