Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) envagyok válasza toth_janika (#23798) üzenetére


envagyok
veterán

Ha jól emlékszem console
De délután rákeresek

Keresgéltem:
https://forum.libreelec.tv/thread-1243.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#23802) Fecogame válasza Celtis (#23799) üzenetére


Fecogame
veterán

Raspbian-t használok, az apt-get update && apt-get upgrade nem talált semmi újat.

bardati: Ki fogom próbálni idővel mindenképp :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23803) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok Pi3 legfrissebb Libreelec Youtube nem megy mióta frissítettem Openelecről.

YT legfrissebb van fent, próbáltam ujratelepíteni is. Ezt írja ki: [link]

Mit kell ezzel kezdeni? o.O Youtube-ba nem vagyok bejelentkezve a Google fiókommal, frissítés előtt pedig simán ment.

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#23804) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Gondolkodom egy pi beszerzésén, amire használnám:
7 " de inkabb 9-10" touch kijelző, jó fajta dac és a legfontosabb mirror link funkció.
Mivel kocsiba lenne a kijelző az jeleníti meg a lényeget, androidos telefonon meg futna maga az alkalmazás ami éppen kell, gps, zenelejatszó, stb.
(Telefont úgy is sűrűbben cserél ah ember)

Mirror link lényege hogy nem csak a telefon kijelzőjéről tudok vezérelni, hanem a kocsiban lévő kijelzőröl is a telefont, amolyan oda vissza kommunikáció. Csinált már valaki ilyesmit?

(#23805) Celtis válasza Fecogame (#23802) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a PI-re, a TV/monitorra. A PI-n jó a CEC, ebben biztos lehetsz.

(#23806) azbest válasza erikke17 (#23803) üzenetére


azbest
félisten

5.3.4 a legfrisebb. Lehet nagyon régi volt ami openelec alatt volt és nem jól viselte a frissítést (lehet alapból még csak 5.2.1-et kínál fel, nem tudom friss verzió felkerült-e már a repóba).

távolítsd el teljesen a yt addont és tedd fel újra. Ha akkor sem megy, akkor távolítsd el és töröld az addon beállításait tartalmazó könyvtárat

[ Szerkesztve ]

(#23807) cinemazealot válasza erikke17 (#23803) üzenetére


cinemazealot
addikt

Első lépés: testre szabod a YouTube addon-t, azaz "átírom sajátra a YouTube kiegészítőben lévő, még a fejlesztő által beállított és a világon minden más felhasználó által alkalmazott, épp ezért a kvótát erősen emésztő API kulcsot, valamint OAuth kliens azonosítót és titkos kulcsot".

Aztán amikor ismét szembesülsz az Általad is tapasztalt képernyőképpel, nyitsz egy böngészőt (egy másik gépen), megnyitod a YouTube aktiváló oldalát, belépsz a Google fiókoddal, majd követed az instrukciókat (úgy emlékszem, valamilyen aktiváló kódot kell bepötyögni, amit a Kodi addon által érzékelt belépés után a Kodi tesz ki képernyőre).

(#23808) erikke17 válasza azbest (#23806) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor megpróbálom letörölni addon beállításokat mert újratelepítettem már de semmi. Felteszem manuálisan legfrissebbet :)

cinemazealot - Igen tudom hogy erről volt szó még régebben mikor jött ez a probléma, hogy saját api kulcsot kell megadni limit végett de nem Bad Request hibám van :) Sőt az a baj, hogy belépni sem enged mert akkor is ezt dobja fel, ha keresés,live videók vagy belépnék ezt dobja fel egyből.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#23809) cinemazealot válasza erikke17 (#23808) üzenetére


cinemazealot
addikt

No várjál, eleve aktiválni sem enged (egy tök másik gépen), vagy az aktiválás megy, csak után továbbra is ezt a képernyőt dobja fel a Kodi? :F Mert olyan velem is elő szokott fordulni, hogy egy bizonyos idő után újra kell aktiválni, de az nekem viszonylag gördülékenyen megy.

(#23810) artiny


artiny
őstag

Miert van olyan nagy arkulombség az adafruitos es a kinai termkek kozott?
Van ez a csipDS1307 Real Time Clock breakout board kit
es ennek kinai megfeleloleje: I2C RTC DS1307 AT24C32 Real Time Clock.

(#23811) azbest


azbest
félisten

Új raspbian rendszer kiadás [link]

Alapból nincs bekapcsolva az ssh, de a boot particióra létrehozott ssh nevű fájl hatására első indításkor is bekapcsol. Aki képernyő nélkül használná kezdettől fogva, annak lényeges ez.

