Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) zsola400 válasza poli27 (#1549) üzenetére


zsola400
aktív tag

Gpay-el egy ideje így használom kisebb összegeknél, mindig működött csak képernyő felébresztéssel (A10-A11). A telód nem android 12-es?

(#1552) poli27 válasza slice14 (#1550) üzenetére


poli27
veterán

google payről beszélek nem a gránit payről... kiírja hogy ellenőrizzem a telefont és nem enged fizetni...

(#1553) poli27 válasza zsola400 (#1551) üzenetére


poli27
veterán

De 12 es...

(#1554) ACE- válasza poli27 (#1553) üzenetére


ACE-
addikt

A 12-ben van valami funkció hogy ki lehet kapcsolni a feloldás nélküli fizetést.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1555) slice14 válasza poli27 (#1552) üzenetére


slice14
veterán

Őszintén megmondom, mióta meg van az S21, azóta még nem fizettem GPay-el (A12). Csak elméleti szinten írtam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1556) tomp válasza ACE- (#1554) üzenetére


tomp
félisten

Én még nem találtam meg ezt a funkciót. Már ha tényleg van.

(#1557) ACE-


ACE-
addikt

Valaki rájött esetleg, hogy a Google Pay gyorsmenüjében (az ikon hosszan nyomva) milyen logika alapján rendezi be a kártyákat? Mert csak 5 látszik, de nem a sorban az első 5...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1558) slice14 válasza ACE- (#1557) üzenetére


slice14
veterán

Ez érdekes. Ha nem említed meg, észre sem vettem volna. OP-nál A11 alatt Nova-val megjelentek a kártyák, viszont samunál A12 alatt nova-val nem jelennek meg. Mondjuk lehet használat függő, de még az új telóval nem fizettem.

Amúgy fogalmam sincs

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1559) ACE- válasza slice14 (#1558) üzenetére


ACE-
addikt

Ilyenkor segíthet ha törlöd az app adatait... de engem az idegesít hogy nem azt rakja oda amit én akarok 😥

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1560) moma


moma
őstag

Sziasztok, valaki nem tenné meg, hogy elmagyarázza nekem mire célszerű e a google pay?
van paypalom, revolutom, wiseom. De ezt nem látom, hogy mit ad. Olyasmi leginkább mint a paypal, hogy egy felhasználónév és jelszóval fizet az ember és nem a kártyával?
Telómon ninsc NFC lehet valahogy ezzel ad valami extrát? De az is megy enélkül is nem?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#1561) tomp válasza moma (#1560) üzenetére


tomp
félisten

Ha van NFC a telefonban akkor kártya helyett a telefonnal tudsz fizetni. Azt érinted a terminálhoz.
Ezen felül amire nemrég használtam még az a repüléshez a beszálló kártya is a GPay-ben volt.

(#1562) slice14 válasza ACE- (#1559) üzenetére


slice14
veterán

És tényleg. :R
Sajnos ezt nem tudom.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1563) moma válasza tomp (#1561) üzenetére


moma
őstag

és google pay nélkül nem lehet telefon érintéssel fizetni? akkor lehet ez a darabja nem volt meg nekem a kirakónak, azt hittem igen.

és még kisarkítanám kicsit a kérdést. az NFC-n kívül online (asztali telefonos) fizetésnél ad valami plusz szolgáltatást?

szóval a lényeg, hogy amíg nincs nfc-s telóm addig nem kell, vagy addig is jó valamire?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#1564) balinlin válasza moma (#1563) üzenetére


balinlin
senior tag

Bizonyos appokon belül (lehet weboldalakon is,ezt nem tudom) tudsz fizetni Gpay-el is. Gyorsabb és kényelmesebb.

(#1565) slice14 válasza balinlin (#1564) üzenetére


slice14
veterán

lehet weboldalakon is,ezt nem tudom

Ahol van Google Pay lehetőség, ott lehet vele fizetni. Ha nincs, akkor is van lehetőség weboldalon fizetésnél a gyors kártyaadatok kitöltésére, mert a Chrome szinkronizálja a GPay-el a kártya adatokat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1566) hedgehog válasza slice14 (#1558) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sajna azt a sorrendet passzolom, és ráadásul nekem egy ideje Onepluson 12-es androiddal nem jelenik meg a kontext menü :(
Szerencsére viszont bekerültek a kártyák a power menübe (hosszan nyomott power gomb), ahol már ráadásul abban a sorrendben vannak, ahogy a Pay appban rendezted őket.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1567) balinlin válasza slice14 (#1565) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszi a kiegészítést
Én most már csak a konkurencia termékét használom, így nem vagyok mindenben up to date.
Ha majd megjavítják a robotos telefonom, akkor lehet megint változik ez.

