Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) wid22 válasza rush0205 (#1150) üzenetére


wid22
aktív tag

Saját véleményemet irtam a viz ragados "maltert" csinál az apró levágott szörökböl. A barátnöm utögette a szitát és rengeteg szört kiszedett az elmosás után. Csak gondolom hogy a tisztitás lehet a gond azért nem vág. Ekötte 6xxx Philipsem volt 3 körkéses az simán lej9tt meg régen 55xx Braunom arrol is lejött a szita.Nekem speciel nagyon nem jön be az uj Braun más meg esküszik hogy milyen jó. Biztos jó azért vettem mert mondták 100 ból 1 nek nem jó nekem.

(#1152) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok! (bocs ha nem olvasok végig 500hsz-t, de nagyon későn van és holnap meló)
Az az igazság, hogy a Gilette Mach sorozat pengéi nagyon drágák lettek, a többi pengétől kisebesedik az arcom meg a bőrőm alá nől egy-két szőrszál (ha későn veszem észre rendkívül kellemetlen), szóval elegem van a sima borotvából.

Tervezek egy villanyos jószágot, de nem tudom, hogy mennyi borostát hagynak ezek??? Egyáltalán meddig bírják? Esetleg tudtok ajánlani valami kiforrott jószágot? Egy jó gépért képes lennék kicsit többet is áldozni, mondjuk legyen max. 18k, őszintén megmondom nem tudom a trendeket....

Milyen tanácsot tudtok adni egy ilyen kezdőnek?

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1153) Tristis


Tristis
őstag

Na csak rávettem magam, hogy olvassak kicsit :)

- bőröm az egészen jó, szerintem nem érzékeny, nem hámlik, nem sebesedik széltől stb....
- borostát nem szeretnék nagyon, mert akkor mi a f...nak villanyborotva, akkor már inkább veszek hajvágógépet (+ volt is már és szerettem) ha ez elkerülhetetlen, akkor inkább hagyjuk az egészet és veszek mach pengéket (nem szívesen)
- semmilyen plusz funkció nem kell
- nem baj ha akksis, de ha esetleg sokkal olcsóbb jó lesz a hálózatis is.

No remélem ez már elég támpont ;-)

- borosta nő mint a rakéta és keméény :DDD (Kb. egy biológiai csoda vagyok, de azért borotválkozás után nem marad fekete a fejem, azért nem vagyok latin szerető.)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1154) Tristis válasza wid22 (#1149) üzenetére


Tristis
őstag

"Sok mindenre jó az űj 370 s pl kutyát dobálni kiváló.
Bortválkozásra nem tudom használni. Nagy dolog."

:DDD :DDD :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1155) Tristis


Tristis
őstag

Úgy okoskodtam, hogyha kicsit spórolok a pengéken, akkor kb. 5600, max. 6000Ft körül kijön minden költségem normális borotvával. Ha úgy nézzük egy jobb borotva is van simán 18.000 Ft, és akkor sem biztos még, hogy az bírja 3 évig. Zümmög ott nekem, töltögetni kell, szanaszét szórja a szőrt, helyet foglal, bármikor bedögölhet és az akkor ciki... egyelőre maradok a pengések táborában. Talán majd ha elfogy a következő pengekészlet, úra elgondolkodok rajta, de akkor is max. ilyen 10e Ft alatti kategórián, mert nem éri meg sokkal feljebb menni. Nem vagyok én felsővezető.... nem is lennék!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1156) #88727040


#88727040
törölt tag

Aki használt Gillette mach3-at,annak mennyi ideig tartott egy fej?
Nekem ,mivel erős arcszőrzetem van kb. 6-8 alkalom (másfél hét)és kezd húzni.
Egy csomóan mondják (külföldi fórumokon is),hogy milyen sokáig éles marad.
Hát szerintem nem,és így eléggé drága.

A fúzsön meg még drágább

(#1157) MAQ12


MAQ12
tag

Hosszú huzakodás, mérlegelés után rászántam magam és lecsréltem régi (16 éves) Philips borotvámat egy Philips 8270-re [link].
1 hét használat útán nagyon meg vagyok vele elégedve.
A régihez képest sokkal gyorsabban és csendesebben végzi a dolgát.
Jó, hogy lehet csap alatt is tísztítani. Persze van hozzá tisztító állomás is.
A nyaki résznél ha többször rámegyek vele enyhe pirosodás volt pár napig, de most már megszokta a böröm, így minden ok.
A pajesz vágója sokkal jobb lett. Könyebb vel odaférni a kritikusabb helyekhez is.
Összefoglalva nagyon tetszik a cucc, abszolut elégedett vagyok vele.

