Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) <Adamsky> válasza István89 (#350) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Elvileg ez magyar BIN ... "
Ki, ill. mi szerint? Tényleg egyetlen BIN checker sem dobja erre, hogy magyar lenne.

(#352) zerodot válasza <Adamsky> (#351) üzenetére


zerodot
aktív tag

[link]
Gondolom a bincheckerek adatbazisai nem a legfrissebbek.

[ Szerkesztve ]

(#353) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nahát, nem is tudom milyen okból, de gondoltam rápróbálok beaktiválni a kb. fél éves Curve kártyámat (UK BIN-es) amit eddig sosem tudtam regisztrálni érintésre a GPay-ben. Erre sikerült! :DD :C Hihetetlen. Meg is érkezett a hitelesítő SMS rögtön és... bódottá :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#354) K Norbi válasza SpongyaBob (#353) üzenetére


K Norbi
addikt

Curve kazánra való..

Csak szopás van vele, ahogy olvasom.
Szarabb mint a Simple :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#355) tlala válasza SpongyaBob (#353) üzenetére


tlala
addikt

Melyik app verzió? Honnan?

[ Szerkesztve ]

(#356) doongoo válasza K Norbi (#354) üzenetére


doongoo
addikt

Persze-persze...
Akinek működik, az nem panaszkodik

(#357) SpongyaBob válasza tlala (#355) üzenetére


SpongyaBob
veterán

2.118 valamennyi volt, amit azóta lefrissítettem. Bocsánat, ezt nem néztem meg pontosan melyik volt, mert el sem akartam hinni, hogy elfogadta a kártyámat.
Tudom, hogy te is cumin vagy a GPay + Curve párossal.

Egyébként én Aptoide-ot használok. Letöltés után ez egy ilyen áruház féleség és innen frissítem fel mindig a GPay-t, most is feldobtam a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#358) Divinity válasza K Norbi (#354) üzenetére


Divinity
őstag

Ez miben nyilvánul meg?
Én a Simple-el szívok sok szempontból, pl a múltkor vettem egy 24 órás BKK jegyet, illetve sikerült 4x kifizettem ugyanazt a jegyet. Bár másnap vissza jött a 3x plussz fizetés kérés nélkül de hát na.
Curve-nek eddig semmi problémát nem tapasztaltam, az ufsz-al is beszéltem többször, rajtuk kívül eső dolog miatt és mindig segítőkészek voltak

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#359) SpongyaBob válasza SpongyaBob (#357) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Közben már kétszer kipróbáltam és eléggé cool, olyan gyors mint a Samsung Pay órán :DD
Szinte csak közelítek a terminál felé, de már csippan is.
Hát jól kicseszett velem eddig :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#360) K Norbi válasza SpongyaBob (#359) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a Gpay :K

(#361) kanyi51 válasza K Norbi (#360) üzenetére


kanyi51
senior tag

......és Curve

(#362) K Norbi válasza kanyi51 (#361) üzenetére


K Norbi
addikt

;]

(#363) tlala válasza SpongyaBob (#357) üzenetére


tlala
addikt

Köszi az impulzust, én is már feladtam 1 év kínkeserves próbálkozás után.
Most viszont a 2.119.340301324-es verzió elfogadta a Curve kártyámat (korábban mindig a Curve feltételek elfogadása után azt írta a GPay, hogy nem lehetett befejezni a folyamatot, forduljak a bankomhoz).
Most a Curve nem akarta küldeni az SMS-t, sokadik próbálkozásra sem.
A korábbi szenvedések során átírt +3 630xxx telefonszám formát visszaírtam +36 30xxx-re, úgy sem jött SMS. Aztán visszaírtam a +3 630xxx-re, és úgy megérkezett. :D
A telefon ugyanaz a Xiaomi, nyitott BL de nem rootolt.
Ami időközben változott: az általam folyamatosan használt és frissített xiaomi.eu béta ROM most már Android 11-es.
Szóval vagy ez az ok, vagy a Curve variált valamit, vagy a mostani GPay fejlődött. Fogalmam sincs.
Neked milyen Android verzióval sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#364) SpongyaBob válasza tlala (#363) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Na, király :C

Nekem android 10-es, Samsung féle One UI 2.5.

