Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) koppasz1986 válasza Alien! (#31797) üzenetére


koppasz1986
tag

Nalam kijöttek, pendriveon hozott par videot berakta azt mondta ő nem lát hibát ennek ilyennek kell lennie :D mondtam, hogy a tesztvideok nekem is jól mutatnak, a filmekkel van a baj... azt mondta a letöltött filmek rosz minőségűek azzal van a baj.. hiába vinné el ezzel nem csinálnának semmit azt elment

(#31802) Alien! válasza luikay (#31798) üzenetére


Alien!
senior tag

normális kijelző esetén tökéletes a Netflix az alacsony bitráta ellenére is. Ez a tévé hibája.

#31801koppasz1986: tudom ezeket a köröket én is megfutottam 7304-el, okoskodtak, hogy a letöltött film hibás (az összes konkrétan). Igaz, hogy másik philipsen (8303) itthon tökéletesen ment minden, illetve más márkáju tévéken is, de akkor is fogadjam el..napersze. A végén rájöttek, hogy úgyszarahogyvan és jóváírták. igaz 2 hónapomba került....

ilyen ocsmány volt belső lejátszóval:

egy fokkal jobb külsővel, de ez is gyászos volt:

(#31803) koppasz1986 válasza Alien! (#31802) üzenetére


koppasz1986
tag

Igen nekem is ment az okoskodas de belém is beszélte.. meg hogy majd jönni fog frissités azt javulni fog stb... azóta már jött vagy 5 de a kép maradt ugyanolyan szar... fel is fogom én is őket már felhergeltetek :D

(#31804) kircsi21 válasza Alien! (#31723) üzenetére


kircsi21
csendes tag

176 Mbps, CH 36 (65OLED705)

(#31805) Robertó79


Robertó79
tag

Egy másik beállítást próbáltam ki azon ilyenek a képek (Egyébként a hdr+ opcióra miért nem tudok rámenni a beállításoknál?)


Netflix Dolby Vision

[ Szerkesztve ]

(#31806) NJanika válasza Robertó79 (#31805) üzenetére


NJanika
aktív tag

Kezdem azt érezni, hogy egy óriási hiba volt a Philips.... Eddig rendszertelenül, de LG és Samsung váltotta egymást nálam az elmúlt 15 évben. Soha semmilyen hibájuk sem volt. Minden ment eladásra miután rájuk untam/elavultak.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#31807) Alien! válasza NJanika (#31806) üzenetére


Alien!
senior tag

alapvetően nem hiba a Philips, de ez a 2019-2020-as széria durván panellottós. Anno mindenkinek azt ajánlottuk, hogy vegye meg online és 14 nap alatt tesztelje, ha hibás azonnal vissza. Nem tartom kizárnak, hogy akcióban ezek a visszaküldött tévék pörögnek ismét a piacra.... Avforumson hosszú hónapok óta próbálják főleg a VA panelos verzákat kalibrálgatni. De a UK hivatalos oldalról is látni, hogy brutálisan szórnak a tévék.

(#31808) erdey_a válasza Alien! (#31807) üzenetére


erdey_a
őstag

ezért kell ips-t venni :DDD

Vérboci

(#31809) Alien! válasza erdey_a (#31808) üzenetére


Alien!
senior tag

az én 55pus7304-em ips volt, ugyanilyen f*s volt sajnos....

#31804kircsi21 köszi, akkor ennek valóban 180mbit környékén van a max sávszélje.

