Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) swoody válasza pohár (#900) üzenetére


swoody
senior tag

Uhum.Megvan. :)
Vagy négy napja nem borotválkoztam este ki lesz probálva :)

(#902) Camel válasza pohár (#896) üzenetére


Camel
csendes tag

Lassan már pénzt kérhetünk a Braun-tól, hogy zsákszámra vesszük a termékeket:D

Camel

(#903) pohár válasza Camel (#902) üzenetére


pohár
félisten

Simán :D Én vagyok a főszponzorálója a Braun termékeknek :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#904) swoody


swoody
senior tag

Az mind1 hogy a szitát hogy rakom vissza? :)
Van egy irás az egyik oldalán.

(#905) pohár válasza swoody (#904) üzenetére


pohár
félisten

Hááátt sztem a szita azon oldala kerüljön elölre, ahol nincs írás, vagyis az írás legyen hátul :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#906) Camel válasza swoody (#904) üzenetére


Camel
csendes tag

Tény h van egy írás az egyik oldalán: Nézd meg a be-kikapcs gombot, alatta van ugyanolyan színnel egy zuhanyjel! Ugy rakd vissza szitát, hogy egy oldalon legyen a két, azonos színű felirat-ábra:)

remélem érthető volt:)

[ Szerkesztve ]

Camel

(#907) swoody válasza Camel (#906) üzenetére


swoody
senior tag

Értem értem. :)
Nah kiprobáltam jo nagyon csak a nyakamon egy kicsit problémás hogy ott erösebb is meg néhány helyen oldalasan van a ször vagy hogy mondjam :)
Más : Az van irva jo minden borotválás után tisztiani ezt mennyire jo betartani?

(#908) Camel válasza swoody (#907) üzenetére


Camel
csendes tag

Ha a maxot akarod kihozni a gépből akkor igen, ajánlatos minden borotválkozás után megtisztitani...sztem is van jól...bár nem biztos:) Ma kiprobáltam a borostás-vágást...(borosta kinézet) és vmi ku.va jó:D :C

Camel

(#909) MAQ12


MAQ12
tag

Sziasztok!

Tisztességben megöregedett Philips 2 körkéses borotvámat szeretném lecserélni.
A kiszemelt példányok:
Philips HQ 8170 és Braun 7790.
Mindkettő harminezer körül elérhető.

Nem igazán tudok dönteni a kettő között.
Van valakinek bármelyikkel pro/contra tapasztalata?

Szivesen vennék bármilyen hozzászolást, megjegyzést.

Üdv:

MAQ12

(#910) Davey7


Davey7
senior tag

Van egy cruzer 3-as braun borotvám és az lenne a kérdésem,hogy pontosan hogyan kell leszedni a kést a fehér kis műanyag cuccról???
Mert néztem a használati utasításban és nem merem erővel lehúzni... van valami trükk?valamelyik irányba forgatni?vagy hogyan kell?

(#911) BLC


BLC
tag

Tisztelt Mindenki!

Légy szíves segítsetek benne, hogy milyen típusú elektromos borotvát vegyek. Az arcbőrömön sok anyajegy van, melyek között van egy-kettő kiemelkedő is. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy váltsak elektromos borotvára, mert rendszeresen belevágok ezen anyajegyekbe a sima borotvával. Ami nem túlzottan ajánlott. Szóval igazából nem tudom, hogy körkéses vagy rezgőkéses való lenne e nekem. Miután nem ezen szeretnék spórolni, így egy bizonyos árig el tudok nyúlni. kb.: 50e Amit leszűrtem az írásaitokból a Remington, Braun, Philips a sorrend. De melyik típus (körkés kontra rezgő)?

Üdvözlettel: BLC

(#912) Camel válasza BLC (#911) üzenetére


Camel
csendes tag

Hát igen, a sok anyajegy, főleg az arcon nem előnyös dolog, nekem is van egy, de szerencsére nem olyan helyen, ahol borotválkozom. Én leginkább a rezgőkéseset ajánlanám, igaz csak ilyennel volt szerencsém, de ettől semmi baja az arcbőrömnek. 50E-ért már lehet venni komoly rezgőset, főleg Braun-t mert elvileg rezgőkéses technologiában sztem a Braun nagyon ott van. Nekem legalábbis szépen vág, nem irritál, nem pattanásosodik ki az arcbőröm, és szinte egy hét alatt hozzászokott. Ha anyagiakról beszélünk sztem nem kell rá 50ezret spórolni, mert sztem a 30 és az 50E között nincs sok diffi. Ha van vmilyen kérdésed írd meg, hátha többet tudok segíteni.

