Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) <Adamsky> válasza SpongyaBob (#150) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre. Akkor nem értem mi az az átváltósdi, amiről st3v3np3t3r írt a blog bejegyzésében. :F

(#152) freelancer68 válasza st6969 (#146) üzenetére


freelancer68
tag

Wear OS alapú óra kell hozzá. Ezeken alapból fent van a Google Pay, de ez még kevésbé támogatott, mint a telefon. Hely alapon dönti el, hogy van vagy nincs. Van olyan ország, ahol a telefonos GPay megy, de az óra nem. Jelenleg a következő országokban van: Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US.
Én US permanent proxyt állítottam be, így működik.
Amikor beállítod a Gpay-t, be kell állítani az óra zárolását is. Ez lehet minta, jelszó vagy pin.
Amíg az óra kezeden van elég egyszer feloldani.

(#153) chipesz válasza freelancer68 (#144) üzenetére


chipesz
őstag

+ <Adamsky>: Ezt a permanent proxyt próbáltam, de aztán másnapra már eltűnt a Google Pay app, nem sikerült működésre bírni. Ez most egyelőre jónak tűnik. Nálam is külön vannak a tételek, mobillal és órával is. Nincs összekapcsolva, de igazából enélkül megvagyok. Curve appban, illetve az OTP appban is látom ezeket. A bootloader nyitás és rootolás pedig egy RootPayEnabler nevű app miatt kellett. Az óra Ticwatch Pro (az első generációs). (A romcserét valószínűleg kihagyhattam volna, de azt azért csináltam, mert pörgősebb tőle a rendszer, ami ráfért mert elég lassú és darabos volt. Most sem egy szélvész, de jobb.)

Igen, most telefonon és órán is aktív a contacless payment.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#154) freelancer68 válasza chipesz (#153) üzenetére


freelancer68
tag

Lehet megszűnt, már nem működött az a proxy amit megadtál.
Én a leírás alapján saját US proxyt generáltam Google Cloud-on.

(#155) freelancer68 válasza chipesz (#153) üzenetére


freelancer68
tag

Wear OS-nek kell az 1GB RAM, azzal már használható, ezért is vettem a Ticwatch Pro 2020-t.
Annyiba került aliexpress ticwatch official store-ból (Lengyelországból), mint a régi itthon.
Június 26-án pénteken megrendeltem, július 1-én szerdán megkaptam.

(#156) st6969


st6969
őstag

Na, végre tudtam aktiválni a Curve kártyámat. Google Pay-be felvettem, gond nélkül engedte.
Amit viszont furcsállok, hogy nem volt olyan rész, hogy "engedélyezés érintéses fizetéshez".
Anno a Transferwise kártyánál külön meg kellett ezt csinálni. Itt viszont nem, de aktiválás után rögtön megjelent az az ikon ott az "Alapértelmezett" mellett. Akkor ez azt jelenti, hogy tudok NFC-vel fizetni máris?

(#157) szkorhetz válasza freelancer68 (#155) üzenetére


szkorhetz
őstag

Dobsz egy linket, pls?

[ Szerkesztve ]

(#158) SpongyaBob válasza st6969 (#156) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#159) freelancer68 válasza szkorhetz (#157) üzenetére


freelancer68
tag


[TicWatch Pro 2020 ]

[ Szerkesztve ]

(#160) chipesz válasza freelancer68 (#155) üzenetére


chipesz
őstag

Én még tavaly tavasszal vettem akkor jó áron (60-ért) egy másfél hónaposat.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#161) emeritus válasza st6969 (#156) üzenetére


emeritus
tag

A fizetéshez az is kell, hogy az NFC-nél (alapértelmezett) fizető alkalmazásnak a GPay legyen bállítva.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#162) st6969 válasza emeritus (#161) üzenetére


