Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) rainman72 válasza stefi68 (#30598) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem tudod elengedni ezt a bevilágitást? :D
Nem csak Philips betegség ennyi,tul kell lépni rajta.
Nekem kb 10 tvből az ips-k voltak ilyenek a VA-k nem,erre sincs válasz amugy hogy miért,ha ez segít valamit.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30602) Kroni1 válasza stefi68 (#30598) üzenetére


Kroni1
veterán

Jó döntés. A bevilágítás sokszor a kávával való kapcsolattól is függhet, IPS érzékenyebb, LG-nél régebben volt h a csavarok meglazítása javitotta a homogenitást.. De sztem nem kell rugózni rajta h melyik miért is ilyen vagy olyan, VA kevésbé bevilágitós általában, mivel az 50"-os 8505 is VA ezért nagy eséllyel szuper lesz normál használat mellett.

(#30603) TOZ válasza stefi68 (#30598) üzenetére


TOZ
addikt

Dont fos, ilyen is tud lenni! (es ez ugye, nem VA, hanem IPS)

[ Szerkesztve ]

(#30604) Kbali válasza Rebelf (#30593) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ergonómiai szempontból jó, hogyha a képernyő mögött van fény.

(#30605) Rebelf válasza Kbali (#30604) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Hát hol lenne máshol ? :F De itt most valami orvosi dologról volt szó az érdekelne ,mire gondolt a költő.

[ Szerkesztve ]

(#30606) kacsyx válasza rainman72 (#30600) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Persze, kipróbáljuk, de egyelőre nehezen tudom elképzelni. :)
Ma lehet ki is tudom próbálni egy üzletben, ott majd kiderül a rendszer gyorsasága. Bugok, fagyások előfordulnak Androidon?

(#30607) rainman72 válasza kacsyx (#30606) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam nem igazán volt eddig gond a droiddal,app-ok mennek,de filmet külön mediaplayerről játszok le.
Van Saphis meg droidos Philipsem mind2 gyors.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30608) stefi68


stefi68
addikt

Screen Mirror hogyan működik a PUS8505 típusnál, alapból megy vagy külön app kell hozzá, ha igen melyik ajánlott?

Youtube párosítást tudok ennél is létrehozni szintén androidos YT appal?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30609) rainman72 válasza stefi68 (#30608) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem kell app.
Simán ráböksz az ikonra a telon és megjelenik a tv tipusszám,átküldés ide!
Iphone is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30610) Alien! válasza kacsyx (#30599) üzenetére


Alien!
senior tag

mivel van itthon mindkettő, ezért nagyjából össze tudom hasonlítani:

Philips előnyei: szebb dizájn, ambilight (+Hue), DTS támogatás, jobb mozgásjavítás, Android miatt rengeteg app / chromecast

LG előnyei: kiforrott, kényelmes WEBOS rendszer, magic motion irányító viszont nagyon kevés használható app, a Nanoled miatt szebb színek, mélyebb fekete, itthon jobb szervízháttér

(#30611) Kroni1 válasza Alien! (#30610) üzenetére


Kroni1
veterán

"DTS támogatás"

Egyébként ez azt jelenti hogy a tv a DTS:X-et is átengedi?

(#30612) Alien! válasza Kroni1 (#30611) üzenetére


Alien!
senior tag

nem ez azt jelenti, hogy legalább van :) (sztem az earc-os modellek már megoldják valszeg). LG-n viszont nincs egyáltalán.

(#30613) Kbali válasza Rebelf (#30605) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mármint a világító kijelző mögött egy másik fényforrás.
Ez ergonómia és orvosilag is igazolható: kevésbé terheli a szemet.

(#30614) Dodoo11


Dodoo11
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy philips 24hfl3010t/12 típusú televíziót de nem tudom kikapcsolni a vendég menü funkciót.
Azt találtam hogy 3,1,9,7,5,3 mute gomb funkcióval működne de ezen nem akar valamiért.
Van valakinek valami tippje esetleg?
Köszi

(#30615) Kroni1 válasza Rebelf (#30605) üzenetére


Kroni1
veterán

"Hát hol lenne máshol ?" Hát mondjuk ha a szobában kapcsolsz egy kislámpát az lehet bárhol máshol is. Az is jót tesz a szemnek, kevésbé terhelődik mint tök sötétben, de a tévé mögött lévő ambi, vagy kislámpa a legjobb a szemnek állítolag.

