Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) natë válasza emeritus (#98) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem semmi összefüggés nincs a Curve app gyorsító tára és a Gpay között.

(#102) emeritus válasza natë (#101) üzenetére


emeritus
tag

A Curve app gyorsítótárának törlése a Curve app törléséhez javasolt. Az app reinstall a support általi változtatás miatt lehet indokolt. Veszélytelen, egy próbát megér. Vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#103) st6969 válasza <Adamsky> (#96) üzenetére


st6969
őstag

Elnézést, nem fogalmaztam teljesen világosan, azt hiszem: mindenképpen Curve-t használva a GPay-jel gondoltam NFC-vel fizetni. Csak azon morfondíroztam, hogy a pénz útja nem kell, hogy Raiffeisen --> Revolut --> Curve legyen, elég a Raiffeisen --> Curve is. (ez akart lenni a "közvetlen") :)

(#100) driztd viszont megértette :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#104) Jofi81 válasza <Adamsky> (#89) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem tudom, az enyém 459654. Én sem értem, hogy a telefoncsere miként befolyásolja, azt gondolnám, hogy sehogy, de valamiért mégsem fogadta el az új telefonon.

(#105) chipesz


chipesz
őstag

Van erre valami tippetek?
Curve kártyát szeretnék hozzáadni Google Pay-hez. Pontosabban érintéses fizetést akarok beállítani. A hozzáaadás is körülményes volt, Google Pay appon belül nem tudtam megtenni, hozzáadtam a Play Store-on keresztül és megjelent itt. Közvetlenül itt hozzáadva mindig hibára futott. Lényegében most sem vagyok előrébb, oké hogy megjelenik, de contactless payment aktiválásnál ugyanazt dobja fel: Double-check your card details | Something's not right. Please double-check the details and try again.
Mondanom sem kell, hogy minden jól van beírva. Hátha valaki már belefutott ilyenbe.
Ja igen, a kártyaszám 5375 9000-rel kezdődik, tehát a topikban leírtak szerint működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#106) <Adamsky> válasza chipesz (#105) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem akarnálak elszomorítani, de ezen szerintem itt senki sem fog tudni segíteni. Van akinek megy az "5375 9000"-es BIN-el (pl. nekem), van akinek nem (pl. Neked és SpongyaBob-nak). Az okát senki sem tudja. Az a "vicc", hogy még a hibaüzenetek is eltérőek (pl.), de egyik sem utal a valódi okra/problémára. Én a helyedben a Curve support-al kezdeném ...

(#107) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#106) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az ok korábbra vezethető vissza.... Anno volt egy hiba a rendszerben, az UK-n kívüli ügyfeleket engedték regisztrálni olyan szolgáltatásokra amelyek az adott országokban nem elérhető(Google Pay,Samsung Pay)... Ezt idővel letiltották... Most nemrégiben elérhetővé vált, de valószínű megint tiltásra került... Ezért nem lehet újra hozzáadni..

A már regisztrált GPay/SPay-t tulajokat nem érinti az újboli tiltás. Én ma fizettem GPay-Curve-Revo trióval gond nélkül.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#107) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, a kiskapuról én is hallottam, - ami ezek szerint időről-időre kinyílik - de akkor is! Mikor ilyeneket írnak: It’s worth noting that if you’re in the EEA, a selection of our cards are compatible with Google Pay and Samsung Pay. We’re working on making it available to all customers by the end of 2020! (forrás)
Akkor joggal várná el az ember, hogy mindenkinek működjön. OK, ott van, hogy "be the end of 2020", de most már túl vagyunk a felén, és elég sok magyar embernek mindenféle mókolás nélkül (na, jó, a nem Google készülékeken sideload-olni kellett az app-ot.) sikerült beizzítania a Curve kártyáját (UK BIN-es) a Google Pay alá.
Ha pedig történetesen olyan telefonom van, amin alapból rajta a Google Pay (ld. natë esetét), akkor pláne joggal várnám el, hogy működjön.

