Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Munyi válasza Integra (#594) üzenetére


Munyi
csendes tag

Ez bizony igy van. A Panának semmi technokrata filingje nincs, rusnyább is a Braunnál. De össze van azért rakva rendesen. A csak aksis üzemmód valóban furi, de eddig nem zavaró.

(#602) viraga válasza Munyi (#600) üzenetére


viraga
tag

hmm. Értem. Mondjuk mikor haboztam, kézzel elég sokáig ''kenegettem'', hogy a szőrszálakat jól magába foglalja a hab, és ne csak a felszínen legyen, de ezek szerint jobb lett volna pamaccsal. Na mind1, most már mindenképp ki akarom próbálni normális villannyal.

(#603) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Tanácsot kérnék! 10 éve borotválkozom (3) pengés gilettel. Jó pár éve kipróbáltam egy philips körkéses borotvát. Elég alap volt, ~10k, kábel nélküli. Gyakorlatilag széttrancsírozta az amúgy is érzékeny bőrömet és át kellett mennem még pengéssel is :((( Akkor használtam körkésest először és utoljára.
Gondolkozok rezgőkésesen. Elég érzékeny a bőröm, gyakorlatilag csak forró zuhany után tudok sérülések nélkűl borotválkozni. 10k alatt szeretném megúszni a dolgot. Asszem a braun legalapabb borotvája, ha akciós az osanba olyan 6k körűl lehet. Érdemes ezzel kezdenem, vagy többet kell rászánnom, vagy melyik típus az, amelyikre már rá lehet fogni, hogy alapos, kíméli a bőrt. Ilyen pajesz meg szakálvágó nem érdekel...

(#604) _stick_ válasza _stick_ (#603) üzenetére


_stick_
őstag

up

(#605) Janoska26 válasza _stick_ (#603) üzenetére


Janoska26
addikt

nekem philips van körkéses, nem egy nagy kategóriás, olyan 20 ropi körül volt asszem, na lényeg, kicsit nekem is megviseli a pofimat, de ez is olyan mint a pengés, előtte nem árt az orcát rendesen megpuhítani, én zuhanyzás után szoktam mindíg akkor jól megpuhul a szőr is oszt jóvan :DD

