Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Zamma


Zamma
őstag

Nah'szóval!

Én is vettem egy Braun SyncroPro 7765-öt, köszönöm mindenkinek a hozzászólását ebben a témában. Érdemes körülnézni árban, mert a fukaros helyen is Pesten 3e forinttal olcsóbb mint Budán... így 34 950 volt. Az eboltban ugyanez 31 040, de várni kell rá kb 3-4 munkanapot...
A borotva egyszerűen fantasztikus, 10 éve nem borotválkoztam ''rendesen'' csak borostavágóval/hajvágóval. A bőröm nagyon érzékeny, de mitsem ártott neki a borotválkozás! :))
Tudom mindenkinek ajánlani!

(#552) TokLac válasza Integra (#547) üzenetére


TokLac
senior tag

Így van! Ami nagyon makacs arra rátolom a pajeszvágót! :DDD

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#553) Taybor


Taybor
tag

Helo!
Én is most fogok egy braun contour bortvát venni csak azt nem tudom hogy melyiket. Az 5874es és a 5875ös között mi a különbség? az 5874es fekete és jobban néz ki de olcsóbb is.
Amúgy ti hol vettétek vagy hol ajánlatos venni? Én az eboltban néztem ott a legolcsobb viszont ott ha jol láttam nincs 5874.

(#554) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

Koleszba nekem is kell majd egy villanyborotva (Nem lesz kedvem folyton borotvahabot hurcolászni). Milyen márkát ajánlotok? Mikre kell figyelni villanyborotva vásárlásánál? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#555) AMD Power válasza D4rkm4n (#554) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a Braun bejött.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#556) Integra válasza D4rkm4n (#554) üzenetére


Integra
titán

braun mindenképp
a kérdés hogy mennyit akarsz kiadni érte

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#557) joshua7


joshua7
veterán

Nekem van/volt már körkéses (Philips hq5812) és rezgős is (Braun 1775 nem a legdrágább :) ), de igazából egyik fajta sem tetszik. Baromi érzékeny a bőröm és mind a 2 kikezdi, igaz a Braun talán kevésbé.
A kérdésem: egy 30-40k-s Braun-nál ugyanez lenne vagy van azokban vmi technológia vagy akármi, ami miatt jobb lenne a helyzet?
Pengével régen borotválkoztam, az nagyon gázos volt mindig is... De most gondolkodom ezen az 5 pengés Gillette cuccon. :)

Semper Fi

(#558) D4rkm4n válasza Integra (#556) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazából nem vagyok tisztában az árakkal. Kb. mennyibe fáj egy Braun? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#559) Integra válasza D4rkm4n (#558) üzenetére


Integra
titán

picit olvasd vissza a topicot, hamar képbe kerülsz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#560) D4rkm4n válasza Integra (#559) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hát, nem ennyire gondoltam! [link] :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#561) Munyi


Munyi
csendes tag

Érzékeny börüek próbálják ki a borotvahabos-krémes villanyborotválkozást, feltéve ha vizzel mostható készülékük van. Nekem tökéletesen bevált. Semmi pirosodás-kipattogzás stb., és penge szintü (babapopsi) borotválást eredményez.

(#562) cardplayer


cardplayer
csendes tag

sziasztok!

több évig pengével borotválkoztam! az elején elvéreztem :) de hamar megszokta a bőröm! vettem tavaly az egyik bevásárlóközpontban egy ilyen 10 rongy alatti philips gépet, gondoltam kipróbálom! 4 nap után azt is megszokta a ''képem'' ! :) nem hinném h jobban kímélné a bőrt mert ahhoz h teljesen leszedje többször át kell egy helyen huzni... ebből kifolyólag sokkal nem gyorsabb!
a villanyt azoknak ajánlanám akik majdnem minden reggel használják mert akkor talán gyorsabb viszont több napos borostával már kész idegbaj!

nade kérdésem is van! egy olyan philips gép amelyik 3x drágább mint a másik, 3x jobb is? hogy látjátok?

