Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) Imco


Imco
őstag

Nekem kodi-LE kiírja, hogy yatse error, minden gombnyomásra.
Egyébként funciónál. A kore jobban bejött.
----------
Na! Most 2x ráteszteltem, és megy hibátlanul. :)
Ki érti ezt! :)

Ha már megírtam elküldöm! :)

Üdv! Imco

(#24852) PHoNX válasza schferenc77 (#24844) üzenetére


PHoNX
tag

[link]

Tökéletesen kezeli majd az összes formátumot és probléma mentesen használható...

(#24853) schferenc77 válasza PHoNX (#24852) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszi, de az ext4-re az átméretezést nem támogatja :-)

sokszor nem fog kelleni ez, így marad a gparted, tényleg nem egy bonyolult dolog :-)

(#24854) kmisi99 válasza kmisi99 (#24849) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi :R

(#24855) gonorrea


gonorrea
senior tag

Sziasztok, sikerült megoldani a Transmission hibát, hiába raktam fel többféle tárolóból, .zip fájlból, egyszerűen nem akart működni, Kodi kiegészítő topikban huliganboy fórumtárs linkelt egy repót, ebből vettem ki a Tm zip fájlt és így már megy is, ahogy eddig!

Már csak abban kérnék segítséget, hogy egy külső 1 TB-os lemezre mennek a letöltések, viszont restart után nem indulnak el autómatikusan, ha guiban rányomok az összes indítása gombra akkor elindul az összes rendesen, de jó lenne ha magától menne!

Üdv, Tamás

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#24856) azbest válasza Imco (#24847) üzenetére


azbest
félisten

kipróbáltam, valamit rosszul csinálsz. Mondjuk a varázslós felület tényleg nehezebben értelmezhető

(#24857) Imco válasza azbest (#24856) üzenetére


Imco
őstag

Biztos. De az a linux /ext4/ miatt van.
Egyébként számtalanszor csináltam már ilyet, gond nélkül.
A wines agyammal lehet a baj, de már túl tettem magam rajta.
Reinstall megoldotta. :)
Egyébként 5-10 éve már volt egy pozitív kalandom a gparteddel.
Igaza van Macs_70-nek egyszerű, könnyű.
Viszont most eszembe sem jutott mivel nem igen volt rá szükség eddig! :( :)

Üdv! Imco

(#24858) BuktaG


BuktaG
csendes újonc

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy valaki " épitett-e" már a rapberry-re amazon echo-t? Ha igen, mennyire volt macerás?

(#24859) PHoNX válasza schferenc77 (#24853) üzenetére


PHoNX
tag

Oppá. Ezt nem láttam, elnézést.

(#24860) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

OSMC, ReFocus skin. Az mitől van, hogy egyes folderekben máshogy néz ki a Lista jellegű megjelenítés?

Pl ez Lista, és mégis kiírja a dátumot és méretet:

Ez is lista, mégis csak a mappa nevét írja ki, mást nem:

Nekem ez a kicsi jobban tetszik, helytakarékosabb, de nem tudom rávenni a Kodi-t hogy minden forrásnál/mappánál ezt használja.
Médiatár funkció nincs bekapcsolva, mivel nem minden filmet talált meg, nem akartam vele szenvedni és csak a File list nézetet használom.

(#24861) Celtis válasza schferenc77 (#24860) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem a Kodinak ehhez nincs köze. A skin support fórumán érdeklődnék. Főleg ha más skinnel nincs ilyen eltérés.
Esetleg nézd át a skin speciális beállításait.

(#24862) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, remélem nem tér el nagyon a kérdésem a fórumtól. Most lett meg az új Raspberry pi 3 készülékem, libreelec-t már felraktam, és a HDMI CEC is működik. Viszont nem a legjobb. Na most ha pl hangerőt akarok növelni vagy lapozni, akkor mint egy idegbeteg kattintgatnom kell, mert nem működik a rátenyerelek és addig nyomja azt a gombot míg el nem engedem. így egy listában lapozni kicsit kimerítő. Erre lehet valami alternatíva?

(#24863) csixy válasza schferenc77 (#24844) üzenetére


csixy
addikt

A vindowsos vasat bebootolod egy linux live CD-ről ott van benne a Gparted. ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24864) vadkörte válasza kmisi99 (#24862) üzenetére


vadkörte
addikt

Van akinél a CEC hibátlanul működik, van akinél - like me - kicsit nyögvenyelős. Nálam pl. az eszközt - RPi2+LE - addig nem tudom CEC-n vezérelni, amíg a satbox HDMI-jét ki nem húzom a TV-ből.