Camel

(#913) BLC válasza Camel (#912) üzenetére


BLC
tag

Köszönöm a válaszod.

Ami szóba jöhet: Braun series 7 (760cc) csak az a kérdés, hogy ez a Braun technológia pl. "mosókád" mennyire jó, és kifinomult, megbízható. Még Braun Series-5 590 is szóba jöhet. Kicsit kényelmes vagyok, így a tisztítással nem akarok pepecselni. Esetleg a Remington F510-et is érdekesnek találom.

Üdv.: BLC

(#914) Csaszu válasza BosX (#50) üzenetére


Csaszu
újonc

Szia
Én egy hónapja vettem panasonic Es 8163-as borotvát.
Itt a fórumon olvastam pár jó dolgot ezekről, és külföldi topicokon is általában jókat mondtak róla. 13 000-es percenkénti vágás, 3,6 v-os lithium akku, 2 szitás vágófej+ egy középen ami a hosszabb szálakat vágja le, turbo tisztítú funció, pajeszvágó, a fejen a 3 vágórész mindegyike tud külön-külön lefelé mozogni, az egész fej is komletten tud függőleges mozgást végezni, + oldalirányban, de ezeket tudod stabilizálni is, tehát mozgás nélkül borotválkozni. Lcd kijelzője pedig 10 %-os léptékekben mutatja az akku szintet. Egy feltöltéssel kb 8-szor tudok megborotváékozni. Az akkut nem kell formázni, mivel lithium-ion. Egyedül amit nem tud, az az induktív töltés, gondolom ezt kihagyták ezen későbbi konstrukciókból költségmektakarításképpen, csak sima vezetékes töltő van + álvány. Ára szinte mindenhol 37 000 ft körül van, de panashop webshopján találtam 22 000 ft-ért.
A bőrőmnek nem kellett megszoknia semmit, egyszerúen jól borotvál.
Előtte 5 pengés gillettet használtam, csak untam már hogy szétszedi a bőrömet, nem volt vészes, de mondom elektromosnál nem ér hozzá a penge.
Szval gillettel összehasonlítva záraz borotválkozásnál nem olyan hatékony, nagyon minimális megmarad, talán azért mert egyáltalán nem nyomom rá, amennyi marad azt látni nem lehet, csak minimálisan érezni hogy ha növéssel ellentétesen viiszafele megsimítom a kezemmel. Azonban ha borotvahabbal csinálom teljesen 5 pengés gilette minőségű, csak még jobban kiméli a bőrőm. Ádámcsutkak környékén előfordul hogy egy kicsit többet kell szöszölnöm.
Ha mindent egybevetek nekem sokkal jobban megéri, ha valahova sietek 2-3 perc a borotválkozás, pengével meg habbal mindent összvetve 10 perc. Mellette pedig költsékímélőbb is.
Láttam vaterán 550-es braunt 15 000 Ft környékén, teljesen új volt, ennek bolti ára 40 körül van.
http://www.ebolt.hu/product155453_category2294.html
Ilyen volt csak nem találom a hirdetést.

http://www.vatera.hu/braun_syncropro_7765_el_borotva_84170279.html
De ez is megérné.

Szerintem válassz valamelyik panasonic, braun vagy remington közül.
Lehetőleg 2+1 rezgőkéses, ilyen a braunnak már a 3-as szériája, 5-ös annyival tud többet hogy ki tudja emelni a aszőrszálakat bár ezt nem tudom hogyan. Szval 5-ös-7-es braun, panasonic Es8163 nekem tökéletes 21-ért, aztán még felette lévők, de menj el alahova tapogasd meg őket.

(#915) qwert asdfg


qwert asdfg
csendes tag

Hello mindenki
nem tugja valaki a MediaM-ben a régi helyet újat akcoba csak braun borotvát számitanak be vagy mehet bár mi, kinéztem egy BRAUN 9585/760 CC ami 44.990 Ft akcioban -10.000Ft
ja ha van valakinek akkor írhatna pár sort a borotváról hogy meg van-e vele megelégedve stb.

