Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) rainman72 válasza Kroni1 (#30500) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tényleg nem vagyunk egyformák
Kontraszt meg video kontraszt 100 :Y
50-60 is tökéletes sőt...
A többi nekem is kb.
Majd nézz rá milyen ha leveszed a kontrasztokat :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30502) Romeo25 válasza rainman72 (#30482) üzenetére


Romeo25
csendes tag

Igen, ezen a két oldalon valóban az áll, hogy nincs hdmi 2.1. De máshol mindenhol azt írják. Mindenesetre megrendeltem végül a 9005-öt...

(#30503) alaves válasza rainman72 (#30501) üzenetére


alaves
addikt

Mindenki úgy nézi ahogy neki tetszik. Viszont én azt szorgalmaznám, hogy az adott formátum referencia értékeit próbáljuk megközelíteni egy azonos típus kalibrációs adatai alapján (nem tudjuk teljesen elérni, mert minden TV kijelzője és hardverösszessége egyedi).
A mai készülékek képesek az SDR referencia megjelenítésére (pl. 100 nit, színtér, stb), a HDR/DV-re viszont nem. HDR/DV csúcsfénynél egyéni dolog, hogy kinek mennyi az elég a 10000 nit-hez viszonyítva (nekem ~500 is már határeset, bár OLED-nél a ∞ kontraszt miatt jóval kisebb is elég, mint LCD-nél).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30504) Hege1234


Hege1234
addikt

Digitalis:
ezeket a beállításokat
pl. a különböző szinteket
műszerrel mérted ki?
[link]

(#30505) Digitalis válasza Hege1234 (#30504) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ez az alapja: [link] Természetesen tovább finomítottam, korrigáltam magamnak, (szemre) mert két egyforma panel, pláne ízlés, nem nagyon létezik.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30506) chris-v válasza Hege1234 (#30492) üzenetére


chris-v
senior tag

Igazából így messziről csak tippelni lehet, de legtöbbszőr csak valami alapvető beállítás vagy valami szoftveres probléma szokott lenni.
A routerhez nincs frissebb firmware?
Illetve, próbáltad, hogy nem a tv-n, hanem mondjuk telefonon játszod le? Úgy is megvan egy a hiba?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30507) Kroni1 válasza rainman72 (#30501) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem egy fényesebb nappaliban van ez a tévé, direkt ilyen, és persze, tudom milyen alacsonyabbal. A feketéjén nem ront ez a magas kontraszt este sem, és amúgy nálam a dinamikus kontraszt meg az optimalizálás mind off-on van, amik növelnék a szintjét, de az vhogy nekem nem tetszik, nálam ez vált be..

(#30508) Hege1234 válasza chris-v (#30506) üzenetére


Hege1234
addikt

kipróbálom majd
ahogy netet kapott a router egyből firm frissítéssel kezdett
esetleg még arra gondoltam, hogy újrarakom a plex-et
mindent kigyomlálva de ezt is elvetettem mivel kodi alatt és a gyári dlna lejátszásnál is akadozik

én már csak egyre tudok gondolni, hogy a belső hdd vel lesz valami gebasz
ezt is tesztelem majd, hogy ráteszem az ssd-re

azt teszteltem már valamikor, hogy a letöltésem telefonon
56MB/s majdnem a max sebesség ami jön a szolgáltatótól

digitális:
köszi majd ránézek a táblázatra
nekem amúgy rendben van amit megadtál adatokat
sokat javult a színhőmérséklet
bár az is igaz, hogy kétlem hogy mind a húsz szintet
magamtól beállítgatnám főleg úgy, hogy a fél képernyőt kitakarja beállítás közbe..

(#30509) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Nemrég jelezte a tévé, hogy jött új szoftver. Le is lett frissítve azóta azt vettük észre, hogy főleg filmek esetén ha valamilyen teremben vannak az emberek visszhangzik a beszéd. Elég zavaró tud ez lenni. Hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#30510) Enjoy1981


Enjoy1981
csendes újonc

Sziasztok.
Van egy philips 55pus7304 típusú tv-m, és az a problémám hogy a hozzá csatlakoztatott külső hdd, a tv kikapcsolt állapotában is bizonyos időközönként felpörög utána leáll neha 10 perc múlva megint felpörög megint megáll.
Nem lehet ezt valahol kikapcsolni hogy ne pörgesse fel a hdd-t ha kivan kapcsolva a tv?

