Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) tomp válasza Hovi (#1097) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi az ÁSZF szerint a push külön havidíjas lenne majd a jövőben... ;]:DDD

(#1102) István89 válasza Hovi (#1100) üzenetére


István89
tag

Igen, MNB nagyon nyomatja a "Revolut és társai folyamatosan megtévesztik a felhasználókat" dumát. Az nem zavarja őket amit a magyar bankok csinálnak, pl. bankkártya éves díj jogcímen szépen lehúzzák az ügyfeleket. :)

Nem csak a Google Pay irányába kell felébrednie a bankoknak, pl. a push értesítés is már szinte kötelező eleme lehetne az alkalmazásoknak. Pl K&H.

1101tomp
Komoly? Remélem darabszámon adják majd, mint az SMS-t. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1103) Hovi válasza tomp (#1101) üzenetére


Hovi
aktív tag

Király! Amikor az álmom picit szárnyalna, mindig jön valaki, aki emlékezet rá: itthon vagyok. :))

(#1104) Hovi válasza István89 (#1102) üzenetére


Hovi
aktív tag

Maximálisan egyetértünk.

(#1105) balinlin válasza Hovi (#1097) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem előbb utóbb lesz push, ahogy kártyás fizetésnél is létező dolog már.
Az sms tényleg pofátlanul drága. Nem is kérek, köszönöm de ennyit közel nem ér nekem.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Divinity válasza tomp (#1101) üzenetére


Divinity
őstag

Hogy tessék? :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1107) doongoo válasza tomp (#1092) üzenetére


doongoo
addikt

mondjuka mobilbankban a kártya részben simán kifagy a K&H, ha hozzá akarom adni a Gpayhez (lehet azért, mert fent van külön a Gpay app is?)

(#1108) slice14 válasza doongoo (#1107) üzenetére


slice14
veterán

Vidd fel GPay-be a kártya adatokat és úgy próbáld meg. Úgy online is tudsz GPay-el fizetni, ahol használható.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1109) hedgehog válasza doongoo (#1107) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én simán a GPayban csináltam az egészet. A kártya már amúgy is ott volt, szóval csak rányomtam a Set up in store payment-re, jött a terms szöveg, aztán küldött egy sms ellenőrzést, és be is aktiválta szépen :)
Én eddig Curve-n keresztül használtam, de jobb így natívan, így remélhetőleg nem fogja elkavarni az MCC-ket (hitelkártya, szóval az fontos)

-- aka p3d3str1an

(#1110) doongoo


doongoo
addikt

Köszi a tippet mindkettőt ölnek! Megpróbálom így. Én is Curve-vel használtam amúgy eddig.

(#1111) K Norbi


K Norbi
addikt

Pofámról leszakadt a bőr!
Oly sok szenvedés! Ultra Szopás! stb stb stb

Sikerült hozzáadni a TW-t!! És a virtuálist is! :C :DD
Gondolom érdekel mindenkit mi volt a titok. ;]

(#1112) István89 válasza K Norbi (#1111) üzenetére


István89
tag

Na, mi volt a titok? Nekem a Wise MC nem megy, csak a Visa virtuális. :)

(#1113) K Norbi válasza István89 (#1112) üzenetére


K Norbi
addikt

Háát őszintén gőzöm sincs.

Szóval az a titok, hogy nincs titok......
Én a Curve-re gyanakszok.
Mikor hozzáadtam annó a G pay hez, valamit elbaszott a TW vel...
Vagy G pay részen.
Szóval Curve előtt szinte mindig ment a TW gond nélkül, nem volt gond a hozzáadással.
Utána Novemberbe csináltam meg a Curve öt.
Sikeresen be is rakta.
Után annyi volt neki... sehogy nem tudtam hozzáadni Tw-t.
Mert kitöröltem :DDD

Most meg amit csináltam!
Felraktam a Curve appot, beléptem stb stb.
óóó mondom rápróbálok már a TW re.
És egyből engedte kérdezte sms vagy e mail megerősítés legyen?
Nyomtam sms-t
És azonnal gond nélkül hozzátudtam adni a Tw-t! És a virtuálisát is.
Jött e mail is róla. Hogy öröm boldogság, használhatom.

