Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Csillulus válasza rainman72 (#31446) üzenetére


Csillulus
friss újonc

Köszönöm, így már tiszta a kép. :)

(#31452) leroyclub


leroyclub
senior tag

Tegnap megérkezett a 75PUS8506 egyenlőre talpon áll, de megy fel a falra. Az első benyomások alapján nagyon tetszik, az ambilight is szuper, a természet filmek Dolbyban gyönyörűek. Egy 55-ös IPS Full HD LG-m volt előtte, ahhoz képest ez hatalmas és sokkal szebb a képe, látszik az 5 év technikai fejlődés. Az egész TV nagyon gyors, egyből bekapcsolás után frissített a legújabb rendszerre.
A panelt IPS-nek gondolom, nem fakul oldalról semennyire, felhősödés csak a sarkokban egy nagyon pici. De ha van valami tuti módszer amivel meglehet állapítani akkor csekkolnám.
Egy pár dolog amit így 1 nap után észrevettem. A TV saját Netflix aplikációja jobban játsza le a tartlamakat, mint ha Apple TV-vel hajtanám, viszont este egyszer csak elkezdett csúszni a hang, ezt egy hangsáv váltás oda vissza megoldotta, utána picit mintha döcögősebb lett volna a kép, de már nem volt kedvem vele szórakozni mert mentünk aludni. Ezt majd még kitapasztalom, mert ez a fő műsorforrás. A fő menüben a fényerőt állítgatja magától, pedig kikapcsoltam a funkciót, pl a youtube keresésnél is, de ha elindítom a videót akkor ott már teljes fényerőn megy. Esetleg valahol lehet még állítani.
Ez az első Android TV-m tudtok ajánlani olyan aplikációkat amiket érdemes letölteni, mert hasznos vagy jópofa? Kandalló efektre gondoltam, de ekkora képernyőn nagyon természet ellenesnek hatna :D

[ Szerkesztve ]

(#31453) stefi68


stefi68
addikt

Abba a hibába estem, hogy lefrissítettem manuálisan a Chromecast built-in appot.
Az eredmény az lett, hogy onnantól kezdve már nem működött a képernyőmegosztás (tükrözés) telefonról tv-re.
Végül töröltem az app frissítését, az alkalmazás adatokat, újraindítottam az androidot és végül sikerült elérnem, hogy újra működjön a dolog.

Olvastam korábban, hogy másnak sem működik egy ideje, lehet ott is ez a probléma.

Amúgy elég kényes ez a 8505.
Korábban írtam, hogy 30-40 perc után elmegy a HDMI hang.
Kábelcsere megoldotta problémát. Érdekes, mert ezt a kábelt használom már időtlen idők óta és pl. Samsungnál nem produkált ilyet.
Legutóbb a 32 GB-os pendrive-omat nem ismerte fel, amit szintén jó ideje használok. Újraformáztam, azóta felismeri.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31454) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Bocsánat a banális kérdésért, de ez a Dolby Vision hogy műkődik egy 55PUS7805 -on. A tv érzékel valamit és automatikusan kapcsol be vagy vhol külön be kell kapcsolni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#31455) chris-v válasza Nerazim (#31454) üzenetére


chris-v
senior tag

Érzékeli, magától átvált és ki is írja.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#31456) Nerazim válasza chris-v (#31455) üzenetére


Nerazim
őstag

Értem, köszönöm az infót.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#31457) erdey_a válasza stefi68 (#31453) üzenetére


erdey_a
őstag

nálam is csak a "gyári" chromecast app működik. azóta egyik frissítés sem volt jó

Vérboci

(#31458) j.bravo válasza leroyclub (#31452) üzenetére


j.bravo
addikt

Ambilighttal együtt pedig elég jópofa a kandalló effekt :DD
(valamelyik csatornán az van az éjjeli műsorszünetben, egyik este véletlen odaléptünk, és sokkal menőbb volt mint a régenbbi, ambilight nélküli tévén :)) )

Whatever.

(#31459) Kbali válasza j.bravo (#31458) üzenetére


Kbali
nagyúr

T-nél van kandalló tv, mint csatorna. De ezerféle ilyen végtelenített YT channel is van.

[ Szerkesztve ]

(#31460) anrab válasza leroyclub (#31452) üzenetére


anrab
addikt

Nekem pl. a BitTorrent hasznos. A kandalló meg pár percig jó pofa volt.

(#31461) leroyclub válasza stefi68 (#31453) üzenetére


leroyclub
senior tag

Milyen kábelre cserélted? Én most Alza-sat használok, van rajta Premium Certified matrica.

anrab: BitTorrent? Wow! Ha kötök rá egy vinyót egyből tudok rá letölteni? De hogy, böngészőjéből?

[ Szerkesztve ]

(#31462) Digitalis válasza leroyclub (#31452) üzenetére


Digitalis
senior tag

Rápillantottam a fotódra, az árnyalatai, színei miatt egyből azt gondoltam, hogy ez egy tipikus VA panel. Oszt kis riszörcs, és erre a méretre, tényleg mVA-t írnak. Mint tudjuk, ezek az infók nem jelent semmit, ettől még bőven lehet IPS. Egyébként, ha inkább szemből nézed, meg általában árnyékosabb, sötétebb helyen mozizol, akkor szerintem még sokkal jobban is jártál, ha esetleg IPS helyett valóban valamelyik VA széria. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#31463) leroyclub válasza Digitalis (#31462) üzenetére


leroyclub
senior tag

Igen én is VA-ra számítottam, de nappaliban van így azt sem bánom ha IPS mert oldaról is nézzük néha az étkező asztaltól. A lényeg hogy akár mi is nagyon jó a képe :)

(#31464) anrab válasza leroyclub (#31461) üzenetére


anrab
addikt

SSD-t javaslok.
Párszor le lett írva mit hogyan.
Keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#31465) Alien! válasza leroyclub (#31452) üzenetére


Alien!
senior tag

Az Apple TV-re mint hardverre gondolsz? Állítólag az új szériának gondjai vannak a külső eszközökkel.

(#31466) blakey válasza Alien! (#31465) üzenetére


blakey
titán

Milyen gondjai, mert semmit nem tapasztalok a "gondokból", csak annyit, hogy minden működik. :) 2017-esről váltottam 2021-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31467) AxBattler válasza leroyclub (#31463) üzenetére


AxBattler
félisten

Mástól idézem: "... még van a kopogtatásos megoldás. Sötétebb háttér mellett ujjal finoman kocogtasd meg a panel közepét, ha fényvirág jelenik meg a kocogtatás körül akkor VA panel, ha nem akkor IPS."

Grats az új készülékhez, nagyon baró lehet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31468) Alien! válasza blakey (#31466) üzenetére


Alien!
senior tag

nemtudom a 806-os fórumában sokan nyígtak, itt van egy a sok közül. rögtön alatta linkelve a többi

[ Szerkesztve ]

(#31469) blakey válasza Alien! (#31468) üzenetére


blakey
titán

Semmi probléma nincs, Netflix, HBO, ATV+-okat néztem és persze saját tartalmakat is, tökéletesen működött, igaz, nem 806-osom van. Egyelőre hibátlanul teszi a dolgát.
Ráadásul ott egy ilyen:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31470) Alien! válasza blakey (#31469) üzenetére


Alien!
senior tag

ok, akkor ezek szerint nem mindenkit érintő problémák.

(#31471) blakey válasza Alien! (#31470) üzenetére


blakey
titán

A 2021-es modell megjelenésekor voltak hibák a tvOS-en, ezért is vártam vele néhány hónapot, de mostanra tudtommal ki lettek javítva, legalábbis azokat, amiket használok mind jók. Disney+-t nem használok, de korábban a Netflixnél is hasonló problémák merültek fel, most jónak látom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31472) speedyo válasza stefi68 (#31453) üzenetére


speedyo
csendes tag

Igen, írtam én is hogy nem megy, de sajnos ezen már túl vagyok. Nekem nem segített, és azóta sem tudtam rájönni mi lehet a gond.
Érdekes, mert számítógépről és laptop-ról is megy szépen, de a telefonok nem hajlandók megtalálni. :(

(#31473) speedyo válasza leroyclub (#31452) üzenetére


speedyo
csendes tag

Alkalmazás amik szerintem elég jók:
Button mapper - távirányítón gombokat tudod atvarialni, hosszú és dupla nyomás is programozható
Solid Explorer - fájlkezelőnek
Emby - otthoni média szervernek (szerintem jobb mint a Plex)
Kodi - én szinkronos online filmekhez használom inkább, de jó pár magyar tv adó is behozható vele
Air console - ha van kisgyerek, jó kis multi játékokat tudtok játszani együtt
Stadia - ez pedig a kicsit komolyabb játékokhoz (bár itt már fizetni sem árt)

(#31474) stefi68


stefi68
addikt

Új Firmware van az alábbi típusokhoz:
OLED935, 9435, 9235, 9005,
OLED805/OLED855/OLED865, OLED705,
8505/8535/8545/8555

Changelog TPM191E_101.002.144.000 – Date: 2021/11/26

-Fix for unexpected launch of screen saver
-Fix for unexpected lost sound on HDMI ARC device
-Fix for not muted speakers when switched to HDMI ARC device
-Fix for too long time of screen saver launch on particular OSD
-Fix for Ambilight issues when Ambi airspeaker is configured with TV
-Fix for audio heard on TV speakers when TV is putting in standby and audio out is HDMI
-Improvements for navigation via PTA app (iOS version)
-Fix for no picture with some STB’s
-Fix for unexpected wake up of TV from standby
-Fix for not waking up from standby with RC
-Stability improvements
-Other general improvements

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31475) Kroni1 válasza stefi68 (#31474) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Na ezt le is szedem, kiváncsi vagyok rá! Nekünk két 8505 van a családban, és az egyik néha elnémul ARC-on, remélhetőleg ez megoldja a dolgot..

Amúgy nagyon jó tévé, imádom, de valóban háklis tud lenni néha: A 1050GTX-ről HDMI-n még kábelcsere után is előfordul, hogy nem érzékeli a tévé a PC felől a jelet, újra kell inditanom a 8505-öst és utána már jó, de elég idegesitő.. Az előző LG tévém évekig ment erről a VGA-ról hibátlanul.

(#31476) anrab válasza stefi68 (#31474) üzenetére


anrab
addikt

Köszi.
Én vártam az új Android tv 10-et.

(#31477) Digitalis válasza stefi68 (#31474) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ez már a második FW, ahol a DTS ledem, úgy pislog mint a szepe gomba.
Pedig sokan jelezték a hibát, ígérték javítják, de nem. Valszeg elfelejtették. :D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#31478) stefi68 válasza Kroni1 (#31475) üzenetére


stefi68
addikt

Kíváncsi vagyok megoldja-e :U
Majd írd meg...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31479) koko00869


koko00869
tag

Tudna nekem segíteni abban valaki, hogy 806-osban hol találom az üzemidőt? Végigmentem minden menüponton, kerestem guglin is, de sajnos nem találom.

(#31480) anrab válasza koko00869 (#31479) üzenetére


anrab
addikt

123654 gyorsan üsd be.

(#31481) koko00869 válasza anrab (#31480) üzenetére


koko00869
tag

Sajnos nem müxik.

(#31482) anrab válasza koko00869 (#31481) üzenetére


anrab
addikt

Pedig minden philipsnél ez a kombináció.

(#31483) gergokovacs válasza koko00869 (#31481) üzenetére


gergokovacs
csendes tag

Tv nézés közben írd be, nekem is ott sikerült, a home srceen-en nem.

Kovács Gergő

(#31484) minilego válasza stefi68 (#31474) üzenetére


minilego
senior tag

7805-höz is jöhetne új, ami rendbe rakja xbox használat esetén a dolby vision-t.

(#31485) Robertó79 válasza speedyo (#31473) üzenetére


Robertó79
tag

A button mapper valami engedélyt kér, azt hol kell megadni?

(#31486) koko00869 válasza gergokovacs (#31483) üzenetére


koko00869
tag

Kösz, így sikerült!

(#31487) rainman72 válasza anrab (#31480) üzenetére


rainman72
nagyúr

Plus a végén az OK gomb,lehet azért nem jött be :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31488) rainman72


rainman72
nagyúr

VA panel(Philips) test by me :D :D [link]
Nem kell ennyire egyszer pont elég finoman.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31489) rainman72 válasza anrab (#31482) üzenetére


rainman72
nagyúr

Csak androidon.
Saphi 062596 OK.

A kereső kedvéért üzemidő
Android 123654 OK
Saphi 062596 OK

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31490) leroyclub válasza speedyo (#31473) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszi megnézegetem!
Egyébként IPS-nek tűnik a kocogtatásos módszer alapján is. Semmi nem történik a pöckölésre.

