Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Kroni1 válasza Alien! (#30850) üzenetére


Kroni1
veterán

Ahogy néztem a 65PUS9206 elég bitang, az szerintem bőven előrelépés lenne neked a 8303-ról is. 120Hz, VRR, VA panel, és 400-ért már most is egész tűrhető áron van, ha a többi 2021-es philips jelenlegi árához hasonlítjuk akkor meg pláne..

(#30852) Alien! válasza Kroni1 (#30851) üzenetére


Alien!
senior tag

jaja, azért egy teszt jó lenne..elvileg nagyon prémiumnak mondják (a VA panelt is). oledtől minimálisan még én is félek mert nálunk is van gyerek.

(#30853) Johnnyhu7 válasza anrab (#30849) üzenetére


Johnnyhu7
újonc

Szia egy hálózaton vannak a telefonon meg jelenik a tv látom a nevét. Be van kapcsolva a telefonon a képernyő tükrözés a Youtube-nál ott a kis képernyő ikon ha rá megyek ki írja a Tv nevét de amikor ki választom azt írja sikertelen ennek oka lehet az el avult firmware.
Egyébként egy oneplus nord a telefonom, de a párom huawei p30 pro-ján is ugyan ez a helyzet.
Egy érdekesség, ha a youtube meg van nyitva a tv-n és a telefonon is akkor ha a tv neve helyett arra megyek a telefonon hogy youtube on tv akkor át megy telefonról.
Valami ötlet esetleg minden választ előre is köszönök.

(#30854) dfdfdf válasza Johnnyhu7 (#30853) üzenetére


dfdfdf
őstag

telefonon google home appal próbáld

(#30855) Johnnyhu7 válasza dfdfdf (#30854) üzenetére


Johnnyhu7
újonc

Köszi de az app sem találja a tv. :W :F

(#30856) anrab válasza Johnnyhu7 (#30853) üzenetére


anrab
addikt

Valami kompatibilitási hiba lehet.
Nincs véletlenül egy Samu teló?
Lehet nem szereti azokat a típusokat. Habár...
Nem elavult a szoftver az az utolsó.
Nekem is az van fent. 65"/855 hibátlan.
Képeket átküldi?

(#30857) stefi68 válasza Johnnyhu7 (#30853) üzenetére


stefi68
addikt

Első körben törölném a YT app adatait a telefonon, másodikban letörölném és újratelepíteném, harmadikban keresnék egy régebbi YT appot és azzal próbálkoznék.

Én a YT Vanceddel jártam így, fórumokon írták melyik régebbivel megy, felraktam azt és valóban működik azóta.

YouTubenál két fajta mód van a TV-n való lejátszáshoz:
- Az átküldés, amikor a telefon játssza le és a tartalmat küldi át
- Párosítás kóddal, amikor a telefonról csak kiválasztod a lejátszandó tartalmat sé azt a párosított eszköz játssza le valójában.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30858) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

43PUS8545/12 Android

Hogyan lehetne beállítani, hogy indításkor automatikusan az Android "főképernyőre" álljon be a tévé? Most az van, hogy keresi melyik HDMI csatlakozón van jel és nekem kell a Home gombot nyomkodnom minden egyes bekapcsolásnál.

#thirdworldproblems ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30859) pjen válasza KubanitoS (#30858) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pont ilyen a Tv m,de nincs a távon home gomb.Kipróbáltam, van a Tv be dugva DIGI antenna+ HDMI 1 be egy jelforrás.Mindíg az a jel jön be elsőre ahol kikapcsoltam.Egyáltalán melyik az android fő képernyő?

(#30860) KubanitoS válasza pjen (#30859) üzenetére


KubanitoS
veterán

A házikó ikon nekem a home gomb. Az az android főképernyő ahová azzal a gombbal jutsz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30861) pjen válasza KubanitoS (#30860) üzenetére


pjen
félisten

Értem. Én inkább Tv t nézek.

(#30862) rainman72 válasza pjen (#30859) üzenetére


rainman72
nagyúr

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30863) pjen válasza rainman72 (#30862) üzenetére


pjen
félisten

Rendben, ez nekem is megvan, csak nem tudtam, hogy ez az androidos"fő" képernyő. Nekem csak egy opció.

