Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) salesman


salesman
őstag

Urak, ma érkezik a Philips 70PUS7505/12 tv-m. Milyen formátumú legyen a pendrive, amiről a 4K filmet le szeretném játszani? Exfat?

Türűűűdrááá!

(#31852) Brekecs válasza salesman (#31851) üzenetére


Brekecs
aktív tag

NTFS

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#31853) salesman válasza Brekecs (#31852) üzenetére


salesman
őstag

THX!!!!!!!!!!

Türűűűdrááá!

(#31854) rainman72 válasza salesman (#31851) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vannak már pár gigás 1080p HDR remuxok,azokkal mindenképp nézd meg hogy jól jeleniti meg.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31855) salesman válasza rainman72 (#31854) üzenetére


salesman
őstag

:R

Türűűűdrááá!

(#31856) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok

Egyik ismerősömnek egyik napról másikra nem kapcsol be a 49PUS7503/12 típusú készüléke. Piros standby led sem világít a TV elején. Próbálta áramtalanítani 60 másodpercre, de sem segített, valamint próbálta másik tápkábellel is, de az sem.
Valamivel érdemes még próbálkozni, vagy keressen valami szerelőt? Gari elvileg már nincs rá.
Köszi

(#31857) migabi24 válasza marsu. (#31856) üzenetére


migabi24
nagyúr

Próbáljatok hosszabb áramtalanítást is, nekem 1x új korába csinált ilyet, aztán magához tért

(#31858) alaves válasza marsu. (#31856) üzenetére


alaves
addikt

Egyet még meg lehet próbálni: [link] ezt kibontva rátenni egy FAT32-re formázott pendrive-ra, TV-t kihúzni, bedugni a TV USB2 (fekete) csatlakozójába, visszadugni a TV-t. Ez az 'upgrade_loader' feléleszti és tisztán újratelepíti a szoftvert, persze ha nincs hardverhiba.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31859) Tomirallye


Tomirallye
csendes tag

Sziasztok

Hosszas agyalás után sikerült végre vennem egy Philips 65PUS7906-ot.
Mindenképpen ki szerettem volna próbálni az Ambilightot, kizárólag ezért vettem Philipset.
Nos, az Ambilight számomra csodálatos, gyönyörű és egyelőre nagyon élvezem.... kár, hogy ugyan ezeket a TV-ről nem tudom elmondani.
Nem tudom, hogy megint nem sikerült a "jót" kifogni, vagy ez mindenkinek ilyen?
Van v.kinek ez a típusú tv-je? A másik kiszemelt a 65PUS8505 volt, így az is érdekelne.

Megosztanám a problémáim / gondjaim, hátha születik megoldás:
- A TV 10ből 8xor iszonyatosan lassú, és darabos.
A menüje, abban való navigálás, a home gomb...egyszóval minden.
Netflixben keresgélés, vagy igazából tényleg bármire igaz, hogy tetü lassú.
A csatornalistában való lépkedés egy örökkévalóság. Nagyon lassú a léptetés, nem írja ki a csatornákon éppen futó film nevét, csak ha minden léptetésnél várok vele.
Nálam névsorban vannak a csatornák és mondjuk pl: egy RTL Klub-ról eljutni a Comedy Centralig komoly kihívás. Samsungnál ez kb 3 gombnyomás.
A hangerő szabályzás is olyan, mint egy 10 éves androidos telefonon. Hangosítom, van mikor ki se írja, hogy csináltam valamit, aztán hirtelen előjön a képernyőn és ugrik a hangerő 3-at.

Csatornaváltáskor van, hogy másodpercekig nincs hang, majd megjön de még késik (lehet látni, hallani hogy nincs szinkronban a történéssel), aztán helyreáll.
A kép ugyanúgy szakadozik pár secig, aztán kisimul.
Netflix-en ha egy hosszabb filmet indítok el (pl. Hobbit) nézhetetlen úgy akad, mintha nem bufferelné be.
Egy 50 perces sorozatnál ezt nem tapasztaltam.

A képernyő tükrözés, vagy a sima Chromecast szintén kvázi használhatatlan.
Egy videót nem tudok egyik módszerrel sem lejátszani rajta úgy, hogy ne akadna és lenne olyan, mintha 10fps-em lenne egy játékba :/
Érdekes a kb 8 éves UE40F6400-ra bármit áttükrözök az hibátlan, fluid és gyors.
Még a menüje is, hangerőszabályzás, csatornalista...minden.

Nem akarom elhinni, hogy egy 2021-es TV ennyire használhatatlan gagyi szar legyen.
És akkor még az irányítójáról nem is beszéltünk, ami olyan hatást kelt mint egy 2500Ft-os univerzális gagyi kattogos,minőségtelen hulladék....de ez már tényleg a legkevesebb.

23.-án mentem a TV-ért, jóformán használtam a nagy karácsonyi jövés menés miatt össz-vissz talán 2 napot, de sikerült már kétszer teljesen megfagynia úgy, hogy kizárólag a tápkábel kihúzása jelentett megoldást. Egyszer egy sima netflix előzetes elindítása okozta, másodjára pedig egy menüből kilépés.

Van v.kinek bármi ötlete erre az egészre?
A 65PUS8505 is hasonlóan "szar" lehet?
Nem akarom elengedni az Ambilight-ot, de ha "ennyi pénzért ennyi jár", akkor kénytelen leszek.

Kitele.com [link]
Displayspecification: [link]

Próbáltam utána járni, hogy a 7906ba milyen SoC lehet, de nem találtam semmit róla... kíváncsi lennék, hogy ugyan az-e, mint a 8505-be és azzal hasonlóan szarul járnék :F
Ill. a 8505 se tiszta, mert a Displayspec azt irja a GPU-ra hogy G51, a Kitele meg hogy G71, ill. a RAM is egyik szerint 2GB, másik szerint 3GB.

Előre is köszönöm, ha v.ki tud némi segítséggel, vagy véleménnyel szolgálni.
Üdv.:T.Tamás

(#31860) Voice24 válasza Tomirallye (#31859) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, hol vásároltad, üzletben vagy neten, de én visszavinném a helyedben. A leírtak nem normális jelenségek, és ne hagyd magad meggyőzni arról, hogy "ez ilyen".

(#31861) Hege1234


Hege1234
addikt

kodi és plex-en kívül van olyan lejátszó androidra ami .mkv- ból felismeri a DV-t?

(#31862) speedyo válasza Tomirallye (#31859) üzenetére


speedyo
csendes tag

Nekem 65pus8505 van. Abszolút gördülékeny az egész Android rendszer. Gyorsan reagál mindenre. Kivéve a csatorna váltást azt nem tudom, thome boxom van. Van még egy 55os LG, és egy Samsung is, no azok lassúak ehhez képest.

(#31863) Alien! válasza Hege1234 (#31861) üzenetére


Alien!
senior tag

Vimu player. Megéri az árát!

(#31864) Hege1234 válasza Alien! (#31863) üzenetére


Hege1234
addikt

éss tényleg beolvas mkv-ból és mp4 ből is DV-t
köszi az ajánlást :R

(#31865) migabi24 válasza speedyo (#31862) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1

(#31866) erdey_a válasza Tomirallye (#31859) üzenetére


erdey_a
őstag

65pus8505 van, a leírtak közül talán az fordul elő, hogy a csatornaváltás után 2 másodperccel jön meg a hang (nem minden esetben), de csúszni nem csúszik. a csatornaváltás és úgy az egész android gördülékeny.
(az hbo go lehetne fürgébb, de az egyértelműen az app és nem a tv hibája)

korábban előfordult, hogy a soundbar és a tv egyszerre adott hangot és csúszott, visszhangzott, de ezt egy frissítés már javította.

