Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31952) alaves válasza KnightDave (#31950) üzenetére


alaves
addikt

A 'meleg' színhőmérséklet a helyes, mert az van legközelebb a kalibrációs 6500 K-hez. Az mkv fájlokat biztosan le kellene játszania a belső lejátszónak is, de a dolby vision-t adatot tartalmazót nem biztos (de azt más gyártó TV-jének belső lejátszója sem). Nálam Serviio DLNA minden mkv-t visz OLED754-en (dolby vision csak mp4-ből és ts-ből). Ha nagyobb bitrátájú a Dune, akkor a belső lejátszó nem igazán bírja (más gyártóknál sem). Ambilight 5-ös fényerőn korrekt az OLED-hez. A hang szinkronizációs problémát (lip sync) szokták javítani az új firmware-ekben, de szokott olyan is lenni, hogy pár tíz másodperc múlva rendbe jön, illetve a 2 perces áramtalanítás is segíthet.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31953) Alien! válasza Ferrorr (#31951) üzenetére


Alien!
senior tag

pedig dehogynem van! az a fél milla 55-ösben 370 körül megáll! én december elején vettem a 805-öst és ahány vendég járt nálunk karácsonykor mindenki dobott egy hátast. Brutális javulás egy lcd-hez képest, főleg az éjszakai jeleneteknél, amikor a korom sötétben minden részlet élénken kivehető és világít! Ezt se fotó se videó nem adja vissza!
Továbbra is varázslatnak tartom a AI Perfect natural reality-t, ami a fullhd-ből varázsol 4K HDR-t: Az Életrevalók éjszakai nyitójelenetében a város fények vakítanak, a Bugatti pedig csillog villog...Vagy amikor Driss bemegy interjúra és a terem arany berakásai szó szerint kiszúrják a szemedet (és még mindig egy sima 1080p-s verzáról beszélünk!!!) :R

Nálam semmi komolyabb hiba nem jött elő, tökéletes az optika, ARC minden. Úgyhogy letiltottam az auto updatet is, szerintem az utolsó előtti fw-n vagyok jelenleg.

#31950KnightDave:
Az ambilight most még számodra gimmick, aztán hozzászoksz és ha beülsz egy olyan tv elé amin nincs, akkor nagyon fog hiányozni.
Fájlokra pedig, ahogy írták is a serviio szerver + Vimu player nagyon jó páros!

(#31955) Alien! válasza Ferrorr (#31954) üzenetére


Alien!
senior tag

miért állna meg 370-ben? 2006-ban az első 42 colos 100hz-es HDready-s LG tévémet 330e körül vettem okosba! Ha az inflációt/méretet/technológiát/tudást nézzük ezek a tévék ma kifejezetten olcsók szvsz.

(#31957) Kroni1 válasza Ferrorr (#31956) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem nem a saját pénztárcájához viszonyítva mondta olcsónak, hanem objektíven a 10 évvel ezelőtti TV árakhoz képest, amivel maximálisan egyetértek én is. 11 éve az 55" LG IPS FullHD tévém nekem is 300e felett volt, most 58" VA paneles 8505-öt vettem 170k-ért ami nemcsak hogy tudásban, de képminőségben is megeszi reggelire, 300e felett kicsivel 55" méretben már 4K OLED-et kapni, és ma 300-350e ft már jóval kevesebbet ér reálértéken mint 10 évvel ezelőtt.

Amúgy ha nincs rá 500k akkor vegyél 65PUS9206-ot vagy 65PUS8506-ot az olcsóbb ha muszáj ilyen nagyot venni..

(#31959) Alien! válasza Ferrorr (#31958) üzenetére


Alien!
senior tag

65pus9206 komoly előrelépés lenne, 100hz, VA panel, 500 nit, 4 oldalas ambi. Volt már akcióban 360 is. a tesztek szerint nagyon jól sikerült prémium LCD.