Alternatíva pl, ez. Igaz ehhez kell egy androidos telefon és hálózati kapcsolat. Lényeg, hogy a két eszköz ugyanazon a hálózaton legyen. A Pi-t LAN-on is csatlakoztathatod. Az ingyenes tudása is elég, de a fizetős is megéri.

Üdv. V. Körte

(#24865) Celtis válasza kmisi99 (#24862) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnos ez a TV-d hibája lesz, ha nem küldi az ismétlést. Nekem Samsung, Sony és Panasonic TV-kkel is kiválóan működött/működik.

(#24866) Laca0 válasza GAgyiXyXy (#24842) üzenetére


Laca0
addikt

Az SSR megéri a kétszeres árat a sima reléhez képest?
Az élettartama legalább 2* annyi?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#24867) kmisi99 válasza vadkörte (#24864) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, ugyan a telefonom mindig nálam van, de nekem marha kényelmetlen feldalolgatni és azt nyomogatni. Szerintem infra vevő + valami távirányítóval fogom megoldani.

(#24868) LógaGéza válasza Celtis (#24865) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sony + RPi2 nem működik a hosszú gomb nyomás, ugyanaz a Sony és Zidoo X8-nál meg működik. Öcsém LG TVjénél van most a Pi, ott is kipróbáltam, ott se megy...
Viszont Zidoonál meg nem működik a lejátszásvezérlő és a kurzormozgató gombokon kívül semmi (se a számgombok, se a színes gombok...). Innen is üdvözlöm a szabványos CEC implementációkat...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24869) GAgyiXyXy válasza Laca0 (#24866) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Azért az SSR nem olyan drága, főleg ha azt nézed, 230VAC 10-40A tudsz közvetlen kapcsolni.
Ilyen tudású sima relé szvsz drágább, vagy ennyi.
Ilyenekkel nehéz versenyezni[link]. Élettartamról nincs igazán tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#24870) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Legfrissebb dietpi van telepítve, SMB megosztást nem tud csatolni
mount.cifs kernel mount options: ip=IP,unc=\\IP\megosztas,iocharset=utf8,sec=ntlm,user=user,pass=********
mount error: cifs filesystem not supported by the system
mount error(19): No such device
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)

modprobe fuse parancsra:
modprobe: ERROR: ../libkmod/libkmod.c:557 kmod_search_moddep() could not open moddep file '/lib/modules/4.4.44+/modules.dep.bin'

Mi lehet a gond? Olvastam, hogy egy rosszul elsült kernel upgrade miatt lehet. Hogyan tudom a kernelt frissíteni, ha azt mondja, hogy:
uname -rs
Linux 4.4.44+

?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#24871) Celtis válasza LógaGéza (#24868) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nagyon fura, mert nálam meg teljesen jó volt a Pi Sonyval. Gyanús nekem a Pi-d, ha sehol nem működik vele ez a funkció.
A libcec ami fut RPi-n is a legteljesebb CEC implementáció. Ezért sem preferálom az androidos boxokat, mert ott az van amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#24872) pvt.peter


pvt.peter
őstag

A mai napon én is tulajdonosa lettem egy Raspberry Pi 3 Model B -nek :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24873) Mentolka válasza pvt.peter (#24872) üzenetére


Mentolka
senior tag

Sok sikert!

Én még tavaly kaptam meg, de a mai napig nincs a HDMI kimeneten kép.

(#24874) pvt.peter válasza Mentolka (#24873) üzenetére


pvt.peter
őstag

gyári hiba esetleg?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24876) sontqq


sontqq
csendes tag

Üdv!

Tudom, hogy nem témába vág de azért megpróbálkozom.
Adott egy PI amin fut egy apache. A PI egy pendrive-ra menti egy kamera által készített képeket (/media/usb).
Az apache pedig egy másik mappából dolgozik: (/var/www/html).
Az volna a kérdésem, hogy volna-e rá mód, hogy egy php script a pendrive-ról jelenítsen meg képeket. Tehát kívül esik a wwwroot-ból. Tegyük fel, hogy a képek nem mozgathatóak át a wwwroot-ba, és a wwwroot pedig nem helyezhető át a pendrive-ra.

Van megoldás, vagy át tudnátok irányítani a megfelelő helyre ahol kapnék valami hint-et?

(#24877) cinemazealot válasza sontqq (#24876) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a PHP nincs bekorlátozva a wwwroot-ba, akkor beolvashat azon kívül eső könyvtárban lévő fájlokat is. Ellenkező esetben meg megteheted azt, hogy létrehozol egy symlink-ket a PHP által hozzáférhető mappák valamelyikébe, amin belinkeled a képeket tartalmazó mappát.

