Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) joergie


joergie
őstag

most néztem meg,és a 160as verziót lefrissítettem, most 193as van fenn. Nem tudom mi a különbség, és mikori az update.

megvan pár hónapja, vannak érdekes dolgok, pl hogy a műsorújság közben nem megy az adott csatorna hangja...még az ezeréves jvc is játsza a hangot közben.

amit most tapasztaltam, illetve most jöttem rá, ha megy a pc, és jön a jel hdmi3-ra pc-ről, akkor nem jönnek be a tv csatornák. amint kihúztam a hdmi-t a pc-ből, jön a tv jel. A koax és a hdmi3 közel vannak egymáshoz, lehet ez a gond. De akkoris. nem javult update-el se. kipróbáltam hdmi2-vel, ugyanez a szitu. hdmi1 máshol van, odáig nem húzom el a kábelt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#31702) minilego válasza Hege1234 (#31700) üzenetére


minilego
senior tag

Meg a szeptemberi van. De nálam az április firmware van felrakva, de minden bekapcsolaskor bedobja, hogy van frissítés és ez miatt nem tetszik.

(#31703) Alien! válasza dino_m (#31694) üzenetére


Alien!
senior tag

érdekes, nekem ugyanabból a szériából van vsx924 és tökéletes az arc. Engem inkább az zavar, hogy 2 eszközre lehetetlen arc-ot osztani (van egy erősítőm meg egy hdmi fülesem), szóval, ha az egyikre kiosztja, akkor egy másik kimeneten már egyáltalán nem lesz... :W

(#31704) dino_m válasza Alien! (#31703) üzenetére


dino_m
senior tag

Ezért gondoltam végül, hogy az erősítő a rossz. Papíron tudja az ARC-t, csak éppen nem működik a gyakorlatban. Főleg mert a kép se ment át a TV felé.
A két ARC-t nem próbáltam, de a Philips azt írja az én készülékemnél, hogy mind a négy HDMI ARC képes, tehát elvileg tudnia kellene. Bár, ha belegondolok, hogy az erősítő kikapcsolt állapotban is átengedi az adatfolyamokat, így lehet, hogy az elsődleges ARC az erősítő marad kikapcsolt állapotban is.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31705) Alien! válasza dino_m (#31704) üzenetére


Alien!
senior tag

leírásban is benne van, hogy ha egyszer kiosztja, akkor az lesz a kizárólagos sajnos.

(#31706) stefi68


stefi68
addikt

Aki használ külső tárolót (SD kártya, SSD, ...) a tv-hez, hogyan oldja meg a fájlok másolását a tárolóra?
Próbáltam FTP szervert futtatni a tv-n.
A belső tárhelyre tudok vele írni (még a tv kikapcsolt állapotában is!), de az SD kártyára nem.
Lehet valahogy írási jogot adni neki?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31707) Ance válasza stefi68 (#31706) üzenetére


Ance
őstag

Rádugom a számítógépre és rámásolom. :)

Alapból a hálózatról kerülnek lejátszásra a dolgok, csak akkor kerül oda úgyis, ha kell egy megnézés után is, vagy utazunk és visszük magunkkal.

(#31708) Rizzo77


Rizzo77
friss újonc

Sziasztok! Hol tudok élőben megnézni egy 9206-os 65-ös tv-ét?

(#31709) stefi68 válasza Ance (#31707) üzenetére


stefi68
addikt

Még gondolkoztam is, hogy leírom, a PC-re dugva Én is tudok fájlokat másolni. :)
Szóval a TV-hez csatlakoztatott tárolóra másolás megoldása érdekelne. :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31710) KubanitoS válasza Rizzo77 (#31708) üzenetére


KubanitoS
veterán

A helyedben körbetelefonálnám a nagyobb áruházakat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#31711) Ance válasza stefi68 (#31709) üzenetére


Ance
őstag

Nem viccből írtam, mert nem hiszem, hogy megoldható lenne. Egyetlen tippem van, hogy a tv androidra telepíthető ES File Explorerrel esetleg megoldható, de az sem túl valószínű.

Hogy még egy olyan tippet adjak, amit nem kérdeztél, :) de talán közelebb kerülsz az elérni kívánt célhoz: dugd a pendrive-ot az otthoni modemre, akkor mindenhonnan eléred, a tévé is látja és egyszerűen tudsz rámásolni a PC-ről.

(#31712) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Mindig LG-t használtam, de most a Philips is elkezdett érdekelni.

