Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Szoki


Szoki
csendes tag

Hi,

én már használtam többféle borotvát is, körkésest, 2 késest, egy késest elővágó résszel, most egy braun cruser-em van. Nagyon jól levisz mindent, addig ez a legjobb, de sajnak egy helyen semelyik sem akarja levenni, szerintem ez az arcszerkezetem miatt van...:)
Szal én per pillanat visszatértem a jól bevált gillette mach3-hoz...Szerintem minden arcszerkezetre megvan melyik illik jobban.

Üdv.

(#802) Jeti1 válasza Szoki (#801) üzenetére


Jeti1
tag

Melyik boltba vetted a Braun Cruzered?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#803) WiZARD válasza Jeti1 (#800) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem 3 körkéses philips (most Arcitec, de régebben 68xx) simábbra borotvál mint mach3 és társai. manuális pengéssel akkor tudom ezt a simaságot megközelíteni, ha visszafele húzom, de az meg szétszedi az arcomat...

hátrányhoz még hozzátenném, hogy pancsolni kell, meg hab kell meg ilyesmi. elektromossal meg bárhol bármikor :)

de tény hogy nagyon arc és szőr függő az egész :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#804) legiaap


legiaap
nagyúr

És ezekbe a borotvákban kell cserélni késeket vagy valami? Hallottam, hogy vannak ilyen önélezősek is. És ti mit ajánlanátok, ami egész jó mind működésben, mind árban. Ja itt is kell a borotválkozás után némi ápolás?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#805) WiZARD válasza legiaap (#804) üzenetére


WiZARD
addikt

philips évente ajánl késcserét.
én előző borotvámat 3 vagy 4 évig használtam csere nélkül. végén se volt bajom vele, de nyilván csak fokozatosan hozzászoktam hogy egyre kevésbé éles.

philips arcitec-et csak ajánlani tudom. ebayről egész emberi áron megvan. bár olcsóbban is van jó :)

borotválkozás utáni ápolás sose árt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#806) Jeti1 válasza WiZARD (#803) üzenetére


Jeti1
tag

Én nem a Mach3-ra gondoltam, hanem még az ilyenek előtti teljesen egyszerü borotvákra. Amibe beleteszed a pengét, rárögzited azt kész. Nem fejet cserélsz, hanem csak pengét és nincs benne semmi védelem. Ezekkel, ha ügyes az ember akkor szép sima arcot varázsolhat magának, de könnyen össze is lehet kaszabolni vele a bört.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#807) WiZARD válasza Jeti1 (#806) üzenetére


WiZARD
addikt

sejtettem, hogy arra gondolsz.
nekem az kimaradt az életemből...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#808) Jeti1 válasza WiZARD (#807) üzenetére


Jeti1
tag

Lehet még ilyet kapni, még nem késő beszerezni egyet. :) Én például a villanyborotva mellett is megfogom tartani az enyémet, mivel szerintem ezzel lehet a legpontosabban és legfinomabban meg formázni a szakállamat.
Az ajkam alatt van meghagyva egy kicsi négyzet/téglalap alaku szakállnak mondott szőrös rész.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#809) fanito


fanito
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A páromnak szeretnék venni villanyborotvát, de nem értek hozzá.
Leírom a paramétereket(hátha ez segít):
Jelenleg Match3-at használ, elég sűrű és talán közepesen erős az arcszőrzete, minden másnap borotválkozik.
Nem tudom milyen infó kellhet még...

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#810) SirRasor válasza fanito (#809) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha picit visszább olvasol, akkor láthatod, hogy baromira lutri az egész. Én meglátásom szerint a legolcsóbbat nem célszerű megvenni a minősége miatt, a legdrágább meg tele van fölösleges cuccokkal is meg semmit mondó technológiával. Árban szerintem 10-20 között nézegess braun, philips meg remington között.

2 féle létezik: zergőkéses meg körkéses. Hivatalos honlapon annyit találtam, hogy a rezgőkéses símábbra borotvál, de a többnapos szőrzettel nehezebben boldogul míg a körkéses símán leviszi, de azzal meg marad minimális borosta. Ezt persze élőben minden oldalról megdöntötték, szóval....valakinek ez jön be valakinek az, mint már mondtam szerencse kérdése hogy éppen olyat veszel, ami pont jó lesz a barátod arcának.

Make Love not war!

(#811) fanito


fanito
újonc

Köszönöm!

További kérdés, hogy a borotvakrém adagolás az mennyire fontos, jó-e. Vagy ez csak egy plusz...
Jelenleg Philipseket nézek, ezek között is a 7180-at, ill. a 8150-et.