(#606) viraga válasza _stick_ (#603) üzenetére


viraga
tag

Bőr(egyén)függő, kinek mi jön be. Mindenféle borotvára igaz, hogy kell kis idő, míg megszokja az ember bőre. Ezt a philipsek használati utasításában le is szokták írni, hogy 2-3 hétig lehet, h erősen irritál, de általában annyi idő letelte után visszaáll a normális állapot. Akinek 2-3 hét után is rossz, az nem tud azzal a típussal borotválkozni. (Direkt nem márkát írok, hanem típust, tehát lehet, h egy másik Philips jó lenne neked.) Szóval nem szabad első alkalom után feladni. Meg kell tanulni adott borotvát használni, úgy, mint bármi mást is. Ha érzékeny a bőröd, akkor próbáld minél kevésbé hozzányomni az arcodhoz a borotvát. "Hagyd, h a borotva dolgozzon, és ne te!" Jó borotvának le kell vinnie a szőrt úgy is, h éppen csak hozzáérinted a bőrödhöz a fejet, de egyáltalán nem nyomod rá. Persze így kicsit hosszabbra hagyja meg, de ebben kompromisszumot kell kötni sajnos, ha nagyon érzékeny az ember bőre. Próbálj minél kevesebb mozdulattal borotválkozni! Ne tologasd a borotvát feleslegesen, ha csak sokadjára viszi le a szőrt, akkor addigra lehántottad a bőrt is az arcodról. Hiszem, h megfelelő borotvának max 2-3 húzással le kell vinnie a szőrt. Ellenkező esetben ássák el magukat a gyártók. Apám 20 éves orosz borotvája mindenféle szakállt levitt elsőre... (3 rezgőkése volt, mind3 olyasmi, mint a komolyabb braunokon az a középső rács.) Általában a Braunok sztem jobbak érzékeny bőrre, mint a Philipsek, de ha Braun, akkor ne sima egyszitásat válassz. Azok nem képesek túl sokra, optimálisnál kicsit hosszabb szőrt már nem visznek le, csak ha pajeszvágóval előbb rövidre nyírod (vagy akkor se :(( ), de az plusz irritáció. Éppen ezért a CruZerről is lebeszélnélek (azok is csak 1 szitával rendelkeznek. Viszont jól néznek ki, néhány embernek ez a fő szempont. :D ). Pajeszvágó minden borotván van. Braunok közül a legolcsóbb a 3710-es, amit sztem már érdemes kipróbálni. 2x nyírórendszerű: szita + "rács". Akku nincs benne, de ez részben előny, mert nem fog elromlani benne. Akciósan 6000 Ft, több helyen is láttam annyiért. Kombicsomag (szita+kés) ugyanennyiért volt hozzá, ami azért kicsit :((( . Sztem ez a típus (bár még nem próbáltam) alapos és kíméletes is. Ennyi pénzért megér egy próbát, ha most kezdenél újból elektromossal, akkor sokkal többet nem érdemes rákölteni, mert ha cancel a dolog, akkor nagyon bosszantó lesz. Jókat írnak még az érzékeny bőr nedves/habos borotválásáról is, de ehhez vízálló készülék kell. A 3710 nem az. A legolcsóbb normális vízálló braun (4815) 12-13k körül van, olcsóbban csak akciósan. Én első körben a régi philipsel tennék még 1 próbát óvatosan.

(#607) _stick_ válasza viraga (#606) üzenetére


_stick_
őstag

Pont az utóbbi hozzászólásomnál vettem elő a philipset (5812), azóta 3x használtam. Pont a kritériumaimnak nem felel meg: kb 3x annyi ideig tartott, mintha pengéssel vágtam volna: elsősorban, szeretném megtakarítani magamnak pancsolást és nem kötni a borotválkozást zuhanyzáshoz. Valóban írták, hogy kell egy kis idő a megszokáshoz, de azon már jócskán túl vagyok. Az arcomról jól leviszi a szőrt, hogy nem nyomom rá (ahogy írtad), a bajok a nyakamon vannak, mert ahhoz, hogy dolgozzon nagyon rá kell nyomon és mire végzek, az eredmény 70%-os és tiszta piros lesz, ráadásul még pengéssel is át kell menyjek rajta...Egyértelműen kijelenthetem, hogy a körkéses nekem nem vállta be. :( (próbálom eladni ha valaki érdekel :B) Házunk alatt van egy szépség ápolásos bolt, ahol elég sok borotva van, lenézek mit tudnak mondani és alszok még rá egy párat. ;)

(#608) viraga válasza _stick_ (#607) üzenetére


viraga
tag

Igen, a nyak mindenkinél a legkritikusabb rész. Én úgy szoktam, h ahol nem boldogul a borotva, nem is kínozom magam, hanem meghagyom, és leszedem pengével. Csak ez kicsit nonsense, ennyit sz@rakodni egy borotválkozással... Azt a szépségápolás-boltot leírhatnád, hol van, mert én hiába voltam már elég sok helyen borotva ügyben szétnézni, valódi választék sehol nincs. Braun 4000-ek, 5000-ek közül mindenhol ugyanaz a 3 van kb (a lehetséges 8ból) :(((

Elvileg nyílik egy új Szaturnusz októberben, a dunna plázában, azt szeretném még megvárni, hátha lesz vmi jó nyitási akció. Csak: már október van, és még mindig az van a weblapon, h "októbertől". Másrészt olyan majmok az üzletek, h csak karácsonykor bírnak borotvát akciózni, ill reklámozni, szóval nyitáskor lehet, h semmi jó nem lesz említett helyen. Nem tudom, h gondolkoznak ezek... mintha a szőr csak decemberben nőne...

