Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Divinity válasza Sanya (#449) üzenetére


Divinity
őstag

Miért ne menne? Saját alkalmazásuk, durva lenne ha nem menne. A Google Pay azért más kategória.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#452) bl4ze


bl4ze
veterán

Elérhető már a Google Pay nálunk is hivatalosan.
Én évek óta a GránitPay-t használom az az app van beállítva.
Most felajánlotta a Revolut, linkeltem is a Revo MC kártyát google pay alá.
Viszont az NFC beállításoknál csak default állítás van - option, kérdezés nem.
Jól gondolom, hogy ha mégis Google Pay-jel akarnék fizetni akkor el kell indítani minden fizetésnél, vagy NFC settings alatt átkattintani defaultra a google pay-t?
Használ valaki ilyen több kártyával, szolgáltatóval esetleg ?
MIUI 12.0.3., Mi 9T telefon.

.:. bl4ze .:.

(#453) SpongyaBob válasza bl4ze (#452) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem kell elindítani a GPayt, csak át kell állítani defaultra az NFC beállításokban :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#454) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Böngészőből:

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#455) bl4ze válasza SpongyaBob (#453) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre én is rájöttem, sajnos más megoldás nincsen - választás opciót nem az a MIUI, hogy én válasszak melyikkel fizetnék.... Kár :(

.:. bl4ze .:.

(#456) zsola400 válasza bl4ze (#455) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam van Miui 12 heti dev. rom

(#457) poli27


poli27
veterán

A Google Pay és a Revolut
Gyorsan, egyszerűen és biztonságosan fizethetsz a telefonodról. Add hozzá a Revolut-kártyádat a Google Pay pénztárcádhoz, és máris fizethetsz vele.

Fizetés több appban, egyetlen koppintással
Ha a Google Pay-t használod, nem kell megjegyezned a kártyád adatait, és végtelennek tűnő űrlapokat sem kell kitöltened a telefonodon. Mostantól az összes kedvenc alkalmazásodban fizethetsz egyetlen gombnyomással.

Gyors, érintkezésmentes fizetés
Ha egy üzletben vagy a buszon szeretnél fizetni, csak koppints a telefonodon, és máris fizethetsz a Revolut-kártyáddal. Ennyi az egész! A Google Pay több millió helyen működik világszerte.

Biztonság minden fizetésnél
Amikor fizetsz, a Google Pay – a valódi bankkártyaadataid helyett – titkosított tranzakciós számot oszt meg a kereskedővel. A tényleges bankkártyaadataid tehát mindig biztonságban vannak.

Fizetés világszerte, rejtett díjak nélkül
Ha a Revolut-kártyáddal a Google Pay-en keresztül fizetsz, ugyanúgy élvezheted a Revolut-kártya minden előnyét. Otthon és külföldön is díjmentesen fizethetsz, és az átváltást mindig a valódi árfolyamon végezzük.

Ez ma jött emailben :D

(#458) Blamazs válasza SpongyaBob (#454) üzenetére


Blamazs
senior tag

Ez hogy? Nekem böngészőből be sem adja.
Módosítom: megtaláltam de a telepítés ikon halvány marad...
Lehet mert apk-ból fent van már fél éve és használom is? Hiába nyomkodom nem települ.
Pedig jó lenne végre innét elérni

[ Szerkesztve ]

(#459) SpongyaBob válasza Blamazs (#458) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem is apk-ból van fent, de még délután is azt írta a play, hogy nem kompatibilis az eszközével. Telefonról még továbbra is ezt írja

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#460) István89


István89
tag

Közben a TransferWise is bekerült a támogatott bank listába. :)

(#461) Grande Ale


Grande Ale
őstag

[link] új app jön, lehet akkor érjük el mi is.

(#462) geryboro


geryboro
senior tag

akkor a mai naptol aktivabb lesz a topic. :DDD

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#463) Divinity válasza István89 (#460) üzenetére


Divinity
őstag

A TW eddig is támogatott volt csak ugye nem volt lista tegnapig :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#464) Divinity válasza geryboro (#462) üzenetére


Divinity
őstag

Vagy reméljük, hogy pont kihal mert mindenkinek minden flottul fog menni :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#465) bl4ze válasza Blamazs (#458) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy ideje az Android része a Google Pay, nem kell külön app.
Nálam is ez van Google Account alatt ott van, nem kell külön APK vagy app.
(Talán Android 10-től van benne - mint pld AA Android Auto is része már a rendszernek)

.:. bl4ze .:.