(#30864) rainman72


rainman72
nagyúr

Mikor lesznek már normális árak az idei modeleknél?? :F :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30865) minilego


minilego
senior tag

7805on ki lehet kapcsolni, hogy ne mutassa, hogy van uj frissites... Minden bekapcsolaskor feldobja az üzenetet, hogy van. De én nem akarok frissíteni. Az automatikus frissítés ki van kapcsolva.

(#30866) N_A_S válasza stefi68 (#30801) üzenetére


N_A_S
veterán

TV2 Play-t hogy sikerült?

https://tinyurl.com/phnas

(#30867) N_A_S válasza N_A_S (#30866) üzenetére


N_A_S
veterán

Sorry, megvan a post.. kicsit fáradt vagyok, na... :))
:R

https://tinyurl.com/phnas

(#30868) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Én is kipróbáltam a Philips TV.n (43PUS7855/12) a plexet tényleg nem igazán müködik normálisan. Arra gondoltam, hogy van Xiaomi Android stick-em amire biztos létezik Plex (Sony Tv-m is androidos és azon jól megy). Tesztelésre megfelel :)

(#30869) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#30868) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az eszközzel már jobb a plex csak elfelejtettem, hogy az csak 1080p támogatott hiába érem el a 4K mappát :D
X96 max+ készülékem van csak a HDR-ig támogat Dolby Visiont már nem. Tehát vagy el kell felejtenem a Dolby Vision a Philips TV-n vagy USB külső meghajtóra másolom a filmet. Tényleg arra még nem jöttem rá, hogy miként lehet leválasztani az USB eszközt?

(#30870) Upo válasza KubanitoS (#30858) üzenetére


Upo
addikt

A házikó gombbal is "be lehet kapcsolni", akkor rögtön az androidba megy.
Tehát nem a bekapcs gomb után, hanem helyette kell nyomni. Én már teljesen rászoktam.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30871) anrab válasza Csabi1984 (#30869) üzenetére


anrab
addikt

Valahová elkapcsolsz.
Tv,home...

(#30872) Castell


Castell
aktív tag

Üdv mki!

Új philips tv-nk csak 34 dvb-t csatornát talál, bármit csinálok, bárhogy telepítem újra. A keresés teljes. Az antennával nem lehet gond, mert a mostani tv egy philips-et váltott,ami megtalált minden csatornát.

Valakinek ötlete?

Köszönöm!

(#30873) blakey válasza Csabi1984 (#30869) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban az X96Max+ HDR10, HFR10+ és HLG-t támogat (CE-vel), a Dolby Vision-t SDR-ben vagy HDR10-ben játsza le, az átalakítás meg teljesen jó. Ha kell a Dolby Vision akkor használd a TV lejátszóját.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30874) Ance


Ance
őstag

Nem tud valaki olyan tesztet, ami részletesebben elemzi a 65OLED705 képminőségét? Fényerő, hdr fényerő stb. Köszi!

(#30875) Csabi1984 válasza blakey (#30873) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen én is arra következtettem, hogy a TV lejátszórésze lesz a megoldás. Igazából azt nem tudom, hogy Synology NAS-nak a médiakiszolgálója videóhozzáférést is képes biztosítani vagy csak transzkódolás útján más eszközön lejátszani?

(#30876) blakey válasza Csabi1984 (#30875) üzenetére


blakey
titán

Ha a NAS-on megy a Plex akkor annak a DLNA megosztása tökéletes lesz, jól kezeli a Philips, legalábbis az OLED.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30877) Csabi1984 válasza blakey (#30876) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az igazság az, hogy a TV-re tettem a Plex alkalmazást. Gondolom a Synology Plex alkalmazásba engesélyeznem kell a DLNA-t ugye?

(#30878) KubanitoS válasza Upo (#30870) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi, kár azért érte, kicsit érthetelen miért nem lehet alapból ezt beállítani.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30879) pjen válasza KubanitoS (#30878) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom, mert ez alapból egy Tv. :)

(#30880) KubanitoS válasza pjen (#30879) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez igaz, de napjainkban a tévénézés már nem feltétlenül csak arról szól, hogy bedugod az antennát és nézed a tévét. Én konkrétan Telenor MyTv applikációval tévézek, ez pedig csak az androidos főmenü alól indítható... Na meg azért egy ilyen eszköz inkább egy mini számítógép hatalmas képernyővel, mint egy sima TV.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30881) djsweetboy


djsweetboy
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani, hogy egy 65PUS8505/12 ne kapcsolja ki valamelyik usb csatlakozót miután a tv kikapcsol?
Magyarul legyen benne folyamatosan az 5V.
Egy HDMI Audio Extractor van csatlakoztatva, viszont ha megszűnik a tápellátása utána teljes hangerőn küldi az erősítőt.
Próbáltam egy mobil töltőfejet használni tápnak, de akkor meg a felkapcsolt/lekapcsolt lámpák zavarják a házban.

