Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Divinity válasza z67 (#593) üzenetére


Divinity
őstag

Engem a Pixel only feature-ök idegesítenek, alapból angolul használom a telefonom de egy csomó feature nem érhető el így sem Pixelen ami ráadásul Pixel only lenne, csak persze az apró betűs részben ott van, hogy US only még mellé.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#602) K Norbi válasza Divinity (#599) üzenetére


K Norbi
addikt

Számomra az nem világos..
Ha eddig mentek apkmirror appok, "nem tiltották" nem szarakodtak vele.
Most miért kell?

Ez a része miért ne mehetett volna tovább, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

(#603) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Na tessék, eltűnt a f.szba.

Engedélyzeni tudnám, de a rendszerben ott van, mint alapértelmezett fizetés, majd kipróbálom működik-e. Android 10.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#604) Divinity válasza K Norbi (#602) üzenetére


Divinity
őstag

Eddig is volt rá panasz csak ritka volt. Most, hogy hivatalosan is van nálunk gondolom nagyobb figyelmet kapunk és az ezzel járó kellemetlenségeket is.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#605) K Norbi válasza SpongyaBob (#603) üzenetére


K Norbi
addikt

Na tessék, eltűnt a f.szba.
Megvan a tettes! Tuti ő tüntette el az appot [link] ;]

Lehet nézni tranzakciókat is.
Csak jól belekel mászni.

Google fiók kezelése-
fizetések előfizetések-
fizetési módok kezelése-
és itt bal felül lejön tevékenység.

[ Szerkesztve ]

(#606) <Adamsky> válasza Krethx (#562) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... ez lehet mégsem annyira jó ötlet :)
Nekem ez eléggé véglegesnek tűnik. Buknám a megvásárolt app.-okat is...
Segített ez már bárkinek, bármiben? Honnan jött az ötlet?

(#607) Krethx válasza <Adamsky> (#606) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem bukód a megvásárolt app-okat. Én ezt már többször használtam. Teljesen default-ra állítod a GPay-t.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#608) Krethx válasza <Adamsky> (#606) üzenetére


Krethx
aktív tag

Most töröltem. App-ok továbbra is megvannak.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#609) <Adamsky> válasza Krethx (#607) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én ezt már többször használtam."
Mi szükséged volt erre? De úgy is kérdezhetném, hogy segített a problémán?

(#610) fil válasza K Norbi (#602) üzenetére


fil
őstag

Nem azért tiltották le mert apk mirroros. Nekem nem a play-ről volt és letiltották.

(#611) Krethx válasza <Adamsky> (#609) üzenetére


Krethx
aktív tag

Problémám eddig nem volt. Például: feltettem az új app-ot. Akkor először a UK Account-ot adtam meg. A kártyákat látta viszont a Payment-re ha mentem hibát írt. Átváltani a másik Account-ra már nem lehet. Le van korlátozva egyre. Utána próbálkoztam az USA-val. Amit írtam is. Ilyenkor GPay Service is frissül az új app miatt. Azon a Account-on amelyiket használom. Mikor vissza tettem a régit előtte töröltem hogy véletlenül se legyen probléma.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#612) Bestspiler7 válasza kobandi (#569) üzenetére


Bestspiler7
tag

Végül kiderült, hogy megy-e proxy nélkül?

(#613) slice14 válasza fil (#610) üzenetére


slice14
veterán

Nekem gyárilag van a telón az app, é február óta playből frissült. Tegnap délután újra engedélyeztem playben a GPay-t, ma reggelre újra eltűnt. Úgyhogy nem az apkmiror-os GPay-eket tiltogatják csak.

Mióta ez az app tiltogatás van, még nem fizettem telefonnal. De még tavaly évvégén miután aktiváltam a telefont és benne a GPay-ben a Curve-t, eltűnt az app és úgy fizettem a boltokban probléma nélkül. (Android 10)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#614) fil válasza fil (#610) üzenetére


fil
őstag

... helyesbítek, azt akartam írni, hogy a play-ről volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#615) Krethx válasza slice14 (#613) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igazán nem eltünik hanem felfüggesztésre kerül. Ennek az az oka hogy nálunk az app nem elérhető. Ez attól független hogy gyárilag van a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#616) fil válasza Krethx (#615) üzenetére


fil
őstag

Igen ez már kiderült, csak ennek az értelme még nem.

