Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kobandi


kobandi
csendes tag

A11-en (AOSP) van nekem is, de előtte is azon voltam (MIUI) és akkor nem sikerült hozzáadnom.
De korábban MIUI alatt is használtam, igaz az 10-es volt.
Szerintem nincs benne logika, az engedélyező rendszerük egy fos.

Tegnapig asszony apple payhez sem tudtam ugyanezt a kártyát berakni, most sikerült.

(#952) Divinity válasza K Norbi (#948) üzenetére


Divinity
őstag

Az nem Android verzió lesz mert olyan nincs, hogy 10.1 :DDD Valószínűleg valami huawei-és buli szám lesz

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#953) K Norbi válasza Divinity (#952) üzenetére


K Norbi
addikt

Áhh igen telefon névjegynél
Android 10 van.
Felette Emui verzió 10.1.0

(#951) kobandi Hmm érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#954) tlala válasza kobandi (#951) üzenetére


tlala
addikt

MIUI-s 11-es androidhoz nekem simán ment.

(#955) K Norbi


K Norbi
addikt

Próbálgatom TW-t s a Curve ot G pay alá tenni.
De semmi.....

Revolut viszont fejlődött...
Kitöröltem 1 virtuális kártyát.
És az újat betettem... És már nem sms hitelesítés jött!

Hanem kért a folyamat elindítása előtt ujjlenyomatot végig ment kész.
És semmi hitelesítő sms nem jön!

A brant egye el a Curvöt, ezek nem bírnák így megcsinálni.
A TW vel az élén.
pf

(#956) tomp válasza K Norbi (#955) üzenetére


tomp
félisten

Én az Android 11-re való frissítés miatt újra hozzáadtam a TW, Revolut és Curve kártyát a GPay-hez. Csak a Curve esetében volt SMS. Revolut ujjlenyomatot kért. TW-nál semmi. Feltételeket elfogadtam, pörgött a karika 2-3mp-ig és már éles is lett az érintéses opció.
Szerintem a TW azt figyeli, hogy a telefon hitelesítve lett e a TW appban. Ha igen akkor nem kell semmilyen SMS kód.

(#957) K Norbi válasza tomp (#956) üzenetére


K Norbi
addikt

Én továbbra se tudtom alátenni.
Curve&TW

Android 11 nem tudom megkapja a Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#958) slice14 válasza tomp (#956) üzenetére


slice14
veterán

OOS 11 béta 1? Használható? Most jött ki a stabil 10.0.16, 7T-re. Márciusig nem várható szerintem a stabil OOS 11.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#959) tomp válasza slice14 (#958) üzenetére


tomp
félisten

Igen! Nekem teljes mértékben használható. Apró bugok vannak.
A legutolsó OOS10-es OB-ra raktam fel. Semmi reset. Tökéletes!

(#960) slice14 válasza tomp (#959) üzenetére


slice14
veterán

Ezzel csak egy baj van. Nem lehet adatvesztés nélkül visszaállni a stabil 11-re, ha ki jön. Ez a Pixel-eknél megoldott ugye, mert az utolsó bétára kijön a végleges, és ha aztán kilépsz a béta programból, akkor nincs adatvesztés. Legalábbis Nexus-nál így volt.

Na jó nem offolom szét a topikot. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#961) K Norbi


K Norbi
addikt

Mai [link]

Google Pay (old app) 2.124.353949344

[ Szerkesztve ]

(#962) tomp válasza K Norbi (#957) üzenetére


tomp
félisten

Akkor ez most fájni fog:
TW virtuális Visa kártya teszt. Igényeltem majd az app kéri, hogy rakjam be GPay-be. Beraktam, sms kód beír és:

:DD

(#963) K Norbi válasza tomp (#962) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem nem megy ez se... :O :((

Kártyát igényeltem.
De nem engedi berakni.
Igaz ezt írja..
Add hozzá a virtuális Visa kártyádat az Apple Pay-hez.

Mai napig nem értem, miért nem tudom hozzáadni...
Mikor már ment, sikerült.
Nem is értem.

Attól mert kitöröltem, simán vissza kellett volna tudjam tenni.
Appon belül elsőre
pff

[ Szerkesztve ]

(#964) István89 válasza K Norbi (#963) üzenetére


István89
tag

Lehet tényleg nem hivatalos az itthoni gpay az ő kártyájukkal, ha mindenhol ezt kommunikálják kifelé. :D Meg kell várni amíg itthon is elindítják "hivatalosan".

