Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza natë (#50) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Boltban, NFC-vel? Persze. Play! áruházban még nem használtam, de ott nem is tervezem (bár gyanítom menne). Oda van egy virtuális kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#52) natë válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


natë
nagyúr

Eddig sms-t kaptam a kártya aktiválásánál. Ma délutántól már nem jön sms csak a hibaüzenet...ma délelőtt még vásároltam vele.

(#53) <Adamsky> válasza natë (#52) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ma délelőtt még vásároltam vele."
NFC-vel, ill. Google Pay-en keresztül? És mikor nem ment, és elindítottad a Google Pay-t, akkor mit láttál? Eltűnt a kártya vagy csak már nem volt rá aktív az érintéses fizetés? Nagyon fura. Ha, "csak" az a gond, hogy nem jön SMS, az akkor esetleg próbáld meg azt, amit Divinity írt. Előtte / utána érdemes lenne törölni az app. data-t a Google Pay-nél, esetleg újra telepíteni.

(#54) natë válasza <Adamsky> (#53) üzenetére


natë
nagyúr

OR-TAPSH-08

Ez a hibaüzenet. Írtam a Gsupportnak.

(#55) zsola400 válasza natë (#54) üzenetére


zsola400
aktív tag

Frissítés nem volt a telón? Nekem így szállt el Curve-Gpay, amit azóta sem sikerült visszaállítani ua. hibaüzenet mint neked.

(#56) natë válasza zsola400 (#55) üzenetére


natë
nagyúr

Az frankó lesz ..

(#57) zsola400 válasza natë (#56) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Gpay hivatalosan nincs Mo. így ők nem fognak vele foglalkozni. A Curve-nek írjál ők talán többet tudnak segíteni, habár én is írtam nekik de csak sablon szöveggel válaszoltak, ismert hiba, csak kevés embernél fordult elő, majd javítják....
Neked mi a Curve kártya első 8 bin száma? Az enyém 5375 9100. A Curve szerint ezekkel megy a Gpay: UK BIN 5375 9000, 5375 9005, 5375 9100, 5375 9120.

(#58) natë válasza zsola400 (#57) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem 1 hónapja gond nélkül megy a Curve Gpay-ben. Újraflasheltem a droidot a Pixelemen, azóta hibára dob.

(#59) <Adamsky> válasza natë (#58) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Újraflasheltem a droidot a Pixelemen ... "
Ezt az "apróságot" eddig nem említetted :D Esetleg root (Magisk?) is van?
Nem állítom, hogy ez bármit változtatott volna helyzeten, de azért legközelebb próbálj már meg minden fontos dolgot egy hozzászólásban összefoglalni. ;)

(#60) Divinity válasza natë (#58) üzenetére


Divinity
őstag

Próbáltál Gplay Services adat törlést?
Az is megoldja néha

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#61) <Adamsky> válasza Divinity (#60) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Próbáltál Gplay Services adat törlést?"
Mint utóbb kiderült, újrahúzta a rendszert, és azóta nem megy. Az sem biztos, hogy ugyanaz a ROM került vissza ...

[ Szerkesztve ]

(#62) natë


natë
nagyúr

Sosem használok sem rootot, sem custom romot. Gyári rom ment rá.

[ Szerkesztve ]

(#63) st3v3np3t3r válasza natë (#62) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Lehet megint korlátozták...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#64) zsola400


zsola400
aktív tag

Nálam 3 hónapig működött hibátlanul Curve-Gpay, pedig root, magisk fent volt de banki appok, Gszolgáltatások root elöl elrejtve. Többször is volt rom csere, engedte hozzáadni, valami változás volt, mert a Curve community is tele van olasz, német, francia visszajelzéssel, hogy nem működik náluk sem.

(#65) natë válasza zsola400 (#64) üzenetére


natë
nagyúr

Már hozzá tudtam adni, de továbbra sem tudom beállítani nfc- fizetésre....link

(#66) natë


natë
nagyúr

link

Most akkor?

(#67) <Adamsky> válasza natë (#66) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez te írtad (te vagy ikerinagy)? Nos egyfelől igaza van a válaszadónak (nincs nálunk Google Pay, úgyhogy kussoljunk, ha valami nem megy), másfelől pedig számos ellenpélda van arra, hogy bizony UK-n kívül is működik a Google Pay + Curve. Akkor meg?
Az is megérne egy misét, hogy ha már tényleg nem fognak fizikai kártyát küldeni, akkor mi a jó eget tud azzal a magamfajta kezdeni? OK-OK, neten lehet vele vásárolni, de ezért pont nem rendelnék Curve-öt.
Szóval lehet "rugózni", de ha nem megy, - ill. nem tudod magadnak megoldani, - akkor a support-ra nem lehet támaszkodni.
Egyébként mi a kártyád BIN száma?

