Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Dj Polc


Dj Polc
tag

Braun ;)

(#1202) rekid válasza nagygabor519 (#1189) üzenetére


rekid
addikt

Csak feltetelezes. Azota borotvalkoztam vele hát vágni vág csak nah, a tudat, meg persze ilyenkor mar beképzel az ember mindent..
Egyébként igy magáról a borotválkozásról annyit hogy az államig tok jó meg könnyen szedi a cuccost de mivel nem vagyok "triplatokás" így ádámcsutkánál meg azon a környéken van kínlódás hogy rendesen letudjam borotválni. Erre van valami trükk?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1203) Integra válasza rekid (#1181) üzenetére


Integra
titán

alkohol mentes nivea aftershave balzsam a megoldás:K
de figyelj mert két féle kapható egy alkoholos és egy mentes!!! :)

egyébként meg egy idő után már ez se kell, mert a bőr úgy megszokja.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1204) Integra válasza rekid (#1186) üzenetére


Integra
titán

nem hinném hogy a kés kicsorbult, meglepődnék rajta.
max abból veheted észre, hogy idő előtt szétnyírja a szitát magát, hiszen ahhoz súrlódik.
egyébként meg tüdőből kell megfújni, 15 éve braunozok, az életben nem jutott eszembe, hogy suhintgassak vele:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1205) Integra válasza thief888 (#1194) üzenetére


Integra
titán

nincsen, csak a filipsznek, úgyhogy ha ilyet keresel, akkor go2 filipsz:)
de ha beütöd a google-ba hogy braun és megnézed a terméklistát, akkor hamar magad is látod.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1206) nagygabor519 válasza Integra (#1204) üzenetére


nagygabor519
tag

Szét tudja nyírni a kés a szitát? Ezt most, hogy érted? Azt tudom, hogy ahhoz súrlódik, de nem csak valahogy elpattan? :F

Nagy Gábor

(#1207) rekid válasza Integra (#1204) üzenetére


rekid
addikt

A vizet nehezebb lefujkalni és ha sokat fujkalok megszedulok :DDD ezert "suhintottam" najo az az ert nem teli karbol felkorivben kell kepzelni csak mint mikor lerazod mondjuk a megmosott gyumolcsrol a vizet. inkabb szerzek suritettlevegos sprayt :D

Niveam -alkohol menetes- van otthon ugy kiragyasodok tole mint az allat. nekem a gilett aftershawe jott be.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1208) Integra válasza nagygabor519 (#1206) üzenetére


Integra
titán

nem elpattan, hanem az évek alatt elkopok és annyira vékony lesz a fólia, hogy a szélén egy helyen majd elreped és szétnyílik. de ez ilyen, tök rendben van, ilyenkor kell új fóliát venni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1209) l.krisz80 válasza nagygabor519 (#1206) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Egyébként az egyetlen problémám nekem is ez, de nem kell olyan gyakran cserélni a szitát, meg nyilván függ a használat gyakoriságától, az ára sem eget rengető! Ha elvékonyodott akkor pattan el, de hát ez ilyen... :DDD

(#1210) nagygabor519 válasza Integra (#1208) üzenetére


nagygabor519
tag

wow, köszi a választ! ezt nem is tudtam, hogy így van... és akkor csak néha kell új szitát venni, amúgy meg semmi mást nem kell költeni rá?

Nagy Gábor

(#1211) l.krisz80 válasza nagygabor519 (#1210) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Most néztem utána, egy középkategóriás géphez, megközelítőleg 5000Ft a szita! Az, hogy mennyi időnként kell cserélni, ezt ne kérdezd :F Tőled függ ;) Próbáltam a Pengének is utána járni, hogy lehet-e kapni külön, de azt sajna nem találtam! Mondjuk azért nem hinném, hogy olyan gyenge anyagból vagy, hogy egy "suhintástól" kicsorbuljon! ;)

(#1212) thief888 válasza Integra (#1205) üzenetére


thief888
tag

Konkrét elképzelésem nincs pláne, hogy sosem használtam ilyet!
Csak első pillantása szimpatikusabb volt a körkés! Egyenlőre ott tartok, hogy kiderítsem melyik technológia a jobb, de ahogy látom kinek a pap kinek a papné....tehát mindkettő tökéletes és egy idő után mindkettőre kell költeni egy kicsit!