"hogy nem lehetett befejezni a folyamatot, forduljak a bankomhoz" Ugyanez :K Volt :D
az esélytelenek nyugalmával szinte már vártam is ezt az üzenetet. :DDD

Egyébként valami történt és szerintem Curve oldalon.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#365) Divinity válasza SpongyaBob (#364) üzenetére


Divinity
őstag

Még valamikro nyáron volt bejelntés, hogy EU-n belül készülnek mindenkinek elérhetővé tenni, lehet ennek látjuk az első jeleit :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#366) tlala válasza SpongyaBob (#364) üzenetére


tlala
addikt

Ma egész nap teszteltem. :)
Mindenhol vettem valamit, mert annyira élveztem.
Sokkal gyorsabb a GPay érintéses fizetés, mint kártyával!

(#367) zerodot válasza tlala (#366) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igazából érintésmentes, mert nem kell a terminálhoz érinteni, csak közelíteni :)

(#368) SpongyaBob válasza tlala (#366) üzenetére


SpongyaBob
veterán

és mennyivel biztonságosabb!

Ma én is ugyanezt csináltam, shoppingoltam össze vissza :D és milyen gyors, oda se érek a telefonnal, már jön a pittyenés. Csak a simple apphoz tudom hasonlítani amikor még OTP-s voltam, de az nem ilyen volt.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#369) tlala válasza zerodot (#367) üzenetére


tlala
addikt

Hihetetlenül jó érzés, hogy ebben az országban valami ennyire flottul megy! :)

(#370) SpongyaBob válasza tlala (#369) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Csak oda kell ám figyelni, mert jobban megy a költés, gyorsabban fogy a zseton :))

Curve mögött milyen kártyád van?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#371) tlala válasza SpongyaBob (#370) üzenetére


tlala
addikt

Revolut. :)

(#372) Divinity válasza SpongyaBob (#368) üzenetére


Divinity
őstag

Ennyire rossz a Simple? :(
Már nem is emlékszem, kb másfél éve GPay-ezek :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#373) SpongyaBob válasza Divinity (#372) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem volt rossz, de nem volt ilyen gyors :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#374) emeritus válasza SpongyaBob (#373) üzenetére


emeritus
tag

A pay.google.com oldalon is látható a tevékenység, vagy csak a mobilon követhető?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#375) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ha már érintéses (v. mentes fizetés).
Nem tudjátok véletlenül, hogy milyen összegig elég csak "ébreszteni" a telefont? Én eddig a Simple-nél és a GPay-nél is mindig "beléptem" (ujjlenyomattal) a telefonba, és úgy fizettem. Valahol viszont olvastam (talán pont itt), hogy kisebb összegig elég csak "ébreszteni".
Az tűnne logikusnak, hogy ez a kisebb összeg az a határ, ahol kártyás fizetésnél a terminál már kéri a PIN-t. Szóval, hogy van ez?
Azt tudom, hogy ma egy pár száz forintos fizetés esetén elég volt az ébresztés. Viszont mi történik, ha mondjuk a számla 20e Ft-ről szól, de én csak "ébresztek"?
A) semmi (ill. kéri, hogy ujjlenyomattal lépjek be)
B) sikertelen fizetés
Függ-e a kimenetel a használt alkalmazástól (GPay vs. Simple)?

#374 emeritus
"A pay.google.com oldalon is látható a tevékenység..."
Ott csak az "áruházas" költések látszanak.

[ Szerkesztve ]

(#376) SpongyaBob válasza emeritus (#374) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem itt csak a google play áruházban vásárolt alkalmazások illetve az appokban történt tranzakciók jelennek meg.

<Adamsky>

Ez engem is érdekel. Én azt tartanám logikusnak, hogy PIN-t fog kérni a terminál, de majd a tapasztaltabbak kijavítanak :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#377) emeritus válasza <Adamsky> (#375) üzenetére


emeritus
tag

Gpaynél 15 eFt fölött is elegendő az ébresztés. Nem tudok felső határról, ettől még lehet.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#378) tomp válasza emeritus (#377) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 15ezer felett ha csak bekapcsolom a kijelzőt és érintem akkor a terminál kér PIN-t.

