Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Valaki, aki a Play!-ből töltötte le a Google Pay app.-ot (ez azért fontos, mert hiába van fenn, nem tudok review-t írni, mert nem onnan telepítettem) beírná ezt a review-t?

"Hi! The problem with this method (g.co/help/37hd9k) you mentioned e.g. to Austin Hundley is that it seems it does not work with Huawei and Honor phones running Android 9. At least this is my impression based on some brand mate's report. Could you please check this?"

Gyk. erre lenne "válasz":

[ Szerkesztve ]

(#702) István89


István89
tag

Nekem a Curve már engedte hozzáadni a kártyát Gpay-hez. Nagyon meglepődtem, mivel ma délután még nem ment, amikor válaszolt a support. :)

(#703) pdr755 válasza tomp (#698) üzenetére


pdr755
tag

OFF: és ez olyan számla amivel a Matolcsyt (0.3%) is meg tudod takarítani a TW-ra utalásnál? A testvéremnek van vmi nagyon régi (2013-14 előtti) Erstés prémium csomagja ahol nincs tranzakciós illeték se az utalásokra de csak azért mert ilyen régi.
Meg vmi CIB es számla van amivel nincs trk illeték amit most is lehet nyitni.

(#704) K Norbi válasza <Adamsky> (#701) üzenetére


K Norbi
addikt

Vicc az egész amit leművelnek ezek...

Jobb lett volna sose állapodnak meg így.
És minden maradt volna a régibe.
Max ha Magyar bankkal megállapodnak.

És lehet telepíteni az appot.

[ Szerkesztve ]

(#705) Divinity válasza K Norbi (#704) üzenetére


Divinity
őstag

Bár ha ez csak Huawei/Honor eszközökön jön elő akkor a kínaiak barmoltak el valamit.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#706) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Amerikai play storeban új Google pay app van? Mint ha azt olvastam volna valahol feljebb. Vagy ott is ugyan az mint az európai? Ha ott másik van akkor meg lehetne próbálni onnan telepíteni hátha azt nem tiltják.

Igazából angliai storeból is tudom engedélyezni pár másodperc alatt ha le van tiltva, szóval megoldható így is a fizetés de nem értem miért kell tiltani. Nekik nem mindegy, hogy használom e az appot a fizetéshez vagy nem?

(#707) Divinity válasza kinghaxor (#706) üzenetére


Divinity
őstag

Az amcsi verza még nem megy máshol, telepítheted de kell hozzá us telefonszám plussz tök más system és nem vihetsz fel nem amcsi kártyát

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#708) <Adamsky> válasza K Norbi (#704) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Vicc az egész amit leművelnek ezek..."
Az. OK-OK, normális - értsd: kb. mindenhol kiv. Emui 9 - rendszereken működik a dolog. Bár itt tenném hozzá gyorsan, hogy azért volt itt akinek előbb fel kellett tennie a Pay app.-ot ahhoz, hogy legyen "add card" gombja a Curve/Revolut app.-okban. Másképp nem ment volna, mert az Account services alatt szintén rejtve volt a Pay (még a magyar call center-es csaj telefonján is).
Aztán érdemes azt is megemlíteni, hogy app. nélkül nem látszanak a költések, és a kártyacsere is fájdalmasan lassú. Ja, meg ott vannak a hűségkártyák, de az valamiért egyébként sem működik nálunk (úgy tudom, hogy csak régi verziós alkalmazással)
Szóval van baj Google oldalon is.

DE! A fő probléma - amiért egyes készülékekkel egyáltalán nem lehet fizetni, az - az Emui-ban van. Hogy ezt mikorra fogják kijavítani, tudva, hogy eol-os, 9-es droid-ot futtató telefonokról van szó...