(#617) z67 válasza <Adamsky> (#598) üzenetére


z67
őstag

Ma miután írtam nekem is eltűnt, 10-es android, Mate 20 Pro, 2.119.340301324.

(#618) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Köszi mindenkinek a visszajelzést! :R
Nekem sajnos nem megy app. nélkül (a UK BIN-es Curve kártyát pl. fel sem engedi venni). Ma ugyan nem próbáltam, de holnap újra teszek egy kísérletet (mármint app. fel. aztán fizetés).

Olyan valaki írjon már pls. aki 9-es vagy még régebbi Android-al próbálkozik ... :R

Ja, és még egy dolog. A Google-t milyen fórumon / hol érdemes "bombázni" a kérdéseimmel?

[ Szerkesztve ]

(#619) kobandi válasza Bestspiler7 (#612) üzenetére


kobandi
csendes tag

Nem megy, sőt újra is kellett húzni az órát, mert eltűnt a gpay app és nem tudtam újra e engedélyezni.
Csak proxyval működik továbbra is Wear os-en.

(#620) Bestspiler7 válasza kobandi (#619) üzenetére


Bestspiler7
tag

rendben, köszi az infot :R

(#621) K Norbi válasza <Adamsky> (#598) üzenetére


K Norbi
addikt

Működik app nélkül. :K

(#622) tomp válasza K Norbi (#621) üzenetére


tomp
félisten

Letöröltem a GPay-t. Megnézem milyen így. Van e érintésnél visszaigazoló ablak?
Most már a Play Áruház csak az új Pay-t dobja fel, hogy telepítsem. :DDD

(#623) K Norbi válasza tomp (#622) üzenetére


K Norbi
addikt

Van, meg tranzakció értesítés is.
Sebességgel nincs gond, szerintem ugyanolyan.

Csak utána nem találom sehol.
Mármint hova mentheti. Tevékenységeknél nincs.

Valaki meglelte?

[ Szerkesztve ]

(#624) Krethx válasza tomp (#622) üzenetére


Krethx
aktív tag

Kérek screenshot-ot. Legalább kettőt. :DD
Példa: (Android Play Sstore)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#625) tomp válasza Krethx (#624) üzenetére


tomp
félisten

A könyvtárat nem tudom értelmezni mert ott listázza az eddig valaha felrakott appokat. Annak nincs értelme.

(#626) Krethx válasza tomp (#625) üzenetére


Krethx
aktív tag

A Library azokat tartalmazza amit te letöltöttél és már a tied. Viszont törölve van a telefonról.
Gondolom Web-es felületről mentél át a Store-ba. Vagy a GPay.app-ból mentél a Store-ba.
Még egy Android PlayStore keresőbe írd be. Ha elérhető meg fog jelenni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#627) Krethx válasza Krethx (#626) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ja és még egy. Ha az új App-ot szeretném letölteni akkor át kell lépnem az USA Store-ba. Mivel a UK-ben ugyebár a régi van még.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#628) tomp válasza Krethx (#627) üzenetére


tomp
félisten

Play Store keresőből hozta eddig be. Telepítettem az új appot és a régit is erre tiltotta a régit. Töröltem az új appot és azt hiszem ezzel visszaállt a fiókom a bugmentes állapotra. Most már nem találja a Pay appot. :DDD

(#629) tomp


tomp
félisten

Visazatérve erre a Play Szolgáltatások része a Pay dologhoz: nem lehet, hogy csak azokon a telefonokon a része amelyen eleve gyári app?
Mármint a telefon gyártónak olyan szerződése van a Google-el amelyben a Pay app is szerepel? Ha van Pay szerződés akkor default szolgáltatás.
Nekem ott van. Gyárilag is fent van a GPay. OnePlus.

