Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) Alien! válasza rustee (#31649) üzenetére


Alien!
senior tag

Több verza van belőle, a 705-ben nincs AI.

(#31652) speedyo


speedyo
csendes tag

Hát én ezt már tényleg nem értem. Kb. 2 hónapja (amióta megvettem) A Chrome cast nem műxik, akármit csináltam, a telefonok nem látják a TV-t 65pus8505, csak a számítógépek. Még pár napja mikor volt a TV-n frissítés, akkor sem ment.
Erre ma reggel mit látok Facebook videó közben? Megjelent a kivetítes ikon. És lám, a Google homba is megjelent a Tv. 😃

(#31653) rustee válasza Alien! (#31651) üzenetére


rustee
csendes tag

Akkor ezt benéztem, mondjuk anélkül is nagyon faja a képe. :)

(#31654) KnightDave


KnightDave
tag

Ejj, de nem tudok dönteni a 65" 706, vagy az A1 között... :W
Vagyis specifikáció alapján könnyü dolgom lenne, de latolgatom, hogy az megér-e nekem ~25% felárat.

Érdemes lehet januárig várni a vásárlással ár tekintetében? :F

Burn the rubber, not your soul.

(#31655) rainman72 válasza KnightDave (#31654) üzenetére


rainman72
nagyúr

Akkor már inkábbb 705.
Biztos lesz még 400e :F
Vagy a 65Oled805 az is 500e.
Ugy látom konzol nem lesz ha az A1 is jó.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31656) rustee válasza KnightDave (#31654) üzenetére


rustee
csendes tag

Én is gondolkodtam, hogy 706 vagy 705 inkább maradt a 705 de 65colban most a méret a lényeg :))

(#31657) hitman,


hitman,
őstag

Na, gyerekek megjött a cseredarab 806 és már fent van a falon, még mindig besza-behu ez a tv az ambivel megspékelve, ha elromlik akkor újra kicseréltetem vagy veszek egy újat, de én e nélkül nem akarok már élni :DD :DD

Az miért van ha keresek YT-on dolby videokat akkor is indításnál azt írja a tv hogy hdr-jel?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31658) blakey válasza hitman, (#31657) üzenetére


blakey
titán

YT-on nem megy a Dolby Vision.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31659) hitman, válasza blakey (#31658) üzenetére


hitman,
őstag

Akkor azt, hogy tudom kipróbálni úgy hogy nincs netflixem és nem is tervezek előfizetni (nincs sok időm filmezni nem használnám ki)?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31660) KnightDave válasza rainman72 (#31655) üzenetére


KnightDave
tag

Ha már Philips, akkor fix a 706.
Ellenben YT-on van jó pár videó, ahol az A1-et mutatják gaming környezetben és egyik sem panaszkodik. Nem tudom...a jelenlegi Panasonic LED TV-m is 60 Hz-es, nincs VRR, csak kicsi 14ms latency, 400 nit fényerövel. Egy éve használom és elégedett vagyok. Talán akkor az A1 is elég lenne? :F
decisions....decisions :(((

Burn the rubber, not your soul.

(#31661) rainman72 válasza KnightDave (#31660) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én nem vagyok ellene sok más emberrel ellenétében az Lg A1-nek se.
Szidják a mozgását,de ha abból indulok ki hogy a belépő Nano753-nál semmi ilyen problema nincs,akkor ott se kéne hogy legyen,vagy rosszul gondolom? :F :F
Amugy a proci ugyanaz mint a B1-ben,ami jobb mint a belépő nanocellben.
Egyedül a 65s árát még sokalom(ennyiért már lett volna többször 65Oled705 is),az 55s ára szimpibb,és ha találok 250e környékén a közeljövőben talán veszek is egyet mert engem is érdekel.
Vissza térve a 65A1-re,az rtings tesztje se lett rossz,kevés a fény ami rossz pont nála,de manapság már szinte minden tvnek az sajnos,kis pénz kis mozi,de akkor is OLED!
Akinek jobb kell fizesse a dupláját egy mini ledért mert már szinte csak ott van 1000nit feletti fényerő a HDR-hez.
Szóval nekem ez a vélemény,még nem látom otthoni környezetben az A1-t,addig vehető tvnek tartom,és ne olyan mondja máá meg hogy milyen szar akinek nincs és nem is lesz :D ;]
Majd megmondom én magamnak :K :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31662) koko00869 válasza Alien! (#31644) üzenetére


koko00869
tag

Ebben igazat adok, pont ma nézett 1080-as Flash-t a feleségem, kellően pöpec volt az is :)