Az az igazság, inkább adok ki 3-4 ezerrel többet, csak jó legyen. :)

(#812) SirRasor válasza fanito (#811) üzenetére


SirRasor
őstag

Villanyborotváknak az a lényege, hogy nem kell hozzá se krém se hab se semmi, csak áram :D Szóval az plusz dolog. Állítólag jó, de IMHO fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#813) Jeti1


Jeti1
tag

Nem teljesen ide való, de kapcsolódik a témához:
Normális, nem csicsás férfi pipere táskát merrefelé érdemes nézni? Természetesen olyat, amibe elfér a villanyborotva.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#814) SirRasor


SirRasor
őstag

Hát gyerekek kipróbáltam ezt a remingtont és valami eszméletlen jó :D Egyszerűen semmihez se tudom hasonlítani (ami nem villanyborotva) annyira jól megy. Egyáltalán nem irritál, nem húzz, nem kell erősen nyomni..egyszerűen jó :)

Remington F430 a pontos fajtája és bátran ajánlom bárkinek! (neten rendelve 13990-ért Győrből vagy honnan és ~1500-ért kihozták. Boltokban meg ennél csak bénább van és az is 18k, szóval netről érdemes beszerezni. Ja és 1 nap alatt kihozták utánvétellel.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#815) Prometzeusz válasza SirRasor (#814) üzenetére


Prometzeusz
csendes tag

lenne egy kérdésem.

hallottam olyan villanyborotváról, ami borotválás közben kissé meghuzza a szört és ugy vágja le.
ezáltal egyáltalán nem szur egy darabig,
mert a bőr felöletén belül van a szörszál.
Méghozzá nem is kevés ideig.

Erről hallottatok?

(#816) SirRasor válasza Prometzeusz (#815) üzenetére


SirRasor
őstag

Van egy rövid és egy hosszú válaszom:

Rövid: KAMU :DD

Nah ha egy picit közelebbről megvizsgáljuk a dolgot, akkor elvileg van valóságalapja, mert a Philips ilyenről beszél és ha felmész a honlapjára, akkor mutatja is hogy működik működés közben ez a dolog. Kívülről szépen néz ki, de valóságban, használhatóságban meg jó kérdés mennyire produkál jól. Esetleg egy philipses leírhatná az észrevételét.

SZVSZ mindenféle tapasztalat és kipróbálás nélkül feltételezem, hogy csak reklámfogás és nem olyan eredményt ad, amiről beszél. Lehet tévedek.

Közben kipróbáltam a remingtont 2 illetve 3 napos borostával is és probléma nélkül vitte. Van pár hosszabb szál, amivel viszont nem tud boldogulni az állam alatt. Lehet majd nekiesek borotvával, vagy hagyom még, hátha később leviszi azokat is. (nem sok, nem feltünő annyira hogy ledúrjam, hisz rejtett helyen van)

Make Love not war!

(#817) Cathfaern válasza fanito (#809) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem pont ugyanilyen arcszőrzetem van, s volt körkéses és rezgőkéses borotvám is, mindkettőből olyan 10k körüli kategória. Az én tapasztalatom 100% az, amit SirRasor ír: a körkéses gond nélkül levitte a 4-5 naposat is akár, míg a rezgőkésessel ha már csak 2 napos volt (azaz nem naponta borotválkoztam), akkor elég problémás volt, sok helyen meghagyott szálakat vagy foltokban nem vitte le rendesen. Viszont ha levitte, akkor sokkal simább lett, mintha körkésessel csináltam volna.
lletve én úgy vettem észre, hogy körkésessel egyszerűbb borotválkozni: ha hajnalban teljesen kómásan végighúzkodom az arcomon, akkor is teljesen jó eredmény ad, míg rezgőpengés esetén ha nem tartom a megfelelő szögben, akkor foltokban hosszabb marad.

(tudom a topicban kicsit eretnek, de én végül az 5 pengés fusionnál kötöttem ki, ennél rövidebbre semmi se vágta még a szakállam...ha még rápakolnak még 5 pengét, akkor pedig végre igaz lesz amit a reklámban mondanak, hogy első húzásra simára borotvál :D)

(#818) SirRasor válasza Cathfaern (#817) üzenetére


SirRasor
őstag

Állat az aláírásod :DD

Make Love not war!

(#819) Prometzeusz


Prometzeusz
csendes tag

Akkor nem uszom meg pikánsabb modon a kérdés feltevését. Ujdonsült barátnőm folyton panaszkodik, hogy szurom, kidörzsölöm az arcát.
Borotválkozás után 1 órával is.
Kézi pengés nem elektromos borotvát használok habbal.