Philips-nek van telepítve gyári médialejátszója, vagy kell leszedni?
Gondolom akkor szorosan ehhez tartozik, ha NAS-ról néznék filmet, akkor kell-e valami extra.

Illetve a Philips 58PUS8505 és Philips 58PUS8506 között mi a különbség?

Köszi előre is!

Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#31713) stefi68 válasza IamGabor (#31712) üzenetére


stefi68
addikt

Van saját média lejátszója a Philipsnek, NAS tartalma is elérhető vele mindenféle mókolás nélkül. Alap lejátszásra elmegy, a régebbi DivX/Xvid avikkal nem minddel boldogul.
Aki többre vágyik az alapoknál, Kodi, Vimu, VLC, vagy bármi telepíthető rá....

A 8505 2020-as, míg a 8506 idei modell.
Az utóbbi új dizájn, vékonyabb keret, más talp, Android 10
Hogy belül mi más azt majd a szakértők megmondják, mint ahogy azt is megér-e +30ezret...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31714) IamGabor válasza stefi68 (#31713) üzenetére


IamGabor
tag

Szuper, mindent értek. Köszönöm az infókat :R

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#31715) stefi68 válasza Ance (#31711) üzenetére


stefi68
addikt

Pedig azt hittem, egy pillanatra... :)
Több fájlkezelőt és FTP szervert kipróbáltam, ez Android korlátozás lehet, amit úgy néz ki root nélkül nem lehet megkerülni.

A router-hez történő csatlakoztatás jó ötlet, működik is. :R

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31716) Bogyi007 válasza kisbalazs83 (#31438) üzenetére


Bogyi007
veterán

Tizenharmadikán kaptam meg ezt a frissítést az 50PUS6504-es tévére és tény hogy javította a felsorolt hibákat...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31717) Bogyi007 válasza rainman72 (#31619) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt csak megerősíteni tudom. Tök alap tévé a fentebb már említett sajátom, de már ennek us szép képe van.

Sajnálni fogom amikor majd eljön a csere ideje - márkát biztisan nem fogok én sem váltani..

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31718) Robertó79


Robertó79
tag

Milyen hangprojektort ajánlanátok egy 8545-ös tvhez?
Valamint mit kell figyelembe venni, hogy a tv kapcsolóval tudjam kezelni a hangprojektort?

(#31719) KnightDave válasza Robertó79 (#31718) üzenetére


KnightDave
tag

Nekem van egy eladó Philips TAB8205, ha esetleg érdekel, a hirdetéseim között megtalálod. :)

Egyébként HDMI ARC porton kösd össze a készülékeket, valamint kapcsold be a TV-n a HDMI CEC funkciót és akkor a TV saját távirányítójával tudod kezelni.

[ Szerkesztve ]

Burn the rubber, not your soul.

(#31720) Alien! válasza KnightDave (#31719) üzenetére


Alien!
senior tag

oled706 megvan már?

(#31721) KnightDave válasza Alien! (#31720) üzenetére


KnightDave
tag

Az EDigital failkodott a kiszállítással, ezért töröltem a rendelést. :((( Az eMag elvileg kedden hozza. Addig a Matrix trilógiát is beszereztem UHD-n, hogy legyen mivel felavatni a készüléket. Várós :))

[ Szerkesztve ]

Burn the rubber, not your soul.

(#31722) Alien! válasza KnightDave (#31721) üzenetére


Alien!
senior tag

jaja, szokásuk sajnos! Majd írj, hogy milyen, tesztelésre a Netflix illetve az AppleTV+/Dolby Vision-nel is tökéletes! :)

(#31723) Alien!


Alien!
senior tag

2020/21 oled tulajokat kérdezném, hogy ki mit mér 5ghz-es winfin, illetve milyen csatornán van a router?

[ Szerkesztve ]

(#31724) somé


somé
őstag

Üdv, egy 55PUS7956 elégedett "tulaja" vagyok pár hete, de két problémám van.

- Az összes fogható (kábel) csatornát csak úgy találja meg, ha gyári újraindításkor kerestetek vele (kábel, teljes). Viszont így a kódolt csatornákat is listába rakja.
Amennyiben a csatorna beállítást már üzem közben, menüből indítom (kábel, teljes, csak szabadon fogható csatornák mentése), akkor nem talál meg minden fogható adót.