Előre is köszönöm a választ.

(#30511) Hege1234 válasza chris-v (#30506) üzenetére


Hege1234
addikt

telefonon nincs akadozás 18 percet néztem egy röccenés sem volt
(pedig virágboltos verzió..)
de ez nem a legjobb teszt mivel nem 4k kijelzős a telefonom
(original playback-el játszotta autómatikusan)

átraktam ssd-re háózaton tévén játszva ott is akad

(#30512) Kroni1 válasza Hege1234 (#30511) üzenetére


Kroni1
veterán

ha a tévéd 867Mbps-el csatlakozik akkor 5GHen vagy tehát jónak kellene lennie, mégis valami a hálózati kapcsolattal lehet vmelyik oldalon. A tévét próbáltad teljesen resetelni? Mennie kéne, szerintem egy ax20 se rossz router, de ugye semmit sem lehet biztosra tudni. Próbáltad kicsit máshová áthelyezni a routert? Most hol van?

(#30513) Hege1234 válasza Kroni1 (#30512) üzenetére


Hege1234
addikt

igen 5GH-en vagyok

igaz, teljes reset a tévén még nem volt
de, megint mindent beállítgatni...
elképzelhető amúgy, hogy ott szállt volna el valami?

közvetlen a tv alá tettem, éri mind a 4 antenna

(#30514) Kroni1 válasza Hege1234 (#30513) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyébként csak a 4k filmek akadnak, és a 720 1080p filmek mennek gond nélkül???

Nekem az a tapasztalatom, hogy a 4K sokkal lassabban indul el plex player-ével, mint a HD anyagok, de akadást ott se nagyon szoktam tapasztalni, illetve most amúgy a Love + Monsters-t valamiért HDR-en nagy méretben néztem és nem a netflixen, az megakadt pár alkalommal pefferelni pár alkalommal, de nem folyamatosan ahogy nálad..

(#30515) Hege1234 válasza Kroni1 (#30514) üzenetére


Hege1234
addikt

720p, 1080p akadásmentes
kb 45Mbps feletti 4k filmeknél kezdi az akadozást

Transformers.Revenge.of.the.Fallen.2009.2160p.UHD.BluRay.DDP.5.1.Dolby.Vision.SL.x265.HUN-PapitaHD 38,6Mbps
ennél pl egyszer se akadt meg

The.Matrix.Reloaded.2003.UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.SL.DTS-HD.MA.7.1.HEVC.HUN-TRiNiTY 67,3Mbps
itt volt az, hogy 6 perc után 15-20 másodpercenként megakadt

a nobody 70Mbps körüli volt az is akadozott igaz az már az elejétől fogva
és ott ha a folytatásra megyek akkor be se tölti a filmet

én már feladtam,hogy lesz rá megoldás
köszi, hogy továbbra is kitartóan próbáltok segíteni!
egyelőre azt fogom csinálni, hogy nem szedek le 40Mbps feletti filmet..

(#30516) Alien! válasza Hege1234 (#30513) üzenetére


Alien!
senior tag

routerben próbálgass csatornát váltani hátha valamelyik gyorsabb!

(#30517) Hege1234 válasza Alien! (#30516) üzenetére


Hege1234
addikt

most mind a kettő auto-n van

Channel Width: 20, 40, 80
Channel: 36, 40, 44, 48

változtassam pl. erre?
Channel Width: 80
Channel: 44
vagy csak az a lényege, hogy ne auto-n legyenek?
egyébként a közelünkben nincs 5GH-s wifi

(#30518) alaves válasza Enjoy1981 (#30510) üzenetére


alaves
addikt

A probléma ott van, hogy a Philips-eken nincs 'eszköz leválasztása' opció (mint pl. az LG-ken). Legújabb szoftver telepítése: [link] , utána 2 perces áramtalanítás, esetleg megoldhatja a problémát. Továbbá 'TV újrahangolása' opció.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30519) dino_m válasza alaves (#30518) üzenetére


dino_m
senior tag

Ha, már FW. Nem tudod véletlenül, hogy az utolsó FW tartalmazza az eddigi összes FW-t?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#30520) Kroni1 válasza Hege1234 (#30515) üzenetére


Kroni1
veterán

Ja hogy csak az ilyen nagyokkal van gond.. az simán benne van a pakliban, nekem az egyik legnagyobb az interstellar, de az is kb határon van, az 60 feletti picivel. Ha jól sejtem wifin itt a tv határa, egy gbites Lan portos lejátszó kábelen többet is tudhat.