(#965) tomp válasza István89 (#964) üzenetére


tomp
félisten

Akkor a GPay listán miért szerepel a TW? Az a hivatalos. Az, hogy a TW gyakorlatilag apphoz köti az elérhetőséget egy dolog. A Google hivatalos listája meg egy másik dolog. Utóbbi hivatalosabb.
Gondolom a TW azt nézi, hogy elérhető e az app. Nem. Akkor nincs. Pedig ugye van.

(#966) István89 válasza tomp (#965) üzenetére


István89
tag

Ez a jó kérdés, de fura, hogy sehol nem kommunikálják november óta a Gpay-t a magyar oldalakon se, de még most a virtuális kártya bevezetésénél se ajánlják fel.

Ha utóbbi a hivatalos és tényleg apphoz kötik, akkor hollandoknál se kellene hogy "hivatalos" legyen, mivel ők is november óta használhatják Google pay-t és az app ott se érhető el.

Szerintem az egész csak TW és Google között valami kommunikációs probléma, hiszen szerencsére itthon a többségnek megy, K Norbi kivételével. :D

[ Szerkesztve ]

(#967) K Norbi válasza István89 (#966) üzenetére


K Norbi
addikt

K Norbi kivételével :C
hehe

Nézzük akkor meg, kimered e törölni a TW-t és újra betenni :DDD

Én a novemberi buziskodás előtt tettem be először Októberben.
Decemberbe kitöröltem, és valamiért már nem tudtam visszatenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#968) István89 válasza K Norbi (#967) üzenetére


István89
tag

Én nem vagyok ennyire bátor, hogy töröljem feleslegesen, de itt a többiek már próbálták és újra hozzá tudták adni, ezért azt gondolom menne nekem is, de ha úgy alakul, hogy törölnöm kell, akkor mindenképpen megírom a végeredményt.

Mondjuk Te nem egyszer törölted le és adtad hozzá, így lehet ezt elégelték meg. :D

(#969) K Norbi válasza István89 (#968) üzenetére


K Norbi
addikt

Mondjuk Te nem egyszer törölted le és adtad hozzá, így lehet ezt elégelték meg.

Hát nem hinném..
Mivel törlés után, első próbálkozásra se ment.
Utána volt többszöri.

[ Szerkesztve ]

(#970) tomp válasza K Norbi (#967) üzenetére


tomp
félisten

De te többször is törölted viszonylag rövid időn belül.
Én múlthéten töröltem(gondoltam Android 11-el legyen friss a token is) az NFC opciót és újra aktiváltam. Semmit nem reklamált. Újra aktiválta. Most pedig szó nélkül ment a virtuális Visa is. Azóta megvolt az első fizetés is vele. :D

Tegnap este a Media Markt terminálja nem bírt magával. 5x érintettem mire elfogadta, hogy én most fizetni fogok. GPay csak annyit írt ki, hogy "Ez nem sikerült" :DDD
Több mint 1 éve GPay-t használok de nem volt még ilyen.

(#971) István89 válasza tomp (#970) üzenetére


István89
tag

Én ugyanígy jártam vasárnap Curve gpay esetén, szintén MM, de nekem a Curve el is utasította a fizetést, aztán TW gpay esetén pedig túl gyorsan mozgattam a telefont felirat jelent meg, aztán ujjlenyomatot kért és csak ezután sikerült a fizetés. Utoljára a Gránit pay-el szenvedtem ennyit a pénztárnál. :D

Az összes Media Markt-ban azok a kicsi kézi terminálok vannak kirakva a vásárlóknak, eltakarva a számok + plexi fal mellett éppen kilóg valahogy, így nehéz oda tenni normálisan a telefont, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#972) zsola400 válasza K Norbi (#967) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én kimertem törölni a Tw-t :DD mert nem igen használom és simán vissza is raktam, app-ból indítottam, SMS-ben jött a kód.
Sokáig, több mint fél évig én sem tudtam újra hozzáadni Curve, Tw kártyákat és android 11 frissítéssel javultak meg.

(#973) slice14 válasza tomp (#962) üzenetére


slice14
veterán

TW virtuális kártya
Én nem látok ilyen lehetőséget. Vagy csak azoknál érhető el, akiknek lejáróban a fizikai kártyájuk.
Meg minek a virtuális, ha ott van még a fizikai? Főleg hogy nem használom semmire, csak van.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#974) K Norbi válasza zsola400 (#972) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát ez az..
Valamit ők nem csináljak jól.
Mennie kéne mint a Revolutnak.