(#563) Integra válasza cardplayer (#562) üzenetére


Integra
titán

a filipsz nem is tudja megcsinálni, mert a kések miatt ez nem megy
a braunok az egyhetest is simán viszik a teljesen más késelrendezés miatt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#564) Cathfaern válasza Integra (#563) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm furcsa, de nekem pont ellenkező tapasztalatom van. Philips elvitte nekem 4-5 napost is, igaz többször át kellett menni rajtra. De Braun 3 napost se. Vagyis lehet vitte volna, de az arcommal együtt, így inkább nem erőltettem :)

(#565) Integra válasza Cathfaern (#564) üzenetére


Integra
titán

braunnál se mindegy, ezt kihagytam, szkuzi, az egy szitásokkal én se próbálkoznék az biztos:)
csak azok amik felx integral és felfelé típusok

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#566) cardplayer válasza Integra (#565) üzenetére


cardplayer
csendes tag

integra:
milyen Braunod van? melyik tipus? ...csak azért mert esetleg utánanéznék! mennyi ideje használod?

(#567) Integra válasza cardplayer (#566) üzenetére


Integra
titán

flex integral
aminek nemtom mi a mostani neve, de a vágófej nem változott semmit.
de pár srác itt már megvette ennek az utódját, picit olvass vissza. olyan 20k körül van most az ára.
én ca 10 éve ezt használom.
majd szeretnék 360 complete vagy syncro-ra cserélni, de bitang drágák még.. sajnos:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#568) Traxx válasza Zamma (#549) üzenetére


Traxx
őstag

Szia!

Sajna csa későn láttam a kérdésedet, bocsi. Szóval, Nyíregyházán vettem az 5874-est a Product-ban. Mindennapos borotválkozással olyan másfél-2 hetet bír az akksi :C

Továbbra is jó cucc. Grat a Braunodhoz!

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#569) Muton


Muton
addikt

hello!

én is borotvát akarok upgrade-elni, 3 késes philipsről. három versenyző volt, de az HQ 8100 kisesett az előző philips alapján
maradt a 7765 és az 5874. ha jól fogtam, a kettő között kb annyi a lényegi különbség, h a 7765 feje rezeg.

kérdés:
a borotválás hatékonyságát ez tényleg növeli, vagy csak markating?
érzékeny bőr el tudja viselni ezt a vibráló megoldást (ha az ember nem használ utána gélt - a szaga miatt :DDD) ?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#570) ViktorButche


ViktorButche
csendes tag

Sziasztok!

Leírom én is a borotvás tapasztalataimat :)
Amióta borotválkozom azóta egy Braun 5414-est használtam, és mivel csak ezt használtam nem volt más márkával kapcsolatos összehasonlítási alapom. Jópár év után döntöttem a lecserélése mellett, igazából csakis azért, mert már elég idős, és vágytam valami újabbra. Hosszas töprengés után a Philips három körkésesek közül vettem meg egyet (HQ7240). Részemről ez hatalmas hiba volt és nagyon nagy csalódás :( :W Rájöttem, hogy hiába néz ki valami jól, hiába írják rá a sok blabla marketing szöveget, semmit sem ér az egész, ha a régivel 3 perc alatt letudtam az egész borotválkozást, ráadásul teljesen simára vitte a búrám, ez pedig negyed óra alatt sem szedi le úgy, ahogy a másik... Nem is beszélve a pofanyúzásról, amiről itt már többen írtak. (Azon is meglepődtem, hogy még a Mach3 sem vitte le úgy a szőrt, mint a régi Braunom :D ) Szóval nekem nem vált be, visszatérek a Braunhoz, már meg is rendeltem egy 4875-öst, remélem lesz olyan jó mint a régi, amit visszasírok :)

(#571) TokLac válasza ViktorButche (#570) üzenetére


TokLac
senior tag

Nagy tanulság! Nekem is volt 3 körkéses phillipsem, és nem volt az igazi. A háromszoros nyíró rendszerű cikk-cakk rostás braun a csúcs! Imádom!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#572) Muton válasza Muton (#569) üzenetére


Muton
addikt

megvettem a 7765-öst. remélem egy jó döntést fog igazolni a közeljövőben :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#573) cardplayer


cardplayer
csendes tag

sziasztok!

gondoltam ma reggel kipróbálom mit kezd az egynapos borostámmal apám 100 éves braunja! meglepett mert viszonylag jól ÉS GYORSAN dolgozott csak egy dolgot nem értettem... mért van az h utána pár percig égette a bőrömet? mert nem vagyok szokva hozzá?