Mi lehet a hiba?
rosz a penge?
rosz a hab?
rosszul borotválkozok?
az általatok vitatott elektromos borotvák megoldják ezt e kérdést?

vagy más hozzászólás, ötlet, javaslat?

felvetettem a lánynak hogy kenjunk sikositót az arcunk közé, de ettől meg kiakadt...

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#820) adalbert1 válasza Cathfaern (#817) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem csak rezgőkésessel van tapasztalatom, igaz az se valami csúcskategóriás.
Kb. ezt tapasztaltam én is, 1-2 naposat még simán visz, viszont ami már hosszabb azzal kínlódni kell. Eddig nekem a Mach3-mal ment a legsimábban, viszont ha ez a fusion ilyen jó, akkor lehet hogy kipróbálom.

(#821) SirRasor válasza Prometzeusz (#819) üzenetére


SirRasor
őstag

Talán nem nyomod elég erősen az arcodhoz, vagy a pengék élei rosszak, bár akkor meg tépne.

Make Love not war!

(#822) Cathfaern válasza Prometzeusz (#819) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha olyan a szőröd, mint az enyém, akkor a sima arc elérése egyetlen mód, ha növésiránnyal szemben is legalább egyszer, de inkább kétszer végigmész az arcodon. Amit a bőröd vagy tolerál, vagy nem. Ráadásul az, hogy tényleg sima, max 1 napig tart. Ennél többet max gyantázással lehet elérni :DDD

(#823) SirRasor válasza Cathfaern (#822) üzenetére


SirRasor
őstag

Arcot gyantázni? :DD Ilyenről se hallottam még :D

Make Love not war!

(#824) Cathfaern válasza SirRasor (#823) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az poén akart lenni, megpróbálni meg lehet, de valószínűleg az arcod is megy a szőrrel együtt :)

(#825) WiZARD


WiZARD
addikt

"hagyományos" (mach3+hab) borotvával nekem is növésiránnyal szembe kellett húzni, hogy tényleg sima legyen. persze a bőröm ezt nem bírta.

philips körkésest használok (Arcitec), ha alaposan és minden irányba borotválkozok vele, akkor jó lesz, és sima. persze csak pár órára, de sokkal tovább a hagyományos borotvával se volt jó.
előtte egy régebbi philipsem volt (4-5 éve kaptam, 68xx széria), azzal is hasonló tapasztalatom van.

(ahhoz hogy tényleg sima legyen ahhoz aránylag sokáig és alaposan kell borotválkozni. látszat eredményt harmad annyi idő alatt is el lehet érni :) )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#826) SirRasor válasza Cathfaern (#824) üzenetére


SirRasor
őstag

Én meg nyitott vagyok minden új dologra :D

Make Love not war!

(#827) AMD Power


AMD Power
titán

Braun CruZer 3-n mennyi idő után kell "pengét" cserélni?

(#828) Prometzeusz válasza Cathfaern (#824) üzenetére


Prometzeusz
csendes tag

"Az poén akart lenni, megpróbálni meg lehet, de valószínűleg az arcod is megy a szőrrel együtt "

Pofátlan leszek?

(#829) Prometzeusz válasza Cathfaern (#822) üzenetére


Prometzeusz
csendes tag

"Ha olyan a szőröd, mint az enyém, akkor a sima arc elérése egyetlen mód, ha növésiránnyal szemben is legalább egyszer, de inkább kétszer végigmész az arcodon. Amit a bőröd vagy tolerál, vagy nem. Ráadásul az, hogy tényleg sima, max 1 napig tart."

Na ezt majd kipróbálom és majd beszámolok.

És erősebben nyomom majd.

Mármint a pengét.

eddig is köszi

a gyantát igyekszem mellőzni...

(#830) plussuni


plussuni
csendes tag

Tudja esetleg valaki a kulonbseget a Braun 5874 es 5875 kozott?
Tobb helyen is irjak, hogy 2xNiMH akksik vannak benne. Ez azt jelenti, hogy 2 cerkaakksi van benne? Ettol erosebb vajon, mint egy 10 evvel ezelotti Flex Intgeral, amiben csak egy volt? Mert a fejuk az ugyanaz es nem tudom erdemes-e valtani egy ujabbra, igaz a regihez mar kivulrol csatlakoztatok egy cerkaakksit, mert a teljes beltartalom tonkrement es 1xxxx ezerert akartak cserelni.