Most legalább lesz egy Philips-es jó vélemény is, a sok Braun-os útán! :DD

MAQ12

(#1158) rekid


rekid
addikt

Hello!
Vegig olvastam jópar hszt. :D annyi a pro kontra hogy total ott vagyok mint mikor meg egyet sem olvastam el :D

Szoval kellene egy pici segítség. Kedvesem unszol h milenne ha kiprobalnam a borotválkozás ezen műfaját.

Kérdés szokásos, milyet vegyek:

- Bőröm átlag érzékenységű
- mázlis vagyok mert 23evesen is hetente 1 szer borotvalkozok (mach3) akkor kb 1 centis nem erős arcszorzetem van.
- borosta kb 2-3 nap körül
- ár kb 15e-ig.
- nemnagyon hordoznam tehat madzagos is tokeletes.
- érdemes egyáltalán? :)

Ezekben hogy működik a fejcsere vagy mik azok az alkatrészek amelyeket cserelni kell és milyen idokozonkent.

Üdv :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1159) nVIPER válasza rekid (#1158) üzenetére


nVIPER
senior tag

Érdemes, mindenképpen. Neked nem is kellene gyakran használnod (minden egyes nap), így a kések és szita se kopik gyorsan. Philipsz borotvái között nézz szét, olcsóbb kategóriában jobbak mint a Braun. Én ezt venném, és a keretbe is belefér, sőt már próbáltam is, jó kis borotva! Link: [Philips]

(#1160) rekid válasza nVIPER (#1159) üzenetére


rekid
addikt

Köszi szépen a segítséget! :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1161) Bibby válasza rekid (#1158) üzenetére


Bibby
addikt

Barátnőd azért győzköd hogy gyakrabban borotválkozz és ne növeszd meg annyira? Mert szerintem ha maradni akarsz heti egyszeri alkalomnál, akkor totál felesleges kiadás lenne.

Nekem egy elektromos sem hozta azt az eredményt mint a sima kézi borotválkozás, plusz irritálják a bőröm, ha véletlen kimaradt egy alkalom és hosszabb a szőr akkor húzta... (sok tízezres gépeket persze nem próbáltam).
Ez nem jelenti hogy te így jársz, csak egy magánvélemény, persze nehéz azt mondani hogy próbáld ki vásárlás előtt mert az nem igazán megy.

Ελευθερια η θανατος

(#1162) rekid válasza Bibby (#1161) üzenetére


rekid
addikt

Nem gyozkod csak felvette mert ugyis itt a karacsony. :)
Tobbek kozt azert sem akarok/unk draga gepet venni mert ha nem jon be akkor ciki.
Köszi az infot :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1163) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy Braun Cruzer 3 Z50 Black Edition borotvát. Az lenne vele a gondom, hogy elég nehezen szedi le a szőrt az arcomról, hiába tartom be a 90-fokos dolgot, egyszerűen többszöri lehúzásra is marad néhány szőr az arcomon. Mit tudtok javasolni, hogy lehet ezzel a készülékkel megfelelően borotválkozni? Talán jobban rá kellene nyomni az arcomra?

Előre is köszi a segítségeteket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1164) rekid válasza nVIPER (#1159) üzenetére


rekid
addikt

Megrendeltem, kivancsi vagyok :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1165) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok!

