Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Kroni1 válasza dfdfdf (#30297) üzenetére


Kroni1
veterán

Be lehet a tkomos sat box leírásában van hogy hogyan.

(#30302) dfdfdf válasza Kroni1 (#30301) üzenetére


dfdfdf
őstag

Próbáltam de ezzel a beállítási útmutatóval...

(#30303) AxBattler


AxBattler
félisten

Rendelhető a droidos, ambilightos Philips 32PFS6906, egyenlőre vicc áron!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30304) Zola01 válasza erdey_a (#30300) üzenetére


Zola01
tag

Nekem sem jött még. Minden nap írok nekik, válaszolnak is, de nem vagyok vele előrébb. Én 34 napnál járok...

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#30305) Lootolok válasza Zola01 (#30304) üzenetére


Lootolok
tag

Nem jól hangzik.
Pedig van aki megkapta már.
Én is most léptem túl a 30 napot a hétvégén.

(#30306) rainman72 válasza AxBattler (#30303) üzenetére


rainman72
nagyúr

A PUS8506 árai még viccesebbek :DDD :DDD [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30307) kircsi21


kircsi21
csendes tag

Tudom nem TV téma, de kapcsolódó. Látom többen is szert tettek itt a promóciós TAB 6x05 hangprojektorra. Kinek mi a véleménye róla? (Ha egyáltalán használja... :) ). Én az egyik topiktárstól vettem át kedvezményes áron. Ingyen persze OK, így nyomott áron kicsit szájhúzogatva elmegy, de ha ezért 70-80e Ft-ot kellett volna fizetni... hááát, a sírvafakadás után küldtem volna vissza. Pedig nem vagyok audiofil vagy vájtfülű. Hiába belépő szintű szett, én sokkal nagyobb ugrást vártam a sima TV hanghoz képest. Persze a basszus klasszul dübög, de kb. ennyi a plusz (nálam, OLED705). Minimum azt vártam volna, hogy vagy több előre programozott hangképe legyen, vagy lehessen sajátot beállítani. Na mindegy, talán marad, de nem igazán pozitív a véleményem.

(#30308) erdey_a válasza kircsi21 (#30307) üzenetére


erdey_a
őstag

nekünk bejött. a tévék alaphangjánál minden jobb. 85 ezerért nyilván nem vettem volna meg (meg mást sem), de nincs okom fanyalogni.
leszámítva, hogy egyelőre tényleg 85ezerbe van a cucc :O

Vérboci

(#30309) koppasz1986 válasza kircsi21 (#30307) üzenetére


koppasz1986
tag

Hát aki 80at adna érte az szerintem nem tiszta fialás... eleve semmibe nem nézem... egy normális film nézéshez minimum 5.1 kell, nem pedig egy ilyen hoki... 80ért már lehet kapni z906-ot, azt az egy elég komoly kis 5.1

(#30310) erdey_a válasza koppasz1986 (#30309) üzenetére


erdey_a
őstag

egy normális film nézéshez minimum 5.1 kell

5.1 a minimum. aha...
de az is aranykábellel és gyémántcsatlakozóval.
bírom az ilyen kinyilatkoztatásokat...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30311) Kroni1 válasza koppasz1986 (#30309) üzenetére


Kroni1
veterán

Sb-t leginkább a helyhiány vagy esztétika miatt szoktak választani, már csak ezért is tök felesleges szerintem őket 5.1 rendszerhez, főleg PC-shez hasonlítani..

(#30312) Kroni1 válasza kircsi21 (#30307) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezek az alap szettek nagyon hitványak tudnak lenni sajnos! Egy olcsóbb LG-t hallottam annó, hát ott a mélynyomóra bízták hogy eladja a szettet, merthogy az még megszólalt valahogy, de magának a rúdnak olyan szar doboz hangja volt, hogy szégyen! Sajnos akinek csak a soundbar jöhet szóba annak 100k felett kezdődik a már használható kategória, és 200-300 körül van az, ami már egész jó.

Mondjuk nulláról építkezve egy erősítős rendszer se olcsóbb, és ahogy olvasgatom a teszteket vannak már egész jó Atmos kompatibilis sb szettek is:
A JBL bar 9.1 nem semmi a 25.4cm subwooferével, de szolgáltatásokban pl az LG SN10YG többet tud, a benne lévő DAC a nagyfelbontású zenéket is kezeli, USB, Chromecast és Bluetooth streaming, Google Voice Assistant, stb.. Pont most vittek el egyet előttem hátsó wireless sugárzókkal 200-ért az apróról, pedig annyiért nagyon jó lett volna nekem!