(#109) natë


natë
nagyúr

Akinek aktív a Gpay+Curve, az semmiképpen ne csináljon soft/hard resetet, s ne távolítsa el a kártyát, mert nem fogja tudni használni nfc-vel.

(#110) tomp válasza <Adamsky> (#108) üzenetére


tomp
félisten

Nekem nem volt alapból rajta hanem a magyar Google fiókból telepítettem mert valamilyen bug miatt nálam megjelenik az app. :D
Azóta olyan gyári szoft van a telón amin alapból rajta van de eddig tiltotta ahogyan bejelentkeztem a magyar fiókba. Nos, most már szimplán szól bejelentkezés után, hogy aktiváljam az NFC fizetést. Rendszeresen frissít is a Play Áruházból.

(#111) st3v3np3t3r válasza natë (#109) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen, kiskapu bezárása után nem javasolt

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112) kobandi


kobandi
csendes tag

Helló, sikerült ismét beállítani az NFC-s fizetést a gpayben,akinek eddig hibát dobott tegyen egy próbát!

(#113) <Adamsky> válasza kobandi (#112) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, jó, de mit csináltál másképp? Vagy egyáltalán, mik voltak a lépések, amik - mondjuk tegnap előtt még nem, de tegnap már - sikert hoztak?
Nálad egyébként korábban működött a dolog, csak "elromlott", vagy sose ment, ill. mostanában próbálkoztál először?

[ Szerkesztve ]

(#114) kobandi válasza <Adamsky> (#113) üzenetére


kobandi
csendes tag

Egy ideig működött, újra húztam a telót es nem tudtam többé működésre bírni.
Supporttal egyeztettek,de mint a többiek sablon választ kaptam.
Ma tettem egy próbát és elsőre hozzáadta, engedélyezte.

Az órámon viszont mar nem tudom beállítani, jön a szokásos üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#115) SpongyaBob válasza kobandi (#112) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem továbbra sem sikerül, hogy a fene enné meg :( :W

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#116) zsola400 válasza SpongyaBob (#115) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én is megpróbáltam, de nem engedi.

(#117) st6969 válasza kobandi (#112) üzenetére


st6969
őstag

Azt az apróságot kihagytad, hogy milyen kártyával sikerült... :) Curve, Revolut, TW?

(#118) chipesz válasza <Adamsky> (#106) üzenetére


chipesz
őstag

Csodák csodájára, ma valamilyen oknál fogva sikerült hozzáadni a Curve kártyát. Még nem fizettem vele, de kíváncsian várom mennyivel jobb mint a Simple. Az nemcsak megbízhatatlan, de elég lassú is.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#119) tomp válasza chipesz (#118) üzenetére


tomp
félisten

kíváncsian várom mennyivel jobb mint a Simple.

Ülj át Trabantból Teslába. Na kb olyan!

(#120) kobandi válasza st6969 (#117) üzenetére


kobandi
csendes tag

Jogos, curve mögötte k&h-s kártya.

Fizetni is tudtam vele.

(#121) <Adamsky> válasza chipesz (#118) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Csodák csodájára ... " - mondom, sose fogunk rájönni. Egyhamar legalábbis nem. Bocsi, nem emlékszem, de Te végül írtál a support-nak? Elképzelhető, hogy mókoltak rajta valamit?
Nekem spec. a Simple-el se volt bajom (na, jó, volt egy-két, de tényleg egy-két malőr), de a Google Pay-el érezhetően tempósabban lehet fizetni.

(#122) st3v3np3t3r válasza tomp (#119) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#123) chipesz válasza <Adamsky> (#121) üzenetére


chipesz
őstag

Nem írtam nekik, csak terveztem a tanácsodra, de gondoltam előbb megpróbálom megint hozzáadni.
És ahogy tomp írta, tényleg Teslás az élmény. :D Gyors, nem kell olyan közel érinteni, szuper.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#124) zsola400 válasza chipesz (#123) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mi 9t teló, milyen rom? rootolt?