st6969
őstag

Igen, az megvolt. Transferwise-zal használtam rendszeresen GPay+NFC-t, de ott az nem tetszett, hogy átutalással kell tölteni (felár mentesen). Csak fura volt, hogy a TW kártyánál külön engedélyeztetni kellett az érintéses fizetést.
Curve-nél semmi ilyen nem volt, rögtön hozzáadta, sőt Lidl-ben már fizettem is úgy, hogy Revolut virtuális van mögötte :) Szóval jelentem, hogy Curve+GPay működik. Valamint Transferwise+GPay is működik. Cím mókolás nem volt, GPay apkmirrorról lett feltéve, de már az sem kell, mivel a Google fiókszolgáltatások része lett nálam. Le is tiltja a GPay appot az Android 10, ennek ellenére működik az NFC-s fizetés. Play áruházból nem tölthető, kiírja, hogy az Ön országában nem elérhető. De észleli, hogy már fent van, és azt írja letiltva. Viszont lehet engedélyezni. Pár nap múlva megint letiltja. A fiókszolgáltatások miatt viszont stabilan működik, így engem már nem zavar, hogy a GPay app tiltva van. :))
A fő Raiffeisenes bankkártyámat valahogy nem merem hozzáadni... :N

(#163) <Adamsky> válasza st6969 (#162) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... GPay apkmirrorról lett feltéve, de már az sem kell, mivel a Google fiókszolgáltatások része lett nálam."
Hú, ezt nem vágom. Ez valamilyen Android 10 fícsör? :F

[ Szerkesztve ]

(#164) emeritus válasza <Adamsky> (#163) üzenetére


emeritus
tag

Nem Android 10, a korábbi változatoknál is látható, ha működik: Beállítások/Google/Fiókszolgáltatások/...Google Pay...

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#165) st6969 válasza <Adamsky> (#163) üzenetére


st6969
őstag

Hát igen, ez korunk egyik nagy kérdése, hogy a fiókszolgáltatásnál kinek van és miért van? :))
Nekem korábban nem volt, egyszer csak lett. De sajnos azt konkrétan nem figyeltem, hogy az Android 10 váltásnak volt-e bármi köze hozzá.
Talán tomp fórumtárs többet tud (nem tudom, itt van-e)... Erre biztos, hogy szokott járni.

(#166) Jofi81 válasza emeritus (#164) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez azt jelenti, hogy ha ott van a szolgáltatások között, akkor nem is kell, hogy telepítve legyen az alkalmazás?

(#167) Divinity válasza st6969 (#165) üzenetére


Divinity
őstag

Elvileg mindenkinek kéne, hogy legyen aki rendesen beállította egyszeri is a Google Pay-t ugyanis Payment ID alapján tudja, hogy van e vagy sem aminek pedig mindenképp létre kell jönnie az első Google fiókos Google Pay beállításakor.
Google Play Services 18 fölött került be ez a funkció, hogy onnan is tudod, somewhat, managelni a payment megoldásaidat, elég minimalista de a tokeneket tudja kezelni azért nem baj ha letiltódik az app, ami mondjuk fura mert nem kéne neki :D milyen eszköz?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#168) st6969 válasza Jofi81 (#166) üzenetére


st6969
őstag

Igaz letörölni még nem mertem, de letiltott állapotban van az alkalmazás, és működik.

(#167) Divinity
"Elvileg mindenkinek kéne, hogy legyen aki rendesen beállította egyszeri is a Google Pay-t"
Ezek szerint, akkor mégiscsak kell legalább 1 alkalommal egy apkmirrorról leszedett GPay-jel bajlódni? Enélkül nem jelenik meg a fiókszolgáltatások között?
Most megnéztem, megint tiltva van az app (pedig tegnap engedélyeztem, furcsa továbbá, hogy Play áruházban rákeresve most nem is dobja ki, pedig tegnap kidobta :F :DDD ), de a fiókszolgáltatásokból megnyitva látszik, hogy minden rendben.

"milyen eszköz"
Xiaomi Mi8

(#169) natë


natë
nagyúr

Nálam Pixelen semmi változás...🤬link

(#170) Divinity válasza natë (#169) üzenetére


Divinity
őstag

Elvileg ma hoz nekem a posta egy 4 XL-t, majd ránézek hátha van ott valami speckó dolog :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#171) natë válasza Divinity (#170) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs, kezdetben működött a Curve, aztán egy újraflash után már nem.

