Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) ACE- válasza krisi047 (#1600) üzenetére


ACE-
addikt

Még mindig nem értem, ha iPhone fel van oldva, és úgy érinted oda a terminálhoz, akkor megint kér azonosítást? Minek, ha már úgyis fel van oldva? Hátha valaki kikapja a kezedből? A gyakorlati jelentőségét mutasd már be nekem egy példán légyszíves.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1602) Hovi válasza krisi047 (#1600) üzenetére


Hovi
aktív tag

Meg kell erősítenem, van abban a 15-20 cm-ben valami. Én is jártam már így ofotértben. I12. Hölgy beüti az összeget, majd leteszi a pultra a terminált. Én állok, s kezemben a telefon. Feloldva, mert éppen ugye fizetnék és...csip-csip sikeres tranzakció. Csodálkoztam is, hogy ilyen távolságból... Szóval simán lehet.

(#1603) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Páromnak K&H és a Revolut kártya van megadva a GPay-ben. A K&H van megadva alapértelmezettnek. Ma fizetni akart, de valamiért állandóan a Revolut kártyáról akarta az összeget levonni, és nem a K&H-ról. Mi lehetett a probléma?

(#1604) vacs válasza wayne1 (#1603) üzenetére


vacs
veterán

Szia, a Gpay appban nézd meg a kártyákat, hogy tutira a K&H van-e beállítva alapértelmezettnek!
Én is két kártyával használom, egyik K&H és hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1605) wayne1 válasza vacs (#1604) üzenetére


wayne1
senior tag

Igen : Érintésmentes fizetéshez alapértelmezett
Plusz ha a fizetési módok menüben megnézem ott is a K&H kártya mellett jelzi kéken az NFC jelet

(#1606) vacs


vacs
veterán

A K&H-nál tegnaptól elérhető a Xiaomi Pay okosórán.
Az Apple Pay-t, Google Pay-t és Garmin Pay-t is támogatják.
:K

(^)(>.<)(^)

(#1607) K Norbi


K Norbi
addikt

Itt az új Google Wallet.
Gpay-t leváltotta.

Huawei telón
Ikon nincs, eddig jó :DDD

(#1608) tomp válasza K Norbi (#1607) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus-on van ikon.
Dobd ki a telefont. ;]

(#1609) K Norbi válasza tomp (#1608) üzenetére


K Norbi
addikt

Vissza raktam G pay-t külső forrásból :DDD
Egyenlőre így marad.

Majd rápróbálok 2 hónap múlva.
Ha akkor sem lesz jó.

Le törlöm.
És nuku app.
Google fiók alól fogok kártyát váltani.

Play áruházba olvastam Huawei nél másnak sincs ikon kint.
Egyébként nekem le is ölte a telót, újra kellett indítani.
Ilyen még sose volt egy appnál se.

Nem is erőltetem ezt a fost

[ Szerkesztve ]

(#1610) tomp válasza K Norbi (#1609) üzenetére


tomp
félisten

"Nem is erőltetem ezt a fost"

Mármint a telefont? Jobb is. :))

Én frissítettem, Pay-ből lett Wallett és annyi. Pont a boltban volt a frissítés. Utána máris érintettem és fizettem. Nincs ezzel semmi baj.

(#1611) ACE- válasza tomp (#1610) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem hasonlóan frissített... mondjuk funkciószegényebb lett mert nincs gyorsindító ikon a kártyákra...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1612) tomp válasza ACE- (#1611) üzenetére


tomp
félisten

Gyorsindító nálam:

Power gombra előjön már ha a gyártó benne hagyta. ;)

(#1613) K Norbi válasza tomp (#1610) üzenetére


K Norbi
addikt

Mondjuk semmi köze nincs a telóhoz.
De irkáld a faszságodat

One plust meg lökd el messzire.
Nem jegyzi senki

(#1614) csako válasza K Norbi (#1613) üzenetére


csako
veterán

Ahhoz képest az én OnePlus telómon is szimplán Wallet lett a neve, ugyanúgy megvan az ikon, csak az ABC sorrend "végére" került.
#Huaweishaming

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1615) tomp válasza K Norbi (#1613) üzenetére


tomp
félisten

Nem jelenik meg a telefonon az ikon de nincs köze a telefonhoz... :DDD
Dobjam el a telefonomat de attól még egzotikus rendszer marad a telefonodon amit kellőképpen megbuherált a Huawei. Nem hiába nem jelenik meg.
OnePlus-on és Samsungon is hibátlan. Van ikon és a frissítés után nem borult meg a rendszer. Naháát. ;]

(#1616) vacs válasza K Norbi (#1613) üzenetére


vacs
veterán

Szintén OnePlus és hibátlanul megy a Wallet, szóval csak okosan! :((

(^)(>.<)(^)

(#1617) slice14 válasza tomp (#1612) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem az app ikonra (hosszanti nyomásra) gondolt. Sajnos nem minden készüléken van gyári Android power menü.
Amúgy nálam is rendben le frissült és az ikon is a helyén maradt. :)