(#831) SirRasor válasza plussuni (#830) üzenetére


SirRasor
őstag

Azt jelenti, hogy a töltési idő nem 16 óra hanem csak 1 és kb 2x annyi ideig bírja egy feltöltéssel.

Make Love not war!

(#832) lunaticz


lunaticz
tag

van olyan hogy arc gyantázás csak nem tudom hogy működik

(#833) KMan válasza lunaticz (#832) üzenetére


KMan
őstag

elore kesz hideg gyantacsikokkal

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#834) R válasza KMan (#833) üzenetére


R
aktív tag

sima ügy?

(#835) KMan válasza R (#834) üzenetére


KMan
őstag

:F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#836) R válasza KMan (#835) üzenetére


R
aktív tag

nem próbáltam még, de az arc elég érzékeny, azt gyantázni, hát...

(#837) KMan válasza R (#836) üzenetére


KMan
őstag

ezek ilyen vekony csikok amik holgyeknek vannak a "bajuszkara" (ha no egyaltalan)
nem ferfiaknak, hogy azzal szedjek az arcszorzetet :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#838) SirRasor


SirRasor
őstag

Rezgőkéses borotvát hol kell műszerolajjal megküldeni?

KÉP ezen esetleg bejelölhetné, akinek van ötlete. Vagy a késeket kell, hogy a védőfóliával érintkezve könnyebben mozogjon? Bár akkor meg sztem nem vágna rendesen a csúszósság miatt.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#839) viraga válasza SirRasor (#838) üzenetére


viraga
tag

Az én braunom használatija azt írja, hogy akkor kenjem, ha nedves borotválkozásra használom és/vagy csapvízzel szoktam kimosni. Ebben az esetben 2-3 hetente kell egy csepp olajat felvinni, mégpedig úgy (ábra szerint), hogy az ujjbegyedre cseppentesz egyet, majd azzal felkened a borotvafejfre (úgy, h minden alkatrész a helyén van, tehát a fóliára kened kívülről). Nem kenem ilyen rendszeresen, eddig talán csak 1x tettem meg fél év alatt, de megy így is rendesen.

(#840) SirRasor válasza viraga (#839) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx az infót.

Make Love not war!

(#841) mzsf


mzsf
csendes tag

Szisztok! Kb. egy évig tervezgettem új borotva vásárlását, azóta a fórum rendszeres olvasója, sőt többször végig olvasója vagyok. Eddig (már 8. éve) egy 3 körkéses, legalapabb Philips borotvát használtam, száma négyezer valamennyi. Soha nem vettem bele új kést, rendszeresen teljesen feltöltve,majd teljesen lemerítve használtam, akksija még most is jó. Az uttóbbi időben már nem nagyon vágott, inkább a surlódás koptatta le a szőrt az arcomról :) . Összességében elégedett voltam vele. Rövid szőrrel elboldogult, a hosszabbat pajeszvágóval rövidre lehetett vágni, majd borotválni. Atoka-nyak hajlattnál általában kissé meggyötört, továbbá legkisebb nedvességet sem viselte el. Nyáron nehézkesebb volt a használata.
A fórum és a tesztek alapján Braunra szerettem volna váltani. Sajnos a legújabb modell sorozat tetszett meg (sajnos az árra vonatkozik). Ez az egyetlen Braun, melyik korszerű Li-Ion akksival van felszerelve, és a formája is pofás. A Pulsonic dolog nem nagyon érdekelt benne. Hosszas várakozás után hüjeazérnemvagyok akcióban sikerült megvenni (65-ről 50re leakciózva, használt ócska borotva beszámításal további 7k kedvezmény, így 43-ért vihető volt a Debreceni üzletből e hónap elején).

(#842) kornél1


kornél1
aktív tag

nekem van 2 elektromos is, de egyikse jo.. a legjobb a penge.. sztem gilette 5+1 pengés-rezgő

(#843) mzsf


mzsf
csendes tag

A borotva csomagjában a BOROTVA (9585-Pulsonic), műanyag utazó tok, tisztító állvány, 1 db tisztító folyadék, 5ml olaj, kis kefe és egy töltő zsinór volt.
Jelenleg két hete használom, a borotválkozás minősége az egyenes részeken gyakorlatilag pengés minőségű (még egy kicsit emlékszek, milyen volt). A kanyarokban (állcsúcs) visszafelé dörzsölve kicsi (tényleg apró) borostát hagy. Tokát is szebben borotvál, mint az elődje, de összességében tovább kell húzgálni az eszközt az arcon, talán ezért is pirosodik ki kicsit a toka rész. Az a kipirulás azonban néhány perc alatt elmúlik, a philipsnél órákig megmaradt. A borotválás leginkább akkor eredményes, ha növés iránnyal szemben végzem. Az asszony nagyon szereti aznap, viszont mivel mélyebben levágja szőrt, másnapra rövidebb a borosta is, és ilyenkor a rövid merev szálak jobban szúrnak is. Többnapos borostával még nem nagyon próbáltam ki. A pulsonic miatt elég erősen vibrál, de engem nem zavar, szerencsére nem csiklandoz.