(#574) TokLac válasza cardplayer (#573) üzenetére


TokLac
senior tag

Ezt is szokni kell így van! 2-3hét álltalában. Utánna ajánlatos arcszeszt is használni. Legjobb a Nivea alkohol mentes balsam. Az elektromos borotva is hántja a hámréteget, de nem annyira mint egy hagyományos borotva.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#575) ftc


ftc
nagyúr

Nekem egy Philips HQ 8894-s borotvám van. Egyszerüen imádom.Ha van időm akkor soft modban használom ugy 5-6 perc a borotválkozás,de normalon 2 min alatt is végzek.Igaz mintha ott durvábbra hagyná a dolgokat

(#576) Zsoss


Zsoss
csendes tag

Én már kivagyok...
Tipikus: minnél több infót szerzek, annál nehezebb dönteni...

Szal:3körkéses Philipset használok, csak az már elkopott.
Kell valami.
Frankó erős és sűrű, gyorsan növő sörtém van,cserébe kissé érzékeny bőröm ;)

Volt szerencsém kipróbálni két komolyabb típust és most olyan helyen dolgozom, hogy nézegethetek-összehasonlítgathatok(szép szó)pár borotvát.

Braun 7765 sync pro: 30000 Ft
két kés+középső nyíró(háromkésesnek is mondjátok),smart foil lyuk-szita rendszer,vibráló vágófej,akku+háló.
+:jól vág,alig húz, gyorsan borotvál !
- :Pök simára ez sem vág, ha tovább riszálom akkor sem. Valaki írt babapopsi effektust: az én képemen nem ! Hangos! Attól féltem felébred a gyerek. Ez a vibráció nem jött be nekem,lehet szokni kellene, de szerintem semmit nem ér és zavaró.Főleg orr alatt :)
Nehéz mint állat, és tök egyenes, az erős szőrzet miatti hosszú borotválkozásnál kényelmetlen és fárasztó. És vastag durung, lapátkezűek előnyben ! Ja és ez a modell pont nem mosható.

Philips Hq 8894 Sensotec 8, 30000 Ft
3 körkés lyukak és rések, valami új rendszer, de még nem a speedy XL.
Flexi fej
+: Mosható.Csendes !!! Aaahh ! .Nem vibrál, nyugodt. Kicsit könnyebb és a fogása sokkal jobb(nekem), a döntött fej miatt kényelmesebb használni.Nem húz.
- : lassú, tovább tart a darálás mint a konkurenciával. Talán picit hosszabbat hagy - talán.

Ezeket próbáltam ki.
Más Braunok hasonlóak(valódi próba nem volt) hang,rezgés van, legtöbb nehéz, vastag, egyenes.
Philips meg lassú és vastagabb a ''szita''.

Kínomban már Panasonic-okat is néztem.
Először nem tetszett a fura fejforma, aztán rájöttem nem is gáz.
Rezgőkésesek, de halkabbak és sokkal kevésbé vibrálnak mint a Braunok !
Na ! Ott is van három késes. Sőt még könnyebbek és tök jó fogásuk is van.
Igen akkor mi a bibi ?!
Csak akkuról mennek... :(
aaaaaa
grrrrr
Szal' mi lesz 1-2-3 év múlva velük? (használat függő)
Kuka?
A philipsen két csavar és kint van az akku. Talán még másikat is bele lehet próbálni. De a hálózati üzem sem zavar.
De itt az nincs, négyet próbáltam 16-26000 Ft-ig.
Meg sem nyikkan zsinórról.

