Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) fenergie84


fenergie84
addikt

Lenne egy kérdésem, mint full laikus user :K
Ha vennék egy Pi rev.B-t és raknék rá egy XBMC-t, akkor használható teljes értékű médialejátszóként?
Értem ez alatt, h felveszi a versenyt, a kifejezetten erre a célra megalkotott eszközökkel?

(#4402) korcsi válasza fenergie84 (#4401) üzenetére


korcsi
veterán

A lejátszási képességekkel nincs probléma, de a menü kicsit azért döcög, lassan indul a lejátszás hálózatos lejátszásnál (helyit nem tudom) ellenben sokkal rugalmasabb a rendszer, sok mindenre rá lehet venni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4403) fenergie84 válasza korcsi (#4402) üzenetére


fenergie84
addikt

értem, én kifejezetten lejátszásra gondoltam használni, tehát USB-n keresztül külső HDD, vagy pendrive-ról :K

(#4404) Pulsar válasza Benoe77 (#4397) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, ez hasznos :) :R

(#4405) wassermann válasza fenergie84 (#4403) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Amivel kalkulálnod kell, hogy az Rpi-ből összerakott lejátszó több tételes vásárlás: Rpi, kártya, ház, táp, távirányító... - Viszont, ha szeretsz ilyesmivel vacakolni, a rendszerépítés szórakoztató dolog lehet!

(#4406) fenergie84 válasza wassermann (#4405) üzenetére


fenergie84
addikt

Pont ezen gondolkoztam, mert imádok "építeni", alkotó munkát végezni :K
De mire mindennek az árát kicsengetem, azért már kapok egy kész lejátszót :)

(#4407) g0dl válasza fenergie84 (#4401) üzenetére


g0dl
addikt

A teljes értékű lejátszóhoz szerintem külön digitális hangkimenet hiányzik legjobban belőle. pl. csak zene lejátszása esetén.

(#4408) fenergie84 válasza g0dl (#4407) üzenetére


fenergie84
addikt

Az számomra nem is lényeges, mert nincs mit rákötnöm :N

(#4409) dabadab válasza fenergie84 (#4406) üzenetére


dabadab
titán

Kerdes, hogy amit kapsz, az van-e olyan jo. Egyebkent meg szerintem olyan nagyon sok cucc nem kell hozza, raadasul egy csomo cucc azert sok haztartasban eleve van (pl. USB-s tap meg elfekvo SD kartya) vagy amugy is meg kell venni pluszban a lejatszohoz is (HDD pl)

DRM is theft

(#4410) fenergie84 válasza dabadab (#4409) üzenetére


fenergie84
addikt

A "perifériák" kéznél lennének, ahogy írod is, a használhatóságra teszem a hangsúlyt, illetve a kapott minőségre :K

(#4411) wassermann válasza fenergie84 (#4410) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Igazán nálam is így volt, sokmindent sikerült a fiókból előszedni. Így igazán csak 2 dolgot kellett akkoriban vennem: Pi asszem 12e volt, a ház és a hűtőborda talán 6e.

(#4412) fenergie84 válasza wassermann (#4411) üzenetére


fenergie84
addikt

Még hűtőbordám is lenne rá :K
Utána olvasgatok még, hátha okosabb leszek a témában, aztán meglátom :)

(#4413) wassermann válasza fenergie84 (#4412) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A hűtőborda csak akkor kell, ha tuningolod! Nekem így, 3db picike hűtőbordával az alap 800MHz helyett 1100-al megy : )

(#4414) fenergie84 válasza wassermann (#4413) üzenetére


fenergie84
addikt

Még tuningolni is lehet? :DDD

(#4415) korcsi válasza wassermann (#4413) üzenetére


korcsi
veterán

Mekkora feszültséggel?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4416) wassermann válasza korcsi (#4415) üzenetére


wassermann
Topikgazda

over_voltage_sdram=3
over_voltage=6
arm_freq=1100
sdram_freq=550 ez részlet a config.txt-mből

(#4417) lord.lakli válasza korcsi (#4400) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi. Ext4 lett végül. Van windowsos kis kiegészítő és simán tudok rá másolni, mielőtt a málna megkapná.