(#31810) Robertó79 válasza NJanika (#31806) üzenetére


Robertó79
tag

A YouTube n lévő 4k mintafilmek is rosszak?
Pl a 4k gamini man

(#31811) alaves válasza NJanika (#31806) üzenetére


alaves
addikt

Tapasztalatom, és a rendelkezésre álló információk alapján a Philips OLED-ek megbízható minőségűek. Mivel prémium kategóriaként kezelik, a terméktámogatás és a szervizszolgáltatás is jó. LCD tekintetében probléma esetén a többi gyártó sem nagyon szakad meg a megoldást illetően.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31812) rainman72 válasza NJanika (#31806) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nyugodtan vehetsz hasonlo áru
Nano753-t,vagy UP seriat,mert kb egy az áruk és egy szintet képviselnek.De a 900:1 kontraszt meg a 200nit mellett nuku hdr élményed lesz.
Kb ugyanaz a helyzet a Samu 7-8000 seriánál is.
A Philips ips panelje sokkal kontrasztosabb,van wide color gamut illetve nagyobb fényerő,igy a színek is szebbek nanocell ide vagy oda :F
Az hogy van ez a hiba sajnálatos,érhető a problemád természetesen,de azonos áron sztem még mindig jobb vétel a Philips.
Az agyon dicsért webOS idei
6.0-ja(idegesitően lassu tud lenni) meg szintén egy túl értékelt op.rendszer,amitől én szem.szerint többe nézzem az androidot de még a Saphit is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31813) Voice24


Voice24
őstag

Boldog Karácsonyt!

Fel tudná valaki sorolni, milyen változásokat hozott a 02-03-as szériában a frissítés? Annyit már láttam, hogy soundbar használata esetén most már a tévé csúszkája is mutatja a hangerőt.

(#31814) Kbali válasza Voice24 (#31813) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kb ennyit.

(#31815) Alien! válasza rainman72 (#31812) üzenetére


Alien!
senior tag

A belépő nano LG-ken valóban nincs HDR élmény, de legalább színhelyesen játsza le őket. Ezeken a Philipseken meg olyan a kép mint egy sárgás-barna monokróm valami. Egyértelmű, hogy hibás. Avforumson is említették, hogy annyira szórnak a panelek, hogy az egyiken max 300nitet mérnek, a másikon meg 415 körül (a hivatalos amúgy 400). Valószínüleg több beszállítóval dolgoztak, és az egyik kritikán aluli paneleket szállított nagy eséllyel.

(#31816) Digitalis válasza rainman72 (#31812) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem teljesen ok a 2020 júliusi, 58-as VA 8505. (azonkívül, hogy az utolsó két frissítés óta morzézik a dts ledem)
Késő este néztem pl a Witchert DV-s verzióját. Sötét jelenetek, beszűrődő fények, árnyékok teljesen is rendben vannak, illetve jelenetváltáskor (pl. éjjelről-nappalra) nagyon szép és látványos, de szabályosan kellemetlen a retinának a Dolby világos- alatti dinamikusan változó erős kontraszt és fényerő. Ilyenkor érdemesebb dolby sötétet választani.
Az viszont érdekes, hogy a jóképű DV filmek, HDR10 compatible -ben, lejátszva közel sem ilyen jók, minőségben látható visszalépés.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#31817) rsf válasza rsf (#31761) üzenetére


rsf
senior tag

Megjavult magától...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31818) Robertó79


Robertó79
tag

Ez miért lehet kb 5 perc után , de csak bizonyos csatornáknál (a képarány megváltozik) Illetve a képformátum meg a hdr + beállítások inaktivak

[ Szerkesztve ]

(#31819) Kroni1 válasza Alien! (#31807) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezek után szerencsésnek érzem magam, h ~145k körül és 170ért vettem egy-egy újszerű 50 és 58"-os 8505-öt idén edigitalnál és mindkettő hibátlan HDR szempontból is. Mondjuk teszteltem is öket egy óráig a boltban.. :)

(#31820) blakey válasza Robertó79 (#31818) üzenetére


blakey
titán

Sz@r a szolgáltás. A HDR miért legyen aktív SDR esetében? Képformátum is azért lehet inaktív, mert a szolgáltató nem küldi a megfelelő infókat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31821) Robertó79 válasza blakey (#31820) üzenetére


Robertó79
tag

Köszönöm szépen

(#31822) kchris78


kchris78
veterán

hogy kellene egy ssdt leformaznom? fat32t látja exfatot nem .. igy hogy lehet lejátszani egy filmet...

(#31823) Digitalis válasza kchris78 (#31822) üzenetére


Digitalis
senior tag

NTFS a megoldás.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#31824) kchris78 válasza Digitalis (#31823) üzenetére


kchris78
veterán

Köszönöm, kipróbálom!

(#31825) minilego


minilego
senior tag

7805hoz,leszedtem ezt a firmware-t:

TPM206E_201.003.193.001

Szépen felment az új szoftver, xbox alatt végre javítva a Dolby vision. Szóval ez a decemberi frissítés rendben van.