Jut eszembe: Az irat digitális tárolása hol maradt? Vagy ez is régió függő?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1618) K Norbi válasza tomp (#1615) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak vicceltem.
Jó teló a One plus :K

(#1619) hedgehog válasza ACE- (#1611) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerencsére a wear-os verzió viszont jobb lett mint volt... eddig menüt kellett nyitni ha másik kártyával akartál fizetni, most egyből szépen lehet lapozgatni a kártyákat.
(egyébként az app-shortcut kártyák nálam már egy ideje a Pay-nál sem jöttek elő valamiért, de szerencsére én is OP tulaj vagyok, ahol a power menüben ott vannak)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1620) ACE- válasza hedgehog (#1619) üzenetére


ACE-
addikt

Ja, az ikonra hosszú nyomásra gondoltam, Samsung-okon kiherélték a power menüst, nem is értem miért...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1621) K Norbi válasza tomp (#1610) üzenetére


K Norbi
addikt

És milyen ez a Wallett?
Érintéskor változott valami?
Gyorsabb? Lassabb?

[ Szerkesztve ]

(#1622) vacs válasza K Norbi (#1621) üzenetére


vacs
veterán

Nem nekem címezted, de ettől még reagálok: Én semmi különbséget nem vettem észre a GPay és Wallet között!

(^)(>.<)(^)

(#1623) ACE- válasza K Norbi (#1621) üzenetére


ACE-
addikt

Dettó ugyanaz, kizárólag design változás...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1624) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

(#1625) tomp válasza ACE- (#1623) üzenetére


tomp
félisten

Sőt ugye érintéskor a felugró animáció az nem változott. Csak az app UI.

(#1626) z67 válasza ACE- (#1623) üzenetére


z67
őstag

Nyilván nem tudnak hardveres változást eszközölni, eddig is priorizált volt a Google androidon, de végülis ez nem is neked szól.

(#1627) slice14


slice14
veterán

Nemtom, de mostanában vettem észre hogy lassabban megy végbe a gPay fizetés (felugró pipa). Spar és Auchan-ban fizetve tapasztaltam, de lehet máshol is. És nem az új app óta, hanem már korábban is. Nem vagyok biztos, de lehet hogy teló csere óta. Az létezik hogy gyengébb az nfc a samu-ban? A tokk vastagságra nem gondolnék, mert hasonló vastag volt az OP-n is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1628) zsola400 válasza slice14 (#1627) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen ezt én is tapasztalom pár hete, gpay majd walletre frissítés volt csak nálam, teló, ua. Xiaomi. Visszarakok mentésből egy régebbi gpay-t és tesztelem.

(#1629) K Norbi válasza zsola400 (#1628) üzenetére


K Norbi
addikt

Úgy is megnézhetnéd hogy nincs app fent.

(#1630) tomp válasza slice14 (#1627) üzenetére


tomp
félisten

Nekem változatlanul gyors OnePlus 9 Pro-n A12-n.

(#1631) slice14 válasza tomp (#1630) üzenetére


slice14
veterán

Múltkor automatából vettem üdítőt . Ott azonnal pipára tett a GPay. Úgyhogy valszeg a terminálok szarakodnak. Itt gondolnék a 3G lekapcsolásra is.
Itt jegyzem meg hogy vidéki kisbolt fehér kézi terminálnál szintén azonnal reagál.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1632) zsola400 válasza slice14 (#1631) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ma kipróbáltam egy régebbi gpay appal/Lidlben és most határozottan gyorsabban reagált, lehet terminál probléma is.

(#1633) junkhead


junkhead
aktív tag

Pénteken regisztráltam Curve-öt, hogy azon keresztül Google Wallettel Samsung Watch 4 Classic órával fizethessek OTP kártyámmal.
Ma elvégeztem Curve-ön fényképes azonosítást, felemelték napi limitem 2.75 milla/nap :C , ennek ellenére előbb a Tescoban Google Wallettel csak Revoluttal engedett fizetni, Curve-vel nem.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1634) slice14 válasza junkhead (#1633) üzenetére


slice14
veterán

Az OTP-s kártya az aktív Curve alatt? Ill. az OTP-s kártya meg lett erősítve Curve-ben az sms-ben kapott kóddal?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1635) junkhead válasza slice14 (#1634) üzenetére


junkhead
aktív tag

Mire gondolsz aktiv-e?eddig virtuália vásárlász nem engedélyeztem.
Nem emlékszem kaptam-e sms kódot, amikor Curve-be felvettem. Azt írja Otp az elsődleges fizetéskor.
Amikor Curve-t GPaybe felvettem kaptam sms kódot.

