Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) anrab válasza Rebelf (#30546) üzenetére


anrab
addikt

Lehet hogy 1 órát megy és kakukk!
Lehet 15 évet.

(#30552) AxBattler válasza Rebelf (#30548) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha 125k HUF-ért veszel ma egy TV-t, az jó eséllyel 9 év múlva is menni fog, kipróbált technika. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30553) Kroni1 válasza Rebelf (#30548) üzenetére


Kroni1
veterán

Az én LG tévém is 2011-es vásárlás és még mindig megy, úgyhogy szerintem jogos a kérdésed. De hogy mennyire esélyes a beégés azt nem lehet megmondani, ha nincs szénné használva akkor jó eséllyel kibírhat 10 évet..

(#30554) minilego


minilego
senior tag

Nekunk egy pus7805 van itthon és vennek hozza valami soundbart mit ajanlanatok, én teljesen hulye vagyok hozza. Valami olyan hangfal kellene, aminek a hangerejet a TV taviranyitoval allitom, nem szeretnék 2 taviranyitot hasznalni. Jelenleg egy 2.1es szett van rajta jack-el, de mar kezd idegesiteni, hogy amikor kikapcsolom a tv-t ra kB 1 perce pukkan egyet a sub. Van hogy kesobb meg egyet pukkan. A gyerekeknel van egy Samsung hw h550. Errol esetleg velemeny? :F

(#30555) erdey_a válasza Rebelf (#30546) üzenetére


erdey_a
őstag

vegyél 250-ért "hagyományos" tévét (pl. pus8505), a maradék 250-et meg költsd hasznosabb dologra. pénzed is marad és a beégés miatt sem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30556) Rebelf válasza erdey_a (#30555) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az van jelenleg is, egy prémium kell most nekem.

(#30557) rainman72 válasza minilego (#30554) üzenetére


rainman72
nagyúr

Talán próbáld ezt meg,nem vészesen drága,30+ ezer [link]
Nekem 2.1 szokott lenni illetve volt több is(Trust Tytan meg Yuri,Hama),sose pufogott.Most nincs én is ezen a sb-on gondolkodok jelenleg :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30558) ozakila válasza Rebelf (#30546) üzenetére


ozakila
tag

A Bridge a központ szerintem...

(#30559) rainman72 válasza ozakila (#30558) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez igen félre ment :F :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30560) N_A_S válasza rainman72 (#30557) üzenetére


N_A_S
veterán

Még ezt a BlitzWolf® AirAux AA-SAR3 -t dicsérik nagyon (45k). ezeket rá lehet erősíteni valahogy a TV aljára? Mert nekem csuklós állványon van, és ha ágyból nézem akkor ki szoktam hajtani.

https://tinyurl.com/phnas

(#30561) Kroni1


Kroni1
veterán

Más nem tapasztalt olyat, hogy a PC-re HDMI-n rákötött TV mint másodlagos megjelenítő a monitor mellett néha nem elérhető?! A régi LG tévémmel sose volt gond, de a 8505-ös a nappaliba néha nem akar megjelenni, újra kell inditani h legyen kép rajta.. Lehet a kábelem szarakodik ezzel, pedig elvileg jóféle de majd kipróbálok egy másik 5m-eset...

[ Szerkesztve ]

(#30562) Kisszabó


Kisszabó
tag

A frissítéseket hagyjátok hogy a tv töltse le, vagy lementitek USB re, és úgy telepítitek fel?

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#30563) rainman72 válasza Kisszabó (#30562) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem mindig a tv frissít évek óta.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30564) koppasz1986 válasza Kroni1 (#30561) üzenetére


koppasz1986
tag

Nálam is így van már egy ideje... van úgy átváltok a beltérire aztán vissza és már nincs is kép pc-ről, olyankor nálam is csak az ujra indítás segít

(#30565) Hege1234 válasza Kroni1 (#30561) üzenetére


Hege1234
addikt

nekem is így van, ugyen ezzel a tévével és még nem volt gond soha
másik hdmi bemenet, akár a pc-n is megnézve?
pc-n energiagazdálkodás teljesítményre állítva?
kettőzve van a monitor és a tévé?