Ami miatt mégis levelezek a Google-el (is), hogy legalább a tiltást vegyék le arra a kis időre, míg ezek a telefonok kifutnak. De, sajna ott is olyan fogalmatlan support-osok ülnek, mint bárhol máshol. Hosszasz chat-elés és egy e-mail után pontokba szedve leírták nekem, hogy hogyan tudom felvenni a kártyát, ill. kérték, hogy készítsek képernyőképeket :W

#705 Divinity
" ... a kínaiak barmoltak el valamit." - ez szinte egészen biztos.

(#709) Uher válasza Divinity (#705) üzenetére


Uher
aktív tag

p20 on megy minden gond nelkul.

(#710) tlala válasza K Norbi (#704) üzenetére


tlala
addikt

Sokunknak pedig pont ez volt a megváltás.
Végre most már 2 fintech kártyámat (Revolut, Curve) is hozzá tudom adni a GPay fizetéshez - ami nem ment az apkmirorror-ról patkolt app-pal.
És nekem a fizetés kellett, nem a GPay app, azt igazából sohasem használtam.
Bár még jobban örülnék, ha végre menne mindenkinek legalább a GPay.

[ Szerkesztve ]

(#711) <Adamsky> válasza Uher (#709) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"p20 on megy ... "
... mert azon - gondolom - 10-es Emui van. A 9-es Emui-al ill. Androiddal van gond. Én legalábbis még nem találkoztam olyannal, akinek ment volna.

#710 tlala
"Végre most már 2 fintech kártyámat (Revolut, Curve) is hozzá tudom adni a GPay fizetéshez ... "
Ha, jól értelek, te most az online fizetésről beszélsz. Oda eddig is, kb. bármilyen kártyát fel tudtál venni (nekem spec. mióta Android telefonom van, egy OTP-s virt. kártya van oda betéve)
Itt most a contactless payment szintjén történt - mérsékelt sikerű - előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#712) tlala válasza <Adamsky> (#711) üzenetére


tlala
addikt

Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.
A contactless paymentről beszéltem.
Kb. 1 éve küzdöttem, hogy a Curve kártyámmal végre fizethessek telefonnal - nem sikerült hozzáadnom. A Curve "support" csak hitegetett állandóan, hogy "nyomoznak az ügyben".
Amikor most jöttek a változások, hirtelen megjelent a Curve és a Revolut appban is, hogy hozzáadhatom a contactless fizetéshez a kártyáimat.
Mindkettő azonnal sikerült.
Ugyan eltűnt a GPay app a telefonomról, de nekem az már csak egy rossz, izzadtságszagú emlék.
Engem a contactless payment lehetősége érdekelt, a GPay appra semmi szükségem, hiszen látom a Revolut/Curve appban, hogy pontosan mire mit fizettem.
Ez az én történetem.

(#713) István89 válasza K Norbi (#704) üzenetére


István89
tag

Neked app nélkül nem megy?

Én örülök, hogy ilyen körülmények között is elindult, bár lehet látni, hogy ez nem úgy sikerült ahogy vártuk korábban. A magyar bankokra várhatsz még, szóval ennek is örülnünk kell jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#714) K Norbi válasza István89 (#713) üzenetére


K Norbi
addikt

Megy szerencsére :K
Én nem veszek semmit észre.
Olyan mint volt.

De kéne az app ;]

(#715) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#701) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tárgytalan!
Erőt vettem magamon, és csináltam egy sec. acc.-ot, hogy tudjak írni review-t...
Tessenek nyomni a "like"-ot (főleg az Emui 9-et futtató telefonnal rendelkezők), hogy minél hamarabb az élre kerüljön!

(#716) poli27


poli27
veterán

Ma elvileg a droidnál a fizetésekés kártyák résznél engedte hozzáadni a Granitbankos kártyát, de Magyarország nem volt a listában, a cimnél, beírtam egy angol ismim címét. Az nfc fizetésnél megjelet a G pay, vajon ez így működhet is?

(#717) Divinity válasza poli27 (#716) üzenetére


Divinity
őstag

Nem valószínű, a kártyákat eddig is fellehetett venni csak az NFC fizetés nem ment csak supportált kártyákkal.