(#973) slice14 Virtuális fontos.
Nekem a Revolutnál van 4 virtuális kártya.
Külön külön szabályozva limitekkel.
Pay pal mögött.
Alinak.
Netes vásárlásoknak.
És bármilyen oldalra megmerem adni kártya. :DDD

És korlátlanra állítva a fizikai G pay mögé betéve.

[ Szerkesztve ]

(#975) K Norbi


K Norbi
addikt

TW fos volt 1 kártyával..
Rettegve adtam ki.

(#976) tomp válasza slice14 (#973) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem kaptál emailben meghívást a béta tesztre akkor nem is fog megjelenni.
Nincs lejáróban a fizikai MC. Nem attól függ.
Virtuális kártya az alkalmi online vásárlásokra jó.

(#977) slice14


slice14
veterán

Nem emlékszek ilyenre.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#978) K Norbi


K Norbi
addikt

Tegnap Tesco kassza, meg Lidl, Aldi, ősrégi terminálok vannak.
hát G pay felugrott tereket jó 5 másodpercig mind 3 boltba. És pipa.
Nektek is szokott így?

De Sport bolt, meg egy másik volt azonnal vágta 1 sec alatt.

[ Szerkesztve ]

(#979) István89 válasza K Norbi (#978) üzenetére


István89
tag

Nálam ugyanez, de sparban nem ősrégi terminálok vannak és mégis teker állandóan. Curve-nél vettem észre először egy hete, aztán TW kártyával is csinálja. Eléggé zavaró, mert eddig csak egy pipa jött fel érintés után szinte azonnal. Most meg nem vágom, hogy még tartsam ott a telefont vagy vegyem el a csippantás után és ne várjam meg a pipát.

Curve elutasít sokszor, de az ott megszokott, ezért nem mérvadó már. Gondoltam kipróbálom én is a Revolut-ot is, de az is kétszer elutasított a tegnapi napon. Az is gondolkozott 5-6mp, aztán pipa(megvártam), de végül nem sikerült és be is terhelte, mint ahogy Curve-nél szokás. Meglepődtem. :)

Eddig mindig a TW gpay mentett meg, de az is folyamatosan gondolkozik előtte, de még egyszer se hagyott cserben. Mindegyik melyik üzlet, nekem mindehol csinálja a "homokórázást".

Próbáltam gpay app nélkül, hátha az kavar be, de akkor is csinálja... Azon gondolkodtam, hogy telefon nfc modulja szarakodik, de ha másnál is csinálja ezt a fizetésnél, akkor gpay oldalon lesz szerintem valami probléma. :(

(#980) K Norbi válasza István89 (#979) üzenetére


K Norbi
addikt

Valami van, eddig nem ilyen volt, pedig Október óta volt már pár fizetésem :D :D
Jajgatva jöttem ki az üzletből... ez meg mi volt? A bankkártyám gyorsabb..
Telefon újra indít! G pay appot töröltem.
És Google fiókszolgáltatások alól a Revolutot is.
Majd app nélkül ismét hozzáadtam.
De ugyanaz a jelenség volt. :DDD

Velem volt haverom is, neki OTP Simple pay van.
Neki kente vágta, mindenütt gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#981) István89 válasza K Norbi (#980) üzenetére


István89
tag

A bankkártyám nem lenne gyorsabb még így se, ismerve a gránit megbízhatóságát, de nem egy bizalomgerjesztő látvány, pláne néhány iphone-os előtt, aki érint és aztán megy is, én meg pipára várva tartom a telefont, mint egy idióta. :)

Revolut-os fizetésnél nem vártam meg a pipát és elvettem előbb a telefont, lehet emiatt szakadt meg, vagy nem tudom, de nem túl jó így.

(#982) <Adamsky> válasza K Norbi (#978) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálam minden OK a GPay + Revolut párossal. Ma egymást követően fizettem Lidl-ben, Tesco-ban, DM-ben és ALDI-ban minden gond nélkül. Ráadásul az első kettőnél offline módban, mert valami gond volt a mobilnettel. Erre csak akkor jöttem rá, mikor a második fizetés után se pittyent a telefon, ill. a Revolut. Nem is látszódtak a fizetések, míg helyre nem jött a kapcsolat, de fizetni tudtam.

(#983) K Norbi


K Norbi
addikt

Frissült a G pay! [link]
2.125.355074529
Remélem a homokórázás megfog szűnni.