(#30616) Kroni1 válasza Alien! (#30612) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem köszi! Érdekes ez az eArc, mert sok sima Arc tévén is büszkén hirdetik az Atmost, aztán meg kiderül hogy van, de mégse teljesen..

(#30617) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Megnéztem ma a Philipset (50PUS8535/12) és sajnos rendelni már nem tudok, csak boltban lehet megvásárolni, ott meg csak a kiállított van. Szóval így elég lutri, hogy ha hazaviszem normális fények közé, esetleg gond lesz a bevilágítással, vagy pixelhibák lesznek, stb.
A képe sem győzött meg igazából, sőt a mellette lévő LG 50NANO753PA sem, mindkettő jóval fakóbb volt a szintén mellettük lévő Panasonic TX-50HX810E-nél. Ennek gyönyörű képe volt, lámpa alatt is csodás kontraszttal, abszolút ez volt a top a kiállított TV-k között (meg amit édesanyámnak vettem tavaly, a Sony KDL43WF665BAEP). Kérdés milyenek voltak a beállítások a többi TV-n, mert furcsa volt ez a hatalmas különbség. A Panáról semmit sem tudok, most nyomozom, meg ugye ez egy tizessel drágább, nincs QWERTY távirányító, de kép alapján nagyon meggyőző.

(#30618) erdey_a válasza kacsyx (#30617) üzenetére


erdey_a
őstag

pont így adják el azt a tévét, amit el akarnak adni, hogy a többit "jól beállítják", azon az egyen meg az égig verik a színeket meg a fényerőt, és veszi a nép, mert "szebb" a képe.

Vérboci

(#30619) Kroni1 válasza erdey_a (#30618) üzenetére


Kroni1
veterán

Igy igaz. A színt, kontrasztot bármelyiken az égbe lehet húzni, hirtelen jól meg lehet vezetni az érdeklődőt.

(#30620) kacsyx válasza erdey_a (#30618) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én is mondtam az eladónak, hogy a Philips felett van pont a lámpa, meg lehet eltér a kijelző anyaga és egyik jobban tükröződik mint a másik, nincs jól beállítva, etc., de gyakorlatilag akkor két TV-t akarnak csak eladni, a régi Sonyt 140-ért meg a Panát 180-ért? A többi drágább vagy ugyanennyibe kerülőt nem?

(#30621) Kroni1 válasza kacsyx (#30620) üzenetére


Kroni1
veterán

Talán a többit (LG, Samu, Philips) viszik amúgy is, ezeket meg nem.. Nem tudom persze mi az oka a nagy különbségnek, de amúgy engem egy túlszaturált kép nem tudna meggyőzni.

Egy biztos, én VA panelt vennék, és ha márkák közül kell választani akkor csakis droidos philips-et választanék.

(#30622) Alien! válasza Kroni1 (#30616) üzenetére


Alien!
senior tag

elvileg DD+-al átmegy sima arc-on is, de még nincs sajnos ingyenes program ami truehd-ból át tudná konvertálni... Egyébként WIn 10-en is csak így megy az Atmos (azon a 3 szoftveren ami támogatja :((( ).

(#30623) kacsyx válasza Kroni1 (#30621) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Pont nem a szaturáció volt, meg a fényerő, hanem sokkal feketébbek voltak a feketék, mélyebbek a színek, tiszta volt a kép a Panán és a Sonyn. A Sonyt jól ismerem, az egy nagyon szép képű tévé a maga kategóriájában, szóval azon nincs mit felhúzni. A Panát nem ismerem, a többi TV akármelyik márka és modell volt, sokkal gyengébb képű volt.
Nem tudom hol az igazság, de egyértelmű volt a különbség. Majd megnézem másik üzletben is, de a Philips amiatt így is úgy is kiesik egyelőre, hogy nem tudom neten 170-ért megvenni, csak a boltban.

(#30624) Kroni1 válasza kacsyx (#30623) üzenetére


Kroni1
veterán

hát pedig az 50pus8505 160ezer a neten...