(#31663) koko00869 válasza hitman, (#31659) üzenetére


koko00869
tag

Online karib tengeri tékából kölcsönözz valamit :DD beírod, hogy dolby vision, tolja az anyagot bőven. De egyébként vannak benne bemutatóvideók, napok óta azon tátja a száját mindenki, aki átjön :C

(#31664) Alien! válasza KnightDave (#31660) üzenetére


Alien!
senior tag

ha azt vesszük, hogy pár évre veszed, akkor inkább adj ki érte többet. Az Oled mindíg is a csúcstechnológiáról szólt, most elkezdték visszabutítan az ár miatt... Akkor inkább vegyél leakciózva egy 805-öt, de ne egy 60hz-essel indítsál már. De nekem ez sem tiszta: Philipsből minimum a 706, de LG-ből elég az A1?!? Mi ebben a logika? Szvsz az A1-től még a 705 is jobb (120hz, ambi, DTS, szerintem még fényerőben is) mi kell még?
Amúgy a VRR/120hz (PC-n inkább 144hz) pedig toronymagasan a legjobb dolog ami az utóbbi időben a gaminggel történhetett, mert elképesztően dob a játszhatóságon és a látványon.

(#31665) süti5


süti5
őstag

Még mindig nem jó sajnos a távirányító-ügyem, pedig rendeltem gyári újat és nem veszi a jelet úgy tűnik a tv, ami egy 55pfs8109.
Kaptam javaslatot, hogy a teló kamerája kimutatja, hogy meg-e az infra a távirányítóban, de nekem se a régivel, se az újjal nem működött sajnos.
Úgy tűnik, a távirányító jó volt, a tv nem veszi a jelet vagy nemtom...
A tv-n ki lehet kapcsolni esetleg véletlen azt, hogy ne vegye az infra jelét? Vagy valakinek ötlete esetleg?

(#31666) koko00869


koko00869
tag

Hogy néz ki, ha működik oleden a logo védelem? Közepesre volt állítva, de nem láttam a logon semmit, feltoltam maximumra, akkor sem látok semmi elhalványodást vagy elmosódást. Mit kellene látnom?

(#31667) AxBattler


AxBattler
félisten

Alakulnak az árak.: 58PUS8506 már 250k HUF, 70PUS8506 360k HUF (pedig 400k HUF fölött volt jó ideig), most az 50PUS8506-nak kell esnie, mivel 230k HUF körül nem nagyon éri meg.

Tavaszra simán lemegy a 2020-as modellek árszínvonalára. :K
Mondjuk a 9206 még mindig drága, de átlag magamnak a The One tökéletes lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31668) anrab válasza süti5 (#31665) üzenetére


anrab
addikt

Nem tudom, a pfs szériánál nem kell párosítani?

(#31669) rainman72 válasza AxBattler (#31667) üzenetére


rainman72
nagyúr

[Én itt venném] az 58PUS8506-t 239.900 és 3év gar.A 70s is 350e. :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31670) leroyclub


leroyclub
senior tag

Kéne egy soundbar a 8506-hoz ami teljesen kompatibilis vele, mert a hang így nem az igazi ehhez a képhez :D . Milyet ajánlanátok max 100K-ig és hogy a legjobb összekötni, vezeték nélkül, vagy optikai kábellel? A beépített mélynyomósokkal van tapasztalat? Nem igazán tetszik a plusz doboz a földön.

[ Szerkesztve ]

(#31671) KnightDave válasza leroyclub (#31670) üzenetére


KnightDave
tag

Nekem van egy Philips TAW6505 eladó BT / Wi-Fi hangsugárzóm, bár ez nem soundbar. Ha esetleg érdekel, írj. :K

Burn the rubber, not your soul.

(#31672) hitman, válasza koko00869 (#31663) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm megvan!
Amúgy én nem látok különbséget a dolby és a hdr között minden baromi szép.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31673) KnightDave válasza Alien! (#31664) üzenetére


KnightDave
tag

Elég a saját balfaxoskodásomból, meghúztam a ravaszt egy 65" 706-on. Szerda körül megérkezik, jelzem, hogy mit tapasztalok.
Mivel elsö OLED-em, megy egy kicsit n00b is vagyok hozzá, van valami hasznos YT videó, ami segíthet kideríteni, ha a panel defektes? Köszi :R

Burn the rubber, not your soul.