A korábban hozzászólóhoz hasonló helyzetben vagyok, közel a karácsony, a párom villanyborotvát akar nekem venni. Ennek az oka az, hogy a részleteket tekintve nem vagyok olyan szerencsés helyzetben, mint az előző érdeklődő, miszerint nekem naponta kell borotválkoznom, a bőröm pedig nagyon érzékeny, ha nem hagyok ki néha 2-3 napot akkor gyakorlatilag folyamatosan kiütéses, sebes, ha viszont kihagyok 2-3 napot, akkor már nullás géppel kell átmennem rajta először.
Hagyományos módon borotválkozok amióta az eszemet tudom, azon belül mach3 turboval évek óta, de mivel folyton látja, hogy hogy szenvedek miatta ezért mondta, hogy vesz nekem egy ilyet karácsonyra, hátha jobb lesz a helyzet.
Szóval számomra a legfontosabb szempont az lenne, hogy bőrkímélő legyen a cucc, ez mindenek elé helyezendő, emellett azért ha lehet minél rövidebbre vágja. A gyorsaság nem érdekes, időm van rá, aksi nem fontos bele, mindig hálózat közelében vagyok. Vízállóság se létfontosságú.
Az ára legyen minél alacsonyabb, ha lehet 20ezer alatt, de 30 ezer fölé semmiképp ne menjen.
Philips jobban érdekel, de ha Braun fog végre megmenteni a borotválkozás utáni kínoktól akkor se leszek magam alatt... :)

Illetve tudom, hogy OFF, elnézést érte, de érdekelne, hogy hozzám hasonlóan rendkívül érzékeny bőrűek találtak-e olyan aftershave-et vagy kencét, ami segített rajtuk, mert nekem még nem sikerült.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#1166) rekid válasza djozsi (#1165) üzenetére


rekid
addikt

Arctejeket probaltad? (pl niveát)mondjuk nekem pont attol pattanasosodott ki :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1167) djozsi


djozsi
senior tag

Ja, azt használok, mert az a legjobb, ha azt használom legalább nem fáj a bőröm, csak kiütéses lesz... :)

(#1168) AMD Power


AMD Power
titán

Braun CruZer 3 eladó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1169) Flashcash válasza djozsi (#1165) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én a Braunból ismerek 4 generációt vágófejben.
Ez a legkímélőbb (kifutó széria), szerintem napi használatra is alkalmas és ha van időd akkor egész jó eredményt lehet velel elérni.
[link]

(#1170) djozsi válasza Flashcash (#1169) üzenetére


djozsi
senior tag

Köszi, be fogok fektetni rá. Kicsit mondjuk bosszantó, hogy a legolcsóbb helyen 18400, 1 oldallal előrébb pedig linkelte valaki 15500ért, de ez van...

(#1171) djozsi


djozsi
senior tag

Már elkéstem a szerkesztéssel, de lenne még kérdésem:
A series 3-on belül mi a különbség azok között, hogy 330-340-370? Árban elég nagy a különbség, vágási minőségben is tapasztalható ez vagy mind ugyan úgy vág az azonos vágófej miatt? De akkor mi a különbség?
Még egy kérdés: itt előrébb írta valaki, hogy ez a series 3 rövid életű, mert nem tisztítható normálisan és emiatt nagyon hamar veszít a vágási képességeiből, így annak ellenére, hogy újonnan jól használható 1 hónap után már alig ér valamit. Ezzel kapcsolatosan kinek mi a tapasztalata?

(#1172) Flashcash válasza djozsi (#1171) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A vágófejet nézd, én már rég nem követem annyi típus van.

Konkrétan az amit linkeltem teljesen szétszedhető hagyományos vágófejjel rendelkezik és egyszerűen tisztítható. (külön a szita, és a penge is eltávolítható) Így néz ki: [link] Ezt a fejet kb. 5-6 éve használja a Braun. (Flex Integral, XP, Contour különböző neveken)

A típusszám különbségek jelenthetnek:
-más vágófejet, ezt kívülről a képen is látnod kell
-fix vagy kontúrkövető fejet (szerintem nem számít)
-akkus / hálózati működés
-tisztító állvány (szintén nem lényeg nekem)

Vannak olyan Braunok ahol a szita és a penge egy kazettában van és nem szétszedhető, nekem van ilyen Pulsonicom pár hónapja és semmivel nem romlott a vágási minősége, illetve nekem a tisztítás sem okozott gondot. (Mindig sima csapvízzel szoktam kimosni.) Így néz ki egy nem szétszedhető fej: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1173) Flashcash válasza djozsi (#1171) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez is ugyanaz a széria olcsóbban:
[link] [link]

(#1174) djozsi


djozsi
senior tag

Köszi szépen az infót! Használt villanyborotvát inkább nem veszek, hátha valami AIDSes használta előttem... ;]
Ha azt mondod, hogy ez a 330 az általad tesztelt 4 közül közül a legbőrkímélőbb az nekem elég, más kiindulási alapom úgy sincs, megveszem, aztán remélem nem bánom meg.