(#609) WiZARD


WiZARD
addikt

egy 6852-es philipset használok kb 4 éve.
vajon mennyivel érnék el jobb/gyorsabb/simább eredményt egy aktuális csúcsmodellel? (9190/70/60(cc), vagy arcitec) tudom itthon k.drága, de ebayen nézegettem, postával együtt megvan 30-45ezer forintból...

egyáltalán mennyit ér a tisztító rendszer? eddig jól megvoltam nélküle...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#610) WiZARD válasza WiZARD (#609) üzenetére


WiZARD
addikt

hmm most nézem, usából 9160 még olcsóbb lenne. (75$ (13ezer ft) + szállítás szóval 20 körül megvan imho)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#611) viraga válasza WiZARD (#610) üzenetére


viraga
tag

4 év még nem olyan sok idő, ha meg vagy elégedve az eredménnyel sztem ne cseréld le. Philipset nem ismerem, de azt többen írták már, hogy az aktuális legdrágább borotva inkább csalódást okozott.

(#612) WiZARD válasza viraga (#611) üzenetére


WiZARD
addikt

naja.
bár nagyon gondolkozok rajta. 75 a borotva, 30 a szállítás.
18ezer forintból megvan. (ha kettőt veszek akkor olcsóbban is, mert kevesebb a szállítás, és faternak karácsonyra lehet hogy veszek egyet)

viszont mi miatt bizonytalan vagyok, az hogy ezek nem teljesen újak, hanem "refurbished" cuccok (miután rendesen elolvastam ebayes leírást akkor vettem észre). azaz gyár által kijavított/felújított/visszavett cuccok. ide tartozik ami szépséghibás, vagy sérült a csomagolása, vagy valaki megvette és nem tetszett és 2 nap után visszavitte, vagy hibás volt gariban újat adtak, ezt meg megjavították....
elvileg ezekben akkut/pengét cserélik, és olyanok mint az új, és gari is van rájuk (igaz csak 3 hónap)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#613) viraga válasza WiZARD (#612) üzenetére


viraga
tag

Igen, épp kérdezni is akartam, h jól megnézted-e azt az aukciót, és ez tényleg a végleges ár-e, vagy esetleg még megy a licit. Nagyon olcsónak tűnt, még akkor is, ha hozzáveszem, h Mo-on mennyire pofátlan gané módon (már elnézést) magasan van tartva bizonyos termékek (pl villanyborotva) ára.

Nem merek semmit mondani, kockázatos a dolog. Biztos van köztük, aminek tényleg csak a csomagolása sérült, és egy ilyet örömmel megvesz az ember akciósan, viszont amit visszavittek bármilyen okból, azt kevésbé. És ha itt küldenek mindent vegyesen, akkor lutri. Nemsoká nyit ez a mega-giga-ultra saturn (okt 25.), én azt még megvárom, hátha lesz vmi hasonlóan mega-giga-ultra akcije, a 3000 ft-os mobilon és mikrón kívül. Olcsóbb, nem high-end borotvák nincsenek az ebayen (hasonló sérült, visszavitt, stb)?
Az jutott még eszembe, h ezekhez a borotvákhoz milyen hálózati dugót adnak? Most nézem az ebayt, és másfajta a dugó. Ok, a borotvák igazodnak 110 és 220 V-hoz is, de vajon nem csak amcsis kábel van hozzájuk?