Szóval fingom sincs mitől tudtam hozzá adni.
De eddig is próbálkoztam 2-3 naponta de sehogy nem sikerült!
Curve öt meg nem használtam semmire.
Az fent se volt, néha feldobtam és rápróbáltam.

(#1114) K Norbi válasza István89 (#1112) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem is frissült az app tegnap előtt.
Lehet attól lett jó. :K

(#1115) István89 válasza K Norbi (#1114) üzenetére


István89
tag

Szerintem egyértelmű, hogy a Wise javított vagy engedélyezett valamit, én tegnapelőtt küldtem el nekik a problémát, képekkel illusztrálva és akkor azt írták, hogy továbbítják megfelelő személyek felé és majd visszajeleznek. Aztán tegnap jött egy frissítés és utána a virtuális egyből ment, de nem jeleztek vissza, szóval szerintem máshol is gond lehetett a hozzáadással és pont szerencsémre ezt már most javították/engedélyezték.
Szerintem most hegesztik meg, hogy Magyarországon (és a többi országban ahol Google szerint lehetne) is rendben menjen a Gpay, a gomb se véletlenül jelent meg 1 hete az appban.

Mondjuk nálam MasterCard-nál továbbra is a kártya hozzáadása oldal jön fel, ha azt is megcsinálnák úgy, mint a virtuális kártyánál, akkor nekem is menni fog. :)

(#1116) K Norbi válasza István89 (#1115) üzenetére


K Norbi
addikt

Jól megszívattak majd 6 hónapon keresztül. :D
De hát jött a G pay hazánkba, akkor voltak kavarodások.

[ Szerkesztve ]

(#1117) hedgehog


hedgehog
senior tag

off: a KH ki is dobja a saját mobiltárcáját:
A Hirdetmény 2021. június 23-i hatállyal módosul az alábbi indok szerint:
 A Bank kivezeti a K&H mobiltárca szolgáltatást.

-- aka p3d3str1an

(#1118) Hovi válasza hedgehog (#1117) üzenetére


Hovi
aktív tag

Sok értelme nincs hogy maradjon. IOS alatt Apple Wallet, Android alatt meg GPay. Csak az alkalmazás jönne már, mert így a kártyák közt váltani... (tudom, fel lehet tenni, fent is van)

(#1119) tomp válasza hedgehog (#1117) üzenetére


tomp
félisten

E közben az OTP-nél tolják a szekeret aminek 1 kereke van csak...

(#1121) tomp válasza SzabóTamàs90 (#1120) üzenetére


tomp
félisten

Ha talicska lenne akkor kocka kerekű lenne :DD

(#1122) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Nem arról volt szó, hogy április végén elérhető lesz az app a store-bol nálunk is?

(#1123) K Norbi válasza Grande Ale (#1122) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát mondanak ezek mindent..
Én akkor hiszem el.
Ha tényleg elérhető lesz.

(#1124) Hovi válasza Grande Ale (#1122) üzenetére


Hovi
aktív tag

A KH 23-után ígérte hogy lesz.(nekem, levélben) Aztán 26.án rákérdezve már simán letagadták, és azt mondták: fogalmuk sincs, meg nem is az ő hatáskörük. Ennyi.

(#1125) Grande Ale válasza Hovi (#1124) üzenetére


Grande Ale
őstag

Az szép.

(#1126) slice14 válasza Hovi (#1124) üzenetére


slice14
veterán

Ide is belinkelem a GPay app Play Store linkjét. Akinek a Google fiókján már elérhető, az tudja engedélyezni / letölteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1127) <Adamsky> válasza Grande Ale (#1122) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt Hovival egy másik topic-ban már kibeszéltük. Valószínű ezt az egész fake news cunamit a K&H indította, és a jelek szerint semmi alapja.

#1126 slice14
"Akinek a Google fiókján már elérhető ... "
Ez a "régi" app, amit vicces módon folyamatosan frissítenek. Trükközés nélkül ez itthon sose lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#1128) K Norbi válasza slice14 (#1126) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem nem jó. Pedig elérhető a google fiókomban.

Azt írja ez az elem nem áll rendelkezésre az Országodban.
Eltávolítás Megnyitás van.

(#1129) csako válasza <Adamsky> (#1127) üzenetére


csako
veterán

Nekem trükközés nélkül elérhető, frissül play store-ból. (OnePlus 7Pro)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1130) K Norbi válasza csako (#1129) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor kell hozzá olyan készülék is.