(#125) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Note8T telefont kimondottan az NFC miatt. Felraktam a GPay-t rá és elsőre megette a Curve kártyámat ami mögött van egy MKB Mastercard és egy Revolut. Alapból az MKB-t használja. Ma voltunk vásárolni egymás után 4 különböző helyen gond nélkül fizettem vele. Pontosabban Aldiban egyszer kérte a GPay hogy adjam meg a kódot és utána jó lett a fizetés. Nem tudom más kártyákkal milyen de ezzel villámgyors a fizetés. Üdv a jövőben :) 3. helyre már be sem vittem a tárcámat :) Pin kódot sehol sem kellett beütni, pedig volt 20000 feletti vásárlás is.

(#126) <Adamsky> válasza Blamazs (#125) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... GPay hogy adjam meg a kódot ... " - milyen kódot?
" ... Pin kódot sehol sem kellett beütni ... " - igen, ez így megy a "contactless payment" esetén. A kártyán lévő vásárlási keretig költhetsz mindenféle "bohóckodás" nélkül.

Egyébként mikori a kártyád, és a BIN-je?

"Üdv a jövőben :) "
Jaja, a jót könnyű megszokni az biztos. :K Viszont észnél kell lenni, mert az ember hajlamosabb még lazábban kezelni a pénzügyeit, mint kártyával, mivel itt még könnyebben megy a költés.

[ Szerkesztve ]

(#127) Blamazs válasza <Adamsky> (#126) üzenetére


Blamazs
senior tag

Amit a kártya regisztrációkor kellett megadni azt a kódot kellett beütni. PIN talán. Olyan gyorsan ment a dolog nem is olvastam végig mit irt ki csak feldobta a beviteli ablakot.
BIN :5375 90 ez év januári a kártya ha jól emlékszem.

(#128) chipesz válasza zsola400 (#124) üzenetére


chipesz
őstag

Nem rootolt, gyári MIUI Global 11.0.5 Stable. Google Pay appot korábban nem tudtam a Play Store-ból telepíteni, de tegnap letöröltem a más forrásból beszerzett apk-s telepített verziót, aztán már tudtam a Play Store-ból is telepíteni.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#129) st3v3np3t3r válasza chipesz (#128) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én ma este használtam az intersparban gond nélkül a GPay-t...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130) tomp válasza st3v3np3t3r (#129) üzenetére


tomp
félisten

Én ma a BKK jegyautomatán, hentesnél, Sparban, Tescoban. :)

(#131) zsola400 válasza chipesz (#128) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem root, heti fejlesztői rom van de 3 hónapig hibátlanul működött a heti frissítésekkel, kb. egy hónapja nem tudom hozzáadni a kártyát.
Neked milyen BIN-es kártyád van 5375 9000 v 5375 9100?

(#132) chipesz válasza zsola400 (#131) üzenetére


chipesz
őstag

5375 9000.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#133) Jofi81


Jofi81
őstag

Fizetni szerettem volna a Metroban Google Pay+Curve+Revolut kombóval, de valamiért sikertelen lett. A Google Pay azt írja, hogy "Refunded", a Curve-ben úgy tűnik, mintha levonták volna, a Revolutban pedig függőben van. Végül egy másik kártyával fizettem. Ilyenkor meg kell várnom az egy hetet, amit a Revolut ír, hogy feloldják a zárolást és visszakapjam a pénzem, vagy tudok rajta gyorsítani valahogy?

(#134) zsola400 válasza Jofi81 (#133) üzenetére


zsola400
aktív tag

Várj 1-2 napot, általában ennyi idő alatt vissza jön.

