Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) István89 válasza Balazs_ (#1649) üzenetére


István89
tag

Igen, az elején még amikor frissítettem volt külön menüpont ahol 1 évre visszamenőleg láttam az összes kártyás Gpay fizetést, azutáni frissítéseknél már csak a meglévő kártyánál lehetett megnézni kb 1 hónapra visszamenőleg. Nekem nem jött be ez a ráncfelvarrás, kártyát is körülményesebb elsődlegesre beállítani és nálam az elindulás se túl gyors.

(#1652) kanyi51 válasza István89 (#1651) üzenetére


kanyi51
senior tag

Magyarul : sokkal sz@rabb lett.

(#1653) Balazs_ válasza Balazs_ (#1649) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Update: a családban 3 erste kártyával nem látszanak az előzmények normálisan, kezdek Erste problémára gyanakodni.

Nem a világ vége, csak itt látszik normálisan a vásárlás dátuma, az Erste George aszerint rendez, hogy mikor lett ténylegesen levonva a pénz.

(#1654) slice14 válasza Balazs_ (#1653) üzenetére


slice14
veterán

A Gránit-nál is ez a helyzet. Az elszámolás idejét dátumozza végül.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1655) István89 válasza slice14 (#1654) üzenetére


István89
tag

igen, de végre sikerült neki megugrani azt, hogy részletekbe már lehet látni a vásárlás dátumát, igaz az óra és perc sokszor nem stimmel, bár szerencsére nem sokszor használom. :)

(#1656) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van néhány biztonsági kérdésem:
Miben jobb ez a gpay mint ha a saját bankkártyámat használnám kártyadatok biztonságát nézve?
Ha jól tudom, a bolt tulajdonos a terminálon keresztül nem tárolja el a kártya adatokat, nincs szervere, hogy tárolja, meg nem is látja elvileg, mert minden a bankok meg a szolgáltatók között folyik.
Ha interneten vásárlunk egy webáruházban akkor is ez a helyzet nem? Ott a SimplePay meg a Baricon tudja az adatokat, elvileg nem adja oda a webáruháznak.
Akkor ezzel most kilőttem a gpay meg a hasonló szolgáltatók egyik nagy ütőkártyáját?
Ha ez így van, akkor igazából csak hátránya van, mert megadom a google-nek a kártyaadatokat, mikor felesleges.

Én most egykártyás felhasználásról beszélek. Tehát nincs több kártya, csak egy debit kártya.

Ki garantálja, hogy egy amerikai cég nem tud belenézni ha akar az ő szerverein lévő kártyaadatokba? Senki. Megint csak bizalom.

Valamit rosszul tudok?

(#1657) tomp válasza ReSeTer (#1656) üzenetére


tomp
félisten

Ha már itt tartunk mi a garancia, hogy a SzimpölPéj tranzakció adatait(a kártya adataival együtt) nem naplózzák a ruszkiknál? :DD
GPay egyik előnye, hogy az gyakorlatilag mindig működik, lassulás nélkül. Sokkal komolyabb kiszolgáló park van mögötte mint bármelyik egzotikus házi banki app mögött.
Az appok pedig token alapúak szemben a GPay kriptogram.
Ez olyan mintha lenne egy szekrényed lelakatolva. Idegen megszerzi az 1db kulcsot és már nyitja is.
GPay esetében viszont 2 lakat van. 1 kulcsot megszerzett de még nem tudja nyitni mivel a másik lakat számzáras annak a kódját viszont csak te tudod.

(#1658) slice14 válasza ReSeTer (#1656) üzenetére


slice14
veterán

Előnye hogy nagy összegű fizetésnél (15e+) nem kell PIN-t bepötyögni a terminálnál (Simple esetén is), hanem az ujjlenyomatos feloldással azonosítod magad, terminál felé helyezed és már fizettél is. Ráadásul virtuális kártya adatokat kommunikál a terminál felé, nem a saját kártyád adatait.
Én inkább bíznék a Google-ben, mint a fent említett Simple és Barion-ban. Ráadásul ahogy tomp is írta ezeknél a rendszer leállás is gyakoribb.
Én legszívesebben messziről kerülném a Simple-t a nem várt rendszer leállások miatt. Nagyon kényelmetlen hogy fizetnél (be) valamit (Mert egy jó pár szolgáltatás Simple fizetési rendszeren alapul.) és nem tudsz fizetni, mert a Simple nem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1659) hedgehog válasza ReSeTer (#1656) üzenetére