(#1213) l.krisz80 válasza thief888 (#1212) üzenetére


l.krisz80
csendes tag

Igen, "kinek a pap, kinek a papné" :K Mondjuk nekem a rezgős jobban fekszik, mindig is azt használtam, illetve volt egy körkéses, mai napig működik, semmi baja, soha nem költöttem rá, viszont nem volt számomra hatékony :F Nekem jobban tetszik a rezgős, szebben leszedi, kényelmesebb is...nekem ez! :K

(#1214) Integra válasza thief888 (#1212) üzenetére


Integra
titán

kinek melyik. alapvetően más az elgondolás és a technológia a braun és a filipsz között.
nekem csak braun jöhet szóba, a filipsz letépné az arcomat is, szerintem agyrém.
de ez bőrtípus függő, van akinek ez pont fordítva van és tökéletes a filipsz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1217) talpalavalo válasza pet.andro (#1216) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Igen mert ahogy Te is írtad, Bőrtípus függő, tehát hiába próbálunk neked segíteni míg nem próbálod ki egyenesben, hogy neked melyik a jobb... Ha van olyan ismerősöd akinek van ilyen akkor hajrá, kérd meg, hogy hadd próbálhasd ki (aztán lehet elzavar, de te legalább kipróbáltad :D), Meg minek nyomnád oda? Ez csak borostáig nyír tök felesleges erőltetni.

(#1218) nagygabor519 válasza pet.andro (#1216) üzenetére


nagygabor519
tag

Tudtommal elektoromos borotvával nem tudod levágni a 3-4 napos borostát, csak azokat a szőröket, amik még nem puhák. Most gyűjtök én is infót ezekről, és valahol ezt olvastam. Ha minden igaz, akkor ez napi borotválkzoásra van, szóval ha 3-4 naponta akarsz csak, akkor nem ez e neked való megoldás. Vagy tényleg átszoktatod magad a napi borotválkozásra.

Nagy Gábor

(#1219) Integra válasza nagygabor519 (#1218) üzenetére


Integra
titán

francokat nem:)
egy hetest is viszi a braun flex. filipszel mondjuk nem próbálnám meg, mert a körkéses lehalna tőle, de a braunnak nem gond, az a lényeg, hogy komolyabb rezgő késes feje legyen, legalább hármas.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1220) talpalavalo válasza Integra (#1219) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Ez nem teljesen világos, hogy érted, hogy 3 komolyabb rezgőkéses feje? Nem úgy van, hogy van egy amivel előtte ha nagyon hosszú megtudod igazítani, meg az a része jó akár hajvágásra is, meg maga a szűrős része amivel borotválkozol, de tudtommal az egészet egy "motor" hajtja.

(#1221) marványka válasza talpalavalo (#1220) üzenetére


marványka
csendes tag

Nem az a kérdés, hogy három motor hajtja vagy egy..... egyébként valószínűleg egy motor hajtja, miért hajtaná 3? A "3 komolyabb rezgőkés" ahhoz kell, hogy alaposan borotváljon. Ezen kívül valóban szokott lenni egy ún. pajesznyíró is de ez típusfüggő!

(#1222) Flashcash válasza nagygabor519 (#1218) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha reggel borotválkozom akkor kb. késő estére már enyhe borostám van, emiatt 2 naponta szoktam borotválkozni.

4-7 napos borostát is le lehet szedni egy Flex XP / Flex Integral / Contour borotvával gond nélkül. A Pulsonic sorozattal már problémásabb ugyanez, mert az integrált fej miatt húzza a hosszú szőrt, ha nem a megfelelő technikával (->lassan) használod, de ez is simán levisz ekkora borostát. Sőt ennek a sorozatnak van a legerősebb motorja az eddigiek közül.