(#31960) AxBattler válasza Alien! (#31959) üzenetére


AxBattler
félisten

Melyik tesztek? Tudnád linkelni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31962) AxBattler válasza Ferrorr (#31961) üzenetére


AxBattler
félisten

Biztos, a 9206-os modellek VA panelt kaptak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31963) contaxg válasza KnightDave (#31950) üzenetére


contaxg
veterán

A 806 Hálóza/Média menüjéből pikk-pakk kapcsolódik nálam a Windows 10 gépen futó Media Playerhez. Az említett film blu-ray kiadása minden gond nélkül fut a tévén mkv-ból. Ha átteszem HDD-re akkor is gond nélkül lejátssza a tv a belső lejátszójával. Lehet hogy a hálózattal lesz ott gond. Érdemes kábeles netet használni 4-k anyagokhoz.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31965) Kroni1 válasza Ferrorr (#31964) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt elárulod hogy miért? Mert én hacsak nem 45foknál hegyesebb szögből kéne néznem oldalról a tévét akkor semmiképp se vennék már IPS-t a VA paneles tévéim helyett!
Nekem ugyan csak egy 50 és egy 58PUS8505-ösöm van, de kontraszt, dinamika, sötét jelenetek, fekete szint, felhősödés szempontból fényévekkel jobb mint az IPS paneles tévéim voltak, még az egyel előző, 100Hz IPS nanoLED-es, felső kategóriás 55" 8303-asomat is agyonverik a fenti szempontok alapján..

Mellesleg ha nem jó a prémium kategóriás 9206 VA panellal, akkor vehetsz olcsóbban középkategóriás 65PUS8506-ost IPS panellal is, 300k alatt. Igaz az nem sokban lenne előrelépés a 7304 után. Tényleg, amúgy miért akarod lecserélni a régit?! Merthogy tudásban az kb a 8505-ösnek felel meg, szerintem nagyon jó kis tévé, van a családban és én igazából azt jelenleg nem cserélném le maximum oledre, ha nagyon olcsón lehetne hozzájutni. márpedig (főleg 65" méretben) nem lehet..

[ Szerkesztve ]

(#31966) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok, 43pus8505-ön a menüben beállítottam hogy a TV beépített hangszórói ki legyenek kapcsolva.
A jack kimeneten küldöm ki jelenleg a hangot, ami sajnos ilyenkor fix, a TV hangerőszabályzójának nyomogatásával nem változik (kérdeztem is korábban).
Az optikai hangkimenetet ugyanígy működik, vagy annak a hangereje változik?

Azért kérdezem kipróbálás helyett, mert a TV a falon van egy elég fapados konzollal, vagy jelentős tornamutatványokra van szükség hogy csatlakoztassak a hátlap mögött bármit, vagy a konzolról történő levételre és emiatt jelentős tornamutatványokra (a hátlap és a fal között oldalról benyúlva kell lecsavarnom az anyát, aztán megfogni a tévét, megkérni asszonyt hogy hogy a másik oldalról húzza ki a csavart ami a vesa hátlapot tartja a falikonzolon, letenni a tévét, csatlakoztatni, aztán pedig pontosan egy helyben megtartva a tévét megkérni hogy tegye vissza a csavart, aztán visszavarázsolni az anyát - szóval ha felesleges, akkor nem fognánk bele...)

Whatever.

(#31967) Kroni1 válasza j.bravo (#31966) üzenetére


Kroni1
veterán

HDMI audio extractorral tudod megoldani, sajnos androidnál nem változtatható távirányitóval a fejes kimenet mint a saphi esetében.

(#31968) j.bravo válasza Kroni1 (#31967) üzenetére


j.bravo
addikt

A fejes kimenetet elengedtem :)
Az optikai kimenettel mi a helyzet ebből a szempontból? Arra "hat" a távszab. hangerőgombja?
(sógor hozzám vágta az évek óta a garázsban porosodó házimozi erősítőjét, van analóg bemenet és digitálisból optikai/koax; a tévén ugye kimenet csak optikai)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31969) Kroni1 válasza j.bravo (#31968) üzenetére


Kroni1
veterán

nem, ha jól emlékszem én is kipróbáltam és szomoruan konstatáltam, h az optika sem vezérelt.

Amúgy van aki itt HDMI to Jack átalakítót használ, ha jól tudom 4-5e ft-ért már van ami működik rendesen..