(#30625) Digitalis válasza Alien! (#30622) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nálam nem csak a dd+, hanem a truehd-ba csomagolt atmos is egyaránt szépen átmegy a pus8505-ön. (truehd-s nak hallhatóan szebb a hangja) Hogy ez most hogyan, milyen formában, azt nem tudom, de átmegy. [link]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30626) erdey_a válasza Kroni1 (#30624) üzenetére


erdey_a
őstag

épp írni akartam, hogy google első találat: 159.990,- emag

ja bocs, nem 8535-öt néztem

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30627) kacsyx válasza Kroni1 (#30624) üzenetére


kacsyx
aktív tag

8535-öt néztem a QWERTY miatt.

(#30628) erdey_a válasza kacsyx (#30627) üzenetére


erdey_a
őstag

nagyon jól működik a hangfelismerő a 8505-ön. böngészni, levelet írni meg ugye nem a tévén szokás.
vagy mire használnád a betűs távirányítót?

Vérboci

(#30629) kacsyx válasza erdey_a (#30628) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Youtube-hoz.
Ki kellene derítenem a képminőség kérdést valahogy, mert egyébként a Philips miatt mentem és B verzió volt az LG, de ott helyben a Pana nagyon meggyőző volt. Itt Pécs környékén viszont egyik típusból sem bővelkednek az üzletek. Vagy megrendelem valahonnan egyszerre a hármat :))

(#30630) anrab válasza erdey_a (#30628) üzenetére


anrab
addikt

Nem ér semmit a billentyűs távirányító. Adroidos tv-hez egy jó vezeték nélküli egér kell.

(#30631) gyugyo79 válasza Digitalis (#30625) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem megy át én is rosszul írtam mert nem néztem meg rendesen és pont ilyen tartalmakat jellemzően nem is használok ARC -on ezért fel sem tűnt.

A TV -be mehet bármi DTS:X, TrueHD és ATMOS is a trükk, hogy ARC-on csak a 5.1 core DTS/ DOLBY megy ki ha a forrás DTS:X, TrueHD az igazi trükk az ATMOS -nál van ha eac3 a mag akkor az átmegy rendesen viszont ha TrueHD azt eac3-on adja ki DE ATMOS -nak!!
Szóval ha a AVR pontmátrix kijelzőjére néztem akkor azt láttam, hogy ATMOS-> ATMOS igen ám de ha lekértem a forrás infót ott írta, hogy ez bizony eac3 és nem TrueHD...

[ Szerkesztve ]

(#30632) Digitalis válasza gyugyo79 (#30631) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kösz,így mar világos, ez lesz a barba trükk. Akkor hiba nézem forrásként a lenti infót, arc-on a vége max"csak"eac3 Atmos les

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30633) erdey_a válasza kacsyx (#30629) üzenetére


erdey_a
őstag

youtubehoz bemondod a távirányítónak, hogy mit akarsz nézni, aztán már megy is. nem kell oda billentyűzet, hidd el.
szerintem ezzel ne korlátozd be magad.

Vérboci

(#30634) kacsyx válasza erdey_a (#30633) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Megrendeltem a 8505-öt. Itthoni körülmények között szerintem egészen más lesz a kijelző. Legalábbis remélem :)
Kicsit még gondolkodok rajta, hogy esetleg megrendelem mellé a másik kettőt is és összevetem, de annyira sok kedvem nincs utána visszaküldözgetni a tévéket.
Köszi a segítséget és a sok türelmet :B

[ Szerkesztve ]

(#30635) blakey válasza Digitalis (#30632) üzenetére


blakey
titán

A Display mode 60Hz holott az anyag 23,976, te bekapcsoltad a Kodiban a képernyőhöz való igazítást így bukod a kadenciahelyes lejátszást és a hangtovábbítást, kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30636) Digitalis válasza blakey (#30635) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tényleg! Kösz, azt most akkor hol is kell? :B Jelenleg ezen van: Képfrissítés gyakorisága: indításkor/leállításkor. Igaz, tegnap tértem át Matrixra. A fotó még a Leila 9.2.8 volt, de emlékem szerint ott is ezen volt. Hang továbbítást akkor is ki kell kapcsolni, ha külső dts,truehd dekóder-erősítő páros van?
:R

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30637) taschner


taschner
aktív tag

olyan kérdésem van ha pendrive-rol nézek filmet miért akadozik a film lejátszása vagyis nézése.

A motorozás egy élmény!!!

