Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Integra válasza BosX (#50) üzenetére


Integra
titán

minimum flex integral, nekem ez van, teljesen megfelel.
a synchro-t még nem próbáltam, de az tulajdonképpen a flex integral utódja.
szóval csak jobb lehet, de mondom, a flex integrál is brutál jó és pontosan én is az érzékeny bőr, de erős arcszőrzet miatt vettem ezt, filipsz itt semmit sem ér.
pontosan a konstrukciós felépítése miatt.
valszeg ha szétkopik az integral, akkor én is synchro-ra váltok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52) erdoke válasza BosX (#50) üzenetére


erdoke
titán

Braun is ugyanolyan szar. Erős szőr és érzékeny bőr kombinációnál a Gillette az igazi. :D
(A Braun is Gillette cég...)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#53) Integra válasza erdoke (#52) üzenetére


Integra
titán

van egy ilyen érdekes párhuzam:
gilett-é a duracell
wilkinsoné az energizer
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#54) BosX válasza Integra (#51) üzenetére


BosX
aktív tag

Bővebben: link

Mondjuk ez?:) Egész korrekknek néz ki, és ára sincs elszállva.
Nekem ez a 20k ilyen téren a lélekteni összeg:))

erdoke: és a gilette is csinál villanyborotvát?



[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#55) Integra válasza BosX (#54) üzenetére


Integra
titán

ilyenem van nekem is, csak nem akkus, nekem az akksi tök fölösleges.
ennek ellenére azt vettem észre hogy a drágábbakban valszeg erősebb a motor is!
pl öcsémé akkus, mint ez, és az övé gyorsabban nyír.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#56) BosX válasza Integra (#55) üzenetére


BosX
aktív tag

Az én philipsem is akkus, de ha akkuról megy, akkor lekorlátozza magát, ha hálózatról megy akkor meg rákapcsol:)
Nekem fontos az akku, mondjuk nem sokszor, de pl kulcsosházaknál ilyesmi jól tud jönni:D

Hát ha marad a tandíj befizetés után elég pénzem, valszeg beruházok:D
Köszi a válaszokat.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#57) Thunder78 válasza Integra (#51) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nekem érzékeny bőröm és viszonylag gyenge szőrzetem van. Vagy talán gyenge közepes :)
Ezért gondoltam, hogy a Philips talán jobb az én esetemben. Vettem is egy CoolSkin 6707-est. Majd ha lesz időm, ma kipróbálom.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#58) erdoke válasza BosX (#54) üzenetére


erdoke
titán

A Gillette Braun néven csinál villanyborotvát. :D

A legjobb aláírás a héten

(#59) Integra válasza BosX (#56) üzenetére


Integra
titán

hehe:)
szerintem jó a braun akksija, egész sokáig bírja

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#60) Thunder78 válasza Thunder78 (#57) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nyah ... lekaszáltam a másfél napos szőrt az arcomról.
Baromi jó ez a borotva. Nemtudom, hogy a többi milyen, vagy kinek mennyire érzékeny a bőre. Elég simára vág, még azért azt érzem, hogy kell némi rutin, hogy megszokjam, merre, hogyan, stb. Hajlatokba annyira azért nem lett sima.
Ebbe a CoolSkin típusba a Nivea patron nagyon tuti ötlet. Amikor adagoltam, éreztem, hogy sokkal simább lett a borotva csúszása a bőrömön. Nem is irritál egyáltalán.

Pedig amiket olvastam itt a totyikban, azt hittem, hogy szétkapja az arcomat :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#61) Kockasfulu


Kockasfulu
csendes tag

Tegnap vettem egy Braun 5770-est.
Ha olcsón akartok borotvát,érdemes az Auchan Budakeszibe kimenni!
Ugyanis ez a típus a Media Marktban 27990 volt,itt mint kifutó modellt 15480 ft-ért vettem meg!!!
Ez az auchan még a többihez képest is sokkal olcsóbb.
Tök egyszerűen működik:
Aminek a neve,típusa előtt 2 csillag van az árcédulán,az valszeg sokkal olcsóbb.
Pl. Activator 8585cc 30500 Ft volt-sajnos,már csak a bemutató darab volt belőle,azt meg nem adják oda.
De ugyanígy Philipsek is voltak...
Azért jobb előbb akár telefonon is érdeklődni,melyikből van nekik.