Vérboci

(#31867) Alien! válasza Hege1234 (#31864) üzenetére


Alien!
senior tag

szívesen, bár a DV még elég ingoványos talaj. nekem (oled805) van olyan fájl is ami elindul, de belepörgeni / folytatni már nem tudok pl. :(((

[ Szerkesztve ]

(#31868) marsu. válasza alaves (#31858) üzenetére


marsu.
senior tag

Köszi és neked is migabi24.
Sajnos nem segített egyik tipp sem, valószínűleg inkább valami hardverprobléma lesz.

(#31869) dino_m válasza Alien! (#31867) üzenetére


dino_m
senior tag

Én is jártam így már. Másik lehúzott verzióval megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31870) Alien!


Alien!
senior tag

Azoktól kérdezném, akik AppleTV+ előfizetők, hogy nálatok nem bugos? Én ezekbe futok bele napi szinten androidtv 8, 9-en, de webos-en is megvoltak többnyire:
- a feliratok pár mondat után eltűnnek, többször kell újraindítani a filmet, hogy jó legyen,
- hang nélkül indul,
- szaggat a hang mikor elindul,
- ha beletekerek (amúgy elképesztőn pocsék megoldással), akkor kiírja, hogy hiba, nem lejátszható a film
- megröccen a kép néha
- az Acapulco c. sorozat felirata pl. citromsárgán jelenik meg :F

amúgy nagyszerű és minőségi szolgáltatás lenne, de ezek a hibák roppant idegesítőek. :W

(#31871) Kroni1 válasza Alien! (#31870) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam 8505-ön szintén sárga volt az acapulco felirat, de más hibával nem találkoztam amit leírtál. igaz nem is nagyon nézem, csak párszor kipróbáltam a 7 napos ingyenes alatt.

Amúgy a kép gyönyörű, az angol tartalmakkal sincs bajom, de kevés a nekem való tartalom, ahogy netflixen is egyre több a kommersz műsor, de hát ez van.

(#31872) MaddeNNNN válasza Alien! (#31870) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A hang nélkül indulás nálam is jelen volt, de aztán kb másfél hónap elteltével nem jelentkezett. Bár azóta azt hiszem egyszer frissítettem a tvt.
70pus8505-ös a tv.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#31873) Kroni1 válasza Kroni1 (#31871) üzenetére


Kroni1
veterán

Na most direkt ránéztem, és hát persze most először a felirat nálam is eltünt pár perc után, váltottam másikra és vissza utána jó lett..

(#31874) dino_m válasza Alien! (#31870) üzenetére


dino_m
senior tag

A TV-n belüli Google Play-en próbáltad frissíteni az appot?
Én egyébként mindig sárga feiratot használok.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#31875) #32191744


#32191744
törölt tag

Sziasztok. 48OLED806 vásárlás előtt állok, Xbox Series X mellé kellene leginkább játékra + netflixre, azonban olvasom hogy 4k120fps módban nincs ALLM és VRR. Ez hogyan lehet? Nem ezzel hirdették a TV-t? Vagy javították már patch formájában? Sehol nem találok róla semmi infót.
Köszi! :R

(#31876) Kbali


Kbali
nagyúr

Tényleg nincs Google fotók android tv-re?

(#31877) anrab válasza Kbali (#31876) üzenetére


anrab
addikt

Minden van Android tv-re.

(#31878) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Philips 65" 65PUS8506/12 készülékről érdeklődnék,hogy mik a tapasztalatok milyen a kép minősége és mivel IPS panelel szerelt mennyire fekete a feket szín.
Az LG nano tévékről lebeszéltek mert az ips panelel szerelt mind és ott szürke áranyalatú a fekete szín.
Nem tudom,hogy esetlegesen ezen az újabb szérián tudott e javítani a Philips ezen ,persze tisztában vagyok vele hogy az IPS kijelző technoligia ilyen :R
Segítő válaszokat előre is ksözönöm

(#31879) luikay válasza #32191744 (#31875) üzenetére


luikay
tag

Itt azt írják, hogy van benne.
"There are two 48Gbps HDMI 2.1 ports with support for VRR, ALLM and 4K@120Hz."