Bár ott elvileg csak az in-store kártyák látszanak.
Ha visszamész a menüpontban akkor mit látsz? Ott a kártya és írja, hogy használhatod?

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#718) István89 válasza K Norbi (#714) üzenetére


István89
tag

Ha megy app nélkül, akkor miért kell az app? :) Pláne, ha nem is veszel észre semmit.

poli27. A gránit bankos kártyát én is hozzá tudom adni, csak az érintéses fizetést nem lehet aktiválni. Ehhez már a bank kellene, hogy ezt engedjék a Google-nek.

[ Szerkesztve ]

(#719) doongoo


doongoo
addikt

most jött az áruházban egy frissítés a Google Pay (old app) - ra. Gondolom majd eltűnik ez is a telóról magától

(#720) bl4ze válasza István89 (#718) üzenetére


bl4ze
veterán

Hogyan tudtad a Gránitos kártyát hozzá adni a GPay-hez ? :)

.:. bl4ze .:.

(#721) Krethx


Krethx
aktív tag

A GPay.app-ban egyébként látható az összes hozzáadott kártya. De ott is színes.) Kizárólag Online fizetésre is hozzálehet adni. (Mint web-es felületen.) Ha színes a kártyánk akkor aktív a contactless (NFC) fizetés. (A fiókszolgáltatások között csak a contactless-es. Emlékeim szerint.)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#722) Krethx válasza Krethx (#721) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem jól szereztettem a hozzáoszlást.
A GPay.app-ban egyébként látható az összes hozzáadott kártya. Kizárólag Online fizetésre is hozzálehet adni. (Mint web-es felületen.) Ha színes a kártyánk akkor aktív a contactless-es (NFC) fizetés. (A fiókszolgáltatások között csak a contactless-es látható. Emlékeim szerint. Viszont ott is színes.)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#723) István89 válasza bl4ze (#720) üzenetére


István89
tag

Korábban az appban is próbálkoztam és ott is ment, mivel most "nincs" az app, ezért megpróbáltam a Google/Fiókszolgáltatások/Google pay oldalán is, és ott is fel tudtam venni, de ahogy írtam érintéses fizetést nem tudja aktiválni értelemszerűen. Gondolom webshopokban tudnám használni, ha lenne gpay fizetési mód. (Alzánál láttam eddig)

Talán egyszer ott is lesz egy pipa. :)

#721Krethx

Az igen, jó sok kártyád van. :D

[ Szerkesztve ]

(#724) hedgehog válasza István89 (#718) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha megy app nélkül, akkor miért kell az app?

Én két különböző kártyával fizettem, attól függően épp hol vásárolok (Curve mögött KH hitel, és Revolut), ráadásul ebben tároltam a hűségkártyáimat is, szóval pl. ha a MOL kúton tankoltam, akkor app kinyit, MOL-kártya kódja mutat, Curve kiválaszt és fizet. Máshol meg a default Revolut (a közelemben lévő MOL terminál valamiért nem fogadja el a Revolutot) Szóval nekem érvágás ez az appletiltás jelenség :(

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#725) zerodot válasza hedgehog (#724) üzenetére


zerodot
aktív tag

Curve mögé a Revolutot is és akkor a Curveben tudod váltogatni? Plusz most már a hűségkártyákat is tárolhatod a Curve appban.

(#726) hedgehog válasza zerodot (#725) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, valószínűleg az lesz a vége, bár az a funkció sajna még mindig nem lesz, hogy az Pay appon voltak kártya-shortcutok, vagyis a kártyaváltás sokkal kényelmesebb volt ha épp nem kellett a hűségkártyák miatt elindítani az appot). Tudom, firstworldproblem, dehátugye azok miatt a tizedmásodpercek miatt szeretjük a Pay appot, amennyivel gyorsabb volt a fizetés vele mint a banki appokkal, ez is oda tartozik :D

-- aka p3d3str1an

(#727) K Norbi válasza István89 (#718) üzenetére


K Norbi
addikt

És szerinted hogy jobb?