(#23812) erikke17 válasza cinemazealot (#23809) üzenetére


erikke17
őstag

Semmit se akármikre megyek egyből ezt az aktivációs fenét dobja fel. Ha be szeretnék Pl. jelentkezni még ezt se engedné. Ma sajnos nem volt időm rá holnap legyalulom aztán manuálisan felteszem legújabbat :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#23813) Szenty válasza artiny (#23810) üzenetére


Szenty
tag

Azért, mert a kínai változat az egy kompatibilis klón.

(#23814) vadkörte válasza azbest (#23811) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem kicsit lett más. :K Nem jobb, nem rosszabb. Más.

Üdv. V. Körte

(#23815) weiss válasza Szenty (#23813) üzenetére


weiss
addikt

Nekem fura, hogy az egyiken van EEPROM a másikon meg nincs.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23816) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Tud valaki működő példát adni RS232-es programozásra? Milyen kiegészítő kártya kell az RPi3-ra hozzá, illetve hogyan kell pl python-ból programozni? Gondolkozom, hogy a projektort az RPi-ből vezérlem (ki/bekapcsolás, némítás), de nem nagyon találtam használható leírást...
Milyen board-ot kell a PI-re rakni, hogy legyen rs232-as csatlakozóm. Itthon lehet ilyet kapni?

(#23817) artiny


artiny
őstag

Sziasztok
szuksegem van egy RTC board-ra. Ezt neztem ki: Adafruit DS1307 . A tutorial szerint RPI hez az adafruit szerint [Adding a Real Time Clock to Raspberry Pi] - a két reszisztort be van kotve a boardba, de viszont szamos helyen olvastam/láttam hogy ha RPI hez hasznalták az adafruitos DS1307 -t, akkor a két reszisztort nem volt bekötve a DS1307-n.
pl. ezeken az oldalalkon:
1
2
szoval most be lehet kotni vagy nem a két ellenállást ?

A masik dolog hogy két fajta DS1307 modult árulnak az adafruiton, egyik osszeszerelt (assembled)es a másik pedig nem összeszerelt . Ha viszont nem szabad bekotni a két ellenállást,mert tonkre teszi az RPI-t ,akkor az osszeszereltet nem is szabad megvennem,mivel nem tudom majd a két reszisztort kikerulni ?!?

[ Szerkesztve ]

(#23818) etrop01


etrop01
tag

Üdv emberek!

Van egy Rpi 3-mam amin jessie fut meg egy transmission teszi a dolgát :) csak az a baj ha netalán áramszünet van és újraindul mindig le kell állaítani ssh-n keresztül és újra indítani. Tudna valaki erre megoldást?
Továbbá ha megveszem az mpeg-2 és vc-1 licenszeket azok meddig érvényesek? Ugyanis jelenleg a kodinál csak hang van kép nincs, gondolom ez lehet a bibi

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#23819) sztanozs válasza etrop01 (#23818) üzenetére


sztanozs
veterán

MPEG2 és VC1 liszenszek véglegesek. Milyen fájlokra van hang és nincs kép? Lehet, hogy h.265 codec és azt nem ismeri fel. Vagy rosszul van konfigurálva a video out... HDMI-t vagy analog out-ot próbálod?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23820) etrop01 válasza sztanozs (#23819) üzenetére


etrop01
tag

Hdmi-n van összekötve, próbáltam pár streamet meg egy két letöltött videót, avi meg mkv volt az tuti :D mindjárt utánanézek pontosan

720p.blueray.dts.x264
streameknek most hirtelen nem tudom megnézni a típusát mert elfelejtettem a jelszavam :W

[ Szerkesztve ]

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#23821) Pulsar válasza schferenc77 (#23816) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem egy ilyen tökéletesen megfelel. A kérdes inkább az hogy mit vár a projector?

(#23822) Monoton


Monoton
tag

Sziasztok, ezzel lehetne hasznalni egy pi 2-t? Libreelec fut rajta, es csak tv van rakotve.
[kép]

(#23823) etrop01 válasza etrop01 (#23820) üzenetére


etrop01
tag

Azt figyeltem meg most a streameknél hogy minél nagyobb a felbontás annál később jön meg a kép:

640x360->egyből
720x404->1-2 sec
1280x534->10-15sec
1280x716->másfél perc után meguntam

mindegyik h264 volt.
Ezen nem segítene a licensz, mert nem egy eget verő összeg. :F

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#23824) Celtis válasza Monoton (#23822) üzenetére


Celtis
veterán

Ez kevés mint mackósajtban a brummogás. Kevés feszültség, kevés áram.

(#23825) Monoton válasza Celtis (#23824) üzenetére


Monoton
tag

Igen köszi, inkább rákötöttem a tvre usbvel.

