Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) <Adamsky> válasza fil (#500) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Android 9-en vagyok és ma reggelre eltünt a GPay app."
Na, ez egyre "jobb". :((( Egyébként in is (9-en vagyok). A GPay-t honnan tetted fel? Én nem trükköztem angol acc.-al csak fogtam és leszedtem az APKMirror-ról.

(#502) st6969 válasza <Adamsky> (#495) üzenetére


st6969
őstag

"Egyre nyilvánvalóbb, hogy a 10-es Android vagy letiltja, vagy törli. Nem fog megmaradni ... de, nincs is rá szükség!"

Android 10 MIUI 12-esem van (mókolatlan, gyári ROM-mal), és valóban nincs rá szükség, mivel a Play szolgáltatások része. Ismerősnek néztem a telefonját, ugyanaz a rendszer (Android 10 legújabb MIUI 12), és neki nincs a Play szolgáltatások között :Y Nem akartam elhinni...
Most akkor hogy is van ez? Mégsem az Android 10-zel került be a Play szolgáltatások közé? Vagy nem mindenkinek? :F

(#503) balinlin válasza st6969 (#502) üzenetére


balinlin
senior tag

Lehet a gyártók azért variálnak ezzel is.
Pl. elég régóta van multi user az androidban, mégis a legtöbb gyártó elérhetetlenné teszi...

(#504) fil válasza <Adamsky> (#501) üzenetére


fil
őstag

A play-ről. Két accountom van, magyar+angol. Újra feltenni nem kellett, csak a play-en engedélyezni ismét. Tehát nem letörölte, hanem csak letiltotta. De így ,hogy újra és újra letiltja ,nem érdemes görcsölni vele. A service ott van és lehet fizetni - gondolom, mert ma azóta még nem próbáltam.

(#505) nfsu17 válasza st6969 (#502) üzenetére


nfsu17
veterán

Most akkor hogy is van ez? Mégsem az Android 10-zel került be a Play szolgáltatások közé?

Van rá esély, hogy nem.
MIUI10-en vagyok, ami 9-es droid úgy tudom.
Sem a playben, sem a google fiókbeállítások között nem találom a gpay-t.
PC-n, a play áruházban megvan a gpay app, kiírja (most már), hogy kompatibilis az eszközömmel, de telepíteni nem engedi. gpay.apk sosem volt a telómon.
DE ha a beállításokban megkeresem az "érintéssel fizetést", akkor alapértelmezettnek be van állítva, hogy "goggle pay". :Y
Ha az alkalmazások közt elkezdem keresni, hogy "pay". Csak "Mi pay"-t talál.

Mindjárt kreálok egy revolutot, úgyis akartam már korábban is, oszt megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#506) Divinity válasza st6969 (#502) üzenetére


Divinity
őstag

Ha minden igaz akkor billing account kell hozzá ami pl a Pay első beizgatásakor kreál neked ha még nincs

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#507) Krethx válasza <Adamsky> (#499) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Ezt az automata törlést / letiltást egyébként sem értem. "
Nálam sem történt ilyen. Én is csak itt olvastam. (Huawei P30)

"ha viszont fenn van, akkor elindítani sem feltétlen kell."
Igen. Ezt én is így szoktam használni.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#508) slice14 válasza Krethx (#507) üzenetére


slice14
veterán

"ha viszont fenn van, akkor elindítani sem feltétlen kell."

Akkor kéne csak megnyitni, ha nem az alapértelmezett kártyával akarnál fizetni. De a Curve pont erre van. A Curve alá bármilyen bank / fintech kártyát berakhatsz.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#509) K Norbi válasza <Adamsky> (#495) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tudom..
Eddig sose volt baja.

Mármint nem tűnt el, pedig használom már egy ideje.
Ha épp eltűnt, akkor hivatalos G pay oldalról átirányíttatom magam.

Akkor azt írja, eltávolítás vagy Engedélyezés.
Nyomok egy engedélyt, megnyitás.
És megint ott lesz.

Most akkumulátor optimalizációba.
Átállítottam a G pay.

Mert akkor tűnik el, ha sokat pihen a teló. :DDD

(#510) emeritus válasza fil (#500) üzenetére


emeritus
tag

A letiltott app esetén a tevékenységek (költések) követhetősége is megszűnt?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#511) <Adamsky> válasza emeritus (#510) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... (költések) követhetősége is megszűnt?"
Jó kérdés. Én arra tippelnék, hogy nem, csak addig míg újra nem kerül engedélyezésre az alkalmazás, nem látszik.
Ez az egész, így, fájdalmasan "beta"-s.

(#512) st6969 válasza Divinity (#506) üzenetére


st6969
őstag

Erre tippeltem én is: nekem van apkmirror-os pay-em (bár tiltva van), használom is, így valószínűleg ezáltal valahogy egyszer csak megjelent a Pay a szolgáltatások között.
Neki nincs apkmirroros pay, se Play áruházban, se Google szolgáltatásokban.