(#466) nfsu17


nfsu17
veterán

Ha fent lesz a telón valahogy a Pay, akkor még mindig nem fogok tudni vele fizetni, ha nincs curve, meg társai? Ott is meg lehet adni bankkártyaadatokat, az miért nem jó?
A weben megcsinálom, hogy a gpay oldalán, ahol kéri a kártya adatokat, kitöltöm, az miért nem jó? Vagy jó, csak mindenki használ vmi 3rd party fintech céget?

Ha mondjuk curve mellett döntök, akkor nincs olyan opció, hogy nem kérek kártyát?
Van bankkártyám (1db), minek kellene nekem még egy.
Szvsz csak mobillal akarok fizetni, ha kell a kártya, úgy is van már.

[ Szerkesztve ]

(#467) emeritus válasza nfsu17 (#466) üzenetére


emeritus
tag

Ha fent lesz a Gpay, akkor kell még egy pénzügyi partner, akinek ügyfele vagy és együttműködik a Google-lal a Gpay használatában. Ilyen a Curve, amely nem küld fizikai kártyát, ha nem kéred külön, az appban a tartozék virtuális kártya GPay képes és azonnal használható. A jelenlegi bankkártyád szinte biztosan csatolható a Curve kártyához.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#468) fil válasza nfsu17 (#466) üzenetére


fil
őstag

A GPay alatt azok a kártyák működnek, amiknek a kibocsátó bankja szerződött a Google-vel. Amíg a magyar bankok ezt nem lépik meg, csak egy közvetítő segítségével tudod használni. Ez van.

(#469) <Adamsky> válasza nfsu17 (#466) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ott is meg lehet adni bankkártyaadatokat, az miért nem jó?" - ezt nem értem. Hol "ott"?

"A weben megcsinálom (...) kitöltöm, az miért nem jó?"
Mert ott ugyan bármilyen kártyát fel tudsz venni, de az érintéses fizetést csak a Pay alatt tudod aktiválni (ha engedi).

"Ha mondjuk curve mellett döntök, akkor nincs olyan opció, hogy nem kérek kártyát?"
A Curve-nél úgy tudom / látom, változatlanul nincs ilyen lehetőség. De, nem kér enni, szóval elfér a fiókban, és adott esetben jól jöhet.

" ... ha kell a kártya, úgy is van már."
Igen ám, csak ha innen nézzük is, jó ha van Curve (ill. az jobb a többinél). Mögé ugyanis elvileg bármennyi kártyát betehetsz. Így tényleg elég csak a Curve-öt magaddal vidd.

#467 emeritus
"A Curve nem küld fizikai kártyát, ha nem kéred külön ... "
Az a Revolt, nem?

[ Szerkesztve ]

(#470) nfsu17


nfsu17
veterán

Köszi srácok, értem, szóval ez így még nem is olyan egyszerű. :R
Mindegy, azért lehet benevezek egy curve-re.

-
<Adamsky>
ezt nem értem. Hol "ott"?

pay.google.com
fizetési mód megadása és utána lehet írni kártyaszámokat

(#471) Divinity válasza nfsu17 (#470) üzenetére


Divinity
őstag

Az a sima webes fizetéseket van :)

A Curie meg inkább kiegészítő szolgáltatás az aktuális kártyák fölé

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#472) balinlin válasza <Adamsky> (#469) üzenetére


balinlin
senior tag

A curve sem küld már kártyát, csak ha kéred. Alapból virtuálisat ad.

(#473) <Adamsky> válasza balinlin (#472) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tuti-tuti-tuti?
... mert az előző link-en, amit betettem ide, ezt írják: If you're a brand new Curve customer, we'll automatically send you your first Curve Card to the address you gave us while signing up! It's going to be completely free of charge too!

(#474) balinlin válasza <Adamsky> (#473) üzenetére


balinlin
senior tag

Mivel én már régebben regisztráltam, így biztosat nem tudom mondani, de a curve topicban erről számoltak be.
Az hogy a honlap meg nem ezt tükrözi, az a curve trágya működésének mellékterméke is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#475) st6969 válasza <Adamsky> (#473) üzenetére


st6969
őstag

Na de akkor ki kap virtuálisat? Aki nem új ügyfél? Én nem vagyok új, mégsincs. Amikor új voltam, akkor is az volt a mondás, hogy már csak virtuális lesz (a fizikai pénzbe kerül). Erre kaptam egy fizikait, ingyen. Van azért Curve-éknél is baj...

Más:
Most, hogy hivatalos lett a GPay hazánkban, vajon NFC képes okosórával hack nélkül is lehet már fizetni? Mindegyikkel, ami NFC képes, vagy vannak korlátozások? Tudja valaki?