(#4418) footy


footy
addikt

Tud valaki arra megoldast, hogy a PI-n keresztul kuldjem a tablet kepet a tvre? Valami nagy sebessegu megoldas erdekelne, ami filmnel/jateknal is hasznalhato.

(#4419) wassermann válasza footy (#4418) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A RaspBMC baromi sokféle fájlmegosztást tud lejátszani. Az egyetlen dolog, hogy azonos hálózaton legyen a tablettel és az valamelyik féle fájlmegosztást tudja. Ezek valahol az XBMC-ben a Video - Fájlok - Hozzáadás kattintással előbukkanó menüben vannak (lefelé scroll-osható).

(#4420) footy válasza wassermann (#4419) üzenetére


footy
addikt

Nem megosztani akarok hanem a tablet kepet tukrozni.

(#4421) azbest válasza footy (#4418) üzenetére


azbest
félisten

Valami ilyesmire gondolsz azt hiszem: [link]
Talán a dlna valamilyen megoldása általánosságban ami ilyet tud.

[ Szerkesztve ]

(#4422) footy válasza azbest (#4421) üzenetére


footy
addikt

Pontosan, kozben megtalaltam, de meg nincs ra sajnos elo megoldas. A 150ms szerintem nem halalos,bar nem tudom jateknal mennyire erezni.

(#4423) Benoe77


Benoe77
őstag

Megérkezett a pi-hez rendelt 4 portos USB hub
Egy rövid teszt azt mutatja, hogy 2.0-ás, talán még vissza is táplál.
A minősége elég gagyi.

usb 1-1.2: new high-speed USB device number 4 using dwc_otg
usb 1-1.2: New USB device found, idVendor=1a40, idProduct=0101
usb 1-1.2: New USB device strings: Mfr=0, Product=1, SerialNumber=0
usb 1-1.2: Product: USB 2.0 Hub
hub 1-1.2:1.0: USB hub found
hub 1-1.2:1.0: 4 ports detected
pi@raspbmc:~$ lsusb
Bus 001 Device 002: ID 0424:9512 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 004: ID 1a40:0101 Terminus Technology Inc. 4-Port HUB

(#4424) Pulsar


Pulsar
veterán

xbmc alá létezik valami értelmes torrent kliens?

(#4425) GyéBen


GyéBen
tag

A BBC Click riportja a hackspace-ekről, a MAKER mozgalomról és a Raspberry Pi-ről (feliratos):
http://www.youtube.com/watch?v=Ui8yZxRQd04

(#4426) korcsi válasza Pulsar (#4424) üzenetére


korcsi
veterán

Az xbmc nem egy operációs rendszer, tehát torrent kliens sincs alá.
Ha raspbmc-ről vagy openelecről van szó, akkor valamelyik könnyű linuxos kliens jó lehet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4427) Vladi válasza korcsi (#4426) üzenetére


Vladi
nagyúr

link plugin van. De nekem gyanús, hogy begyűri maga alá a démont. De akár nem így is lehet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4428) Benoe77


Benoe77
őstag

Kipróbáltam egy 5V 4A tápra forrasztottam egy megfelelő csatlakozót, amit bedugtam a hub-ba és visszatáplál USB-n keresztül.
Rá tudtam kötni még egy 1.8-as USB HDD-t, webkamerát is, ezek mellett lejátszotta a DTS-es 1080p-s filmeket is hálózatról, viszont amikor rámértem, hogy mennyi feszültség is van a TP1-TP2 pontok között, csodálkozva láttam, hogy kb. 4,18V.
Nem is értem, hogy mehet ilyen alacsony feszültséggel a PI, amikor azt írták, hogy min. 4,75 kell legyen, a legnagyobb terhelésnél is...
Vagy USB-n keresztül nem kell,hogy meglegyen? Az is lehet, hogy rossz a műszerem, bár üresjáratban 5.08V-t mutatott a táp csatlakozóján.
Azt lehet, hogy rajta hagyom a nokia töltőt is a microUSB-n, meg a hub-ba is bedugom a másik tápot az eszközöknek?

(#4429) wassermann válasza Benoe77 (#4428) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Több oka lehet: az összekötő vezetékeken is esik a feszültség, mert valamekkora ellenállásuk nekik is van. A műszered sem biztos, hogy szuper pontos...

