Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) espi38 válasza Hrabovszki (#31900) üzenetére


espi38
őstag

Hát akkor te szerencsés vagy.
Nekem a Vodafone mediacardot nem fogadta el, érdekes módon amit lecserelt volna abban hibátlanul működik.
Boxot nem szeretnénk helyette igy megy vissza.
Mondjuk a képe se kimagasló annak ellenére hogy jó tesztet írtak róla. A Samsunghoz képest gyenge képe van ez van :R

(#31903) miauut


miauut
tag

Üdv.
Milyen vezeték nélküli fejhallgatót ajánlotok egy 58" tvhez?

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#31904) tutis válasza Hrabovszki (#31899) üzenetére


tutis
őstag

upnp-be el tudod érni, winbe engedélyezt az mediastreaming megosztást. SMB nem működik az új kodival, én már szenvedtem vele eleget. a vicc az hogy az VLC meg smb-be éri el :D

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#31905) blakey válasza tutis (#31904) üzenetére


blakey
titán

Működik az SMB az "új" Kodival is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31906) tutis válasza blakey (#31905) üzenetére


tutis
őstag

ha van valami értelmezhető beállítás, szivesen fogadom, mert kb 62 "munkaórám" van benne hogy működésre bírjam, de semmi. Kodis fórumban is többször kértem segítséget, senki nem tudott segíteni. (win10)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#31907) blakey válasza tutis (#31906) üzenetére


blakey
titán

Még Kryptonnál jelentkezett egy módosítás, ami többek között a win10 SMB módosításával volt összefüggésben és akkor úgymond eltűnt a tallózás lehetősége, helyette az eszköz neve vagy IP-címe és a felh/jelszó megadásával azonnal meglesz az SMB kapcsolat (ez korábban is működött). Kodiban a szolgáltatások alatt legyen bekapcsolva a minimum és maximum SMB protokoll, illetve OS szinten is engedélyezett legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31908) tutis válasza blakey (#31907) üzenetére


tutis
őstag

windows fiókomnak nincs jelszava, mivel csak én használom a laptopot, felesleges a jelszó védelem. Emiatt a hálózatnál is ki van kapcsolva a jelszavas védelem. Minden egyéb beállítva, mégsem működik..

szerk: beállítottam jelszót, így működik, köszi a segítséget :C

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#31909) blakey válasza tutis (#31908) üzenetére


blakey
titán

Legyen jelszó. De a Kodi fórumban és egyéb helyeken is le van írva, hogy miként működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31910) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Philips 32pfs6805/12 TV. Eddig set-top box-szal volt hasznalva, de most be lett teve egy CAM modul. Minden rendben van, kiveve a feliratok. Valamiert automatikusan megjelniti a csatornahoz tartozo feliratot es nem talalom a modjat annak, hogy kikapcsoljam ezt a funkciot. Pontosabban csatornankent ki lehet kapcsolni az Options->Feliratok menupontban, de nem szeretnek vegigmenni az osszes csatornan.
Van erre valami trukk?

Elore is koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#31911) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

havernak keresünk egy megfelelő TV-t, ambilight miatt elsősorban a Philips lenne a cél.
Ami kritériumnak meg kellene felelni:
- 65" - se kisebb, se nagyobb, ennyit engedélyezett az asszonya :DDD
- VA panel
- Direct LED
- keret max 300k

Főként TV adás, Youtube, Netflix, és a legfontosabb: Switch menne rajta. (1080p)

van olyan típus, ami a kívánalmaknak megfelelne?
(lehetőleg Media-Euronics-Emag elérhetőség)
Köszi!

(#31912) anrab válasza evitiguF (#31911) üzenetére


anrab
addikt

Ha jól tudom 65"-ban már nincs full hd tv.

(#31913) erdey_a válasza anrab (#31912) üzenetére


erdey_a
őstag

wut? :F

Vérboci

(#31914) AxBattler válasza evitiguF (#31911) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs. Ennyiért VA csak az 58PUS8506 kapható, a 65"-os modell IPS panelt kapott.
65PUS9206 lenne még VA, de az 400k HUF.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31915) rainman72 válasza erdey_a (#31913) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szimplán elírás vagy félre értelmezés :D :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31916) Doller


Doller
tag

Sziasztok!