Nem vagyok elég okos.
Remington ?
Azt sajna nem tudok próbálgatni.



(#577) Integra válasza Zsoss (#576) üzenetére


Integra
titán

engem a panasonic áruházból a ferenc körúton az eladó hajtott el, hogy felejtsem el a panasonic rezgőkéses borotvákt és maradjak a braun-nál mikor cserén gondolkodtam.
maradtam a braun-nál, valszeg maradok is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#578) tildy


tildy
nagyúr

Tegnap vettünk MM-ben páromnak egy ilyet:
[kép]
nagyon nehezen tudtunk választani nem tudjuk milyennek lkell lennie egy jó villanyborotvának, remélem ez beválik.
Braun cruzer egyébként.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#579) Zsoss válasza Integra (#577) üzenetére


Zsoss
csendes tag

Remélem szegénynek a főnöke nem olvassa ezt a hozzászólást... :C

Amúgy Braun, Philips 2 év gari, Pana 1+1 év.
Hátha valakit ez is befolyásol.

Braun 1775 tapasztalat: valóban, kicsit nehezebben bánik el a szőrrel(lassabban, több mozdulattal) mint a három késesek(Braun).
De pl. a bajuszt szebben levágta, talán mert jobban odafér az egyszeri íves fejével.
Mosható.
''Könnyű''
Kicsit íveltebb, banán forma ez is jó, frankón kézbe illik.

Szemezek egy ilyen Cutzer 3-assal is.
AZ már smart foil-os, már ha számít valamit... :DD

[Szerkesztve]

(#580) Munyi


Munyi
csendes tag

Nekem kb. 3 hónapja van egy Panasonic villanyborotvám. Untam már a pengével vacakolást ezért vettem. Nézegettem a Phillpset és a Braunt is elötte, a Braun szimpibb volt a rezgökésével, de aztán döntött az ár és lett a Pana. Ez is ugyan olyan fejü mint a Braun, 3 vágófejes. Használtam már egy hónapja, elégedett voltam vele. Aztán felfedeztem a leirásában, hogy habbal is lehet használni és az milyen ultraszuper stb. Nosza próba! És valóban jobb, és ez már babapopsi effektust eredményez! Tán mert felpuhul a bör és igy jobban benyomódik a szita a börbe, mélyebben tudja igy levágni a szört.
3 hete kedvesem meglepett egy Braun 4875 Smartcontrollal, pedig látta a Panámat ...., na mindegy ez rejtély. Az is jól müködik, de nekem a Pana valahogy mégis jobb. Komfortosabb érzés és alaposabb is. Braunnal is kipróbam a habosat, avval is ment jól de ott is a Pana gyözött babapopsibb eredményt produkált, bár a braun is pengeszintü eredményt hozott. Szerintem egyátalán nem rosszak a Panák, és a habos módszer mindent visz.

(#581) cardplayer


cardplayer
csendes tag

Érdekes, amit Munyi mond, mert az oké h habbal a legjobb de villanyt pont azért vesz az ember h ne kelljen habbal szenvedni...

emberek!
borotvakést próbálta már vki? vélemény?

(#582) gotenks


gotenks
újonc

:DDD

(#583) Munyi válasza cardplayer (#581) üzenetére


Munyi
csendes tag

Kinek mi volt a cél! Sokaknak az, hogy a villanyborotvával kiváltsák a habhasználatot. Nekem speciel az volt, hogy ne vörösödjön-pattogjon ki a böröm, babapopsira borotváljam a képem és ne érezzem ennek ellenére elevenen megnyúzva magam. Ezt csak a habos villannyal tudtam elérni. Nekem ez volt a szempont, és mivel ez a módszer tökéletesen hozta az elvárásaimat, igy most örülök és alkalmazom.