Tisztítóállomás (korábban írtad): ha eddig jól megvoltál nélküle, akkor vszínű ezután is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#614) WiZARD válasza viraga (#613) üzenetére


WiZARD
addikt

végleges árak, csak hát refurbished. (135$ körül van nem refurbished)
van "mindenféle", de ez anyira pofátlanul olcsó, hogy ennél olcsóbbat nem kerestem.
dugó az usa csatlakozós, de nem ügy venni hozzá adaptert (olyat ami formailag alakít át, feszültség az "nemszámít" hisz 110-240V amit tudnak ezek)

lehet hogy rákérdezek eladótó hogy írjon bővebben a borotvák "állapotáról", de mint hogy ő eladni akarja nem hiszem hogy bármi rosszat írna.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#615) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Hali!
Én is szeretnék villanyborotvát venni, csak sajnos nem tudom hogy nekem melyik lenne a jobb. (körkéses, vagy rezgős).
Nemnagyon szeretnék 20 ezreket, de még 10 ezret sem kidobni az ablakon.
Esetleg vegyek elöször egy olcsó gagyi trion 3 körkéseset és ha azt jónak látom akkor beruházzak egy drágábbra? A kényes terület ugyis a nyaki rész nálam ez tuti.
Ti hogy csináltátok az első kiválasztását?
Esetleg kipróbáltátok valahol mindkettőt?

ˣ

(#616) WiZARD válasza tuzpenge (#615) üzenetére


WiZARD
addikt

nehéz kérdés.
nyak a legtöbbeknél a problémás imho.
ha kipróbálsz egy gagyit és nemjó az nem jelenti feltétlen azt hogy a drága is rossz lenne. (és fordítva is igaz lehet)
kipróbálni? hol? és azt utána kinek adják el? nem szívesen próbálnék/használnék más után borotvát...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#617) tuzpenge válasza WiZARD (#616) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát pont ez az!
Én is magamból indulok ki, és biztos meg nem vennék egy más által használt borotvát. Majdnem olyan mint a fogkefe(persze kis tulzással).
De pont ez a bajom nekem, hogy hogyan döntsek, mi alapján?
Van aki egyikre esküszik van aki a másikra. Teljesen egyénfüggö hogy kinek mi jön be.
Csak ha veszek 20 ezerért egy körkéseset és nem tudok vele megborotválkozni akkor kib*szott ideges leszek ám, és ezt akarom, akarnám elkerülni.
Nekem nem lényeg az hogy ha visszafelé húzom a kezem akor egyáltalán ne érezzem a szörszálakat(babapopsi). Ezt sima régi pengés gilettel sem tudom elérni, mivel nem tudom visszafelé húzni, mert majd be szarok ugy fáj.
A lényeg hogy egyenletesen vágja le, de azért normálisan, ne ugy mintha nullás géppel csinálnám.
Basszus nagyon nehéz a döntés.

ˣ

(#618) Cathfaern válasza tuzpenge (#617) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy rezgőkésessel sokkal nehezebb egyenletesen borotválni, mint körkésessel. Utóbbival ment gond nélkül elsőre is teljesen egyenletesre, utóbbival mindig foltos lett valahol. Igaz utóbbi jobban levitte, de ha neked is olyan arcod van, ami sima sose lesz már, akkor ez annyira nem számít sokat úgyse :)

(#619) WiZARD válasza tuzpenge (#617) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem nagyon bevált a philips körkéses (de igaz hogy sose próbáltam még braun féle rezgőkéses cuccot).
hagyományos borotvával csak visszafele húzva lett az igazi (babapopsi) de az meg "picit" tönkretette az arcom és mindig tök vörös volt....
ezzel ha gyorsan borotválkozok és sietek, akkor leszedi a nagyrészt, de nem lesz babapopsi, de ha ráérek és 3x áthúzom... (így is csak pár perc szóval nem vészes, de lehet fórumozás közben is :D) akkor babapopsi lesz, és nem megy tönkre a bőröm se tőle.

de tény hogy első pár héten nem bírta a bőröm, kellett egy kis idő hogy megszokja...