(#30313) Kroni1 válasza erdey_a (#30310) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem fiatal koromban a tévéhez (Kenwood) és a PC-hez (Logitech) is volt 5.1 rendszerem, de őszintén szólva nem hiányzik, jelenleg egy sztereo erősítővel és egy JBL hangfalpárral is elvagyok, sőt, az esztétika miatt nagyon agyalok egy Soundbar cserén, mert szebb szerintem. Mondjuk most hogy 3 gyerekkel meg a korán elalvó feleséggel lakom együtt nekem speciel egy jó surround füles lenne az igazi, de azért szoktuk közösen is filmezni zenézni, úgyhogy sztem lesz mindkettő..

(#30314) TOZ válasza kircsi21 (#30307) üzenetére


TOZ
addikt

Ingyen teljesen jó.
Elotte egy Blitzwolf sb volt, melynyomo nélkül, az a mely kivételével nyilván, szerintem szebben szólt.
Ha nincs igény a basszusra, mert olyan a film, mi sokszor inkább a homepod Mini párokat használjuk.

(#30315) Alien! válasza Kroni1 (#30312) üzenetére


Alien!
senior tag

annó hifishown hallgattam egy félmilliós yamaha hangprojektort kb 50db irányított hangszóróval + mélyládával, de azon kívül, hogy meggyőzően oldalirányból is szólt hang, messze volt akár egy hasonló áru 5.1 szettől sajnos (térben főleg).

(#30316) Kroni1 válasza Alien! (#30315) üzenetére


Kroni1
veterán

Az az 5600as lehetett amit amúgy kissé le is szoktak húzni tesztekben, a jelenlegi ~600e ára ellenére nem dícsérik agyon.
Jobb alternatívának Atmos képes cuccok közül a Sennheiser Ambeo brutál árban vagy akár olcsóbban a Sonos Arc is, igaz mélynyomóval együtt kb az is eléri a Yamaha árszintjét, amiből már tényleg lehet építeni komolyabb 5.1 rendszert de hát sokan nem szeretnének ilyet, ami valahol érthető is.

MÁS: Egyre inkább érlelődik bennem, h veszek egy jobb surroundosabb fülest is a hálóba a TV-hez, és egy korábbi hsz-edben említetted, hogy egy Sony 600as fejessel nézel filmeket HTPC-ről, NX-el. A HTPC-den Kodi fut? Hogyhogy az NX-re esett a választásod, a Dolby Acess nem lett volna jobb, hogy az Atmos hangot valahogy leképezze? Vagy próbáltad azt is és ez jött be jobban?

(#30317) gunner93


gunner93
csendes tag

Anno még mikor a szegedi media marktban dolgoztam (pont Philips TV promoció :D :D ) akkor asszem valami Fidelio soundbar volt nagyon menő, aminek a két végét le lehetett venni, ezzel elérve a térhatást. Talán az pont ez volt. "Élőben" sose hallottam, de áruházi körülmények között elég jónak tűnt, de ahogy elnézem az újabb ára bőven 400k körül mozognak. Na, de ez csak eszembe jutott.

Viszont az engem is érdekelne, hogy mit lenne érdemes venni az OLED806 mellé, most egy 7-8 éves Logitech 2.1 van hozzá csatlakoztatva simán csak jack-en, de ha jól értem azt máshogy fogja kezelni a Philips, mint most teszi a Sony tv-m. Sajnos 100k-t, vagy még többet, nem szánnék rá. :( A 2.1-et még koli szobába vettem, aztán panelben volt, de most a nappali "kicsit" nagyobb, mint azok voltak. Elsősorban Netflixezünk, nem tudom, hogy annak van-e valami spécibb igénye.

[ Szerkesztve ]

(#30318) Alien! válasza Kroni1 (#30316) üzenetére


Alien!
senior tag

igen Kodi természetesen aminek az még az előnye, hogy képes előerősíteni a hangot. Mivel a Sony füles az EU szabvány miatt le van korlátozva, ezért +10-15db-el megküldve komoly dolgokat lehet belőle kihozni :). Igazán kiváló hangra amúgy egy fejhallgatóerősítős hangkártyával képes némileg EQ-zva, Nekem egy Soundblaster Z (is) hajtotta analógon.

Sok surround módot kipróbáltam, eleve ott hangkártya SBX Surroundja vagy ingyenes Hesuvi , de megvettem az Accest -t és a DTS X HP-t is, viszont a NX Wavesnek számomra van a legjobb tere/hangzása, főleg a Movietheater módjának. Kellő hangerővel tényleg olyan mintha moziban ülnél. :) Ha meg akarod venni, kuponnal 40% van rá.