(#30521) Hege1234 válasza Kroni1 (#30520) üzenetére


Hege1234
addikt

okés akkor nem rugózok rajta
majd, ha meglesz a shield megoldódik...

(#30522) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali
tv app repoval 1.1.4 nem tudom a chromeot kirakni a föoldalra a feltelepített alkalmazások között se jelenik meg ,rámegyek hogy rakja ki kidob a föoldalra de chrome seholse...egyedül filekezelőböl tudom a feltelepített chromot elindítani. Mit ronthatok el?

(#30523) anrab válasza dfdfdf (#30522) üzenetére


anrab
addikt

A Chrome-t nem lehet. apk-t kell telepíteni: tv shortcut for Chrome (free) ez majd meghívja.

[ Szerkesztve ]

(#30524) dfdfdf válasza anrab (#30523) üzenetére


dfdfdf
őstag

:R

Csak az érdekelne még hogy miért kezd el a vezeték nélküli egerem lagolni logi k400 (elem jó) de egy anime megnézése után meg megy flottul :F

(#30525) Kroni1


Kroni1
veterán

Gyerekek ezeknek a 2021-es philips tévéknek nagyon nem akar lemenni az ára még így év vége felé sem, talán 2024-ben majd vagy mi?! Igazából az eArc miatt gondoltam, hogy nem PUS8505-öst veszek majd, hanem majd 8506-ost, de hát ennyit nem ér az egész amilyen árkülönbség van a 20-as és a 21-es modellek közt!

A Soundbarhoz úgy szeretnék csatlakozni, hogy minden a tévébe megy és onnan egy hdmi köti össze a tévét és a soundbart, és akkor nem kell soha bemenetet váltani, ez lenne a legkényelmesebb. Ettől eltekintve teljesen elég lenne a 8505-ös is nekem, de a sima ARC kimenet ugye csak tömöritett formában viszi át az Atmos és a DTS:X hangokat, ergo kissé időtállóbnak gondolnék már egy eARC-os tévét..

(#30526) alaves válasza Kroni1 (#30525) üzenetére


alaves
addikt

Ne csodálkozz, 3-4 hónappal később jöttek ki, mint pl. az LG. Novemberre jók lesznek az árak, pl. az 77OLED806 ára a héten kezdett drasztikusan csökkenni a németeknél :) .

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30527) Kroni1 válasza alaves (#30526) üzenetére


Kroni1
veterán

Na az a 77oled pont nem az a kategória ami a célkeresztben van, de reméljük a kisebbek is lassan beállnak és kaphatóak lesznek több helyen is.

(#30528) chris-v válasza Kroni1 (#30525) üzenetére


chris-v
senior tag

Szerintem egy soundbarhoz teljesen mindegy, hogy tömörítve van-e a DTS hang vagy nem.
Ha lenne valami 7.1-es vagy egy dedikált DTS rendszered, akkor megértem az aggodalmat, de így igazából nincs jelentőségé.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30529) Kroni1 válasza chris-v (#30528) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért ha nem baj ezt én nagyon másképp látom és tapasztalom, de köszönöm a szakértői észrevételt.

(#30530) nikos21


nikos21
aktív tag

Üdv! egy kis segitég kellene- netfix felhasználónév egy régebbi email cim van megadva de sehogy nem lehet modosítani vagy mi nem találjuk, létezik hogy másik email cimet nem lehet megadni? elöre is köszi!

(#30531) Kroni1 válasza nikos21 (#30530) üzenetére


Kroni1
veterán

Habár kissé offtopik, de leírom, mert nekem egyből meglett: PC-n belépek, jobb felül avatarra katt, itt felhasználó, és a legelső amit látok, az email, mögötte, hogy emailcím váltás..