App legyen törölve? Vagy maradjon?

(#728) István89 válasza hedgehog (#726) üzenetére


István89
tag

Mintha valaki azt írta volna, hogy android 11 alatt javítottak a kártyaváltáson(?), de tény, hogy ez az appban egyszerűbb, ha több kártyád van, megértem.

727K Norbi

Nekem kikapcsolt állapotban van, mert előtte se sok vizet zavart, szóval szerintem hagyd így. :)

[ Szerkesztve ]

(#729) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Hello,
Play-es GPay App használata nélkül hozzáadtam a TW kártyámat a telefonon gyárilag fent lévő GPay apphoz. Minden aktiválás sikerrel zajlott, NFC aktív, képernyőzár feloldva, mégsem sikerül egyik terminálnál sem fizetni, semmit sem érzékel, ha odatartom (Mate 20 pro)
Mi lehet a gond? Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#730) <Adamsky> válasza szatocs1981 (#729) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mate 20 pro" - rendszer, ill. Android verzió?
Ha, 9-es, akkor gyere, nyomjad a like-ot. Utána pedig írj v. hívd Huawei support-ot. Minél többen anyáznak, annál hamarabb történik valami.

(#731) hard74 válasza szatocs1981 (#729) üzenetére


hard74
senior tag

NFC beállításoknál is alapértelmezetté tetted a Gpay-t?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#732) Divinity válasza István89 (#728) üzenetére


Divinity
őstag

Alapból van egy funkció, hogy a kikapcs gomb hosszú megnyomásával előjön több funkció, köztük a Home eszközök és a Pay kártyák is.
Na most a kártya váltás betán, Pixel 4-en még megvolt aztán a stabil verzióban eltűnt ez a lehetőség, legalábbis a mi régiónkban mert a feature továbbra is el csak itt eltűnt, gondolom az apphoz van köze ennek is

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#733) szatocs1981 válasza <Adamsky> (#730) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Android 9, Emui 9.1
Ezek szerint egyelőre esélytelen?

Hard74: Igen, ott alapértelmezettként az van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#734) <Adamsky> válasza szatocs1981 (#733) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ezek szerint egyelőre esélytelen?"
Eléggé. Google Pay app. nélkül legalábbis. Csak azt meg ugye a Google egy idő után blokkolja.
... és ahogy most már az aláírásomban látod, elkezdtem gyűjteni azon Emui 9-et futtató modelleket (szerény véleményem szerint az összes ilyen), amin nem megy a GPay.

(#735) István89 válasza Divinity (#732) üzenetére


István89
tag

Na, az nagy kár. Kikapcs gomb hosszú megnyomása amúgy nem lenne rossz ötlet, ha kártyát kellene váltania az embernek, bár félek ez Samsungnál nem lenne elérhető amúgy se. :)

Ezek szerint android 11 alatt se lesz nagy előrelépés. Tényleg kár, hogy ez most ilyen felemás, bár funkcióját tudja, de attól még fura, hogy nincs egység.

Konkurenciánál pedig annyira egyszerű és egyértelmű minden felhasználónál.

(#736) Divinity válasza István89 (#735) üzenetére


Divinity
őstag

Ilyen szempontból nem sok értelme van összehasonlítani a konkurenciával. Ott ugye nincs meg az a lehetőség, hogy legyen a banknak saját NFC fizetős appja. Így ha kell a bankoknak a feature muszáj az Apple felé megoldást előre mozgatni. Na hát most nálunk ez senkinek nem érdeke a Google kivételével és sajnos ők meg főleg az államokra fókuszálnak.
Elég sok Pixel only feature van ami nem megy európában pl hiába fizetjük érte ugyanazt az árat. :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#737) szatocs1981 válasza <Adamsky> (#734) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

.. És ha frissítem emui 10-re, akkor elvileg működni fog?