Régebben próbáltam a borotvakést. A legtökéletesebb borotválkozóeszköz! Nemhiába használták ezt évtizedekig (századokig?) és még napjainban is. Minden megvan vele, no pirosság-pattogzás és babapopsi maxima! Csak 1 gondom volt vele. Ez egy külön müvészet, tanulni kell a használatát és nem kicsit! Megvannak a fortélyai és a trükkjei. Csak ugy senki ne essen az arcának egy ilyennel, mert igen csúnya sérüléseket fog begyüjteni. Kicsit veszélyes! Nem csak annyira tudja magát megvágni vele az ember mint egy Gillette-el.

(#584) cardplayer


cardplayer
csendes tag

volt egy kis szabadidőm ugyh komolyabban beleolvasgattam a forumba... én most mach3at használok de próbáltam már braunt is! ettől függetlenül dilemmázok, megfordult a fejemben h váltok villanyra, bár nekem nem igazán pattogzik ki a bőröm, de minden másnap borotválkozom...
szóval, a penge nyilvánvalóan jobban levágja és ezért is elég csak kétnaponta, villannyal talán napi szinten kéne, sőt van egy haver akinek ha este jelenése van villannyal ujra elvégzi a müveletet de lehet h jobban ''kíméli'' a bőrt ettől függetlenül! persze ez se nagy dolog mert sztem a legtöbben használnak after shave balzsamot v mást... Viszont a braun gyorsabb, fele annyi idő alatt megvagy vele, csak ne legyen izzadt a bőröd! a probléma a braunnnal és általánosan a villannyal még az h a nyakammal eléggé bénázik, szenved... de ezt sokan mondják... mit lehet tenni? semmit! :) megint más kérdés h amelyik gép tetszene az még ebayről és amazonról is ahonnan 20%-al olcsóbban be lehet szerezni 40 ezer pénz körül mozog! a borotvakés biztos az optimális megoldás de az sztem minimum 12-15 perc! még gyűjtök infot :)

(#585) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

15-20k magasságban milyen Braun-t ajánlotok? A 4815-ről vélemény?

(#586) viraga


viraga
tag

üdv!

Elolvastam mindkét fórumot, de még mindig nem tudok dönteni... Kérdés helyett előbb némi info: a Panasonic borotvák (jelenlegi modellek) tényleg csak akkuról működnek, hálózatról csak tölteni lehet őket. Azért kételkedtem kicsit, mert egy haveromnak van Pana borotvája (ami kb 3 éves, 2x nyírórendszerű, vagyis 2 szitája van, középen a rács nincs.), és az még működik hálózatról is. A korábban már említett Panasonic márkaboltban voltam, vszínű másik eladóval beszélhettem, mert lebeszélni nem akart a Panáról. Az eladó szerint a csak akkus működés nem annyira gáz, ugyanis a szervíz kicseréli az akkut, ha bedöglött - természetesen pénzért. (Gondolom annyira nem hülye azért a Panasonic, hogy garanciaidőn belül tönkremenő akksikat szereljen be.) Konkrét árat nem tudtak mondani, mert a szervízelést másik cég végzi, de pár ezer Ft körül van. Nos, akkor tehát hivatalosan 18 hónap után cseréljek szitát, aminek az ára a Panasonic borotvákhoz kb 3-5000 Ft jelenleg. Ellátottság: ebben a márkaboltban az eladó szavaival élve: ''szokott lenni.'' Bp-en más üzletben (MM, Fukar) még soha nem láttam. Ha most vennék Pana borotvát, és tegyük fel, h rossz kisfiúként 3-4 évig használom a szitát, addigra tuti 5000 Ft lesz a legolcsóbb fajta is. Aztán... 5 évnél többet nem adok az akksinak, de lehet, h ezt nagyon bőven számítottam, és inkább a fejjel egyszerre megy tönkre átlagos használat esetén. Szóval legkésőbb 5 év múlva akkori pénzzel számolva minimum 5000 Ft újból. 4-5 éven belül 10k. Ha a viszonyok a maihoz hasonlók lesznek, akkor azért már megéri majd inkább új borotvát venni. Fogyasztói társadalom, juhé!