(#135) 0519 válasza kobandi (#120) üzenetére


0519
senior tag

Hello,
Miért érdemes k&h kártyát gpay (+curve) mögött használni?
a k&h fizetési rendszere hibátlanul működik.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#136) Divinity válasza 0519 (#135) üzenetére


Divinity
őstag

A lényeg inkább a Curve-ön van nem, hogy mi van mögötte ilyen szempontból, ugye ott bármi lehet mögötte míg a kh-nál csak kh. Nekem is Revolut/Transferwise mellett van K&H hitel kártya meg OTP debit és a Curve egyéb funkcióit használom ki

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#137) kobandi válasza Divinity (#136) üzenetére


kobandi
csendes tag

Helló,
igen, a curve kártya fontos, mögötte pedig variálom a többi kártyát.

(#138) <Adamsky> válasza Jofi81 (#133) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A Google Pay azt írja, hogy "Refunded", a Curve-ben úgy tűnik, mintha levonták volna ... "
Pont ugyanígy jártam én is pár perce.
1. kör: GPay → Curve → OTP-s virt. kártya: elutasítva és a GPay-ben "Refunded"
2. kör (ugyanott): GPay → Curve → Revolut: minden OK

Ami fura, és eddig nem tűnt fel, hogy még a korábbi sikeres fizetések egyike-másika esetén (tehát nem mindnél) a következőket írta a fizetés alá: "A virtual Mastercard account ending in 2294 was used instead of your actual card number to make this purchase"
Egyik kártyám sem végződik 2294-re ...

(#134) zsola400
"Várj 1-2 napot, általában ennyi idő alatt vissza jön." - jártál hasonlóan?
Ilyenkor, hol landol a pénz? A "leghátsó" kártyán, - vagyis, ami a Curve mögött van, - vagy a Curve Cash-ben (azt olvastam az refund-ok oda érkeznek mostanában)?

[ Szerkesztve ]

(#139) zsola400 válasza <Adamsky> (#138) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem Revolut volt alatta és arra is jött vissza, de ez kb 1 hónapja volt(Ikea).

(#140) <Adamsky> válasza zsola400 (#139) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és csináltál bármit a Revolut kártyával? Úgy értem eltávolítottad, majd újra felvetted a Curve alá vagy hagytad, és legközelebb már jó volt?
Na, kíváncsi leszek, hogy nekem mennyi idő után, és hol "landol" a pénz.
Azért ezek a pici anomáliák kissé nyugtalanítóak. Mondjuk előtte fizettem GPay → Curve → Revolut-al, és utána váltottam GPay → Curve → OTP-s virt. kártyára (itt történt az elutasított tranzakció), majd vissza GPay → Curve → Revolut-ra (hogy ki tudjam fizetni). Lehet ezek a gyors (?) váltások nem tetszenek a Google Pay-nek? :F

Ja, igen! Te látsz bármelyik Google Pay-es fizetésed alatt (a Google Pay-ben) ilyen szöveget? "A virtual Mastercard account ending in ... "

[ Szerkesztve ]

(#141) zsola400 válasza <Adamsky> (#140) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nem csináltam semmit, következő vásárlásnál már jó volt, 1x volt ilyen. A Gpay már nem működik nálam, régebben nem láttam ilyet.

(#142) chipesz válasza <Adamsky> (#121) üzenetére


chipesz
őstag

Csak hogy még egy plusz fura dolog legyen. Ma hajnal fél 5-ig ébren voltam azért, hogy ez sikerüljön (WearOS: bootloader nyitás, rootolás, romcsere stb.)
Végül is megérte, ma ki is próbáltam, szuperül működik.

Ami fura volt (bár lehet hogy ez normális), hogy miután hozzáadtam az órán a kártyát (amit a mobilon lévő Google Pay appból nyert ki), a mobilon újra meg kellett erősíteni biztonsági okokból a kártyaadatokat és ekkor ismét a korábbi hibára futott - Double-check your card details | Something's not right. Please double-check the details and try again.
Ma reggel viszont gond nélkül elfogadta (lenne valami pár órás átfutás, vagy tényleg teljesen logikátlanul fogadja el, vagy ír ki valamiféle hibaüzenetet?)