- Fentiekből következik a másik gondom, hogy a kódolt csatornákat nem tudom törölni, a manuálban is csak csatorna "átugrást"-t említ.
Van az egyes csatornák törlésére valami opció?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#31725) Castell válasza somé (#31724) üzenetére


Castell
aktív tag

Bár nem ugyanez a típus, de korábban írtam ezügyben ide, hogy az új tv-m hangolása botrányos. Nekem sem találta meg a csatornákat, amit a régi philipsem a mai napig behangol, igaz nálam dvb-t, de ugyanez a szitu, mint a tiéd.

Az új tv-vel kapcsolatban csak a képpel és hanggal vagyok megelégedve. Az epg-t sikerült úgy elcseszniük, hogy nem ír a műsoroknál időt, ha léptetek, külön meg kell nyomni az i - infó gombot, hogy megnézzem, hogy egy adott műsor mikor kezdődik, fejeződik be, nagyon idegesítő. Bekapcsolás, hol nagyon gyors, hol botrányosan lassú.

(#31726) Stirbi


Stirbi
addikt

Sziasztok, :))

Néhány napja megérkezett otthonunkba a várva várt 65PUS8505.

A telepítés során hangolásra kerültek a dvb-c/kábel, valamint a dvb-t/földfelszíni (ha esetleg a kábelszolgáltató bemondaná az unalmast-időnként szokása).

Ezt követően az források "tv" menüpontnál az antenna csatornák jelentek meg, nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan tudnék váltani kábel csatornák módra.
Ebből kifolyólag a beállítások menüpont alatt újrahangoltam a csatornákat (ekkor már csak a dvb-c (kábel)) csatornákat, így elérhetőek a források menüpont alatt a kábelcsatornák.

Kerestem kutattam, de nem találtam módot, ahol válthatok kábel/antenna forrás között... ezelőtt lg ill. samsung tv-m volt, ahol egyszerűen lehetett váltani kábel/antenna mód között.

Várom a kedves Fórumtársak tapasztalatait.

Köszönöm. :R

(#31727) erdey_a válasza Stirbi (#31726) üzenetére


erdey_a
őstag

az antenna és a kábel csatornák külön csatornalistába kerülnek.
csatornalista váltás:
OK aztán "+" gomb, aztán a feljövő menüben "csatornalista kiválasztása"
és ott kell legyen elvileg (nekem antennás nincs)

Vérboci

(#31728) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csao sziasztok!

Szeretnék kérni egy linket ,ha lehetséges kepbeallitasra ami bevalt sablon. (65pus8535)
Köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31729) rainman72 válasza MrRL19 (#31728) üzenetére


rainman72
nagyúr

"ami bevalt sablon"
Ilyen nem lesz sajnos.
Gyári képmódokbol probáld a szabványost vagy a természetest elsőnek.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31730) erdey_a válasza MrRL19 (#31728) üzenetére


erdey_a
őstag

én innen (az 1077 hozzászólásból) az elsőt használom.
ez valami kalibráció alapján készült.

[link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#31731) MrRL19 válasza erdey_a (#31730) üzenetére


MrRL19
senior tag

Köszi megnézem . :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31732) Doller válasza Rizzo77 (#31708) üzenetére


Doller
tag

Szia!

Találtál valahol?

(#31733) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

PUS8505-nél van arra mód - megfelelő beállítás - hogy kikapcsolt TV hangszórók mellett a távirányító hangerőgombjai a fejhallgatókimenet (jack) hangerejét állítsák?
Eddig csak menübe mászós lehetőséget találtam a jack hangerejének módosítására.

(jelenleg egy 2.1-es Creative T3000 a kiciócó soundbar-unk, ami a TV hangszóróinál sokkal, sokkal jobban szól, de a hangereje csak fizikai potméterrel állítható. Nem zárkózunk el a lecserélésétől, írtam is a soundbar topikba, de csak akkor cserélném ha a (SB topikban leírt) körülményeket tekintetbe véve is van értelme)

Whatever.

(#31734) rainman72 válasza j.bravo (#31733) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nincs csak Saphin.
Vedd fel maxra a menüben.
Utána ha fejhallgatora állitod a hangkimenetet akkor a táv a jackre kötött hangerőt állitja :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31735) j.bravo válasza rainman72 (#31734) üzenetére


j.bravo
addikt

Kipróbálom. :R

szerk.: sajnos - nálam - nem működik így; a képernyőn mozog a bal oldalon a virtuális tolópotméter, de a kimenet szintje nem változik.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31736) Kroni1 válasza j.bravo (#31735) üzenetére


Kroni1
veterán

sajna csak a menüben fog menni, nekem is igy van..