(#62) MasOyama


MasOyama
őstag

Most tervezem, hogy borotvát veszek. Melyiket érdemes? Olyan 25-35 ezrem lenne rá. Vizálló, aksis, és profi legyen. Melyiket vegyem? A bőröm érzékeny.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#63) MasOyama


MasOyama
őstag

:D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#64) Integra válasza MasOyama (#62) üzenetére


Integra
titán

flp még nem gyárt saját aloeverás villanyborotvát????:P:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#65) szijartg


szijartg
senior tag

nekem van egy philips coolskines, olyan zselés. igaz a zselé már elfogyott belőle de a tusfürdő is jól helyettesítí.
amúgy egy nagyon jó kis borotva :C :C

(#66) luciferc


luciferc
őstag

azt áruljátok el, hogy egy jó villanyborotva mennyire simára borotvál? értem ezalatt, hogy ha szőrnövekedéssel szemben megsimítom a képesfelem borotválás után, akkor sima lesz, vagy érezni egy kis sörtét?

(#67) csibor válasza luciferc (#66) üzenetére


csibor
őstag

Nekem teljesen simára viszi.Ráadásul teljesen alap philips-et 444 használok.

(#68) luciferc válasza csibor (#67) üzenetére


luciferc
őstag

ez jó hír. még egyszer régen, mikor próbáltam villanyberetvát, akkor nagy csalódás volt, hogy visszafele simítva totál borosta volt a képem, miközben látszani nem látszott semmi. akkor ezek az újabbak már megoldják ezt a dolgot is, talán.

(#69) szijartg válasza luciferc (#68) üzenetére


szijartg
senior tag

nálam sincs ilyen problematika...

(#70) kbarca


kbarca
tag

Üdv mindenkinek!

Nem teljesen a témába vágó dolog, de halkan megkérdem, hogy van-e esetleg valakinek Braun 5314-hez való (5000-es széria) tető? (az a lyuggatott vékony fémrács+közte a hósszú szőrvágó)?
Csak mert q.va drága a boltban... hátha valaki meg akar szabadulni tőle.

G.

miért, te tudod milyen íze van a Bifidusnak?

(#71) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem tudom ti hogy vagytok vele én 4 éve kaptam egy braunt & semmi kedvem vagy 20 percet brummogtatni a gépet eddig össz vissz 1* volt használva.
eredményre már nem is emlxem ;).

(#72) luciferc válasza lorcsi (#71) üzenetére


luciferc
őstag

hm. igaz igaz. az idővel hogy állnak a villanyborotvák? Hagyományos pengés megoldáshoz képest gyorsabbak vagy lassabbak? Viszonylag erős a szőröm (meg érzékeny a bőröm, de ez a sebességnél nemigen számít).

(#73) csibor válasza lorcsi (#71) üzenetére


csibor
őstag

Talán probálj ki egy mai darabot :))

(#74) MasOyama válasza Integra (#64) üzenetére


MasOyama
őstag

Nem gyárt, de ha gyárta, akkor olyan jó minőség lenne, hogy biztos azt használnám. Egyébként arcszeszt gyárt. Illetve arctejet. Nagyon szeretem. :D Már sokat kipróbáltam, de nekem ez jött be a legjobban. Nem szárít, és nagyon selymes lesz tőle a bőröm. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#75) Digital


Digital
addikt

Ismét feldobom a kérdést: max 35k-ig (vagy esetleg 20-ig) mit érdemes venni? Inkább maradnék Philips párti,egy hajvágót nyúzok lassan 5 éve semmi gond nélkül!
Ugye nem lehet észrevenni a villanyborotva vs hagyományos penge között a különbséget?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#76) Digital válasza Digital (#75) üzenetére


Digital
addikt

:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#77) Old Death válasza Digital (#75) üzenetére


Old Death
senior tag

az utóbbi kérdéssel kezdeném, bár csak egy hete van villanyborotvám (braun cruzer) de érzem a különbséget... ha pengével vágtam akkor az ezt következő napon még szinte semmi nem látszott, és a 3. napon nőtt csak annyira meg a szörzet, hogy zavarja az igényességem.... nos villannyal már a 2. napon látni... szóval vélemény, nem vágja le olyan mélyen mint a penge...