#503 balinlin
"Lehet a gyártók azért variálnak ezzel is."
Xiaomi mindkettő (bár nem ugyanaz a modell), és a rendszer is kopp ugyanaz rajta.

(#513) kanyi51 válasza nfsu17 (#505) üzenetére


kanyi51
senior tag

Egy kis meglepetés mindenkinek!! RN4 Miui 10, és Android 7. Beállítások - Google - Fiókszolgáltatások - Google pay VAN, És a Revolut Visa Kártyát látja be van regisztrálva, igaz a telefonba nincsen NFC így azt érintésre nem is lehet használni. Ellenben RN9 Pro ugye az NFC-s és nem kell a Gpay app, ( nincs is a telefonon) és simán megy a Revolutos Visa kártyás fizetés érintésre. ( nem plasztik kártya )

(#514) Krethx


Krethx
aktív tag

Egy kicsit körbejártam a GPay.app-ot.

A jelenlegi App. (Ezt töltöm le UK-ből.) Szerintem ez jön hozzánk. (Ha jön.)
Itt van az amit USA-ban használnak új. Link: GPay.app
Itt pedig az Old App, Ami megint csak az USA-ra vonatkozik. Onnan van egy link ami átirányít az újra. Tehát náluk már csak az érhető el.

Amúgy én is letöltöttem. A kettő app külön van választva. Tehát nem írja felül a régit.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#515) tomp válasza Krethx (#514) üzenetére


tomp
félisten

Én azt nem értem, hogy néha egy-egy Tesco/Spar vásárlásnál a Pay app mutatja szépen logóval az üzlet nevét és kis térképen is mutatja kb hol van a bolt, aztán hirtelen eltűnik és soha többé nem jön elő újra ez a dolog.
Na ez mitől van? :F

(#516) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma én is kipróbáltam a Revo kártyával a GPay-t, a GránitPay helyett ezt tettem default-nak.
INTERSPAR-ban fizettem : már a POS-hoz közelítve csippant és jött a Revo kártya logo.
Sokkal gyorsabbnak tűnt mint a Gránit Pay 3rd party app-pal való NFC fizetés.... :Y

GPay app nekem sincsen a telefonon, a Google része MIUI 12, Android 10.
Hol tudom visszanézni a vásárlásokat ha nincsen külön GPay app, hol tárolja a tranzakciók/vásárlások adatait ? :)

.:. bl4ze .:.

(#517) zerodot válasza st6969 (#502) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Most akkor hogy is van ez? Mégsem az Android 10-zel került be a Play szolgáltatások közé? Vagy nem mindenkinek?"

Nem úgy van, hogy csak akkor jelenik meg, ha már beraktál a GPaybe egy kártyát, pl. a Revolut appból?

[ Szerkesztve ]

(#518) slice14 válasza bl4ze (#516) üzenetére


slice14
veterán

A Revolut app-ban látod a tranzakciókat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#519) Krethx válasza tomp (#515) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem tudom mitől van. Nekem több mint egy éve mindig mutatta a térképet is. Aránylag elég pontosan. Kb. fél éve már semmit. Csak a bolt kezdőbetűét meg a teljes nevét.

Mostanában:

Régen:

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#520) <Adamsky> válasza Krethx (#514) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az jelenlegi és az "old. app" ugyanaz, csak a lokáció más. Nézd meg az URL-ed végét:
&hl=en&gl=US
Az amcsi app. viszont tényleg más. Érdekes, hogy alig pár napos, és már most rosszabb az értékelése, mint a "réginek".
Az első "review": It was the best app for payment, but now its slow
Szóval annyira ne áhítozzunk utána. Nekem legalábbis ez így jó, ahogy van (hogy pusztítóan gyors vele a fizetés).

(#521) tomp válasza Krethx (#519) üzenetére


tomp
félisten

Igen, pontosan így van nekem is. Tavaly még mutatta, mostanság már nem.

(#522) Krethx válasza <Adamsky> (#520) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Az jelenlegi és az "old. app" ugyanaz, csak a lokáció más."
Igen igazad van. Viszont az USA-ban a régi már nem elérhető. Erre utaltam. Tehát az az old ránk nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#523) st6969 válasza zerodot (#517) üzenetére


st6969
őstag

Régebben nem így volt, mert én apkmirror-os GPay-t használok, és jó ideig nem volt a Play szolgáltatások része. A GPay appot használva adtam hozzá pl. a TW és a Curve kártyámat is. Eleinte nem is volt a rendszer által tiltva az app (sőt, korábban sose láttam olyat, hogy bármilyen appot tiltanának). Aztán egyszer csak tiltott lett, de észre se vettem, csak amikor meg akartam nyitni valami miatt, de nem találtam az ikonok között. Fura volt, mert ettől még minden működött. Csak az Alkalmazások menüben találtam meg, tiltott megjegyzéssel.
Valószínűleg valami háttérben zajlott frissítéssel bekerült a szolgáltatások közé, és egyben tiltották az appot.
Igazából mindegy is, ameddig működik, már teljesen elvesztettem a fonalat, hogy kinek, miért van, vagy miért nincs fent, nagy itt a kavar szerintem.