sajnos nagyon zsákbamacska az egész. ha lenne valami normális visszavásárlási garancia akkor biztos vagyok benne hogy sokkal többen, sokkal könnyebben vásárolnának.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#620) viraga válasza tuzpenge (#615) üzenetére


viraga
tag

Olcsó gagyit semmiképp ne! Az tuti ablakon kidobott pénz lesz, kb 3% esélyt látok rá, h azokat a vackokat akárki is használni tudja. Tudni kellene mennyire erős a szőröd, milyen irányban nő, és milyen gyakran borotválkozol. Illetve h fontos-e az akku v nem. Akksi nélküli borotva olcsóbb lesz, mint az azonos fejű akkus, viszont bizonyos "szint" felett csak akkusat kapsz. Általánosságban elmondható, h a villany akkor dolgozik jól, ha gyakran (naponta, kétnaponta - szőrnövekedés sebességétől függ) használja az ember. Olyan rezgőst, amin csak lyuggatott fólia van, nem ajánlanék. Ilyet használtam sok évig, és nem elég hatékony, ha kicsit hosszabb a szőr, már rövidre kell vágni előre. A körkéseseknél is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, h itt nincs az az alternatíva, mint a rezgősnél a kombinált fej. Szóval ezekkel naponta borotválkozni kell, vagy a pajeszvágóval előre dolgozni. És a bőrt is jobban igénybeveszik. És a legolcsóbb körkéses akku nélküli Philips kb 11-12 ezer Ft, a legolcsóbb már elfogadható Braun (szintén akku nélkül) 6k. Ez a Braun 3710-es. Ha most kezdenék villannyal, én ilyet vennék.

(#621) tuzpenge válasza viraga (#620) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát igen.....
A szöröm k*rva gyorsan nől. Max 3 naponta pengéssel is borotválkoznom kell, hogy ne legyen ősember kinézetem. A szöröm pedig sajna olyan erős mint a drótkötél. Jobbára szabályos irányban nől kivéve a nyakam egyik felét ahol is egy kicsit oldalra.
Egyik ismerősöm rezgőset használ, és azt monta hogy ő probálta a körkéses philipset még vagy 6-8 éve de neki semmit sem vitt le. (Mondjuk ezt azért nemhiszem).
Nekem nem baj ha csak hálózatról megy, mivel szerintem az azért jobb, mert ugy erősebb vagy ez hülyeség?
"Olyan rezgőst, amin csak lyuggatott fólia van, nem ajánlanék" Ez mit jelent és milyen van még?
Amugy köszönöm a hozzászólásokat, és ha van még esetleg használható információtok, segítségetek azt mondjátok el!

ˣ

(#622) viraga válasza tuzpenge (#621) üzenetére


viraga
tag

Aha. Általában a villanyok - a philipsek pedig talán különösen - azt szeretik/szeretnék, hogy a szőrszálaid a bőrödre merőlegesen álljanak. Ha hozzásimulnak a bőrhöz, akkor nehezen tudják levágni, mert pl nem mennek bele abba a lyuggatott fóliába, amit említettem. Ma az összes kapható rezgős villanyon van ilyen vágórész is, az egyszerűbbeken és a Braun Cruzereken csak ilyen van. Félkör profilú lyukacsos fémfólia. A szőrszál bemegy a lyukba (jó esetben), és a fólia alatt mozgó szintén félkör profilú rezgőkés (ami kések párhuzamos sorozata tképpen) levágja. Ha megnézel egy borotvát akkor érthető lesz ez. (Az újabb braunokon / panasonicokon nem sima kör alakú lyukak vannak a fólián, hanem méhsejt-szerű mintázat, állítólag az jobban elkapja a mindenféle irányban növő szálakat.) Ha csak ilyen van a borotvafejen, az nem túl jó. A kombinált fejeken van egy másik féle vágórész is, ez úgy néz ki, mint egy rács. Ez a hosszabb, és rakoncátlan szőrszálakat könnyen elkapja, mert nagyok rajta a nyílások. És elég erős is, sztem erősebb, mint a fólia, ezért az erős szőrrel is jobban megbírkózik. A drágább rezgős borotvákon 2 fólia van + 1 ilyen rács (középen). De ezek 12-től kezdődnek kb. Azért említettem a 3710es braunt, mert az nagyon olcsó, de nem biztos, h a drágább társai annyival jobb eredményt nyújtanak, mint amennyivel drágábbak. Ezen a 3710-esen egy fólia van + 1 rács. Az, h 2 fólia v 1, sztem nem olyan fontos. Az, h van-e rács, v nincs, az viszont igen. Nézz meg több borotvát olyan boltban, ahol ki vannak pakolva. A Philipseken nézd meg, mekkora nyílások vannak, amik a szőrt el kell, h kapják. És mekkora van azon a rácson a braunokon.
Akku: első pár évben előny, mert kényelmesebb úgy beretválkozni. 3-4 év alatt viszont elfárad, és inkább csak hálózatról fogod tudni használni a borotvát. A komolyabb borotvák ugyanolyan erősek akkuról, mint hálózatról, és ha csökken az akkukapacitás, és lassulna a borotva, akkor jeleznek, h töltsd fel, vagy esetleg nem is működnek tovább, csak ha feltöltöd. Szóval nem húzzák a szőrt.