(#30882) pjen válasza KubanitoS (#30880) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább egy Tv,pár ráhúzott számítógépes funkcióval, hogy
jobban el lehessen adni.De ez csak az én véleményem.

(#30883) Upo válasza KubanitoS (#30878) üzenetére


Upo
addikt

Nekem nem okoz gondot a kisházzal bekapcsolni, ugyanannyiba tart mint a kerek gombbal. Én meg örülök, hogy dedikált gombja van, ha akarom akkor a tv-re, ha akarom akkor az androidra kapcsolom be. Ugyanúgy egy gombnyomás, és ott az android.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30884) alaves válasza Ance (#30874) üzenetére


alaves
addikt

Tesztek hiányában: a Philips 7-es OLED széria az LG C széria kategóriája (fényerőben, mozgásjavításban, stb), azzal, hogy a kontraszt vágás hiánya miatt a Philips képe fényesebbnek látszik. A Philips 8-as OLED szériát az LG G széria fölé szándékoznak pozicionálni (~Panasonic JZ2000 közelébe). Elvileg a Philips 9-es OLED szériának jobbnak kellene lennie a Panasonic 2000-nél, de nem hinném, hogy ez így van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30885) Kroni1 válasza Upo (#30883) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek. Nekem amúgy nincs is tévé előfizum az ingyenes csatornákat meg szinte sose nézem, így bármivel kapcsolom be szinte mindig az Android home fogad. Azt viszont megfigyeltem, hogy a home gombbal nem mindig kapcsolja a soundbart, (talán hosszabb kikapcsolt állapot után az nem ébreszt? nem tudom) ígyhát én visszaszoktam a power gombra..

(#30886) Upo válasza Kroni1 (#30885) üzenetére


Upo
addikt

És az honnan megy? Hdmi, optika, bluetooth?
Nekem most a jack kimenetről megy sztereo erősítőre, de gondolkozom hdmi arc boxon, hogy a hangerő szabályozás menjen a távról. De akkor lehet hogy azon is előjönne?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30887) Kroni1 válasza Upo (#30886) üzenetére


Kroni1
veterán

HDMI-n van összekötve a sb a tévével, a vele együtt történő ki-be kapcsolás HDMI CEC-en keresztül megy.

Ha más miatt nincs szükséged boxra akkor nem feltétlenül vennék a helyedben, van más megoldás is a hangerő szabályzásra:
Sokan használnak HDMI extractor-t androidos philips tévén a hangerő állítás problémáját kiküszöbölni. Ezzel a tévé egyik hdmi-jéről veszed le a hangot az erősitőnek, és azt már vezérli a távirányító. Nincs saját tapasztalatom, de biztos kapsz tanácsot, hogy melyik jó, vagy találsz hozzászólásokat is ha rákeresel..

(#30888) pjen válasza Kroni1 (#30887) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy Samu soundbár bt n van "összekötve" a Tv vel és a Tv távja szabályozza a hangerőt.

(#30889) Ance válasza alaves (#30884) üzenetére


Ance
őstag

A 8-assal nem lenne bajom, de az kizárt az e-Arc hiánya miatt sajnos, mert azt használnám. Egyszerűen nem is értem, ezt hogy hagyhatták ki. A 7-esről csak tesztnek álcázott propaganda cikkek vannak. :) Sajnos ahhoz túl drága, hogy hazahozzam és visszavigyem, ha nem annyival jobb a mostani VA paneles Samsungnál, amennyivel több az ára.

Múltkor becipeltem a Philips 58PUS8505-öt a Samsung elé, hogy megnézzem mit tud teljes sötétben, mert ha nagyon sokat, akkor esetleg a 70-es változatát vettem volna a moziszobába, de sajnos a HDR/Dolby Vision nem szép rajta és valahogy teljes sötétben nem olyan meggyőző, hogy érdemes lenne lecserélni. Ezért gondolkozom az OLED-en.