hedgehog
senior tag

Alapvetően mindkét felhasználásnál (terminál vagy online vásárlás) a fő előny az egyszerűség és gyorsaság.
Vagyis nem kell a kártyádat magadnál tartani*, ott van a telefon/óra és fizethetsz bármikor.
A netes vásárlásnál azért nem látod még az előnyt, mert kevés webshop támogatja a rendes Google Pay fizmódot, de ott is az lesz az előny, hogy a Google-n keresztül megy a fizetés, nem kell kártyaadatokat bepötyögni sehova.
Afaik egyik fizetési módnál sem a valós kártyaadatok mennek a terminál/webshop üzemeltetője felé, vagyis le se tudják másolni.
A Simplepay/Barionnál is el tudod menteni a kártyaadatokat, de pl. a Simplepaynál annyira vacak a biztonsági policy (egy darab jelszó védi az egészet, semmi 2FA vagy hasonló), hogy én kevésbé bízok bennük mint a Google-ben.

*erre szokott az az ellenérv lenni, hogydehát a kártyád mindig ott van nálad a pénztárcádban... no nálam nincs pénztárca, és egy darab bankkártya se. A telefonon kívül csak a jogsim van nálam, de nagyon remélem hogy azt is belátható időn belül lecserélik egy mobilappra :D

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1660) vacs válasza ReSeTer (#1656) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
A Google Pay (Wallet) egy Androidba épített rendszerszintű alkalmazás, ezáltal gyorsabb, stabilabb és biztonságosabb mint egy banki alkalmazás!

Korábban K&H saját appot használtam fizetésre, kb 99%-ban működött is, de azért mindig nálam volt a bankkártyám is.
Mióta a Google Pay-t használom, konkrétan csak telefon van nálam (se bankkártya, se kp, csak egy szem.ig.)!
:K

(^)(>.<)(^)

(#1661) tlala


tlala
addikt

Android 13-ra frissülés után nem megy a Google Pay.
Minden beállítás változatlan.
Tudja valaki a megoldást?

(#1662) ACE- válasza tlala (#1661) üzenetére


ACE-
addikt

Mi a hibajelenség?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1663) tlala válasza ACE- (#1662) üzenetére


tlala
addikt

Feloldom, odatartom, és nem történik semmi.
De épp most olvastam egy külföldi fórumban, hogy lehúzva a fenti menüt és a Wallet gombbal a GPayt behívva működik.
Most kipróbáltam, és így nekem is megy!

(#1664) ACE- válasza tlala (#1663) üzenetére


ACE-
addikt

"Lehúzva a fenti menüt és a Wallet gombbal" Ezmiez? Az NFC menüre gondolsz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1665) slice14 válasza tlala (#1663) üzenetére


slice14
veterán

A Google Pay az alapértelmezett fizetési eszköz?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1666) tlala válasza ACE- (#1664) üzenetére


tlala
addikt

A jobb felső sarokból lehúzható gyorsbeállítás menüre gondolok, ahol van Wallet ikon is.

(#1667) tlala válasza slice14 (#1665) üzenetére


tlala
addikt

Igen, az - ahogy korábban is.
Mást nem is használok.

(#1668) ACE- válasza tlala (#1666) üzenetére


ACE-
addikt

Nem mondtad hogy iPhone... ahhoz nem értek. Ez egyébként a Google Pay topic...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1669) tomp válasza ACE- (#1668) üzenetére


tomp
félisten

Ki mondta, hogy iPhone?
Az szerintem Xiaomi.
Amúgy nekem Oneplus 9 Pro-n android 13-al is lett Wallet kapcsoló!