(#172) <Adamsky> válasza emeritus (#164) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi, megtaláltam! :R

(#165) st6969
" ... hogy az Android 10 váltásnak volt-e bármi köze hozzá."
Biztos, hogy nem, mert én most 9-en vagyok. És nekem ettől függetlenül biztos, hogy kell az alkalmazás, mert ott látom csak a költéseimet, valamint azt tudom társítani / kapcsolni az NFC-hez (esetemben még ott van a Simple). Fura lenne, ha a Google Pay letiltódna.
"Talán tomp fórumtárs ... "
Elő szokott itt is fordulni.
"Erre biztos, hogy szokott járni." - ezt nem ismertem. Na, majd szétnézek ott is. Köszi! ;)

(#168) ... de akkor nálad mi van kiválasztva, mi látszik az NFC-s beállításoknál?

(#166) Jofi81
" ... ha ott van a szolgáltatások között, akkor nem is kell, hogy telepítve legyen az alkalmazás?"
Hát, én most le nem szedem, mert örülök, hogy működik :D de egyszerűen kizártnak tartom, hogy ne kelljen (külön a Google Pay app.)

(#171) natë
Mit jelent nálad az, hogy újraflash-elés?
a) külső forrásból feltettél egy gyári (korábban azt írtad, nem root-olsz, nem játszol "főzött" ROM-okkal) rendszert
b) nyomtál egy factory reset-et

(#173) natë válasza <Adamsky> (#172) üzenetére


natë
nagyúr

Júliusi sec. update-et raktam fel hivatalos Google factory image-ből, a Google oldaláról letöltve.

(#174) st6969 válasza <Adamsky> (#172) üzenetére


st6969
őstag

"(#168) ... de akkor nálad mi van kiválasztva, mi látszik az NFC-s beállításoknál?"

Erre gondolsz? Ha rányomok, még a Simple-t választhatom.

Itt meg a letiltott GPay :D (ha megtalálná a Play áruházban, mint ahogy pl. tegnap...akkor nem ez az áthúzott piros kör lenne, hanem oda is lenne írva, hogy letiltva. Ha itt rányomok, akkor lesz egy gomb, hogy engedélyezés (gond nélkül engedélyezi, de másnapra letiltja):

(#175) <Adamsky> válasza natë (#173) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes. Előrebocsátom, nem ismerem a Pixel mobilokat, de erre mi szükség volt? OTA-n keresztül nem jött volna meg? Nekem is jött most az "1000 éves" P10-emre OTA, de szerencsére nem cse**te el a Google Pay-t.

(#174) st6969
"Erre gondolsz?" - igen, erre. OK, de akkor ha fizetsz, nem ugrik fel a Google Pay-es értesítés? Illetve, ha vissza szeretnéd nézni a költéseidet, akkor azt hol találod? Mert én utóbbit csak a Google Pay-ben tudom megnézni.

" ... akkor nem ez az áthúzott piros kör lenne, hanem oda is lenne írva, hogy letiltva."
Milyen telefon / rendszer ez? Lehet utána kéne nézni, hogy mi az áthúzott karika és a letiltás között a különbség. Fura ez így nekem, na :F

[ Szerkesztve ]

(#176) tlala


tlala
addikt

Több mint egy hónapig nem reagált a Curve support, hogy miért nem tudom hozzáadni a kártyámat a Google Pay-hez.
Ma rájuk írtam, hogy mi újság, azt válaszolták, hogy "még folyik a nyomozás" a problémám ügyében.
Remélem az FBI-t is bevonják, hogy mielőbb megoldják.

Hi,

Thanks for your reply. I can confirm that we're still investigating the issue preventing you from adding your Curve card to Google Pay, but unfortunately don't yet have a fix.

Rest assured that we're looking into this, and will be in contact with customers affected as soon as we have an update.

Apologies again for the inconvenience caused.
Best wishes,
Grace
Team Curve

(#177) natë válasza <Adamsky> (#175) üzenetére


natë
nagyúr

Beta-ztam és visszatértem 10-re. A beta-n és előtte is működött a Curve.