(#587) viraga


viraga
tag

És akkor jöjjön a kérdés: azok a braunok, amelyek vízállók, használhatók nedves/habos borotválkozásra? Külön kiemelve csak a Panasonicnál láttam ezt (és a CoolSkin Philipseknél, de azok sztem irreálisan drágák kishazánkban, na meg körkésesek, és nekem talán jobb lenne a rezgőfejes). Jelenleg egy egyszerű braunom van, 1db sima szitája van. Ez az első borotvám, sosenemis szerettem. Anno, mikor megkaptam (kb 6-7 éve, (15-16 éves voltam), még nem volt sok dolga, de azóta változott a helyzet, és férfias szőr borítja arcom. Új korában sem vágott jól. A fólia nehezen kapta el a szőrszálakat, amik az én arcomon szeretnek a bőrhöz lapulni, illetve borotválkozás után 2-3 nappal benőni (főleg a nyakamon) :S :S. Csalódtam a márkában, és az olcsóbb coolskin philips felé kacsintgattam, de annyira kevés véleményt olvastam róla, hogy nem merek olyat venni. És drága is. A nedves borotválkozást nem csak azért szeretném kipróbálni, mert azt írta 1-2 ember, h ez irritál a legkevésbé, hanem azért is, mert nyáron ha meleg van, száraz bőrt egyszerűen nem tudok produkálni, mert ébredéskor már folyik rólam a víz (koliban pl.) Ilyenkor egyszerűbb lenne habbal borotválkozni. (Pengével sajnos nem tudok, cserélhető fejest és hagyományost is próbáltam, utóbbival szeretek legjobban... de 1-2 nappal borotválkozás után vége az arcomnak. Pedig az eredmény szuper, tényleg frankóbb, mint géppel, de rengeteg apró pattanás lesz rajtam, és nagyon sok benövő szőrszál... szörnyű :( ). Ha géppel borotválkozok, az irritáció akkor is jelentős, és pattanások és benövés is van, de kisebb mértékben. Vszínű egy komolyabb braun (mindenképp 3x nyírórendszer) már sokat segítene, és kevésbé kezdené ki a bőröm, mert kevesebbet kell tologatni a képemen (legalábbis nagyon remélem!!), de érdekelne, használ-e ilyet vki nedvesen/habbal. Köszi a válaszokat!

(#588) viraga válasza Matt-OPT (#585) üzenetére


viraga
tag

Szia Matt-OPT!

Látom nagyon nem válaszol neked senki, így írok - bár nem vagyok szakértő. Az árkategória, amit megadtál, pont olyan, hogy többféle borotva is beleesik. Több vélemény - és a saját tapasztalataim alapján - mindenképp olyat javaslok, aminek 3x nyírórendszere van, tehát 2 szita + középen egy rács, ami a hosszabb szőröket levágja. Ha bemégy egy MM-ba, érdemes megnézni a borotvákat, elég vicces, h 15-től 25ig vannak a Braunnak ugyanolyan fejű borotvái, amik leginkább a színükben, és a rajtuk lévő LEDekben térnek el. A MM-os leírást kár is nézni, abból semmi érdemit nem tudsz meg. Ezek között a borotvák között lehet eltérés töltési ill. akku-üzemidőben, abban, hogy mozog-e (billen-e) a fej, illetve mennyi a fordulat (rotálás) száma. Utóbbi ami legfontosabb sztem ezek közül, de korrekt módon leírva még sehol nem láttam (braun weblapján sem.) Vszínűleg a drágább a gyorsabb. Amit írtál, nem tűnik rossznak.

üdv

(#589) viraga


viraga
tag

Braun habbal való használatával kapcs-ban Munyin kívül senkinek nincs tapasztalata? :F

(#590) Munyi válasza viraga (#589) üzenetére


Munyi
csendes tag

Használtam habot Braunnal is (4875 Smartcontrol3) ugyan olyan jó eredménnyel mint a Panával. Pontosabban a hab az Nivea borotvazselé amiben annyi a különbség, hogy nedves börre dörzsölve lesz habállagú. Ráadásul tökugyanolyan lesz mint a sima hab, vagyis mindegy hab vagy zselé. Ezen faszán csúszik a borotvafej izzadt börön is, nem tapad stb.