[ Szerkesztve ]

(#984) ACE- válasza K Norbi (#983) üzenetére


ACE-
addikt

Milyen homokórázás?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#985) tomp válasza K Norbi (#983) üzenetére


tomp
félisten

Mármint érintésnél való karikázás? Az megszűnik ha Visa-t használsz. Ez szerintem MC cryptogram bug lesz.

Jöhetne már a fizikai Wise Visa kártya... :D

(#986) K Norbi válasza tomp (#985) üzenetére


K Norbi
addikt

Mármint érintésnél való karikázás?
Majd tesztelem, előző G pay frissítés után kezdete csinálni.

Még mindig nem tudom hozzáadni a Visat. :D

[ Szerkesztve ]

(#987) István89 válasza K Norbi (#986) üzenetére


István89
tag

Nincs köze a gpay apphoz, mert app nélkül is csinálja, szóval nem valószínű, hogy megoldja, bár nincs is sok jelentősége. A lényeg, hogy mindig sikeres legyen a fizetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#988) K Norbi válasza István89 (#987) üzenetére


K Norbi
addikt

És neked milyen? Javult?
Teker sokat?

A lényeg, hogy mindig sikeres legyen a fizetés. :)
Simple gyorsabb jelenleg..

Abban reménykedek, ha lesz hivatalosan G pay Magyarországon.
Akkor simán alátudom tenni, TW-t és a Curvet is, valamit hátha mókolnak.
Mert ugye pár usernak akkor baszódott el, mikor hivatalos lett itthon.

És ha hivatalos lesz itthon, zaklathatom a TW-t!
Most azzal ráznak le, hogy nem letölthető a Google play áruházból a G pay app.
Ezért nincs. pff

[ Szerkesztve ]

(#989) <Adamsky> válasza K Norbi (#986) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... előző G pay frissítés után kezdete csinálni ... "
Akkor miért nem tetted vissza az egyel korábbit?
Nekem egyébként egyik verzióval sem volt gondom. Mondjuk a legfrissebbet még nem teszteltem, de olyan esetekre, ha bármi gond lenne, mindig ott figyel egy korábbi apk a telefonomon (a Drive-on meg kb. 5).

#988
"Abban reménykedek, ha lesz hivatalosan G pay Magyarországon.
(...) pár usernak akkor baszódott el, mikor hivatalos lett itthon."
Itt nézek némi ellentmondást. ;) Hivatalos az. Mármint a GPay. Csak a Revolut-on kívül a többiek képtelenek voltak (vagy meg sem próbálták) azt megfelelően implementálni.
TW-m nincs (egyelőre nincs rá szükségem). A Curve-nek pedig szerintem meg vannak számlálva a napjai.

(#990) K Norbi válasza <Adamsky> (#989) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor miért nem tetted vissza az egyel korábbit?
Azon voltam, egy jón, ami hibátlanul ment. Számtalanszor tesztelve.
Aztán történt valami, és elbaszódott...

TW ment mielőtt nem volt hivatalos G pay itthon.
Aztán rá pár hónapra Novemberben töröltem a fiók alól, és sehogy nem tudtam visszatenni.
Curve is 1x sikerült.

Szóval ez ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#991) K Norbi válasza <Adamsky> (#989) üzenetére


K Norbi
addikt

A Curve-nek pedig szerintem meg vannak számlálva a napjai.

Ezt hogy érted? Részedről?

(#992) tomp


tomp
félisten

Egyre sűrűbben jelenik meg a GPayben a részletes vásárlási infó:

Tesco és a pékség esetében mindig így mutatja jó pár óráig.

(#993) K Norbi válasza tomp (#992) üzenetére


K Norbi
addikt

:O

(#994) <Adamsky> válasza K Norbi (#990) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Aztán történt valami, és elbaszódott..." :F Hogy, mi?
Ma (most): Spar, DM, Aldi, Lidl és Tecso. "Csim-bumm", gond nélkül (GPay + Rev.), mint a villám.

#991
"Ezt hogy érted? Részedről?"
Mondjuk: is. Én - de ezt szerintem írtam már neked privátba is - parkolópályára (értsd: fiók) tettem a Curve-öt. Az elmúlt 1-1,5 hónapban mondjuk nem néztem a topic-ját, de amit addig ott láttam (és tapasztaltam), az alapján azon a véleményen vagyok, hogy a pár szerencsésen kívül, akit csak egy-két alkalommal szo*atott be (szerintem olyan nincs is, akinek hibátlanul tette volna a dolgát), tényleg csak a mazochisták használják. Ja, amit még láttam, hogy a 3DS miatt pl. az Esrte-s kártya használhatatlan alatta.