(#30638) blakey válasza Digitalis (#30636) üzenetére


blakey
titán

A képfrissítés gyakorisága oké, de a képernyőhöz való igazítás egyáltalán nem kell.
Hang továbbítást nem kell kikapcsolni, ha a fogadó eszköz képes rá, de a képernyőhöz való igazítás azt "lenulláza", nem lesz "passtrough".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30639) Digitalis válasza blakey (#30638) üzenetére


Digitalis
senior tag

Lecsekkoltam megint és most meg lejátszáskor a videófolyam és a display mode is megegyezik (23,98Hz) Nem emlékszem rá,hogy valamit is átállítottam volna. :F Na mindegy, köszi!

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30640) Digitalis válasza blakey (#30638) üzenetére


Digitalis
senior tag

Képernyőhöz való igazítás opciót keresem, de nem találom. Leilában volt? Nem emlékszem :B Egyébként különösebb probléma nélkül ment a Leila-mátrix átállás, a nem működő kiegészítőket kilőttem, a hozzátartozó elárvult függőségeket, nem működő Python modulokat egyesével töröltem. No problem.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30641) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. 78xx vagy 75xx/12 Ambilightos 43" TVnk-van.
Létezik hogy ezen a Philips Tv-ken a "Film" mód ilyen elfogadható :) Van egy Samsung Tv is hát azon valami borzalom :D

(#30642) blakey válasza Csabi1984 (#30641) üzenetére


blakey
titán

Létezik hogy ezen a Philips Tv-ken a "Film" mód ilyen elfogadható - nem csak elfogadható, hanem az egyik legjobb az összes márkát figyelembe véve. Én is csodálkoztam, hogy a Sonyhoz képest is jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30643) Csabi1984 válasza blakey (#30642) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Én is meglepődtem :)
Sony TV-men nem próbáltam (55XH9096). Több képmódot néztem a Philipsen a monitort is ( az se volt rossz) de a természetes meg az egyéni alapon nem tetszett közel sem mint a Film mód :)

(#30644) stefi68 válasza kacsyx (#30634) üzenetére


stefi68
addikt

Hol rendelted meg?
Én Euronicsban vasárnap este, de még nem jött a gépi üzeneten kívül semmi. :(
Pedig 2-4 napot írtak és még mindig rendelhető...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30645) rainman72 válasza Csabi1984 (#30641) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez kérdés volt,lett volna? :D
Ha ambis akkor 43PUS7805-55 lehet csak.
A 43PUS7505-ben nincs,viszont a 100ezres árához viszonyitva nagyon is jó képe van az ips panelnek benne.Nincs bevilágitás :D és még a fekete se annyira sötét szürkre.
Mondjuk én a mozi módot ritkán használom,el vagyok a szabványossal kb
Színes tv legyen színes alapon :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30646) Kroni1 válasza Digitalis (#30632) üzenetére


Kroni1
veterán

Neked milyen Soundbar-od van? Jól néz ki a falra felfúrva.

Coreelec-et amugy egy Amlogic boxon futtatsz vagy min?

(#30647) kacsyx válasza stefi68 (#30644) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Edigitalnál, de az emagon keresztül fog jönni. Elvileg holnap hozzák, Trans-o-Flex-szel. Nem tudom náluk ki lehet-e majd bontani a futár jelenlétében, de ha nem majd videózok.

(#30648) stefi68 válasza kacsyx (#30647) üzenetére


stefi68
addikt

Írtam nekik, hogy mi van a rendelésemmel, ha holnap sem válaszolnak, törlöm és megrendelem én is az ExtrémMag-nál :D (mivel egy cég már).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#30649) Digitalis válasza Kroni1 (#30646) üzenetére


Digitalis
senior tag

Egy költséghatékony, de ennek ellenére nagyon klassz tlc ts8111-s, és nincs a falra fúrva.
A 7.1 dts nagyágyúnak csináltam egy egyszerű konzolt, az van felfúrva. (nagyon ritkán megy, mióta a kis tcl megvan) Igen amlogic, emmc-n androiddal osztozva. (x96max)
Így jobban látni:

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30650) kacsyx válasza stefi68 (#30648) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Fú én amúgy nagyon ki tudok lenni az Euronicstól, mert nincs olyan alkalom, hogy ne lenne a sarkamban egy eladó és tolakodik, meg erőszakoskodik, hogy segít, meg "Sikerült már választani?".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.