az eslő kérdésre... mit akarsz hajvágót vagy szakállvágót? mert a braun cruzer 3-hoz van szakállvágó és 19k a media marktban
bár én kezdő vagyok a témában... eddig pengét használtam :D

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#78) Digital válasza Old Death (#77) üzenetére


Digital
addikt

Az nem gond ha már a 2. napon látni lehet a borostát,de az viszont érdekel hogy úgy le tudja vágni mint a penge? Ami még számítana az a cserélendő cuccok ára,és mit bírnak ki? (itt a pengékre gondolok,igaz azt írtad még egy hete van ilyen szerkezeted!) Villanyborotvát szeretnék,hajvágóm az már van vagy 5 éve,nagyon szeretem!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#79) Digital


Digital
addikt

pörgessük fel a topikot,ki kellene találnom mit kérjek karácsonyra (leginkább semmit,csak legyen már vége...)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#80) Den válasza Digital (#79) üzenetére


Den
veterán

remingtont vegyél. olcsóbb és jobb mint a phillips. braunom nem volt azt nem tudom, de szvsz nem lehet annyival jobb amennyivel drágáb, mert a remington is majdnem tökéletes

www.simson4t.hu

(#81) Den válasza Digital (#78) üzenetére


Den
veterán

penge, fólia sokat bír, nagyon sokat

www.simson4t.hu

(#82) Digital válasza Den (#80) üzenetére


Digital
addikt

egy haverom is remingtont ajánlott,de én nem igazán ismerem! Majd körbenézek a piacon!
Megelőztél :))

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#83) Den válasza MasOyama (#62) üzenetére


Den
veterán

panasonic

www.simson4t.hu

(#84) Den válasza Digital (#82) üzenetére


Den
veterán

járulékos költségek nincsennek, sőtt spórolsz a habon :)
nekem volt egy philipsem tíz évig használtam az origi fóliával és késsel. a kés az úgy van kialakítva hogy önélező (remingtonban is). a fóliát talán a philipsben már cserélni kellett volna de tönkrement a szakávágója meg hámlott a burklata és így kicseréltem.

a forgókésesből elegem volt nyáron használhatatlan, izzadt bőrön rémálom, élve megnyúz.
draun drága volt, maradt a remington és a panasonic, végül remington lett. a panát egy miatt sajnálom, az a vízállóság. szinte lehetetlen a nem vízálló borotvákat tökéletesen kitisztítani.

a philipsem az akkor kapható legdrágább volt. én azt mondom nem éri meg ilyen drága borotvát venni. 10k körül érdemes maradni.

www.simson4t.hu

(#85) Digital válasza Den (#84) üzenetére


Digital
addikt

A forgókéses az melyik konstrukció? Az a 3 körös amit a philips használ,vagy az aminek az élén van a vágószerkezete? Láma vagyok a témában :B

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#86) Old Death válasza Digital (#78) üzenetére


Old Death
senior tag

Den ajánlott egy jó szerkezetet
viszont azt elmondhatom, hogy a nem vág ugyanúgy mint a penge...
alkatrészárakat nem tudom... amit bír: vízzel mosható :D

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#87) lorcsi válasza csibor (#73) üzenetére


lorcsi
veterán

azzal mennyi idő lenne? max

(#88) MasOyama válasza Den (#83) üzenetére


MasOyama
őstag

Panasonic ES8043 Ezt néztem ki, ez jó lehet?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#89) arpeen2


arpeen2
senior tag

Én most karácsonyra gondolkoztam egy villanyos borotvába de a topicot elolvasva már nem is akarom annyira, pedig évek óta akartam már. De jobb is hogy ezt látom mert nem bírom a kinlódást. Ráadásul pengével 5 perc alatt megvagyok, ezzel meg jóval többet kell szöszmötölni. Namármost reggel mikor az ember amúgy is késésben van +10 perc is igen sokat számít.