(#30566) Kroni1 válasza Hege1234 (#30565) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem kettözve hanem kiterjesztve, és minden ugyanaz mint az LG tv nél, ennél néha mégis restart kell a tévének. (Tehát nagy eséllyel nem a PC a ludas) átdugtam amúgy a PC-t az 1. Hdmibe is a másodikból, de néha ezzel is eljátssza.

(#30567) Hege1234 válasza Kroni1 (#30566) üzenetére


Hege1234
addikt

esetleg, próbáld ki azt, hogy kettőzöd és utánna átállítod az is kényelmesebb mint odasétálni a tévéhez és újraindítani a tv-t
(ha az lg-vel nincs gond akkor sztem a kábel hibát is kizárhatjuk)
mondanám, hogy kapcsold be a fejlesztői beállításokba azt, hogy ne kapcsoljon ki soha a tévé de, ha jól emlékszem akkor az nálad be van már kapcsolva

más:
a tálcán a hangoknál nálad is mindig elérhető a Philips FTV?

(#30568) Kroni1 válasza Hege1234 (#30567) üzenetére


Kroni1
veterán

Be van kapcsolva a stay awake, kettőzés se mely olyankor mikor elveszti a kapcsolatot.

Nem tudom hogy mindig ott van-e a tévé a hangoknál, de szerintem igen.

(#30569) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!
TV váltáson gondolkodom.
Ez is szóba került: 50PUS8505/12
Nem volt még Philips TV-m.
Mi a vélemény róla? Mennyire ajánlott ez a tv?
Szimpatikos benne az átlagnál kicsit magasabb fényerő (400 cd/m), a direkt LED panel, az Android. Az Ambilightot még nem tudom...
Végigolvastam a 8505 típus ezévi hsz-eit.
Eddig úgy gondoltam a direkt LED miatt nem lehet oldalsó bevilágítás. Hát, láttam pár képet amin bizony van. Hogy lehet ez? A direkt LEDnél nem a panel mögött vannak a LED-ek?

Más...
Mi még azon elvetemültek közé tartozunk, akik néznek még tv adást.
A régi samsungon még lehet tetszőlegesen rendezni a csatornákat (Én ChanSort-tal szoktam PC-n). Le lehet tiltani az automatikus frissítést is.
Ennél a tv-nél mi a helyzet a csatornakezeléssel, frissítés letiltással?
Elolvastam a kézikönyvét és azt írja, hogy a csatornák csak a beállított kedvenc listában rendezhetők. A kézikönyvből: "A Kedvenc programok listában a csatornák
újraszámozódnak"
Ez azt jeleni, hogy ha pl. a Kedvencek nevű lista a beállított, akkor az 1-es gomb megnyomásával a Kedvencek 1-es számú csatornájára ugrik?
Esetleg ez bekapcsolásnál is igaz (1-es gombra bekapcsolás)?

Olvastam, ennél is lehet exportálni csatornalistát. Esetleg van lehetőség külső szerkesztésre?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30570) erdey_a válasza stefi68 (#30569) üzenetére


erdey_a
őstag

65pus8505 tévét vettünk nemrég. Első philips tévénk samsungok után. Nem jobb, nem rosszabb, de én koca tévés vagyok. Az android jól működik, egy áldás, hogy nem kell külön box hogy a gyerekek nézhessék a bogyó és babócát.
Az ambilight viszont szó szerint új színt visz a tévézésbe, mi imádjuk.
A csatorna lista rendezése nem bonyolult a tévén, egy kedvencek listába sorolod ami kell, és ott olyan sorszámúra teszed, amire akarod. Onnantól ez a lista lesz az alapértelmezett, tehát nem kell váltogatni, bekapcsolásnál az lesz az egyes, amit beállítottál.
Külső eszközös lista rendezés nem tudom van-e, mivel tényleg rém egyszerű a tévén, nem is kerestem ilyet. A samsungot korábban viszont csak úgy tudtam rendezni, mert amúgy nagyon fejfájdító volt.
Automatikus csatornafrissítés kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30571) rainman72 válasza stefi68 (#30569) üzenetére


