- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
Találtam egy érdekes projektet: [link] itt google meg sun stílusokról írnak az egyik menüpontban, a cuccal meg tudod ellenőrizni, hogy megfelel e a kódod nekik. Magyart ha lehet hanyagold, a többiben nem én vagyok a hiteles forrás, alig fél évet jáváztam.
szerk:
Valszeg a legtöbb IDE-ben is van beépített megoldás ugyanerre. -
Xantor
tag
Sziasztok!
Legutóbbi kommentem óta foglalkozom a Java nyelv tanulásával/gyakorlásával, s szeretnék egy afféle "Java/programozási etikett" felől érdeklődni, hogy milyen szabályokat érdemes betartani programozás közben, stb. Gondolok itt arra, hogy milyen nevet érdemes használni függvény, eljárás esetén, hogyan nevezzem el a változókat, mennyire használjam a magyar elnevezéseket, illetve az ékezetes betűket,nagy betűket, blokkok használata, stb., stb.
Szeretnék egy helyes rendszer szerint programozni, nem feltétlen a saját elképzeléseimet követni ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm a segítséget!
-
Karma
félisten
Ha tippelnem kéne, valami key binding akadályozza az alt gr-es varázslást. Így rá tudsz nézni, vagy átállhatsz angol kiosztásra, azzal biztos nincs baj.
-
inf3rno
nagyúr
Így hirtelen ennyit találtam: [link] egy próbát megér, hátha megjavítja. Szvsz. ilyenkor inkább a support-nak érdemes írni, hogy mi a gond. Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit amúgy, de 2 éve nem nyúltam a phpstorm-hoz, és nem is fogok többet php-zni, szóval csak a régebbi verziókkal vannak tapasztalataim. Talán az még fontos lehet, hogy PHPUnit-hoz, doctrine-hez, symfony-hoz, ilyesmikhez elég jó a támogatása ennek az IDE-nek.
-
inf3rno
nagyúr
Ha már szóba került, node-hoz tudtok olcsó itthoni hosting-ot?
@hemaka:
Node egész más világ, php-nél az aszinkron dolgokat elintézi a webszerver, szóval a kód általában szinkron marad, a node meg inkább daemonok írásáról szól, és tele van aszinkron kóddal. Ha ez nem a te világod, akkor lehet, hogy elsőre egy kukkot sem fogsz érteni belőle. A js script nyelv egyébként ugyanúgy a maga gyengeségeivel, de én szeretem.
-
Sk8erPeter
nagyúr
A PHP egy szkriptnyelv, annak minden előnyével és hátrányával. Ha a nyelv "sajátos" tulajdonságait hozzáadjuk a mérlegelendő szempontokhoz, azzal együtt, hogy mondjuk valaki dolgozott már "tisztességesebb" programozási nyelvekkel is, akkor eléggé a hátrányok felé billen a mérleg a PHP-t tekintve. Ezt természetesen kezdőként nem fogod érezni. Inkább azt, hogy nagyon gyorsan neki lehet esni, relatíve gyorsan tanulható, de éppen ebből következően borzalmasan sok a kókler is a "piacon", és még ha ezt félre is tesszük, egyszerűen az ember érzi egy idő után, hogy lehetne szebb is, jobb is.
Ettől még van kereslet PHP-fejlesztőre.
-
-
inf3rno
nagyúr
PhpStorm jött be nekem, amikor még php-ztem. Azt hiszem 30 napig kipróbálható. 200eur+áfát írnak, szóval olyan 80k huf körüli összegbe kerül. Kb egy éve bekeményítettek a fejlesztők, már nem lehet reinstallal újrakezdeni a 30 napot, meg az árat is megduplázták. Gondolom rájöttek, hogy már mindenkit lenyomtak a piacon, vagy szimplán több pénzt akartak kivenni a projektből, passz. Én még tavaly vettem webstormot 50eur+áfáért, és az is most dupla annyiba fáj. Ingyenes alternatíva van egy csomó, azokat már évek óta nem követem, hogy milyenek. Netbeans volt még talán használható, a php-t úgy emlékszem azzal kezdtem.
-
hemaka
nagyúr
válasz
Oppenheimer #8984 üzenetére
Ennyire nem érdemes már foglalkozni vele? Nem követtem mostanában mi a jobb helyette, ASP.net vagy mit használnak?
-
hemaka
nagyúr
Én még sima notepadban tanultam php-t írni, most kicsit újra beleásnám magam, csak mélyebben, viszont ide már nem lesz túl jó, gondolom mondanom sem kell miért...
Szóval, ki milyen php editort(win alá) ajánl? Lehet fizetős és ingyenes is, tényleg, amelyik a legkezesebb, ha lehet ilyet mondani.
-
axioma
veterán
válasz
peterszky #8971 üzenetére
Upsz, ez az en megoldasomban se volt benne... sot, ellenorzessel se megoldhato, hanem tobb info kell 1 szam elereserol (ha kulonbozo darabszamu). Szoval jelen esetben a kivant darabszam a tarolasi igenynel bejon szorzonak. Szoval int->int[db+1] kell, es okos masolas...
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Sk8erPeter #8975 üzenetére
Kihagytad azt a részt, hogy jelenleg egy email küldő formot rakott össze számunkra ismeretlen módon, valszeg netről copy-paste-elve valamelyik tutorial-ból, legalábbis nekem ez jött le. Ilyen kontextusban azért elég gyakori, hogy pl php mail függvényt meg hasonló retteneteket használnak bármilyen ellenőrzés nélkül.