(#1175) djozsi


djozsi
senior tag

Gyors kérdés: most találtam akciósan 370-est 2ezerrel olcsóbban, mint amennyibe a 330-as fájna.
A különbség az, hogy kontúrkövető a borotvafeje, ezzel kapcsolatosan kinek mi a tapasztalata, mennyire hasznos tulajdonság ez?
A feje gondolom mindkettőnek ugyan az, hisz mindkettő series3 és a paraméterek alapján egyeznek.
Ezen kívül nem jár hozzá tisztítókefe és olaj. Kis műszerkefém van, azzal nincs gond, az olajra mennyire van szükség?
Esetleg ha valakinek van 370-ese: hogy vált be?

[ Szerkesztve ]

(#1176) Flashcash válasza djozsi (#1174) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mindkét borotva új, ott van a leírásukban. Gondolom angliából rendelték. Ha ismered az ebay-t paypalt akkor onnan is kedvező áron berendelheted.

Ahogy nézem a series 3-ban kétféle vágófejet használ a braun. Az egyik a régi amit én linkeltem, a másik a kazettás amire panaszkodtak, hogy nem igazán működik és húz.

Tisztítókefét sosem használtam még. Olajat meg 3-4 havonta teszek rá ha éppen eszembe jut.

(#1177) djozsi


djozsi
senior tag

Ismét kössz a választ, még egy utolsó kérdés, aztán ígérem békén hagylak... :) Láttam a korábbi hozzászólásodnál, hogy van egy Braun 5875-ösöd. Arról mi a véleményed most?
Mert olyat is láttam körülbelül egy árban a többivel, kinézetre kísértetiesen hasonlót a 370-esre.

(#1178) Flashcash válasza djozsi (#1177) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért ajánlottam ezt a vágórendszert mert nekem bejött. Ha azon a néven találsz jobb áron akkor olyat vegyél, mindegy hogy milyen a típusszáma, a vágófejet kell nézni. [link] [link] [link]

Ez pedig az új amit nem ajánlottak itt a fórumon, ez kerülendő: [link]

(#1179) rekid


rekid
addikt

tegnap megjött a borotva philips hq7300 korrekt es gyors volt az e-bolt. holnap kiprobálom. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1180) Integra


Integra
titán

lassan elhal a motor az 5500-as flex integralomban, újat kell vennem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1181) rekid


rekid
addikt

No, hát megvolt reggel életem első elketromos borotvalkozasa :) Kb olyan eredmenyt ertem el vele mint egy kopó mach 3 -al. ha azzal a max 5 akkor ez olyan 4-4,5. Ez egyebkent gondolom annak is betudható hogy nincs rutinom még benne. Az egesz muvelet nem tartott tovabb 5 percnel :) Államtól lefele szépen kipirosodtam :) és ég is mint az állat, igaz arcszeszt nem hasznaltam semmit azon egyszeru oknal fogva hogy elfogyott és még nem voltam boltban. :D De irja a kézikönyv is hogy idő kell míg megszokja a bőröm és az első pár borotvalkozasnal ez normalis..
Összegezve elegedett vagyok egyelőre.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1182) nVIPER válasza rekid (#1181) üzenetére


nVIPER
senior tag

Balzsamot használj rá. Az arcszesz egy nagy parasztvakítás!

(#1183) 2007ath válasza djozsi (#1171) üzenetére


2007ath
aktív tag

[link]

A fenti linken található PDF fájból pontosan kiolvashatók a különbségek a Braun legújabb típusai között.

Én 2 hete vettem egy Series 3, 330-as típust. Ezt:

Túl nagy összehasonlításom nincs. Korábban 35 éven (!) keresztül használtam egy - szintén - Braun borotvát. (Sajnos, kilyukadt a szitája.)