(#1131) slice14 válasza <Adamsky> (#1127) üzenetére


slice14
veterán

Nálam ez 2020 februárja óta frissül a Play-ből. Tény hogy Play-ben rákeresve nem jelenik meg, de a telepített appok listáján látható és frissül is, ha jön update hozzá.
Nagyobb esélye van az old app elérhetőségére itthon, mint az új app-ra szerintem.

#1128 K Norbi: Gondolom azért, mert feltetted apk-ból. De ha azt írja "nem áll rendelkezésre az Országodban", akkor nem érhető el a fiókodhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1132) slice14 válasza K Norbi (#1130) üzenetére


slice14
veterán

Nem hinném, mert korábban posztoltam egy screenshot-ot, amin az látszik hogy a GPay előző két telómhoz is elérhető. Sajnos a Google Fotókból linkeltem, de azóta rendeztem a Fotók appban a képeket és azok a képek már nincsenek meg. Viszont a korábbi telók (Mi 8, Samsung A5 2017) már nem látszanak a Play-ben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1133) tomp


tomp
félisten

Google Pay elsőként a K&H Banknál

"A FinTechZone kérdésére, hogy mikor lesz elérhető a Google Pay mobilalkalmazás hazánkban (a Google Play áruházban), a Google magyarországi country managere, Bíró Pál azt mondta, hogy
dolgozunk rajta és előre láthatólag pár hónapon belül elérhető lesz.”

(#1134) <Adamsky> válasza slice14 (#1131) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, de a te eseted egyedi. Az emberek 99,999%-ának nincs GPay app.

#1133 tomp
"Bíró Pál azt mondta, hogy dolgozunk rajta és előre láthatólag pár hónapon belül elérhető lesz."
Na, ez az, aminek túl sok köze nincs a valósághoz. Az a baj, hogy szemlátomást a szerző (újságíró) sincs tisztában azzal, hogy mi a különbség az app (old. app) és az account services alatt lévő "modul" között. Azért legyünk őszinték, hogy az azért elég meglepő lenne, ha a K&H felkérésére csak nekünk, ill. csak a K&H-nak fejlesztene egy új app-ot a Google.

(#1135) slice14 válasza <Adamsky> (#1134) üzenetére


slice14
veterán

Az emberek 99,999%-ának nincs GPay app.

Lehet megelégelte a Google, hogy apk-ból tettem fel anno Mi8-ra, és megeset rajtam a szíve. :DDD
Viccet félretéve nem értem én sem, hogy kinek és hogy engedélyezi a Google a GPay app használatát egy olyan országban, ahol nem támogatott, ill. csak banki appból lehetne aktiválni a GPay-t.
Megjegyzem, hogy tomp kollégának már jóval azelőtt is elérhető volt Play-ből a GPay app frissítése, mielőtt nekem megjelent volna a frissítési lehetőség. Nemtom hogy neki milyen régiós a GPay fiókja, de az enyém magyar régiós.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1136) hedgehog válasza slice14 (#1135) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem erős a gyanúm, hogy nekünk az OxygenOS miatt elérhető az app (én is látom, OP6, és csak letiltani tudnám, törölni nem. Vagyis a rendszerapplikációk közé tartozik, jött az OS-sel).
Lehet a Mi OS része is.

-- aka p3d3str1an

(#1137) slice14 válasza hedgehog (#1136) üzenetére


slice14
veterán

A MI 8-ra APK-ból volt feltéve, így biztos hogy nem volt a része. Majd 2019 novemberében cseréltem le a 7T-re. Az OOS 10 része a GPay, de attól még feltétel hogy Google fiókodban elérhető legyen. Mert különben nem frissül Play-ről. Tavaly februárig én is APK-ból pakolgattam fel GPay-t, mert Play-ből nem frissült, illetve időnként tiltódott az app. Aztán történt valami, és ezután már Play-ből frissíthető lett. Ha jól tudom az OOS 11-nek már nem része a GPay, de simán visszajött FR után Play-ből app visszaállítással.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1139) hedgehog válasza SzabóTamàs90 (#1138) üzenetére


hedgehog
senior tag

Azért, mert akinek a telefonján gyárilag volt rajta az app, de le lett tiltva, azon a linken keresztül tudja engedélyezni. Nekem is el volt bookmarkolva abban az időszakban, amikor folyamatosan letiltódott.