(#916) d68


d68
újonc

Hello mindenkinek!

Figyeljetek már:
-volt egy régebbi philpsem (5820), és égette az arcom,de nem volt rossz.Több,mint 1,5 évig használtam

-aztán volt egy alap Braun Series-1 130. Na ez marhára égette az arcom,de mondjuk ez sem volt rossz,de nem bírtam elviselni,ahogy éget (még a jegelés sem használt, csak kb 1,5 nap után) 1,5 hétig használtam, és a tokámon nem vitte le a szőrt.Egyébként egyszeri húzásra simára borotvált,csak utánna majd megőrültem az égő érzéstől. SOHA NEM FELEJTEM EL!!!

-most megint van egy philips 6695, és itt is kell jegelni,meg krémezni az arcom,mert éget,de nem annyira,mint a Braun,annak ellenére,hogy többször kell áthúzni az arcomon

Na most a helyzet az, hogy az eredmény nem volt rossz egyiknél sem ( nem pattogtam ki), meg egyszerűbb is, mint a habos pepecselés. Nem beszélve arról, hogy a minőségi a Gill. m3 pengék,habok,zselék milyen drágák...

Szerintetek mit csinálok rosszul? Egyáltalán megéri nekem a villanyborotva? (a habbal működő készülékek nem igazán érdekelnek,mert pont azért szeretnék villanyt használni, hogy a pepecselést elkerüljem,meg akkor már használhatnék Gill. pengét is, amit szintén nem akarok)

(#917) d68


d68
újonc

Ja és amúgy meg azt is mondják, hogy a Braun szitája könnyen átszakad, a Philips-é meg nem szakad ki soha,mert kemény anyagból van.
Ettől függetlenül mind a kettő égeti az arcom...

(#918) d68


d68
újonc

2+1 rezgőkéses Braun az már jó? NEM ÉGET????

(#919) mzsf


mzsf
csendes tag

Emailban kaptam kérdéseket. Röviden válaszolnék. Korábbi hozzászólásaim kiegészítése.
Tipus 760 cc Braun. Nekem a mosó folyadék spórolás bejött, április óta egy patron, még félig van, kb hetente használom. Mélyebben borotvál, mint a Philips. Szebb a végeredmény. Nyári nygy melegben, ha nagyon precízen akarok megborotvélkozni (nme maradhet egy kósza szőr sdem), akkor a nyakamon kicsit kipirosodik, de jól kezelhető. Ez a Philipsnél is meg volt, ott melegben gyakran nem is borotváltam meg, csak pajeszvágóval 0,5 mm-re levágtam. A kosár magazint kidobtam, Braun 760cc fölényesen nyert, de ár értékben a Panasonic vezetett (Pontos számokat, tipusokat nem tudok). Ha van kérdés, még szívesen válaszokok, de most rohanok. Szevasztok!!!

(#920) qwert asdfg válasza mzsf (#919) üzenetére


qwert asdfg
csendes tag

köszi a választ holnap megyek a MediaM-ba és veszek én is 1 BRAUN 9585/760 CC majd írok a tapasztalatokról, észrevételekről.

(#921) Francool


Francool
csendes tag

Sziasztok !

Sokat segített ez forum a borotva választásban :R , (ami végülis egy Braun Cruzer4 Z60 2838 - már megrendeltem, de meg még nem kaptam).A válsztásom elsősorban a személyes beszámolok és nem a teszt eredmények határozzták meg, a tesztet néztem volna (no meg az árat) akkor Panasonicom lenne (de egy kicsit elbizonytalnított az indukciós töltö rendszer mag az 4-5 bejegyzés (német topikokon, igaz 70 ből) ami arrol szolt hogy az akku megadta magát 8-18 hónap között, mondjuk ez még gari idő).