[ Szerkesztve ]

(#1223) nagygabor519 válasza Flashcash (#1222) üzenetére


nagygabor519
tag

Tényleg csak ennyi lenne az egész? Hogy lassan kell vágni? Jó, mondjuk rám nem vonatkozik, én maradok a pengés megoldásnál, de ha egyszer erre adom a fejem, akkor jó, ha meg van ez az infó is :)
Érdekesek azok a Braun fejek, amiket belinkeltél, nem is találkoztam még ilyenekkel. Bár ezzel már tényleg el tudom képzelni, hogy le tudja vágni azt, amire azt hittem, hogy nem...

Nagy Gábor

(#1224) Big.Tom válasza Flashcash (#1222) üzenetére


Big.Tom
csendes tag

Hali!
Ha már ennyire képben vagytok, kérdeznék én is valamit.
Véleményem szerint először a fejet kell eldönteni, aztán pénztárca és igény szerint kell köré választani egy borotvát.
A Braun Activator sorozatról mi a vélemény? Nem tudom biztosan, hogy 50-es, vagy 51-es rajta a fej. Elsősorban a borotválkozás gyorsasága érdekel és az, hogy miként birkózik meg a néhány napos borostával? Jobb mint egy Flex XP 31-es fejjel?
Érdemes-e 50-es fejjel rendelkező borotvát venni? Jobb annyival egy Series 3000-esnél, amennyivel drágább? A Series 3000-ben is többféle fejjel találkozom 30, 31 és 32. Itt mi a rangsor minőségben?

(#1225) marványka válasza Big.Tom (#1224) üzenetére


marványka
csendes tag

Nem tudom, nekem első a pénztárca. Hiába van egy hyper super termék ,ha nincs rá cash :DD De abban igazad van, hogy a fej nagyon fontos kérdés... Nekem pl szintén a regőfejes jön be, mint sokaknak. Braun Activatort nem próbáltam még :F nagygabor a sebesség érdekes kérdés, mert ha gyorsan borotválkozol az nem jó, de ha túl lassan az sem :DDD

(#1226) Integra válasza talpalavalo (#1220) üzenetére


Integra
titán

neeeem:)
motor, csak egy van mindben. a fej elrendezése, a kések, sziták száma változik és a mozgás iránya.
-vannak a fapados, egy fóliás cuccok, egy késsel. fix fej.
-vannak a régebbi flex integral fejek, 2 henger szita, közte 1 vágórésszel, billenő fejjel
-vannak az új billenő, oldalirányban is mozgó fejek, szintén 2 henger szitával és sokkal újabb nagyobb vágórésszel középen. teljesen más a nyírómechanikájuk, nem véletlenül méregdrágák.
régebben a szitát és a kést külön is lehetett cserélni, az újaknál viszont már a komplett fejet cseréled, amiben egybe van építve a szita és a kés is, annyira komplex

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1227) Flashcash válasza Big.Tom (#1224) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ismerem ezeket a típusokat.
Szerintem nézz körül az amazonon, ott szoktam átfutni az értékeléseket egy-egy típusról amit meg akarok venni. Elég kritikusak ha 4-5 csillagos értékelést kap valami akkor az már olyan rossz nem lehet.

Activator: Ennek egyedi kialakítású vágófeje van, de ugyanolyan rendszerű mint ami a régi Flex Xp/Integral/Contour sorozaton van. [értékelések]

A Series 3-ba bele vannak keverve a régi Flex Xp/Integral/Contour borotvafejek. (30/31 az ugyanaz mint a korábbiak)
A Series 3 Braun 32B/S az új fejlesztésű borotvájuk, az így néz ki: [link] értékelések

Itt a fórumon írtak rosszat és jót is róla: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1228) talpalavalo válasza Integra (#1226) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Értem én értem, a képek alapján elnézve, a 2 fej is csak annyival jobb az egynél, hogy nagyobb felületet és azaz kevesebbszer kell áthúzni, mert a motor ugyanaz, tehát elméletileg felezi az erejét a 2 fej, mivel dupla akkora a terhelés, így viszont valszeg jobban tépi is a nagyobb szakállt...

