Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) legiaap


legiaap
nagyúr

Szevasztok,

Azt hiszen kezd beszarni a Braun CruZer 4 szakállvágó része, a hosszabbik.
A kések mozognak, meg zümmög is, de egyszerűen csak tépi a szőrt, de nem vágja. Mintha nem lenne ereje a motornak. De a szitafejes rész az tökéletesen működik, és simán tudok nullás arcot produkálni. Minden egyes borotválkozás után kipucolom, szóval nem értem miért nem működik a szakállvágó. Senkinek sem kívánom, mikor a nyaknál kirántja a szőrt. Elég kellemetlen.
1. Tud erre valaki ötletet, hogy miért nem működik és hogy esetleg otthon meg lehet-e bütykölni ezt valahogy?
2. Ha nincs megoldás, akkor tudtok nekem mondani, olyan borotvát, ami tud nullás pofikát ill. borostát alkotni? Szóval hasonlókat tudjon, mint ez a Braun CruZer 4.

Üdv.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1902) Maksifül


Maksifül
senior tag

Végigolvastam jó sok hozzászólást a topicban, de nem sikerült döntésre jutnom.

Olyan elektromos borotvát keresek, ami tisztességesen vágja az 1-2 napos szőrt, könnyű tisztítani, és strapabíró. Nincs szükségem hiperszuper kenceficés technológiára, meg varázslatos led-es kijelzőkre és tökéletesen megfelelő, ha nem akkus, hanem hálózatról üzemel a borotva.
Valamiért szimpatikusabbnak tűnik a rezgőkéses technológia, mint a körkéses.
Konkrét típusajánlatokat várnék 30e forintig bezárólag.

/többen leszólták a Philipset, de én nagyon megbízhatónak tartom, legalább 15 éve használok egy ilyen hajnyírót és még tisztítani sem szoktam soha, csak kiverem belőle a szőrt. Hibátlanul működik./

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1903) Wyll


Wyll
őstag

Áááá, ilyen topik is van :C :C beszabehu :R

Én elég régóta egy ilyennek a pajesznyíróját használom komplett arcborotváláshoz, mert pont úgy nyír ahogy szeretem: hagy egy kis rövid borostát, és nem irritálódik tőle a bőröm.
(Nullás vágáshoz pengét használok, mert a körkéses megoldás (amivel 1000x át kell menni ugyanazon a területen, hogy tényleg sima legyen) nekem még a pengénél is jobban irritálja a bőröm. Szerencsére nullás vágás csak nagy ritkán kell.)
Ez így elmegy, de mégsem erre való, ezért régóta gondolkodom egy rendes szakállnyíró eszközben. Így jutottam el a Cruzerek-hez, amivel nem utolsósorban teljes testszőrzet formálás is megoldható. Vagy ez csak a Z60-assal? :F Ez mitől függ?
Már régóta szemezek velük, és gondolkodom, hogy melyik verziója volna a nyerő, most be is kérném az egyiket karácsonyra, de nem tudom mennyire (nem) hihetek a marketingnek.

Nektek mi a véleményetek a Cruzerekről? Érdemes a legjobbat venni, vagy a kisebbek is jó megoldást jelentenek (arcszőrt méretre, testszőrt méretre).

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1904) andrasferenc válasza Maksifül (#1902) üzenetére


andrasferenc
tag

Azt hiszem ilyet nem fogsz találni. A precízebb készülékek esetében már a minőség megőrzés miatt elengedhetetlen a különféle kenési, tisztítási technológia, valamint a különféle kijezések.
Saját tapasztalatból mondom, hogy ha már valaki próbált zsinór nélküli borotvát, az nem kívánja vissza a hálózati zsinórosat.

(#1905) Nimrod válasza andrasferenc (#1904) üzenetére


Nimrod
addikt

Én valamiért pont fordított véleményen vagyok. Inkább hálózatról mint aksiról.