(#630) World-Soft


World-Soft
senior tag

Tapasztalatok a GooglePay fizetéssel:
Tudni kell, hogy van egy Sympe a telefonon. Az az elsődleges, de úgy van az NFC beállítva,hogy ne azt használja ha más fizetési program fut.
Német proxy segítségével le lett szedve a Goole Pay , így meg tudom nyitni, hogy ha ezzel akarok vásárolni.

1. Az első alakalommal én hibáztam, mert mert 1 FT volt a revoluton a havi limit beállítva. Ekkor kiléptem a Goole Pay-ből és máris tudtam Sympe-vel fizetni.
2. Második alakalommal a Spar-nál a Goole Pay alkalmazás nem engedett fizetni. Valami olyat írt, hogy túl gyorsan mozgattam a készüléket. Nem értettem mi a gond, de arra gondoltam, hogy a terminál 45 fokos lehetett a gond. A végeredmény megint Symple lett
3. Egy kis boltban asztalon lévő terminál volt itt, és végre először ment a fizetés
4. OBI teljesen függőleges helyzetben lévő termilál, ahol ismét azt kaptam, hogy gyorsan mozgattam a készüléket ezért nem enged fizetni. Itt egyre jobban azt éreztem, hogy a terminal helyzete lehet a gond.
5. Követhető Eutonics asztalon lévő terinál, ahol újra siekeres volt a fizetés
6. Kid bolt ismét kb. 45 fokban álló terminál és érdekes ment gond nélkül a fizetés. Így az előbbi teóriám meg is dőlt.
7. Végül kínai üzlet fekvő terminállal ismét sikeres fizetés.

Tehát egyenlőre a tapasztalatok vegyesek. Nem találtam semmi infót az említett hibára. Valaki találkozott ilyennel, hogy a Google Pay arra hivatkozva nem enged fizetni, hogy túl gyorsan volt a készülék mozgatva.
(Itt hozzá tenném, hogy ilyenkor ott egy helyben tartva a terminálon, illetve újra megpróbálva lassan odatéve sem segített már. Tehát nem arról volt szó, hogy vadul a terminál felett mozgattam volna a készüléket.)

Ha valaki találkozott már a jelenséggel, esetleg tud rá megoldást, az kérem jelezze.
Köszi.

(#631) tomp válasza World-Soft (#630) üzenetére


tomp
félisten

Nekem tényleg csak akkor reklamál ha valóban gyorsan elrántom a telefont.
Pay sokkal hamarabb érzékel így határozott mozdulat kell.
Simple lassabb így ha nem pontos és határozott a mozdulat akkor is megy.(már ha megy)

(#632) emeritus válasza World-Soft (#630) üzenetére


emeritus
tag

A GPay híresen - nálam is - mozgatás és terminálérzéketlen. Próbáld alapértelmezettként használni: kedvelni fogod. A Simple "jelenleg futó" pozícióban bizonyíthat, ha és amennyiben változatlanul jól/jobban érzékelhető.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#633) ACE- válasza World-Soft (#630) üzenetére


ACE-
addikt

Én régebbi tesztek során azt állapítottam meg, hogy ha nem a Google Pay az alapértelmezett fizetési alkalmazás, akkor hiába nyitom meg, és van beállítva hogy a megnyitott alkalmazást használja az alapértelmezett helyett, nem fog működni. Alapértelmezetté kell tenni hogy működjön...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#634) slice14 válasza ACE- (#633) üzenetére


slice14
veterán

Ez visszafelé működik más fizetéses appnál? Google Pay az alapértelmezett és rányitva egy másik fizetési app-ot?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#635) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Mióta hivatalosan lehetne használni a Google payt azóta nekem nem működik. Az appot folyton tiltja a play, a szolgáltatásokban megtaláltam a Google pay opciót de az appból hozzáadott kártya eltűnt. Itt csak a hozzáadás opció van. Egészen az SMS verification részig el is jutok de SMS az nem jön a kóddal. Próbáltam a curve-ben átírni a telefonszámom a régebben megadott formátumra de úgy sem jó. Nem kapom meg az SMS-t. Valakinek van, volt ilyen problémája? Amíg nem volt ez a hivatalos téma, addig tökéletesen működött.