Most olvastam feljebb az ezzel a típussal kapcsolatos fenntartásokat, kritikát. Nos, ezeket én nem tudom megerősíteni. Öröm vele reggelenként borotválkozni. A bőrt nem irritálja és gyorsan, alaposan tudok vele borotválkozni. Naponta szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#1184) djozsi


djozsi
senior tag

Én pedig ilyet vettem végül:

Eddig bevált, oldalt olyan alapos, mint a rendes borotva, alul kicsit kevésbé, de nem vészes, minimális hosszúságú szőrt hagy és még talán bele is fogok jönni jobban a használatába.
Az arcom még piros, kiütéses, de a régi borotválkozásoktól, javulás már most tapasztalható, remélem 1-2 héten belül újra normális, emberi bőrfelület lesz a nyakamon is... :)
Pengéből 31B kell bele.

(#1185) gjoe


gjoe
őstag

Ahogy olvasgatom a topicot nem nagyon tudok dönteni.
Tudom nem ide való, de ebben a témában ez az egy élő fórum van. Remingtonról, Panasonicról valakinek tapasztalat?

(#1186) rekid


rekid
addikt

Na hello!
Megírnám második tapasztalatom a philips 7300rol...
Vasárnap lévén elöjtt megint a borotválkozás ideje. Boldogan mentem a fürdőbe hogy 2x is kezbevegyem. Megborotválkoztam minden ok. Ekkor jott a gáz... A sztorihoz hozza tartozik hogy általában minden 10e ft feletti műszaki cikknek elolvasom a használati útmutatóját tudjatok elővigyázatosság mégsem 500ft-os dologról van szó... Na ennek is elolvastam tövéről hegyire.... Már akkor gyanús volt az a rész amikor azt ecseteli hogy ha kivan nyitva a borotva (tudjatok gomb benyom fej felpattan tisztításkor) és leesne a fej rész azzal semmi gond biztos körkés tisztításkor nem jól pattintottam a helyere pattintsam vissza.. gondoltam ok..
Na most reggel borotválkozás után Én mint jól nevelt juzer fej felpattint melegvizes csap alá tart -mert a kézikönyv erre is felhívja a figyelmet. majd ahogy ismételten írja a kézikönyv rendesen !kirázom! belőle a vizet. Na itt a bibi. Én ezt ugy csináltam eddig hogy kád felett "suhintas" hogy a fizika kivigye belőle a vizet. No nem úgy mintha lovat ba...nék hanem csak határozottan. Na ennél a pontnál ugy lerepült a nyitott fej hogy csak pislogtam... (meg sohasem szedtem szét..).. Ezután meg csak néztünk kedvesemmel mint hal a szatyorban...
Összevadásztuk az alkatrészeket es összeraktam. Működik semmi gond. De egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy a pengek nem csorbultak ne adj isten meg hajoltak is...
Kérdem én ilyenkor mi van ha csorbult a penge?? Ugy használtam ahogy a használati útmutató leírja ennek ellenére ez történt... Ilyenkor ha gaz van van gari? (Gondolom nincs...) Hogyan is bizonyítanám hogy magatol hullott darabokra...és nem en buheráltam...
Persze külsérelmi nyom semmi nincs rajta semmilyen műanyag pöcök nem tört el.

Hát nagyon nagyon csalódtam.. az biztos..
Történt mar veletek hasonló?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1187) thief888


thief888
tag

Tud nekem valaki borotvát ajánlani 20-25 ezer környékén?

(#1188) talpalavalo válasza rekid (#1186) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Mivel nekem is szitás van csak azt tapasztaltam, hogy a szita pattant el, de ez benne van ekkor csere (nem olcsón) és mehet tovább a menet, gondolkodom is rajta, hogy lecserélem, meguntam, venni bele állandóan a szitát, így nemes egyszerűséggel, sima manuális borotvát használok míg nem veszem rá magam egy körkésesre...

(#1189) nagygabor519 válasza rekid (#1186) üzenetére


nagygabor519
tag

Szerintem nem fog élni a garancia ez esetben. Max, ha kitalálsz valami kamu történetet, hogy alapból ilyen volt, csak ez mondjuk nem hihető. Megnézted, hogy tényleg megcsorbult e vagy ez csak egy feltételezés?! Elég cinkes dolog ez a philpstől. Már egyszer én is megjártam velük, mondjuk az egy pihilipsek közül közép árkategóriás borotva volt. Számomra használhatatlan volt. Hosszú borosta maradt csak utána, kb mintha nem is borotválkoztam volna és ezzel is meg kellett szenvedni. Visszavittem és kicseréltettem egy hajnyíróra, amin van testszőr nyíró fej, meg borotva is, de kb ugyan az a hatása, mint a drága Philips-nek. Nem választanám még egyszer a philipst. Bár nem tudom a Braun mennyivel tud többet. Nem ismerem.

