Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Uher válasza vacs (#1749) üzenetére


Uher
aktív tag

Azt a 25karakteres jelszot meg is tudod jegyezni?

(#1752) chipesz válasza Uher (#1751) üzenetére


chipesz
őstag

Password manager.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#1753) zerodot válasza PaksiPeter (#1747) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Vagyis könnyebb csalás áldozatává válni egy apróbb figyelmetlenségből. Tehát könnyebben bejuthatnak a fiókunkba. A kártyaadatot megszerezve (...)"

Kifejthetnéd, hogy pontosan mire is gondolsz. Hogy lehet a kártyaadatokat megszerezni a google fiókból? Én akárhogy nézem, se a walletben se a webes felületen (pay.google...) nem tudom a teljes kártyaszámot kiolvasni, csak az utolsó 4 számjegyet lehet látni (ill. weben még a lejárati dátumot).

(#1754) slice14 válasza zerodot (#1753) üzenetére


slice14
veterán

Ha be is jutnak, CVC nélkül nem mennek vele semmire.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1755) ACE- válasza zerodot (#1753) üzenetére


ACE-
addikt

Így van nem lehet látni csak a 4 karaktert, persze a fiókba el lehet menteni. Egyébként ha fel akarnák használni a kártyát bárhol, ismét kétszintű hitelesítés kellene hozzá ami megakadályozná őket...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1756) Uher válasza chipesz (#1752) üzenetére


Uher
aktív tag

Es azt az alkalmazast is olyan hosszu bonyolult jelszo vedi?

(#1757) ACE- válasza Uher (#1756) üzenetére


ACE-
addikt

Jajj most mit aggodalmaskodsz? Nekem pl. Google-ban van elmentve az összes jelszavam. Bárki csak úgy fér hozzá ha bejelentkezik a Google fiókomba, amihez két szintű hitelesítés kell... ha be is jelentkezik van egy összetett jelszó, amit még pluszban be kell írni... szóval ennél többet nem tudok megtenni... még soha nem nyúltak le semmilyen adatot/pénzt/kártyát tőlem, pedig elég aktívan használom.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1758) Uher válasza ACE- (#1757) üzenetére


Uher
aktív tag

Nem aggodalmasokodom, szimplan nem ertem mitol jo egy 25karakteres jelszo 2 lepcsos azonositas eseten, amikor azt a jelszot kulon kell tarolni egy masik appban mert nem lehet megjegyezni

(#1759) ACE- válasza Uher (#1758) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, igazából kétszintű hitelesítésnél teljesen mind1 mi a jelszavad, a 2. szintet kell biztonságban tartani, SMS, vagy app-os authentikátor-nál az app hozzáférését... Van ahol már jelszó nélküli fiókok vannak mert a jelszónak kb. semmi jelentősége, ha van kétszintű hitelesítés.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1760) vacs válasza Uher (#1756) üzenetére


vacs
veterán

A 25 karakteres jelszót a Bitwarden app kezeli, minden weboldalon eltérő, generált jelszót használok, ezeket is a Bitwarden tárolja.
A Bitwarden mesterjelszó egy füzetbe van felirva, online ez nincs tárolva!
Telefonon a jelszavakhoz ujjlenyomattal, vagy 8 karakteres pinkóddal férek hozzá.

Ace: a böngészőben tárolt jelszavak nem elég biztonságosak, múlt héten olvastam, hogy egy plugin hibát kihasználva hozzá lehetett férni a jelszavakhoz (most bezzeg nem találom a cikket).
Minél hosszabb és bonyolultabb a jelszó, annál nehezebben törik fel, inkább keresnek másik egyszerűbb jelszóval védett fiókot.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1761) ACE- válasza vacs (#1760) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs olyan manapság hogy jelszófeltörés... online jelszó próbálkozás ellen a szerverek védve vannak... Nem böngészőben vannak a jelszavak, hanem Google fiókban, nem használok ismeretlen plugin-eket de egyik sem fér hozzá a jelszavakhoz. Hozzáférés esetén a Windows PIN-t kéri. De az érzékeny jelszavak mind két szinten védettek, ha hozzá is férnek a jelszóhoz semmit nem érnek vele. Szóval én ennyire nem fosok.... Ja és nyilván banki jelszavak nincsenek elmentve, de kb. azok még biztonságosabbak. Nem véletlen lehet pl. OTP Netbank-ba jelszó nélkül belépni... Ki is használják a csalók, de a hülyeség ellen nincs védelem...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1763) ACE- válasza vacs (#1762) üzenetére