Azért olvass vissza is, mert ezek már mind-mind le lettek írva korábban...

(#623) viraga válasza tuzpenge (#621) üzenetére


viraga
tag

"azt monta hogy ő probálta a körkéses philipset még vagy 6-8 éve de neki semmit sem vitt le. (Mondjuk ezt azért nemhiszem)."

Elhiheted, van olyan, h vkinek annyira nem fekszik adott rendszer, h kb semmit nem visz le. Azért a borotvák is fejlődtek, lehet, h most már van olyan Philips, amivel tudna borotválkozni az ismerősöd. Egyébként a Philips általában jobb a nagyon erős szőrre, én úgy tudom. Szóval lehet, h neked jó lenne az is. Azért írtam a braunt, mert az olcsóbb.

(#624) tuzpenge válasza viraga (#622) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm a válaszokat!
De így is nehéz ügy :)
Valamilyet ugyis veszek mert már nembirom a pengéset annyira huzza és fáj.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#625) viraga


viraga
tag

Na hát az új Saturnban borotva tekintetében semmi extra, nem volt semmi akciós. :((( Összességében a Pólusban lévő MM olcsóbb. Jó nagy átb*sz*s megy azért: szuper alciósan volt 3000 Ft-ért olcsó mobil, ami egyébként sem volt sokkal drágább. Gondolom volt belőle 100, max pár100 db. És kígyózó sorok a pénztárnál, óriási lapostévékkel a kocsin... Rengetegen voltak, nyomasztó tömeg. És úgy általában semmi extra, nézegettem még a fényképezők körül, 1-2 akciós, ami szinte mindig van ilyen helyen, a többinek az ára pedig enyhén szólva vicces, ismerve a mostani viszonyokat. Borotvákhoz a kellékek (szita, körkés) sem voltak olcsóbbak, mint máshol. Úgyh a Saturnnak egy nagy :(( Akciózzanak csak karácsonykor, a szőr úgyis csak akkor nő, és úgyis mindenki filipszet akar venni, mert a tévében is azt reklámozzák, úgyh csak azt kérünk.

[ Szerkesztve ]

(#626) <Tomek>


<Tomek>
csendes tag

Hello

villanyborotvát szeretnék venni és segítséget szeretnék kérni. Meguntam az állandó nedves borotválkozást meg néha nem ér rá az ember stb.
Lényeg a lényeg hogy e között a két borotva között vacilálok.

http://www.pixmania.com/hu/hu/450338/art/philips/hq7120-borotva.html

http://www.ebolt.hu/product101354.html

Aki esetleg tud vmi infót tapasztalatot az legyen szíves írjon

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#627) RAM


RAM
őstag

Próbálta már valaki?