(#31826) Robertó79


Robertó79
tag

Adott egy 7885 ös tv és a műsorlistát nem jeleniti meg csak az egész képernyőst. A csatornalistánál nem mutatja mint pl az enyém.
Valahogy be lehet állítani?

(#31827) Pancsermeste válasza minilego (#31825) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem írják, hogy a miracast-ot javították volna, de meg tudnád nézni, hogy 5GHz-es WiFi-re kapcsolódva működik-e a screen mirroring? Hátha végre működik ez is.
Bosszantó, hogy jelenleg csak 2,4GHz-en hajlandó csatlakozni.
Ill. a másik nagyon bosszantó dolog, hogy program váltáskor nem mindig írja ki a csatorna infókat, van amikor csak az elsötétített üres sáv jelenik meg, van amikor még az előző, régen véget ért műsort írja ki.

-= Pancsermeste® =-

(#31828) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Először is kellemes Karácsonyt mindenkinek segítséget szeretnék kérni.
Van valakinek Vodafone TV és AVR (erősítő) párosítása?

Mitől lehet az, hogy ha a vodafonebox az AVR-re van kötve kikapcsolt Tv mellett ugyanúgy jön a hang az erősítő azon bemenetén.
Ha a box a Tv-re van kötve és ki van kapcsolva a TV és szintén bekapcsolom az erősítőt és kiválasztom ebben az esetben az Audio4-et (ez alapértelmezett ARC bemenet) akkor nem jön a hang csak bekapcsolt TV mellett :)

(#31829) somkrisz


somkrisz
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm innen a segítséget. Sokat olvasgattam és úgy érzem jól döntöttem.
806 Oled 55"
Egyszóval: iszonyat jó tv!
Ambilight-ról nem akartam lemondani, már volt egy Philipsem, imádom!
Új értelmet nyert a tévézés. Sima sd adások is jók, hd-k pedig kiválóak. Netflix, Hbo még szebb. Ps 4 játékok szintén új élményeket jelentenek.
50 watt hangerő, eddig be sem kapcsoltam a hangprojektort. Gyönyörű a hangzás, mélyek meglepően jók.
Rengeteg beállítási lehetőség, elszórakoztam velük 2 délután t....de megérte 😁
Remélem tudtam egy kicsit segíteni annak, aki ebben gondolkodik.
Boldog karit! 🎄

(#31830) Robertó79


Robertó79
tag

Hogy lehet a tv-t teljesen "újrarakni" nem gyári beállításra gondolok, hanem arra amikor először üzembe helyeztem

(#31831) anrab válasza Robertó79 (#31830) üzenetére


anrab
addikt

Tv újrahangolása.

(#31832) rsf válasza Robertó79 (#31830) üzenetére


rsf
senior tag

Pedig a gyári alapbeállítás után ugyanaz fogad mint amikor kivetted a dobozból csak már a legutolsó általad felrakott fw-el..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31833) gergokovacs


gergokovacs
csendes tag

Sziasztok! 55oled855-öm van, az lenne a kérdésem, a 2.1-es hdmi hiánya miatt a kép minőségét is befolyásolhatja, vagy csak a framerate-et? Lehet, hogy alap kérdés, de én sajnos nem értek hozzá. PS5-tel próbáltam ki tegnal ezt az új Matrix demo játékot, amiben bemutatják az Unreal Engine 5-öt, és bár nagyon valósághű a grafika, szemcsés a kép. Lehet, hogy ez most ilyen, de eszembe jutott, hogy mi van, ha a régebbi hdmi csatlakozó a ludas. A kábel a gyári hdmi kábele a ps5-nek. Köszi előre is!

Kovács Gergő

(#31834) Azur76 válasza gergokovacs (#31833) üzenetére


Azur76
tag

A 2.1 hdmi a 4k120hz miatt kell-kellene, csak éppen AAA címben ilyet valószínűleg egyébként sem fogsz kapni konzolon. Érdemes lenne esetleg letiltani a hdr-t, a játékok nagy része sdr-ben jobban néz ki ill a hdr10 ás a DVision között is vannak különbségek. Ha nem hibás a kábel tökéletes képnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#31835) kchris78 válasza Azur76 (#31834) üzenetére


kchris78
veterán

ha rossz lenne a kábel a kép szetesne.. nem lenne semmi.