ACE-
addikt

Mondjuk nem kell mindent elhinni amit az Interneten olvasol... a clickbait cikkezésről gondolom már hallottál...
De erről beszéltem:
"Természetesen van mód rá, hogy elkerüljük a jelszavaink kiszivárgását: egyrészt, csak megbízható fejlesztőtől származó bővítményeket telepítsünk, és az installálást megelőzően ellenőrizzük, hogy mi mindenhez kér hozzáférést egy ilyen kiegészítő."

És mint mondtam összetett jelszót használok és bármilyen bővítmény jelszóhoz akarna hozzáférni, akkor a Windows PIN-t meg kell adni...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1764) PaksiPeter válasza zerodot (#1753) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Üdv!

Internetes felületen, tehát nem a mobilalkalmazásban látszik minden, egyedül a cvc szám nincsen ott. Erre gondolok. Ott van a teljes lakcím, név. Igaz, ez pl az OTP-nél kevés a teljes azonosításhoz, de nyilván most érdeklődöm, hogy milyen veszélyek vannak. Mert más szerintem tájékozottabb a témában.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1765) PaksiPeter válasza slice14 (#1708) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Akkor sem, ha a biztonságos mappában konfigurálod a wallet alkalmazást?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1766) slice14 válasza PaksiPeter (#1765) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem akkor sem, mert ez a beállítás a Rendszerbeállítások - Kapcsolatok - NFC és érintésnélküli fizetések-nél található.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1767) zerodot válasza PaksiPeter (#1764) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ott is csak az utolsó 4 számjegy látszik, nem a teljes kártyaszám. De még ha látszana a teljes is, a CVC hiányában amúgy se tudnák se Curve/Revolut, se sehova hozzáadni. És akkor még ott van a 3DS...

Szóval nem, attól hogy valaki belép a google fiókodba, nem fogja tudni "simán" lenyúlni és használni a kártyaadataidat.

(#1768) hedgehog válasza PaksiPeter (#1747) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor más irányból közelítsd meg a kérdést.
Kérj a bankodtól egy webkártyát, vagy regisztrálj Revolutot/Wise-t. Ide csak annyi pénzt tegyél fel, amit nem (nagyon) sajnálsz ha ellopnak, és csak ezt a kártyát regisztráld be a Walletbe.
Így biztonságosan tudod használni ezeket a fizetési megoldásokat és nyugodt(abb)an alszol.
(nekem szinte az összes kártyám regisztrálva van, de mögöttük sosincs igazán nagy pénz... vagy megtakarítási számlán van, vagy a Revoluton vaultban stb.)

-- aka p3d3str1an

(#1769) PaksiPeter válasza zerodot (#1767) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, én is hasonlóképp gondolkodtam, de inkább megkérdeztem mást is, hátha másképp gondolja valaki. Egyébként a webes felületen a szerkesztés gombra kattintva látszik a teljes kártyaszám. Amit azért megcsinálhattak volna úgy is, hogy kéri újra a kétlépcsős azonosítást. De már ez is valami, hogy CVC az nincs ott. Köszönöm a választ!

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1770) PaksiPeter válasza hedgehog (#1768) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, ez is jó ötlet. Vagy csak maradok a béna Simple appnál. Mostanában jó hatékonysággal működik.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1771) ACE- válasza PaksiPeter (#1769) üzenetére


ACE-
addikt

Na de hogy lépnek be a Google fiókodba, hogy megnézzék?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1772) slice14 válasza ACE- (#1771) üzenetére


slice14
veterán

Esetleg az élő session-t lenyúlhatják, ha egy rosszindulatú oldalra téved az ember.
De ha odafigyelve böngészünk és kétes linkekre nem kattintunk, akkor elkerülhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1773) PaksiPeter válasza ACE- (#1771) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Például mikor egy Google szolgáltatásba szeretnél bejelentkezni, mert pl a belépési oldalon fel van sorolva, hogy beléphetsz email címmel, Google fiókkal, Facebookkal, Apple fiókkal. Rákattintasz, honnan tudod pl, hogy az eredeti google ablakot dobta fel? Simán másolható, emulálható egy olyan ablak. És máris kiadtad az adataidat. Onnan kezdve bent vannak a fiókodban. Vagy egy androidos alkalmazásnál, pl én egy navigációs alkalmazásba én Google fiókkal vagyok bejelentkezve. Honnan tudjam, hogy mit látnak vagy mit nem?
Igaz, ezt védi a kétlépcsős bejelentkezés, de ha valós oldalra lépsz be, akkor is megadod a kétlépcsős kulcsot.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1774) ACE- válasza slice14 (#1772) üzenetére