(#379) emeritus válasza emeritus (#377) üzenetére


emeritus
tag

Pontosítok, az ébresztés azonosítással kell történjen. (belépési minta, jelszó, ujjlenyomat,...)

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#380) tomp válasza emeritus (#379) üzenetére


tomp
félisten

Na így már okés. ;)
Én fizettem már GPay-el 100ezer felett. Ujjlenyomat, érint, elfogadva.

(#381) zerodot válasza SpongyaBob (#376) üzenetére


zerodot
aktív tag

Tudtommal a POS terminálok nem fognak PIN-t kérni (esetleg csak amelyiken régi SW fut), hanem a GPay szól, hogy oldd fel a telefont és érintsd újra. Azt hiszem az egymást követő feloldás nélküli fizetések összeadódnak és egy bizonyos darabszám (talán 3x?) és/vagy összeghatár fölött kelleni fog a feloldás.

Bankomatnál tapasztalatom szerint mindegy, hogy feloldod-e vagy nem, az mindig kéri a PIN-t.

[ Szerkesztve ]

(#382) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Köszi a válaszokat! Azt én sem hiszem, hogy PIN-t kérne a terminál. Azt tartanám logikusnak, hogy a felvillanó GPay-es ablakban jelezze, hogy most az ujjlenyomatomra is szükség lesz (tippem szerint 15e Ft felett). Na, majd tesztelgetem, ill. biztatnék mindenkit, hogy tegye ő is azt, aztán majd összevetjük a tapasztalatokat. ;)

(#383) balinlin válasza SpongyaBob (#370) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem az volt a tapasztalat, hogy a csippanás gyors, de a fizetés megtörténte viszont elég sokáig tart. Tovább, mint a kártyával vagy Apay-el. Lehet csak véletlen volt, nem tudom...

(#384) SpongyaBob válasza balinlin (#383) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én nem tapasztaltam ilyesmit.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#385) tomp válasza <Adamsky> (#382) üzenetére


tomp
félisten

Ez hit kérdése hanem így van! Ha csak bekapcsolod a kijelzőt és érinted a GPay-t akkor 15ezer felett PIN-t kér a terminál mert szimpla kártyaként kezeli ilyenkor.
Kb 5-6x tudsz így fizetni. Utána a GPay leblokkol azaz érintésre nem fog reagálni. Kell az azonosítás.

(#386) <Adamsky> válasza tomp (#385) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK, én ezt készséggel el is hiszem. Azért írtam, amit írtam, mert - még - nincs tapasztalatom a kérdést illetően :R

" ... a GPay-t akkor 15ezer felett PIN-t kér a terminál mert szimpla kártyaként kezeli ilyenkor."
OK, de 15e Ft alatt akkor akárhány alkalommal tudom úgy használni, hogy csak "ébresztem" a telefont?

"Utána a GPay leblokkol azaz érintésre nem fog reagálni."
Ilyenkor mi a teendő? Csak be kell menni a GPay-be és újra engedélyezni az érintéses fizetést v. kártya eltávolítás → hozzáadás, stb.?

Egyébként ez a Simple-re v. a többi hasonló app.-ra (Apple Pay, Samsung Pay) is igaz? Úgy értem, ott is elég az "ébresztés", és ugyanezek a szabályok?

(#387) balinlin válasza <Adamsky> (#386) üzenetére


balinlin
senior tag

szerintem félreérted, utána fel kell oldani a telefont, hogy megint tudj fizetni vele, akár 15e alatti összeget is
ez elvileg, ha jól tudom fizikai kártyánál is hasonlóan van, hogy előbb-utóbb kell pin 15e alatti vásárláshoz is, pont azért, hogy ha illetéktelen kezébe kerül ne használhassa végtelenségig

(#388) balinlin válasza SpongyaBob (#384) üzenetére


balinlin
senior tag

lehetséges, hogy csak pont úgy fogtam ki a dolgokat, majd lehet alkalmasint kipróbálom valahol kb egyszerre a kettőt

(#389) emeritus válasza <Adamsky> (#386) üzenetére


emeritus
tag

A GPay, mint korszerű fizetési mód használata nem igényel(het) külön szakértelmet. Ha gond van, egyértelmű kommunikáció várható el. Én ujjlenyomattal ébresztek, mindeddig csippant és fizetett. Az azonosított feloldás igazolja, hogy jogosult használja. Talán az ujjlenyomatos feloldás mindig újabb igazolásnak számít.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#390) balinlin válasza emeritus (#389) üzenetére


balinlin
senior tag

én is mindig feloldottam a telefont ujjlenyomattal és úgy fizettem, ezt éreztem a legtisztábbnak

