Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) z67


z67
őstag

Holnapra írták, de már hozzá tudtam adni az Erste MasterCard hitelkártyámat a Google Payhez.

(#1452) ACE- válasza z67 (#1451) üzenetére


ACE-
addikt

Kártya adatokat beírva?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1453) z67 válasza ACE- (#1452) üzenetére


z67
őstag

Eddig is el volt mentve, internetes felületen, alkalmazásokban használtam (pl. Burger King, ilyesmik). Így csak hozzá kellett adnom az érintéses fizetéshez. Próbáltam már amikor kijött a cikk, akkor nem ment még, ma koraeste meg sikerült. De állítólag ez a nyomorék George is fel fogja dobni.

(#1454) ACE- válasza z67 (#1453) üzenetére


ACE-
addikt

Bent van már George-ban is de nem jött róla értesítés.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1455) z67 válasza ACE- (#1454) üzenetére


z67
őstag

Valóban :)

(#1456) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Galaxy Watch 4, Google Pay alá raknám az Erste kártyát. (A Watch GPay nem ugyanaz mint a telefonos GPay, a tefonos alatt már ott van a kártya, NFC fizetés beállításra is került.)
Átirányít a telefonra, kártya rögzítés megtörtént, de ellenőrizni akar, egyetlen lehetőségként a telefonos ellenőrzést ajánlja fel (Erste-s ügyfélszolgálat telefonszámmal, jó pont).
Kérdésem, hogy csinált már ilyet valaki és merre mászkáljak a menüben, tudni fogja vajon az ügyintéző, hogy miről beszélek?

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1457) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Az Erste George App-ban van lehetőség a GooglePay beállításra.
Ha jól értem, akkor ezentúl fizethetek a telefonommal is olyan helyen, ahol eddig a bankkártyát elég volt odaérinteni?
Milyen technikai feltételek kellenek ehhez?
Samsung S10 Lite telefonom van, azon ez működni fog?
Van egy Huawei Band 6 karpántom. Azzal is lehet fizetni majd vagy okosórán működik csak?

Bocs a "láma" kérdésekért, de ezt a vonalat nagyon nem ismerem, még sohasem használtam ilyesmit.

(#1458) #68216320 válasza #68216320 (#1457) üzenetére


#68216320
törölt tag

Storno.

Közben kiderült, hogy nem fog működni, mivel root-oltam a telefont.

(#1459) modd3r válasza #68216320 (#1457) üzenetére


modd3r
őstag

Mától használható Erste-s kártya is a gyári Google Pay appban.

(#1460) #68216320 válasza modd3r (#1459) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, de root-ra panaszkodik. Szóval nem engedi regisztrálni.
Sem a George, sem a GPay.

[ Szerkesztve ]

(#1461) ACE- válasza #68216320 (#1460) üzenetére


ACE-
addikt

Van valami progi amivel el lehet rejteni a root-ot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1462) vacs válasza VeryByte (#1456) üzenetére


vacs
veterán

Egyszerűbb ha emailt írsz, mert így utána tudnak nézni a megoldásnak, míg telefonon lehet nem is fogják érteni a problémád!

(^)(>.<)(^)

(#1463) Dolphine válasza #68216320 (#1460) üzenetére


Dolphine
addikt

Magisk-et használsz? Elvileg azzal el lehet rejteni a rootot!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1464) #68216320 válasza Dolphine (#1463) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen. Viszont eszköztanúsítvány gondok voltak. Azt rendbetéve sikerült is társítani a kártyát.

(#1465) I02S3F


I02S3F
őstag

Na! Egy friss topic! Erste banknál vagyok. A George szólt, hogy válthatok Google pay-re. Mik az előnyök az Erste Mobilpay-el szemben? Gondolom a google megoldását igyekeznek többen kijátszani/feltörni!