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#143) st3v3np3t3r válasza chipesz (#142) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Na....én az ilyen mókolgatások miatt gondolkozom platform cserén....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#144) freelancer68 válasza chipesz (#142) üzenetére


freelancer68
tag

Ezért nem kellett volna bootloadert nyitni, rootolni, romot cserélni. Volt más amiért ezt bevállaltad?
Én Ticwatch Pro 2020-on ennél sokkal "egyszerűbben", [permanent proxy] -val oldottam meg.
Külön kezeli a költéseket a telefonon és az órán levő gpay, nincs összeszinkronizálva, nem látszik a másikkal eszközzel történt fizetés (ugyanaz a curve kártya van betéve mindenhol).

(#145) anadroid válasza <Adamsky> (#138) üzenetére


anadroid
senior tag

Az a GPay technikai kártyaszáma.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#146) st6969


st6969
őstag

Hogy van ez az órával való fizetés? Google Pay fut azon is? Gondolom nem kell hozzá a telefon (offline token), de akkor milyen biztonsági elemek vannak? Ujjlenyomat?
Létezik már Magyarországon működő karkötő is GPay+NFC-s fizetéshez?

(#147) Divinity válasza st6969 (#146) üzenetére


Divinity
őstag

Ezt pont 2 hsz-el feletted fejtegették :)
PIN kód kell az órára, hogy menjen

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#148) Divinity


Divinity
őstag

Kicsit bővítettem a leírást, ha valakinek van még ötlete, kívánsága mi kerüljön bele akkor ne habozzon :) :R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#149) <Adamsky> válasza zsola400 (#141) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ma, most épp fizettem is azzal a kártyakombinációval, amivel tegnap nem ment. Igaz, nem ugyanott, hanem egy "mobil" olvasón.

(#142) chipesz
Durva, hogy a "contactless payment" kedvéért rendszert kell cserélni. Tizen-es rendszeren mintha egyszerűbb lenne (bár nem mélyültem el benne, szóval tévedés jogát fenntartom :) ) Ez egyébként milyen óra?
" ... a mobilon újra meg kellett erősíteni biztonsági okokból a kártyaadatokat ... "
Szerintem nálad az órán történű mókolás kavar be. A Google észleli, hogy valami változott, és - megint csak gondolom - idő kell, mire "elhiszi" / engedi, hogy mindkét helyen működjön a fizetés. Akkor most nálad minden OK? Telefonon és órán is megy Google Pay? Össze is szinkronizálnak? Úgy értem, hogy telefonon a GPay-be belépve látod az órával történt fizetéseket?

(#144) freelancer68
"Külön kezeli a költéseket a telefonon és az órán levő gpay ... "
Az miért jó? Én néha már attól megzavarodok, hogy adott költésnek hol nézzek utána (hagyományos kártya, Curve, Revolut, virt. kártya) :D

(#145) anadroid
Köszi! :R Akkor ez ezek szerint normális. Fura, hogy nem mindegyik fizetésemnél látom ezt a számot ill. szöveget.

(#146) st6969
Hivatalosan semmi nem működik kis hazánkban :(
Nem hivatalosan pedig, ha bátor vagy és szerencsés, akkor a Google Pay (lásd chipesz esetét), és a Samsung Pay (részletekért SpongyaBob-ot keresd ;) ) is összehozható.
Tizen-en elvileg csak egyszer kell megadni a PIN-t, és legközelebb csak akkor, ha közben levetted az órát. WearOS-en nem tudom mi a folyamat.
@SpongyaBob: akkor most van (át)váltás HUF → GBP → HUF (ahogy st3v3np3t3r írta) vagy nincs?

(#150) SpongyaBob válasza <Adamsky> (#149) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem minden estben forintban vonja le a Curve ha erre gondolsz :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.