Csak tisztán

(#628) tuzpenge válasza RAM (#627) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én nem.
De valószínüleg ezt nem is fogom. Valahogy nemhiszek ezekben a topshop-os cuccokban :D

ˣ

(#629) AMD Power


AMD Power
titán

Nemsokára már egy éve ,hogy egy Braun CruZer 3-t használok. Nagyon jó kis gép.

(#630) RAM válasza AMD Power (#629) üzenetére


RAM
őstag

a tv shoppos meg annál is jobb lehet

Csak tisztán

(#631) Integra válasza RAM (#627) üzenetére


Integra
titán

ez túl szép hogy igaz legyen:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#632) RAM válasza Integra (#631) üzenetére


RAM
őstag

ha valaki bevállalná... :)

Csak tisztán

(#633) Integra válasza RAM (#632) üzenetére


Integra
titán

az biztos nem én leszek:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#634) v.tom


v.tom
őstag

Nos egy biztos! Volt már Braun borotvám(igaz kicsit régebbi mert fateromtó "örököltem"), és jelenleg Philips körkéses van. A Philips szerintem nagyságrendekkel kényelmesebb és jobban os borotvál.

Ezt most aztán megmondtam.

(#635) viraga válasza RAM (#627) üzenetére


viraga
tag

Szvsz az 1700 Ft-os Dyras és hasonló borotvák színvonala, csak most szuperakciósan mindössze 7000 Ft. A 7000-ből gondolom 1000 Ft a borotva, 500 Ft a szőrnyíró, a maradék a reklám előállítási költsége, weblapfenntartás, tv-s reklámidő :DDD

Egyébként tényleg működik, ahogy a reklámban is láthatjátok: csontpucér arcbőrt kifogástalanul borotvál, sőt, a borotvahabot is le tudod vele szedni az arcodról. :C

(#636) v.tom válasza viraga (#635) üzenetére


v.tom
őstag

:))
Jogos. Ha van borostás azt arcbőröstől szedi le :)

(#637) RAM válasza viraga (#635) üzenetére


RAM
őstag

pénzvisszafizetési gari van, most tényleg ha valaki kipróbálná ossza már meg a tapasztalatait...

Csak tisztán

(#638) ftc


ftc
nagyúr

Lehet meg kell válnom jo kis Philips HQ 8894-től....aquagenic-es

Nem tud a nyakam hozzászokni :F s zat nem szereti mikor csak kis szőrök vanank azaz reggeli borotkást...tiszta piros leszek tőle...

(#639) Zewa válasza RAM (#637) üzenetére


Zewa
senior tag

Te könynen bepalizható vagy:) "Forradalmi technólógia" - a nagy sz@rt. Más hol is láttam már ezt a fajta felépítést. Van akinél bejön van akinél nem.
Én taléálkoztam már egy-két ien TV Shopos cucccal és emg kell mondjam . JÓ nagy szar volt! Nem olyan mint amia reklélámból lejött.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#640) RAM válasza Zewa (#639) üzenetére


RAM
őstag

víz alatt is használható --> most vagy kurvajó vagy a szőrt úgyse viszi

amúgy nálam a philips hair clipper 600 series már nem is műxik.. tönkre ment
Braun villanyborotva után is maradnak szőrszálak, amit utána kézivel lehúzok..

Csak tisztán

(#641) luciferk válasza RAM (#637) üzenetére


luciferk
senior tag

Miért nem próbálod te ki? ;)

(#642) RAM válasza luciferk (#641) üzenetére


RAM
őstag

van jó pár csip-csup amit be kéne szereznem,
prioritásban most nem ez az első..