(#524) tlala


tlala
addikt

Csak apkmirror-os GPay-t tudok használni én is, korábban nem fogadta el a Curve kártyát, és az app 1-2 napon belül eltűnt a telefonomról.
A minapi változásokkal a friss GPayben sikerült hozzáadni a Curve-t, és az app sem tűnik el a telefonról (Xiaomi Note 10, MIUI 12, Android 11).
Sőt, 3 napja a Revolut kártya is megy a GPlayben, és az app kitart. :)

(#525) gyalu 1 válasza bl4ze (#516) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Fiókszolgáltatások/fizetések és előfizetések/vásárlások. Itt lehet megnézni a vásárlásokat

(#526) <Adamsky> válasza gyalu 1 (#525) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, nekem meg ilyen nincs (Emui, Android 9) ...
... de legalább a Google Pay nem tünedezik el (nekem ez spec. így jobban tetszik) :)

(#527) bl4ze válasza gyalu 1 (#525) üzenetére


bl4ze
veterán

MIUI 12 alatt nem találok ilyet. Vagy rossz helyen nézem.

.:. bl4ze .:.

(#528) gyalu 1 válasza gyalu 1 (#525) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Helyesbítek! Nem fiók szolgáltatás akart lenni, hanem a google fiók/fizetések és előfizetésekbe keressétek.
Elnézést kérek

(#529) slice14 válasza gyalu 1 (#528) üzenetére


slice14
veterán

Nálam sajnos csak a Google-ös előfizetések tranzakcióit és a play vásárlásokat listázza, az érintéseseket nem. Bár ez annyira nem fontos, mert a Curve és a Gránit app-ban is látom a tranzakciókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#530) K Norbi


K Norbi
addikt

Meddig kell még várni?
Karácsonyra elérhető lesz a pléy áruházba.. :U

[ Szerkesztve ]

(#531) tomp válasza K Norbi (#530) üzenetére


tomp
félisten

Írtam a Pay supportnak. Ők már úgyis ismernek. :DDD
Majd beírom a válaszukat.

(#532) slice14 válasza tomp (#531) üzenetére


slice14
veterán

A bankoknak is írhatnál, hogy ébresztő... :DDD Szeretnénk használni a GPay-t, magyar bankok által kiállított kártyákkal is. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#533) István89 válasza slice14 (#532) üzenetére


István89
tag

Takarékbank azt írta facebook-on, hogy " Takarékbank Zrt. is megkezdte a tárgyalásokat a Google Pay bevezetéséről." Mondjuk meglepő lesz, ha pont ez a bank lesz az első. :)

(#534) parkr válasza slice14 (#532) üzenetére


parkr
őstag

remélem az otp már legalább gondolkodik rajta

(#535) Krethx


Krethx
aktív tag

Az új GPay-t USA kártya hiányában tesztelni nem tudom. Csak Online fizetésre lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#536) slice14 válasza István89 (#533) üzenetére


slice14
veterán

Jól hangzik. De azért nagy blama lenne az OTP-nek, hogy nem ők az elsők. Bár számomra a Gránit volna a lényeg.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#537) Krethx válasza Krethx (#535) üzenetére


Krethx
aktív tag

Az egyik Revolut virtuális kártyámat elfogatta. NFC-s fizetésre. De ha a Payment-re megyek az adatokat már nem hozza elő. (Hibát ír.) Amúgy nekem tetszik. Jelenleg Cashback is van elég szépen. Szerintem ez az app ilyen formában sosem lesz nálunk. :N Ami hiányzik: A régi app-nál lehet váltogatni az Account-ok között. Itt viszont már nem. Egyre korlátozódik.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#538) <Adamsky> válasza slice14 (#536) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem az lenne az OTP-től a legbölcsebb lépés - én legalábbis ezt tenném - ha "beengedné" a többi hazai bankot is a Simple-be. Jó, ill. magyarországi szolgáltatásokkal lehet csak konkurenciát állítani a Google-nek (ami most szintén valami hasonlóra készül).
Azt nem tartom túl valószínűnek, hogy kukázzák a Simple-t, vagy párhuzamosan azzal majd engedik a Google Pay használatát.