Szóval szertném megosztni veletek hol mit találtam, legolábbis egy kis időt sporolni:

TESZTEK:
- A fő teszt oldal ami szerintem igen jó és összefogó:
http://www.testeo.de/kategorie_produkte_1/herrenrasierer-162_-_-/elektrorasierer-60.html
Itt több teszt és vélemyén egyesítés a alapján osztogatják a pontokat

- Ezek a konkrétan a borotva teszt eredmények (annak aki egyből a lényegre kiván térni):
http://www.testeo.de/testbericht/glatt-und-glatter-83067.html (ennek a magyar forditása volt a KOSÁR magazin tavalyi számában)
http://www.testeo.de/testbericht/glatter-luxus-91765.html
http://www.testeo.de/testbericht/wir-bieten-alternativen!-118120.html (a legfrisebb)

KÉZIKÖNYVEK (MANUAL):
- A BRAUN oldal ahol letöltheted és olvashatod melyik készülék mit tud, hoyg müködik
http://www.service.braun.com/home.asp?rg=EU&c=HU&l=HU&typ=ui&s=&seite=&sString=
Pl: Cruzer4 hez: "Tippek a tökéletes borotváltsághoz:" rovatban
"A borotválkozást mindig arcmosás előtt végezze!"
(pársorral lejebb)
"A készülék alkalmas a fürdőkádban, vagy zuhany
alatt történő használatra. Zuhanyzás közbeni
használatához borotvahab vagy gél használata
ajánlatos."
Gondolom ez csak Z60-as teljes vizhatlansága miatt az utolsó sort csak hozzá csapták a kézikönyvhöz anélkül hogy végigi olvasták volna (Z40-es csak az első sor van irva)
(megjegy: A számomra itt olvadt el a Panasonic borotva előnye (a borotvahabos lehetőség), ugy néz ki ez borotva is 100% Wet/Dry borotva)
- PANASONIC oldalt ugyan nem néztem meg (lehet hogy ott is van manual) de az alábbi oldalon találtam leirást:
http://www.devicemanuals.com/guide/Medical%20and%20Security/Panasonic-manuals.html

CIKKI:
A borotva habos lehetőségről megkérdztema e-mail ben a braun helpdesk-et is és ott sajnálattal közölték
"Ezúton tájékozatjuk, hogy a Braun Cruzer borotváink borotvahabbal nem használhatók."
Vissza irtam nekik (miután megtaláltam a manualt) hogy olvassák el ők is, nem minden Cruzer egyforma :W

SZEMÉLYES VÉLEMÉNY:
Sajnos még nem kaptam meg a borotvát (majd hétfőn),igy azzal kapcsoltban nem tudok nyilatkozni, de néhány személyes eszmefutátas arrol, hogy miért Ő lett.

Sok érv hangzott el hogy 3 késes és mozgó fejes legyen, nos az hogy fej mozogjon az azért kell mert 3 fejes a bortva igy nem 1 ponton (1 vonalon) hanem a 3 késen (egy nagobb felületen kell érintkezni, ami ha nem mozgó fejes megnehezíti az ember dolgát, tehát egy késnél nincs értelme mozgó fejnek

A 3 fej bonyolultabb mechanik, de ugyan az a kés (na jó, kicsit kissebb), nehezbb tisztitás,és a nagyobb felület amin érintkezik meg is nehezíti az ember dolgát a problémásabb területeken.(orr alatt)
1 fej valóban tobb borotválkozás, de végülis ugyan ugy 2 szer megy végig a penge az arcon csak nem 1 húzásra hanem 2.
Mindazon által a profibb (drága) borotvák 3 késesek,ugy hogy biztos van benne valami, csak nem tudom mi az.

Na és akkor ehhez adjátok hozzá, hogy ez lesz az első villanybortva (15 éve pengét használok), és eddig csak egy olcsó Philipset probáltam ki (csak hogy iritál-e a bortova), ami szerintem ezzel a 3 körkéssel nagyon macerás volt kis körözéssel előre haladva nem irtált és elég jól leszedte (de nem minden hol) ..aztán leszált az est és én még mindig a tükörben vizsgáltam hol serceg a borom.)

Ha nem leszek túl lusta hétfő után irok tapasztalati véleményt (eddigi csak elmélet volt ugye)

(#922) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Braun CruZer3-at használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ez az első villanyborotvám, így a körkésesről nem tok nyilatkozni. [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#923) scott_free


scott_free
senior tag

Philips HS8020-ast használ vki? örülnék pár infónak, tapasztalatnak. :R

(#924) Integra válasza qwert asdfg (#915) üzenetére


Integra
titán

pfff, még az is vaskos ár:(

nekem egy 360 complete kéne, hálozatról működő.
teszek a kijelzőre meg ledre meg akksira, nekem csak a vágófej kell, meg konnektor.
akksiról soha sem nyír semmi úgy, mintha be van dugva a falba
más kérdés hogy így nem fogok kapni se complete-t se syncro-t:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#925) #88727040


#88727040
törölt tag

Ha a Braun borotvában elromlik az akksi, akkor hálózatról lehet még használni,vagy pedig az egész tönkremegy???