Hátha valaki hátha érintett a dologban és tudna segíteni!
A Philips 65PUS9206 esetleg a Mediában nem kerül forgalomba?
Náluk van egy 70 ezres ajándék utalványom...

Köszönöm!

(#31917) rainman72 válasza Doller (#31916) üzenetére


rainman72
nagyúr

Menj be kérdezz rá,hátha :F :F
Itt nem igen van olyan aki ott dolgozik!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31918) rainman72 válasza Begi (#31910) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ilyen bele futottam én is,de gondolkozni kell,ki lehet egybe kapcsolni az összes csatihoz tartozó feliratot Saphin.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31919) rainman72 válasza rainman72 (#31918) üzenetére


rainman72
nagyúr

Házikó mellet jobbra gomb-Feliratok-Feliratok Ki.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31920) anrab válasza erdey_a (#31913) üzenetére


anrab
addikt

"Főként... (1080p)"
Csak e miatt írtam. Kellett volna egy smile. :D
4K-t nézz ne full hd-t.

[ Szerkesztve ]

(#31921) evitiguF


evitiguF
senior tag

A switches 1080p-s megjegyzés azért volt ott, hogy azt jól tudja felkonvertálni, de igen, értelem szerűen 4K-s tévét keresünk. :)

Akkor marad a 9206, aztán meglátjuk, hogy tudja ezt beadni otthon... :DDD

(#31922) nagyfejü


nagyfejü
őstag

:R

(#31923) Begi válasza rainman72 (#31919) üzenetére


Begi
senior tag

Mint Micimacko? Gondolj, gondolj, gondolj...
Igen, ez az adott csatornara kikapcsolja, ahogy irtam is, de nem az osszesre.
Nincs Feliratok menupont, csak Feliratok ezen a csatornan :(.

(#31924) rainman72 válasza Begi (#31923) üzenetére


rainman72
nagyúr

Akkor mégse egyforma a Saphi,mert a
43PUS7505-ön ugy van ahogy írtam,direkt kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31925) blakey válasza Begi (#31923) üzenetére


blakey
titán

Rögzíts egy fél perces anyagot olyan csatornán, ahol van felirat, játszd le és az Options gombot nyomd meg, majd feliratoknál válaszd az automatikus lehetőséget, így minden csatornán ki lesz kapcsolva, vagy természetesen a "Ki"-t is választhatod, de akkor idegen hang esetében nem lesz felirat egyes csatornák esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31926) Begi válasza blakey (#31925) üzenetére


Begi
senior tag

Ugye csak viccelsz? Hihetetlen, hogy a strandpapucsos mernokok ilyet alkotnak.
Koszi, holnap kiprobalom.

@rainman72: Elhiszem, sajnos itt mashogy van. :(

[ Szerkesztve ]

(#31927) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Van egy 65PUS7304em és vetettem hozzá egy TCL TS8111 soundbart. Ha a beltérit a tv arc1 be dugom szól a tv, arc2 ből hdmit a soundbarba akár "hdmi in" vagy "hdmi out arc" ba dugom nem szól.
Ha a beltériből megy a soundbar in be és onnan arc outon ki a tv arc1 aljba akkor szól a soundbar DE ha a tvn más forrásból nézek valamit pl. Wifi NAS, akkor nem megy vissza a hang a soundbarba. A hdmi egyik gyári, a másik 2.0 arc hoz van. Hogyan kell helyesen összekötni, beállítani a tv-t hogy szóljon visszafelé is? Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31928) Alien! válasza Samanbacsii (#31927) üzenetére


Alien!
senior tag

mivel 2 ARC képes eszközt dugtál a tévére, előjött az a probléma ami nekem is fáj, hogy a TV csak 1 HDMI-re tud kiosztani ARC funkciót. Szóval a megoldás valszeg az, hogy a beltérin menüből letiltod ezt a funkciót (vagy egy olyan HDM-be dugod ami nem ARC képes) így a Soundbaron fog jönni minden hang.