(#539) slice14 válasza <Adamsky> (#538) üzenetére


slice14
veterán

Nem kell azt kukázni, vannak benne hasznos dolgok. De az érintéses fizetés részével vannak bajok.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#540) István89 válasza slice14 (#536) üzenetére


István89
tag

Én nekem is gránit kellene, de szerintem ők se fogják most bevezetni. Kérdeztem is facebook-on, de nem válaszoltak semmit, helyette még egyszer elmondták, hogy ők voltak az elsők Európában, akik bevezették a mobilfizetést.

Ha az OTP mondjuk bevezetné, akkor lehet a többi bank is követné, és a SImple is megmaradna, hiszen én is használom az appot, csak nem a mobilfizetés részt. Biztos lenne olyan, aki tovább használná a mobilfizetést is.

(#541) tomp válasza <Adamsky> (#538) üzenetére


tomp
félisten

Miért lenne jó ha az OTP beengedné a többi bankot is a Simple-be? Miért akarsz rosszat? :DDD
Mikor még az OTP dolgozók is inkább Revolut, TW párost használnak...

(#542) bl4ze válasza István89 (#540) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha Gránit is elérhető lenne lehet én is betenném GPay alá, sokkal gyorsabb.
Évek óta használom Őket, de lassú, nehézkes az NFC-s fizetés sajnos :(

.:. bl4ze .:.

(#543) István89 válasza bl4ze (#542) üzenetére


István89
tag

Igen, ezért lenne jó, ha mielőbb bevezetnék a Google Pay-t és kukáznák a sajátjukat. :)

(#544) K Norbi válasza tomp (#531) üzenetére


K Norbi
addikt

Én folyton dühös vagyok rájuk [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#545) Divinity válasza bl4ze (#542) üzenetére


Divinity
őstag

Miért nem rakod Curve alá a gránitot és azt Paybe?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#546) slice14 válasza István89 (#543) üzenetére


slice14
veterán

"Tisztelt Gránit Bank!
Elérhetővé vált itthon a Google Pay. És szeretnék érdeklődni, hogy tervezik-e a bevezetését? Vagy marad a Gránit Pay? És ha Google Pay-re vágyik valaki, akkor marad a Curve alá helyezett Gránit-os kártya lehetősége. Tavaly december óta használom teljes megelégedéssel a Google Pay-t Curve kártyával. De jó volna ha nem kéne feleslegesen beiktatni a Curve-öt, ha már itthon is elérhető lett a Google Pay. Előre is köszönöm válaszukat."

"Kedves Ügyfelünk! Még vizsgáljuk a bevezetés lehetőségét, köszönjük, hogy jelezte az erre való igényt!"

Azért ez már kicsit bíztatóbb válasz részükről. Szerintem ha többen jelzik igényüket a GPay-re, talán esélyesebb a bevezetése.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#547) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Na, engem ma jól felidegelt a Google.
Azt hittem megúszom, de nem. Fogta és valamikor éjjel, vagy reggel törölte a Google Pay app.-ot. Nem is tudtam fizetni reggel - se később - hiába volt ott az Account Services alatt mindkét (Curve és Revolut) kártya. Kénytelen voltam visszatenni a GPay-t. Megint működött minden. Aztán szerintem egy órán belül megint letörölte. Óóó.... mondom ... b+ :W

Most nincs fenn a natív app. Töröltem mindkét kártyát és mindkét alkalmazásban (Curve és Revolt) szépen meg is jelent a kártyák felvétele a GPay-be. Nosza! "Katt-katt" a Revolut pikk-pakk engedélyezve lett, de a UK BIN-es Curve-öt - amit július óta használok "okosban" - nem tudta se az alkalmazásból indítva felvenni, sem direktben. :(((

(#548) st6969 válasza slice14 (#546) üzenetére


st6969
őstag

Azt hiszem ezt a kérdést a Raiffeisennél (én pl. az ő ügyfelük vagyok) aligha lenne értelme feltenni, tekintve, hogy kb. 1 hete jelent meg a Raipay :DDD

(#549) emeritus válasza <Adamsky> (#547) üzenetére


emeritus
tag

A pay.google.com oldalon sem vehető fel +fizetési mód/Curve kártya?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#550) István89 válasza slice14 (#546) üzenetére


István89
tag

Igen, ezt mintha valaki más válaszolta volna meg, mert már nem olyan semmitmondó válasz.:) Mondjuk nem tudom mit kell ezen annyit vizsgálni. Nekik pont minden ilyet támogatniuk kellene, ha már digitális banknak nevezik magukat. Az ügyfél majd eldönti, hogy a Gránit Pay-t használja vagy a Google Pay-t.

Viszont neked legalább megy a Curve, de nekem még az se megy, aztán kérdés a Curve mikor fogja ezt megoldani, hogy a magyar bin-es kártyákkal menjen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.