[ Szerkesztve ]

(#844) mzsf


mzsf
csendes tag

Borotválkozni mindig szappanos arcmosás, majd száradás után szoktam. Borotválkozás után régebben Nivea Sensitive after shave-t használtam, de egyszer elfogyott, és jobb hijján az feleségem DM-s Balea sensitive (bájos rózsaszín palackban kapható.:)) actisztító tonicját használtam, és ennél is maradtam. Olcsó, vatta pamaccsal könnyen felkenhető és megnyugtatja a száraz bőrt. (A kifejezetten érzékeny bőröm miatt szórakozok ennyit, másnak lehet nincs ilyen dolgokra szüksége.)

(#845) mzsf


mzsf
csendes tag

A borotvát először csak töltöttem, maj egy hét használat után a tisztító állványt is kipróbáltam. Elég sokáig eljátszogat a borotvával, de szép tiszta lesz. A patronba 30 tisztítányi anyag van, de a leírás szerint kibontva nyolc hét alatt egyébként is elpárolog. Én azt talátam ki- hogy ne kelljen gyakran 1700Ft-t kiadni erre- hogy minden használat után az első használatkor levett kupakot visszanyomom a patronra és heti 1-2x fogom csak használi. A korábbi borotvát sem mostam alkohollal minden nap, inkább csak 2-3 hetente, néha ritkábban, amikor már nagyon szórta a toka-pattanásokat. Remélem ez beválik, és sikerül lefaragni az üzemeltetési költségeket. Angol oldalakon egyébként házilagos utántöltő folyadékokat is leírtak, de nem szeretném esetleg emiatt leamortizálni a borotvát. A használatiban egyébként az szerepel, hogy szárításkor felmelegíti a borotva fejet, esetleg más koncentrációjú alkohol oldat meggyulladhat, vagy valami tömítést kiold stb. No a lényeg az, hogy inkább gyárit fogok venni. Sajnos a hülye magyarokat ebben is szivatják a multik. A német gyártmányú patront a szállítás ellenére az USA-ban kb fél áron is meglehet venni.
Egyébként részletes teszt szerepel a KOSÁR magazin februári számában, több borotvát hasonlítank össze, a Pulsonic nyert :C
Most más nem jut eszembe, de ha tudok, és időm is lesz válaszolok a kérdésekre. Üdv

(#846) plussuni


plussuni
csendes tag

Megvettem a Braun 5875-ost. Eddig is egy 5-os szeriasom volt, de az mar 8 eves. A borotva testbol kikerult a toltest vezerlo elektronika es egy hozza valo toltovel lehet tolteni, cserebe 2 akkumulator van benne es ettol sokkal erosebb es nyilvan tovabb is birja. Eddig 2 het alatt nagyjabol minden masnap hasznaltam es eddig nem latszik gyengules jele. Remelem ez is birja 8 evig!

(#847) gaaltama


gaaltama
újonc

Sziasztok,
egy kérdés, ha én nem simára akarok borotválkozni, hanem olyan csajozós borostásra :DD , ahoz mit ajánlanátok?
Köszi

(#848) Rent


Rent
senior tag

nah megrendeltem egy Braun 2878/Z50 CRUZER -t,

remelem jol dontottem, meg az ara is eleg barati, talaltam egy uzletet ahol brutto 12,7k. Cruzer 3rol van ugye szo, ami altalaban 18-20k korul mozog mashol.

:)

(#849) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősnek van egy Braun 5443-as borotvája, aminek most meghalt a szitája.
Állítólag a XIII. kerben, a Pannónia és a Dráva utca környékén van egy bolt ahol lehet hozzá kapni.
Nem tudjátok véletlenül mi lehet a bolt neve és mi a pontos címe?

(#850) lumiukko


lumiukko
tag

Sziasztok!

Nincs valakinek Philips "hidratáló borotválkozórendszere" (HS8020-40-60)? Elég jónak tűnik, de eléggé eltér a formája a hagyományostól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.