(#476) <Adamsky> válasza st6969 (#475) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én valamikor február végén regisztráltam. Akkor még működött a meghívós rendszer, és nekem mindkét helyről (később a Revolut-tól) ingyen jött a fizikai kártya. Kérni se kellett. És mivel akkor még nem vagy nagyon feltételes módban működött a GPay (csak bizonyos BIN-es kártyákkal) ezért én örültem a fizikai kártyának.

A Revolut-al azóta tuti elhagyták a fizikai kártyát, ill. ha kérni akarod, fizetned kell érte. Ez biztos, mert a havernak is és a feleségének is segítettem a folyamatban, és a saját szememmel láttam. Úgy volt, hogy regisztrálunk nekik Curve-öt is, hogy menjen az NFC-s fizetés, de ez az elmúlt napok eseményei után azt hiszem el fog maradni.
All-in-all, ha tutira akarsz menni, akkor
a) Curve fórum
b) Curve support
c) elindítasz egy regisztrációt és kiderül ;)

" ... vajon NFC képes okosórával hack nélkül is lehet már fizetni?"
Na, jó, azt gondolom tudod, hogy NFC ≠ Google Pay. És azt is, hogy nem minden NFC-s órán fut Wear OS. Szóval mindegyikkel tuti nem lehet majd fizetni ;)

(#477) István89 válasza st6969 (#475) üzenetére


István89
tag

Én október végén regisztráltam és akkor kaptam a virtuális kártyaszámot -ami tulajdonképpen ugyanaz a szám volt, mint a fizikainak, csak más CVV és lejárata volt -, amikor megrendeltem a fizikait, így azt tudtam használni, amíg meg nem jött. A megrendelés előtt sehol se láttam ezt a kártyaszámot és nincs annyi lehetőség azért az appban, hogy ne találjam meg. :D De szerintem még az app nincs teljesen erre felkészítve ahogy sok mindenre.

Ha egyszer be tudom regisztrálni Gpay alá a mostani kártyát, akkor mondjuk 3év múlva nekem is elég lenne a virtuális. :)

(#478) zerodot válasza st6969 (#475) üzenetére


zerodot
aktív tag

Asszem nincs külön virtuális kártya, csak annyi, hogy új regisztráció után rögtön megkapod a kártyaadatokat digitálisan, az appban, és tudod használni. Amikor kézhez kapod a fizikait és aktiválod, akkor marad ugyanaz a kártyaszám, csak a CVV változik meg.

Egy ideig úgy volt, hogy a fizikait külön kérni kell és 5 GBP-be kerül, de úgy látszik, közben megint változott, és már alapból küldik ingyen, ahogy azokelőtt is.

(#479) zerodot válasza István89 (#477) üzenetére


zerodot
aktív tag

És ingyen volt a fizikai kártya vagy 5 fontért?

(#480) István89 válasza zerodot (#479) üzenetére


István89
tag

5 font volt, de használtam kódot a regisztrációnál. :)

(#481) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Amúgy ez nagyon gáz, hogy a bejelentés óta még mindig nem lehet letölteni...

(#482) István89 válasza Grande Ale (#481) üzenetére


István89
tag

Curve kártyát se tudom még hozzáadni. Nehéz elhinni,hogy nem ők bénáznak valamit, hiszen Revolut felhasználóknak alig kellett várni.

(#483) nortsen válasza bl4ze (#465) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ok, akkor pl hogyan tudom előre megadni a pin kódom fizetés előtt, mert ugyan a kártyák beállíthatóak app nélkül a google servicesnél, de semmilyen felület nem hívható be a fizetéshez. Ha annyira a része a rendszernek, akkor hol vannak ezek a feature-ök, ill az app többi lehetőségei?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#484) zerodot válasza István89 (#480) üzenetére


zerodot
aktív tag

Fura... elvileg ugye a virtuális mindig ingyenes, szóval azt nem csak a (fizetős) fizikai kártya megrendelése után kellene megkapni, hanem anélkül is... :F

(#485) tomp válasza Grande Ale (#481) üzenetére


tomp
félisten

Azért mert lesz új GPay app!
A jelenlegi nevéhez már oda írták, hogy "old app". Mi már az új appot fogjuk kapni.

(#486) Grande Ale válasza tomp (#485) üzenetére


Grande Ale
őstag

Reméljük!

(#487) zerodot válasza nortsen (#483) üzenetére


zerodot
aktív tag

A fizetéshez nem kell semmilyen felület, az NFC-nél legyen a GPay beállítva alapértelmezettnek, ennyi, aztán fizetéskor már csak a kijelzőt kell aktiválni, majd érinteni közelíteni a telefont a terminálhoz.