(#636) zsola400 válasza World-Soft (#630) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam is ugyanez a jelenség fizetéskor, hogy túl gyorsan mozgattam a készüléket (Spar, Dechatlon) de sikerült fizetni második, közelebb, tovább ott tartva a terminálhoz (kezdett Simple érzésem lenni) Gpay fizetéskor alapértelmezettre van állítva. Eddig nem volt ilyen gondom amíg nem tiltották az appot, kb. 10cm-ről csippant.

(#637) <Adamsky> válasza zsola400 (#636) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez ilyen. Kalap kakesz ez is. Ha nem állítasz be alapértelmezettet, akkor csak folyamatos szívás lesz. Én - ha menne (eddig ment, most, hogy hivatalosan is van, nem megy ... logikus ) - akkor csak a GPay-t használnám.

Egyébként komolyabb összegben mernék fogadni, hogy a Google előnybe részesíti a saját rendszerét. Annyival látványosan gyorsabb a többinél, hogy nehezen hiszem, hogy ez mondjuk programozói hiba lenne a többi (3rd party) alkalmazás esetén.

(#638) István89 válasza World-Soft (#630) üzenetére


István89
tag

Az OBI-nál pont ma tapasztaltam én is, hogy elég nehézkes telefonnal az érintés, mert elég hülyén szerelték fel a plexi falat a pénztárnál és eléggé fura módon kell benyúlni a telefonnal a terminálhoz. A fizetésnél kétszer rezgett, aztán megjelent az animáció.

#635 kinghaxo

Mikor igényelted a kártyát? Ha 1 éve már megvan, akkor neked UK bin-es kártyád van és lehet azért nem megy, ahogy nekünk se megy, akinek elvileg magyar bin-es, de valamiért ukránnak azonosítja több oldal is, bár ez csak egy elmélet a részemről, de az biztos, hogy a Curve fog neked bővebb információt nyújtatni. Szóval célszerű lenne írni nekik egy emailt, viszont készülj fel, hogy baromi lassú lesz a válaszadás, mivel most sokaknál van ezzel probléma.

#637 <Adamsky>

Én ma nem vettem észre, pedig már nem volt alkalmazás engedve, hogy lassabb lenne a fizetés vagy máshogy kellene érintenem. Tegnap is egy automatánál én bénáztam elég sokat, mivel még most is van, hogy kipróbálom máshogy tartva, meg nem oldom fel, csak ébresztem. Mondjuk ez tegnap pont nem sikerült, de ezt ki is írta a pay, hogy ez most nem jött be, feloldottam, aztán egyből ment. :D Az szomorú lenne, ha belassulna, mert akkor marad az Apple pay.

Egyébként komolyabb összegben mernék fogadni, hogy a Google előnybe részesíti a saját rendszerét. Annyival látványosan gyorsabb a többinél, hogy nehezen hiszem, hogy ez mondjuk programozói hiba lenne a többi (3rd party) alkalmazás esetén.

Itt a banki alkalmazásokra gondolsz? Lehet, hogy van benne valami, de szerintem az csak fejlesztés kérdése, mivel az MC adja az API lehetőséget és minden egyebet, aztán a bank ezt milyen módon teszi bele, az már az ő dolga.

[ Szerkesztve ]

(#639) zsola400 válasza <Adamsky> (#637) üzenetére


zsola400
aktív tag

De nekem alapértelmezettnek van beálítva a Gpay és még is xarakodik amióta tiltják az app-ot.

(#640) <Adamsky> válasza István89 (#638) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Itt a banki alkalmazásokra gondolsz?" - igen, azokra.
" ... az MC adja az API lehetőséget és minden egyebet ... " - OK-OK, de én pont erről beszélek, hogy mintha a pálya (persze mondhatjuk erre, hogy nem meglepő módon) mintha a Google felé lejtene.

#639 zsola400
" ... nekem alapértelmezettnek van beálítva a Gpay és még is xarakodik amióta tiltják az app-ot."
Ja, értem. No, az érdekes. Gondolom akkor van tapasztalatod azzal kapcsolatban, hogy milyen az amikor ez rendesen működik. 10-es Android-on vagy?