Tudom-tudom, nem vagyunk nagy piac, de a Google, Curve, Revolut és társaik szerintem akkor tennék a legjobban, ha támogatnák ezt a "kis térséget", konkurenciát állítva ezáltal a helyi nagyoknak (pl. OTP). Különben a büdös életben nem lesz itt Google Pay.

(#68) natë válasza <Adamsky> (#67) üzenetére


natë
nagyúr

Dehogy én írtam...

Mindegy, hogy mi a BIN száma, mert 2 hónapig flottul működött. Pár napja nem.
A Google support azt mondja, ők nem tudnak ezzel mit tenni.

(#69) tlala válasza natë (#65) üzenetére


tlala
addikt

Nekem a kezdettől fogva ez volt a válasz minden NFC fizetés aktiválási kísérletnél - pedig 5375 9000 kezdetű a Curve kártya.
Sajnos jó páran vagyunk, akiknél a BIN OK lenne, és mégsem működik.

(#70) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#67) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem csak Google Pay de Samsung Pay sem...Sőt Huawei Pay sem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#71) st3v3np3t3r válasza zsola400 (#64) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nálam 10.-én még jó volt a Google Pay-Curve páros...A Tesco futárnál fizettem vele...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#72) natë válasza st3v3np3t3r (#71) üzenetére


natë
nagyúr

akkor még nekem is. Gyanítom ha újra hozzá akarnád adni, már nem menne

(#73) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#71) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálad mi történt? Mert natë ugye újratelepítette (vagy csak factory reset volt?) a rendszert.
Ööö... közben beugrott. Nálad valamilyen frissítés után csesződött el ugye? Jött egy OTA frissítés, és utána kampec? Eltűnt a kártya a Google Pay-ből? Írd már le kérlek kicsit részletesebben.

(#74) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#73) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem. Nálam valamiért kártyaként látta a terminál... 10.én még hozzá tudtam újra adni a Google Pay-hez

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#75) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#74) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kártyaként látta a terminál ... " - bocsi, de ezt nem értem.

"10.én még hozzá tudtam újra adni a Google Pay-hez"
Akkor az érintéses fizetést is engedélyezte ... és működött is?
Illetve most már hozzá sem tudod adni?

Az elején - mikor még csak gondolkodtam a Curve / Revolut pároson - olvastam, hogy egy ideig volt ilyen "kiskapu". Aki akkor próbálta felvenni a Curve kártyáját Gpay alá, annak ment, aki később próbálkozott, annak már nem. Én most a Wirecard-os mizéria után próbáltam először, sikerrel. Lehet, hogy most megint csak egy rövid ideig volt nyitva a "kiskapu".

ui: közben megtaláltam zsola400-nál tette gajra a frissítés a Google Pay-t: #55

(#76) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#75) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Zárolt kártyaként értékelte a foxpost terminál. 10.én adtam volna fel csomagot, gpay-curve-revo trióval fizettem volna.
Aztán revo kártyával fizettem ki...
otthon töröltem gpay appban a curve kártyát, leszedtem az appot, újraindítottam a telót,újra feltettem a gpay appot,majd újra hozzáadtam sikeresen a curve kártyát,azóta 1szer használtam, 10.én este a tescos futárnál fizettem megint gpay-curve-revo trióval sikeresen.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77) natë válasza st3v3np3t3r (#76) üzenetére


natë
nagyúr

sajnos ezt nem tudom eljátszani a Pixelen...

(#78) st3v3np3t3r válasza natë (#77) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Lehet megint korlátozzák mint anno....

Anno még Samsung Pay-jel használtam a Curve kártyát a GearS3 órámon. Aztán csináltam egy FR-t a telón, utána már én sem tudtam sokáig újra aktiválni a Curve kártyát... Aztán megint megnyílt a kiskapu pár hónapja...

Bár nem értem még mindig, mi értelme korlátozni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#79) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#76) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... 10.én adtam volna fel csomagot ... " - ááá, most már beugrott: Foxpost, a Curve-ös topic-ban írtad. A lényeg, hogy most akkor újra működik, nem? Csak volt egy kis "pitty-putty".
Tényleg, Samsung Pay-el, mi a helyzet? Azzal működik most a Curve?

(#77) natë
Mit nem tudsz megcsinálni Pixel-en?