(#591) viraga válasza Munyi (#590) üzenetére


viraga
tag

Nagyon köszönöm a választ Munyi! Tképpen az érdekelt, hogy ha vízálló a borotva, akkor automatikusan következik-e, hogy használható nedvesen is, vagy pedig emiatt a tömítéseken kívül más a borotva kialakítása, ami esetleg a Panánál megvan, Braunnál nincs. De ezek szerint nem. Ez jó. Ma fukarban (Mammut) nézelődtem, 2 vicces dolgot is láttam. Egyik: legolcsóbb Braun (3710) (2x nyírórendszer, csak hálózati múködés) 5990 Ft akciósan. Pont volt hozzávaló kombicsomag (szita + kés), aminek ára: 5990 Ft... röhej. Ha vkinek ez kell (szvsz ennyiért nem egy rossz borotva!!) akkor vegyen inkább kettőt, és jó ideig nem kell szitára költenie. Másik poén: épp nézelődünk, mikor érkezik egy elegáns vásárló, aki egy ''szakavatott'' hölgy eladó segítségét veszi igénybe. Vásárló kérdése: ''Melyik jobb most, a Braun v a Philips?'' Eladócsaj: ''Sztem a Philips.'' Vevő: ''Én is így tudom.'' - majd megvette a 90000 Ft-os, irtó vicces, kalapos gombára hasonlító Philipset... Nos, nem tudom, honnan tájékozódott, de biztos, h nem erről a fórumról, ahol többen leírtátok már, h próbáltátok az aktuális legdrágább borotvát, ált. nem sok elégedettséggel. Mellesleg a fickónak igen gyötört volt az arca, kíváncsi leszek mit művel vele a Philips. Az eladó persze nem volt buta, hiszen kb látta, h mit akar az embere, és mivel Braunból ''csak'' 65k a legdrágább, hát hülye lett volna azt mondani, h Braun...

(#592) viraga


viraga
tag

fent említett helyen jelenleg Braunból (kivéve Cruzerek) ezt lehet kapni:
3710 - 5990
4815 - 15990
4875 - 22990
5874 - 25990
5875 - 28990
7765 - 37990
8985 - 58990

sztem az összeset meg lehet kapni máshol olcsóbban, de azért tájékozódásnak nem rossz. Remélem vkinek segít.

(#593) Munyi válasza viraga (#587) üzenetére


Munyi
csendes tag

Az arcra lapulós és benövös szörzetre annakidején egyetlen megoldást találtam csak. Hagyományos borotvakrém és borotvapamacs. És gondos elökészítés, persze igy hosszabb borotválkozási idö. A borotvakrém sem mindegy milyen, ide minöségibb termékek kellenek. Nivea, Gilette stb. tucathabor-krémek felejtösek.

(#594) Integra válasza Zsoss (#579) üzenetére


Integra
titán

azért azt hozzá kell tenni, hogy mikor a kezemben fogtam a panát... lol
szóval semmilyen téren meg se közelíti se a filipszet, de a braunt meg pláne nem.
elképesztően gagyi fílingje van, volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#595) viraga válasza Munyi (#593) üzenetére


viraga
tag

próbáltam én mindent, és ahogy írtam is, habot, krémet, gélt, cserélhető fejes és borotvapengés borotvával is. Bár nem pamaccsal vittem föl, de sztem ez már részletkérdés. Szóval pengével, hacsak nem először-másodszor használom azt a fejet/pengét, akkor szőrnövekedéssel szemben kell haladnom sajnos, másképp nem igazi az eredmény. (Sok szál ottmarad, ill amit levág, nem lesz elég rövid, tehát borostás maradok.) Ha pedig szálnövekedéssel szemben megyek, nagyon igénybe veszem a bőröm, és sztem túl sokat leszedek a hámrétegből, ami elkezd visszanőni, és ''maga alá temeti'' az épp növekvő szőrszálat. Ezért a benövés. Sztem.