(#90) Den válasza Digital (#85) üzenetére


Den
veterán

a pilipsz féle azokban a kis kerek izékben forognak a kések
a másik a rezgőkéses, ott a rács alatt oda vissza rezeg a késtartó amin a rácsra merőleges tárcsa alaku kések vannak

szvsz ez utóbbi hatékonyabb, és mivel kisebb felületen érintkezik mint a forgókéses, nem tapad annyira nyáron nyirkos bőrön. meg nem tép mikor elkezd merülni az akku.

www.simson4t.hu

(#91) Den válasza MasOyama (#88) üzenetére


Den
veterán

pont ilyet most nem találok, de ahogy nézem az es80xx-ek mind 13k rezgésszámúak, az meg nagyon jó. minnél nagyobb a rezgésszám annál jobban vág és annál kevésbé gyötri a bőrt.

www.simson4t.hu

(#92) 5549


5549
csendes tag

hello
na én végigolvastam néhány hasonló fórumot, és mivel nagyon érzékeny a bőröm, meg mert a philishave-ről több rosszat hallottam mint jót az ismerősöktől, így megért bennem az elhatározás hogy veszek egy braunt.
Viszont a probléma az hogy milyet???
mert én kinéztem magamnak a freeglider nevű készüléket, ami nagyon szép és jó, csak 33k, viszont az egyik legújabb vraun borotva a cruzer meg csak 18...na most elgondolkozom hogy melyik is éri meg jobban, mert hogy mindkettő viszonylag új, és az a kérdés hogy megéri-e a freegliderben hogy beépített arcszeszadagolót tartalmaz????
vagy technológiailag ugyanolyan jó-e a cruzer mint a freeglider????met sztem a freegliderben csak az 15ezer HUF hogy van benne az a szaros arcszeszadagoló...
szóval ha tud valaki valamit arról, hogy technikailag melyik a jobb, és melyik éri meg jobban, az szóljon köszi!!!

(#93) 5549


5549
csendes tag

vagy inkább Flex XP II. 5770????

(#94) Den válasza 5549 (#92) üzenetére


Den
veterán

az olcsbbat vedd. már tíz éve is tudtak jó elektromos borotvát csinálni, ergo ma sem csinál rosszat a braun, ha nem a legdrágáb modelje akkr se.

a beépítet arcszesz adagoló szvsz egy fillér pluszt nem ér, kb 5 másodperc míg borotválkozás után magadra kened az arcszeszt ezt tudod megspórolni.

www.simson4t.hu

(#95) borka


borka
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A barátomnak keresek karácsonyi ajándékot. Van valakinek tapasztalata a Philips HQ 7742 (Cool skin) borotvával kapcsolatosan? Vagy van valakinek ötlete, hogy melyik elektromos borotvát érdemes megvenni?

Köszönöm

(#96) Den válasza borka (#95) üzenetére


Den
veterán

gyakorlatilag erről szól a topic, javaslom fusd végig :)

www.simson4t.hu

(#97) True Tibor válasza Integra (#51) üzenetére


True Tibor
csendes tag

Integra! meg tudnád mondani mitől olyan jó az a flex integral rendszer???
tényleg érdekel, mert ha van mögötte valami ''hihető'' magyarázat, akkor szerintem én is olyat veszek (de viszont fölösbe nem akarok kidobni 20k-t)

imádom a focit

(#98) luciferc válasza MasOyama (#88) üzenetére


luciferc
őstag

na, megvetted? én is ezzel szemezek

(#99) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

No akkor ide is beírom. Van valakinek tapasztalata a braun cruzer 3 nevű masinával kapcsolatban? Még sose volt villanyborotvám, de most egy ilyen beszerzésén gondolkodom.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#100) róland


róland
veterán

Balea eldobható borotva 5 db/csomag = 250-300 forint. DM saját terméke. Szvsz sokkal jobb, mint a márkás cuccok. Volt annó Gillett Sensor-om (sőt az Exell változata is), Wilkinson Diamond FX-em, de nyomába sem értek/érnek ennek a jó kis olcsó Baleanak. (Szükséghelyzetben vettem ezt, mert ottragadtam vaalhol borotva nélkül és ez volt a legolcsóbb a boltban. De azóta ezt a márkát használom.)

Hagyományos penge százszor jobb bármely villanyborotvánál. Kis megszokással 8-10 perc alatt végzel ha pengét használsz, míg villannyal minimum 15 perced megy rá a borotválkozásra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.