(#24878) weiss válasza cinemazealot (#24877) üzenetére


weiss
addikt

Azzal óvatosan, az Apache alapból nem követi a symlinkeket.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24879) pvt.peter válasza weiss (#24878) üzenetére


pvt.peter
őstag

viszont belehet konfigurálni, ha jól tudom --> [link]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24880) weiss válasza pvt.peter (#24879) üzenetére


weiss
addikt

Persze, csak azért írtam, hogy ne legyen meglepetés, ha alapból nem megy.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24881) cinemazealot válasza weiss (#24878) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jogos, köszönöm. :R Be kell bekonfigurálni.

(#24882) albinolynx


albinolynx
őstag

Ezen leírás alapján lőném be, azaz már csak finomítanám a rendszert: [link]

Az lenne a kérdésem, hogy ha az rpi-t veszem a szervernek, bármi más gépet kliensnek, akkor:
ha a klienseken böngészve találok egy torrent fájlt, azt hogyan etetem meg a szerveren futó torrent klienssel?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24883) cinemazealot válasza albinolynx (#24882) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ahogy cigam leírása is írja, a Transmission-nak fut a szerveren (a Pi-n) egy daemon-ja, ami egyfelől foglalkozik a torrentek letöltésével és továbbosztásával, valamint biztosít egy webes felületet (erről a képernyőkép), amit az azonos helyi hálózaton lévő géped böngészőjéből tudsz megnyitni. Ezen láthatod az éppen futó torrent-ek állapotát, és igény szerint az új torrent-eket is hozzá tudsz adni. Nem ismerem ezt a felületet, de feltételezem, hogyutóbbi célra a menüsor legelső gombja szolgál.

(#24884) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis nyűböm egy új RPi3-mal:
új 8GB-os Sandisk Class10-es SD kártya. OSMC (legújabb, januári build) ráraktam a Windows-os progival.
TV-re ráköt, piros led ég, a zöld 2x felvillan és csak áll. TV képernyős nagy szivárványszínű négyzet. Táp 2A-es, de cseréltem egy másik 2A-esre, ugyanez. USB-n semmi sincs rádugva. 5 perc után is ugyanez a helyzet. Megnéztem a partíciókat, a 8GB-os kártyán csak a fat32-es 250MB-os partíció van, sehol sincs ext4-es. Nem bootol be rendesen?

A fat32-es partíció így néz ki:

Ötlet?

(#24885) Celtis válasza schferenc77 (#24884) üzenetére


Celtis
veterán

Jó image-et írtál ki? Más image kell Pi-re, illetve Pi2/3-ra.
Csinálhatsz egy próbát Libreelec-kel is.

(#24886) albinolynx válasza cinemazealot (#24883) üzenetére


albinolynx
őstag

Aha, ez nekem már valamiért nem jött át az eredeti leírás alapján. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24887) hpeti2 válasza albinolynx (#24886) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Jobban jársz, ha felrakod a transmission-t a laptopodra is és vékony kliensként beállítod, így számodra úgy fog tűnni, hogy a gépeden fut a torrent kliens, de igazából a rpi transmission-jét masszírozgatod vele.
(deluge a király :DDD, nem a transmission)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#24888) vadkörte válasza schferenc77 (#24884) üzenetére


vadkörte
addikt

Mivel nézted? A Win lemezkezelőjével? Mert az az ext4 partíciót nem látja.
Mivel "írtad" ki a kártyára? Próbáld meg a Win32DiskImager-rel - ha nem ezzel próbáltad volna - ha így sem jó, elképzelhető, hogy hibás a letöltött állomány. Löltsd le újra és Fanta matrica -> próbáld újra.

Üdv. V. Körte

(#24889) s_e_n_k_i válasza albinolynx (#24882) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Szerintem a legegyszerűbb egy "watchdir" létrehozása. Nekem is ez van beállítva, azaz csináltam egy foldert a pi-n, amibe ha bemásolok egy torrent file-t, akkor annak a letöltése automatikusan elindul. Én FTP-n keresztül szoktam bedobni a torrent file-okat. Azért jobb megoldás, mint a webes, mivel így több file-t lehet egyszerre elindítani, nem egyesével kell beadni a webes felületen.

sudo nano /etc/transmission-daemon/settings.json

Ebben a file-ban a watch-dir értéket kell módosítani a megfelelő folderre.