(#1466) vacs válasza I02S3F (#1465) üzenetére


vacs
veterán

A Google Pay egy Androidba épített rendszerszintű alkalmazás, ezáltal gyorsabb, stabilabb és biztonságosabb mint bármilyen másik banki alkalmazás.

(^)(>.<)(^)

(#1467) #72042496


#72042496
törölt tag

Szintén ERSTE, de nem látom át, miként működik:
- Elég, ha a George-ban engedélyezem a Google Pay-t?
- Elég, ha Google Pay appban állítom be a kártyát?
- Mindkét alkalmazásra szükség van?

Most engedélyeztem a George-ban a Google Pay-t és látszik a kártyám a Google Pay appon belül is. De utóbbi appot törölném a készülékről, ha nincs szükség rá.

Fizetést majd csak később próbálom ki, amikor megyek bótba. :)

[ Szerkesztve ]

(#1468) slice14 válasza #72042496 (#1467) üzenetére


slice14
veterán

"De utóbbi appot törölném a készülékről, ha nincs szükség rá."

Eddig azon sírtak többen, hogy hivatalosan nem érhető el itthon a GPay app. Most hogy letölthető, Te már törölni is szeretnéd. Mit zavar az Téged? Ha több kártya van hozzá adva GPay-hez (Revolut, Wise), akkor annak a megnyitásával tudsz váltogatni a kártyák között.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1469) Dolphine válasza #68216320 (#1464) üzenetére


Dolphine
addikt

Viszont eszköztanúsítvány gondok voltak.

Pontosan mi volt a gond?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1470) #72042496 válasza slice14 (#1468) üzenetére


#72042496
törölt tag

Engem a GPlay szolgáltatás érdekel, de szerintem a többiek is ezt várták, az app csak az eszköz hozzá.

Én úgy tudtam, feltétel hozzá a GPay app, viszont most azt látom, hogy nem, mert a banki appba integrálták a funkciót. Így az előbbit miért tartanám a készüléken. Egy kártyával használom csak.

Ezért kérdezem, hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

(#1471) #68216320 válasza Dolphine (#1469) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez volt a teljes story.
Hiába rejtettem el a Magisk-el a GooglePay appot, a készüléket a root miatt a google-services (esetemben például a Play) nem fogadta el ismert típusnak. Kicsit kavarni kellett, hogy elfogadja.

(#1472) slice14 válasza #72042496 (#1470) üzenetére


slice14
veterán

Elvileg ha már hozzá van adva érintéses fizetésre, akkor már anélkül is kéne menjen. Mert korábban mikor még nem volt elérhető az app és tiltódott, akkor is működött az nfc fizetés.

De szerintem az a GPay app nem kér enni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1473) hedgehog válasza #72042496 (#1470) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem a banki appba integrálták a funkciót, hanem a Play Services-be. Vagyis a Google Pay app valóban nem kell hozzá, gyakorlatilag a kártyaregisztrációhoz sem, mert a Settings / Google / Settings for Google apps menüpontban elérhető kb. ugyanaz mint ami a külön appban.
A Google Pay app inkább csak arra jó, hogy pl. ha ebbe rögzíted a hűségkártyáidat, akkor könnyebben eléred őket, vagy ha több bankkártya is regisztrálva van érintéses fizetésre, akkor gyorsabban tudsz köztük váltogatni. (bár ez ezóta már kevésbé probléma)

-- aka p3d3str1an

(#1474) #72042496 válasza hedgehog (#1473) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így világos, köszi! Azon lepődtem meg, hogy a George-ban pár menüt leokézva feljött az értesítő, hogy kész is. De hát a Google Pay app? Telepítettem kíváncsiságból, és látszott benne a rögzített kártya, semmit nem kellett csinálnom.

A fizetést is kipróbáltam közben, simán működik. Jó lesz ez, örülök neki, valószínűleg gyakran fogom használni.

Gondolom, fordítva ha a George-ban nem engedélyezném a Google Pay-t, akkor a Pay appban se tudnám külön regisztrálni a kártyát.