(#30319) AxBattler válasza anrab (#21701) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt kerestem, köszi (utólag is)! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30320) anrab válasza AxBattler (#30319) üzenetére


anrab
addikt

Ez már nem működik így mert nincs fent az es. :)
Most már azt is apk-ból kell telepíteni. Először a Play-ből a File Explorer-t kell letölteni és azzal tudsz pendrive-ról apk-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#30321) dino_m


dino_m
senior tag

Újra elérhető az Apple TV+ app, a Philips Android TV-khez.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#30322) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Szüleimnek vettem a konyhába egy 32PFL7675K/02 TV-t, de a csatornakiosztás nem az első csatornáról indul hanem a 19-esről. Hogy tudnám beállítani rendesen hogy egymás után legyenek a csatornák?

Give them hell Ukraine!

(#30323) Cr00py válasza TaaT (#30322) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én ugyanezzel szívtam a nappaliban lévő tv-n.
A megoldás az, hogy kb egyesével elkezded "pakolgatni" a csatornákat.. és bízol benne, hogy ott is maradnak.
Én kikapcsoltam az automata csatornafrissítést is, mert naponta állt vissza "alap helyzetbe".. és már a tököm ki volt vele. ( Digi van egyébként FTTH Debrecen )

(#30324) TaaT válasza Cr00py (#30323) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy azóta kiderült hogy pár csatornát nem talál meg (145db van), holnap még futok pár kört, a benti philips TV-nk ami más típus az összeset fogja.

Give them hell Ukraine!

(#30325) anrab válasza TaaT (#30322) üzenetére


anrab
addikt

"Hogy tudnám beállítani rendesen hogy egymás után legyenek a csatornák?"
Több féle képen. Lehetett gyorsan /rálépsz és beírod hányas csatorna legyen/ és lehet hosszan /egyesével odaviszed/.
Ne felejtsd elmenteni mikor a helyére teszed.
A hiányzó csatornákat csak kézi hangolással tudod megkeresni magyar o. beállítással.
Ha finn o.-ra teszed megtalál mindent.

(#30326) Cr00py válasza TaaT (#30324) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez a régi rendszer ( franc tudja mi a neve ) engem kikészített. A nappaliban van egy 46PFL5527K/12. Ott is csak azért, hogy valami menjen.
Titkon már azt várom, hogy mikor döglik be. Úgy lenne ok lecserélni. :DD

(#30327) TOZ válasza dino_m (#30321) üzenetére


TOZ
addikt

Lehet csak placebo, de a nativ Apple hardverrel nekem szebbnek tűnik a kép.

Nem vagyok fanboy, meg mielőtt… :DD

(#30328) dino_m válasza TOZ (#30327) üzenetére


dino_m
senior tag

Nem tudom, nekem nincs Apple hardverem. Mindenesetre nekem sokkal jobbnak tűnik a 4K kép, mint a Netflixen vagy a Prime Videón. Tökéletes a DV is, bár azzal a Netflixen sincs baj. Talán a Primon a HDR+ lehetne kicsit jobb, de az se annyira rossz, hogy ne lehetne filmet/sorozatot nézni.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#30329) blakey válasza dino_m (#30328) üzenetére


blakey
titán

Jelen pillanatban az Apple TV+ képminősége a legjobb, magasabb bitrátával dolgozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30330) dino_m válasza blakey (#30329) üzenetére


dino_m
senior tag

Igen. Ez szemmel látható.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#30331) Lootolok


Lootolok
tag

Az normális, hogy a TV (75PUS8505) nem kapcsolt be? Nem is égett a piros stand by led. Konnektorból ki és be, utána meg minden rendben. Ez előforduló, üzemszerű dolog, mert ilyenek a túl okos TV-k?

(#30332) alaves válasza Lootolok (#30331) üzenetére


alaves
addikt

Igen előfordul, más gyártóknál is sok sok hiba, túl bonyolult a szoftver. Az androidos pl. 1 GB-nél is nagyobb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30333) Lootolok válasza alaves (#30332) üzenetére


Lootolok
tag

Jaj, de jó... :D
Ja, nem.... :(

Szép, új világ.

Köszi az infót, akkor nem hívom a garanciális szervizt...

[ Szerkesztve ]

(#30334) erdey_a válasza Lootolok (#30331) üzenetére


erdey_a
őstag

nálam a 65pus8505 eddig semmilyen "érdekességet" nem. produkált. kopp-kopp.
a legnagyobb bajom vele, hogy hbo go alatt az ambilightot nem lehet a dedikált gombbal kapcsolni, muszáj a beállítások menüvel mókolni

Vérboci

(#30335) N_A_S


N_A_S
veterán

55pus7600-at szerintetek érdemes lehet beszámolni egy 65pus7304-be?

nem sok jót olvastam eddig az 55-ösről.

https://tinyurl.com/phnas

(#30336) dvogabi válasza Lootolok (#30331) üzenetére


dvogabi
tag

Nekem az 50-es van és ilyet nem tapasztaltam.Olyat viszont igen, hogy ha rövid időre kapcsolom ki a tv-t, amikor visszakapcsolom, más adót tölt be.Ez lehetne a "ne menj le több sörért funkció, de a menüben nem találtam :)

(#30337) Kroni1 válasza dvogabi (#30336) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerencsére nekem se kellett még áramtalanítani egyiket sem, de olvastam másoktól hogy néha csak ez segít, illetve anyám 3 éve vett 49Pus6551-esén 1x kellett ilyet csinálni.