(#178) emeritus válasza <Adamsky> (#175) üzenetére


emeritus
tag

Az áthúzott piros kör pl. azt is jelentheti, hogy nincs bekapcsolva az NFC. Nem ez van?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#179) st6969 válasza <Adamsky> (#175) üzenetére


st6969
őstag

Fizetéskor felugrik a Google Pay értesítés a Curve kártya képével, és rezeg is a telefon. A költéseimet a Curve appban vissza tudom nézni (illetve a hozzácsatolt bankkártyához tartozó appban is). És mindegyik küld push értesítést is. Tegnap pl. vásárláskor 3db push értesítést kaptam ugyanahhoz a vásárláshoz: 1 Curve, 1 Revolut, 1 Google Pay :) De valóban, a Google Pay fiókszolgáltatásból hozzáférhető részén nem lehet a vásárlásokat követni.
Ugyanakkor, ha a letiltott Google Pay appot engedélyezem, abban már követhetők a költések (ha másért nem, emiatt nem érdemes letörölni).
Kiegészítésként, a piros áthúzott körre:
Ha rányomok itt:

Akkor ez jön fel (ahol engedélyezhetem - ott van alul):

Érdekes viszont, hogy miután engedélyezem, megjelenik az alkalmazások között az app ikonja. El tudom indítani, csekkolni a költéseket, új kártyát hozzáadni, stb...bármit konfigurálni. Viszont, ha bezárom (vagy ő kilövi később a futó alkalmazások közül mondjuk a memóriakezelés miatt), és visszamegyek az alkalmazáskezelőbe, ismét piros kör van, és az ikon is eltűnik... :F

A telefon teljesen érintetlen, mókolatlan gyári rendszer (Android 10, MIUI 11).

(#178) emeritus
Nem nem :N NFC folyamatosan be van kapcsolva.

(#180) <Adamsky> válasza st6969 (#179) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"De valóban, a Google Pay fiókszolgáltatásból hozzáférhető részén nem lehet a vásárlásokat követni." - ez az! Pedig kellene tudni.

" ... miután engedélyezem (...) tudom indítani, csekkolni a költéseket, új kártyát hozzáadni, stb. (...) Viszont, ha bezárom (...) és visszamegyek az alkalmazáskezelőbe, ismét piros kör van, és az ikon is eltűnik... "
Ez nekem inkább tűnik bug-nak (ezt erősíti a mostanában használva a Google Pay alatt) mint fícsörnek. Sajnos a Miui (volt Mi2s-em) és EMUI (tudom, P10-em van) már csak ilyen. Vannak bennük jó dolgok, de a rendszer legmélyén néha úgy el tudnak benne cse**ni dolgokat... ááá... tudnék mesélni (főleg az EMUI-ról, mert a MIUI-s tapasztalatom már meglehetősen régiek). Az szoktam rájuk mondani, hogy nyomokban Android-t is tartalmaznak :(((

(#181) Blamazs válasza st6969 (#179) üzenetére


Blamazs
senior tag

Nekem android 9 van miui 11-el és a hétvégén instaláltam. Új telefon, de gond nélkül működik a gpay. az imént fizettem vele a Lidl-ben gond nélkül.

(#182) <Adamsky> válasza Blamazs (#181) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

st6969-nek is működik, csak kicsit furán. Nálad nem csinál ilyet a Miui 11, Android 9-en?

(#183) tomp válasza st6969 (#165) üzenetére


tomp
félisten

Mintha valaki a nevemet mondogatta volna! :D
Google hivatalos álláspont: Android 10-en a Play Szolgáltatások tartalmazza a Google Pay-t ha a gyártó nem tiltotta le a régióban. Maga az Android 10-es Play Szolgáltatások része a Pay. Azaz itt az app csak az NFC-s fizetés aktiváláshoz van és a tranzakciók nyomon követésére. Nekem is ott van OnePlus 7T Pro-n.

(#184) st3v3np3t3r válasza st6969 (#179) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

van frissebb Gpay app

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#185) st6969 válasza <Adamsky> (#180) üzenetére


st6969
őstag

"Pedig kellene tudni."
Az miért nem jó, ha a Curve-ben követed? Persze, ha a Curve-ön kívül mással is használod a GPay-t, akkor érthető.

"Ez nekem inkább tűnik bug-nak..."
Nem tudom, nekem valahol ez így logikus, persze, hogy tiltja, hiszen hivatalosan nem engedélyezett nálunk (én is apkmirrorról tettem fel). Inkább az a bug, hogy a fiókszolgáltatásokban nem tiltja, sőt jól működik :DDD

(#183) tomp
Igen, én voltam :))
"Azaz itt az app csak az NFC-s fizetés aktiváláshoz van és a tranzakciók nyomon követésére."
A Curve kártya hozzáadásakor nem volt szükség NFC-s fizetés aktiválásra, nem is kellett hozzá az app. A Curve kártyát is a fiókszolgáltatásokból adtam hozzá. Szóval most per pillanat nekem úgy tűnik, hogy a GPay app csak annyival tud többet, mint a fiókszolgáltatásból elérhető Pay, hogy követheted a költéseidet (ami nyilván egy jó dolog).