(#1906) Integra válasza Nimrod (#1905) üzenetére


Integra
titán

felejtsd ez a hálózatot, egy modern akksis gép tökéletes, észre nem veszed hogy akksiról megy :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1907) Nagya21 válasza Nimrod (#1905) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha amiatt preferálod a hálozati módot, mert az akksis bonyolultabb, tönkremegy etc, akkor tévedsz.
A mai minöségi borotvákba li-ion akksik vannak, nekem 4 évesen még teljes feltöltés után 107 percet ír(110-el indultunk), szóval sztm akksis a nyerő, már a kényelem miatt is(panelba a tükörrel szemben van a konnektor, hajszárításhoz elmegy, de feszülő madzaggal borotválkozni Brrrrr)
De ha netalán tönkre menne az akksi, akkor is üzemel a töltőjéröl.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1908) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki használ itt Braun Series 3 modellt?
Azon belül is a 390cc-s verziót?

Most azt néztem ki, de érdekelne a szakállvágóval milyen hosszúságra tudom levágni a szőrt?
A user manuálban nem írnak róla, hogy milyen hosszúságúra vágja le a szőrt.
Meg arról sem esik szó, hogy ezt lehet vizesen meg szárazon is használni vagy arra csak a 380s-es verziós a jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1909) Wyll válasza legiaap (#1908) üzenetére


Wyll
őstag

Én segítenék, ha lenne, de nem tudok, mivel nincsen olyan Braun-om :B

Te esetleg a #1903 -hoz valamit? Neked Cruzer-ed van..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1910) legiaap válasza Wyll (#1903) üzenetére


legiaap
nagyúr

A braun oldalán csak a Z60-asnál írja, hogy használható teljes test és arcszőrzet eltávolítására.
Nekem ilyenem volt.
Én 2008-ban vettem anno 18.000 Ft-ért a Z60-t. A legelején borostás arc kialakítására használtam, majd az új munkám megkövetelte, hogy minden nap kopasz legyen az arcom, így mostanság arra használom, ill. hajvágásnál is használtam már, felnyírni vele kicsit a hajat, meg kiigazítani.
Kb. 1 éve vettem új borotva fejet. A gép teljesen jól működik és nagyjából meg is vagyok/voltam vele elégedve, de a hosszú szakállnyírós része megadta magát. Erre még csak tegnap jöttem rá, mert nagyon régóta nem használtam már, de mivel szabin vagyok így előnyösebb a borosta. Azt tegnap borotválás helyett epilálni akart a kicsike, mert baszott vágni. Inkább csak tépte.
Pedig minden egyes használat után gondosan kipucoltam, de mégis megadta magát.
Azért több, mint 3 év használat után is elmondhatom, jobban megérte anyagilag, mintha habbal és rendes borotvával mentem volna neki az arcomnak, mert az anyagilag sokkal drágább lett volna, meg a bőrömnek sem tett volna jót.
De az tuti ilyet többet nem veszek.

Jelenleg a braun Series 3 390cc-t néztem ki. Írtam is a braun-nak egy email-t amibe feltettem az itteni kérdéseim. Kíváncsi vagyok reagálnak-e majd valamit.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1911) Wyll válasza legiaap (#1910) üzenetére


Wyll
őstag

Nem kötekedés, de nem azt írtad, hogy cruZer4-ed van? Az nem a 40est jelenti?
Vagy ez tán azt jelenti, hogy negyedik generációs, és minden generáción belül volt és van Z60, Z50, Z40? Bocs ha hülye a kérdés.. :B

Illetve: ha nagyjából meg voltál vele elégedve, miért akarsz másikat venni? Miben nem volt jó? (Amellett, hogy most elromlott..)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1912) legiaap válasza Wyll (#1911) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem az van ráírva a borotvámra, hogy
BRAUN cruZer4 body & face wet & dray Z-60
szóval a cruZer4 az maga a borotva és azon belül vannak a többi Z-s verziók.
Nekem teljesen jó volt mindaddig míg tegnap nem akartam borostát csinálni. Olvasgattam itt a fórumon és erre a hibára már többen panaszkodtak, hogy megadta magát a hosszú szakállvágó rész és senki sem talál megoldást. Persze nem a garanciás időn belül romlott el, miért is ne...Meg ez a Series 3-nak a tároló, tisztító rendszere nagyon szimpatikus. Nem sokat kell foglalkozni a tisztítással majd. Csak az ember beteszi a kis "tárolóba" és a gép elvégzi magától a tisztítást, kenést és a töltést egyszerre.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1913) Integra válasza legiaap (#1908) üzenetére


