Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) AxBattler válasza Samanbacsii (#31245) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a kettő között nincs olyan nagy különbség, amiért megérné lecserélni.
Persze ha az mellé kell, akkor nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31252) erdey_a válasza j.bravo (#31249) üzenetére


erdey_a
őstag

ha csak a hdmi-s soudbar szól, akkor nem érzékelek semmi csúszást a képhez képest.
minimális lehet a csúszás, mert amikor előjön a tévé+soundbar együtt szólós hiba, akkor sem igazán visszhang van ugye, hanem csak "fura" lesz a hang.

Vérboci

(#31253) Samanbacsii válasza TOZ (#31250) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31254) Samanbacsii válasza AxBattler (#31251) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ismerősöm kérte a segítségem a témában és 8505-t nézte ki. Nekem a 65pus7304 van elégedett vagyok vele kis felhősödés van, de műsor alatt nem látni. Örültem volna még ha 10/100/1000 háló kártya van benne de marad a wifi. :)
Szóval akkor általános felhasználás tv, youtube, Netflix, netezés -re simán mehet... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31255) rainman72 válasza Samanbacsii (#31254) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ilyet ne keress :DDD
"10/100/1000 háló kártya van benne"

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31256) AxBattler válasza Samanbacsii (#31254) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, bár én inkább egy VA paneles modellt választanék, de ízlések és pofonok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31257) Samanbacsii válasza AxBattler (#31256) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31258) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, egy olyan kerdesem lenne, hogy mikor felirattal nezek egy filmet, plexrol pl. Mikor sotet jelenetnel jon a felirat az egesz kepernyo vilagosabb lesz. Nem mindig vettem eszre de mikor igen kifejezetten idegesito. Valahogy ezt kilehet kapcsolni? Mitol van? Olvastam olyat bizonyos ledeknel, hogy kivilagosodik a felirat korul mert olyan led technologia. De itt sztem csak a kijelzo kompenzalt. Pus8504 a keszulek.
Koszonom mindenkinek a segitseget.

(#31259) SpilerOne


SpilerOne
csendes tag

Sziasztok! Adott a 8505 távirányítója. Van rajta egy számomra (és gondolom sokak számára) haszontalan gomb: a Rakuten Tv.
Elkezdtem keresgélni, hogy biztosan van megoldás a gomb remap-jére. Fel is dobta a Button Remapper alkalmazást a google.
A kérdésem az lenne felétek, hogy alternatív megoldás létezik-e? Esetleg olyan amihez nem kell alkalmazást letölteni.

(#31260) Kroni1


Kroni1
veterán

Hali!

Az On the Spot új évadát szeretném megnézni. Ezt irják róla:

"az On the Spot most először nem egy klasszikus tévécsatornával működik együtt, hanem a Telekom streaming-platformján, a Telekom TV GO-n fut az évad, ahol – nem csak telekomos ügyfelek számára – egy regisztráció után nézhető. "

Ha jól tudom itthon a tvgo csak olyan eszközön megy amihez nincs külső kijelző, tehát tablet stb, de van valami cseh app amin náluk már megy androidtv-n is.. Ez a sori pont jó alkalom lenne a telekomnak h itthon is elérhetővé tegye az appját, de ha jól sejtem ez nem elérhető nálunk még mindig igaz? :F

(#31261) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Erről van tapasztalat? Kifejezetten mélynyomó nélkülit keresek... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31262) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Kicsúsztam az előzőből, elnézést! Ezt a soundbart be lehet úgy állítani, hogy automatikusan ez szóljon bekapcsolás után? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31263) erdey_a válasza Samanbacsii (#31262) üzenetére


erdey_a
őstag

persze, azt a tévé intézi. ahogy a hangot is a tévé távirányítóval fogod ezután is állítani.