#1472 slice14
Nem is annyira az app, hanem hogy miként működik a dolog. De azt hiszem, már összeállt a kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#1475) slice14 válasza hedgehog (#1473) üzenetére


slice14
veterán

Nálam a GPay old app-al még nem jelent meg a power menüben.

#1474 Balika911: Nem tudom hogy az Erste-nél hogy van, de a Curve-nél pl ha az app-ból adod hozzá, akkor csak érintéses fizetésre tudod használni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1476) ACE- válasza slice14 (#1475) üzenetére


ACE-
addikt

Miért mi másra használnád mint érintéses fizetésre?

Egyébként hozzáadható simán a kártya adatok megadásával is, az eredmény ugyanaz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1477) vacs válasza ACE- (#1476) üzenetére


vacs
veterán

"Miért mi másra használnád mint érintéses fizetésre?"

Több (akár magyar) webshop-nál is van lehetőség gpay fizetésre, én már kipróbáltam, működik!

(^)(>.<)(^)

(#1478) slice14 válasza ACE- (#1476) üzenetére


slice14
veterán

Pl online fizetésre, amit vacs kollega is írt.

Nekem minden kártyám manuálisan van felvéve GPay-hez és GPay-ből van beállítva a kártyákhoz az érintéses fizetés.
Meg ugye böngészőbe (Chrome) is szinkronizálja a kártya adatokat, így ahol csak bankkártyás fizetés van, ott is pár kattintás és ki is töltöttem a vásárláshoz a kártya adatokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1479) poli27


poli27
veterán

Kíváncsi leszek mit jelentenek be a Gránitbanknál:D

[ Szerkesztve ]

(#1480) slice14 válasza hedgehog (#1443) üzenetére


slice14
veterán

Most nemrég frissítettem az OP7T-met az OOS 11.0.4.1-re, és megjelent nálam is a Power menübe a GPay. Bár nem biztos hogy a frissítés okozta. Nem szoktam nézegetni a Power menüt.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1481) csako válasza slice14 (#1480) üzenetére


csako
veterán

OP7Pro, nekem is megjelent az októberi patch után :) (~1 hete, a #1443 hsz. után néztem, nem volt.)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1482) István89 válasza poli27 (#1479) üzenetére


István89
tag

Remélem a Google Pay-t jelentik be hamarosan. Jó lenne, ha még idén bevezetnék. Mondjuk az is izgalmas lenne, ha dobnák a mostani appot és valami Revolut szerűt adnának ki, de persze tudom, álmodik a nyomor. :D

(#1483) slice14 válasza István89 (#1482) üzenetére


slice14
veterán

Ja, bejelentenék hogy jön Jamie. George után szabadon. :D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1484) tomp


tomp
félisten

Az OTP az eddigi "folyamatosan azon dolgozunk, hogy blablabla" sablon szöveget frissítette a "A Google Pay támogatásának lehetőségét is megfogjuk vizsgálni az alkalmazás továbbfejlesztése során, viszont elsődleges célunk, hogy a SmartBank-ban már ismert és gyakran használt minden funkció bekerüljön az új applikációba" szövegre.

Megvizsgálják majd kijön az az eredmény, hogy a Google Pay sokkal jobb mint a garázs cégük tákolmánya így aztán nem vezetik be...

(#1485) slice14


slice14
veterán

A Google Pay support oldalon feltűnt a Gránit Bank, de eddig semmi tájékoztatást nem láttam a Gránit felől.

Viszont be tudtam állítani a Gránit kártyám a GPay-be nfc fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1486) poli27 válasza slice14 (#1485) üzenetére


poli27
veterán

Megerősítem tényleg hozzá lehet adni a Gpayhez a Gránit kártyát mostantól :) :C

(#1487) ACE- válasza poli27 (#1486) üzenetére


ACE-
addikt

Kemény ba**ki hogy ezt nem kommunikálják le! :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1488) István89 válasza ACE- (#1487) üzenetére


István89
tag

Már kint van a facebook oldalukon és az oldalukon is.