Integra
titán

a 390cc szerintem nem vizes. ki lehet öbliteni vizzel a fejét, de nem viz alatti beretva :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1914) legiaap válasza Integra (#1913) üzenetére


legiaap
nagyúr

szinte sejtettem... :W
Az egyikben az tetszik, hogy vizes környezetben is lehet használni, míg a másikban, hogy adnak hozzá olyan dokkolót, amiről lent írtam.
Miért nem lehet ezeket egy csomagban egyesíteni?
:O

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1915) Integra válasza legiaap (#1914) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, hogy a zuhany alatt, mikor a bőrödre tapad a szakáll, jó e borotválkozni géppel.. nem vagyok 100%ig benne biztos, ez nagyon bőrtipus függő.
enyém sem zuhany alatti, ellenben van tisztitó állomása és áldom a napot, hogy ilyet vettem, mert tényleg patyolatra tisztitja. csak ajánlani tudom :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1916) legiaap válasza Integra (#1915) üzenetére


legiaap
nagyúr

e

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1917) legiaap válasza Integra (#1915) üzenetére


legiaap
nagyúr

Neked milyen is van pontosan?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1918) Integra válasza legiaap (#1917) üzenetére


Integra
titán

795cc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1919) Nimrod válasza Integra (#1906) üzenetére


Nimrod
addikt

Régebbi cruZer-em van, bőven elég a hozzá adott kábel és nem kell töltögetnem.
Nekem inkább csak az a bajom az akksis dolgokkal, hogy egy idő után egyre sűrűbben kell töltögetnem (ha már Braun, pont az elektromos fogkeféjükkel vagyok így, ami két éves).

Van viszont testszőrzet nyíróm is, az szerintem egy évig is bírja egy töltéssel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1920) andrasferenc válasza Nimrod (#1919) üzenetére


andrasferenc
tag

Vélhetően a Braun fogkefe nem lítiumos akksival rendelkezik, hanem nickel-kadmiumossal. A memória effektus miatt kell sűrűbben töltögetned. Az akksiknak is van egy élettartamuk...

[ Szerkesztve ]

(#1921) Integra válasza Nimrod (#1919) üzenetére


Integra
titán

nálam semmi ilyen probléma nincsen, a braun fogkefével sem. soha nem is volt. a fogkefe mechanikája egyszerűbb, valszeg az akksija is. a mostani oxijet centerem már 4 éve nyúzom, gyengülést nem érzek, mint ami új.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1922) Maksifül válasza Maksifül (#1902) üzenetére


Maksifül
senior tag

Akkor olyat mit ajánlanátok, ami nem hálózatról üzemel és eleget tesz a kívánalmaknak? :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1923) Nagya21 válasza Maksifül (#1922) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Most jtottam hozzá egy phillips körrkéses borotvához 16k-ért rq1250jutányos áron(bóti ár 50k), elötte egy 8-as sorozatu volt8894 amit 30k-ért vettem, mindkettő kurv@ jó :DD :DD
Sztem az rq12-es sorozat alá ne add.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1924) Nagya21 válasza Maksifül (#1922) üzenetére


Nagya21
addikt

Kicsusztam a szerkesztésből....
Vagy veszel rq10-11-es sorozatu borotvát(amelyik szimpatikusabb), és amikor a kések elkopnak akkor rq 12-es fejet teszel rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1925) legiaap válasza Nagya21 (#1923) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem amúgy nagyon tetszenek ezek a borotvák is, csak ezekkel nem lehet borostát produkálni. Formára gyönyörűek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1926) Maksifül válasza Nagya21 (#1923) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszi!

16-ért én is szívesen hozzájutnék egy 1250-eshez. :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1927) Nagya21 válasza Maksifül (#1926) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Uccsó alkalom volt a phillipsnél :O , dolgozói vásár :D
A heti hír kiszervezeik ezeknek a dolgoknak(borotva, fogkefe, etc) gyártását csomagolását, csak a TV marad :(( egy csomó ember mehet megint az utcára....... :((
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1928) negyedes


negyedes
addikt

Udv!

Szeretnek venni egy villanyborotvat csak sajnos nem tudom milyen fajtat. Philips vagy Braun....? Ami fontos lenne: korszakalam van es ezt tudjam "karbantartani" vele, de ezen kivul 0-as legyen az arcom tobbi resze.Arban a kozepkategoriara gondoltam.

Amiket kineztem: Braun 320, 360, Z50, Philips-bol nem nagyon tudom...