(#1568) slice14 válasza hedgehog (#1566) üzenetére


slice14
veterán

Ha a kontext menün a az app ikonjára hosszan nyomásnál megjelenő kártyák listáját érted, akkor a GPay app -> adatok törlése megoldja.

Az samun nincs power menü-be GPay, de tudom miről beszélsz mert OP-ról váltottam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1569) moma válasza balinlin (#1564) üzenetére


moma
őstag

Köszi mindenkinek: tomp, slice14 :R Asszem értem akkor. nfc + kicsit paypal.

we all deserve a bit of luck.

(#1570) poli27 válasza slice14 (#1565) üzenetére


poli27
veterán

Nem csak a chrome, az Edge is ;)

(#1571) slice14 válasza poli27 (#1570) üzenetére


slice14
veterán

Én Chrome-ot használok, így csak arról tudok nyilatkozni.
Az Edge nem csak MS fiókból tud online szinkronizálni? A Chrome adatokat manuálisan lehet importálni, nem?

Mindegy ne menjünk bele, lényeg hogy az Edge-be is átkerül (ha nem máshogy, manuálisan).

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1572) poli27


poli27
veterán

Már saját bankja is van az Orbán-családnak (msn.com)
Hegedüs Éva elnök-vezérigazgató-főtulajdonos eddigi részesedésének megvásárlásával a BDPST Zrt a Gránit Bank többségi tulajdonosa lesz. Tiborcz István vállalkozása Hegedüs cégének, az EPM Tanácsadó Kft-nek veszi meg a döntő részét.

Hát kíváncsian várom ebből mi lesz :D

(#1573) Blamazs válasza poli27 (#1572) üzenetére


Blamazs
senior tag

Eddig elégedett voltam a bankkal, remélem ezután sem lesz másképp. A remény hal meg utoljára....

(#1574) szlaci888


szlaci888
aktív tag

Van itt valaki aki végig küzdötte magát a Gpay használatával root+Magisk használatával?
Nem akar sikerülni, minden megy, hozzá tudom adni a kártyát is, de fizetni nem tudok vele.
Magisk-ban elvileg minden be van állítva és fent vannak a szükséges modulok is.

Itt tartok van valakinek ötlete?

(#1575) zsola400 válasza szlaci888 (#1574) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam működik a fizetés A11, Magisk 23 alatt, a google cuccai, banki appok MagiskHide-ba berakva. Milyen teló, gyári v. valami custom rom amit használsz? Milyen modulok vannak Magiskba mert ezek között van amire bejelez. Bizonyos AOSP romokkal előfordulnak ilyen hibák.

(#1576) szlaci888 válasza zsola400 (#1575) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Szia,
Pixel 6, A12, gyári ROM + Magisk, ezzel együtt cserélt boot.img, azért kellett ez is egyáltalán mert csak rootolva lehet a VoLTE-t engedélyezni az itthoni hálózatokon.
Root előtt működött rajta a GPay-el az Erste Visa kártyám, root után se a Visa se az Unicredites Mastecard nem működik.
Modulok: MagiskHide Props Config, Universal SafetyNet Fix, volte-properties for Pixel 6
Magisk hide megtörtént, Zygisk engedélyezve és a DenyList-be ErsteMobil pay, Google Pay betéve.
Yasnac-al ellenőrizve és ezt adja:

Itt tartok most.
Előre is kösziha tudsz segíteni.
Laci

(#1577) zsola400 válasza szlaci888 (#1576) üzenetére


zsola400
aktív tag

A12 már nem annyira egyszerű én csak A11-ig vagyok képben de van Magisk topik + összefoglaló, crok koléga szerintem tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1578) szlaci888 válasza zsola400 (#1577) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Szia,
Köszönöm szépen a jó tanácsot, crok kolléga tanácsai alapján megoldódott a probléma.
Laci

(#1579) zsola400 válasza szlaci888 (#1578) üzenetére


zsola400
aktív tag

Szívesen, örülök hogy sikerült.