(#1670) ACE- válasza tomp (#1669) üzenetére


ACE-
addikt

Ja, Xiaomi-m sosem volt. Mindenesetre Samsung-on nincs ilyen kapcsoló, viszont gond nélkül működik a Wallet.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1671) tlala válasza ACE- (#1670) üzenetére


tlala
addikt

Teljes leírásom a jövőbeli keresőknek:
Megtaláltam a megoldást a Google Pay/Wallett hibára (nem megy a direkt érintős fizetés) Android 13 alatt. (Nekem Xiaomi telefonom van, de külföldi fórumok szerint rengeteg felhasználó küzd ezzel Oneplus, Samsung stb. telefonokon is.)
Csak akkor jelentkezik, ha valaki használ Munkahelyi profilt is. Ha letiltjuk a munkahelyi profilt, minden ugyanúgy működik, mint Android 12 alatt.

A teljes értékű megoldás az alábbi.
A Beállítások/Google/Munkahelyi útvonalon meg kell nyitni "Az eszközön megtalálható szolgáltatások" résznél a "Google-alkalmazások beállításai" menüpontban az "Azonnali Google Play"-t, majd a "Weblinkek frissítése" opciót bekapcsolni.

(#1672) poli27


poli27
veterán

Arra mi a megoldás, hogy odatartom a terminálhoz a telót (s21 ultra), és 99% ban visszadobja hogy oldjam fel, hogyan tudom rávenni, hogy alapból fel legyen oldva, hiszen a kijelző megy már pl netezek rajta a sorban mikor várok, és a kasszánál feloldást kér... ez baromira idegesítő.,.. 2x kell odatenni stb stb... a párom szifonja legalább azt csinálja, hogy a bekapcs gombot2x megnyomva a face id azonosít, és utánna megy a fizetés, de itt nem kér ujlenyomatot csak ha már elutasított... fuck....

(#1673) slice14 válasza poli27 (#1672) üzenetére


slice14
veterán

Tudtommal a feloldás után időkorlátos az érintéses fizetés. Legalábbis Simple-nél így van, szerintem a GPay-nél sincs másként.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1674) poli27 válasza slice14 (#1673) üzenetére


poli27
veterán

jha de ez nem a legjobb megoldás így... akkor meg kelljen megynyitni a walletet fizetés előtt ahogy az almán is az apple payt, ahol bekéri az újlenyomatot pl... de az hogy 99% odatartom és elutasítja ez vicc...

[ Szerkesztve ]

(#1675) tomp válasza poli27 (#1674) üzenetére


tomp
félisten

Gyorsan lezárod gombnyomással majd újra feloldod. Én eleve ezt szoktam ha már sok ideje megy a kijelző. Kb 2mp az egész.

(#1676) poli27 válasza tomp (#1675) üzenetére


poli27
veterán

De mekkora hülye működés ez nem?... sztem ez így nem jó megoldás..

(#1677) #72042496 válasza poli27 (#1672) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem simán megy, ha visszalépek a home képernyőre (S10). Hátha úgy jó lesz. Azt mondjuk nem figyelem, hogy mikor oldom fel a telefont, lehet, hogy inkább csak fizetés előtt. (Én eleve azt gondoltam, hogy alkalmazásból nem is működik a GPay, csak a home-ból.)

[ Szerkesztve ]

(#1678) poli27 válasza #72042496 (#1677) üzenetére


poli27
veterán

Applen megnyomod 2x a bekapcsoló gombot ekkor elindul az Apple pay, és a face-id azonosít, csak utána teheted az olvasóhoz, valami hasonló itt is jó lenne, mert nem tudom mikor van feloldva a kijelző, és mikor nincs szerinte... Az Applen ezáltal kényszerítve vagy, hogy fel legyen oldva, különben nem tudsz fizetni...

(#1679) zsola400 válasza poli27 (#1672) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez android verzió függő lesz, gondolom A12-A13 a teló, mert 11-es androidon nincs ilyen korlát (Gpay), sőt itt az is elég, ha fizetés előtt csak felébresztem a kijelzőt (15e.ftig).