(#31674) KubanitoS válasza leroyclub (#31670) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hatalmas nagy szakértő nem vagyok, de az összekötésre tudtommal a HDMI kábel a legjobb megoldás HDMI-ARC módban. Én egy Samsung A650-es soundbart vettem 80 ezerért, ezt a soundbaros topikban ajánlották és elég jó cucc, bár a mélyláda külön van a szoba sarkában, de ez nem zavaró.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#31675) süti5 válasza anrab (#31668) üzenetére


süti5
őstag

Fogalmam sincs... párosítani hogy kell?

(#31676) anrab válasza süti5 (#31675) üzenetére


anrab
addikt

Hát ha lehet, akkor: beállításokban-vezeték nélküli és hálózat-távvezérlő-távvezérlő párosítása.

(#31677) anrab válasza KnightDave (#31673) üzenetére


anrab
addikt

Várjál azzal a panel teszttel. Használd mindenféle tartalommal teljes képernyőn.
Majd egy pár száz óra után megnézheted ha gondolod vagy esetleg olyat látsz ami nem tetszik.
Jó kis tv. Biztos nem fogsz csalódni.

(#31678) Alien! válasza anrab (#31677) üzenetére


Alien!
senior tag

Ez a beszéd! :C

(#31679) süti5 válasza anrab (#31676) üzenetére


süti5
őstag

Mivel nem működik a távirányító ezért nem tudok a beállításokba menni :)
Az applikációból sem egyelőre....

(#31680) anrab válasza süti5 (#31679) üzenetére


anrab
addikt

Hátulján a joystik?

(#31681) süti5 válasza anrab (#31680) üzenetére


süti5
őstag

Azzal sajnos szintén nem elérhető a beállítások funkció... Kínomban végigpróbálgattam mindent amit külföldi oldalakon írnak, hogy jobb felső gomb hosszan lenyomva, piros kék együtt nyom a, de semmi sem segített. Végül pár másodpercig nyomtam az ok-t és párosodott boldog vagyok :)

(#31682) anrab válasza süti5 (#31681) üzenetére


anrab
addikt

Szuper!

(#31683) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok! Augusztus közepe óta használok egy 70PUS8505 TV-t nagy megelégedéssel. A kibontás óta volt egy minimális felhősödés néhány helyen oldalt, de nem igazán zavart, "az LCD velejárójaként" tekintettem rá, mint eddig az összes többi készülékemnél. Ma viszont egy kissé aggasztóbb dolog jött elő.. Sötét / fekete képnél a jobb alsó sarokban egy elég nagy folt jön elő (világos résznél nem jelentkezik zavaróan, néha nem is látszik).

Munkától függően napi szinten 1-10 órát megy a TV, viszont most vettem észre először ilyen durván 4 hónap után.

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5 (ez egy szürke / sötét kép, csak elég világosan fotózta be a telefon)
kép6
kép7
kép8

Van erre valami megoldás, amit segíthet rajta? Gariztatni nem szeretném most (még) decemberben (Alza), mert a karácsonyi roham miatt ki tudja mikorra kapnám vissza..

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#31684) rainman72 válasza Eliott (#31683) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezen csak a piócás ember :D :D sajna

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31685) KubanitoS válasza Eliott (#31683) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az az érdekes, hogy csak akkor látszódik rendesen a hiba, ha a játék megy. Egyszínű kép mellett nem feltűnő. Őszintén szólva nem tudom a garanciális ügyintézésen kívül milyen javaslatot várnál.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#31686) luikay válasza Eliott (#31683) üzenetére


luikay
tag

Pedig ez direkt ledes MVA panel... próbáltad enyhén "masszírozni" azt a területet puha, mikroszálas ronggyal?

[ Szerkesztve ]

(#31687) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!

Meggyőztetek róla, hogy szoftveres oldalról a 70PUS8505-től nem kell félni, köszönöm! Viszont még egy dolog, mielőtt megrendelném. Mitől függ, hogy két kis talpa van-e a készüléknek, vagy ez a típusú? Teljesen random? Köszi!


(#31688) Talala válasza malisonX (#31687) üzenetére


Talala
senior tag

Ahogy a neten találtam inót, a mérettől függ. 58ig biztos közép talp van. Gondolom stabilitás miatt 70"-nál már a két szélére helsezteék a talpat (ami displayspecification szerint állítható 2 méretben). philips oldalon is a széleken van a talp, és youtube is ezt hozza.