ACE-
addikt

Egy weboldal megnézésével (és különböző scriptek futtatása nélkül, amihez persze külön felhasználói engedély szükséges) lehetetlen az ilyen...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1775) PaksiPeter válasza slice14 (#1772) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Na igen, de tudjuk-e mindig 100%-ban ezt figyelgetni?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1776) ACE- válasza PaksiPeter (#1773) üzenetére


ACE-
addikt

Google fiókkal belépéskor semmilyen bejelentkezési adatot nem küld a böngésző, hogyan is küldene hiszen meg sem kell adni. Az nem egy új belépés, csak egy authentikáció a Google fiókkal. Én nem értek hozzá de aligha hiszem hogy ez ilyen egyszerű lenne. Meg amúgy ilyenkor a Google is küld értesítést elsődleges és másodlagos fiókba is és rögtön kiderül a turpisság.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1777) slice14 válasza ACE- (#1774) üzenetére


slice14
veterán

Igen, de ha nem olvassa el, csak kattint, máris meg van a baj.
Persze ez már a felhasználó figyelmetlensége.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1778) PaksiPeter válasza ACE- (#1776) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, ez igaz. Köszönöm!

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1779) kanyi51


kanyi51
senior tag

sziasztok, azt szeretném megkérdezni, ha a telefonban nincsen SIM kártya attol még lehetne fizetni az NFC-vel ? pl, Vásárlások összegét a kasszánál, boltokban?

(#1780) PaksiPeter válasza kanyi51 (#1779) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Ha a közelmúltban lógott a telefon wifin a neten, tehát tudott tokeneket letölteni, akkor szerintem lehetséges. Legalábbis, ha a GPay is tokenekkel működik mint a Simple. De miért nem próbálod ki?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1781) vacs válasza kanyi51 (#1779) üzenetére


vacs
veterán

Tudsz fizetni sim kártya nélkül is, kb 5-10 alkalommal (a Google nem mondja meg hányszor), de otthon indulás előtt legyen wifin a telefon.

(^)(>.<)(^)

(#1782) kanyi51


kanyi51
senior tag

Köszönöm mindkettötöknek a válszt, nem mertem probálni, ha nem megy akkor ott tökölök a sor meg mögöttem morog

[ Szerkesztve ]

(#1783) ACE- válasza kanyi51 (#1782) üzenetére


ACE-
addikt

Pont kb. 5 mp alatt kiderül... és ha nem megy fizetsz fizikaival...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1784) vacs válasza kanyi51 (#1782) üzenetére


vacs
veterán

Előbb direkt kipróbáltam, hogy repülő módba tettem a telefont és így is tökéletesen működött a Google Pay! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1785) zerodot válasza vacs (#1784) üzenetére


zerodot
aktív tag

Úgy érted jól megsuhintva a pénztáros arcába vágtad a telefont, ő összecsuklott, te pedig kisétáltál a boltból? ;]

(#1786) kanyi51 válasza vacs (#1784) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kösz - kösz mindenkinek, ki fogom probálni holnap megyünk vásárolni :R

(#1787) slice14 válasza zerodot (#1785) üzenetére


slice14
veterán

Pfú ez fájt. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1788) zerodot válasza slice14 (#1787) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezek szerint te voltál a pénztáros? :Y ;] ;]

Bocsánat, már abbahagyom... :DDD

(#1789) slice14 válasza kanyi51 (#1779) üzenetére


slice14
veterán

Csak azt nem értem hogy ez a "nincs SIM kártya" hogyan állhat fenn, azon kívül hogy épp SIM csere közben vagy és még nem kaptad meg az új SIM-et ?
Meg ha már van egy NFC képes mobilod, miért nem azt használod mobilszolgáltatással?