(#30532) nikos21 válasza Kroni1 (#30531) üzenetére


nikos21
aktív tag

:R köszi

(#30533) anrab válasza dfdfdf (#30524) üzenetére


anrab
addikt

Másik usb-ben? Esetleg.
Vagy gyengusz? Alátét?

[ Szerkesztve ]

(#30534) Alien! válasza Kroni1 (#30529) üzenetére


Alien!
senior tag

pedig sajnos igaza van, komoly épített rendszer esetén van létjogosultsága a lossless sávoknak. én soundbar mellé biztos nem gondolkodnék earc-ban (atmosban sem).

(#30535) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok!
Ha már házimozi soundbar dts stb…
43PUS7363/12
Sajnos még nem kaptam meg de várom ps5 konzolom amiből kikerült az optikai hangkimenet :((
Ha a konzolt rákötöm hdmi-vel a tv-re, a tv képes tovább adni optikai kábelen keresztül az 5.1-et házimozira?

(#30536) Alien! válasza Totta92 (#30535) üzenetére


Alien!
senior tag

igen szerintem, nekem a hasonló évjáratú pus8303 simán átadja optikán.

(#30537) chris-v válasza Kroni1 (#30529) üzenetére


chris-v
senior tag

Akkor vásárold meg az eARC kimenetes verziót. Kár gondolkozni.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30538) Kroni1 válasza Alien! (#30534) üzenetére


Kroni1
veterán

Én nem értek egyet azzal, hogy csak komoly rendszer mellett volna értelme. Persze ismerem a szokásos mondásokat, hogy csak a komoly rendszer szólhat szépen, hogy egy valamire való rendszer 500e felett kezdődik, hogy az Atmoshoz a plafon sugárzó kell, stb-stb..

Ennek ellére én az 5.1 rendszeremet lecseréltem egy 200e Ft-os Soundbarra és nem bántam meg. Azt nem mondom, hogy egy vájtfülü szaki volnék audio témában, de az első Technincs rendszeremet 98-ban vettem, és azóta megfordult a kezeim közt jópár sztereo és házimozi rendszer is, Voltak Jamo, JBL és egyéb hangfalaim szép számban, épített egyedi és több gyári wooferem is. Aztán idővel az 5.1-et először 3.1 majd 2.1-re vettem vissza helyhiány miatt, majd végül az esztétika okán a soundbarnál kötöttem ki. Tisztában vagyok az előnyei mellett a hátrányaival is, de (abból kiindulva, hogy a baráti társaságomban szinte mindenkinek elegendő a tévé hangja is) én azt mondom bizony ez is bőven megfelel(ne) szerintem a hétköznapi filmezők nagyrészének.

És amiért értelme lehet szerintem ilyennél is pl. az Atmosnak:

- A mostani tévémmel arra lettem figyelmes, hogy a TrueHD hangsávnak iszonyatosan szép a hangja a soundbaron, valahogy jobbnak éreztem mint az Atmost. Aztán kiderült, hogy az Atmos csak lebutítva megy át a tévém felől DD+-ként a sima ARC HDMI-n, így kipróbáltam nem a tévéről, hanem a hangot közvetlenül az SB-re kötve is, és érezhetően jobb. Tehát vagy placebo, vagy tényleg észre lehet venni a különbséget.

- Van a Dolby Atmos Demo lemezen pár olyan tesztanyag, ahol ugyanazt a hangot hallani felváltva Atmos és DD módban. Őszinten szólva itt vettem észre legjobban a felfelé sugárzók értelmét: sima Surround módban az SB irányából érezni a hangot, míg Atmos esetén jóval feljebbről, mintha olyan 1.5-2m magasságból, a tévé teteje felől jönne a hang. Biztos a demoban direkt ki van emelve a jelentőssége, de valamennyire mégiscsak működik soundbarral is.