Fontos, hogy miután elmentetted a file-t, akkor egy tranmission reload kell (ha restartot csinálsz, akkor elvesznek a legutolsó módosításaid.

sudo service transmission-daemon reload

[ Szerkesztve ]

(#24890) weiss válasza albinolynx (#24882) üzenetére


weiss
addikt

Rakd fel a Transmission Remote GUI-t.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24891) schferenc77 válasza vadkörte (#24888) üzenetére


schferenc77
aktív tag

MiniPartition tool-lal, és ki is írta, hogy unallocated space a fat32-es partíció után. Az OSMC saját progijával írtam ki, ki is írta, hogy successfull. És az is biztos, hogy az RPi2/RPi3 sort választottam :-)
Maga az a tény, hogy csak a fat32 van rajta azt jelzi, hogy be sem bootolt? ha már a bootban eljut valameddig, akkor már ott kellene lennie az ext4-es partíciónak is?

Na mindegy, délután futok még egy kört, esetleg egy másik sd-vel is (bár az sd hibának ellentmond, hogy a fat32 része írható/olvasható.

(#24892) albinolynx


albinolynx
őstag

A remote gui-t fogom kipróbálni első körben. Köszönöm mindenkinek!

Véglegesen nem lesz külső monitor az rpi szerveren, viszont nem a lite-ot telepítettem.
Lenne-e érezhető sebesség növekedés, ha cserélném lite-ra? Miben, hol nyilvánulna meg?

(Filmek, torrent, stb - igazából a cpu kihasználtságot még nem láttam 10% felett.)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24893) cinemazealot válasza hpeti2 (#24887) üzenetére


cinemazealot
addikt

Dettó: deluged + deluge-web :K

(#24889) s_e_n_k_i
Ízlések és pofonok, de nekem nagyon kényelmes, hogy egy bármilyen eszköz (asztali, laptop, mobil, tablet...) böngészőjében megnyitom a Deluge webes felületét, amibe bedobom a torrent URL-jét (vagy akár a magnet linket), oszt jóccakát. Nincs fájlletöltés, FTP-re feltöltés... csak egy copy-paste.

[ Szerkesztve ]

(#24894) weiss válasza albinolynx (#24892) üzenetére


weiss
addikt

Kisebb lenne a foglalt hely a kártyán. Ez főleg akkor érdekes, ha pl. win32diskimagerrel készítesz mentést a kártyáról.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24895) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ha NOOBS-al feltettem egy Windows 10 IoT rendszert, akkor utána hogyan tudnék újból bebootolni a NOOBS -ba és letörölni az előzőleg felrakott rendszert és telepíteni a Raspbian -t?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24896) pvt.peter válasza pvt.peter (#24895) üzenetére


pvt.peter
őstag

Megvan

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24897) albinolynx válasza weiss (#24894) üzenetére


albinolynx
őstag

Lemezkezelésre, lan sebességre tehát nincs különösebben jótékony hatással?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24898) weiss válasza albinolynx (#24897) üzenetére


weiss
addikt

Ezt sajnos nem tudom megmondani, mert én egyszerre váltottam lite-ra és RPi2-re.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24899) vadkörte


vadkörte
addikt

Sziasztok!

Megint megindult az a rohadt hangya... A történet úgy kezdődött, hogy a konyhai rádiónk 28 év működés után kezd az amplitúdó és frekvencia modulált hullámsávok örök vadászmezejére távozni.

Nos a feladat (terv):
Konyhai - tehát nem kell falrengető teljesítmény - rádió, illetve ha már konyha, akkor kövér lúd, médialejátszó (csak zene, analóg forrásból FM rádió, digitális forrásból NAS, pendrive)
Szerintetek egy RPi B+ (az első generációs, de már 512MB RAM-os) lehetne az alapja egy ilyen szerkezetnek? A saját kettesemet nem szeretném beáldozni :D

Az egészet úgy képzelem, hogy a Pi az egység "központja", kapna egy USB-s TV tuner-t, hogy legyen FM rádió. (ez elvileg kompatibilis a Pi-vel) Tudom létezik netrádió is, de nem szeretném 24/7-ben járatni a mobilnetem. (csak az van) A hangot egy PIFI DAC adná, amennyiben szükséges, egy ilyen, vagy hasonló (ez pofásabb) esetleg valami ilyesmi erőlködő erősítené.
A Pi kapna egy 2,4-5" körüli TFT-t, hogy ne csak SSN-n keresztül lehessen vezérelni. Felületnek a LibreElec-re gondoltam. Az egész motyó 2 db szélessávú hangszóróval - pl - egy ízléses fadobozba kerülne, a hálózati kapcsolódást egy WiFi dongle biztosítaná.

Mennyire lehet bonyolult egy ilyen rendszer kiépítése, illetve mennyi egyedi kódolást igényelhet, vagy elég mintakódok - pl. a TFT-hez, a DAC-hoz - illesztése?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#24900) hpeti2 válasza albinolynx (#24897) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nincs. Semmi nem lesz tőle számottevően gyorsabb.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.