(#1636) slice14 válasza junkhead (#1635) üzenetére


slice14
veterán

Curve-nél a kártya alatt jelzi ha nincs verifikálva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1637) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Eddig Raiffeisen-es voltam, ahol a Raiffeisen saját RaiPay alkalmazását használtam NFC-s fizetésre, viszont most lett egy ERSTE hitelkártyám, ahol az ERSTE saját George applikációja is a Google Pay-t, vagy most már Wallet-et ajánlja fel NFC-s fizetére. Kérdésem az lenne, hogy van e a Google Pay-nek vagy Wallet-nek valamilyen havidíja, költsége, és amennyiben igen akkor ez összegben mennyi?
Találtam EZT a cikket, de itt nem tudom mik akarnának lenni ez egyes bankok neve mellett megjelölt költségek, de az ERSTE mellett található havi 5068 Ft elég hajmeresztő :Y Ez gondolom éves költség lenne, de ha már itt pontatlanság van, akkor az összegben is lehet. Abban sem vagyok biztos, hogy ez erre vonatkozik. Találtam cikkeket, leírásokat a Google Pay használatát illetően, de költségre vonatkozóan nem találtam semmit.

(#1638) csako válasza Danecay (#1637) üzenetére


csako
veterán

Nincs költsége. Amit te találtál összeget, az a kártya éves díja lehet, amit a bankod szed be.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1639) Danecay válasza csako (#1638) üzenetére


Danecay
őstag

Rendben, köszönöm! Igen, valószínűleg az a kártya éves díja lesz, és rosszul is van feltüntetve az időszak.

Beállítottam, működik.

(#1640) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Regisztráltam egy Curve fiókot, meg hozzá ugye kártyát (az alapot), hogy kipróbáljak egy Ticwatch Pro-t gpay-el. Telefonon annak rendje és módja szerint be tudtam tenni a Wallet-be a Curve kártyát (SMS, meg minden rendben volt), majd gondoltam akkor jöhet az óra. De amikor a banki ellenőrzéshez ér csak homokórázik, még az SMS kódnak a helye sem jelenik meg, és nyilván SMS sem jön. meg most már ilyen OR-TAPSH-08 hiba jön ha próbálkozom az órához rendelni a kártyát.

Fényképes igazolvány is már feltöltve, ellenőrizve, egy szóval minden biztonsági cucc megvan, de az órába nem tudom e miatt betenni a Curve kártyát.

Telefonnal még nem próbáltam, hogy tudok e fizetni, mert nem akartam szórakozni vele, még a Simple volt alapértelmezetten. De ez nem zavart be pl, hogy a telefonon beregeljem a Wallet-be.

Valakinél volt esetleg hasonló probléma?

Esetleg Xiaomi Band 6 vagy Watch S1-en próbálta már valaki a Xiaomi Pay-be regisztrálni a Curve kártyát? Ha nem muszáj nem váltanék bankot, mert az nagyobb macera. De ha más nem megyek a káendhához. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1641) YxVs válasza mgaben (#1640) üzenetére


YxVs
senior tag

Milyen verziójú Wear OS van az órán?
Frissítsd 2.38-ra. Utána már hozzá fogod tudni adni.
De előtte várnod kell 2 napot, hogy újra próbálhasd. Ezt jelenti az OR-TAPSH-08 üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#1642) mgaben válasza YxVs (#1641) üzenetére


mgaben
senior tag

2.38 van rajta. Erre a típusra újabb már nem jön, azt mondta haverom. Egyébként csak kölcsön van nálam, hogy próbálgassam tetszik e a TicWatch.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1643) YxVs válasza mgaben (#1642) üzenetére


YxVs
senior tag

Wallett-ot is frissítsd. A legfrissebb legyen rajta. Én is szívtam vele, de aztán sikerült felcsatolni.

(#1644) mgaben válasza YxVs (#1643) üzenetére


mgaben
senior tag

Minden a legfrissebb. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1645) mgaben


mgaben
senior tag

A telefonnal tökéletesen működik a Curve egyébként, most próbáltam.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1646) YxVs válasza mgaben (#1644) üzenetére


YxVs
senior tag

Pedig mennie kell. Nekem végül sikerült a CIB és Revolut kártyáimat is hozzáadni.
Várd ki a 2 napot, és adj neki még egy esélyt.

(#1647) mgaben válasza YxVs (#1646) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. Az lesz.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1648) slice14


slice14
veterán

Lehet hogy hülye igény, de a Google megoldhatná hogy tárolja a Wallet fiók az érintéses tranzakciókat. Mert új kártya esetén minden előző tranzakció kámforrá válik. Pedig csak a lejárat és cvc változott. Tudom ott a banki app a tranzakciók visszanézésére, de azért mégis csak jó lenne.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1649) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Mióta a Pay-ből Wallet lett nálatok is van limit a tranzakció előzményeknél?
Még Pay érában vissza tudtam nézni hónapokat, most csak az utolsó 8 tranzakciót látom.
Próbáljam meg hozzáadni újra a kártyámat?

[ Szerkesztve ]

(#1650) tomp válasza Balazs_ (#1649) üzenetére


tomp
félisten

Ha törlöd a kártyát akkor a már meglévők törlődnek!
Én szeptember 8-ig látom a tranzakciókat azaz kb 40-50-et mutat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.