(#31689) anrab válasza Talala (#31688) üzenetére


anrab
addikt

A közép talpas forgatható.

(#31690) erdey_a válasza anrab (#31689) üzenetére


erdey_a
őstag

58"-ig forgatható, a 65" már nem, de az is középtalpas. 70"-tól kétlábú.

Vérboci

(#31691) anrab válasza erdey_a (#31690) üzenetére


anrab
addikt

Enyém 65 oled és forgatható.

(#31692) erdey_a válasza anrab (#31691) üzenetére


erdey_a
őstag

pus8505-ről volt szó ;)

Vérboci

(#31693) Brekecs


Brekecs
aktív tag

70pus8505 és két lábon áll ! 🙂

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#31694) dino_m


dino_m
senior tag

Gondoltam leírom ide, hátha másnak is volt/van hasonló problémája.
Na szóval, van egy 58PUS8505-ös TV-m. Adott volt egy Pioneer VSX-529 házimozi erősítő mellé. Mióta, egy éve megvettem a TV-t azóta nem tudtam használni a HDMI ARC funkciót, mert az erősítő HDMI-n keresztül nem ment át a kép a TV felé, a TV felől meg nem tudtam HDMI-n keresztül kihangosítani a többcsatornás DD hangokat, érdekes módon a többcsatornás DTS az átment TV-n HDMI-n kersztül, de ugye DTS-t egyik streamer se használ vagy éppen TV adás sincs, csak DD. Mivel nem volt senkinek a környezetemben házimozi erősítője így tanácstalan voltam, hogy az erősítő a rossz vagy a TV. Az erősító felismerte más HDMI forrrásból az összes papíron támogatott hagforrást, DTS-HD MA, DD True HD vagy éppen a DD+-ot. A TV-vel semmi baj nem volt, szinte tökéletes a DV, HDR, HDR+. Persze nem egy OLED-hez képest, hanem az LCD szegmensen belül. Még az MVA panel betekintési szöge se akkora probléma.
Most végre megoldódott a problémám. Sikerült vennem egy új erősítőt, egy Yamaha RX-V681-et. Abszolút minden a helyére került. Minden kép és hang átmegy HDMI-n keresztül a TV felé és a TV felől is minden hang rendben van. Most végre egy év után kijelenthetem, hogy sikerült egy szinte tökéletes Philips 58PUS8505-ös TV-t kifognom, aminek a panelje is hibátlan és a kérdéses hang problémák se léteznek. Szóval, nálam most, egy év után kap a Philips 58PUS8505 egy 9/10-et.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31695) rainman72 válasza dino_m (#31694) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem az erősitő a hibás.
Nekem is csak ugy megy az ARC ha például Netflix hangot küldök vissza hogy előtte be kell kapcsolni a Himedia mediaplayert,ha kikapcsolom elmegy a hang.
Magyarul másik hdmi ezköz kell hozzá
Ez volt a Pio VSX-329-el is és ez van a mostani Yamaha 2071-el is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31696) dino_m válasza rainman72 (#31695) üzenetére


dino_m
senior tag

Semmit nem kell bekapcsolni most a Yamahánál. Átrakom Netflixre, Prime-ra vagy AppleTv+-ra és automatikusan lejátssza a hangot, legyen az bármi. Egyébként se találkoztam még a Himediaval. Ez persze nem zárja ki, hogy esetleg a Pioneer se rossz, de ezzel a Philips TV-vel nem lehet összhangba hozni. Egy év alatt elég sok dolgot kipróbáltam végül megállapodtam annál, hogy optikán keresztül halgattam a TV felől jövő hangokat. :B

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31697) rainman72 válasza dino_m (#31696) üzenetére


rainman72
nagyúr

Értem :D
Az lenne a normális amit irsz,de mégse ugy van :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31698) dino_m válasza rainman72 (#31697) üzenetére


dino_m
senior tag

Lehet ez azért van, mert az erősítőm támogatja a 4K HDR-t, DV-t, Dolby Atmost és a DTS X-et is már, tehát le van fedve minden. Ezért működik most minden, külső eszköz nélkül is.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31699) minilego


minilego
senior tag

7805hoz nincs meg újabb firmware a szeptemberi óta? :F

(#31700) Hege1234 válasza minilego (#31699) üzenetére


Hege1234
addikt

b@szki a mai napig sem javították ki a DV-t a 7805höz?
pff...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.