(#31929) Samanbacsii válasza Alien! (#31928) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R Digi beltérin le lehet tiltani?... Megnézem, jó lenne. (gondoltam nem arc képes hdmi vel dugom össze az sbvel) Amikor csak a tv és sb van össze kötve működik, ami érdekes, hogy a beltérit bedugom az sb. Hdmi in be (nem arc) akkor lehetne váltani az sb.n hogy melyik forrás legyen. Az arcos beltéri meg tudja zavarni a tvt akkor is ha az hdmi-in nem arc a beltérin?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31930) Alien!


Alien!
senior tag

sb-be csak a tv-t dugd be, a beltérit meg egy régi hdmi kábellel a tévébe (vagy kapcsold ki rajta az ARC-ot)...

Amúgy az egész működésében számomra is volt logikátlan dolog. Nálam pl hol működött az erősítő ARC-on hol nem, mire rájöttem, hogy a tévére kötött androidos tv box okozza. Ha az utóbbi nincs áram alatt, akkor az ARC sem aktív....Ki érti ezt?!? :W

(#31931) ozakila válasza Alien! (#31930) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Mért kell beltéri? A Tévéd beltéri nélkül is képes fogni a Digi jelét...

(#31932) Samanbacsii válasza ozakila (#31931) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A Digi beltérire gondoltam amiben a Digi kártya van. Lehet rosszul fogalmaztam. :B

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31933) Samanbacsii válasza Alien! (#31930) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, ez kábel lett volna a mentő ötlet mert a tv-n (szerintem) nem lehet kikapcsolni az ARC-ot. Mindegy, mérlegeltem a bizonytalan működést + Bt-n csak SBC kodek - szemben a megdöbbentően jó hangzással... Visszavittem ma. :(((

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31934) Alien! válasza Samanbacsii (#31933) üzenetére


Alien!
senior tag

nem a a tévén kell kikapcsolni hanem a beltéri menüjében, ha lehet....

(#31935) koppasz1986 válasza Alien! (#31802) üzenetére


koppasz1986
tag

Ma írtam az ügyfelszolgalatnak , küldtem képeket ha kijönnek innen addig el nem mennek, míg el nem viszik a tv-t . Előfizettem direkt a hónapba a prime videora, hogy ne tudják a letöltött filmekre fogni a szar képet, szépen látszik hálistennek, hogy ótvar szar azon is. Ha leállnak variálni az 100% hogy előttük állítom bele a baltát

(#31936) Alien! válasza koppasz1986 (#31935) üzenetére


Alien!
senior tag

ezeken a tévéken csak SDR-t szabad nézni, esetleg olyan külső lejátszóval HDR-t ami SDR-re tudja konvertálni (mi box S vagy S905x3 CE-vel). :(((

(#31937) koppasz1986 válasza Alien! (#31936) üzenetére


koppasz1986
tag

Nekem az sdr is ugyanolyan szar :D a fényerőt 65-70 re kell minimum felvenni, hogy a sötét részekről a zöldülés meg kékülés megszünjön, de addigra már a fekete olyan szürke lesz mint egy rosszabb ips-en . Egyik ismerősőm ugyanilyen tévét vett pár napja lementem megnézni semmi ilyen probléma nincs neki rajta... összetenném a két kezem ha olyan kép lenne az enyémen..

(#31938) Alien! válasza koppasz1986 (#31937) üzenetére


Alien!
senior tag

nekem 7304-en legalább az sdr szép volt meg a Netflix Dolby Vision...

amúgy ez a furcsa, hogy az egyik tévé totál sz*r a másik meg hibátlan... :F

(#31939) ozakila válasza Samanbacsii (#31932) üzenetére


ozakila
tag

Én is arra,azt a kártyát tedd a Tv-be,de a Digi esetén különben is csak a Filmnow,Felnőtt,és Hbo pakk esetén kell a kártya,az összes többi adás kódolatlan nem kell a kártya! A coax kábelt ami a Digi beltéribe van dugva,dugd át a tv antennabemenetére,és a hangold be a csatornákat,egy fogyasztóval,egy távírányítóval kevesebb lesz,és még a Soundbaros gondod is megoldódik,mehet az 1.Hdmi-be.