A mondandóddal egyébként egyetértek. Azért használunk CMS-t és web framework-öket, mert leveszik ezeket a terheket a vállunkról, és a feladatra tudunk összpontosítani. Annyit azért hozzátennék, hogy egyik ilyen rendszer sem tökéletes, és érdemes figyelni a security update-eket.
-
inf3rno
nagyúr
Ha most csak ennyi ment, akkor közöld, hogy erre vagy képes, többre most nem. Nézz utána, hogy az adott nyelven mi a divatos CMS vagy webalkalmazás keretrendszer, aztán kezdd el azt tanulgatni. Ezen kívül az épp divatos adatbázisnál is érdemes néhány SQL lekérdezést összeszórni, hogy képben legyél. Szóval kell rá egy pár hónap, mire valamit le tudsz tenni az asztalra, addig meg nincs értelme húzni a projektet meg tologatni a határidőt. Szerintem.
Email-nél mindenképp nézz utána, hogy header injection-t, ilyesmit ne tudjanak beletenni, szóval ellenőrizd és kezeld a tartalmat, amit a felhasználótól kapsz. Adatbázisnál SQL injectionre érdemes védeni, HTML-nél, js-nél XSS-re. És így tovább.
-
peterszky
őstag
válasz
sztanozs #8969 üzenetére
Ez nem jó, mert nem egyezik a darabszám, 27 db értékből kell kijönnie az összegnek.
"A lényeg, hogy az alábbi listában a végén látható darabszámban vegyünk ki értékeket úgy, hogy a végén látható összeg kijöjjön." - talán nem volt ez alapján teljesen egyértelmű, de akkor most pontosítottam
-
jss8
csendes tag
Sziasztok! A következő problémában kérném a segítségetek:
Össze kell dobnom egy étterem számára egy olyan weboldalt, ahol lehetőség van adott ételek online rendelésére. Sajnos a tudásom csak egy emailküldő form létrehozásáig terjed, de az nem lenne túl elegáns megoldás. Keresgettem ingyenes scripteket, cms rendszereket, de kevés sikerrel. Tudnátok ajánlani valamit? Előre is köszönöm a segítséget, illetve elnézést ha nem a megfelelő topicot használom. -
bambano
titán
válasz
sztanozs #8966 üzenetére
egyrészt nem akartam feltalálni újra a spanyolviaszt, ezért a linuxos memóriateszterből loptam az alapötletet.
másrészt a 0x00 és a 0xff kihagyásával kihagyod azt a tesztet, hogy a memóriameghajtó áramkörök kapnak-e elég teljesítményt és képesek-e egyszerre kihajtani az egész buszt. merugye ez még inteléknek se mindig sikerül. -
sztanozs
veterán
válasz
bambano #8965 üzenetére
Igazából szerintem az utolsó kettő is elég: 0xaa, 0x55 - ez lefedi az első kettőt (csak nem egyszerre az összes biten), persze csak akkor, ha nem kell tudni megmondani, hogy 2. vagy 3. típusú hiba van.
Amúgy szerintem az 1.-es hibát (floating line) nem triviális szoftveres úton kideríteni - illetve ki lehet sok teszttel, és nézni, hogy a teljes teszt során volt-e "véletlen" hiba. -
asuspc96
senior tag
Kellemes estét mindenkinek,
Lenne egy kérdésem ami részben a programozáshoz kapcsolódik (verilog nyelv), részben pedig az áramkörökhöz (FPGA)
A kérdés:----------------------
Sajnos a nyomtatott áramköri kártyák gyártása, használata során előfordulhatnak hibák, pl. a nyomtatott áramkör (NYÁK) vezetékei egymással zárlatba kerülhetnek, megszakadhatnak, a forrasztás rövidre zár két vagy több szomszédos kivezetést, stb. Összefoglalóan ezt úgy nevezzük, hogy olyan hibákat tételezünk fel, ahol:
1) – a jel nem terjed tovább (szakadás)
2) – a jel 0-ba vagy 1-be ragad (rövidzár tápra, földre)
3) – két szomszédos jel zárlatba kerül egymással
Ha ezeket a típusú hibákat tételezzük fel, úgy, hogy bármelyik vezetéken előfordulhatnak a 8 bites buszon, minimum mennyi és milyen bitmintájú tesztvektor alkalmazásával lehet garantáltan állítani, hogy az ellenőrzés teljes körű? A triviális felső korlát a 256 db teljes tesztvektor készlet.----------------------
Ha valaki esetleg tudná a megoldást, akkor örömmel meghallgatnám (indokkal együtt). Vagy ha valaki tudja, hogy mit kell elolvasni, minek nézzek utána, hogy a megoldást megleljem akkor azt megköszönném.
-
axioma
veterán
-
axioma
veterán
válasz
peterszky #8956 üzenetére
Ismetlesnel arra gondoltam, hogy ugyanaz az index 2x lehet-e (egy szam - ha csak 1x van is - felhasznalhato-e ketszer), de gondolom akkor nem.
Ja, hogy az 1%-ot ugy erted, hogy akkor nem jon ki, amikor a (melysegi) kereses nem talalja meg az elejen... azaz nem is nem jon ki, hanem nem varjatok ki.
Ha ezek penzosszegek, akkor gondolom lehet felso korlat a szummara, mondjuk 10M. Teged pedig legfeljebb a 10M alatti osszes szam _egyfele_ osszeallitasa erdekel. DE: az egyes ertekekhez me'g erre sincs szukseged. Eleg az utolso elemet tudni, ami kellett ahhoz, hogy o osszealljon. (Az egyikben.)
Szoval reszemrol a kovetkezo algot probalnam be:
map int->int
indulaskor 0->0
csokkeno sorrendben a szamok, mindegyiknel a map minden elemehez hozzaadod, es ha kisebb a celszamnal es nincs me'g benne, akkor beteszed az uj szamot rendelve hozza.
amikor megkapod a celszamot pont, akkor abort, es visszakeresed: a map-ben milyen szamot irtal melle, kivonod a celszamobol azt, es keresed a map-ben a maradekot. Ismetled amig a 0->0-hoz nem jutsz. Voila, megvan a keresett halmaz.
Ez igy ordomax^2*darabszamordo max^2*ln(max)*darabszam (a map koltsegigenye miatt) komplexitas idoben, es ordo max tarhelyben. Azt neked kell tudnod, hogy ez belefer-e.
Ilyesfajta megoldasra gondoltal? -
sztanozs
veterán
válasz
peterszky #8956 üzenetére
szvsz ha van megoldás, sima backtack-kel megoldható: a legmagasabbtól indulva, összeadva, amíg nagyobb vagy egyenlő nem lkesz, aztán ha nagyobb, akkor backtack. Ha a backtack után (vagy akár az első lépésben) összes elérhető szám összege kisebb, mint kívánt, akkor nincs megoldás.
Amúgy csak pontos megoldás jöhet szóba (range nem)? -
peterszky
őstag
Igen, csak pozitív egészek (az összegek HUF értékek), ismétlés - ha egyforma értékekre gondolsz - akkor lehet benne, darabra korlát elméletben nincs, csak gyakorlati megfigyelés, hogy 50 alatti szám.
Az 1% az, hogy a megoldásban nem szerepel a rendezett sorban a legnagyobb első érték (mint ebben az esetben) és ezért elég sokat csiki-csukizik a magasabb darabszámnál.
Szoft összefüggés van (ezt már beépítettük), de nem állandó, amikor a nem állandó eset van, akkor indul a bf mód.
A megoldás egyébként:
68233
37626
31902
18548
17824
15864
14907
13956
12374
11621
11269
10316
9826
9367
8231
8056
7454
6877
6501
6325
4039
3682
3159
2256
2136
1470
891 -
kekigyu
aktív tag
Üdv nektek!
Láttam, hogy tegnap segítettetek Blizz-nek, hasonló cipőben járok én is. Annyi a különbség, hogy én nem autodidakta módon szeretném csinálni. Például az OKTAV honlapján a szoftverfejlesztő tanfolyamról mi a véleményetek? Értékelhető tudást adhat?
Köszi
-
axioma
veterán
válasz
peterszky #8947 üzenetére
Azt azert nem artana tisztazni, hogy a feladatra milyen korlatok vannak: csak pozitiv egeszek lesznek-e (felteszem igen), ismetles lehet-e (mivel talaltam egyformat, gondolom nem), mi a korlatja a darabszamnak, ilyesmi... azert a hatvanyhalmaz eleg durva tudna lenni. Ha ez nem valami iskolai feladat, akkor az inputok honnan vannak, lehet-e valami "szoft" osszefuggest kiszedni belole?
Es a brute force-nal mi az az 1%? Az nem tud nem bejonni. Kifejtened? -
inf3rno
nagyúr
válasz
peterszky #8947 üzenetére
Nem hiszem, hogy ez lehetséges, ha ekkora számokról van szó, és random a dolog. Max közelítőleg lehet megtalálni, hogy mi a jó db szám.
Algoritmust nem tudok javasolni, mert ahhoz nem értek. Talán sorba kellene rendezni, és az összeg és az irányszám különbségénél kisebb elemek összeadásával próbálkozni. Jelen esetben ez 591511, szóval mind a 27 elem részt vesz a játékban. Én sem hiszem, hogy erre ne lenne elég a brute force, nem százezer elemes dolgokról van szó. Még excel is 1-2 sec alatt kiszámolta nekem a megoldójával, mondjuk az ránézésre monte carlo-val megy, mert könnyen beragad egy értékre, ami nem is a legoptimálisabb. Esetleg nyálazz át egy algoritmusos könyvet, ha az optimális megoldás kellene.
-
bambano
titán
válasz
peterszky #8947 üzenetére
nem tudom, hogy mit értesz brute force megoldás alatt, de a brute force azt jelenti, hogy agyatlanul végigpróbálgatod az összes lehetséges verziót és kiválasztod a végeredményt. tehát az mindig megtalálja a megoldást, ha van.
a mai világban egy 56 elemű listának én brute force módszerrel állnék neki, backtrack egy intelligensebb változatával próbálkoznék. memória nem kell neki sok, a processzorodat agyonüti, de ez engem nem izgatna
-
peterszky
őstag
Van egy valós életbeli problémám, a lényeg, hogy vannak értékek, emellett egy darabszám és egy összeg. A bruteforce megoldás 99%-ban jól működik, de ott az az 1%, ami bármikor bejöhet és mint tudjuk, ez be is jön.
A lényeg, hogy az alábbi listában a végén látható darabszámban vegyünk ki értékeket úgy, hogy a végén látható összeg kijöjjön.
Knapsack vagy ennek egy változata volt talán az, amit nézegettem, de egyelőre nem tudom eldönteni, hogy melyik megoldásnak kellene nekiállni, a dinamikus programozás változata ilyen értékeknél, ha jól értelmeztem, akkor elég halál memória szempontból.
Esetleg valakinek van javaslata, merre lenne érdemes nézelődni még?
NDX: 0 OSSZEG: 119709
NDX: 1 OSSZEG: 84657
NDX: 2 OSSZEG: 68233
NDX: 3 OSSZEG: 50364
NDX: 4 OSSZEG: 40664
NDX: 5 OSSZEG: 37626
NDX: 6 OSSZEG: 32079
NDX: 7 OSSZEG: 31902
NDX: 8 OSSZEG: 28440
NDX: 9 OSSZEG: 26180
NDX: 10 OSSZEG: 20632
NDX: 11 OSSZEG: 20535
NDX: 12 OSSZEG: 18548
NDX: 13 OSSZEG: 17824
NDX: 14 OSSZEG: 16424
NDX: 15 OSSZEG: 16406
NDX: 16 OSSZEG: 15864
NDX: 17 OSSZEG: 14909
NDX: 18 OSSZEG: 14907
NDX: 19 OSSZEG: 14131
NDX: 20 OSSZEG: 13956
NDX: 21 OSSZEG: 12374
NDX: 22 OSSZEG: 12047
NDX: 23 OSSZEG: 11621
NDX: 24 OSSZEG: 11269
NDX: 25 OSSZEG: 11230
NDX: 26 OSSZEG: 10917
NDX: 27 OSSZEG: 10316
NDX: 28 OSSZEG: 9826
NDX: 29 OSSZEG: 9690
NDX: 30 OSSZEG: 9594
NDX: 31 OSSZEG: 9367
NDX: 32 OSSZEG: 8231
NDX: 33 OSSZEG: 8056
NDX: 34 OSSZEG: 7779
NDX: 35 OSSZEG: 7454
NDX: 36 OSSZEG: 6947
NDX: 37 OSSZEG: 6877
NDX: 38 OSSZEG: 6501
NDX: 39 OSSZEG: 6325
NDX: 40 OSSZEG: 6147
NDX: 41 OSSZEG: 6147
NDX: 42 OSSZEG: 6074
NDX: 43 OSSZEG: 5791
NDX: 44 OSSZEG: 4039
NDX: 45 OSSZEG: 3682
NDX: 46 OSSZEG: 3650
NDX: 47 OSSZEG: 3639
NDX: 48 OSSZEG: 3159
NDX: 49 OSSZEG: 2610
NDX: 50 OSSZEG: 2331
NDX: 51 OSSZEG: 2256
NDX: 52 OSSZEG: 2136
NDX: 53 OSSZEG: 1553
NDX: 54 OSSZEG: 1470
NDX: 55 OSSZEG: 891
NDX: 56 OSSZEG: 235DB: 27 OSSZEG: 344710
-
Blizz
őstag
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
-
McSzaby
őstag
válasz
bambano #8940 üzenetére
Én hidd el, veled értek egyet.
Linux mindenhol. Amúgy az igazsághoz hozzátartozik, hogy 3 hónap múlva már itt se vagyok, szóval amikor feltettem a kérdést, hogy ki fogja továbbvinni, mindenki csak nézett meg pislogott. Én elvégzem a munkámat, amivel megbíznak, ők pedig majd rájönnek a hibáikra. (mondjuk amikor késő lesz)
Egyáltalán nem vagyok én se ez a döntés mellett, de ha rám nem hallgatnak, akkor majd fognak a kiesett pénzre, ami kicsúszik a zsebükből. De ez már elcsúszott az eredeti kérdéstől.
Szóval, köszönöm a véleményeket még egyszer és én ezzel az én részemet megválaszoltnak is tekinteném.
-
Blizz
őstag
Sziasztok,
meg szeretnék tanulni programozni teljesen az alapoktól kezdve és egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyen könyvet/honlapot ajánlotok kezdésnek? (applikációk irányában gondolkodok) -
bambano
titán
válasz
McSzaby #8931 üzenetére
"az opensource-hoz nincs támogatás": közkeletű tévedést hallottunk.
"a vállalati célokra szánt pedig pénzbe kerül": az igaz, hogy ingyen nem kapsz vállalati szintű supportot.
de melyik a valószínűbb, ha a kolléga távozik: hogy az utóda ismeri a munint vagy hogy az utóda ismeri a kolléga házibarkács fejlesztését?oké, megírod perlben. ki fogja támogatni a perl bugok javítását?
egyébként meg ez egy olyan kérdés, amit nem kell a felsővezetés elé tárni. ha a felsővezetés dönt ilyen szakmai kérdésben, akkor valamit rosszul csináltál.
hogy kicsit ontopic is legyek:
az adatküldést rossz ötlet ennyire nehéz protokollra bízni, mint az ssh. pláne, ha biztonságos hálózati szakaszokon kommunikálsz. erre találták fel a http-t. a scriptek szétszórására meg a subversiont.aki pedig azt hiszi, hogy egy tcp kapcsolat megnyitása a valós nehézség ebben a projektben, az még sosem rajzolt grafikont
egyébként meg sokat dobna a válaszokon, ha megmondanád, melyik gépen milyen oprendszer fut. (azon, ahol a felügyeleti rendszer szerver oldala fut, és azokon, amiket felügyelni kell).
-
McSzaby
őstag
válasz
jattila48 #8935 üzenetére
(#8937) jattila48:
A többi része már megoldott fejben.Igazából nekem 2-2,5 hónapom van erre, szóval ja...
Rengeteg a nyitott kérdés, szóval egyelőre ez az egész kérdés, amit feltettem csak elméleti síkon mozog. Lehet PERL-ben írom meg, mert abban jóval több tapasztalatom van. Ott egy démon leprogramozása, socket nyitás "szinte" már csuklóból megy. De alapvetően egy TCP kommunikációt én sem találok nehéz feladatnak. Persze, itt azért a bonyolultsága nagy kérdés.
A probléma az itt, hogy megkötik a kezem és emellett szinte semmi segítséget nem kapok. Ezért kell egy hülye biztos, moduláris, céges platform független fost alkotnom és igen, elnézést a kifejezésért, de ebből csak fos lesz, mert én sysadmin vagyok, nem programozó.
Rengeteg a piacon fellelhető toolt kellett már a cégnél lefejlesztenem és nem értem miért nem lehet ELK Stack-t, Nagiost, Puppet-t, Chef-t használni.
Szóval, nagyon szépen köszönöm a segítségeket, véleményeket, ezeket mind meg fogom fontolni és eszerint döntök!
Nagyon köszönöm!
-
jattila48
aktív tag
A tényleges feladatról pedig semmit nem írt a kérdező. Számomra úgy tűnt, hogy a hálózati kommunikáció okoz neki gondot. Erre javasoltam a C programozást. A 150-200 kliens pedig egyáltalán nem sok. Ha 10000-ekről lenne szó, akkor is házi C programozást javasolnék (sőt főleg akkor), csak természetesen nem blokkolt, UDP protokoll thread-pool-lal. Ha pedig valamiféle hálózat felügyeletről van szó, akkor lehetőleg SNMP közvetlen ethernet felett, de erre már tényleg vannak kész megoldások.
-
Karma
félisten
válasz
jattila48 #8935 üzenetére
TCP kapcsolatot megírni valóban gyerekjáték, kb. bármelyik nyelven, de messze eltörpül a tényleges feladat mellett. Tényleg jelentéktelen. Ha házi megoldás kell, akkor se ez az az idióma amivel el lehet indulni értelmesen egy ekkora kliensszám és a fejekben élő stabilitási kritériumok mellett.
Az eredeti kérdés politikai vonzatára visszatérve: egy házi barkács megoldásnak semmilyen supportja nincs, csak addig az ideig-óráig, amíg foglalkozik vele a barkácsoló fejlesztő. Rá egy hónappal már teljesen esélytelen. Nem tudom milyen vezetés az, aki ezzel még nem égette meg magát, de sajnos valóban előfordul ez az ultrarövidtávú szemlélet...
-
jattila48
aktív tag
Értem én, hogy cinikus vagy a földig hajló respekt szmájliddal, de hidd el, hogy a legegyszerűbb hálózati TCP kliens-szerver kommunikácó az megvan egy napi munkával (igaz, több mint 20 éve nyomom a hálózat programozást). Keress rá interneten, pl. "multithreaded TCP server in C"-vel. Az adakinyerés és szerver oldali megjelenítés persze más kérdés, arról semmit sem írt a kérdező. Erre írtam, hogy azt esetleg lehet C programból szkriptek hívásával megoldani. Ha tényleg csak időnként küldenek a kliensek valami státusz jelentést (pl. 10 másodpercenként), akkor a 100-150 kliens az egyáltalán nem rengeteg, sőt.
-
jattila48
aktív tag
Nem tudom miért vagytok odáig egy kis programozástól. Ez tényleg egyszerű feladat, nekem kb. 1 napi munka lenne. Számtalan példát találtok kliens-szerver TCP kommunikációra. Az adatkinyerést meg lehet oldani akár szkriptek hivogatásával is. A különböző opensource vagy fizetős megoldások telepítése, megismerése, konfigurálása, szerintem jóval nagyobb feladat. Amit a kérdező leírt, nem tűnik túl bonyolultnak. Nem kell rögtön ágyúval lövöldözni. Lesz egy kis időm, lehet beírom ide a C kódot.
-
válasz
McSzaby #8931 üzenetére
Te jo eg, nehogy ennek nekifogjatok a nullarol.
Kezdesnek nezegess olyasmiket, hogy Ansible/Salt konfiguraciomenedzsmentre, Munin, ELK stack monitorozasra, satobbi.
Eselyetek sincs, tenyleg, foleg amiatt, hogy azt sem igazan tudod, hogy mi lenne a feladat.
Mi az, hogy az OSS-ez nincs tamogatas? Tamogassatok akkor ti, hazon belul. Vagy akkor fizessetek ki -- sokkal olcsobb lesz, mintha ti csinaljatok meg. Ha buktok, akkor az a ti (fejlesztok) hibaja is lesz, mert nem kommunikaltatok jol az elejen, hogy ez mennyire eselytelen projekt.
-
McSzaby
őstag
100000%ig igazad van. Millió ilyen toolt tudok mondani, de az opensource-hoz nincs támogatás, a vállalati célokra szánt pedig pénzbe kerül, így a felsőbb vezetőség ezt nem fogja jóváhagyni. Körbejártam a témát és sajnos az jött ki, hogy vagy valami fapados módszert kitalálok, vagy kuka az egész terv. De alapvetően teljes mértékben igazad van a probléma megközelítésével kapcsolatban.
-
Karma
félisten
válasz
McSzaby #8928 üzenetére
Szerintem ennek a problémának nem az a helyes megközelítése, hogy egy alapvetően ipari igényt házilag próbáltok megoldani mindenféle ismeretek nélkül. Nehezen hiszem el, hogy 2015-ben ne lenne open source megoldás ennyi szerver távoli monitorozására és menedzsmentjére.
Az alacsony szintű implementációs részleteken filózás helyett inkább forráskutatást javaslok, lehetőleg külön kezelve a két feladatot – monitorozásra még én is ismerem a Papertrailt és a Munint, pedig nem vagyok sysadmin –, a beavatkozáshoz meg jó lenne tudni, mégis milyen műveletek kellenek. Nagy általánosságban az OpenLMI pl. egy érdekes projektnek tűnik.
-
jattila48
aktív tag
válasz
McSzaby #8928 üzenetére
Akkor szerintem sima blokkolt TCP, esetleg thread pool-lal. Ha nincs egyszerre sok kapcsolat, és a kliensek viszonylag ritkán kapcsolódnak, akkor a thread pool sem szükséges. Lehet minden kapcsolathoz új thread-et indítani, ami a kliens feldolgozása után leáll. Ez a legkevésbé hatékony módszer, de a legegyszerűbb is. Ez is elég lehet neked.
-
McSzaby
őstag
válasz
jattila48 #8927 üzenetére
Szia,
kb. 150-200 kliensről van szó.Titkosításra nem lesz szükség szerintem, a hálózati csomópontok, illetve egyebek elég jól védettek a hálózaton. Ha valaki már odáig eljut, hogy itt hálózati forgalmat tudjon nézni, akkor már rég mindegy a történet.
Tudom, hogy google a barátom, de nem tudnál/tudnátok esetleg adni valamilyen leírást, "howto"-t, ahol az ilyen témát taglalják és vehetem referenciának?
-
jattila48
aktív tag
válasz
McSzaby #8926 üzenetére
Nem tűnik bonyolult feladatnak, mondhatni szokásos. Én C-ben írnám meg az egészet, a szerver és kliens részét is. A szerver, ha sok klienstől, de kis csomagszerű adatforgalmat fogad, akkor UDP-vel kommunikálhat. TCP-vel akkor, ha viszonylag állandó a kapcsolat, és stream-szerű az adatforgalom. Szerintem neked az UDP lesz megfelelőbb. Ha UDP-t választasz, és valami titkosítás/hitelesítés is kell, akkor azt magadnak kell megoldani. Ez sem bonyolult, kész algoritmusokat találsz, pl. AES, RC4/MD5. UDP esetén szerintem blokkolt socket kezlést alkalmazhatsz, thread-pool-lal. Ha a TCP-t választod, akkor titkosítás/hitelesítés-re használhatod az OpenSSL-t, bár ez szerintem kicsit túllövés. Ha sok kliensed van, akkor TCP-nél a nem blokkolt socket kezelés hatékonyabb lehet, de egy kicsit bonyolultabb programozni. Szkripteket hívogatni és SSH-t kezelni, biztos, hogy nem lesz elég hatékony. Persze, ha csak néhány száz kliensed van, akkor még ez is működhet.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
cégnél kaptam egy olyan taskot, amelyben egy alkalmazást kéne fejlesztenem. Ennek az alkalmazásnak annyi lenne a lényege, hogy rengeteg szerverről különböző információkat gyűjt és hiba esetén egy - a programon keresztüli script futtatásával szépen egy zöld gomb megnyomásával megoldjuk az adott problémát.
Egy központi szerverről futna a dolog.
Perl-ben és Bash-ben viszonylag otthon vagyok, illetve html/css/némi php még megy, de egy kicsit nagynak érzem ezt a falatot.
Az ötletem az lenne, hogy a szerver és a kliensek (a valós szerverek) egy "Agent" rendszeren keresztül kommunikálnak az esetleges adatküldést pedig SSH/SCP-n oldanám meg.(pl.: scriptek szétszórása, más egyéb funkciók) A lényeg,hogy az adat lekérést (aktuális terheltség,memória használtság, stb..) egy socketen keresztül szeretném intézni. Tehát a központi szerveremen egy TCP Socketet megnyitnék, amire az agentek/kliensek küldik az adatokat.
Tehát, kliens lefuttatja a bash scriptet, ami kiírja az adatokat. A kimenetet pedig ezen az agenten keresztül átdobom az én központi szerveremre, az felolvassa és kiértékeli. Erre a részre ha SSH-t használnék, félek túl nagy lenne a kapcsolatok száma és elérnék egy limitet. Ezért nem használhatok mindenre ssh-t.
Erre a munkára JAVA-n kívül milyen programnyelvet ajánlanátok, illetve ezt az "Agent" rendszert Ti hogyan oldanátok meg? Esetleg ha bashben ez megoldható, az lenne az igazi
Előre is köszönöm!
Egyébként mezei Sysadmin vagyok, nem programozó.
-
Vasinger!
nagyúr
Visual Studio-ban be lehet azt állítani, hogy egy előre megadott property-t minden projekthez betöltsön automatikusan? Jelenleg csak úgy megy, hogy a property managerben manuálisan hozzáadom existing property-ként Debug és Release módban is egyesével. Ezt jó lenne meggyorsítani valahogy.
-
-
martonx
veterán
válasz
aftercooler #8921 üzenetére
Gondolom ez játéktól függ. Egyébként ha a múltból jól rémlik, ezek jellemzően szöveges file-ok szoktak lenni, szóval általában egy sima notepad elég a szerkesztésükhöz.
-
aftercooler
aktív tag
Sziasztok !
Nem tudom hogy jó topicban járok -e, de az lenne a kérdésem hogy hogyan, milyen programmal tudnék beleszerkeszteni egy - egy játék nyelvi fájljaiba?
Nagyon szívesen fordítanék le néhány játékot, ami nekem is tetszik és látom, hogy sok fórumos is keresik hozzájuk a Magyarítást. Nem egy Far cry 4 volumenü valamire gondolok, de van sok olyan game, ami sok embert érdekelne, de nincs hozzájuk honosítás.
Egyszerüen nem tudok hozzákezdeni, mert hiába vannak előttem a játék angol nyelvi fájljai, nem tudom megnyitni őket szeerkesztésre.
Nyilván ha simán társítom egy jegyzettömbhöz vagy Notepad++ - hoz, akkor sem megyek vele semmire mert csak a kódolt formátumokat látom (vagy mit).
Nem tudtok véletlenül valami olyan vagy több programot, amivel próbálkozhatnék ?
Tudom, hogy más-más nyelven vannak írva a játékok de a legtöbb azért ugyanazon. De melyiken és mivel szerkeszthetem a fájlokat ?
Elég jól értek a szoftverekhez, hardverekhez de ez a téma eddig nem foglalkoztatott, de most igen.
Szóval nem gond ha a program angol, vagy bonyolult, majd megoldom, csak valami kiindulópont kellene.Köszi szépen !
-
Karma
félisten
válasz
Sk8erPeter #8919 üzenetére
De ha az eredeti kérdésnél (kattintás) maradunk, akkor is van a Windowsban egy beépített tool (displayswitch), amit be lehet rakni egy parancsikonba és már kész is. Ahogy nézem, házilag nem is nagyon van jobb lehetőség ennél, pl. a WMI-n keresztül semmi se látszik.
-
ZsoltG60
aktív tag
Üdv. Remélem jó helyre írok, és tud valaki segíteni (vagyis megvalósítható az elképzelésem)
Olyan programot vagyis parancssort lehet csinálni/ szerkeszteni hogy az asztalról egy kattintással lehessen váltani 2 megjelenítő közül .Adott egy HD4350 videókártya ami össze van kötve egy tv-vel(HDMI) és egy monitorral (vga), elképzelésem hogy egy kattintással tudjak választani a két kijelző közül. Megvalósítható ez ? Akár úgy hogy csak az egyik készülékre küld képet, vagy a képet kiterjesztett formában küldi ki.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Oppenheimer #8912 üzenetére
Szvsz ebből a saját translator ami húzós. Ahogy nézem OCR-el dunát lehet rekeszteni. Legózásban azért OCR-nél is jó lehet, ha van egy nyelv felismerő, ami a rosszul olvasható szavakat meg tudja tippelni a kontextus alapján. Olyan fordítót meg bonyolult írni, ami felismeri a kontextust. Párszor már nekifutottam, hogy hogyan lehetne modellezni a problémát, de nem sokra jutottam. Lehet, hogy tényleg jobban jártok, ha a translator API-t használjátok, bár sokszor az is szemetet dobál ki magából.
-
madstunt
addikt
-
TheProb
veterán
válasz
Oppenheimer #8912 üzenetére
így van, erre keresnék vállalkozó egyéneket
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz
TheProb #8911 üzenetére
meg van írva, csak ezt a 3 dolgot kell valakinek összelegózni:
screenshot, Google Translate API, OCR.
Ha minden jól megy, ez a megoldás platformfüggetlen lenne. De az is lehet, hogy python-nal mégkevesebb munka.
-
TheProb
veterán
válasz
Sk8erPeter #8910 üzenetére
Keresni egy programot és fejleszteni/fejlesztettni nem ugyan az, de értem mire gondolsz. Konkrétan ilyen tudású programról nem tudok, azok se tudják amiket linkeltél. google translate meg okostelón tudja azt amit én PC-re szeretnék. Itt 1 segítség, hogy hogyan akarom. Nyílván a szimpla OCR konverterek csak tisztán szöveggé alakítják a felismert dolgokat, én ezt úgy akarom mint a képen. Az abby is csak ennyit tud, ezért szeretnék megpróbálni egy komplex, integrált, de egyszerű appot a fent leírtak szerint. Mert oké, hogy össze lehet ollózgatni valahogy, de nem az igazi.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
TheProb #8908 üzenetére
Úgy kérdeztél vissza, mintha abszolúte semmi hasonlóság nem lenne.
Pedig tök hasonló ehhez a kérdésedhez:
http://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_35378-35378.html
"ha nem is rábökés szinten, de pl a google translate kamerás, real time fordítós szerűség lehetne, nem adott kamera képet fordítana, hanem a screen-t, OCR szerűen."
[link]
"programokon belüli fordító érdekel, pl bmilyen angol nyelvű programban gombok, leírások, menüpontok, esetleg popup-ok, stb."Most annyi más a kérdésedben összesen, hogy print screen alapján fordítson (amire a MobiMouse a hivatalos honlap szerint mondjuk nem képes, ez igaz), meg hogy rámutatással fordítson egyből.
Mindenesetre valószínűleg van már ilyen.
Google Translate is tud ilyet okostelókon:
http://searchengineland.com/google-translate-picture-to-ocr-to-speech-130086
Pár másodperces guglizás alapján még okostelóra most hirtelen ezt találtam:
ABBYY TextGrabber + Translator
Akármilyen eszközre ezt (fogalmam sincs persze a képességeiről):
Free Online OCR - https://www.newocr.com/ ("Different ways to display and process the resulting text: [...] Translate using Google Translate or Bing Translator")
Aztán itt meguntam, de biztos van még csomó lehetőség. Persze nem akarom elvenni a kedvedet, de nem tűnik olyan újdonságnak, amire egykönnyen találnál befektetőt, de hajrá. -
Oppenheimer
nagyúr
belinkelem ide, mert szerintem nem Android specifikus dolog, és elképesztően WTF
-
TheProb
veterán
válasz
Sk8erPeter #8907 üzenetére
Mi köze van annak ehhez a témához?
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
TheProb #8906 üzenetére
Amit itt ajánlottak neked a felvetésedre (egy kész programot a célra), az miért nem jó?
-
TheProb
veterán
Sziasztok!
Kickstarter project indításhoz keresnék kompetens kódoló(ka)t a következőre:
Egy olyan program megvalósítása ami pl printscreen alapján lefordítja a képen található tartalmakat, pl vki használ 1 angol nyelvű appot, csinál 1 screenshotot róla, a program "lescanneli" a képet, OCR segítségével felismeri a szöveget, majd lefordítja a kívánt nyelvre. Olyasmi módon, mint a google translate, mikor a kamerával "rámutatsz" vmire és real time fordítja a dolgokat.
Várnám a lelkes jeletnkezőkeg PM-ben.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Oppenheimer #8895 üzenetére
Nem csak noSQL létezik, van newSQL is, ami ugyanúgy SQL, csak nulláról írt adatbázis motorokkal, és azt mondják sebességben felveszi a versenyt a noSQL adatbázisokkal. Rengeteg van egyébként, olvastam egy könyvet polyglot persistence témában régebben, amiben felsoroltak legalább 10 divatosat, mint mongodb, neo4j, riak, stb... Mindegyiknél megvan az a feladat, amiben nagyon jó, meg persze az is, amiben nagyon rossz. Szóval lekérdezés alapján érdemes adatbázist választani. Kis alkalmazásoknál persze választasz egyet azt kalap. Nagy alkalmazásoknál meg jobb helyeken váltanak monolitról microservice-re egy méret felett, és minden microservice-nek egy vagy több adatbázist adnak, amelyek eltérő típusúak (is lehetnek). A típus attól függ, hogy az adott lekérdezés csomagra melyik adatbázis alkalmasabb a legjobban. Ezeket úgy frissítik, hogy csinálnak egy központi event storage-et, ami a teljes rendszer állapotát tárolja, aztán az abba bekerülő domain event-eket figyelik, és ha új event érkezik, akkor annak megfelelően frissítik a microservice-hez tartozó adatbázist. Nem kell multiphase commit, hogy szinkronban legyenek az adatbázisok, mert elég ha az event storage letárolja az event-et, a kis adatbázisok ha valami rosszul megy, akkor maximum eldobják a jelenlegi táblát, és nulláról újra lekérik az összes event-et, és végrehajtják magukon. Ez nagyon rugalmas rendszer így, mert egyedül az event storage lecserélése, ami problémás. A microservice-ekhez tartozó query database-eket bármikor tetszés szerint lehet cserélni, vagy akár még több különbözőt is lehet párhuzamosan futtatni, és A/B teszteket csinálni, és loggolni, hogy a kliens mennyi idő alatt kapott választ a lekérdezésre. A hátrány annyi, hogy legalább 2 helyen meglesz ugyanaz az adat, illetve, hogy visszamenőleg nehéz módosítani domain event-eket, mert akkor vagy belenyúlsz az event storage-be és módosítod a már letárolt event-ek adatait, hogy pl új tulajdonságok is kapjanak értéket, vagy mondjuk bevezetsz egy MyDomainEventV2 osztályt, ami már tartalmazza az új tulajdonságokat. Egyik sem tűnik valami jónak. Na asszem már túl sokat bloggoltam, mi is volt a kérdés?
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Sk8erPeter #8894 üzenetére
Nem tudom, valami félrecsúszott. Valaki C#-os anyagot keresett, neki akartam.
-
inf3rno
nagyúr
Igen, én is úgy tudom, hogy programmal rakják össze a modellt ilyen oculus rift-el, meg 3d egérrel valamilyen formatervezős programmal meg lehet rajzolni. Ezek után kihajtják 2d-re, és úgy illesztik rá a textúrát, utána meg a modelt, a textúrát és a textúra kötésehez tartozó térképet valahogy beimportálják a játékokba. Tehát nem kézzel kell összerakni, bár gondolom az is lehetséges, csak jóval körülményesebb lehet. Ezek után mennek rá a shader-ek, amik pozíciionálják a pályán, ráteszik a textúrát, effekteket, stb. Ennél többet én sem tudok a témáról (és ez is elég ingatag), viszont rengeteg anyag elérhető vele kapcsolatban, szóval csak kitartás meg évek kérdése, ha valaki ilyesmivel akar foglalkozni. Szép szakma, tetszik is a végeredmény, de nincs meg a rajz tudásom hozzá, gyakorolni meg lusta vagyok, más dolgok érdekelnek. A logikai részét talán le tudnám fejleszteni egy játéknak.
-
válasz
Oppenheimer #8900 üzenetére
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Formula-1
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Konteó topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook Laptop 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD IPS MATT
- Eladó Lian Li O11D MINI-X gépház
- Lenovo ThinkPad P17 Tervező Vágó Laptop -50% 17,3" i7-10750H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- FSP DAGGER PRO ATX3.0(PCIe5.0) 850W Sfx tápegység
- Eladó PNY GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16GB OC XLR8
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRCSÖKKENTÉS Panasonic Viera 37" TH-37PV8P plazma TV eladó (2 HDMI)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad T14 3 Gen 16/256GB SSD, Újszerű, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest