Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Integra válasza HajtanyMiki (#1048) üzenetére


Integra
titán

ha a te bőrödnek jobb a philips, akkor az a jobb és a braun soha se lesz jó, hiába a csúcsmodell:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1052) azazell0 válasza HThomas (#1050) üzenetére


azazell0
csendes tag

A SpeedXL kések jók, nagyobb felületen irtják a szőrt. Mint ahogy fent írta már valaki, a Philips borotvák a gyakorlatban kompatibilisek mindenféle Philips késsel. Én vettem SpeedXL késeket a régi 4401-esembe, sokkal jobb lett. (Azért a kontúrkövetés hiányzik egy kicsit.)

(#1053) HThomas válasza azazell0 (#1052) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Értem, köszi. És hol lehet ilyen késeket kapni? Bárhol ahol borotvát is? Mondjuk most vettem pár hónapja új borotvát, de majd ha cserélek kést benne akkor bepróbálok egy ilyet.

Egyébként milyen sűrűn illik kést cserélni? A leírásban talán valami egy évet írtak (?), de gondolom ez erősen függ a használattól is...

(#1054) azazell0 válasza HThomas (#1053) üzenetére


azazell0
csendes tag

Én a Macroda Kft-nél vettem, 11 vagy 13 volt. HQ9 szériát keresd.

[link]

--

Egyébként most olvastam egy tökéletesen offtopik cikket, ajánlom mindenkinek... valaki szokott így borotválkozni? (Nem ám Philips meg Braun meg Fusion meg Mach3...)

(#1055) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!

Van esetleg valakinek tapasztalata, véleménye [erről] a borotváról?
Csak mert ezt rendeltem meg.

ˣ

(#1056) joysefke válasza tuzpenge (#1055) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vágásteljesítményben nincsenek szérián belül olyan nagy különbségek, mert az egyes szériákon belül egyfajta fejet használnak. (Pl 6-és széria, 4-es széria etc)

Amiben különbsége lehet, az a borotva kidolgozása, hozzáadott értékek.

Én mint írtam, még egyszer nem vennék aksis villanyborotvát...

üdv
J.

(#1057) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni borotva választással kapcsolatban. Nagyon érzékeny a bőröm és a hagyományos eldobható vackokból már elegem lett, minden borotválkozás után tiszta pattanás az arcom. Szerintetek jobb lenne vmilyen villanyborotvát használni? Mert sztem pont a húzástól sérti fel a hagyományos borotva. :U
20-25k fölé nem szeretnék menni.
Erről mi a véleményetek? [link]

Köszönöm előre is a válasz(oka)t! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1058) Prof01 válasza Prof01 (#1057) üzenetére


Prof01
veterán

Vki? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1059) nVIPER válasza Prof01 (#1058) üzenetére


nVIPER
senior tag

Profi, olvass egy kicsit vissza, van egy e-mail címem oda írhatsz te is és más is a gondjaival szívesen segítek, mivel nem nézem mindig a forumot. Rezgőkéses Braunt vegyél. 3-as 5-ös sorozat tagjait nézegesd. Ide írhatsz: v-zsolti@hotmail.com

(#1060) Prof01 válasza nVIPER (#1059) üzenetére


Prof01
veterán

Visszaolvastam, egyik hozzászólás pont erről a borotváról szólt. Valóban csak parasztvakítás lenne ez a krémes dolog? Meg nem tudom, h a körkéses vagy a rezgőkéses lehet a jobb. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1061) Prof01


Prof01
veterán

Braunból ezt néztem ki: [link] Melyik lehet bőrkímélőbb, ez vagy a Philips 8020? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1062) Prof01


Prof01
veterán

De kihalt a topic.... :(

Braun 340 vagy Cruzer4 szerintetek? Nem tudok dönteni. Érzékeny bőrre kéne, melyik lenne jobb választás? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1063) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

De jó hogy találtam ilyen témát is :) szóval az lenne a kérdésem, ha én teljes tesztszőrzet borotvát szeretnék venni, akkor milyent ajánlotok? Előre is köszönöm.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#1064) Prof01 válasza zsolt19900 (#1063) üzenetére


Prof01
veterán

Arra szerintem a Braun Cruzer 4 (z60) a legjobb: [link]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1065) zsolt19900 válasza Prof01 (#1064) üzenetére


zsolt19900
őstag

Ohh köszönöm akkor egészítenék olyan 10.000 Ft körüli áron melyik a legjobb választás ilyen borotva féléből?? Köszönöm a választ előre is.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#1066) Prof01 válasza zsolt19900 (#1065) üzenetére


Prof01
veterán

Egyébként annyira én se vágom a témát, most keresgélek én is, de ha őt felveszed msn-re, biztosan tud segíteni: v-zsolti@hotmail.com
Nekem is segített. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1067) guba2 válasza Prof01 (#1062) üzenetére


guba2
tag

Ezek közül a 340-esnek sokkal jobb a vágófeje, így az a jó választás.

(#1068) Prof01 válasza guba2 (#1067) üzenetére


Prof01
veterán

Köszönöm a segítséget! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1069) nVIPER


nVIPER
senior tag

Teljes testszőrzetre Z60-as a megoldás. Jobb nem nagyon van rá. De az nem 10 ezerbe kerül, de annyiért ne is vegyél villanyborotvát! Minimum 16 körül tessék választani, szánj rá egy kis pénzt és belátod majd te is, hogy megérte...

(#1070) #88727040 válasza nVIPER (#1069) üzenetére


#88727040
törölt tag

Hát azért ez nem teljesen így van...
Én egy alap Braunt vettem 4990 Ft-ért (akksi nélküli,de az nem is kell,mert akkor 3 év után kidobhatnám a készüléket).

Nemrég írtam,hogy égette az arcom,de azért,mert nagyon rányomtam a borotvát.Mióta nem nyomom rá,hanem érzéssel csinálom,azóta nagyon szuper és pengés minőséget simán elérem vele,és nem is irritál.
Először szőrmentében lefelé,oldalról,majd szőr növésével ellentétesen.
Végülis dolgozzon a borotva helyttem ésne én erőlködjek a rányomással... :) Pedig nagyon erős az arcszőrzetem.

És mindez ennyi pénzért..., mégha 18 havonta cserélek kést,meg szitát,akkor is nagyon megéri,mert azoknak az ára együtt kb. 4000 Ft,és az újabb 18 hónapig elég.

Nem kell feleslegesen Makk3 (tök idióta elnevezés :)) :)) :)) ),vagy Fúzsön 5+1 (ez is idióta :)) :)) :)) ) pengére,meg zselére,habokra költeni. (bár én ritkán költöttem rájuk,mert rájöttem,hogy az egész egy átverés)

Szóval sokkal egyszerűbb a villanyborotva :K :K :K :K :K :K :K

De ne PHILIPS,mert az tényleg éget,és még nem is borotvál alaposan :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

(#1071) #88727040


#88727040
törölt tag

Számoljátok már ki egy átlag fogyasztó mennyit költ makk3-ra,meg habokra egy évben?
Szerintem,ha csak havonta cserél fejet,akkor is 10 ezret...a válság idején ez nem kevés :N :N :N :N :N :N :N :N :N

Ezzel szemben a villanyborotva igazán jó beruházás :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K

(#1072) Prof01 válasza #88727040 (#1071) üzenetére


Prof01
veterán

Én is hasonlóan vélekedek róla, de nem lenne elég 1-2db szmájli/hozzászólás? :U

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1073) csatacsiga


csatacsiga
csendes tag

Sikerült kitapasztalnom a philips HQ 7340 borotvámat. Nekem spec tusolás után (forró víz) szárazra törölt arccal irritál a legkevésbé, pedig a használati útmutató azt mondja, hogy teljesen szárazon az ideális (gondolom a puha bőrt is viszi??). Nekem akkor teljesen kipirosodik a nyakam.
Nem olyan tökéletes, mint egy penge, de elég jó eredményt ad. Nekem megérte.

(#1074) highlander81


highlander81
tag

Hi.
Amerikai boltban vettem a Philips 8870-es borotvámhoz 3 db pengét 30 $ volt. Ha valakit érdekel volt még 3xxx, 5xxx, 6xxx sorozathoz is. Természetesen zsír új.
Üdv

(#1075) copperhead válasza copperhead (#1002) üzenetére


copperhead
aktív tag

4 hónap után, megjött az új Braun.Remélem megérte kivárni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1076) Fancy-boy válasza copperhead (#1075) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pont én is megláttam az újságban és elgondolkodtam hogy lehet megkéne venni.Ha valaki szerez egyet gyorsan leírhatná a tapasztalatát mert eléggé kíváncsi vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1077) copperhead válasza Fancy-boy (#1076) üzenetére


copperhead
aktív tag

Megvettem, már csak 2 db maradt.Jól borotvál, kiméli a bőrt.Egy negatívumot találtam, azt, hogy a szitát egybeépítették a késekkel.Szerintem így nehezebb lesz tisztítani és drágább is lesz a cseréje.

[ Szerkesztve ]

(#1078) Fancy-boy válasza copperhead (#1077) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm a gyors reakciót :R Holnap meg is veszem ha még lesz :F

(#1079) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok

Énis villanyborotva vásárlásán töröm a fejem mivel pengés borotválkozás után az arcbőröm nem néz ki valami fényesen :DDD Tiszta pattanás lesz 1 nap után.
Visszaolvasgattam a topicot van aki a körkéseset van aki a rezgőkéseset "isteníti".
Énis feltenném a nagy kérdést Philips v. Braun legyen?
10-15Kt szánnék rá. A két féle kés közül melyiket kell gyakrabban cserélni és árakra lennék kiváncsi.

köszönöm a segítséget :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1080) copperhead válasza FuckeR19 (#1079) üzenetére


copperhead
aktív tag

Szerintem most ez a Braun 3330 jó választás lehet.Régebben volt Philips-em, húzta a szőrt és nem volt annyira alapos sem.Persze lehet, hogy most már más a helyzet.

(#1081) nyunyu válasza FuckeR19 (#1079) üzenetére


nyunyu
félisten

Énis villanyborotva vásárlásán töröm a fejem mivel pengés borotválkozás után az arcbőröm nem néz ki valami fényesen

Normalis zsele+borotva parost kene kiprobalni, nem noname hab+egyszerhasznalatosat...

Gillette zselek minosege eleg hullamzo, Fusion Hydra nekem nagyon nem jott be, Mach3 sokkal jobb volt, bar most a Nivea Extreme Comfort a kedvencem, jobban csuszik, nehezebben kaszabolom magam ossze, es a bort is nyugtatja.

Jut eszembe, pattanasra arcszeszt probaltal? Leszaritja...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1082) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogy ontopik is legyek: anno vettem a legalapabb 3 keses Philipset, valami 8k-ert, de nagyon nem jott be, ahogy tepi a szort, meg tul hosszu borostat hagy, ugyhogy par probalkozas utan feladtam, es visszatertem a pengehez.

Ja, azt is utaltam, hogy egy huzasra siman otthagyja a szor felet, igy minimum 3x kellett atmenni vele az arcomon, mire ugy-ahogy ledaralta.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1083) nyunyu


nyunyu
félisten

Szerkeszteni akartam, de dupla lett :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1084) FuckeR19 válasza nyunyu (#1081) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Már bocs de nem 100ftos sz*rokat használok.... Nem tudom neked a normális hab mit takar de én már a gillette szinte összes termékét kipróbáltam (jelenleg fusion hydra gel sensitive skin) és mellé Mach 3 borotva de azis volt már Fusion Mach 3 turbo de ugyan anynit ér az összes. Ha arcszersz használok még szarabb a helyzet. Ami most viszonylag jó az a nivea sensitive balsamja, de még így is elviselhetetlen....

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1085) Integra válasza copperhead (#1077) üzenetére


Integra
titán

ez teljesen jóárasítva lett.
viszont az egybeépítés nem tudom, hogy mennyire okos dolog.
nekem még a szita külön lejön és a kést eltudom forgatni, hogy kipucoljam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1086) nyunyu válasza FuckeR19 (#1084) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom neked a normális hab mit takar

Ezt (milyen jo, hogy nem igy nez ki a flakonja :)) )
Barmelyik Gillette-t veri.

Pengeugyileg regen Mach3 Turbo-t hasznaltam, de mostanaban sima Mach3-mat szoktam venni, mert a M3T plusz kremezocsikja 2 hasznalat utan mar elkopott, maga a penge resz meg ugyanaz, akkor meg minek fizessek erte tobbet?
Plane, hogy teljesen felesleges ra a kremezocsik, ha normalis zselet hasznal az ember.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1087) nVIPER


nVIPER
senior tag

Pattanásos arcra arcszeszt?:D az kemény lesz....:). Kérdezz inkább:D. Visszatérve, drágább és nehezen tisztítható ha egybe van a szita a késsel? Ha külön lenne, mint a Philipsnél akkor nem egyformán kopna a 2. Így se olyan borsos az ára. Tisztítani se nehéz:) Érzékeny bőrre mindenképpen egy jobb minőségű Braun a nyerő...

(#1088) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Énis Braunra szavazok. Most keresgélek... Ezek közül ti mire szavaznátok? 1 2
Vagy valami hasonló árban lévő is jöhet...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1089) Flashcash válasza FuckeR19 (#1088) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[link]

Ha nem kell akksi akkor pedig ez: [link]

(#1090) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Rezgőkésesre szavazok, most jelenleg egy Braun washable 1715-öst használok.
Hálózati üzemmód, nem akksis, trimmelő, vízálló.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1091) FuckeR19 válasza Flashcash (#1089) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ezek miben jobbak mint az általam linkeltek? Bocsde nem naon értek hozzá :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1092) Flashcash válasza FuckeR19 (#1091) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A vágórészük jobb minőségű, viszont kevésbé vannak reklámozva mint a linkeiden levők.

(#1093) FuckeR19 válasza Flashcash (#1092) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Szitacsere mennyi lenne ezekre?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1094) Flashcash válasza FuckeR19 (#1093) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szita és kés csereszett. Ezek az S3-hoz valók, amit te linkeltél borotvát azokra nem jó.

(#1095) nVIPER


nVIPER
senior tag

Azokra se került 5000-nél többe. Annyit meg évente megér..

(#1096) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!
Én kb 1 hónapja vettem Philips Rq 1050-est. Előtte szintén egy Philishave volt, de kb 15 éves de az akkori csúcskategóriából azthiszem (Philishave 905). Azzal is meg voltam elégedve, de ez amit műűűűvel....Nagyon jónak tartom. Nagyon rövidre vág, és kényelmes vele borotválkozni, halk és alapos. Csak ajánlani tudom.
Üdv

(#1097) LordMephisto


LordMephisto
csendes tag

Sziasztok!

Több mint 200 hozzászólást elolvastam, így sikerült 4re redukálnom a lehetséges borotvák számát. Arra rájöttem,h három4 napos borostát elvileg előbb meg kell nyírni pajeszvágóval, és utána mehet a menet. Na de. Nekem gödrös az állam, erős a szakállam, borostás lenni szeretek mondjuk. A gödörhöz, hajlatok-hoz körkésessel, vagy rezgőkésessel lehet jobban hozzáférni?

A 4 típus a következő:
Braun cruzer4 ( bár ahogy elnéztem, ezen nagyon sok a könnyen törő
műanyag rész.)

Braun contour 5874( ezt ebben a topikban találtam, megtapogatni még sehol nem sikerült)
.
Philips HS8020 ( ez az a nivea adagolós 3 körkéses, ha a gödör miatt a 3 körkéses a nyerő, nézzek ehelyett egy másik 3 körkésest?)

Panasonic 7190S ezt már a boltokban is néztem, elég masszívnak tűnik, meg szimpatikus a tisztítórendszere is, a kérdés az, hogy szitát és pengét lehet-e kapni hozzá.)

Segítségetek előre is köszönöm!

(#1098) Laslow válasza Flashcash (#1089) üzenetére


Laslow
senior tag

Úgy látom a Braun Series 3 300/330 már nem kapható.

Aksis VS hálózati?
Soha egyiket sem próbáltam, de az utóbbi felé hajlok. Gondolom egyrészt könnyebb, másrészt pedig nincs kedvem azzal szórakozni, hogy éjszakára bedugjam a konnektorba, meg elkezdjen néha lemerülni az aksi és ne borotváljon rendesen. A másiknál meg igaz használat közben ott a kábel, de nem hiszem, hogy annyira zavarna. Olyan helyen nem járok, ahol nincs áram. Van még valami előnye az aksisnak, amire nem gondoltam?

Szóval, milyen hálózatis borotvát, ha már eldöntöttem, hogy lebegőfejeset szeretnék? Könnyű tisztítás nagy előny. Árban max. 15k-ra gondoltam.
Simán borotválkozásra kellene, semmi szakállformázás, meg hasonlók. A borostám meg nem is túl erős fajta.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1099) Laslow válasza Laslow (#1098) üzenetére


Laslow
senior tag

(Lebegőfejes alatt rezgőkésesre gondoltam.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1100) AMD Power


AMD Power
titán

Egy használt Braun CruZer 3-t el lehet adni? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.