Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29478) janesz64


janesz64
csendes tag

Sziasztok, tegnap óta tábortag lettem, ketyeg a Pi3.
Cigam cikke szerint szépen megcsináltam mindent de két lépésben nem jutottam előbbre, ebben kérek segítséget.
1. Kitty/SSH elérés
Kitty a Win10-en, SSH bekapcsolva (Raspbian grafikus felületen) - Kittyben beírom az IP címet 192.168.0.102 - kéri a jelszót (már megváltoztatva az alap) és nem megy tovább. IP címet a TP-Link felületére belépve DHCP menüben olvastam ki, tehát az jó. De mi nem? Se LAN kábelre dugva, se WIFI-n nem megy a jelszókérésnél tovább.

2. Külső HDD elérés. A HDD a TP-Link-re csatlakoztatva, WIFI-n keresztül kell elérni.
Erre egyetlen megoldást nem találtam eddig. a //192.168.0.1/volume1 (Winben fordított \ így érem el) nem létező útvonalat jelez a Raspi
Van 3 lehetőség a felületen, de melyiket kell és hogyan használni? (fájlkezelő ablakban hálózati meghajtó csatolás pont)

Köszi
:F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.