- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- N€T0X|N: Stellar Blade után
- pr1mzejEE: Viszlát CoD2, CoD4, CS:GO!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- weiss: Pant* rant
- Bezzeg annak idején...
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Jim Tonic #11424 üzenetére
A HDMI és DVI közt a csomagformátum az egyik különbség. Pontosabban, hogy a DVI-n úgy tudom nincsenek csomagok, csak ömlik az adat folyamatosan. A HDMI-nél viszont csomagok vannak, így tud a kép mellett a hang is ugyanazokon a vezetékeken átmenni. Abban igazad van, hogy a teljesen szabványos hdmi-nek kellene tudnia a dvi-t is, viszont úgy tűnik valamelyik régebbi samsung soc-nál ez nem volt szempont. A kollégáknak akik ilyennel dolgoznak muszáj olyan monitort használni, amin hdmi bemenet is van, mert a dvi-t nem kezeli. Azt hiszem ez már inkább a kártyapécés topichoz lenne közelebb
A raspi minden esetre jó sokféle kimeneti módot támogat hdmi-n, szép kis listát írnak az elinux wikin [link].
A gert vganál az egyik fórumban láttam, hogyan kell életre kelteni, bináris blob plusz különböző konfig paramétereket is írnak.
enable_dpi_lcd=1
display_default_lcd=1Ez nem tudom, hogy egy ötödik féle kimenet lenne-e alapból, mert ugye a compute modul kit óta tudjuk, hogy 2 dsi kijelzőt, 1 hdmi és egy compositet támogat a pi. Az utóbbi kettőből egyszerre csak az egyik lehet aktív, amennyire tudom. Dsi kijelzőkről valószínűleg csak akkor fogunk hallani, ha az alapítvány bejelenti a gyártásukat. Ezzel mintha késnének az ígéreteikkel szemben.
Szóval gyanús, hogy nem a második dsi pinjeit áldozták be a 40 pines változatnál, hanem a gpio-n is ki tud adni mégegyféle kijelzővezérlést, amit felhasznált Gert. Ráadásul ez a kimenet is a gpu-t használja, nem valami teljesen szoftveres megoldás, mert a képességeinek korlátjánál a gpu ram sávszélességét emlegették.Egyébként ha már elkaladoztam, olvastam róla, hogy van akinek sikerült 4k felbontást is kipréselni raspberry pi-ből, a régiből is. Igaz csak 30fps-sel és talán tudning is kellett hozzá. De ez "csak" a desktop felbontását jelenti, a hardveres video dekódoló nem boldogul 1080p feletti videóval. Ellenben kisebb felbontásúból állítólag egyszerre többet is képes kezelni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Eredeti játékok OFF topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Fotók, videók mobillal
- LED világítás a lakásban
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Fujifilm X
- iPhone topik
- További aktív témák...
- ASUS TUF Gaming A620M-Plus + AMD Ryzen 5 8400F + 16GB 5600MHz Kingston Fury Beast + hűtő
- Eladó Erős Gamer PC - Akár Cyberpunk 2077-re Is Készen! (Ryzen 3 2200G RX 570 8GB 32GB RAM AIO
- Komplett új gép eladó Ryzen5 8400F nettó áron!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Studio M2 ULTRA 2023 64GB 1TB SSD számítógép garanciával hibátlan működéssel
- Kezdő Gamer PC MSI RTX 2060 OC / i3-10100F / 16GB DDR4 / Új MSI ház
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23 Ultra , 8/256 GB , Kártyafüggetlen
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Az ASUS TUF Gaming B550-Plus csak rád vár! Kamatmentes rèszletre is!!
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest