Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) anrab


anrab
addikt

Nem gyári visszaállítás hanem tv újrahangolása töröl minden adatot.

Jack kimeneten a hangerő szabályozás ha jól emlékszem:
Hangerő gomb megnyom majd jobbra nyíl és átvált a jack-re.

(#30052) Kroni1 válasza anrab (#30051) üzenetére


Kroni1
veterán

ha ez a jack átváltás működik akkor nagyon boldog leszek! :R

(#30053) anrab válasza Kroni1 (#30052) üzenetére


anrab
addikt

Nagyon rég írták. Nekem soha nem kellett. Nincs tapasztalat.
De lehet benne van a tv leírásában is.

[ Szerkesztve ]

(#30054) Hege1234 válasza anrab (#30051) üzenetére


Hege1234
addikt

igen, az volt az mert az visszavitt egészen a nyelv beállításig

(#30055) alaves válasza Kroni1 (#30050) üzenetére


alaves
addikt

OLED754-en van vezérelt jack (hangerő állíthatóság a távirányítóval), nálam is arról meg a Creative.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30056) djsweetboy válasza Kroni1 (#30042) üzenetére


djsweetboy
csendes tag

Én is eztel szívtam, de vettem egy HDMI Arc Audio Extractor-t és azzal használom már egy ideje. Így van hangerőszabályzás is.

(#30057) Kroni1 válasza alaves (#30055) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi az infót, akkor androidnál van csak szívás.

(#30058) Kroni1 válasza djsweetboy (#30056) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi neked is, majd rákeresek erre... :R

(#30059) Lootolok


Lootolok
tag

Na, helyére került a 75pus8505
Így néz ki.

[kép]

(#30060) Lootolok


Lootolok
tag

Na, az biztos, hogy ez a 75pus8505 életem legrosszabb menüjével rendelkezik. Meg a magyar nyelvű leírással sem sikerült eddig az automatikusan megtalált csatornák rendezését megtalálni.
Eddig minden TV-men ez magától ment szinte azonnal. De itt......

(#30061) Lootolok


Lootolok
tag

Sziasztok. Jól látom, hogy a behangolt csatornákat nem lehet simán rendezni....?
Csak külön csatorna listákat lehet létrehozni? De a sorrenden nem lehet változtatni utólag?

Vagy nem jöttem rá, hogy lehet.

(#30062) blg válasza Lootolok (#30061) üzenetére


blg
senior tag

jól látod

(#30063) erdey_a válasza Lootolok (#30061) üzenetére


erdey_a
őstag

mindig lesz egy "eredeti" csatorna lista, de csinálsz egy "kedvenceket" és abba olyan sorrendben rakod, amilyenben akarod.
nem atomfizika

Vérboci

(#30064) Kroni1


Kroni1
veterán

Lecsaptam az edigitalban egy bontott 58PUS8505-ösre, tegnap le volt akciózva a már kedvezményes 188ezres árról tovább 170.000-re. Első körben féltem a sok itt olvasott HDR problémától, meg attól hogy egy hibás visszavitt példány lesz ennyiért, de az üzemóra és minden arra mutat, hogy ez valóban új. Februári gyártású, régi fw van rajta, már ezzel is leteszteltem gyorsan a DV, HDR és egyéb anyagokat Netfilxen és külső forrásból is, szerencsére tökéletes alapból a képe, se pixelhiba se felhősödés sehol, HDR is jó úgyhogy megtartjuk, ez lesz nappaliba. Sokkal gyorsabb rajta az android és a plex is fluidabb érzésre, mint a korábbi philips tévéinken, úgyhogy első blikkre nagyon elégedett vagyok!
A TV adás elsőre rossz volt a 8303 után, de szerencsére be tudtam állítani, itt érdemes sztem a dinamikus kontraszt meg egyebeket kikapcsolni, a másiknak kb mindenhogy jó képe van. Mondjuk ugyis kb max 5%-ban nézek tévét rajta, ugyh nem is lényeges. Az egyetlen nagy gyenge pontja a hangja a 8303-hoz képest, de úgyis akartam egy rendes valami hangot már mellé. Jelenleg így fest a tesztfázis közepén:

Ennyiért szerintem jó vétel volt, aztán hogy a hálóba találok-e valami hasonló 50"-ost, vagy esetleg az eredeti terv szerinti 55"-os OLED lesz részletre, az majd a nyaralás után kiderül.. :)

(#30065) Lootolok válasza erdey_a (#30063) üzenetére


Lootolok
tag

A bajom az, hogy a ledvenc listát sem lehet sorrendbe rendezni utólag.

Bluetooth kimeneten meg késik a hang egy picit. Pont annyira, hogy idegesítő legyen...

[ Szerkesztve ]

(#30066) erdey_a válasza Lootolok (#30065) üzenetére


erdey_a
őstag

de igen, a kedvenc lista sorrendje tetszőlegesen szerkeszthető

a bluetooth késleltetés emlékeim szerint szintén állítható. majd megnézem, csak most a fiam Spongyabobot néz :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#30067) Lootolok válasza erdey_a (#30066) üzenetére


Lootolok
tag

Az jó hír. En csak azt találtam meg, hogy listát bepakolom, de abban a sorrendben marad, ahogy létrehoztam. Utólagos mozgatás lehetőséget nem láttam. A használati utasítás pedig jelzés értékű csak...

BT egyéb beállítást sem láttam. És most reggel megnéztem, újra csatlakozni kell a cucchoz, nem automatikus. Nem tudom, miért? Minden bekapcsolásnál ezt el kell játszani....? :F

Hogy jót is mondjak :DDD
A képe tetszik. Jó a fénye, a kontraszt és a fekete szürke átmenet is. HDMI-ről néztem gyorsan egy filmet, teljesen rendben volt. As a TV adások is kiválóak. Ambilight látványos. Bár még nem tudom, hogy jó e... :)

Volt szó itt a HDR-ről. Azt, hol lehet kapcsolgatni, tesztelni?

(#30068) erdey_a válasza Lootolok (#30067) üzenetére


erdey_a
őstag

a televízió súgója mindent is leír, illetve még youtube videót is elindít, ami szájbarágósan megmutatja, mit merre hogyan.

ha csinálsz kedvencek listát (akár az összes csatornát bele rakhatod), akkor utána a + gombbal tudod kiválasztani az eszközök menüben a csatornák rendezését.

röviden: ok gomb, kedvencek lista kiválasztása, aztán + gomb, aztán "csatornák újrarendezése", aztán ok gombbal tudod mozgatni amit akarsz

a minden beállítás \ hang \ javított menü alatt pedig ott a digitális kimenet késleltetés beállítása

Vérboci

(#30069) Lootolok válasza erdey_a (#30068) üzenetére


Lootolok
tag

Aha. Köszi megnézem.
YT hol található? Mármint a nyilvános? Forrás listában nem találtam. Dedikált gomb sincs. Köszi

Ha forrást váltottam, majd megnyomom a TV gombot, hogy lépjen vissza, vajon miért nem a saját csatorna listámat dobja utána, miért alapot dobja fel?

[ Szerkesztve ]

(#30070) Kroni1 válasza Lootolok (#30067) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem automatikusan újracsatlakozik a bt fülesem, nem tudom nálad miért nem.

(#30071) Lootolok válasza Kroni1 (#30070) üzenetére


Lootolok
tag

Nem füles, hanem egy BT analóg hang átalakító, hogy ne kelljen a fejhallgató kimenet esetén menüben történő hangerő allitasával szórakozni egyszerű TV nézés közben. Igy van erősítőre kötve a tv, és egy táv elég a kezelésre.

(#30072) Kroni1 válasza Lootolok (#30071) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, de akkor is kéne csatlakoznia automatán, ha nem ilyen, mert mondjuk az eszköz magától kikapcsol akkor az sztem nem a tévé hibája.. Esetleg megpróbálhatod a fejlesztői beállításokat aktiválni a tévé menüjében, és a stay awake (maradjon bekapcsolva) menüpontot bekapcsolni, hátha akkor az átalakítód nem kapcsolja ki magát..

"Igy van erősítőre kötve a tv" akkor ezek szerint valami régebbi erősitőd van HDMi nélkül gondolom.

(#30073) erdey_a válasza Lootolok (#30069) üzenetére


erdey_a
őstag

hogy mi hol van? a youtube? hát "átnyomod androidra", aztán annyi appot telepítesz, amennyit akarsz. De a youtube fent van nyilván alapból is.
házikó gombot még sosem nyomtad meg?

azt, hogy melyik csatornalista legyen az alapértelmezett, szintén ki kell választani, be kell állítani.

bluetooth: akkor nem a tv kékfoga csúszik, hanem a rendszeredé...

Vérboci

(#30074) Kroni1


Kroni1
veterán

MÁS: A többiektől is kérdezném, ha már a hangnál meg a HDMI átalakításnál tartunk, hogy egy ilyen HDMI extractor megoldás milyen hangokat tud átvinni?! Csak sima sztereót?

Meg ha a tévémet a saját hangszóróival vagy 2.1-es cuccon hallgatom akkor ott milyen hangkimenetet érdemes választani? Stereo uncompressed? Alapból multichannel-en van, de igy nem tudom van-e értelme.. :F Néhány netflix filmnél felvillan az atmos, de nem tudom ez ilyen konfig esetén jelent e bármit is.

(#30075) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Nekem egy harman/kardon GO Play-van Bluetooth-on ráakasztva ha olyan filmet nézek amihez kell a élmény. Simán ha gondolok egyet és bekapcsolom a hangfalat a tv automatikusan csatlakozik és írja jobb alul, hogy hang szinkronizálása. Sosem csúszott a hang nálam semmilyen forrásból. (55' 7304)

(#30076) Lootolok válasza Kroni1 (#30072) üzenetére


Lootolok
tag

Igen. Egy full analóg erősítő.
A cucc egyébként nem kapcsol ki azonnal, csak jó pár óra múlva, ez most kiderült közben.
Akkor ez ilyen, majd kialakul a rutin :DDD

(#30077) Lootolok válasza ЯΞD (#30075) üzenetére


Lootolok
tag

A csúszás akkor hallatszott nálam tegnap, amikor a tv hangszóró is ment, és a hangfal is, és lehetett hallani az eltérést. Meg beszédnél lehetett lqtni/hallani, hogy pár tizedet csúszik a hang a száj mozgáshoz képest.

(#30078) anrab válasza Lootolok (#30077) üzenetére


anrab
addikt

Ne szerencsétlenkedj. Nyomogasd a gombokat és rájössz milyen egyszerű minden beállítás.

(#30079) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amúgy én magam is észrevettem, hogy HDMI-n keresztül csatlakozik az erősítőhöz a TV, amíg a Samsung -27dB-nél mondhatni már hangos volt a Philipsnél halkabb és legalább -22 - 20 dB ahol már jó!

(#30080) Alien! válasza Kroni1 (#30074) üzenetére


Alien!
senior tag

az atmos csak akkor ér valamit ha normális rendszer van köré építve (mennyezeti hangszórókkal), illetve Dolby Atmos Headphone esetén, de ezt a ziccert a tévégyártók rendszerint kihagyják. Pedig egy jó fülessel és processzált hanggal brutális moziélmény a végeredmény..

(#30081) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Használ valaki külső merevlemezt a tv-hez? Gondolkodom egyen, talán gazdaságosabb és hatékonyabb mint egy USB. Van vmi limit a pus8505-ös tv-n, mekkora usb tárhelyet képes kezelni?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#30082) Kroni1 válasza MaddeNNNN (#30081) üzenetére


Kroni1
veterán

Én most egy 64GB-os usb-t használok vele, amire kell elég, volt a philips tv-men asszem 1TB HDD is, azt is felismerte, de a hangja az elég idegesítő volt minden felpörgésekor, ugyhogy én inkább a pendrive-ot ajánlom.

(#30083) blakey válasza MaddeNNNN (#30081) üzenetére


blakey
titán

2,5"-os HDD-k, 0 hangja van, 500GB, semmi hangja, 10 éves cucc és még jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30084) Kroni1 válasza Alien! (#30080) üzenetére


Kroni1
veterán

Én a mennyezetre a nappaliba mondjuk tudnék hangszórókat telepíteni, mert gipszkarton állmennyezetem van, viszont máshová már nem tudnék semmit elhelyezni, max egy mélynyomót. De gondolom az atmosnak több sugárzó kell szemből is, meg úgy sejtem ez árban sem lenne egy szerény megoldás erősítővel együtt.

A dolby atmos füleshez valami licensz kéne a tévégyártótól? Mondjuk megmondom őszintén az új Guy Ritchie filmet a 6e ft-os Xiaomi fülesemmel néztem meg, és lehet a film vitt magával de érzésre nagyon jók voltak a hangok azzal is.

(#30085) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,
Elöljáróban a felhasználási terület: Xbox Series X amiről fut a Netflix/Youtube/Plex hétvégente 1-2 óra játék kikapcsolódási célzattal (nem multi, nem hardcode gaming).
A tv-n futó rendszer ebből fakadóan teljesen lényegtelen, Xbox-ról használok mindent.
A probléma: kézenfekvő lenne egy U8QF amit itt a fórumon is nagyon dicsérnek viszont a nappali adottságai miatt az 50" a maximum ami kulturáltan elférne. Emiatt az U8QF kapásból kiesik.


Philips-ből létezik olyan típus ami a felhasználási területemre ugyanúgy tökéletes lenne viszont létezik belőle 50"-os változat? Ha már Philips akkor az ambilight-nak tudnék örülni :D
Vagy engedjem el a Philips vonalat és nézelődjek más márka felé? (ha igen, akkor van esetleg tippetek, hogy merre felé?)

Köszönöm! :)

(#30086) Kroni1 válasza Sindare (#30085) üzenetére


Kroni1
veterán

A philips-ek 50" -ban VA panelesek, ami saját tapasztalatom szerint Netflix/YT/Plex alá tökéletes lehet neked! Jó a fekete, a panelek nem felhősek általában, és én még 45fokban nézve sem veszek észre képtorzulást az enyémen (8505) szóval a betekintési szög is rendben van. Játszani bevallom nem játszottam nagyon egyik tévémen sem, de sztem alkalmi játékra is tökéletes lehet neked mondjuk egy philps 50pus7805 (saphi rendszer, 10bites panel) vagy egy 50pus8505 (android és 8bit+frc panel) de mivel utóbbi jóval drágább és neked ugyis xboxról futnának az alkalmazások én az elsőre szavazok, nem fogsz csalódni benne szerintem.

(#30087) Lootolok


Lootolok
tag

Egy kis hangulatjelentés :DDD

(#30088) ЯΞD válasza Lootolok (#30087) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hm. Nálad az ambi nem hoz sokat a konyhára... :U

(#30089) Lootolok válasza ЯΞD (#30088) üzenetére


Lootolok
tag

Vagy 65-70" nagyobb Ambilight mellett, vagy 75" kisebb oldal fénnyel. Utóbbira szavaztam... :D

(#30090) Alien! válasza Kroni1 (#30084) üzenetére


Alien!
senior tag

sajnos komoly rendszert kellene hozzá kiépíteni, sok hangfallal, komoly kábelezéssel. Jól gondolod, az Atmos headphone-hoz licenc kellene a gyártói oldalról, pc-n amúgy ki tudod próbálni a dolby acces segítségével. Nálam úgy néz ki a rendszer, hogy egy ilyen füles kapja arc-on a hangot a tv felől, amibe egy htpc számolja a hangot az nx waves app segítségével. így imax mozi szintű a hangzás, komoly térrel, sokszor olyan mintha tőlem 3 méterre lennének az effektek, durván megtévesztő. Mindezt úgy, hogy durva hangerőnél sem zavarok senkit. :C

(#30091) Kroni1 válasza Lootolok (#30089) üzenetére


Kroni1
veterán

Én max a 70esre szavaztam volna de inkább a 65re, persze ez egyéni vélemény. Kinézni ez se néz ki rosszul, úgyhogy gratula hozzá!

A töröttel mi lett végül?

(#30092) Upo válasza djsweetboy (#30056) üzenetére


Upo
addikt

Nézegettem a neten a HDMI Arc Audio Extractor-okat, de kb. mindegyiknél azt írják, hogy ARC esetén nincs hangerő szabályzás, és a több csatornát nem keveri le a sztereó kimenetre.
Tudsz linket adni a tiédre ami bevált és hangerő meg az X.1 -> sztereó is működik?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30093) djsweetboy válasza Upo (#30092) üzenetére


djsweetboy
csendes tag

Én ezt rendeltem. Nekem bevállt.
https://netdigi.hu/HDMI-Audio-ARC-Extraktor-HDMI-ARC-Toslink-Koaxiali?utm_source=olcsobbat&utm_medium=shopping&utm_campaign=olcsobbat_shopping_netdigi&gclid=CjwKCAjwx8iIBhBwEiwA2quaqxLxWANDrKxKvB1UOAjbTJUST3enoIf0SQxO7_j5RZL1MZ4awL1nWRoCjRAQAvD_BwE

Annyi a negatívum, hogy, ha megszünteted az áramellátását, visszakapcsoláskor teljes hangerőn szól, valamint a tv bekapcsolása után nyomni kell egy hangerő fel vagy le gombot, hogy a tv küldje a jelet. Bár ez nem tudom miért van.

(#30094) rainman72 válasza Kroni1 (#30086) üzenetére


rainman72
nagyúr

Saphira nem lesz Plex :F :F
Ja a tv csak megjelenitő,bocsi :R :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30095) rainman72 válasza Lootolok (#30087) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az ambinak kb igy van értelme

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30096) Djatis


Djatis
senior tag

Sziasztok! Vettem a napokban egy Philips PUS7304-es tv-t és jem tudom sehogy google home-hoz kötni! Van ennek valami varázs megoldása? Mert ahogy látom az android tv nem olyan egyszerűen kezelhető mint a Lg WebOs!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#30097) TOZ válasza rainman72 (#30095) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem is van benne kompromisszum picit. Annyit tettem, hogy a polcok előlapi vonalával kb egy síkban van a tévé síkja (Lootolok helyében lennék előrébb húznám, ha lehet az övét is), a polcok magasak és fehérek. Bizonyosan jobb lenne, ha még több hely lenne, de a 65-ös méret "kellett".

[ Szerkesztve ]

(#30098) rainman72 válasza Lootolok (#30087) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tényleg mi lett a töröttel?
VA vagy IPS,nem kopiznád meg fekete háttérnél picit,mondjuk üres hdmi??
Nem lesz semmi baja,ujjad hegyével finoman,már akkor is látszik,ha VA akkor minden irányba fehéredik.
Köszi :R :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30099) rainman72 válasza TOZ (#30097) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tudom nem mindenkinek 1szerű ez,nem is azért raktam ki a képet.
Nekem van hely,eleve ugy lett kialakitva,előtte egy projektor vetitett oda fehér falra,annak most vászon van.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30100) TOZ válasza rainman72 (#30099) üzenetére


TOZ
addikt

Veled vagyok ;-)
Igazából a tippadás lett volna a lényeg, hogy amennyire tudja húzza előrébb a tévét és jobb lesz az Ambi élmény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.