(#995) zsola400 válasza K Norbi (#983) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ma teszteltem Lidlben az új app-ot Gpay-Vivid (Visa) és határozottan gyorsabb volt mint az előző, nem tudom a Gpay vagy a Visa érdeme de valamiért gyorsabb. Nekem nem homokórázot az előző csak mintha gondolokodna pár másodpercet a felugróablak előtt és közben is amíg a pipa megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#996) István89 válasza K Norbi (#988) üzenetére


István89
tag

Február elején kipróbáltam app nélkül a vásárlást, és akkor is csinálta azt a jelenséget MC kártyáknál, ezért írtam, hogy ez se oldja meg, mert nem a Google Pay app csinálja.

Jelenleg Visa TW virtuális kártyáját használom, az nem teker az elején, de a pipa is lassan jelenik meg, de a Revolut MC virtuális se teker, ha elveszed azonnal a pittyenés után itt rögtön megjelenik a pipa. Lehet azért találták ki vagy azt próbálják ezzel jelezni, hogy már el lehet venni a telefont. Amúgy októberben amikor elkezdtem ezt használni, akkor olyan volt, mint a videókon, hogy érintem és rögtön pipa jelenik meg, de lehet az androidnak is köszönhető a változás nem tudom, de pl ma is már zsebre vágtam a telefont a pittyenés után és nem láttam a VISA TW kártyáját a képernyőn megjelenni.

A gyorsaságot amúgy mire érted? Mindegyik terminál azonnal reagál. Simple is gyors persze, csak nem annyira megbízható. :)

A TW most is tudod zaklatni, mert hivatalosan megy a Gpay. Miért gondolod azt, hogy nem hivatalos? Nyáron több bank is végre csatlakozik a Google Pay-hez.

(#997) K Norbi válasza István89 (#996) üzenetére


K Norbi
addikt

ha elveszed azonnal a pittyenés után itt rögtön megjelenik a pipa.
Ezt kifogom próbálni :R

A TW most is tudod zaklatni, mert hivatalosan megy a Gpay. Miért gondolod azt, hogy nem hivatalos?
Erre hivatkozott a TW ezért nem megy nekem. [link]

Majd több hetes levelezés után a Google pay is :U
De nem adtam fel, írtam az Angol TW nek is.
De ők is ezt dörlgölték az orrom alá.
Na mondom, baszódjatok meg akkor... Fingjunk nincs ezeknek semmiről kb.

Jelenleg kizárólag akkor tudod hozzáadni a kártyádat a Google Pay-hez, ha a lakcímed Ausztrália, Belgium, Csehország, Dánia, az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Finnország, Franciaország, Horvátország, Írország, Lengyelország, Németország, Norvégia, Olaszország, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szingapúr, Szlovákia vagy Új-Zéland területén van

[ Szerkesztve ]

(#998) slice14 válasza K Norbi (#997) üzenetére


slice14
veterán

Akkor rendesen el vannak tájolva. Biztos nem a Google a hülye. Ráadásul a béta virtuális Visa kártyával is működik a dolog. Innen is többen használják.
Én mondjuk nem kaptam béta teszt meghívást TW-től, de valszeg azért mert nem használom semmire a TW számlám.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#999) K Norbi válasza slice14 (#998) üzenetére


K Norbi
addikt

Így tudsz igényelni [link]

Küldtem a G pay nek annó ezt a linket, és írták hát az ön Országában hiába elérhető.
Csak az ő részükről az, de Tw részéről nem az.
Mondjuk van benne némi igazság, mert ha külső forrásból nem szedem le a g payt.
Akkor az appban nincs semmi, nem jelenik meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1000) István89 válasza K Norbi (#999) üzenetére


István89
tag

Mondjuk nem világos számomra, hogy ha ez így van, akkor korábbam miért működött Neked is? Te is többször fel tudtad venni, csak egy bizonyos idő után tiltott le, valószínűleg a sok törlés megtette a hatását.

Azt kérdezed meg a TW-tól, hogy mikor szándékoznak ők elindítani a Google pay szolgáltatást, ha Google részéről semmi akadálya nincs. :) (Valószínűleg ebben se fognak segíteni, de számomra ez egy elég fura történet így, viszont lealább megmagyarázza a MasterCard közleményét, hogy ők miért maradtak ki novemberben a fintech cégek közül.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.