(#31737) rainman72 válasza j.bravo (#31735) üzenetére


rainman72
nagyúr

Eddig csak Saphi Philipsen próbáltam.
Most meg egyiken sincs jack hang,sorry :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31738) j.bravo válasza rainman72 (#31737) üzenetére


j.bravo
addikt

Semmi gáz, köszönöm a választ; egy próbát megért :)

Mikro/mini hifi vagy soundbar kérdésben mire voksolnál? Ez a kérdés persze mindenkinek szól :)

Whatever.

(#31739) Friczi


Friczi
csendes tag

Az érdekelne, hogy van olyan beállítási lehetőség a szervizmenüben ami nem érhető el normál menüből?

(#31740) stefi68 válasza j.bravo (#31738) üzenetére


stefi68
addikt

A soundbar, ha HDMI-n csatlakoztatod és HDMI-CEC kompatibilis akkor vezérelhető a tv távval.
Automatikusan be-ki kapcsol a tv-vel és a hangerő is szabályozható.

Pl. ezek ilyenek

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31741) Sinu válasza stefi68 (#31572) üzenetére


Sinu
senior tag

Ha letiltod a Rakutent akkor nem indítja

No Future

(#31742) Zord87


Zord87
tag

Sziasztok!
Van egy philips 55pus7304/12 LCD tévé amin el ment a kép és azóta csak a hangot adja.
Kapcsolgatni tudom arra reagál de továbbra sincs kép.
Újraindítás, kábelek ki be húzása mozgatása meg történt de 2 napja csak hang van a kép nincs.
Viszem szakihoz majd csak kíváncsi lennék hogy ti mit mondtok mi lehet a baja, és hogy mit is tud vele kezdeni?
Ja és 2 éves á tv :((

(#31743) j.bravo válasza stefi68 (#31740) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi, ez világos :R
mivel jelenleg a TV távot nemigen használjuk, csak ki/be kapcsolásra (T-home a szolgáltató, a STB nem kikerülhető; az okos funkciókat nem nagyon aknáztuk még ki), az majd' mindegy hogy a második táv a TV-hez vagy (nem SB esetén) a hangrendszerhez tartozna.
Szeretnék (sajnos kevés pénzből) minél jobb hangot, ami zenés műsorhoz, alkalmanként zenéhez is vállalható.

Whatever.

(#31744) anrab válasza Zord87 (#31742) üzenetére


anrab
addikt

Gondolom nincs kikapcsolva a kép a menüben.

(#31745) KnightDave válasza anrab (#31744) üzenetére


KnightDave
tag

Az epic lenne :DD

Burn the rubber, not your soul.

(#31746) Zord87 válasza anrab (#31744) üzenetére


Zord87
tag

Szemem előtt műsor nézés közben ment el a kép.
Nem nyúltam semmihez.
Közben el vitte a szaki.
Led hibára gyanakszik de majd meg bontja akkor lesz okosabb azt mondta.
Még egy kérdés 55pus7304/12 típusú tvhez hol tudom ezeket a ledeket rendelni akár külföldi oldalon is?

[ Szerkesztve ]

(#31747) Kroni1 válasza anrab (#31744) üzenetére


Kroni1
veterán

Annak bmilyen gombnyomásra vissza kell jönnie..

(#31748) anrab válasza Kroni1 (#31747) üzenetére


anrab
addikt

Ok.
Nem szoktam használni csak eszembe jutott.

(#31749) Kbali válasza j.bravo (#31743) üzenetére


Kbali
nagyúr

Thome távja tudja kapcsolni a tv-t, sőt a tv alaphangját is tudod vele állítani.

(#31750) j.bravo válasza Kbali (#31749) üzenetére


j.bravo
addikt

Többféle STB illetve táv is van a T-nél, a miénk régebben ki tudta kapcsolni a TV-t, újabban nem; illetve a hangerő a STB által bármelyik csatornán (rca, hdmi, scart) kiadott hang erősségét állítja. Ezt használjuk most is, nincs is ezzel alapvetően baj, csak néha fordul elő hogy a 2.1-es Creative T3000 potméterét odébb kell tekerni mert a STB hangerőszabályzójával nem tudunk lejjebb/feljebb menni, és az adott műsor illetve helyzet megkívánná.
(pl zenés műsornál a dumás rész után a zenére még adnánk rá hangot de már maxon (25) van, ekkor fel kell állni csavarni a potméteren felfelé, illetve este, lefekvés előtt halkítanánk még lejjebb, de 1 és 0 között nincs már több fokozat)

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.