(#23826) lazac_ válasza artiny (#23817) üzenetére


lazac_
tag

Hi

Nem szabad bekötni a felhúzó ellenállásokat!
Viszont nyugodtan megveheted az összeszerelt verziót is, mert a panel hátoldalán ki tudod iktatni őket két vezetősáv átvágásával (sniccer, konyhakés, stb..., s ha később mégis kellene, vissza is tudod pöttyinteni):

(ugyanúgy jó megoldás az is, ha leforrasztod a két ellenállást, csak gondoltak azokra is, akik nem mernek felületszerelt alkatrészhez pisztolypákával nyúlni... :D)

(#23827) cinemazealot válasza etrop01 (#23823) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezek nagyon extrém mértékű késleltetések. Filmlejátszás közben is fut a Transmission? Ha igen, kapcsold ki! Hálózati kapcsolat megfelelő sebességű? Lehetőség szerint Ethernet kábellel próbáld hálózatra kötni, ne WiFi-vel! A microSD kártyáján lévő (tehát nem stream) H.264 AVI-val is így viselkedik a lejátszás? Valami beállítás gond lesz, próbáld ki egy másik memória kártyán lévő szűz LE telepítéssel mindenféle addon nélkül!

(#23828) Fecogame válasza etrop01 (#23823) üzenetére


Fecogame
veterán

Állítsd be a videómemóriát. Azt hiszem a boot.ini-ben kell.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23829) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van nekem egy kis 1TB-os tenyérnyi RPI3 NAS-om viszont valami nem kerek a samba conf körül mert sajnos a Windows bár látja, írni nem tud rá. Mi rontottam el?

smb.conf

workgroup = HOME
wins support = yes

comment=pidrive
path=/mnt/pidrive
browseable=yes
writeable=yes
only guest=no
create mask=0775
directory mask=0775
public=no

sudo smbpasswd -a pi restart megvolt... dlna érdekes módon OK, a TV látja egyedül a samba szívat

ps.:

munkacsoport desktop/laptop egyezik
rpi3 raspbian / no gui

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23830) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Rászántam magam hogy elkezdjem összerakni a PI3-at.
Telepitettem először USB-re aztán sd-re osmc-t (legujabbat). Rádugom a tv-re és csak piros led világit (mintha mind a 2 led piros lenen)

Ez miért lehetséges?
A táp eredeti Pi-s, osmc-t elrontani nem lehet, eddig csak felraktam rá a sw-t semmit mást.

[ Szerkesztve ]

(#23831) Soja válasza denko (#23830) üzenetére


Soja
aktív tag

Én is most telepítgetek, prógálgatom, és pont így jártam most én is.
Nekem nem ette meg a kártyát, mert vagy rossz fájlrendszert használtam, vagy rossz szektorméretet.
Nekem végül is a fat32 - alapértelmezett szektorméret - formázás megoldotta.

Azért elég gáz, hogy kártya nélkül képet sem ad :(

(#23832) Aryes válasza Archttila (#23829) üzenetére


Aryes
nagyúr

directory mask=0775

Szerintem a samba megosztás other-nek számít, aminek nincs írási joga. 0777-nek kéne lennie.

De jó ez a kombinált ház, hol lehet ilyet kapni? :)

(#23833) Pulsar válasza Archttila (#23829) üzenetére


Pulsar
veterán

Mi az amit meg akarsz osztani? Egy wincsi? A wincsin milyen partíció van? Mivel van mountolva?
A megosztott könyvtárnak milyen jogosultsága van, ki a tulajdonosa?

(#23834) weiss válasza Archttila (#23829) üzenetére


weiss
addikt

Próbáld hozzáadni a read only = no sort.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23835) denko válasza Soja (#23831) üzenetére


denko
senior tag

wtf, most formáztam újból az USB-T és guess what?!
Csinált nekem 16gb ből 512Mb-s pendrivot :Y

(#23836) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Raspi2 és utolsó Libreelec kiadással meg akartam nézni egy ~45GB-os ISOban lévő 3D filmet. Már elindításkor elég sokáig pörgött rajta, nagy nehezen elindult, de viszont mikor hangsávot váltottam volna, akkor kifagyott, és csak áramból kihúzva tudtam felolvasztani. Ezt még eljátszottam párszor, és meguntam... Másnak is van ilyen problémája, és ne is próbálkozzak vele, vagy egyedi eset, és nézelődjek a saját portámon?
Hálózaton, SMBn keresztül próbáltam, egy másik Ubis szerveren van maga a fájl.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23837) denko válasza denko (#23835) üzenetére


denko
senior tag

cmdből csak sikerült visszahozni a pendrivot.
Hát megprobálok másik penddrive-ra rárakni a osmc-t hátha.