[ Szerkesztve ]

(#1680) slice14 válasza zsola400 (#1679) üzenetére


slice14
veterán

Nemtom hogy A11-nél van e időkorlát, de szerintem kell legyen. Én A13-at használok, legtöbbször fizetésnél oldom fel vagy villantom fel érintés előtt. Múltkor az Auchan-ban Wallet-ből mutattam a bizalomkártyám , majd mire szerettem volna érinteni a terminálhoz a telót, már nem fogadta el. Lezártam / feloldottam és máris működött.

Tény hogy kellemetlen a sikertelen érintés, de ez elkerülhető azzal hogy fizetés előtt lezárod és újra feloldod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1681) zsola400 válasza slice14 (#1680) üzenetére


zsola400
aktív tag

Lehet, hogy van én nem tapasztaltam vagy 20-30p több lehet. Ennek valami biztonsági oka lehet, ha ellopják a feloldott telót akkor pár perc után már nem tudnak fizetni vele.

(#1682) hard74 válasza poli27 (#1678) üzenetére


hard74
senior tag

15 ezer alatt itt is működikna bekapcsoló gomb 2x nyomása, ha már "régen" feloldva van a kezedben a teló,mivel ez alatt az összeg alatt nem kell feloldás, elég a felébresztése a telónak.Ebben az esetben 1 nyomás lezár, 2. felébreszt, és mehet az érintés 15k alatt.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1683) poli27 válasza zsola400 (#1679) üzenetére


poli27
veterán

S21ultra :)

(#1684) poli27


poli27
veterán

Kozbe sztem a smart lock csinálja ezt sztem rájöttem. Az feloldja a telót, de ez a gpaynek nem elég... mert nem kapott újlenyomatot... tuti ez lesz.. .

(#1685) csako válasza poli27 (#1684) üzenetére


csako
veterán

Olvasgattam a témában és igen, a smart lock nem jó neki, sőt Pixel 7-en még az arcfelismeréses feloldás is ugyanilyen hibát okoz(ott) :DDD :U

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1686) AtHoS válasza poli27 (#1684) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem késő sosem tanulni, tehát:

újlenyomatot -> ujjlenyomatot

További Kellemes Ünnepet :R

read-only mode on the forum

(#1687) poli27 válasza AtHoS (#1686) üzenetére


poli27
veterán

Te okoska, te még sosem írtál el semmit?... Annyira bírom az ilyen embereket, akik nyelvtan nácit játszanak, de értelmes hozzászólást nem tudnak generálni, mert ahhoz nincs kellő intelligencia :D .. Elírtam a kozbe szót is >>>> közbe lenne, azt miért nem javítottad?

Neked is kellemes ünnepeket , és további jó náciskodást :D

[ Szerkesztve ]

(#1688) slice14 válasza AtHoS (#1686) üzenetére


slice14
veterán

Lehet hogy frissen vette fel, azért írta újnak. :D

#1684 poli27: Valszeg tényleg a Smart Lock lesz a ludas. Amúgy nálam az az első hogy kikapcsolom telefonba való beköltözésnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1689) AtHoS válasza poli27 (#1687) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Személyeskedésből nyugodtan vehetsz vissza erősen! Nem erről szól a fórum!
A kiigazítást pedig szívesen, máskor is :K

slice14

Elképzelhető lehetne ez is, de igazából a flegma igénytelenség a legnagyobb probléma. Főleg, hogy helyreigazítani sem lehet, mert egyből besértődik. No komment

read-only mode on the forum

(#1690) z67


z67
őstag

Volna egy komoly problémám, megköszönöm, ha van tippetek. Telefonról, érintésnél átvált a másik gmail accountra az alkalmazás, hiába van bekonfigurálva a szokásos fiók. A másikon nincs is engedélyezve a google pay. Próbálkoztam már mindennel, de sehogy nem tudom megoldani ezt a problémát. Telefoncsere után jött elő.

(#1691) vacs válasza z67 (#1690) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Többször elolvastam, de eskü nem értem mit szeretnél kérdezni!
Milyen alkalmazás, milyen Google fiók?
Légyszíves mindent írj le pontosan, hogy mi hogyan van beállítva és hogyan akarod használni.