(#184) st3v3np3t3r
Köszi, de hozzá nem nyúlok, még a végén hazavágom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#186) tomp válasza st6969 (#185) üzenetére


tomp
félisten

Igen nem voltam pontos. Akkor kell az NFC aktiválásához az app ha már korábban hozzá lett adva a kártya de a Pay ready státusz utólag lett elérhető. Azt csak az appban tudod külön aktiválni. Ha hozzáadásnál eleve Pay ready akkor nincs gond.
Nekem amúgy a rendszerben az érintéses fizetés menüben(ahol listázza, hogy Simple vagy Pay) a Pay-nek eleve Play Szolgáltatások puzzle ikonja van. Ebből is látszik, hogy nem az app fizet hanem a Play Szolgáltatások.

(#187) st3v3np3t3r válasza st6969 (#185) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az app frissítés nem nyúl hozzá az app adataihoz
A normális működéshez mindig a legfrissebb szükséges...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#188) Divinity válasza tomp (#186) üzenetére


Divinity
őstag

Egyszer mindeképp kell hozzá az app mert abban tudod konfirmáltatni magad, hogy igen ez a kártya még az én tulajdonomban van és működik. Ez után lesz elérhető a Play Services alatt és válik szükségtelenné az app.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#189) Blamazs válasza <Adamsky> (#182) üzenetére


Blamazs
senior tag

eddig nem működik furán. remélem így is marad.

(#190) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#184) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, egy ideje ;) Én is ezzel kezdtem július 1-én a Google Pay-es kalandozásomat.

(#185) st696
"Az miért nem jó, ha a Curve-ben követed?"
Nem arról van szó, hogy nem jó, hanem, hogy ennek így kellene működnie. Valahol visszakövethető kellene, hogy legyen a Google Pay-es pénzmozgás. Nekem pl. volt már sikertelen fizetésem (ide is megírtam), ami csak ott látszott. A "leghátsó" kártyán (Curve mögötti virt. kártya) pedig nem.

Én sehol nem láttam olyat, hogy Android 10-en ne kellene a Google Pay app. Tévedés jogát fenntartom, de pls. dobjon valaki erről egy link-et, ha másképp tudja.

(#186) tomp
Kell, nem kell ... kell, de csak az in-store payment aktiválásához ... ja, meg ha meg akarod nézni a költéseidet. Bocsi, tényleg nem kekeckedésből, de nekem itt túl sok a kavar.
Ha valamire nincs szükség, mert integrálva lett egy másik szolgáltatásba / app.-ba, akkor az nem kell. Ha biztosak vagytok benne, akkor próbáljátok már ki, hogy nyomtok egy uninstall-t a Google Pay-re. Nézzük már meg, hogy utána tudtok-e majd fizetni. Egyáltalán, megjelenik-e az NFC beállításai között?

(#188) Divinity
"Ez után lesz elérhető a Play Services alatt és válik szükségtelenné az app."
Ez tuti? Tested? Letörölted a Google Pay-t és még utána is működött a fizetés?
Ja, igen! És ez Android verzió függő?

(#191) Divinity válasza <Adamsky> (#190) üzenetére


Divinity
őstag

Ami biztos, hogy a Pay app beregisztrálása után megjelenik az opció a Play Services alatt amivel tudod manageleni az app nélkül is, mivel a Pay app alapvetően egy proxyt játszik így simán elképzelhető, hogy megy nélküle is. Holnap kipróbálom :)
Ja és Android 11-en vagyok jelenleg

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#192) tomp válasza <Adamsky> (#190) üzenetére


tomp
félisten

Pay-t letörölve is megy a fizetés igen! Eleve a listában a Pay fizetés opciónak nem Pay ikonja van hanem a Play Szolgáltatások puzzle ikon.

Maga a Pay folyamat lett integrálva. De a tranzakciók nyomon követéséhez illetve a hűségkártyához már kell a Pay app.