(#4430) korcsi válasza Vladi (#4427) üzenetére


korcsi
veterán

Csak frontend-ek a kliensekhez.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4431) Pulsar válasza korcsi (#4426) üzenetére


Pulsar
veterán

igazad van...
közben sikerült is megvarázsolni:
http://www.raspberryforum.hu/post181.html#p181

(#4432) Pulsar


Pulsar
veterán

egy rastart után nem indult el a pi-m azóta csak zölden villan 3-at, majd szünet, és megint hármat, és egy megy a végtelenségig. Mi van ilyenkor?

(#4433) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Sziasztok.

Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy szerintetek mi okozhatja a következő jelenséget:

Elindul a Pi-n az XBMC, majd kb 5 perc után olyan mintha megfagyna.. se billentyűzet se a remote app-ja nem reagál semmire, hálózat is nuku. Kipróbáltam, hogy a beállításoknál a rendszer információknál hagyom hogy mi történik és amikor előjött a jelenség(LAN, billentyűzet kifagyás) az infóknál a CPU dolgozott továbbra is 80-95% között, és csak a PWR led világít, többi nem. :(
Próbáltam másik SD kártyával, másik verzióval de nincs változás.

Annyit még hozzátennék, hogy karácsony óta van meg és kb 1 hete kezdte ezt a hülyéskedést.

Kérem aki tud segítsen mit lehetne tenni.

Köszönöm megértő válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#4434) balco válasza Benoe77 (#4428) üzenetére


balco
aktív tag

Én jelenleg úgy használom, hogy a mikroUSB-be megy 1 telefontöltő és egy Y kábeles külső vinyódoboz, úgy hogy az Y egyik ágán egy másik telefontöltő tápolja meg. Most vagy 3 nap az uptime-ja seedeléssel együtt. De néha összevissza kattog a vinyó tervben is van egy rendes táp. Csak el kéne sétálni és venni egyet.

Torrent raspbmcn, keress vissz volt már linkelve egy leírás, ami alapján nekem is be van lőve. Transmission daemon, az említett xbmc addon, webes felület, és androidos remote app. Komoly teljesítményt ne várj, de mondjuk én nem vagyok az a kimondott warezpistike. Nekem le van korlátozva a letöltési sebesség és a max peerek száma is, egyébként bedugul az USB-LAN...
Amivel sokat szívtam mire rájöttem az az, hogy egy FAT32es pendrive volt rajta tesztelés alatt és nem bírt rá írni a jellemzően túl hosszú filenevek miatt, később ext3-mal semmi para nem volt.

(#4435) hombember válasza Pulsar (#4432) üzenetére


hombember
csendes tag

Melyik led, ugyanis az 5-ből 3 zöld van.
Egy kis segítség, hogy milyen sorrendben melyik mit jelent

- D5(Green) - SDCard Access (via GPIO16) - labelled as "OK" on Rev1.0 boards and "ACT" on Rev2.0 boards
- D6(Red) - 3.3 V Power - labelled as "PWR" on both Rev1.0 and Rev2.0 boards
- D7(Green) - Full Duplex (LAN) (Model B) - labelled as "FDX" on both Rev1.0 and Rev2.0 boards
- D8(Green) - Link/Activity (LAN) (Model B) - labelled as "LNK" on both Rev1.0 and Rev2.0 boards
- D9(Yellow) - 10/100Mbit (LAN) (Model B) - labelled (incorrectly) as "10M" on Rev1.0 boards and "100" on Rev2.0 boards

Ha tehát a legszélső, akkor valami az SD kártyával van.
Tönkre ment, kontakt hiba, csak a tartalma ment el ...

Szerintem első blikkre húzd ki, mozgasd meg. Ha ez nem segít, akkor tölts le egy friss rendszert, írd fel rá és próbáld meg úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#4436) Pulsar válasza bcd86h (#4433) üzenetére


Pulsar
veterán

van amelyik képenyő kímélő csinálja nekem ugyanezt. Nem állítsd vissza az elhalványolósra, mert az jól működik :)

hombember: Köszi, igen, valamiért a start file megsérült, de nem igen értem miért. Csináltam én vele mindent, de nem segített, így újra telepítés lett belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#4437) bcd86h válasza Pulsar (#4436) üzenetére


bcd86h
csendes tag

Sajnos film lejátszás közben is csinálja :F
Feltettem a Raspbian “wheezy”-t és ott is fagy kb 5 perc után.
Az nem lehet hogy túlmelegszik .. Nem volt még tuningolva, de lehet már nem is lesz használva se :O