Természetesen jobb, mint a samsung, de nem annyival, hogy megérné a procedúrát, pénzkiadást, cipekedést, másik eladását stb. hogy nekem megérje. A HDR meg tényleg nem szép rajta sajnos.

(#30890) rainman72 válasza Ance (#30889) üzenetére


rainman72
nagyúr

Melyik modelnél nincs eARC?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30891) Rebelf válasza Ance (#30889) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Oled806 earc-os

(#30892) stefi68


stefi68
addikt

Van egy újabb technikai kérdésem ami a használat során felmerült(8505):
Csatornalistában vagyok.
Ahhoz, hogy váltsak lista kategóriát (Összes program, Beállított kedvencek, Rádióadók, stb.) a lista legelejére kell mennem, mert úgy ugrik a listaválasztó mezőre.
Van rá mód hogy a csatornalista mondjuk 20. v. 50. eleméről ne kelljen a legelsőig "visszagyalogolni" ehhez?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30893) vlevi válasza stefi68 (#30812) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerencsére Android alatt bőven van választék média lejátszók között.
Nekem Sony-m van, és felváltva használom a KODI-t, a Nova (korábban Archos) és a VLC lejátszókat.

(#30894) stefi68 válasza vlevi (#30893) üzenetére


stefi68
addikt

Arra kérdésre már meglett a megoldás. :K
Nekem nem okoz gondot az android felületen az alkalmazások kezelése, újak kipróbálása.
Asszonypajtinak keresek egyszerűbb megoldásokat.

A Novát nem ismeretem eddig. Meg fogom nézni...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30895) Ance válasza Rebelf (#30891) üzenetére


Ance
őstag

Bocs, én nem írtam le végig, a 805-ös érdekelne, de azon nincs. [link]

A 806 túl drága még.

(#30896) rainman72 válasza Ance (#30895) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tkomnál nem tudod megvenni?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30897) urbi73


urbi73
senior tag

Philips 7505 . tv -nél miért nem engedi a series x átállítani 4-k -ra? HDMI -1-es amire rá van dugva de csak fullhd engedi.

-

(#30898) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Vennék egy Philips 58PUS7805 TV-t. (sajnos a 8505 akciókról lekéstem :/)
Úgy olvastam, hogy saphin niuncs kodi lehetőség. Plex vagy smb megosztás win alól működik rajta?

(#30899) Ance válasza rainman72 (#30896) üzenetére


Ance
őstag

A 65-ös kell, azt nem látom ott. :)

Mondjuk amúgy is mindhárom előfizum foglalt valamivel (tv és 2 telefon), de az egyik lejár decemberben. Addig lehet hátha lesz. De az igazság az, hogy nem szívesen adnék 600k-t sem egy tévéért. Már egy ideje mozizom és mindig arra kell rájönnöm, ha elindul a film, akkor úgysem a képminőséget nézed, hanem a filmet. Ha akció, akkor főleg.

A helyszín nem túl nagy kihívás a tévéknek. Egy sötét moziszoba, ahol csak szemből nézed még a VA paneles 8505-nek sem jelentett gondot. Szép a fekete, nem térsz el 15-20 foknyit, amitől már halványulnak a színek. Ha tetszene a HDR-e és a kontraszt/színkezelés akkor vennék egy 70-es 8505-öt és még a felfelé méretváltás is megvalósulna. Sajnos ezek viszont nem jók és kizárják.

A 8506-ról nincs teszt, vagy nem találtam, hátha javultak a dolgok, de mintha ott meg áttértek volna az IPS-re, ami nem kell.

A jelenlegi régi Samsungnak sokkal szebbek a színei, szebb a HDR és hiába alacsony fényerő, viszonylag elmegy, de csak viszonylag. Viszont a HDR-nél fontosabb nekem a szín, így most őrlődök. Szerencsére van időm őrlődni, mert a jót kell jobbra cserélni. Gondoltam a 65OLED705-ös megér egy gondolkozást, mert majd év végén lemegy az ára, de amíg nem találok tesztet róla, addig nem megyek bele.

Tudom, komoly problémáim vannak….

(#30900) AxBattler válasza Ance (#30899) üzenetére


AxBattler
félisten

... mintha ott meg áttértek volna az IPS-re, ami nem kell.

Csak a 65"-os esetében, a többi VA lett... de az korábban is IPS volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.