Szóval elhiszem hogy a komoly rendszer az igazi, és hogy a PC-s hangszóróból olcsóbban is ki lehet hozni akár jobb térhangzást is, meg tudom, hogy ezeknek a "kamu atmos" felfelé sugárzóknak egyenletes plafon és 3m alatti belmagasság kell, h érjenek valamit..
De akinek kell a tévével automatikusan ki-be kapcsolás kényelme, az alacsony helyigény, és tipustól függően a Chromecast, BT, stb funkciók, és az Atmos hangsávok támogatása, annak egy 200e körüli soundbar már bőven megfontolandó lehet az egyéb alternatívákkal szemben, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30539) Digitalis válasza Kroni1 (#30538) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tesztlemezen mind a DD+, mind a TrueHD atmos "csomagulású". Az viszont érdekes, hogy Coreelec-en lejátszva a tesztlemezt, mind kettő formátum, rendesen atmosként jelenik meg a báron, a TrueHD sáv is. Hangjuk is remek. Máshogy, más mivel lejátszva, meg nem megy át a TrueHD 7.1 atmos, csak dolby audioként.
(X96max_CE-pass-throught_Pus8505-arc_TS8111)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30540) Kroni1 válasza Digitalis (#30539) üzenetére


Kroni1
veterán

Érdekes, hogy neked mindkettőnél atmos-t ir, mert nekem nem. Mondjuk az igaz, hogy nálam nem coreelec hanem kodi a lejátszó, de csak a harmadik hangsávnál írja ki az LG soundbarom az Atmost (és DD+-nak látja a lejátszó) a négy tesztlemezen amiket próbáltam.

"Máshogy, más mivel lejátszva" - na ez van nálam is akkor, az első TrueHD-nál Dolby Audio-t mutat.

[ Szerkesztve ]

(#30541) N_A_S válasza dfdfdf (#30522) üzenetére


N_A_S
veterán

honnan szedted le a chromeot?

https://tinyurl.com/phnas

(#30542) Kisszabó


Kisszabó
tag

Sziasztok! Philips 65PUS7805 -es Ambis TV-m van, és szeretnék hozzá 2 kiegészítő HUE "lámpát", de nem gyári Philipset, mert az horror áron van. milyen egyéb "lámpák" kompatibilisek a TV-vel - tudja valaki? Köszi szépen előre is a segítséget! :R

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#30543) ozakila válasza Kisszabó (#30542) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Én Ikea Tradfri-t használok,teszi a dolgát,kompatibilis még az Innr,meg Lidl új okos izzói,de ezt nálunk még nem árulják. Viszont Philips Hue központ mindenképp kell!

(#30544) Kisszabó válasza ozakila (#30543) üzenetére


Kisszabó
tag

Köszi a gyors választ! Basszus- azt nem gondoltam, hogy HUE központ is kell, azt hittem a TV azért ajánlgatja a 2 izzót, mert ő azt le is tudja kezelni...! :W

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#30545) rainman72 válasza Kisszabó (#30544) üzenetére


rainman72
nagyúr

Sajnos nem,bridge kell!

Szokták akciózni a 2 izzót+bridge,figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30546) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Hello. 55oled806 van célkeresztben , mit gondoltok 10 évet kibír beégés nélkül ? Az oké hogy amíg tart a gari (3év) addig nem izgulok, de utána kezdődik a móka.

(#30547) rainman72 válasza Rebelf (#30546) üzenetére


rainman72
nagyúr

10év?
Ki a sz@r tudja mi lesz annyi idő mulva a világgal,nem hogy egy tv-vel??
Komolyan ezen gondolkozol?? :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30548) Rebelf válasza rainman72 (#30547) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Persze, nem pár évre veszek 500k-s tv-t,mert akkor inkább meg se veszem. 9 évvel ezelőtti tv vásárlásom ,lg 42ln575 tv-m mai napig tökéletesen megy , és 125k volt.

[ Szerkesztve ]

(#30549) Digitalis válasza Kroni1 (#30540) üzenetére


Digitalis
senior tag

Erre gondoltam, mutatom:
Teszt_1
Teszt_2
illetve,
DD+ atmos_infó:


TrueHD 7.1 atmos_infó:

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30550) Kisszabó válasza rainman72 (#30545) üzenetére


Kisszabó
tag

Köszönöm szépen - figyelem akkor, bár túl sokat nem akartam beleölni, mert így is jó, csak hát a lehetőségek kiaknázása... :D

Sex & Girls & Rock 'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.