(#1580) szlaci888 válasza zsola400 (#1579) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Szia,
van esetleg megoldás arra, hogy Samsung Galaxy Watch 4-el tudjak fizetni?
Pixel 6 és GPay lenne erre a célra.
Laci

(#1581) slice14 válasza szlaci888 (#1580) üzenetére


slice14
veterán

Gondolom van az órán Google Pay, abba digitalizáld a támogatott bankok / fintech kártyák egyikét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1582) zsola400 válasza szlaci888 (#1580) üzenetére


zsola400
aktív tag

Wear OS van az órán?

(#1583) slice14 válasza zsola400 (#1582) üzenetére


slice14
veterán

A Watch 4 már azzal jött.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1584) szlaci888 válasza slice14 (#1581) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Kösz, este már rájöttem, megcsinátam, már csak egy próba hiányzik.

(#1585) szlaci888 válasza zsola400 (#1582) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Bizony az van rajta, ezért kellene hogy működjön.

(#1586) szlaci888 válasza zsola400 (#1582) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Közben volt próba is már párszor, működik a gpay az órán.

(#1587) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

GPay-ben az egyes bankkártyákhoz rendelt "Virtuális bankszámlaszám" mit okoz?
(Tehát nem virtuális bankkártyákról beszélek most, hanem a bármilyen kártyákhoz GPay-ben rendelt virtuális bankszámlaszámról.) Képen látszik:

Miért van erre szükség? Ki lehet kapcsolni?
Nem okoz ez gondot amikor elszámolják az Erste számlámon? Illetve mi van ha mondjuk a vásárlás után visszatérítés lenne vissza az Erste számlámra?

(#1588) aujjobba válasza batagy (#1587) üzenetére


aujjobba
addikt

Applepay-ben is ilyen, vasarlaskor nem a valodi kartyaszamod latszik, hanem ez a virtualis.
Egyszer vissza kellett kerestetnem egy kartyahasznalatot, kertek az utolso szamjegyeket, az eredeti kartyaszam alapjan nem talaltak.
Ekkor kellett ezt a virtualist megmondanom, mert valojaban ezzel ment a tranzakcio.

[ Szerkesztve ]

(#1589) slice14 válasza batagy (#1587) üzenetére


slice14
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1590) kuksa90 válasza batagy (#1587) üzenetére


kuksa90
őstag

Androidban is ugyanúgy működik, mint az almánál...
Ha rápöttyintesz a virtuális bankszámlára, egy felugró egyértelműen leírja, hogy mi ez és miért.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1591) Divinity válasza batagy (#1587) üzenetére


Divinity
őstag

Ahogy már írták ezt a számot a Gpay generálja (fun fact, ha ugyanazt a kártyát újra hozzáadod ez megváltozik) és ezt adja tovább a vásárláskor így az eredeti kártyaadataid nincsenek megosztva velük. Ez természetesen semmiféle negatív dologgal nem párosul, minden bónuszt megkapsz normálisan viszont (ahogy már szintén írták) ha reklamálni kell az eladó felé akkor a virtuális kártya számával kell. Ez csak egy plussz biztonsági lépcső lényegében. (APay esetén is ugyanaz történik)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1592) batagy válasza Divinity (#1591) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm!

(#1593) Jamesch


Jamesch
tag

Hello

nektek pay.google.com-on van több payment profile? Jobb felül névre kattintva

Kell a Google Payhez külön profile? Nekem volt egy, amire azt írta, hogy "for Google Pay" meg egy ami "for Play Books Youtube, Cloud and ...". Az előbbivel használtam a Google Pay-t úgy tűnik, de most törölgettem és visszaraktam kártyákat és a Chrome pl nem tudja CVC után Autofillhez verifikálni. Revolutot nem tudom hozzáadni az órához, mert OR-TAPSH-08, persze a telfonhoz appból simán ment.
Amit rohadtul nem értek, hogy a Google Pay appban teljesen más kártyák látszanak mint a website-on, illetve behúzza azokat is, de ha váltom a profilet akkor furaságok vannak.

Kicsit meggyűlt a bajom az egésszel, pedig eddig minden klappolt. Support is elég balfasz és lassú

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1594) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Korábban Apple Pay-t használtam, pár hete telefon váltás miatt a Google Pay van napi használatban. Ahogy eddig megfigyeltem, különbözőképpen működik a két fizetési módszer. Az Apple Pay-nél a terminál ébreszti a telefont és rögtön rákérdez az adott tranzakció jóváhagyására, amit Face ID-val, ujjlenyomattal lehet megtenni. Ez magát a képernyőzárat nem is oldja fel.