[ Szerkesztve ]

(#1229) marványka válasza talpalavalo (#1228) üzenetére


marványka
csendes tag

Nagy szakállra nem a fejeket fogod használni :N Arra max a pajesznyíró meg a trimmer való, különben nem csoda, hogy tépi :DD

(#1230) Integra válasza talpalavalo (#1228) üzenetére


Integra
titán

minél jobb a 2 henger szita formázása, minél jobb a kés kialakítása, annál jobb a vágás hatékonysága.
nekem a flex integral szitái még hagyományos szabályos kör kialakításúak, és a 2 fólia közötti kés is régi kialakítású. 1 hetest még most is lehozza, de érzéssel kell csinálni, ki kell tapasztalni. ja és természetesen száraz arcbőr kell hozzá, másképp nem megy.
az új series 5 és 7 már más szitát használ, és kést is. a szita amolyan össze-vissza kialakítású és a kés is jóval nagyobb a két fólia között.
biztos a motor is jóval erősebb, kevesebb időbe tellik a nyírás és alaposabb is kell legyen.
de egy series 7 200-300 júró, ami szerintem agyrém.
és igazából én 15 éve tökéletesen megvagyok tisztító rendszer nélkül.
ahogy akksi se kell nekem, az ideális cucc egy csak hálózatról működő series 7 lenne sima tokban egy tisztító kefével.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1231) Antonio válasza Integra (#1230) üzenetére


Antonio
senior tag

A vizes tisztítás stb. szerintem parasztvakítás + semmi előny csak a nyűg ... én mikor vettem Braunomat lassan 5-7 éve(?) -nem is emlékszem már (de rég volt) és azóta is megy rendületlenül csak időnként szita és penge csere- nos akkor a lehető lehető legjobbat vettem illetve az már ilyen tisztítós volt, na az annál egyszerűbbet direkt elkerülendő a vizes/tisztítófolyadékos tisztítást.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1232) Integra válasza Antonio (#1231) üzenetére


Integra
titán

ezért nem cserélem és se le a flex integrálom ma napig, már a másodikat fogyasztom belőle..
vennék egy syncro vagy hasonló vágófejeset, de a körítéshez nagyon nincsen kedvem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1233) Flashcash válasza Integra (#1232) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is sima tisztítóegység nélküli Pulsonicot használok most, simán mosható víz alatt is, teljesen felesleges hozzá a Clean & Renew. Angol ebayen néha elég kedvező áron lehet kapni, itthon én is csak néztem, hogy milyen horror árakat kérnek érte.

Lehet még kapni a Braun Contour-t is annak a vágófeje ugyanaz mint a Flex Integral-nak.

(#1234) Integra válasza Flashcash (#1233) üzenetére


Integra
titán

de ilyet nem veszek, ennél akarok jobbat már:)
lehet, hogy megvárok valami becserés akciót, aztán..
panát nem veszek.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1235) talpalavalo válasza Integra (#1234) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

becserés akció???
Hehe ilyet se hallottam még csak telefonnal kapcsolatban :) Az Tény, hogy a + takarító nem ér annyit, elvégre nem az veszi el a legtöbb időt, hogy megtakarítsa az ember, ezt is csak a lustáknak találták ki :S

(#1236) nagygabor519 válasza Flashcash (#1233) üzenetére


nagygabor519
tag

Ez a Pulsonic ugyanaz, mint amit múltkor belinkeltél?

Nagy Gábor

(#1237) Flashcash válasza nagygabor519 (#1236) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, így néz ki: [link]

(#1239) talpalavalo válasza pet.andro (#1238) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Ez nem azért jó mert, nagy szakállal is elbír persze nyilván az is mert a motor is kicsit erősebb az anyagok is minőségibbek, de inkább azért mert sokkal fájdalommentesebben szebben tartósabban "operál"...

(#1241) talpalavalo válasza pet.andro (#1240) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Csak gondolj bele, ha nem elég erős a motor és beakad vagy nem éles a penge, és csak beszorítja vagy tépi ahelyett, hogy vágná :)) Epillátor forever ;] :C

(#1243) nagygabor519 válasza talpalavalo (#1239) üzenetére


nagygabor519
tag

A nagy szakállhoz a trimmelő való vagy hajvágó nem a rezgő/forgókés.