Nagy Gábor

(#1190) talpalavalo válasza nagygabor519 (#1189) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

SZerintem nem márkák közt hanem inkáb modellek közt kellene keresni a különbséget! Ezt a testszőrnyírős borotvás témát meg sosem értettem.. Én tuti nem nyírnám azzal az arcom amivel előtte...

(#1191) Louro válasza talpalavalo (#1190) üzenetére


Louro
őstag

...? Szerintem nem is arra gondoltak, hanem mellkasra, lábra, hónaljra.

Mess with the best / Die like the rest

(#1192) l.krisz80 válasza talpalavalo (#1190) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Azért vannak olyan villanyborotvák, hogy víznél eltudd mosni! Akkor nem kell két testrészt egy fejjel nyírni! Egyébként én simán elsütném az borotvát, amiből kiesett a penge! Ki kell, hogy cseréljék, csak ne légy túl őszinte! :D

(#1193) nagygabor519 válasza talpalavalo (#1190) üzenetére


nagygabor519
tag

Ez két külön fej vagy trimmelő. Nem ugyanazzal a fejjel borotválkozol és nyírsz testszőrt nyilván. Rosszul tudom?!

Nagy Gábor

(#1194) thief888


thief888
tag

Braunból létezik körkéses borotva?

(#1195) l.krisz80 válasza thief888 (#1194) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Nem nagyon tudok róla, hogy lenne-e körkéses Braun! :s Most próbálok utána nézni, de ahogy láttam eddig csak rezgő késes volt, ezek szerint a Braun többre tartja a jól bevált és megszokott rezgőkést! Azt olvastam róla, hogy hatékonyabb és kényelmesebb is!

(#1196) talpalavalo válasza Louro (#1191) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Hát azért hónalj után sem, de biztos hogy arra is gondoltak egyébként...
Noh de jogos általában 2 külön fej is van, így meg már éthető...

(#1197) nagygabor519 válasza l.krisz80 (#1195) üzenetére


nagygabor519
tag

Igen, tudtommal a Braun csak rezgőkéses borotvákat gyárt (a Ph meg csak körkéseset) a rezgőkéses valóban hatékonyabb, viszont nehezebb tisztítani és sérülékenyebb is úgy tudom.

Nagy Gábor

(#1198) l.krisz80 válasza nagygabor519 (#1197) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Azért az túlzás, hogy "nehéz" tisztítani, kapsz hozzá finom kis kefét, és azzal "megkeféled" :D Máris tiszta lesz, és kefélni csak szeretsz?!?! :D Egyébként valóban hatékonyabb legalábbis szerintem!

(#1199) thief888 válasza l.krisz80 (#1192) üzenetére


thief888
tag

Azért az a penge nem szokott csak úgy kiesni! :N
Nem hinném hogy ezért kicserélik!
Amúgy kiderült, hogy gyárt-e a Braun körkéses borotvát?

(#1200) Big.Tom


Big.Tom
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Végigolvastam az egész topicot, de még mindig bizonytalan vagyok.
Elsősorban olyan szakértő véleményét várom, akinek volt módja kipróbálni a Braun régi és új 3-as sorozatát. Az érdekelne, hogy van-e lényeges különbség a 31B és a 32B fej között? Elsődleges szempontom az alaposság lenne, mert nem szeretném hosszú ideig tologatni egy-egy elhagyott szőr miatt.
Most egy fél éves, de egyszerű Panasonic ES4029-et használok átlag 3 napos sűrűséggel. Tanuló darabnak jó volt, de az a gondom vele, hogy főleg a nyaki részen nagyon sok szőrt elhagy. Reménytelenül sokáig tart vele a borotválkozás, mert az utolsó szálakat szinte egyesével kell bedugni a szita lyukaiba.
A másik gondom, hogy rossz szaga van a szitának. Minden használat után meleg folyóvízben mosom le és csak száradás után teszem el, de így is bebüdösödik. Erre tudnátok-e tanácsot adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.