rainman72
nagyúr

A mostani 160ezres árával az 50PUS8505 jó vétel ár/értékben.
Hogy mik azok az értékek azt az előttem szóló már ecsetelte :C
Legfőkébb az ambilight :D
Hogy miért vannak bevilágitós tvk,jó kérdés.Erre általában az a válasz hogy technologia vele járója mind1 hogy edge vagy direkt.Tudom ez nem annyira kielégitő válasz de nem nagyon tudsz mit tenni ellene.És nem csak a Philipsnél van ilyen,kb egy hete láttam egy hasonlo Lg-t is nagyon gatya volt,ha megtalálom bemásolom.
Ha elég az én tippem,akkor azt mondanám hogy a kinézett model nem lesz az :R
Általában a VA paneles Philipsek sokkal homogénebbek mint az IPS társai.
Amit te láttál az is valszeg az volt.
Ez egy VA 58PUS7805 tőlem

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30572) rainman72 válasza stefi68 (#30569) üzenetére


rainman72
nagyúr

Direkt led Lg Nano753 idei model. [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30573) Kroni1 válasza stefi68 (#30569) üzenetére


Kroni1
veterán

Vedd meg nyugodtan szerintem, habár a tévéadások képminősége manapság már igen gyenge egy 4k tévén a streaminges tartalmakhoz képest, de némi beállítással egész élvezhető tud lenni a tévéadások képe is, elég jó kis tévé a 8505-ös. A kedvenceket ha jól tudom tudod rendezni, de nekem nem kellett sose az a 7 csatorna amit néha nézek az teljesen jó abban a sorrendben ahogy vannak. Frissitést le lehet tiltani a beállitásokban.

Azért láttál bevilágitós képet mert akinek gondja van fotóz, akinek nincs az általában örül és használ, de ennél a tipusnál jó eséllyel ezek vannak sokkal többen. Én egy bontott darabot berizikóztam, de ezen sincs semmiféle bevilágitás, teljesen homogén a képe.

(#30574) Alien! válasza rainman72 (#30572) üzenetére


Alien!
senior tag

uhh, ez nagyon sz*rul néz ki, pedig az ideiek elvileg VA panelesek. Ennél az én IPS-es 793-am klasszisokkal jobb. fene sem érti ezt.

btw ma voltam Médiában, hogy megnézzem a 9206-ot (potenciális jelölt), de hírük sincs még, csak a tavalyi modelleket demózzák.. :F

(#30575) Rebelf válasza Alien! (#30574) üzenetére


Rebelf
aktív tag

:DDD El kell adniuk a készletet

(#30576) rainman72 válasza Alien! (#30574) üzenetére


rainman72
nagyúr

uhh, ez nagyon sz*rul néz ki, pedig az ideiek elvileg VA panelesek. Ennél az én IPS-es 793-am klasszisokkal jobb. fene sem érti ezt.

Én vagyok még így ezzel :W
Pedig tervbe volt a VA panel miatt.
9206 az alzán van. [link]
Viszont nem tudom mennyi lenne ennek a reális ára mikor hasonlo TCL 280ezer :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30577) erdey_a válasza rainman72 (#30572) üzenetére


erdey_a
őstag

ezt a bevilágítósdit hogyan érdemes ellenőrizni? teljesen fekete képernyőn, teljes sötétben? vagy hogy? most már kíváncsi vagyok az én 8505-ömre

Vérboci

(#30578) rainman72 válasza erdey_a (#30577) üzenetére


rainman72
nagyúr

Van rá teszt a yt-on backlight bleeding.
De szélesvásznu filmnél full sötétben látszania kell,ambit is ki lehet addig kapcsolni.
Vagy üres hdmi-n vagy csatorna váltáskor is látszik szintén sötétben.
Vagy Netflix kezdőképernyő.
Én ki szoktam kapcsolni a beltérit ugy nézem meg.
Lényeg hogy teljes sötét legyen.
De ha van utána mindig azt fogod vizslatni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30579) stefi68 válasza erdey_a (#30577) üzenetére


stefi68
addikt

Teljes fekete képernyőn, teljes fényerőnél, minél sötétebb helyen. :K
Azért teljes fényerőn sosem használjuk a készüléket, úgyhogy ez kissé elferdíti a valóságot.
De hát ez egy teszt...
Engem is érdekel a végeredmény. :)