(#738) <Adamsky> válasza szatocs1981 (#737) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Amennyiben van rá 10-es droid, én feltenném a helyedben. Sok topic-ban követem a témát, és úgy tűnik a 10-es Emui-t nem érinti. Tesztnek sem lenne utolsó, mert ha megjavulna az upgrade-tól akkor az még egyértelműbbé tenné, hogy a 9-esben van a hiba.
Kérlek mindenképp jelezz vissza, hogy mire jutottál! :R

[ Szerkesztve ]

(#739) zerodot válasza <Adamsky> (#738) üzenetére


zerodot
aktív tag

Amúgy ennek nincs köze a Trump féle Huawei banhoz? Nem úgy volt, hogy a Huwai telefonok nem használhatják a Google Services-t és egyéb Google cuccokat? Vagy ez már megoldódott? Nem nagyon követtem ezt az utóbbi időben.

(#740) <Adamsky> válasza zerodot (#739) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Amúgy ennek nincs köze a Trump féle Huawei banhoz?" - nem, dehogy!
Ezek mind GMS-es telefonok, és már azok is maradnak. Szóval minden Google szolgáltatásnak tökéletesen működnie kell(ene) rajta.

(#741) doongoo válasza doongoo (#719) üzenetére


doongoo
addikt

17 óra eltelt, az app még mindig fent van. Lehet hűségkártyákat is hozzáadni, igaz német, horvát és lengyel kártyák közül lehet csak választani...

(#742) anadroid válasza doongoo (#741) üzenetére


anadroid
senior tag

IKEA, bár németnek jelzi, simán hozzáadható, már hetek óta használom. A Tesco-t meg most adtam hozzá. Ott van a listában.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#743) Divinity válasza doongoo (#741) üzenetére


Divinity
őstag

Igen, ez benne van a téma indítóban is :)
Nem érdekes az ország, lényegében csak vonalkód szóval csak a usernek könnyítés

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#744) hard74 válasza doongoo (#741) üzenetére


hard74
senior tag

Tegnap óta nálam is megmaradt az app. Se letiltás, se törlés.Kiváncsi vagyok meddig tart ki.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#745) SpongyaBob válasza hard74 (#744) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szintén. :K Frissítettem és kiderül mi lesz, bár nekem tiltás után is minden ok.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#746) K Norbi válasza hard74 (#744) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor nincs mese, meg kell nekem is nézni. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#747) doongoo válasza hard74 (#744) üzenetére


doongoo
addikt

Szintén várom, hogy meddig marad így. Mondjuk a fizetés ment app nélkül is, de most hozzáadom a hűségkártyákat is, amiatt jó lenne, ha maradna

#743Divinity OK, de eddig semmit nem tudtam hozzáadni ill. nem talált megától semmi lehetőséget

(#748) Criminal017 válasza Criminal017 (#596) üzenetére


Criminal017
őstag

Nos, ma vettem észre, hogy magától "előbújt" a GPay app, engedélyezte magát.

:F

(#749) <Adamsky> válasza Criminal017 (#748) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálam ugyan nem bújt elő (mert nem tudott, ugyanis közben többször töröltem), de látom, hogy egyre több felhasználónak jelenik meg, ill. akik felteszik (ahogy én is), azoknak végre nem tűnik el (kopp-kopp).
Azért szeretném hinni, hogy ehhez van némi közöm. :)
A magyar account-omról írtam (chat) nekik, aztán csináltam egy UK-sat, hogy a Play!-ben egy review keretében írjam le a tapasztalataimat (ezzel kapcs. szintén keletkezett egy hibajegy, szóval most már csak tőlem van kettő nekik :D ).
Ezen felül 4× beszéltem a magyar Huawei support-al (bár ez már kevesebb embert érint).
Egyébként tesztelni (hogy tényleg működik-e újra) sajna ma nem volt alkalmam. Majd holnap.

(#750) slice14 válasza Criminal017 (#748) üzenetére


slice14
veterán

Én is meglepődve tapasztaltam reggel, hogy a GPay-hez hogy jött frissítés, mikor le volt tiltva Google által. Aztán néztem az app drawer-t, hogy ott van az appok között.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.