(#31880) TOZ válasza Alien! (#31870) üzenetére


TOZ
addikt

Az Acapulco nativ (Apple tv 4K) is sárga.

(#31881) blakey válasza TOZ (#31880) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n felül tudod írni, ha nem égetett felirat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31882) Alien! válasza blakey (#31881) üzenetére


Alien!
senior tag

pont ez a baj, hogy be van állítva egy adott stílus...ne írja már felül a rendszer önhatalmúlag...mi ez már?!?

amúgy most próbáltam, semmit nem állíottam és fehér a felirat (1 évad 2. rész). :F

[ Szerkesztve ]

(#31883) blakey válasza Alien! (#31882) üzenetére


blakey
titán

Amit írtam az másról szól, tetszés szerint tudod paraméterezni az adott lejátszón, tehát olyan amilyet szeretnél, semmilyen önhatalmú felülírás nincs. Nem az Apple TV+-ról írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31884) Kbali válasza anrab (#31877) üzenetére


Kbali
nagyúr

Látom, böngészőből. Ami Chrome, amit natívan megintcsak nem lehet telepíteni...

(#31885) blakey válasza Kbali (#31884) üzenetére


blakey
titán

Csak egy másik áruházat (Aptoide] kell feltenni és máris minden telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31886) Alien! válasza blakey (#31883) üzenetére


Alien!
senior tag

ok, sry, később leesett :D

(#31887) Kbali válasza blakey (#31885) üzenetére


Kbali
nagyúr

Épp az lenne a lényeg nem, hogy ne kelljen már külső appot, launchert firlefrancot telepíteni hozzá.

(#31888) Bogyi007 válasza salesman (#31851) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem ennek a tévének az egy évvel korábbi típusa van 50"-os kijelzővel (50PUS6504 - 2020-tól egy ezres előtagot ugrottak a számozások) es ha jól tudom ez is VA panellal van szerelve.

Így az aláírásomban található képbeállításoknak hasznát veheted te is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31889) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok. Philips 55Oled806-ról mi a véleményeteket? :)

(#31890) Bendo


Bendo
tag

Sziasztok!

Philips 55pus6262/12 tv-t használok egy HTL1510B/12 sounbar-ral.
Amíg csak a tv hangszóró volt, a tv "smart" részére belépve volt hang.
Mióta a soundbart-t használom HDMI ARC módban, azóta a tv smart részén csak akkor van hang, ha a tv hangbeállításainál a "többcsatornás" módról visszaállítom "sztereó tömörítetlenre" a módot. Nem is lenne bajom, de ezt minden áldott alkalommal meg kell csinálnom, különben nincs hang sem a smart résznél, sem amikor pl. mobilt tükrözök a tv-re. HDMI-vel csatlakoztatott eszköz (Xbox, és raspberry) működik rendesen sztereó, és többcsatortnás módban is.

Hogyan tudnám elérni, hogy végleg sztereón maradjon a hangbeállítás?

Egyre többet használnám a smart részt, mert végre megjelent oda is a plex, de idegesítő mindig a hangbeállításokkal kezdeni...

Köszi!

(#31891) hitman, válasza zuzozuzo (#31889) üzenetére


hitman,
őstag

Mire használnád?
Nekem a 48as van, de szerintem mindenre jó!
Új konzoljatek nem tudtam még vele próbálni.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31892) zuzozuzo válasza hitman, (#31891) üzenetére


zuzozuzo
tag

Először egy TCL 55c728-at neztem, majd áttértem egy Samsung qe55q80a-ra, de most derült ki hogy nagyobb kedvezményem van a telekomnál mint gondoltam, így elkezdtem nézegetni ezt a Philipset. Igazabol kb. ugyanolyan arányban használnám Ps5 játékokra mint filmnezesre(torrentrol letoltott 4k es netflix egyaránt). Tudom hogy az Oled masabb/modernebb technológia mint a qled , de youtube videokat nézegetve nem tűnik sokkal jobbnak (főleg a játékoknál) az Oled. Vagy ne foglalkozzak ezekkel, tuti jobb, es maradjak végleg a Philipsnél? Egyébként az ambilight is vonzó számomra.