[ Szerkesztve ]

(#926) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nekem Braun 360 Complete van és tökéletesen meg vok elégedve!!!Nagyon jól borotvál!
Nekem érzékeny a bőröm,de nincs panaszom a készülékre.Tény,hogy a két napos szőr a max. amit ezzel vágok.-ideális a naponta borotválkozáshoz is.A nyaki részen nem szabad sokáig tologatni mert akkor ott kipirosodok,de ez az egyetlen amire figyelni kell.Az arc részen felveszi a versenyt a legjobb pengével is!!
Sokáig használható egy töltéssel,nálam egy hetet is kibír kényelmesen.Borotválás után mindíg kitakarítom szitát leveszem levegővel kifujom,jó a pc-hez használt sűrített levegő.A tisztítófolyadékkal így spórolhatok egy kicsit hetente csak kétszer teszem tisztításra.
Valaki tud esetleg ilyen tisztító folyadékot,mert sok helyen csak néznek ,hogy mit is keresek.Amit meg találtam ott 4K igaz 3 dobozos a szett ,de annyit feleslegesnek tartok,mivel kb 4 hónap alatt még most van félig a tartály.
Remélem segítettem a döntésben néhány ftársnak!!
Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#927) goofy86


goofy86
tag

Nekem egy hq1085ös borotvám van és nagyon meg vagyok elégedve vele egy sokkal kisebb kategóriásról váltottam erre és a különbség valóban nagy! Nem tudjátok hol lehet hozzá olcsón tisztító lötyit venni?

Alcatel 303, Nokia 3410, SE K700i, SE S700i, SE K610i, SE w810i, Nokia E60, SE W950i, SE P1i, Nokia E90, HTC touch pro, E71, SE w960i, Nokia 5800XM, SE X1, Apple iPhone 2G, rövid telótörténetem:)

(#928) atoka1


atoka1
tag

Üdv mindenkinek!

Életem első elektromos borotváját készülök épp megvenni, azt kérdezném tőletek, hogy olyan 10-15 k környékén melyik típust ajánljátok? Következő kérdésem, hogy ezek a borotvák mennyire irritálják a bőrt mert én kimondottan érzékeny vagyok erre és könnyen kipirosodik.

megj.: én a cruzer Z60 at néztrm ki mert van pajeszom és talán hasznát venném a szakálnyíró funkciójának. De a tapasztaltabb emberek véléményére vagyok kíváncsi.

A válaszokat előre is köszönöm!

atoka

[ Szerkesztve ]

(#929) goofy86 válasza atoka1 (#928) üzenetére


goofy86
tag

Nekem még csak körkéses borotvám volt de porbáltam már rezgőkésest is! sztem a braun kevésbé irritálja a bőrt mint a philips, de csak szokás kérdése! Sok függ a bőrérzékenységtől is! Ez olyan dolog amire csak akkor kapsz választ ha már kipróbáltad! Lehet hogy olyat kéne venned ami ilyen nívea krémet nyom ki a philipstől de az meg asszem nem ez az árkategória!

Alcatel 303, Nokia 3410, SE K700i, SE S700i, SE K610i, SE w810i, Nokia E60, SE W950i, SE P1i, Nokia E90, HTC touch pro, E71, SE w960i, Nokia 5800XM, SE X1, Apple iPhone 2G, rövid telótörténetem:)

(#930) Francool


Francool
csendes tag

Sziasztok!

Na túl vagyok az első hónapon (Braun Cruzer Z60) íme a tapasztalt:

Akku:
Első töltéssel (másodszar még nem merült le), csak a rezgő késsel 46 percet bírt
Töltésnél némi bizonytalanságot okozott hogy hálózatra dugva 30 mp ig ég a zöld led aztán semmi; jókora időközönként felvillan, De a töltés végét igazából onnan vettem észre hogy nem forrósodott a dugó (Ez másnál is így működik ?)