(#31491) Alien!


Alien!
senior tag

Srácok! Oled tulajokat kérdezném, ki milyen védelmet állított be rajta? Nálam az asszony hajlamos megállítani a Netflixet, hogy után fél órás telefonba bonyolódjon, szóval be akarnám védeni magam :) .

(#31492) fojtviki válasza Alien! (#31491) üzenetére


fojtviki
senior tag

En ha magallitom a netflix-et vagy barmit, kb 2 perc utan atvalt kepernyovedore. Nalunk alapbol igy volt a tv.

(#31493) AxBattler válasza leroyclub (#31490) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor biztosra csak a 70" maradt VA panelnek... köszi az infót! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31494) anrab válasza rainman72 (#31489) üzenetére


anrab
addikt

Az újabb androidnál már nem kell az ok. Rögtön megjelenik ahogy begépeled.
A saphi-ra meg csak annyira emlékeztem hogy kell még valamelyik gomb.

(#31495) anrab válasza Alien! (#31491) üzenetére


anrab
addikt

Csak egy beállítás van azt meg én magasra állítottam. A többit a tv intézi, nem tudsz belenyúlni.
Ha statikus kép van, ott meg elindul a képernyő védő.

(#31496) Alien! válasza anrab (#31495) üzenetére


Alien!
senior tag

köszi a választ mindenkinek, az állóképvédelmet én is magasra raktam, viszont az android menüben nincs képernyővédő, ami a 8303-on volt emlékeim szerint. nem lenne rossz.

(#31497) anrab válasza Alien! (#31496) üzenetére


anrab
addikt

Mert automatikusan bekapcsol. Az előbb írtam.
1-2 perc. Nem mértem soha.

[ Szerkesztve ]

(#31498) koko00869 válasza Alien! (#31491) üzenetére


koko00869
tag

Én úgy tudom, hogy nem kell állítani semmit. A képernyővédő automatikusan bekapcsol 1-2 perc állókép után. A pixeleltolás is automatikus, mint ahogy a pixelfrissítés is. Ez utóbbit nem tudom, hogy milyen gyakran csinálja, nem találtam erről információt. Oled topic-ban a 4 órás használat utáni frissítésről volt szó, ami lefut, ha nincs áramtalanítva a tv. A 4 órát eddig lg-nél olvastam, nem tudom, hogy philips-nél mennyi idő. Eddig 13 órát ment a tv-m, több etapban, egyszer sem vettem észre, hogy csinálna bármit is.

Két dolog, ami nem automatikus: a logóvédelem, amit három szinten állíthatsz, de netflixnél ez irreleváns, illetve a nagy pixelfrissítés, amit 2000 óra használat után ajánlanak. Mivel a panelt az lg gyártja, gondolom a többi olednél is így lenne érdemes.

Remélem, jól írtam. Nem vagyok nagy expert, még csak 13 órája fut a tv :D

(#31499) Alien! válasza anrab (#31497) üzenetére


Alien!
senior tag

ok, én még nem láttam bekapcsolni, az tévesztett meg, de a 2 percet már soknak tartom. appletv beregnél bénáztam kb 40-50mp-et a QR kódos képnél, és amikor továbblépett, az ábra nyoma még látszott szürke háttérnél, de hamar elmúlt. nem volt kellemes látvány...

koko00869: nagyon köszi, ebben még logovédelem nincs mert ez tavalyi 805-ös, de nincs tévéelőfizetésünk úgyhogy ezért nem aggódok.

(#31500) anrab válasza koko00869 (#31498) üzenetére


anrab
addikt

4 de van külföldi fórum ahol 6-ot írnak. Lényegtelen mert lefut amikor kell. A négy órásokról nem kapsz értesítést csak ha egybe fut 12 órát akkor figyelmeztet hogy mindjárt kikapcsol. Ezt elhalaszthatod egyszer és majd lefut ha kikapcsolod. A 12 órás figyelmeztetésnél ha kikapcsolod és 7 perc után vissza, akkor kiírja hogy frissítette a kijelzőt.
A 2.000 órás frissítés is automatikusan lefut mikor eléri azt az időt és készenléti állapotba kerül.
Ennél van lehetőség manuálisan is elindítani ha sok statikus tartalom megy. Pl. dolgozol rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.