#1788 zerodot: :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1790) kanyi51 válasza slice14 (#1789) üzenetére


kanyi51
senior tag

Elmondom : Xiaomi Redmi Note 9 pro Nem megy a SIM kártya meghalt - alaplap cserével ilyesztgetnek ami drágább mint egy uj telo, Ezenkivül ha véletlenül ijra indul valamiért onnan 2 nap legalább mire sikerül ujra indulnia rendesen. addig csak ujra indulgat kb. 20 ezerszer. Viszont ha meg akkor rendben van minden kivéve a 2SIM karit amiböl Voda és Digis lenne benne, de telefonálni nem lehet.

(#1791) slice14 válasza kanyi51 (#1790) üzenetére


slice14
veterán

Hát ez elég kellemetlen lehet.😒

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1792) PaksiPeter válasza kanyi51 (#1782) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Én mindig üdítőautomatán vagy robotkasszán teszelek. Ott nem érdekel ki toporog.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#1793) user26


user26
aktív tag

Sziasztok, bocsi ha rossz helyre írok.
Több helyen olvasgattam, de kicsit bele keveredtem a dolgokban.
Google Pay = a Google Wallet.
Ha OTP -s, MasterCard -m van, akkor azt egyszerűen, simán hozzá tudom adni, és aktiválni, a Wallet-be, majd tudok vele fizetni, 15eFt alatt kijelző elég ha világít, 15eFt felett feloldott kijelztővel?
Semmi egyéb hókuszpókusz beállítás nem kell ? Illetve, Wifi, vagy Mobilnet legyen aktív a telefonon ?

Óra esetében pedig, nem kell se Wifi, se Bluetooth, se Mobiladat kapcsolat az óra és a telefon között, telefon semilyen módon nem kell, egyszerűen az órát kell csak a terminálhoz tartani, és feloldott kijelző után levonja az X összeget, és mindenki mehet a dolgára ? Természetesen olyan óráról van szó ami képes fizetésre.

Köszi.


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1794) zerodot válasza user26 (#1793) üzenetére


zerodot
aktív tag

Wifi, vagy Mobilnet legyen aktív

Nem szükséges, fizetni teljesen offline telefonnal is lehet. Annyi kell csak, hogy időnként kapjon netet, hogy a GP újabb tokeneket tudjon letölteni, azután kb. 5-10 (a pontos szám nem nyilvános) tranzakció mehet offline módban.

(#1795) user26 válasza zerodot (#1794) üzenetére


user26
aktív tag

Köszönöm!
Nyilván akkor ebből következtetem, hogy az órát elég hetente 1-2* egy kis időre szinkronizáltatni a telefonnal, és az is rendben lesz ?
Illetve az OTP -s dolog az rendben lenne így ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1796) zerodot válasza user26 (#1795) üzenetére


zerodot
aktív tag

Se órám, se OTP-m, úgyhogy ezekre majd válaszol valaki kompetensebb :)

De alapvetően, ha sikerült berakni az adott kártyát a Walletbe, onnantól kezdve a telós fizetésnek már működnie kell. NFC legyen bekapcsolva, ill. az NFC beállításokban a Tap & Pay alatt (legalábbis nálam ez a neve) legyen kiválasztva a Google Pay mint Payment default és az Always use default app (már ha nem szeretnél párhuzamosan más appot is használni NFC fizetésre...).

[ Szerkesztve ]

(#1797) mgaben


mgaben
senior tag

A legutóbbi Wallet frissítés óta másnak is elkezdett sikítani, hogy nem felel meg a biztonsági követelményeknek a telefon nem gyári, de nem root-olt romon? Már ha van itt olyan akinek nem gyári szoftver van a telefonján.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1798) emeritus válasza mgaben (#1797) üzenetére


emeritus
tag

Saját tapasztalat és sajtóhírek szerint Huawei telefonoknál volt ilyen vakriasztás...

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#1799) mgaben válasza emeritus (#1798) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. Közben a Xiaomi.eu fórumon olvasom, hogy tömegével jön a hiba... Meglátjuk, hogy megoldják e, ha akkor lehet visszadobom a gyárit... :((

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1800) zsola400 válasza mgaben (#1797) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ma nekem sem működött a Wallet, de legalább 1 hónapja nem frissítettem, valószínű inkább a google kavar valamit. Eddig nekem tökéletesen működött root alatt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.