[ Szerkesztve ]

(#80) natë válasza <Adamsky> (#79) üzenetére


natë
nagyúr

Leszedni a Gpay appot. Nincs rootom. Nem is lesz.

(#81) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#79) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Elvileg működik... a GearS3 topikban nem panaszkodtak még rá

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#82) <Adamsky> válasza natë (#80) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Azon alapból rajta van a Google Pay? Mondjuk logikus ... Google, de ha meg onnan nézzük, hogy más készülékekre csak akkor lehet feltenni, ha a megfelelő régióban vagy ... pfff. Nekem ez picit logikátlan. Azt azért megteheted - egy "kényszerített leállítást" követően -, hogy alkalmazás adat törlése, és frissítések törlése. Aztán újra lehet próbálkozni ...

(#83) natë válasza <Adamsky> (#82) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos nem működik.

(#84) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#82) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Rajta, mert kapható olyan országban ahol van Google Pay... Mondjuk siralmas, hogy hazánkban miért nem kapható hivatalosan...

Megnéztem, a német google webshopban kapható a Pixel 4... 730€ kb.260ezer ft átszámolva, turbadon 194ezer :Y 66ezer difi :Y
az angol webshopban meg akciósan 499£,196ezer :Y

Itthon miért nem kapható, számomra rejtély...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#85) natë


natë
nagyúr

Érdekes...elutasításnál, amikor aktiválni akarom GPay-ben a "declined MasterCard St. Louis" jelenik meg.

(#86) Jofi81


Jofi81
őstag

Megjött tegnap a Curve kártyám, működik is a Google Pay-jel. Viszont mintha jóval lassabb lenne, mint amikor a Revolut kártyám volt mögötte. Akkor pont az fogott meg benne, hogy nem kell tartogatni a terminál fölött, épphogy odaérintem és már végbe is megy a tranzakció. Most a Curve+Revolut kombónál viszont ott kell tartani vagy 2 másodpercig, kb. olyan, mint a Simple. Eddig még csak kétszer használtam így, szóval nincs nagy mintám, de létezik, hogy lassabb, mint amikor csak a Revolut volt mögötte?

(#87) <Adamsky> válasza Jofi81 (#86) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom, hogy milyen lehet a Revolut-al, de azt én is érzékeltem, hogy Google Pay + Curve gyorsabb, mint a Simple. A Revolut-al kellett trükköznöd, hogy összehozd a Google Pay-el?

(#88) Jofi81 válasza <Adamsky> (#87) üzenetére


Jofi81
őstag

Kellett trükköznöm a címmel, hogy UK BIN-es virtuális kártyát kapjak. De aztán telefont cseréltem, az újjal meg már nem megy a Revolut, ezért kellett a Curve.

(#89) <Adamsky> válasza Jofi81 (#88) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Revolut-nál mik a UK-s BIN-ek? Azt egyébként nem is értem, hogy egy telefoncsere milyen szinten tudja befolyásolni a kártya és a Google Pay viszonyát. Elvileg a Te és a kártya adatai nem változtak. Vagy az új készüléken esetleg kibukott, hogy Magyarországról próbálsz egy UK-s kártyát érintéses fizetéshez aktiválni?

(#90) natë


natë
nagyúr

"It’s worth noting that if you’re in the EEA, a selection of our cards are compatible with Google Pay and Samsung Pay. We’re working on making it available to all customers by the end of 2020!"

Ezek szerint EU-s tagállamok is használhatják gond nélkül Gpay--jel a Curve-öt? Mert akkor nagyon elbaltáztak nálam valamit..

(#91) <Adamsky> válasza natë (#90) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Innen idéztél? A komment szekció csak nekem nem jön be (pedig 16 hozzászólást mutat jelenleg) :F
Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy bekezdés első fele - hogy az Európai Gazdasági Térség bármely állampolgárának elérhető lesz a Curve Google Pay alatt - 2020 év végére várható. Most ezen dolgoznak...
Írtál már nekik a support@curve.com -ra? A helyedben én megtenném, és bemásolnám nekik az általad is idézett szöveget.

(#92) natë válasza <Adamsky> (#91) üzenetére


natë
nagyúr

Írtam, 2 napra rá válaszoltak, hogy beállították a kártyám, távolítsam el és adjam újra hozzá. Jó lesz.

Nem lett.

Újra írtam, eddig semmi.