-- aka p3d3str1an

(#1140) tomp válasza <Adamsky> (#1134) üzenetére


tomp
félisten

Ki írta, hogy külön fejlesztenek appot?
Lehet majd csak az új app lesz érhető hivatalosan az pedig még egy kis idő.
Vagy egyéb körülményeknek még teljesülniük kell.

(#1141) kuksa90 válasza hedgehog (#1139) üzenetére


kuksa90
őstag

Az mit jelent magyarul, hogy "el volt könyvjelzőzve"?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1142) slice14 válasza SzabóTamàs90 (#1138) üzenetére


slice14
veterán

Azért hogy segítsek? :F

#1141 kuksa90: Épp az, hogy el volt mentve a böngészőbe könyvjelzőként.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1143) hedgehog válasza slice14 (#1142) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem finoman arra akart célozni a fórumtárs, hogy a "elbookmarkolva" helyett használhattam volna a magyar "elkönyvjelzőzve" szót is :D
De ha mégsem akkor: igazából csak nyitva hagytam egy tabon a play stores oldalt, és amikor letiltódott az app, akkor elővettem, rányomtam hogy nyissa meg a Play Store appban, ott pedig az Install helyett nekem egy Enable volt, és megnyomva újra megjelent a telefonon az appok között a Pay.

-- aka p3d3str1an

(#1146) <Adamsky> válasza tomp (#1140) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ki írta, hogy külön fejlesztenek appot?"
Senki, de abból, hogy se itthon, se külföldön semmi hír arról, hogy a Google új Pay app-on dolgozna, ezért csak az merülhet fel a józanul gondolkozóban, hogy akkor biztos a K&H-val közösen dolgoznak valamin. Ez viszont nem túl valószínű :U
... ami valószínűbb, hogy a K&H-nál hülyeséget beszélnek.

#1135 slice14
Az lesz a megoldás, amit hedgehog is írt. Vagyis, ha az adott készüléken system app volt a GPay, akkor azt max. tiltani tudta a Google. Mióta viszont nincs tiltás, az szépen frissül, mintha egy általad telepített alkalmazás lenne. Ez így működik.

(#1147) slice14 válasza <Adamsky> (#1146) üzenetére


slice14
veterán

Az lehet, de nálam már bő egy éve frissül. Viszont a másik Google fiókommal nem érhető el, tehát azzal nem tudna frissűlni ha az elsődleges fiókom nem lenne hozzáadva. Tehát a frissíthetőség fiók függő is.

SzabóTamàs90: Szerintem érthetően leírtam, hogy akiknek elérhető a Google fiókjában a GPay, az tudja engedélyezni. Az elérhetőség az app-ra vonatkozik.

De szerintem itt befejeztem. Lényeg hogy van akinél már elérhető az app,van akinél még nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1148) kuksa90 válasza slice14 (#1142) üzenetére


kuksa90
őstag

Jahogy az app elérhetősége volt elmentve. Félreértettem, az hittem, hogy alkalmazást lehet könyvjelzőzni.
Köszi.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1149) tomp válasza <Adamsky> (#1146) üzenetére


tomp
félisten

Bennem nem merült fel, hogy egy magyar bankkal közös appot írna a a Google.
Az új országokban nincs Pay app ami nem lehet véletlen. Biztos van valami a háttérben amelyen dolgoznak.

Nekem nem system app a Google Pay! OnePlus 9 Pro-n nincs system GPay! Megjött a telefon, bekapcsoltam, megadtam a magyar régiós google fiókomat majd jött egy értesítés, hogy állítsam be az érintéses fizetést a fiókban található kártyáknál. Értesítésre rábökve megnyitotta a Play Áruházat ahol nem az engedélyezés gomb volt hanem a Telepítés gomb. Rábökve, telepítette és kész. Azóta is lelkesen frissül.
App adatainál sem a Tiltás opció van hanem az eltávolítás.

(#1150) slice14 válasza tomp (#1149) üzenetére


slice14
veterán

Bocsi mindenkitől, hülyeséget beszéltem. A 7T esetében még 11 alatt is system app a GPay. Most néztem, nálam letiltást ír az app adatoknál. De ettől függetlenül fiókhoz van kötve a frissíthetőség.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.