Most lehet butaságot fogok kérdezni, de van arra valamilyen beállítási lehetőség, hogy a Google Pay is így működjön? Tehát az NFC-s terminál ébressze a telefont és kérje a tranzakció jóváhagyását ujjlenyomattal? Mert sem a feloldás nélküli automatikus, kis értékű fizetéssel, sem pedig a le nem zárt képernyőnél, külön jóváhagyás nélküli korlátlan értékű fizetéssel nem vagyok kibékülve teljesen. Próbáltam utánanézni online, de még nem olvastam, hogy ez mást zavart volna, ami nekem több mint furcsa.

Konkrétan a minap az történt, hogy a pénztáros csaj 2200 helyett véletlenül 22000-et írt a terminálba. Önmagában az sem szerencsés, hogy kb. 15 centiről regisztrálta a telefonomat a terminál, de hogy az éppenséggel feloldott kijelző miatt külön kérdezés nélkül teljesült is az már ultra gáz. Persze helyben visszatérítették, de emiatt 15 percet szívni kellett pluszban.

(#1595) vacs válasza krisi047 (#1594) üzenetére


vacs
veterán

Szerintem nincs erre mód, a Google Pay másképp működik, mint az Apple Pay!

(^)(>.<)(^)

(#1596) ACE- válasza krisi047 (#1594) üzenetére


ACE-
addikt

Nem igazán értem a problémádat. A pénztárnál azt mondtad feloldottad a kijelzőt, és úgy történt a fizetés. Apple Pay-nél pont ugyanez van, csak ott kétszer kell érinteni ezek szerint. Mi a különbség? Alapvető probléma ott van, hogy nem figyelted mennyi a végösszeg. Azt mindig nézni kell, azon az Apple Pay sem segít, mert ő nem nézi azt sem helyetted...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1597) krisi047 válasza ACE- (#1596) üzenetére


krisi047
aktív tag

Most tényleg le kell írjam az egész történetet? Jeleztem, hogy szeretnék fizetni, a pénztáros beírta az összeget a vezeték nélküli POS terminálba és előzékenyen a közelembe emelte. Én a sorban állás közben üzenetekre válaszoltam, ezért már feloldott kijelzővel vártam a műveletet, különösen, hogy az S21 ujjlenyomatolvasója nem a legpontosabb. Persze láttam, hogy rossz az összeg, de nem gondoltam sem arra, hogy 15-20 centiről is felismeri a telefont, ahogy arra sem, hogy külön kérdezés nélkül lehúzza az összeget.

Mindenesetre értem a lényeget, ez ilyen, nekem kevésbé logikus és biztonságos, meg kell szokni.

[ Szerkesztve ]

(#1598) ACE- válasza krisi047 (#1597) üzenetére


ACE-
addikt

Még mindig nem értem a "biztonság" fogalmadat. Feloldott a kijelződ, Te oldottad fel, a 15-20 cm-t azért cáfolnám, legalábbis én sosem tapasztaltam hogy ilyen távolságból működött volna, ettől függetlenül még mindig felmerül a kérdés, ha láttad hogy rossz az összeg miért érintetted? Szerintem sokkal kényelmesebb így, mint fizetéskor folyton ujjlenyomatolni, és kétszer érinteni.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1599) tomp válasza ACE- (#1598) üzenetére


tomp
félisten

A 15-20cm valós! De ez bug!
Nekem is volt ilyen OnePlus-al! 20centiről csippant a terminál, hogy okés.
Ezt viszont 1hónap alatt javította a OnePlus mivel hibás NFC vezérlés okozta! Lehet nagyobb feszültséget vezérelt az antennára. :F

(#1600) krisi047 válasza ACE- (#1598) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nem érintettem hozzá, épp ez a probléma. Amint tomp is mondja ez egy reális jelenség, ahogy az is, hogy valakinek szinte állandóan fel van oldva a telefonja amikor a kezében van, ezzel bármikor fizetésre kész ha "jelet kap". Ha nincs feloldva az iPhone, akkor csak a fizetés erejéig ébred fel és kéri az ujjlenyomatot, arcleolvasást, aztán lezár magától. Ennyi erővel akkor az Androidos telefont meg a feloldás után kézzel kell lezárni. De túlbeszéltük, beállítási lehetőséget kerestem, úgy tűnik nincs. Majd megszokom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.