A tévécsatornás dolog nekem nem tűnt fel, csak a pár ingyenes csatorna van nálunk, de azokat se nagyon nézzük, inkább csak streameket..

Nekem ami negatív tapasztalatom van, hogy a screensaverek csak addig működnek a philips tévéken, amig hozzá nem adom őket a google home app-hoz, utána valamiért csak egy alkalommal megy ha beállítom, de aztán az időzités mindig átvált arra hogy soha ne kapcsoljon be. Mások is tapasztalták már külföldi fórumokon, nem tudom minden tipusnál így van-e de nekem 8303 és 8505 is ezt játsza.

(#30338) TaaT válasza anrab (#30325) üzenetére


TaaT
veterán

Finnországra sem találja meg az összeset. Kézi hangolásnál mit kell beállítani?

Give them hell Ukraine!

(#30339) TaaT válasza TaaT (#30338) üzenetére


TaaT
veterán

Semmi, megtaláltam a megfelelő beállítást.

Give them hell Ukraine!

(#30340) Kroni1 válasza anrab (#30320) üzenetére


Kroni1
veterán

Feltettem a Smarttube next bétát, hát zseniális! Pár videót néztem, jók a beállítások, előzményeim megvannak, 1080-nál lehet választani a bitráták fáljtipusok közül is, 4k-s vidit még nem néztem de majd kipróbálom azt is..

Androidos telefonra gondolom nem jó ez az android tv-s apk igaz? S8-ason régebben Vanced-et valami pluginnel együtt próbáltam használni, nem tudom miért de vhogy azzal sosem ment az előzmények és a saját fiók használata.

(#30341) Alien! válasza Kroni1 (#30340) üzenetére


Alien!
senior tag

4K-ban a 8303-on nem segít sajnos :/

(#30342) Kroni1 válasza Alien! (#30341) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze azt tudom, a 8505-ösön gondoltam.. Mondjuk amilyen tartalmakat YT-n nézek abszolut nem is releváns a 4k megléte.

(#30343) Voice24 válasza Kroni1 (#30340) üzenetére


Voice24
őstag

Pár napja én is feltettem, tök jó! Viszont zavart, hogy videoklipből (pl. Wellhello) a szöveges részt átugrotta, valami szegmens üzenettel (nem zenei klip). Elég sokat kellett kutakodnom a beállításokban, mire megtaláltam, hogy a szponzoros menüben lehet ezt állítgatni.

(#30344) Cr00py válasza Kroni1 (#30340) üzenetére


Cr00py
senior tag

" Androidos telefonra gondolom nem jó ez az android tv-s apk igaz?"

(#30345) N_A_S válasza Kroni1 (#30340) üzenetére


N_A_S
veterán

Mert kell hozzá a Vanced microG, és ott kell bejelentkezni. Jó a Vanced a mai napig telefonra. Töltsd le a Vanced Managert és azon keresztűl már le tudsz szedni mindent ami szükséges

https://tinyurl.com/phnas

(#30346) Kroni1 válasza N_A_S (#30345) üzenetére


Kroni1
veterán

Közben meglett nekem is köszi! Most megy is így manageren keresztül, de egy régebbi verzióval nekem a microG csak homokórázott és nem sikerült a bejelentkezés sose..

(#30347) oszy válasza Atikusz (#30231) üzenetére


oszy
veterán

Semmit nem veszítesz!

;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30348) Kroni1 válasza oszy (#30347) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez mondjuk igaz, a kérdésére válaszolva viszont nálam van kép, de a minősége az kritikán aluli..

(#30349) Lootolok


Lootolok
tag

Na, most ez a legfrissebb üzenet a Philipstől (fenyegető levelet írtam nekik pénteken).
Más is kapott ilyet, és tényleg 1 héten belül jön a pénz ilyen esetben?

"Köszönjük érdeklődését,
Örömmel igazoljuk vissza, hogy az önt illető kifizetés most már folyamatban van.
Az összeg az elkövetkező 7 napon belül ki lesz utalva önnek.
Az általunk okozott esetleges kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük, és megértését előre is köszönjük.
Ha bármilyen kérdése van, kérjük, vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a következő e-mail címen: cashback@promotion-support.com."

(#30350) TOZ válasza Lootolok (#30349) üzenetére


TOZ
addikt

Anno nekem is ilyesmit irtak, es az igert napon (bar ott nekem, akkor masnapot igertek) pittyent is a George, hogy bejovo utalas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.