Idő:
Átlag borotválkozás 6 perc, sajnos csodák nincsenek (bár vásárlás előtt ebben reménykedtem) és azt kellett tapasztalnom, hogy magától nem esik le a "szakálom" úgy hogy tökéletességért meg kell dolgozni

Minőség:
-Szerintem előállítottam pengés minőséget, igaz több rejtett pontot találtam, ahol átsiklik a szőrszálon ott; simítás, végig húz, teszt, megfeszít a bőr, végig húz, teszt
-Második töltő ciklusba már használtam a kontúrigazítást is (pajeszom van), de nekem valahogy nem vitte le tökéletesen, mindig utána a rezgő késsel is egy kicsit bátrabb megközelítést kellett használni hogy a kontúr, kontúr legyen.
- 3 napos borostával is megbirkózik de azért akkor már néha hangot adott elégedetlenségének a motor is. A 2 napos simán ment.

Irritáció:
Még többszörös végig húzás után sem volt 5 percnél hosszabb ideig pír az arcomon, és összességében a pengés borotválkozás után mindig akadt egy-egy gyulladt szőrtüsző, de most, itt meg semmi

Nedves (habos) borotválkozás:
Működik! Általában ugyan annyi idő és minőség mint nélküle csak a gép könnyebben siklik a borotva habbon (simogatóbb)

Hangerő:
Szerintem elég csöndes, csendesebb minta korábban kipróbált a Occsó Philips, és valóban (valahol ezt olvastam) halkabb (vagy legalább is mélyebben duruzsol) ha a pajesz vágó dolgozik, de az azért nem igaz hogy kikapcsol a rezgő penge, csak fordulatot vált a motor...szvsz

Összeségzés:
Minden tökéletlenség ellenére nem bántam meg, hogy a pengét villanyra váltottam sokkal jobb az arc börömnek (bár nem vagyok az a problémás bőrű).

Azért szivesen kiprobáltam volna még 4-5 bortovát vásárlás elött (amit ugye nem lehet), hátha van az a borotva amitől magátol leesik a "szakálam", bár lehet hogy ez személyes dolog és nekem mindegyikkel ugyani ilyen lett volna a tapasztalat, de erről majd csak a követekző villany bortva vásárlása után tudok nyilatkozni ugy 6-7 év múlva.

(#931) Integra válasza Francool (#930) üzenetére


Integra
titán

nekem a jópár éves 5005-ös flex integralom egy hetes szakállat is lekapja úgy, hogy sehol sem pirosodok ki.
zsír kis masinák ezek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#932) Francool válasza Integra (#931) üzenetére


Francool
csendes tag

Szia !
Mit is mondhatnék erre... én is akarok ilyen szakállt.. :))

[ Szerkesztve ]

(#933) flash7


flash7
tag

Sziasztok!
Hát én is szokásos kérdéssel fordulnék az itteni szakértőkhöz, tapasztaltakhoz :)
Körkéses vagy rezgőkéses borotvát vegyek???
Sokat olvastam a fórumot, de nem tudom még, így hát kérdezek.
Az én arcszőrzetem tuti nem a legerősebb a világon, és nem is nő nagyon gyorsan.
Eddig hagyományos borotvákat használtam (minden félét, szó szerint). De egyszerűen ha babapopsit szeretnék, visszafelé is sokat kell borotválkozni. Leginkább az állcsontom alatti résszel van a probléma. Mindig kipirosodik és néha be is vérzik. Sokszor pedig kis pattanások a végső következmények. A szőrömet nem is tudom csak 3 napos "korától" borotválni, mert ha hamarabb, akkor a simaság eléréséhez szét kell szedni a bőröm, ha pedig nem borotválok tök simára, és a nagyon kicsi (csak a szőrszál növekedésével ellentétes irányba érezhető) szőrhöz ér valami és azt csak megsimítja az már nagyon fáj. Egy másik probléma hogy az arcom mindkét oldalán van forgó, ráadásul az egyik oldalon teljes. Erre mit tudtok ajánlani, melyik típus a megfelelőbb nekem??? Ja és a bőröm inkább száraz.
A válaszokat, segítséget előre is köszönöm mindenkinek.