(#391) Divinity válasza tomp (#385) üzenetére


Divinity
őstag

Én úgy tudtam (bár már rég volt ilyenen), hogy esetben a telefon jelez, hogy kell az unlock és mehet újra.
Plussz ugye a virtualizált kártyát használja aminél a pin is kérdéses.
No de ma úgyis terveztem egy nagyobb összeget hagyni az IKEA-ban és majd kipróbálom :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#392) tomp válasza Divinity (#391) üzenetére


tomp
félisten

A telefon által kért unlock az más.
Virtuális kártya kódja ugyan az mivel a fizikaihoz van társítva.

(#393) <Adamsky> válasza balinlin (#387) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"szerintem félreérted"
OK. Szóval azt mondod, hogy szimplán "ébresztéssel" 1× lehet fizetni - elvileg max. 15e Ft-ig - de az utána következő fizetés esetén - legyen az akár mondjuk 1500 Ft, - már kell az authentikáció (pl. ujjlenyomat). Alkalomadtán kipróbálom.

#389 emeritus
"Én ujjlenyomattal ébresztek, mindeddig csippant és fizetett." - ezt én is tudom, és eddig így is használtam. Fel sem merült bennem, hogy lehetne másképp. Viszont miután olvastam róla, hogy mégis, ill. egy alkalommal már tudtam csak "ébresztést" követően (vagyis nem használtam ujjlenyomatos auth.-ot) fizetni (igaz 15e Ft alatt), ezért gondoltam megkérdem, hogy kinek mi a tapasztalata. Ennyi. ;)

#391 Divinity
" ... ma úgyis terveztem egy nagyobb összeget hagyni az IKEA-ban és majd kipróbálom ... "
Kíváncsian várom a tapasztalataidat. :)

(#394) zerodot válasza <Adamsky> (#393) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Szóval azt mondod, hogy szimplán "ébresztéssel" 1× lehet fizetni"

Nem egyszer, néhányszor: [link]
"You can only make a limited amount of locked transactions before your phone will ask you to unlock it."

(#395) <Adamsky> válasza zerodot (#394) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK. Kössz! :R
Logikus. Van X darab token-ed (vagy mi a szösz), és azokkal tudsz fizetni bizonyos összeg (itthon 15e Ft) alatt a telefon feloldása nélkül.
A link szerint, ha nagyobb összegről van szó, vagy "ellőtted" a lehetőségeidet, akkor - ha jól értem - a készülék kérni fogjak, hogy un-lock-old.

(#396) balinlin válasza Divinity (#391) üzenetére


balinlin
senior tag

Gpay-el még nem próbáltam, de Apay és K&H mobiltárca esetén a fizikai kártya pinkódja kell pl. ATM-nél.

(#397) Divinity válasza balinlin (#396) üzenetére


Divinity
őstag

ATM-hez nem járok :DDD
Viszont már az IKEA-ban vagyok szóval rövidesen élmény beszámoló :DDD
Fixen úgy emlékszem, hogy régebben már beleszaladtam, hogy több volt és csak újra kérte a telefont feloldva.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#398) emeritus válasza <Adamsky> (#395) üzenetére


emeritus
tag

Az X darab token az offline, netkapcsolat nélküli GPay használatot biztosítja X alkalommal. Online állapotban a tokenek újragenerálódnak és újra biztosítják az X lehetőséget.
A lezáratlan telefonnal végzett (kisösszegű) fizetések meghiúsulása esetén a feloldott telefonnal lehet fizetni. (Offline, ha van még token, vagy van online kapcsolat.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#399) kanyi51 válasza emeritus (#398) üzenetére


kanyi51
senior tag

Meg lehet nézni, és ha igen akkor hol, hogy mennyi tokened van?

(#400) emeritus válasza kanyi51 (#399) üzenetére


emeritus
tag

Nem lehet megnézni sajnos, a pontos szám sem publikus. Ha van net, van/lesz token.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.