(#93) st6969 válasza Jofi81 (#88) üzenetére


st6969
őstag

Azon gondolkodtam, hogy ha az a cél (márpedig nálam az), hogy tudjak NFC-vel+GPay-jel fizetni a boltban, és erre a Curve jó esetben alkalmas, akkor miért a Revolut kártyámat adjam hozzá, amit egyébként egy Raiffeisenes kártyával töltök? Miért nem rögtön a Raiffeisenes kártyámat? Működhet ez közvetlenül a Raiffeisenes kártyával? Mi lehet a hátránya?
Mondjuk egyelőre ott tartok, hogy még aktiválni sem tudtam a Curve kártyámat. Nekem is tegnap érkezett. A support reggel óta még nem reagált. Ha ezek után még a GPay sem fog működni, meg sem fogok lepődni.
Én nem a suppor@curve.com-ra írtam, hanem applikációban. Max. 48h válaszidőt írtam (de azt már emailben :F ).

(#92) natë
Mit kellene eltávolítani és újra hozzáadni? Nem arról a kártyáról van szó, amit postán küldtek? Azt kellene GPay kompatibilissá varázsolni. Az meg nálam nem hozzáadható, hanem "csak" aktiválni kell(ene).

[ Szerkesztve ]

(#94) szkorhetz válasza Divinity (#6) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem eddig problémás volt, ezzel megoldódott.

Köszönöm!
:R

(#95) hard74


hard74
senior tag

Január óta használom a Gpay-Curve combót hiba nélkül. Ma viszont volt egy eluzasított vásárlásom pennyben. Érintés után a Gpay fellvillant, mint amikor ok a dolog, de a terminál azt írta elutasítva.Kifizettem az OTP-s kártyámmal(ez van a Curve mögött is), viszont az OTP-s kártyáról 2x van levonva. Curve appban "Declined" a státusz.
Otthon eltavolítottam Gpay-ből a Curve kártyát, majd újra hozzá adtam gond nélkül, de még nem próbáltam ki, működik e.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#96) <Adamsky> válasza natë (#92) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... távolítsam el és adjam újra hozzá. Jó lesz."
Ez olyan szempontból pozitív, hogy nem pattintottak le. Gyak. elismerték, hogy működnie kellene. Esetedben az sem lehet kifogás, hogy "felhekkelted" a Google Pay-t (mert alapból rajta van a telefonodon). Kíváncsi leszek a folytatásra ...

(#93) st6969
" ... NFC-vel+GPay-jel fizetni a boltban, és erre a Curve jó esetben alkalmas, akkor miért a Revolut kártyámat adjam hozzá, amit egyébként egy Raiffeisenes kártyával töltök?"
Az a baj, hogy ez - hangsúlyozom, tapasztalatom szerint - igazából a bankon ill. a kártya kibocsátóján múlik. Tudtommal Magyarországon egyik banknál sincs Google Pay támogatás (bezzeg az Apple Pay, hogy rohadjanak meg ...). Mindegyik a saját sz@ros alkalmazását reszelgeti. Nem akarnak közös megoldást. Illetve az OTP most előjött ezzel a QR-kódos fizetéssel, de az egy más tészta.
Szóval, itthon az egyetlen esélyed a Curve. Az pedig, ha működik, az azért király, mert akkor onnantól már minden (is) működik (ugye, a Curve "mögé" téve). A Revolut szo*pás, trükközni kell vele, és ha nagy nehezen összejön, az akkor is "csak" a Revolut.

(#95) hard74
" ... viszont az OTP-s kártyáról 2x van levonva. Curve appban "Declined" a státusz."
És a Google Pay-ben mi látszik?

[ Szerkesztve ]

(#97) hard74 válasza <Adamsky> (#96) üzenetére


hard74
senior tag

Ott semmi, de az mióta újra hozzá adtam a Curve kártyát, azóta eltűnt az elmúlt 1 hónap június 16 az utolsó amit mutat.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#98) emeritus válasza natë (#92) üzenetére


emeritus
tag

Ha a support "állított" a kártyán, akkor az app "rendbetétele" - eltávolítás gyorsítótár törléssel, majd újratelepítés - megér egy próbát: én csak ezután próbálnám újra a GPayhez adni.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#99) SpongyaBob válasza natë (#92) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Neked legalább állítottak rajta valamit.. Nekem 1,5 hónapja van meg a kártyám és azóta nem tudom beállítani. Írtam nekik, de azt mondták, hogy tudnak arról, hogy egyes felhasználók nem tudják hozzáani GPay-hez… Sajnos el kell fogani, hogy nem mindenkinek megy ez.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#100) driztd válasza st6969 (#93) üzenetére


driztd
csendes tag

Szerintem a GPay-Curve-Raiffeisen kártya működik, semmi hátránya nem lehet. Én ugyanígy használom az Erste kártyámmal, de azért a Revolut is be van húzva a Curve alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.