"hogyan tudom előre megadni a pin kódom fizetés előtt"
Sehogy, ilyet sose kell. Ha nagyobb összeget fizetsz, akkor fel kell oldani a telefont a szokásos módon (arc, ujjlenyomat, minta stb.)

(#488) nortsen válasza zerodot (#487) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ok, thx!

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#489) Criminal017


Criminal017
őstag

Aki követné Youtubeon az új app "leleplezését": [link]

(#490) zerodot válasza Criminal017 (#489) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ha jól olvasom, a fő újdonság valamifajta bankszámla funkció lesz, de ez egyelőre csak az USAban lesz elérhető. Ki tudja, máshol egyáltalán kiadják-e az új appot.

(#491) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Ez lesz az új app: [link]

Érdekes, hogy telefonon nem írja az alkalmazás a másikra, hogy régi csak böngészőből.
Akkor lehet mégis csak az új lesz már nekünk is hivatalosan.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#492) Criminal017 válasza Criminal017 (#489) üzenetére


Criminal017
őstag

Apkmirrorról már tölthető az early access verzió: link
(Egyelőre telefonszámot kér első indításra, magyar nincs benne.)

[ Szerkesztve ]

(#493) K Norbi


K Norbi
addikt

Jött biztonsági frissítés a telómra.
10.1.0.171
P30 Pro

Frissités után
G pay el is tűnt. :DDD
Leszedtem megint az apkmirroról.

Feltoltam, minden beállítás kártya stb megmaradt.
Lerakom az asztalra a telót.
Nézem megint eltűnt. De full! az alkalmazásokba sincs. :DDD

Megint rátoltam, de most nyomtam előtte egy Wipe cache.

Szerencse hivatalos lett.

[ Szerkesztve ]

(#494) tlala


tlala
addikt

A fiam is simán hozzáadta a Revolut Visa kártyáját a GooglePay-hez, a GPay app bármilyen telepítése nélkül. (Xiaomi, MIUI, Android 10.)
A Revolut appban megjelent a GPayhez hozzáadás lehetősége, amire rá is kattintott. Az NFC beállításokban ettől a pillanattól kezdve a GPay jelent meg default fizetési módként, és kész.
Minden zsírozottan megy, fizetett is már a telefonnal.

(#495) <Adamsky> válasza K Norbi (#493) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem ne erőltesd a Google Pay app.-ot. Egyre nyilvánvalóbb, hogy a 10-es Android vagy letiltja, vagy törli. Nem fog megmaradni ... de, nincs is rá szükség! Gondolom Curve-öt, Revolut-ot v. Transferwise-t használsz. Utóbbit ugyan nem ismerem, de előbbi kettőben is látszik szépen a kártyahasználat (mikor, mit, mennyiért ...). Innentől kezdve felesleges a Pay.

Én mivel 9-en ragadtam, ott nem tapasztalok ilyen "problémákat". De, ott valamilyen szinten kell is a GPay, különben nagyon mélyre kellene túrni a beállításokban, ha pl. nem a default kártyát szeretném használni.

Tényleg, 10 alatt van erre valamilyen lehetőség (pl. Widget)?

[ Szerkesztve ]

(#496) ACE- válasza <Adamsky> (#495) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam sosem tűnt még el a Google Pay app, Samsung Galaxy S9 Android10.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#497) Grande Ale válasza K Norbi (#493) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem is eltűnt...

(#498) Krethx válasza <Adamsky> (#495) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nincs Widget. Viszont 10-is nehézkes a kártyaváltás ha nincs GPay.app. (Settings- Google - Account Services - Google Pay.)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#499) <Adamsky> válasza Krethx (#498) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nehézkes a kártyaváltás ha nincs GPay.app. (Settings- Google - Account Services - Google Pay.)"
Jaja, ezt vágom. Ezért írtam, hogy éppen működik a dolog GPay app. nélkül is, de - bizonyos esetben - kényelmetlen tud lenni a használat.
Ezt az automata törlést / letiltást egyébként sem értem. Ilyet én még nem is láttam, csak itt a PH!-n olvastam, hogy többek így jártak ...

... ha viszont fenn van, akkor elindítani sem feltétlen kell.

[ Szerkesztve ]

(#500) fil válasza <Adamsky> (#495) üzenetére


fil
őstag

Én , már több mint egy éve használom a GPay-t (van angol accountom is) ,eddíg rendben frissült play-ről. Android 9-en vagyok és ma reggelre eltünt a GPay app. A fiók szolgáltatásoknál megmaradt. Aztán megtaláltam, csak le lett tiltva. Újra engedélyeztem, aztán most nézem megint le van tiltva...
Most egyelőre így hagyom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.