Savoya parki Auchan: siralmas borotva-választék.

[Szerkesztve]

(#596) viraga válasza Integra (#594) üzenetére


viraga
tag

én a remingtonnal érzem ezt... egy dologra jók a bemutató darabok a MM-ban: láthatod, hogy reagál adott termék nagy igénybevételre (és most nem a sziták lelopására gondolok .) A remingtonok nagyon leharcolt állapotban vannak, és meg kell mondjam, annyira szörnyen néznek ki egyébként is, hogy nem szívesen vennék... pedig többen írtátok, h jók... hát nagyon nem szimpatikusak, tipikus kínaipiac-érzés. A braunok pedig meglepően jónak (masszívnak, jól összeszereltnek, minőséginek) tűnnek, pedig sajnos ezek közül is kb az összes immáron made in china feliratú. (Régen írta vki, h megnyugtató, h a braunja made in germany.)

(#597) Integra válasza viraga (#596) üzenetére


Integra
titán

már minden kína:(
de a braun tényleg masszív. mondjuk én csak a felx integrálokról tudok véleményt mondani, de azok elpusztíthatatlanok.
de lassan csere lesz, veszek egy 360 complete vagy syncro-t, nemtom melyiket, újra utána kell néznem.
nekem nem kell akksi meg kijelző, a lényeg a 4 irányú mozgó fej, meg a szita, a legalapabb hálózatosat akarom megvenni belőle, már ha van.. ha csak akksis van akkor azt, de a fapadosat, a vágófej mindegyikben ugyanaz, csak extra szolgáltatásokban térnek el

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#598) viraga válasza Integra (#597) üzenetére


viraga
tag

3x nyírófejűből egyedül a 3000-es (SmartControl3) szériában van olyan, amiben nincs akku. Az 5000-től kezdve (ez a Contour) már mindben van. A 7000-ekből (SyncroPro) a legolcsóbbhoz nincs tisztítóállomás, a 8000-esek (360°) esetében mindhez van. Viszont a ''legyegyszerűbb'' 9000-es (Pulsonic) megint ilyen tisztító-izé nélküli. Érdekes.

''a fapadosat...'' én a syncro vagy a 360° borotvákat nem nevezném fapadosnak... :DDD

[Szerkesztve]

(#599) Integra válasza viraga (#598) üzenetére


Integra
titán

persze hogy nem azok:)
én az extra szolgáltatásokra értettem, mint kijelző, etc...
nekem a vágófej a fontos, a többi mellékes, ha benne van, benne van, nem tudok mit tenni, de a legolcsóbb legjobb vágófejes kell az adott típusból:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#600) Munyi válasza viraga (#595) üzenetére


Munyi
csendes tag

Pedig nem részletkérdés.
Nem véletlenül találták ki a pamacsot. Elemeli a szörszálakat a börtöl, kitisztitja a porusokat, leszedi az elhalt hámréteget. Olyan 2 percig kell pamacsolnia az arcát az embernek, szóval nem csak felvinni vele két húzással és csá. A kényes bör és rakoncátlan ször több elökészitést igényel. És szerintem a borotvakrém sem mindegy, olyat kell használni amiben van természetes fertötlenitö (eucalyptus, mentol). Igy már alapban egy bacimentes bört borotválsz, és nem viszed be öket a borotvával a hámrétegbe, ami a kipattogzást okozza. Utána meg valami jobbféle balzsamot kell használni, nem szeszt. Ettöl puha marad a böröd, a ször könnyebben átnövi az alakuló hámréteget. Nekem ez annakidején teljesen bevált, tagadhatatlan persze, hogy pepecsebb igy borotválkozni, de hát valamit valamiért. Késöbb helyreált a szöröm igy már elhagyhattam ezt a módszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.