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1929) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Nekem egy Braun Series 3 340 (W&D) készülékem van.
Ma reggel megnéztem a szakállvágó nagyjából 1mm borostát hagy.

(#1930) negyedes válasza negyedes (#1928) üzenetére


negyedes
addikt

Vegul egy Braun Cruzer3 black edition lett nagyon jo arban. Lett volna dupla annyiert Cruzer4(csomagolas nelkul, szekrenyben tartott bemutatodarab - gondolom en) de mint kezdo villanyborotvas ez is megfelelo es legalabb normalisan karban tudom tartani a szakalam es tudok vele varialni. Holnap reggel egy 2 napos borosta var ra.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1931) angyalka2


angyalka2
újonc

Helló! szerintettek mennyit ér a philips cool skin férfi akus borotva használtan??????????

(#1932) legiaap


legiaap
nagyúr

Na a ami napon megválok a
BRAUN cruZer4 body & face wet & dray Z-60 borotvámtól.
2008 óta szolgált, de a hosszúszakáll vágós része feladta a szolgálatot így megválok tőle. Amúgy az a része amivel simára tudom vágni az még működik.
Az új áldozatot Braun Series 3 390cc szürke színben
Féláron vettem 90 fontért plussz még vettem 15 fontért 1 csomag tisztítós szettet, amiben 3 darab patron van.
Kíváncsi vagyok, hogy fog majd működni.
Jelenleg 1-2 mm-es a szakállam, azt este, vagy holnap reggel nekiesek azt meglátjuk, hogy viszi simára. Amúgy sokkal halkabb, mint az előző. És aminek nagyon örülök, hogy van hozzá tok is.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1933) legiaap


legiaap
nagyúr

Elsö tapasztalatok
Mikor kibontottam feltettem 4 órás töltésre, ahogy a leírásban állt. A többi töltés már 1 órás lesz. Csak a borotvát töltöttem elsöre, a tisztítóállványt nem használtam. Aztán ma reggel nekiálltam simára letolni az arcom, ami kb. 2-3 mm-es és erös szörzet. Sokkal simábban vitte, mint az elözö borotvám, viszont a nyaknál ott húzta, tépte. Ott muszáj volt feltolnom a hisszúszörvágó részt. Így az haladt elöl, letolta a nagyobbakat majd a szitafej gond nélkül tette a dolgát utána. Itt egy kicsit csalódtam benne, mert a braun oldalán a csávónak simán vitte a hosszú szört, úgy hogy a hosszúszörvágot nem is használta. Talán ha nem a két szitafej közé tették volna azt a részt ami lenyisszantja a hosszabb szöröket is, akkor hatásosabb lenne.
Most feltettem a tisztítóállványra. Az elsö 5 percben bazi hangosan tisztított. Lehetett hallani, mikor beindult a borotva majd leállt. Ezt többször csinálta, majd közben azt is lehetett hallani, mikor felszívta a tisztítófolyadékot. De most amúgy semmi hangja sincs, csak villog a narancssárga led.

Öszzefoglalva tetszik, hogy
- jó áron jutottam hozzá
- van hozzá tok
- csendes
- van hozzá tisztítóállvány
- kevesebb a börírritáció a nyaki részen (persze ha hosszú szörnél használjuk a hosszúszörvágót)

Nem tetszik, hogy
- túl hangosan tisztít az elején
- a nagyobb szörökkel nem bírkózik meg a szitafej, föleg a nyaki részen vészes

Ha lesz még valami akkor megírom

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1934) andrasferenc válasza legiaap (#1933) üzenetére


andrasferenc
tag

Nekem a 7-es séria borotvám van. Annak is hangos a tisztítása. Ez magától értetődő, hiszen tisztítási folyamat közben bekapcsol a borotva.
Mivel naponta borotválkozok, nem nő meg nagyon hosszúra szőr. Nagyon szépen dolgozik. Egy lehúzásra is alaposan borotvál. Igaz, meg kell tanulni vele a borotválkozást.
Rosszat a készülékre nem tudok mondani.