(#31836) hitman,


hitman,
őstag

sziasztok

48-as 806om van és frissítés óta nem tudom leválasztani hivatalosan az usbs háttértárat.
Egyszerűen a menüből eltűnt az az opció hogy usb leválasztása vagy mi volt régebben a megnevezés...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31837) gergokovacs válasza Azur76 (#31834) üzenetére


gergokovacs
csendes tag

Köszi! Két tv-n is megpróbáltam, ugyanolyan volt mind a kettő. Szép egyébként, csak kicsit szemcsésebb, mint ahogy tökéletes lenne. Ugyanakkor viszont szerintem annak kéne lennie.

Kovács Gergő

(#31838) anrab válasza hitman, (#31836) üzenetére


anrab
addikt

Nem is kell. Átkapcsolsz mondjuk a tv-re és utána el lehet távolítani.

(#31839) luikay válasza Alien! (#31802) üzenetére


luikay
tag

8303-on néztem én is a "Dagadékot", 1,8 Mbps-es 1080p-nél nincs olyan, hogy szép a kép... blokkosodik, mint egy minecraft, tele van tömörítési hibával, stb... Ott egyértelműen a kódolás szar.

(#31840) Bogyi007 válasza Azur76 (#31834) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azért egy olyan Oled tévénél ami gergokovacsnak van, nehogymár Hdr-t kelljen letiltani... :U :U

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31841) anrab válasza Bogyi007 (#31840) üzenetére


anrab
addikt

Ja.
Biztos hogy nem a tv-vel van a gond. Olyan a demo.
Eleve mi az hogy szemcsés? Oled hdr szemcsés?

[ Szerkesztve ]

(#31842) hitman, válasza anrab (#31838) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm!!! :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31843) Voice24


Voice24
őstag

Boldog Karácsonyt!
Nálam X-akta van. Pár napja felment a frissítés a 7502-re, és akkor írtam, hogy utána megjelent a hangerő csúszka soundbar használata esetén is (addig nem volt). Nos, a csoda eddig tartott, mert ma már nincs csúszka, pedig nyilván firmware-ügyileg nem történt változás a frissítés óta.
Valaki esetleg, aki hasonló szériás tévét és soundbart használ, tudna írni ezügyben tapasztalatot?

(#31844) Alien! válasza luikay (#31839) üzenetére


Alien!
senior tag

jogos, belenéztem, még oleden is szétesnek a sötét jelenetek. Valami evvel a transzferrel történt valszeg, eleve a fekete sávok is hogy néznek már ki?!? :(((

(#31845) Kisszabó válasza Alien! (#31533) üzenetére


Kisszabó
tag

"játék módban elvileg nem kéne, hogy világítson. Amúgy az ips panelednél jobb ha nem sötétül el teljesen...."

Esetleg nézd meg neked hogy van beállítva - mert nekem is sokkal sötétebb játék módban, de tök jó lenne, ha a fekete részeknél ki is kapcsolna.
Köszönöm!

Ha valakinek van még ötlete - ez volt a fő téma:
Az Ambilight-ot be lehet-e úgy állítani, hogy ha "fekete" a kép, akkor kicsit se világítson? Tehát ha pl egy pillanatra elsötétül a kép a filmben, akkor ne világítson sejtelmesen se a kereten kívül....?!

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#31846) tutis


tutis
őstag

Ambilight tv kiterjesztésére lámpa felé, kell a hub is, vagy csak az izzó?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#31847) migabi24 válasza tutis (#31846) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kell a hub is

(#31848) rainman72 válasza tutis (#31846) üzenetére


rainman72
nagyúr

Pontosabban bridge.

Egy bridge hány ezközt kezel maximum?
Tudja vki?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31849) Sinu válasza rainman72 (#31848) üzenetére


Sinu
senior tag

Én ezt találtam, e szerint 50 eszközt kezel.

No Future

(#31850) rainman72


rainman72
nagyúr

[PUG7406] :F :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.