Nagy Gábor

(#1244) nagygabor519 válasza Flashcash (#1233) üzenetére


nagygabor519
tag

A kecskeszakállam formázásához még jó volt az egy pengés, amit még próbáltam (Double Edge) Viszont ott is nagyon vigyázni kell, mert nagyon könnyen megvághatod magad vele. Géppel mennyire egyszerű a szakállformázás? Tavaly nagyon nyomták cruZer-t, aminek elvileg ezek a formázó meg trimmelő funkciók adják a lényegét. Valaki használt már ilyet vagy hasonlót? Az említett Pulsonichoz a Contour fej is ugyanerre a célra jó?!

Nagy Gábor

(#1245) Integra válasza talpalavalo (#1241) üzenetére


Integra
titán

rájt, jobb a szita formázása, erősebb motor, jobb anyagok, gyorsabb és pontosabb borotválás. de azért a 7es széria ára elég durva..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1246) nagygabor519 válasza Integra (#1245) üzenetére


nagygabor519
tag

Én is ezt nézegettem kár, hogy 59... :O

Nagy Gábor

(#1247) thief888 válasza nagygabor519 (#1246) üzenetére


thief888
tag

59...??? :Y Sosem adnék ennyit egy borotváért! :N
Jó lesz nekem a 20-30 ezres kategória...néha még azon is gondolkozom! :DD

(#1248) Foxbat


Foxbat
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt,de azért már van egy kis tapasztalatom.Úgy nyolc évig volt egy Philipsem,nagyon szerettem,bár a nyakam eleinte piros volt tőle,
de megszoktam.Sajnos az akksija tönkrement,így egy coolskin lett belőle,ami nem kis meglepetésre a hozzáadott géllel nagyon simára borotvált.Mai napig használom.Közben vettem egy rezgőkéses borotvát(Rmngton)nem vártam tőle sokat,de szárazon bevált,sőt!
És még jó.Akkor milyen lehet egy Braun?Pulsonicra vágytam,de anyagi okokból egy Panaszkodik-ot vettem és nem bántam meg!!!Minimum 20-al olcsóbb mint a Pulsonic,és 13000-et rezeg.Nem is rezeg zümmög.Kipróbálhattam a Pulsonic-ot is,annak kicsit más a hangja,és nagyon német,elismerésem.Csak hát az anyagiak.A Pana nagyon közel áll hozzá!!!Van egy tisztítófunkció is rajta,akkor 17000 a rezgésszáma.Gondoltam egy kis betekintés,aki csak a jól bevált borotvákat ismeri.Ja és bocs ha kicsit off!

Foxbat

(#1249) nagygabor519 válasza Foxbat (#1248) üzenetére


nagygabor519
tag

Na igen, nekem is ez a bajom pl Pulsonic-kal. Nem lenne 59, akkor nyilván ezt venném meg, mert csúcsmodell, csúcsrezgésszám stb. De láttam 30 körül is olyan rezgőkéseset, ami nekem még belefér és még jó pár funkció van a sima arcborotván kívül. Viszont, akkor lehet körbeszaglászom a panaszkodókat is. :)

Nagy Gábor

(#1250) Integra válasza nagygabor519 (#1249) üzenetére


Integra
titán

az még hagyján hogy 59..
az inkább zavar, hogy akksis. és az akksi adja meg magát elsőnek, elgyengül..
és az akksit nem lehet cserélni, ez teszi tönkre a gépet magát. mert a braun mechanika meg motor kb elpusztíthatatlan, 15 év alatt 2 flexet használtam el, illetve a másodikat most is használom bőszen a harmadik kés és szita feltéttel..
de ez nem akksis, hanem hálózatos..
az akksishoz van amúgy hálózati kábel, hogy ha lemerül csontra akkor is lehessen használni? mert mondjuk akkor ha már az akksi is megdöglött, még mindig lehet hálózatról is használni.
egyszerűen tök feleslegesnek tartom az akksit bele, érthetetlen, hogy nincsen ilyen alternatíva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.