(#1935) legiaap válasza andrasferenc (#1934) üzenetére


legiaap
nagyúr

Muszáj minden nap használni a tisztítóállványt?
Én minden nap borotválkozok amúgy...sajna a melóm megköveteli.
Nem lenne csak elég mondjuk hetente egyszer használni ezt az állványt. A többi napokon pedig csak simán vízzel kiöblíteném.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1936) andrasferenc válasza legiaap (#1935) üzenetére


andrasferenc
tag

Én akkor tisztítom a tisztítóállvánnyal a készüléket, amikor a három szennyezettségi fokozatból a legszennyezettebb kijelzésnél gyullad ki a fény. Az a tapasztalatom, hogy minden borotválkozás után ugrik egyet a szennyezettségi fokozat. Vagyis általában minden harmadik borotválkozás után kerül sor gépi tisztításra. Vízzel külön, illetve szárazon ecsettel nem szoktam tisztítani. Volt hogy egy hétig sem tisztítottam egy-egy utazás miatt. A készülék használatában minőségi romlást nem tapasztaltam.
A készülék kezelési útmutatója két havi használatot javasol a tisztítópatron használatánál. Vélhetően a benne levő folyadék sterilitása miatt. Egy alkalommal manipuláltam a tisztítópatront. A csere kijelzés után is tovább használtam, mivel még bőven volt benne folyadék. Azt tapasztaltam, hogy a benne levő folyadék túlhasználat esetén telítődhet. A tisztító kamra rekeszében szőrpor maradványok keletkeztek. Kb. 30 tisztításra van kalibrálva a tisztítófolyadék.

(#1937) legiaap válasza andrasferenc (#1936) üzenetére


legiaap
nagyúr

Három szennyezettségi fokozat?
Azt meg merre találom?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1938) andrasferenc válasza legiaap (#1937) üzenetére


andrasferenc
tag

Elnézést. Csak a Braun 7-es séria tisztítóegysége jelez ki három tisztítási fokozatot, amely rövid, gazdaságos tisztítást, normál tisztítást és intenzív tisztítást eredményez. Ez, tapasztalatom szerint megfelel egy, két, vagy három napos használat utáni állapotnak.

[ Szerkesztve ]

(#1940) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok , nemrégiben elromlott a Braun borotvám azóta muszáj vagyok eldobhatóval dolgozni . A gond hogy annyit "elfogyasztottam" már kijönne belőle egy olcsóbb új villanyos borotva is. Valami olcsót szeretnék 9k körül de inkább alatta legyen. Nem tudom melyik lenne jobb/tartósabb a körkörös vagy a rezgőkéses előtte olyan volt több évig bírta.

Elég kemény az arcszőrzetem és viszonylag hamar megnől .

Ha tudnátok segíteni megköszönném .

(#1941) Abletonn


Abletonn
újonc

Engem az érdekelne, ha mondjuk adnánk egy statisztikailag már jelentős számú embernek mondjuk fél év használatra rezgőkéses(legyen ez a Braun), majd fél évre körkéses(Philips) borotvát, akkor az alábbi kérdésekre melyik gyártó lenne a válasz(a válasz vagy "Braun" vagy "Philips" lehet és tegyük fel hogy az egymillió emberből egyik sem akart bajuszt vagy borostát hagyni :) )

- Melyik borotválta le simábbra az arcbőrt?
- A nyaki résznél melyik boldogult jobban?
- Melyik volt kíméletesebb az arcbőrrel szemben?

Természetesen kb. ugyanazon kategóriájú borotvákat kaptak volna(mondjuk egy 5-ös szériájú Braunt meg egy hasonló szintű Philipset). Tudom hogy ez tisztán elméleti kérdés és nem fogok releváns válaszokat kapni, de azért érdekelne a véleményetek. :D

(#1942) andrasferenc válasza Abletonn (#1941) üzenetére


andrasferenc
tag

Részemről a Braun a nyerő. Tapasztalatból mondom. :)

(#1943) tgabor74 válasza luciferk (#1569) üzenetére


tgabor74
újonc

Szia!
Sikerült szerezned az ms 2290-hez szitát? Nekem is van de nagyon korán kilyukadt a szita.Lehet,hogy ha rendelek 5250-ért/ennyiért találtam!/ az is csak pár hónapot bír?Köszi a választ. :W

(#1944) kisspepe válasza legiaap (#1937) üzenetére


kisspepe
tag

Szia legiaap!

Így egy hónapi használat után mi a véleményed a 390cc-ről? Most kellene választanod ezt vennéd?