(#23838) Archttila válasza Aryes (#23832) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

(#23832) aryes

átállítottam 0777-re de így sem jó. WDLabs

(#23833) Pulsar

Igen ez egy HDD (1TB PiDrive) ext4 fájlrendszer és fstab harapja fel

UUID=ad8f979b-t4d3-4b7f-k04b-9864c8ec1b20 /mnt/pidrive ext4 nofail,defaults 0 0

sudo chown -R pi:pi /mnt/pidrive
sudo chmod -R 775 /mnt/pidrive

sudo smbpasswd -a pi

(#23834) weiss

megvolt de semmi!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23839) Aryes válasza LógaGéza (#23836) üzenetére


Aryes
nagyúr

Két linuxos gép smb-n keresztül kommunikál. Max 60Mbyte/s átviteli sebességgel próbálsz egy nem stream-hez előkészített 45G fájlt véletlenszerűen olvasni. Szerintem az lenne a csoda, ha működne. :)

(#23840) denko


denko
senior tag

semmi javulás, formáztam már úgy ahogy a kolléga ajánlatta, de semmi.

Várom az épitő jellegű kritikát, mi lehet a probléma, és miért csak piros ledek égnek.

(#23841) cigam válasza Archttila (#23838) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Milyen windows? Kér azonosítást? A pi-hez tartozó user/pass párost adod meg?
Újraindítás megvolt?
A testparm nem ad hibát?
+ nézd át a /var/log/samba/ könyvtárat. pl:
cat /var/log/samba/log.windowsosgépneve
cat /var/log/samba/log.nmbd
cat /var/log/samba/log.smbd

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23842) LógaGéza válasza Aryes (#23839) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor NFS? Mondjuk azt nem tudom, hogy az AndroidTV-s Kodi mennyire kezeli...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23843) azbest válasza denko (#23830) üzenetére


azbest
félisten

usb-ről csak akkor bootol a pi3. ha előtte aktiválva lett rajta az a mód. Alapból csak sd kártyáról próbál.

Gondolom a rasperry pi 2/3 disk imagest rakod a kártyára, mert ha pécés telepítővel csinálod, akkor gondolom x86 gépes környezetet vár.

[ Szerkesztve ]

(#23844) cigam válasza cigam (#23841) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, és mire panaszkodik pontosan a Windows?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23845) denko válasza azbest (#23843) üzenetére


denko
senior tag

értem, az a helyzet hogy most ugyan ezt probáltam microsd vel.
Image writerrel ráraktam az osmc-t rasperry pi 2/3, de szintén úgyan ez a helyzet fogad. 64bites win7ről csinálom.

Probáltam pécés telepitővel, szintén ugyan ez a helyzet.

(#23846) Aryes válasza LógaGéza (#23842) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én soha életemben nem használtam NFS-t, de mintha itt olvastam volna, hogy gyorsabb az SMB-nél. Félrevezetni nem akarlak, de szerintem tegyél egy próbát.
Végső esetben magát a fájlt is át lehet alakítani, hogy a MOOV a fájl elejére kerüljön, ne a végére.

[ Szerkesztve ]

(#23847) Archttila válasza cigam (#23844) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

nmbd log latest bejegyzés: (bocs de nem tudok most copizni)

nmbd
...
/find domain master name query fail:
Unable to find the Domain Master Browser name WINDOWS<1b>) for the workgroup WINDOWS.
Unable to sync browse lists in this group.

smbd

Itt csak failed delete PID file van nem találja a megadott útvonalon a kérdéses pid fájlokat
és unable to connect a CUPS server kb ennyi ismétlődik

bocs de nem tudom most kimásolni a pontos szöveget.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23848) etrop01 válasza cinemazealot (#23827) üzenetére


etrop01
tag

Egy 8 Gb-os itt ajánlott microSD-re van felrakva noobsal LE meg egy Jessie mivel LE alatt nem tudok torrentezni és nincs samba de ha azzal indítom valóban penge minden. Most megnéztem jessie alatt torrentek szünetelterésénél érezhető a javulás ha stopolom a tm-et már majdnem teljesen jó. Mivel streamnél és vinyós lejátszásnál is ugyanazokat produkálja remélem beállítás lesz.

(#23828) Fecogame: merre találom ezt a fájlt és mennyire növeljem?

A transmisson újtaindítására tudtok valamit?

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#23849) azbest válasza denko (#23845) üzenetére


azbest
félisten

az image writer használata előtt a img.gz fájlt ki kell csomagolni. A kitömörített image filet kell felírni a kártyára, nem a tömörítettet.

(#23850) Archttila válasza cigam (#23841) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Milyen windows?

desktop Windows 10 / laptop Windows 7

Kér azonosítást?

A pi-hez tartozó user/pass párost adod meg?

nem kér azonosítást mivel nem nem is látszik a a hálózati helyeknél (csak a dlna)

Újraindítás megvolt?

persze

A testparm nem ad hibát?

nem

A logokat már írtam...

Router OpenWRT minden default csak a pppoe és a WI-FI van belőve.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.