ui.: a Braun dec 31ig 30 napos pénz visszafizetési garanciát vállal. Bővebben itt: [link]
Ez nekem most nagyon szimpatikus :C

[ Szerkesztve ]

(#934) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Úgy látszik kicsit kihalt ez a topic :O
Az előző hozzászólásomhoz kapcsolódóan, továbbra is a fő problémám, hogy melyik típusú borotva (rezgő- vagy körkéses) birkózik meg jobban forgókkal teli szőrzettel???
Igaz jelen pillanatban, a Braun felé kacsingatok, mert ott már ahogy linkeltem is, 30 napos pénz visszafizetési garancia van. Így kipróbálok egyet, aztán ha beválik nincs min tovább gondolkodni, ha pedig nem, vissza a pénz és lehet folytatni a keresgélést.
Így most a leginkább azon gondolkodom, hogy az egyik itteni kedvenc 5874-es (23e Ft) legyen vagy az 560cc (29e Ft). Szerintetek??? Vagy tudtok olcsóbban? A Cruzereket is dicsérik sokan, de nekem inkább egy jó borotva mint sem formázó kell.

Valaki, aki erre jár és tud, segítsen :R :R
Előre is köszönöm. :R

(#935) legiaap


legiaap
nagyúr

Én is rászántam magam és vettem egy ilyen gépet:

Kaptam hozzá fejeket, töltőt, kefét és valami kis olajat.
Igencsak meg kell tanulnom még használni. A célom az lenne, hogy mindig borostás legyen az arcom, mert az áll jól de egyenlőre nem igazán akar összejönni.
Múltkor kipróbáltam mennyire képes megkopasztani az arcom. Természetesen fokokozatosan csináltam. Előbb a borostás kinézetet próbáltam kialakítani, majd utána kisebbre letolni, majd a csupaszság, de ez sem igen akart összejönni. Mintha nem bírna a szőrömmel...vagy még béna vagyok. Ez az első borotvagépem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#936) flash7 válasza flash7 (#934) üzenetére


flash7
tag

Valaki?????? 393, 394?

(#937) swoody válasza flash7 (#934) üzenetére


swoody
senior tag

Cruzer : Attól,hogy tud formázni még borotvál is és szerintem eléggé jól :)

[ Szerkesztve ]

(#938) refe


refe
újonc

Sziasztok!
szeretném megkérdezni a véleményeteket.
braun rezgőkés avagy philips körkés???
braunból a Braun Series 7 760cc -t néztem philipsből pedig a rq1095-öt.
inkább a nyakam szőrösebb és a sima pegés borotváktól besz... :Y annyira kellemetlen a borotválkozás(ha egy hetes a borosta=szakáll ;) )akkor nincs gond,de ez nem kivitelezhető)
szóval nekem minden pénzt megérne egy jó borotva amitől nem szenvedek.
tehát rezgő vs körkés????
előre is köszi a választ

(#939) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok.

Nem is gondoltam volna, hogy a PH!-n ilyen topic is van. Gondoltam én is megosztom veletek eddigi tapasztalataimat.

Viszonylag korán, 15 évesen önszorgalomból elkezdtem borotválkozni (sajnos). Ennek köszönhetően igazán erős szőrzetet sikerült kialakítanom. Hosszú ideig pengével borotválkoztam, de gyakoriak voltak a felületi sérüléseim, illetve a bőröm se valami ellenálló, elég gyorsan kipattog. Gondoltam veszek egy borotvát. Apám hajtogatta, hogy a körkéses milyen jó (bár neki mindig is Braunja volt), gondoltam akkor legyen körkéses.

Fórumozás, netezés után a Philips HS8020-as borotvát vettem meg 26.000 körüli áron. Ez ugye olyan borotva, amibe ilyen kamillás cuccot kell beletölteni, és gyakorlatilag borotválkozás közben gombnyomásra adagolja a borotva ezt, mint afféle borotvakrém. Nos az első, a borotvával kapott tubus elég gyorsan elfogyott, majd hosszas hajkurászás után sikerült ismét vennem, kb 3-4000Ft volt. Meg kell mondjam nem valami kiadós, nekem volt hogy 1 borotválkozás alatt sikerült a borotvába tölthető összes krémet elhasználnom. (Figyelem 1 tubussal azért nem csak 1x lehet feltölteni a borotvát.) Sajnálatos módon nekem nem nagyon jött be, nem tudtam vele rendesen borotválkozni, főleg a nyaki részen voltak problémáim. Ugyebár minél többet mozgatja az ember 1 helyen, annál könnyebben lép fel az irritáció. Na hát 2-3 próba után feladtam, visszatértem a pengés borotválkozáshoz, ott azért viszonylag gyorsabb a művelet. //általában minden gépi borotválkozásra rá kellett segítenem pengével//.