Végre, jó döntés. :R

(#1489) István89


István89
tag

Mondjuk granitbank.hu/googlepay oldal szerint ez ebankból is hozzá lehet (majd?) adni a kártyát, de facebook-on és az oldalon is azt írják, hogy Gpay appon keresztül csináljuk.

Az applikáció fejlesztésével ezek szerint nem készültek el időben, de ez mondjuk nem is meglepő. :)

(#1490) slice14 válasza István89 (#1489) üzenetére


slice14
veterán

"de facebook-on és az oldalon is azt írják, hogy Gpay appon keresztül csináljuk."

Ezzel szerintem nincs probléma, mert aki vásárolt / előfizet valamilyen szolgáltatásra a Google ökoszisztémán belül, annak hozzá van már adva a kártyája, csak az érintéses fizetést kell aktiválnia.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1491) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Pár perce jött email.

Kedves Ügyfelünk!
Örömmel értesítjük, hogy a GRÁNIT Banknál mostantól elérhető a Google Pay!

(#1492) K Norbi válasza Airedhyal (#1491) üzenetére


K Norbi
addikt

Mióta elérhető a Google play áruházból a G pay app.
Csomóan csatlakoztak.
És valójában lehet erre vártak a Magyar Bankok. :)
Lehet egyszerűbb alátenni csak a kártyát
Mint appba beépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1493) z67 válasza K Norbi (#1492) üzenetére


z67
őstag

Szerintem inkább láncreakció, eddig nem akartak osztozkodni, most már muszáj. Aki kihagyja rácseszik.

(#1494) István89 válasza K Norbi (#1492) üzenetére


István89
tag

Nem hiszem, hogy az olyan nagy fejlesztés lenne az a gomb, mert az ERSTE is megcsinálta, a Gránit meg majd kiadja valamikor a frissítést, hiszen az oldalon ezt a módszert is leírták, bár ott égetőbb gondok is vannak, mint a gpay gomb lefejlesztése. :D Persze könnyebb kiírni, hogy ott az app és adja hozzá, ezt megértem.

Amúgy 4 bank csatlakozott az 1 éve indult Google Pay szolgáltatáshoz. Ha azt nézzük, hogy hamarosan három bank összeolvad, akkor utána már csak az OTP, a Raifessen és az Unicredit marad a nagyobb bankok közül, ahol egyelőre nem lesz Gpay. Az Unicredtnél mondjuk várható majd valami az elmondásuk alapján, és talán idén még ők csatlakozhatnak a 4 eddig ismert bankhoz.

(#1495) Dolphine válasza István89 (#1494) üzenetére


Dolphine
addikt

Melyik három bank olvad össze? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1496) poli27 válasza István89 (#1494) üzenetére


poli27
veterán

A Sberbank is elég nagy Orosz bank, csak itthon nincs annyi fiókja :D De tőkéje ha akarja sok van Oroszból :D

[ Szerkesztve ]

(#1497) vacs válasza Dolphine (#1495) üzenetére


vacs
veterán

google kereső első találata nálam írja ... szerintem nálad is :K

(^)(>.<)(^)

(#1498) anadroid válasza poli27 (#1496) üzenetére


anadroid
senior tag

Épp most szűnik meg. :))

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1499) Dolphine válasza vacs (#1497) üzenetére


Dolphine
addikt

Meg is van... ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1500) slice14


slice14
veterán

Na itt van az integrált GPay-es Gránit app. Bár ne jött volna. Gyakorlatilag az egész app el lett b@szarintva. Az ujjlenyomatos beléptetés nem akart működni, így újra akartam regisztrálni az appot. Ez múltkor megoldotta a dolgot. Hát ez most nem jött be. Az mPIN beállításánál elakad a folyamat. :W

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.