(#193) Divinity válasza tomp (#192) üzenetére


Divinity
őstag

Nálam mondjuk logót se mutat de ugye a Pay-t nevezi meg nem a Play Services-t

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#194) <Adamsky> válasza Divinity (#191) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @tomp
Uraim, köszönöm! :R Azt hiszem értem, bár a logikát még most sem látom benne. Kicsit olyan érzésem van, mintha ezt a Google Pay integrálása a Play!-be (vagy Play services-be?) még nem lenne teljes.

(#192) tomp
" ... a tranzakciók nyomon követéséhez illetve a hűségkártyához már kell a Pay app."
Ezért mondom, hogy kicsit suta, ill. beta-s ez a megoldás.... szerintem.

(#195) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#194) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez pontosabban úgy van, hogy a Google Pay alapból benne van a Play Szolgáltatásokban, hiszen az áruházban a Play Szolgáltatásban lévő GPay-en keresztül megy a fizetés. A Google Pay app, az csak arra kell, hogy adott kártyát rédzletesebben tudj kezelni. Ha a GPay-ben rögzíted az NFC-s fizetést(ha lehet), akkor onnantól lényegébenl már a GPay appra nincs szükség...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#196) st6969 válasza tomp (#186) üzenetére


st6969
őstag

"Akkor kell az NFC aktiválásához az app ha már korábban hozzá lett adva a kártya"
Nem lett korábban hozzáadva a kártya, mert most érkezett meg, és a fiókszolgáltatásokból adtam hozzá :N

(#187) st3v3np3t3r
Kivéve, amikor a frissítés el nem szúrja az eddigi megfelelő működést ;]

(#192) tomp
"De a tranzakciók nyomon követéséhez illetve a hűségkártyához már kell a Pay app."
Igen, úgy tűnik, ez így van...kár, nem értem, miért nem látható app nélkül, na mindegy. Lényegében (látszólag) tényleg csak ebben különbözik az app az integrált funkciótól.

Más (picit talán off is):
Play áruházból nem szoktam letölteni semmi fizetőset, viszont a lányom szokott játszani a telefonomon, olykor tölt is le játékokat. Most, hogy a Google rendszerén belül van már beállítva fizetési szolgáltatás, hozzá vannak adva a kártyáim, nyitott képernyőzárnál azonosítva is vagyok...minden adott ahhoz, hogy egy véletlen folytán megtörténjen valamilyen alkalmazás vásárlás. Még nem néztem át a Play áruház beállításait, de van erre valami kapcsoló, hogy ne engedélyezzen ilyen vásárlást? :R

(#197) st3v3np3t3r válasza st6969 (#196) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem hiszem, hogy elszúrná, bár a google-től minden kitelik...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#198) <Adamsky> válasza st6969 (#196) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... véletlen folytán megtörténjen valamilyen alkalmazás vásárlás."
Alapból kéri a jelszavadat, amit "ki lehet X-elni" (vagyis, hogy ne kérje később), ill. át lehet váltani ujjlenyomatos azonosításra. Emlékeim szerint "in app purchase" esetén is hasonló a helyzet. Szóval a véletlen vásárlás szvsz. kizárt.

(#199) Jofi81 válasza Jofi81 (#133) üzenetére


Jofi81
őstag

Úgy tűnik, hogy a probléma nem oldódott meg. A Revoluton már nincs függőben az összeg, hanem levonták. Tehát a Revolutban és a Curve-ben is az látszik, hogy kifizettem, a Google Payben meg "Refunded". A haverom kártyájáról lett fizetve, mert elfelejtettem bevinni a kártyáimat. Megkérdeztem, tőle is levonták. Szóval kétszer lett kifizetve, vagy legalábbis az én pénzem eltűnt valahova. Ilyenkor mi van? Mit tudok tenni?

(#200) Jofi81 válasza Jofi81 (#199) üzenetére


Jofi81
őstag

Írtam a Curve-nek, mert egyelőre jobb ötletem nincs, de látom, hogy nem chat, mint a Revolut, talán 48 órán belül válaszolnak. Írjak a Revolutnak is? Tényleg nem tudom, kihez kellene fordulnom. Gondolom, hogy a Metro nem kapta meg kétszer a pénzt, mert a Google Pay szerint "Refunded" a tranzakció. Valahol a Revolut-Curve-Google Pay vonalon viszont mégis eltűnt a pénzem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.