Ennek app. tiltásnak, a Pay bevitelének az Account services alá valahogy nem látom az értelmét. Főleg úgy nem, hogy az amerikaiak meg új app.-ot kaptak. Amit később talán a többi ország is megkap. Akkor meg miért nem maradhatott addig a régi?
Annyira szuper lenne, ha a tech. újságírók kicsit (jobban) utána mennének a dolgoknak. Végezhetnének egy kis oknyomozást. De sajnos a többségnek csak arra futja, hogy szemlézik a másik által kiadott híreket. :(((

(#641) slice14 válasza István89 (#638) üzenetére


slice14
veterán

Mikor igényelted a kártyát?

Nekem tavaly októberi a Curve kártyám, és szó nélkül végig ment az érintéses fizetésre való beállítás. Épp tegnap állítottam be újra fiók szolgáltatásokból, kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#642) <Adamsky> válasza slice14 (#641) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nekem tavaly októberi a Curve kártyám ... "
Akkor az UK BIN-es, ugye? Hol vetted fel? A natív app.-ban vagy az Account services alatt?

(#643) slice14 válasza <Adamsky> (#642) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem akkor még csak UK BIN-est adtak.
Mivel a Curve app-ból csak érintéses fizetést tudom beállítani, ezért az acc service-ben adtam hozzá a kártyát. Mert online is használom fizetésre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#644) István89 válasza slice14 (#641) üzenetére


István89
tag

Akkor meg is borult az elméletem az UK bin-es kártyákról. :( Nem lennék a Curve helyében, annyira nagy káosz van Goolge Pay körül, de nem csak itt, más országokban is.

#640<Adamsky>
HWSW legalább megkérdezte, hogy miért nincs app, de a Curve-öt is megkérdezhette volna, hogy ott mi a probléma, ha már egyszer hivatalosan is lehetne használni. :D
Szerintem nem volt akkora hírértéke a Google Pay elindításának. (mondjuk nekem igen) Sajnos a 4 fintech sokaknak nem is ismerős, de ha pl 4-5 magyar bank is megjelent volna kedden a bejelentéssel együtt, akkor már hírek lennének arról, hogy megy vagy nem megy a fizetés Google pay alatt. Plusz mivel már 5-6 bank kínál androidra alternatívát sok embert meg se mozgatott a dolog, mivel más fórumokon is megkérdezték ennek mi értelme, ha már ott van a banki megoldás. :)

(#645) zsola400 válasza <Adamsky> (#640) üzenetére


zsola400
aktív tag

10-es android Miui 12, még áprilisban adtam hozzá a UK bin-es Curve kártyámat amivel működőtt is kb. 2hónapig, aztán ezt azóta sem sikerült működésre bírni. Most a Revolut kártyát sikerült hozzáadni amint engedélyezték és pár napig működőtt hibátlanul mint régen. Azt még kipróbálom, hogy ha a Gpay app-ot visszarakom/engedélyezem fizetés előtt akkor hogyan viselkedni.

(#646) balinlin válasza <Adamsky> (#640) üzenetére


balinlin
senior tag

Erről volt is szó, hogy máshogy fér hozzá a google pay az nfc-hez, mivel az oprendszer része kb, vagy ilyesmi és ezért nem meglepő hogy jobban dolgozik.

Újságírók azok is, általában nem értenek semmihez (sokszor az íráshoz sem) és nem mennek utána az adott témának. Értem én, hogy sietni kell, meg ilyenek. Persze tisztelet a kivételnek.

(#647) emeritus válasza kinghaxor (#635) üzenetére


emeritus
tag

Próbáld a kártyát a Chrome-ból, (beállítások/.../nyissa meg Google fiókját link) vagy közvetlenül a pay.google.com oldalon hozzáadni.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#648) <Adamsky> válasza István89 (#644) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"HWSW legalább megkérdezte, hogy miért nincs app ... "
Ja, legalább ennyit megtettek. De a többiek? :U

Az a baj, hogy itt is PH!-s lapcsaládon belül van min. 3 topic, amibe gyűlnek az infók. Én próbálom követni, mert érdekel, ill. érint a téma.