Minap egy hypermarketben jártam, ahol felfigyeltem egy Braun borotvára, amit már korábban is nézegettem. Braun 360 Complete 8995-ös, poros árcetlivel, ami az akciót jelentené. 30.000 Ft volt kitéve rá, amire rövid tanakodás után rábólintottam, remélem nem fogok csalódni. Vadonat új, 2 év garanciával, tisztitó rendszerrel, sztem megérte.

Remélem beválik, ha esetleg érdekel benneteket a történet további része, szívesen leírom.

Üdv, wgaborw

(#940) flash7 válasza wgaborw (#939) üzenetére


flash7
tag

Szia wgaborw!

Engem érdekelnek a tapasztalataid, mennyire válik be a borotva a Philipshez képest, és milyen eredményt tudsz elérni vele.
Köszi
:R :R :R

(#941) legiaap válasza wgaborw (#939) üzenetére


legiaap
nagyúr

15 évesen ilyen komoly gépeket venni és ráadásul ilyen áron...nem mondom ki, hogy felesleges.

Amúgy a nyaki rész nekem is elég kritikus rész. De én nem olyan forgókéses cuccot használok, mint ahogy látod a korábbi hsz-ből.
Kell idő, míg az ember kitapasztalja a gépet. Én lassan azért kezdem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#942) wgaborw válasza legiaap (#941) üzenetére


wgaborw
tag

Lehet én fogalmaztam félreérthetően, azért 15 éves már elmúltam :D.

(#943) legiaap válasza wgaborw (#942) üzenetére


legiaap
nagyúr

Miután másodszor elolvastam a hsz-ed, akkor leesett, de akkor már reagáltam a hozzászólásodra.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#944) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szeretnék egy villanyborotvát, de nem tudom milyet érdemes venni.
Ami fontos hogy elég érzékeny a bőröm,viszont rohadt erős a szakállam :D

(#945) sivike válasza swoody (#937) üzenetére


sivike
újonc

Hali!
Megtudnátok nekem mondani, hogy a cruzer2 z40 "3-szoros vágórendszer"-e és a cruzer3 z50-es "lebegő szita rendszere" között igazándiból mi a különbség?Árkülönbség elég minimális.Válaszotokat megköszönném!

(#946) vadasz03


vadasz03
csendes tag

Hello!

Érdeklődnék hogy szerintetek melyiket érné meg jobban választanom a PHILIPS HQ 7300 vagy a BRAUN Cruzer4/Series Z-Z60 (2838) ?

Mert nem sokat tudok egyik fajtáról sem igazán. Akitől érdeklődtem az azt álitotta hogy a BRAUN-nál mostanában igen hamar széthullik a szita és gyakran kell cserélni IGAZ EZ ???
(ezt a boltban mondta a szaki)

koszi a válaszotokat

(#947) sivike válasza vadasz03 (#946) üzenetére


sivike
újonc

a saturnokba most 9900er van a z51es braun cruzer, ami vegulis ugyanaz mint a z50, csak 'black edition'.en maximalissan megvagyok vele elegedve.ennyit nagyon megert!

(#948) citkar


citkar
addikt

üdv
érdeklődnék h braun borotvákhoz Cruzerhez pl, ha lassan de elkopik a rezgőkéses része, elcserélhető-e, azaz gondolom igen, kérdés h mennyiért és hol cserélhető le a feje? mibe kerül egy új?

köszi

citkar

(#949) aLávaló válasza citkar (#948) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Itt elég jó áron vannak tartozékok: [link]

(#950) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

srácok nem kell valakinek egy ilyen? odaadom 6-7K-ért, kábé 3X használtam, de nem jött be, maradtam a Mach 3-nál, szal különösebben nincs baja

esetleg tanács h hol hirdethetem meg?

braun cruzer 3, kék

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.