(^)(>.<)(^)

(#1692) <Adamsky> válasza vacs (#1691) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Többször elolvastam, de eskü nem értem mit szeretnél kérdezni!"
+1
Ennél részletesebb leírás kellene.

(#1693) z67 válasza vacs (#1691) üzenetére


z67
őstag

Tehát gmail fiókhoz van rendelve a google pay. megnyilik az alkalmazás, amikor érintek és hiába van beállítva a kártya az egyik gmail címhez, az alkalmazás átvált a másik gmail fiókra, amit soha nem használtam ilyen céllal és kártya sincs hozzárendelve.

Amúgy minden beállítás helyes. Ha nem csak érintek, hanem megnyitom az alkalmazást és kijelölöm a kártyát, akkor is átvált az üres google/gmail fiókra,

[ Szerkesztve ]

(#1694) emeritus válasza z67 (#1690) üzenetére


emeritus
tag

Gondolom ideiglenesen törölted majd visszaállítottad a zavart okozó második fiókot és a fizetési módok szerkesztése is megtörtént a pay.google.com oldalon, vagy a Chrome-ban, továbbá felteszem az egyfiókos állapotban nem volt gond.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1695) z67 válasza emeritus (#1694) üzenetére


z67
őstag

Mindent próbáltam, a Google felületen letiltottam a másik fiók hozzáférést a Payhez, letiltottam a Wallet alkalmazást a telefonon és töröltem a frissítést, majd újra vissza. Egy dolog jutott még eszembe, mivel ez új telefonra költözés után jött, letöröltem az összes kártyát és újra hozzáadtam, hátha azért ugrik, mert nem érzi az alapértelmezett fiókban a kártyát. De ezt még nem teszteltem. Sajnos szükségem van több Google fiókra a telefonon, egyrészt a fő fiókomon nem levelezek, másrészt a céges és magán címeket külön fiókban tartom. De azzal már számolok, hogy a problémás fiókot törlöm, amire átvált és egy új fiókba rakom át annak a névjegyeit. Egyet el szeretnék kerülni, az egy gmail fiókot.

Még egy érdekes dolog, nem tudom mi a program animációja, úgy jön be megnyitáskor, mintha lapozna egyet. Ja és egy Honor Magic5 Pro-ról van szó, normális, ha van Google Pay ikon is? A samsungon ez nem rémlik, ha arra nyomok, akkor is a walllet nyílik.

(#1696) ACE- válasza z67 (#1695) üzenetére


ACE-
addikt

pay.google.com helyen töröld azt a fizetési fiókot, amit nem akarsz fizetésre használni. Beállitasoknal van legalul

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1697) z67 válasza ACE- (#1696) üzenetére


z67
őstag

Tegnap azt is megtettem. Tulajdonképpen átvált a másik fiókra és azt mondja, hogy adjak hozzá kártyát :( Tesz rá, hogy nem akarom használni azon a szolgáltatást.

(#1698) z67


z67
őstag

Ezt mutatja, amire vált:

(#1699) junkhead


junkhead
aktív tag

Sziasztok,
Revolut kártyámat androidos telon Wallet/Google Pay alatt használom.
Legutóbb áprilisban egy hétig használtam külföldön Revolut joint kártyámat, hazatértem után befagyasztottam a kártyát, a fizikai kártyával együtt.
Biztonsági okból csak a helyalapú biztonságot engedélyeztem, a többit pl. érintéses fizetést nem.

Ma ránéztem a kártyámra a Walletban/Google Payben és meglepődve látom a a fizikai és a joint kártyám is fel van függesztve, azt írja nem használható érintéses fizetéshez, vegyem fel a kapcsolatot a kártya kibocsátóval.
Nem értem mi történt és mit jelent ez?

Mindkét kártya érvényes 2027-ig, illetve 2028-ig, a számlán van pénz, a széfben több száz eurót parkoltatok?
Mi a fene ez?

Közben Wallet azt írja a Curve kártyámmal minden rendben?

Mit csináljak?
Köszönöm :C

(#1700) zerodot válasza junkhead (#1699) üzenetére


zerodot
aktív tag

> befagyasztottam a kártyát


> Nem értem mi történt

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.