(#31940) Samanbacsii válasza ozakila (#31939) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Neeee... :Y . Mondjuk nekem Digi satelit van + HBO pack... De kell hozzá CI+ adapter amit párosít a kártyával a Digi.... Úgy tudom csak betenni a tvbe... A másik készülékemben még Digi CI+ van aztán megszüntették. :W

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31941) ozakila válasza Samanbacsii (#31940) üzenetére


ozakila
tag

Jaa,azt nem tudtam,hogy tányéros,akkor kell a beltéri,azt hittem kábel tv-ről van szó...

(#31942) Samanbacsii válasza ozakila (#31941) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Pedig már egész' beizzadtam... :D :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31943) koppasz1986 válasza Alien! (#31938) üzenetére


koppasz1986
tag

Felhivtak az előbb :D Azt mondták egyszer már voltak ki és meglett állapitva hogy a tv az általuk tesztelt videón a minőségi szabványnak megfelel :D (komoly tesztelés vot amúgy kb 20 masodpercre belökött valami demót azt annyi volt) nagy flegmáskodva mondja hogy a gyártó nem vállal felelőséget a letöltött filmekért és youtube meg a streaming szolgáltatók képminőségért :D Akkor miért vállalnak felelőséget ezek a ge...ládák? Na remélem olyan rákjuk lesz mint ez a tv... lomtalanításkor meg kilököm ezt a szart

(#31945) Alien! válasza koppasz1986 (#31943) üzenetére


Alien!
senior tag

Ha egy streaming szolgáltatás hibás, de másik készüléken ebből a szériából nem, akkor a szerviznek kötelessége lenne ezt lereagálni szvsz. Továbbra is az a meggyőződésem, hogy ezek a példányok seljetesek, vagy panel vagy a p5 hibás bennük, csak ezt sosem fogjuk megtudni sajnos. :(((

(#31946) koppasz1986 válasza Ferrorr (#31944) üzenetére


koppasz1986
tag

70pus7505

(#31947) Robertó79 válasza koppasz1986 (#31935) üzenetére


Robertó79
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#31948) .kissnorbi.


.kissnorbi.
csendes tag

Sziasztok! 49PUS8303-at szeretnék nagyobbra cserélni. 58PUS8505 vagy 8506-ot nézegettem. Érdemes lecserélni? Mármint nyilván ugye nagyobb, de tudásban és műszaki paraméterekben mi a különbség a régi és a kiszemelt tv-k között?

(#31949) Alien! válasza .kissnorbi. (#31948) üzenetére


Alien!
senior tag

a 8303 méltó utódja az talán a 9206 a mostani szériából. ha van rá pénz, vedd azt!

(#31950) KnightDave


KnightDave
tag

Hat napja van meg az OLED706 és összességében elégedett vagyok vele. Az Android OS gyors, a beállítások nem annyira bonyolultak, mint ahogy olvastam. A panel számomra jónak tünik, egy érezhetö upgrade LED-hez képest. A mozgásmegjelenítés kifejezetten jó.
Álltalában Meleg színhömérsékletet választok, de azt itt túl erösnek/sárgásnak érzem, így maradtam a Normálnál. Véleményem szerint az okozza, hogy túl sok a kék. Ezt egy kalibrálás megoldja. Így a Home Cinema képmód tünik out-of-the-box legjobbnak.
SDR YT tartalmak rendben vannak, a HDR és DV kifejezetten csudálatos.
DLNA-n keresztül a saját lejátszója nem igazán akarja megnyitni az .mkv fájlokat, pedig tudtommal ismernie kellene. A Düne Dolby Vision-be beletört a bicskája, 10 másodpercenként egy jó nagy lag. Utóbbit a Vimu player telepítése orvosolta.
Ami relatíve zavaró, hogy digitális optikain megy a hang egy sztereó Edifier hangfalpárba és mintha szinkronizációs probléma lenne: késik a hang kb. 100 ms-t. Bár ez se mindig van így, de nem tudom hova tenni...zavaró. Föleg a beépített YT appban tapasztaltam. Az elözö Panasonic TV-mnél PCM-be állítva tökéletes volt mindig. Ha van megoldási javaslat, szívesen fogadom :K
XSX-szel nem tapasztaltam problémát, bár csak 60 Hz-cen használom ALLM-mel.
Az Ambilight még ha gimmicky is, de nekem ad az élményhez (5/10 fényerön, 1-gyes szaturációval).
Röviden ennyi.

Burn the rubber, not your soul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.