Köszönöm a többieknek a 8505-tel kapcsolatos hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30580) rainman72 válasza stefi68 (#30579) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem is muszáj teljes fényerőn sztem.
Nekem az ips ilyen
Határ eset de megtartottam!
Márcsak a méret és az ára miatt is.
De ha rtings teszteket nézel ettől sokkal rosszabb IPS fekete egyenletességek vannak legtöbbször.
De van egy beállitásom ha esetleg zavarna


[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30581) stefi68 válasza rainman72 (#30580) üzenetére


stefi68
addikt

Nem tűnik veszélyesnek, de kikapcsolt Ambiligh-tal kellene az ilyeneket nézegetni...
Amúgy egy másik fórumon a "rossznyelvek" szerint a Philips azért találta ki az Ambilight-ot, hogy elterelje a figyelmet a homogenitási hibákról.
Ne értse senki félre, nem trollkodni akarok... :N

Szerk.: A második kép sokkal jobb. Bárcsak én is egy ilyet fognék ki.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30582) erdey_a válasza stefi68 (#30581) üzenetére


erdey_a
őstag

no hát akkor majd este kipróbálom, aztán dobok egy képet

Vérboci

(#30583) Rebelf válasza rainman72 (#30576) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Fú de rossz ár érték aránya van ennek a 9206-nak. 400k ért igaz hogy 55”, ott a va paneles,qled,miniled,fald LED-es tcl c825, ami megeszi kb reggelire, mint napjaink egyik legjobb lcd tv-je , QN95A -val együtt , bár az nem ér 500k szerintem, inkább 400k ért a c825 sokkal jobb android rendszerrel,és onkyo soundbarral. Kepminosegbe úgy se látni közöttük a különbséget , mindkettő tökéletes színeket jelenít meg , legnagyobb lcd kontraszt és feketével , magas HDR minőség fényük miatt, stb..

[ Szerkesztve ]

(#30584) Alien! válasza rainman72 (#30576) üzenetére


Alien!
senior tag

kínai márkák (sőt a koreaiak is) egyelőre kilőve mert nálam kifejezetten fontos a mozgásmegjelenítés (interpoláció). Vagy Philips vagy Sony lesz a befutó, bár az Ambi + Hue feelinget nehezen engedném el a nappaliban.

#30581stefi68

Az ambit nem ezért találták ki, de való igaz, hogy nagyon tud kompenzálni. :K Amikor annó bejött akkor messze nem ilyen alja panelokat rakosgattak az LCD-ikbe.

(#30585) AxBattler válasza Rebelf (#30583) üzenetére


AxBattler
félisten

PUS8506-nak jelenleg mindennél rosszabb az ár/érték aránya, a 70"-osért 470k HUF-ot kérnek minimum. Szóval 65PUS9206-ért a 400k HUF annyira nem is sok... kérdés, hogy mit tud a prémium VA panel?

Egyébként ja, a TCL QLED sorozata igencsak csábító.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30586) erdey_a válasza erdey_a (#30582) üzenetére


erdey_a
őstag

na akkor tök fekete képernyővel, max fényerőn az ips 65pus8505 ilyen. ambilightal és nélküle. ez jó, vagy rossz?

Vérboci

(#30587) Rebelf válasza erdey_a (#30586) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ez borzasztó,de szerintem látod te is hogy köze nincs a feketéhez.

(#30588) blakey válasza Rebelf (#30587) üzenetére


blakey
titán

De ennek pont ez a lényege, IPS max. fényerőn ilyen, és nincs bevilágítás, tehát jó. Ha normálisan beállítja és normálisan fényképezi akkor bőven jó kategória. Szerintem nem tudod, hogy mi a borzasztó és mihez képest. OLED-hez képest mindegyik LCD borzasztó. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30589) Rebelf válasza blakey (#30588) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Hát nem tudom, ennél jobb a 9 éves lg42ln575-m is pedig ips,direct led ez is.

[ Szerkesztve ]

(#30590) anrab válasza Alien! (#30584) üzenetére


anrab
addikt

Úgy ahogy írod. Az ambilight orvosi szempontokat figyelembe véve született annó.
Azután a korral és technikával fejlődött azzá ami és amiket tud.