(#31971) j.bravo válasza Kroni1 (#31969) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
Ha tényleg így van, akkor lehet hogy rászánom magam valami ARC-os és BT-s eszközre, bár jó lett volna megúszni.
Ha a párezres extractor/konverter nem ad hozzá plusz zajt, akkor persze az is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31972) Alien! válasza Ferrorr (#31970) üzenetére


Alien!
senior tag

annyiért sokat ne gondolkozz a 805-ösön. parádés cucc meglátod.

(#31974) Kroni1 válasza Ferrorr (#31973) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem is az oled a jó döntés ha a 7304-est nyugdijazni akarod!

De azt azért megjegyzem, hogy a 8505 MVA paneljét én néha 50fokos szögből nézem és nincs már az a jelentős torzulása mint régebben az első generációs VA paneleknek volt..

(#31976) sub71 válasza KnightDave (#31950) üzenetére


sub71
aktív tag

Oled806. A belső lejátszó USB-ről és Wifin keresztül NAS-ról is felismeri és lejátsza a Dolby Visiont. Nincs akadás, brutál kép, jó hang....egy hibát találtam benne, nem tudom mondjuk a 35. perchez léptetni egyből, csak 2,4,8,16,32x "pörgetés" van....

(#31977) anrab válasza sub71 (#31976) üzenetére


anrab
addikt

Hosszan nyomd

(#31978) sub71 válasza anrab (#31977) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi :R

(#31979) stefi68 válasza j.bravo (#31968) üzenetére


stefi68
addikt

Ha TV távval szabályozható jelet szeretnél akkor mindenképpen valamilyen HDMI-CEC kompatibilis eszköz kell, legyen az erősítő, aktív hangfal, hdmi audio extractor, egyéb átalakító, stb.
A soundbar-ok ált ilyenek, de az olcsóbbak azért nem biztos

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31980) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

855-ös tv-m van androiddal,de a 4K filmeket nem tudok lejátszani sem SSD-ről,mert csak állandóan tölt.
Plex-en keresztül sem megy már a 4K HDR tartalom(az otthoni szerver máshol van)

Mit kéne tennem,hogy rendes minőségben tudjak filmet nézni rajta?
1, NAS Akkor Synology+HDD az egy 300k történet lenne kb. Sok
2, Média lejátszó
3, Vagy valami program kellene?

(#31981) alaves válasza grabber (#31980) üzenetére


alaves
addikt

A belső lejátszónak SSD-ről simán kellene vinnie még a 4k HDR anyagot is. OLED754 HDD-ről és serviio-val is akadás-mentesen lejátssza. 2 perces áramtalanítás esetleg.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31982) grabber válasza alaves (#31981) üzenetére


grabber
addikt

Ráraktam az SSD-t(M2 SSD külső tokban USB-vel tv-re kötve) KB 15 percig olvasta.
El akartam indítani a gyári lejátszóval a filmet és kidobott az appból.
VLC meg 2 percig homokórázik és nem csinál semmit
Nem tudom mitől lehet. De így nem tudok filmezni és kellene valami megoldás.

(#31983) blakey válasza grabber (#31982) üzenetére


blakey
titán

A megoldás egy normális asztali lejátszó, de a belső lejátszónak vinnie kéne szinte minden anyagot, ahogy @alaves írta. Áramtalanítás, gyári visszaállítás, stb talán megoldja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31984) Alien! válasza grabber (#31980) üzenetére


Alien!
senior tag

milyen sebességet mérsz hálózaton? Wifi? Lan?

Embyvel is tehetsz egy próbát, szerver a pc-re kliens a tévére. nálam pörgősebb mint a plex, minden tévén. Amúgy a 855 mindent kell hogy vigyen alapból is.

(#31985) grabber válasza blakey (#31983) üzenetére


grabber
addikt

Gondoltam már rá,de egy NAS is kellene. Viszont ha csak NAS-t veszek drágán lehet nem oldódik még meg ez a probléma.