(#31893) KnightDave válasza zuzozuzo (#31892) üzenetére


KnightDave
tag

"...youtube videokat nézegetve nem tűnik sokkal jobbnak..."

Javaslom a személyes megtekintést, utána sanszos, hogy megváltozik a véleményed. A videók egyébként sem adják vissza a képminöséget, mert befolyásolja számtalan tényezö: képbeállítás, ambient lighting, milyen eszközzel vették fel, te min nézed, YT tömörítés stb.

Nekem tegnap érkezett az OLED706 és egy GX820-as LED Panasonic-ot váltott. A különbség meglehetösen szembetünö, már csak a panel technológiájából fakadóan is.
Még nézegetem, összeszedem a gondolataim és írok egy rövid összefoglalót róla.

[ Szerkesztve ]

Burn the rubber, not your soul.

(#31894) zuzozuzo válasza KnightDave (#31893) üzenetére


zuzozuzo
tag

Ez a youtube videos dolog tiszta sor, csak ugye itthonrol mit tud az ember... Csak azok alapjan tudtam egyelore tajekozodni, de jovoheten mindenkepp elmegyek es megmezem oket eloben.

(#31895) Sinu válasza zuzozuzo (#31889) üzenetére


Sinu
senior tag

Nálam egy 58" VA paneles tv-t váltott az 55"806.
Ég és föld. Én nagyon elégedett vagyok vele, elképesztően szép kép, 4k Netflix és letöltött DV tartalmak gyönyörűek, hd sport adások nagyon jók, XSX-hez is tökéletes

No Future

(#31896) tutis


tutis
őstag

Nem teljesen tv, de talán ide kapcsolódik, ambilight és philips hue bridge. Az addig megvan hogy kell a bridge is a plusz izzókra való kiterjesztésre.
tételezzük fel hogy egy fali lámpába és egy menyezeti lámpába akarok okos izzót amit a hue vezérel. Ebben az esetben gondolom a lámpának mindig felkapcsolt állapotban kell lenni? a mennyezeti lámpa így akkor elveszíti az alap funkcióját hogy kapcsolóval kapcsolgassam?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#31897) blg válasza tutis (#31896) üzenetére


blg
senior tag

igen, mindig áram alatt kell lennie a Hue égőnek, de:

- be lehet állítani, hogy mi történjen áramkimaradás és az áram visszatérte esetén: ezt beállítod full fényerőre, és akkor a kapcsolót le és visszakapcsolva be tudod kapcsolni a világítást
- lehet venni kapcsolókat (távirányítókat)
- lehet venni olyan kapcsolót, amire a normál fali kapcsoló betétjét lecseréled, és onnantól a normál fali kapcsolóval is kapcsolható a Hue égő, de amúgy mindig áram alatt lesz, tehát az app-os vezérlés is megmarad

(#31898) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Philips 7855/12-es Tv-m van van valakinek valamilyen bevált képbeállítási forma :D?

(#31899) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Sziasztok, mi is egy 8506 tulajok lettünk, szépen kezdem is belakni a tv-t, egy dolog nem jön össze- a Kodi SMB megosztás. Win 7 és Kodi v19 van fent de nem engedi elérni a hálozati mappákat, akármit is csinálok (jelszavas vagy anélkül, új felhasználó , smbv verziók variálása,hostname, IP cím stb) nem enged be. Mt csinálhatok rosszul, azt olvasom a korábbi Kodi verziók (18) jól kezelik ezt, de azt meg nem tudom feltenni a tv-re egyelőre. Köszi előre is

(#31900) Hrabovszki válasza Hrabovszki (#31899) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

19-ik újraindításra megoldódott...kár hogy fél nap után csak !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.