(#30591) erdey_a válasza Rebelf (#30587) üzenetére


erdey_a
őstag

persze hogy nem fekete, ez ips.
nyilván egyrészt nem max fényerőn van alapból, másrészt én a bevilágításnak hívott jelenséget sehol nem látom a képen. teljesen homogén a kép.

tessék, ugyanez 50% fényerőn, amin normál esetben van a tv

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30592) Kroni1 válasza Rebelf (#30587) üzenetére


Kroni1
veterán

Teljesen jó, homogén a kép. Ki lett tárgyalva itt sokszor, hogy tesztelés miatt kell max fényerönél megnézni, és a fénykép is csalóka sötétben fotózáskor. Ha ez a tévé rendes fényerőn megy akkor okés, IPS-hez képest meg pláne tök rendben van.

(#30593) Rebelf válasza anrab (#30590) üzenetére


Rebelf
aktív tag

"Az ambilight orvosi szempontokat figyelembe véve született annó." Ezt kifejtenéd bővebben? Van valami történet mögötte? Illetve a mai tudást mire érted,azon kívül hogy világít a tv színei alapján?

[ Szerkesztve ]

(#30594) Rebelf válasza erdey_a (#30591) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Aha, abból a szempontból okés.

(#30595) rainman72 válasza erdey_a (#30586) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez nagyon is jó. :C
Volt itt 65PUS8505 az elején,háát :DDD
Lehet azota kicsit jobban oda figyelnek :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30596) TOZ


TOZ
addikt

Nekünk most éppen ilyen. Siman máshol tud lenni a felhő, vagy a bevilágítás egy portörlés utàn. 😂

Nagyon durván “csal” a fotó, szemmel közel sem ilyen szar.
Ambival már ezt sem igen veszem észre.
Ennyiért én elégedett vagyok.
65pus8535.

[ Szerkesztve ]

(#30597) Kroni1 válasza TOZ (#30596) üzenetére


Kroni1
veterán

Na ez már nem annyira homogén, az IPS-re jellemző szélső felhősödés már látható, valóban a fotó túloz is, normál fényerőn biztos teljesen elfogadható...

(#30598) stefi68


stefi68
addikt

Amúgy homogenitás szempontjából számít, hogy IPS v. VA panel?
A megvilágítás (Direct LED) egyforma mindkettőnél nem?
Még mindig nem értem, Direct LEDnél hogy lehet ilyen foltosodás a széleken :F

Amúgy megrendeltem az 50PUS8505-öt, úgyhogy ne tegyetek fel több ilyen képet! :(

... Csak viccelek, nyugodtan feltehetitek.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30599) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Első saját tévénket vennénk friss házasokként és rám hárul a nyomás, hogy jó is legyen... :U
Elsősorban Sonyt szerettem volna, eddig a családban nagyon bevált, de látva az árakat inkább elengedtem. LG 50NANO753PA ami még szimpatikus volt, de végül úgy látszik eldöntöttem, hogy egy Philips 50PUS8535/12 lesz a befutó leginkább a QWERTY távirányító miatt. Az Ambilight-ot nem tudom még, hogy használnánk-e, egyelőre kicsit furcsa.
170 ezer alatt van-e jobb alternatíva ennél a Philipsnél hasonló paraméterekkel? TV adást valószínűleg nem fogunk nézni rajta (nincs előfizetésünk, nem is tervezzük), Netflix lehet hogy lesz. Videó formátumokra mennyire érzékeny, előfordul hogy egy .mkv-t nem játszik le?
Philips szerviz mennyire korrekt?

(#30600) rainman72 válasza kacsyx (#30599) üzenetére


rainman72
nagyúr

Azért az ambit próbáld ki hamár Philipset veszel ;] :P
Mivel droidos tudsz rá tölteni bármilyen lejátszót Kodi,VLC stb... igy nem kell a sajátjával bibelődni.
Az Lg nem tud Dolby Visiont,ez is előny a Philipsnél,Netflixhez nem árt ha tudja tv.
Szervizt nem ismerem hála égnek :R :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.