Az eddigi tapasztalatok alapján:
10-es Android-tól gyk. 100%, hogy elég, ha az Account services alatt minden rendben van, akkor menni fog a fizetés.
A UK Bin-es Curve kártyák felvételével akadhatnak gondok (én pl. csak natív app.-ból tudom felvenni, az Account services alatt lévő Google Pay-ből nem :F )
Akinél működik a fizetés - de nincs fenn az app. - azok közül sokan arra panaszkodnak, hogy a hajdani gyorsaság és "megbízhatóság" (kb. mindegy, hogy hogyan tartottad a telefont, elég volt közelíteni a terminálhoz és csippant) a múlté.

#645 zsola400
" ... áprilisban adtam hozzá a UK bin-es Curve kártyámat amivel működőtt is kb. 2hónapig, aztán ezt azóta sem sikerült működésre bírni."
Én július óta folyamatosan használtam a UK Bin-es Curve kártyámat apkmirror-os app.-al mindenféle gond nélkül. A Revolut-on nem tudtam hozzáadni ...
Aztán jött a nagyszerű hír. Egyetlen napig tudtam neki örülni. Működött a Curve és a Revolut is. Aztán elkezdték tiltani az app.-ot. Azóta (ill. anélkül) nem megy egyik sem.

" ... ha a Gpay app-ot visszarakom/engedélyezem fizetés előtt akkor hogyan viselkedni."
Most mondom, hogy menni fog. De 1-1,5 órával később már tiltva lesz (nálam ez történt pénteken).

Jól értem, hogy most neked a Revolut se megy?

#646 balinlin
"Újságírók azok is (...) és nem mennek utána az adott témának."
Én két dolgot hiányolok - de nagyon - a legtöbb ilyen szakmai oldalon. Szinte sose mennek utána a témának, néznek bele a fórumba (na, jó, ritkán, az elején ...) végeznek "oknyomozást" (ld. más újságírók vm. politikai témában).
Riport valamilyen cégvezetővel? Olyan langyi kérdéseket tesznek fel, hogy az interjú felénél az ember már-már bealszik. Nem azt mondom, hogy legyenek pofátlanok, de lehetne az egész egy kicsit provokatívabb. Végezhetnénk "piackutatást", hogy a nép (fórumozók) mire lennének kíváncsiak, stb.

(#649) bl4ze válasza <Adamsky> (#648) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam Andrid 10 van beépített Google Pay, app nincsen - nem is volt soha és nagyon gyors, nem érzékeny a hogyan tartom-merről tartom-ra - gyors, megbízható.
(Mi 9t, MIUI 12, Android 10-en)

.:. bl4ze .:.

(#650) Krethx válasza <Adamsky> (#648) üzenetére


Krethx
aktív tag

"a hajdani gyorsaság és "megbízhatóság" (kb. mindegy, hogy hogyan tartottad a telefont, elég volt közelíteni a terminálhoz és csippant) a múlté."

Erre kíváncsi voltam és ki is próbáltam. Töröltem az app-ot és úgy fizettem ma három boltban. Nálam nem volt probléma. Észre sem vettem a különbséget.

Ami még érdekel Android 10-nél. Nem tiszta számomra és a fórumon sem lehet pontosan elmenni. Hogyha ha valakinek nem elérhető a GPay a szolgáltatások között akkor Curve-ből hozzá lehet e adni a kártyát. (Esetleg Revolut.) Ami kiderült ma számomra hogy Andriod 10-en tény nem mindenkinél van. Az én telefonom P30 A10-en. Nálam megtalálható. Ugyebár mert már fent volt / van az app. Most itt vagyok anyámnál és neki is P30 A10. Nála nem látható a szolgáltatások között. (Ő nem is használta erre a célra.) Úgyhogy ki fogom próbálni Curve-el. Pár óra múlva leírom hogy mi a tapasztalat. Hátha ez majd segítségére lesz valakinek.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 Cellular 44mm - watchOS 9 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.