(#31986) blakey válasza grabber (#31985) üzenetére


blakey
titán

NAS-t használok évek óta, médialejátszót meg nagyjából 20 éve, mindig, minden működik, de TV-n is néha kipróbálom, ott is működik, ha netán szükség lenne rá. Plex szerver fut a NAS-on, DLNA-t is az biztosítja, ha netán szükség lenne rá, sokáig Emby-vel párhuzamosan teszteltem, utóbbi néhány szempontból nálam elvérzett, de azt is ki lehet próbálni. Serviio-t is használtam, működés szempontjából egyikkel sem volt gond, viszont tudás szempontjából, egyik, másik másképp működik, szóval az már igény, ízlés kérdése. Plex éve óta hibátlan, a Plex Pass is megvan így az esetleges transzkódolás is hardveres, szóval nálam nincs probléma a Plex-el és a TV-k lejátszási képességeikkel sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31987) anrab válasza grabber (#31985) üzenetére


anrab
addikt

Ha meg volt az áramtalanítás és nem oldódott meg akkor próbáld ki a just videó playert. Valamit, valamikor elcsesztek vele mert nálam is szokott szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#31988) grabber válasza blakey (#31986) üzenetére


grabber
addikt

DLNA-hoz kell valami? Vagy hogy működik sose tudtam.
Azt leírhatnátok hogy hogyan lehet laptop képernyőt tükrözni.... Ilyeneket próbáltam de nem működött.

anrab: Hazaérek megnézem,restart után.

(#31989) grabber válasza anrab (#31987) üzenetére


grabber
addikt

Újraindítottam,de most sem játsza le. 3 lejátszóval próbálkoztam de egyik sem.
70 GB 4K HDR videó,de SSD-ről simán mennie kéne.

Holnap még HDD-ről megpróbálhatom.

(#31990) anrab válasza grabber (#31989) üzenetére


anrab
addikt

Ott akkor valami más a gond. Nem tudom hogy próbáltad. Másik usb csatlakozó? Kábel?

(#31991) minilego válasza grabber (#31989) üzenetére


minilego
senior tag

Valami más lesz nekem a 4k hdr, DV filmeket sima hddrol is nyomja

(#31992) alaves válasza grabber (#31989) üzenetére


alaves
addikt

Ha minden lehetőséget kizártál, akkor telepítsd a legújabb szoftvert és utána 'TV újrahangolás' opció, valami összeakadhatott...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31993) anrab válasza grabber (#31989) üzenetére


anrab
addikt

Még valami eszembe jutott.
Engem megszivatott a két usb.
Próbáld ki hogy ne legyen rádugva más a tv-re és az usb-re, csak amiről lejátszol.
Külön külön próbáld ki őket.

(#31994) djhir


djhir
tag

Üdv! Tv vásárlás előtt állok. Erről a tévéről tudna valaki valamit mondani? Philips 50PUS7506/12

(#31995) rainman72 válasza djhir (#31994) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy jó model volt tavaly a 7505,ez annak az utodja idén.Benne van a Philips dedikált
P5 Engine procija is ami a képfeldolgozásért felel.Egyedül az ambi ami hiányzik belőle.
[Itt] egy magyar bemutato video.
Sztem ajánlott jó készülék,minden évben.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31996) Bogyi007 válasza djhir (#31994) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem meg a tavalyelőtti modell van meg ebből.
Igaz nincs benne Ambilight, de ettől még szép képe van. Elvileg amit választani készülsz az is VA panellal lesz szerelve.

Új generációs konzolokhoz is használható lesz, de persze a 120 Fps-t, a VRR támogatást és a Hdr-t azt felejtsd el olyankor , utóbbi (és a Dolby Vision) maximum YouTube, Netflix és a Prime Video használatakor ér valamit benne.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31997) migabi24


migabi24
nagyúr

Valaki próbálkozott itt már a Tv aljára ambilightot varázsolni?

(#31998) rainman72


rainman72
nagyúr

Sikerült beújitani egy 70PUS8505-tvt
csom. sérült nem használt,190e 3év gari az eMagról :CNem gyári dobozban jön.
Ilyen tipus még ugyse volt meg látjuk,a vak is azt mondta :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31999) AxBattler válasza rainman72 (#31998) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats hozzá, teszteld le jól! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32000) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Ma betettem a hálóba egy 50 PUS8506/12 (mondjuk még gondolkodom , hogy kicserélem 58-ra).
Az lenne a kérdésem, hogy a Nas szerverről való filmek lejátszásához elég a gyári lejátszó?
A másik, hogy a szappanopera hatást hogy lehet kiszedni belőle?
(LG - Samunál már megy, de itt nem jöttem rá :) )

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.