Csak tisztán

(#643) viraga válasza RAM (#640) üzenetére


viraga
tag

Nem értem, mit hülyéskedtek ezzel. A corában nov 2-től 18-ig érvényes katalógusban a Braun 3710 (amit már többször említettem, pár embernek biztos elege van már belőle :B ) 5000 Ft. Nem akksis, és nem vízálló, de az legalább borotva, ár/érték arányban kb a legjobb jelenleg. Szvsz. Sose vennék tv-shoppos hülyeséget. Azért mert elromlott egy hajnyíró, nem veszel philips villanyborotvát? Mennyi idő alatt romlott el, vagy milyen körülmények között? Az én Philips hajnyíróm (pedig nagyon olcsó volt) működik 5 éve kifogástalanul, mégis Braun borotvát vettem, nem Philipset. Braun borotva otthagy szálakat... A philips is otthagy, ez a tv shoppos meg a kezemet rá hogy kétszer annyit otthagy.

(#644) dshk válasza viraga (#643) üzenetére


dshk
aktív tag

Aki most kezd használni villanyborotvát, az jó ha tudja, hogy van villanyborotválkozás előtti arcszesz. Az a feladata, hogy kimerevíti a szőröket. Ezáltal gyorsabb is és kímélőbb is a borotválkozás. Csak a Barbon-t ismerem, mintha rémlene egy másik márka is de nem vált be. Soknapos szőr azzal se jön le, ilyenkor először a pajeszvágó részével kell rövidebbre nyírni.

Vizes borotválkozást nem értem miért próbálja valaki, fából vaskarika. Azon kívül hogy nem működik, borotválkozás után úgyis kell mosakodni, minek előtte is?

[ Szerkesztve ]

(#645) WiZARD


WiZARD
addikt

én végül rászántam magam, és karácsonyra kapok egy acitec 1050es borotvát én is, meg faternak is veszek egyet.
kiváncsi leszek mennyire jön be. (mindkettőnknek philips van most is, nekem kb 5éve, az övé meg 6-7 éves)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#646) viraga válasza dshk (#644) üzenetére


viraga
tag

Hátööö... borotválkozás előtti szeszt kaptam kölcsön kipróbálásra, de még nem használtam. Nemrég vettem borotvát, még nem használom annyi ideje, h a tapasztalataimat leírjam, de azt már ideírom akkor elöljáróban, h nedvesen használom, és eddig szuper. És nekem működik.

(#647) Rent


Rent
senior tag

hali, philips hq8100 illetve 8150. ezt a kettot neztem ki. eros arcszorzetem van, illetve picit erzekeny borom. melyiket ajanlanatok?? esetleg nem tudjatok, hogy mennyi hozza a fej? ugy tudom 2 evente cserelni kell. media marktban ugy lattam, hogy 4990ft 1fej, ebbol 3 kell. ez igy azert huzos lenne 15k-ert cserelni majd hozza, mikor alapbol 35 illetve 40k a ket borotva.

varom valaszaitokat, esetleg tapasztalaitokat. :)

(#648) viduka válasza Zsoss (#576) üzenetére


viduka
újonc

Sziasztok!
Én is borotva vásárlás előtt vagyok. Most már Braun borotva vásárlás előtt (:
Azért Zsoss hozzászólására válaszolok mert aszondja hogy a Braun 7765 sync pro nem mosható. Igaz lehet ez??? mert ugye alsóbb kategóriások is moshatók, meg ennek a 7785 változatának meg van mosókádja(clean and renew(: ) abba nem ázik? Mert pont ezt néztem ki magamnak.
Segítsetek :Y

(#649) viraga válasza WiZARD (#645) üzenetére


viraga
tag

Kíváncsian várom a fejleményeket! Majd számolj be! Azért a Philipsnek nagyon drága borotvájáról van szó, nem hiszem, h sok lenne a selejtes darab ebből a fajtából. Szóval lehet, h csak csomagolássérült lesz, vagy ilyesmi. És az tök jó. ;)

(#650) WiZARD válasza viraga (#649) üzenetére


WiZARD
addikt

??

végül nem refurbished borotva lesz, hanem hibátlan (legalábbis remélem hogy hibátlanok lesznek)
25 ezer forint körül jön ki darabja. remélem nem vámolják meg...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.