Nekem egy Phillips HQ6645 van, de mostanában áttértem a Gillette Fusion Power-re. A Philips-től állandóan vörös volt az állam. Lehet kést kellene benne cserélni, de amúgy se vagyok vele megelégedve, mert nem viszi le rendesen a szőrt. A Gillette-vel az a baj, hogy havi 4-5 ezerbe benne vannak a pengék, ami nekem túl sok.

Néztem most az Edigital-nál ezt a 390cc-t. Hitelre megkapnám 10*3490 + 3490-ért. Gondolkozok rajta, hogy meg kellene venni, ha jó, akkor jobban járok, mint a Gillett-el. Viszont bevásárolni se szeretnék, mint a Phillipsel, mert nem olcsó. A Phillips az anno 10 000 Ft volt.

(#1945) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Van nékem egy Braunom uj szitával-késsel (braun flex integral 5414), mozgófejes akkus(akku halott), ha valaki ki akarja próbálni a szitásat akkor jelképes összegért odaadom.
Üdv Nagya
UI: nekem a Philipsek jöttek be.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1946) legiaap válasza kisspepe (#1944) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amire én használom arra tökéletesen megfelel. Az egy napos borostát simán viszi, bár mondjuk többször át kell tolni, hogy mindent levigyen és még a végén így is kell néhol használni rendes borotvát, de azt azért hozzátenném, hogy olyan borotva nem létezik és legyen ez sima vagy villanyos, ami egy húzásra mindent visz, mint a reklámokban...
A 390cc-s reklámjában a Braun oldalán volt olyan, hogy a csávónak a több napos szőrét is simán vitte, hát nekem nem. Epilálni szeretett volna a kicsike...ezen a ponton azért kicsit csalódtam benne. Azt hittem több kraft van benne, hogy levigye a két napos szőrt is. Az arcon még nem is fájt, de a nyaknál ott már igen. Úgy lehet csak a két napos szőrt levinni, ha feltolod a hősszuszőrvágót és az halad a szitafejek előtt. Akkor működik a dolog.

Tehát, összességében kb. 80-90%-ban vagyok elégedett vele.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1947) andrasferenc


andrasferenc
tag

Két és fél hónap után a Braun Series7 borotvámnál a tisztítóegység piros lámpája tisztító-patroncserét jelzett. Általában minden harmadik borotválkozás után tisztítottam, amikor a a legszennyezettebb fokozat kijelzése megjelent.
A meglevő tisztító patron fele folyadék mennyisége megmaradt. Elég sűrű, gusztustalan kinézetű a megmaradt töltet. A folyadékban tapintással is érezhető a borotvából kimosott szőrmaradvány. Véleményem szerint továbbra már nem lett volna hatásos a patronban levő folyadék hatékony tisztításra.

(#1948) Abletonn


Abletonn
újonc

Lenne még egy laikus kérdésem :)
Jelenleg egy HQ7380-asom van(lényegében ugyanolyan fejekkel mint az RQ11xx széria gépein). Hogy lehet hogy az RQ11xx széria tudja a DualPrecision technológiát az enyém meg nem?

(#1949) iknight


iknight
senior tag

Urak egy kis segítség kellene kellene egy elekromos borotva, az alacsonyabb árszegmensből mondjuk olyan 15e körül ig. Igazából sokféle van és fogalmam sincs melyik a jó, igazából a lényeg az hogy az erősebb arcszörzettel is elbánjon, és egyszerűen gyorsan meg lehessen borotválkozni vele. Amit néztem eddig az a braun cruzer z50/60, mert ott jó pont szakálvágó meg stb, de elbizonytalanodtam, hogy az ilyen öszvérmegoldás jól működhet e, ezért kérdezem, hogy mit ajánlanátok?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#1950) kisspepe


kisspepe
tag

Megvettem a Braun 390cc borotvát.

Eddig még csak egyszer használtam ma reggel, a gyári töltéssel. Most töltőn van négy órát.

A kérdésem az lenne, hogy a Clean & Renew rendszerbe betegyem minden nap? Szerintem fölösleges minden borotválkozás után tisztítani, meg akkor gyorsan elfogy a tisztító folyadék. Legalább két hónapot jó lenne ha kibírna egy patron.

A másik a Clean & Renew rendszer állandóan tölti a borotvát, vagy csak amikor szükséges?

Be tudom tenni a Clean & Renew rendszerbe a borotvát tölteni, anélkül, hogy a tisztítási folyamat elindulna?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.