(#4438) Benoe77 válasza bcd86h (#4437) üzenetére


Benoe77
őstag

Tápegység milyen?
Ha tudod, mért meg a feszültséget a TP1 és TP2 pont között, megvan-e a 4,75V

(#4439) bcd86h válasza Benoe77 (#4438) üzenetére


bcd86h
csendes tag

Sajnos nincs lehetőségem méregetésekre. :(

(#4440) Pulsar válasza bcd86h (#4437) üzenetére


Pulsar
veterán

a Raspbmc alapból húz a procin, szóval lehet. De azt látod a menüben, hogy hány fokos.
A táp ami még nekem is eszembe jutott.

(#4441) wassermann válasza bcd86h (#4439) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A fagyogatás nálam is táp probléma miatt volt!

(#4442) ivjoe válasza bcd86h (#4439) üzenetére


ivjoe
tag

Köss rá egy olyan billentűzetet, amin van capslock/numlock stb. led.
Ha fagy és a led is elalszik, akkor leesett a feszültség, nem kap elég tápot.

http://lorem.hu

(#4443) Benoe77 válasza bcd86h (#4439) üzenetére


Benoe77
őstag

És milyen tápod van?

(#4444) bcd86h válasza ivjoe (#4442) üzenetére


bcd86h
csendes tag

Igen, amikor kifagy akkor a billentyűzet led is kifagy.

Benoe77: az a táp(adapter?) van hozzá amit lehetett rendelni az RSOnline-on keresztül.
Valószínűleg akkor az lehet a rossz? Milyen tápot tudnátok hozzá ajánlani?

(#4445) bcd86h válasza bcd86h (#4444) üzenetére


bcd86h
csendes tag

bocsánat a duplázásért, szerkesztés már inaktív volt.

Tehát a bill led is elsötétül, kialszik.

(#4446) Benoe77


Benoe77
őstag

Akkor lehet, hogy a táp ment tönkre.
Nem próbáltál valami túl nagy áramfelvételű eszközt rádugni közvetlenül a Pi-re? Van benne egy "önjavító" biztosíték (mármint a PI-ben), ami ilyenkor kiold (megnő az ellenállása), de elvileg magához tud térni, ha pár napig áram nélkül pihenteted. Bár egyszerűbb lenne méréssel megállapítani, hogy mi lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4447) korcsi válasza Benoe77 (#4446) üzenetére


korcsi
veterán

Az önjavító biztosíték egy PTC, amint visszahűl a túlterhelés hatására kialakult hőmérsékletéről újra vezetőképes lesz, ez másodpercek kérdése.
Az újabb 2.0-ás kártyákon csak a mikró usb felöl van egy db 1,1A-es biztosíték.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4448) sztanozs válasza Benoe77 (#4446) üzenetére


sztanozs
veterán

Egyszerűbb, ha nem a polyfuse-on keresztül van táplálva, úgy nem esik (annyit) a feszültség - bár úgy könnyebb megsütni a lapot, ha túl nagy a pluszban rákötött cuccok ármfelvétele.
Mintha az rémlene, hogy a board-nak 2A a max áteresztőképessége - a effelett van terhelve, akkor átüthet / megsülhet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4449) bcd86h válasza Benoe77 (#4446) üzenetére


bcd86h
csendes tag

Ami azt illeti eddig csak a következők voltak rákötve USB-n:
- Pendrive
- Külső 3.5" hdd (annak természetesen külső tápja van)
- Billentyűzet
- Egér

Ethernet meg folyamatosan be van dugva.

Hazaértem kipróbálom a samsung galaxy tápjával, hátha azzal működni fog rendesen. (Bár azt nem tudom mennyi mA-es, de majd kiderül :K )

Köszönöm szépen a segítséget srácok. :R
Jelentkezem majd a fejleményekkel.

További szép napot és persze jó hétvégét! :C

[ Szerkesztve ]

(#4450) Benoe77 válasza korcsi (#4447) üzenetére


Benoe77
őstag

Itt pl. napokat írnak:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.