Vérboci

(#31264) stefi68 válasza SpilerOne (#31259) üzenetére


stefi68
addikt

A Button Remap progival át lehet konfigolni a távirányító tetszőleges gombját?
Na erre kíváncsi vagyok....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31265) Samanbacsii válasza erdey_a (#31263) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Zsííííír... ;] :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#31266) sominho77 válasza stefi68 (#31264) üzenetére


sominho77
csendes tag

Igen, én is így a haszontalan gombokra programoztam a nekünk fontosakat, így egy gombnyomással van Youtube, Youtube kids és Twitch. Plusz egy szintén nem használt gombra (a színesek közül a piros) került egy "mindent bezár" funkció. Annyi kell, hogy miután átállítod a gomb funkcióját, akkor le kelk tiltani az erdeti alkalmazást, mert párhuzamosan el akar majd indulni az eredeti funkció szerinti app és az átprogramozott is. Még hozzátartozik a dologhoz, hogy a hangerőt mutató sáv hosszabban marad a képernyőn, tehát nem 3 sec, hanem olyan 15-20ig jelenik meg hangerőváltásnál. Ez az ára, de szerintem megéri :)

(#31267) stefi68 válasza sominho77 (#31266) üzenetére


stefi68
addikt

Melyik appal csináltad a remap-ot, mert van többféle is?
Melyik alkalmazást kell letiltani? Ha mondjuk a Rokuten TV gombra a Kodit akarom, akkor a Rokutent tiltsam le?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31268) stefi68 válasza sominho77 (#31266) üzenetére


stefi68
addikt

Yesss!
Rakuten TV gombra Kodi beprogramozva.
Egyre jobban tetszik ez a TV :D

Jöhetnek még ilyen ötletek.... :K

ui.: Hogy tudok alkalmazást tiltani? Csak törölni tudtam....

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31269) gergokovacs


gergokovacs
csendes tag

Sziasztok! Arra esetleg tudna valaki válaszolni, hogy az 55OLED855-ömhöz tudom-e párosítani a távirányítót, amit képeken csatalok? A tv-t már többször párosítás módba tettem, a távirányítón eközben próbáltam hosszan nyomni a source gombot, utána a kék-piros párosítást is, de nem reagál semmire. Lehetséges, hogy ezek nem kompatibilisek egymással? Köszi előre is!

Kovács Gergő

(#31270) ozakila válasza j.bravo (#31238) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Ne használj set-top boxot,kérj a szolgáltatódtól kártyát,Vodafone-nál minden csatornához kell,Diginél viszont csak a fizetős csatornákhoz,Telekomnál nem tudom hogy van.

(#31271) j.bravo válasza ozakila (#31270) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos a telekom nem ad ilyet, IP alapú a stream, kell a box. Vagy alternatívaként van egy a droidos smart boxuk, ami kisebb (tv mögött elfér), és a BT távja rátanítható a tévére, de most pl a frissítés alkalmával roppant bugos lett :D ezeket a Telekom topikban tudtam meg, az ügyfélszolgálat csak annyit mondott hogy kell “a” box, ez van :DDD
Nem baj, tudunk vele együtt élni, csak jó lett volna eggyel kevesebb eszköz/táv.

Az iPhone tükrözés nélkül is tudunk élni, de az azért foglalkoztat, jó lenne ha működne valahogy.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31272) anrab válasza gergokovacs (#31269) üzenetére


anrab
addikt

Nem tudod párosítani mert ez csak egy infrás távirányító.
Hívd fel a philips-et. Szó nélkül küldenek egyet. 2 nap alatt itt volt lengyelből. Nekem kiugrott egy bill. Kérte a gyári számot és ennyi.

(#31273) gergokovacs válasza anrab (#31272) üzenetére


gergokovacs
csendes tag

Köszi! Elvileg nem infrás, nem is látom rajta az Infraportot. Nincs baj a gyárival szerencsére, csak kíváncsiságból vettem, mert a régebbijeimhez’ hasonló qwerty-s volt, ehhez pedig nem. :)

Kovács Gergő

(#31274) Kbali válasza j.bravo (#31271) üzenetére


Kbali
nagyúr

Telekomos smartbox: azért nézd meg azt is, ki az abban a topikban, aki sír: nekem az alap alkalmazások vannak rajta, előtte SAT-os STB-m volt, ez a droidos semmivel nem rosszabb. Sőt nekem pluszban hozza a BT hang lehetőségét, mert az én 7303/12-es TV-m csak a távvezérlővel hajlandó BT-n beszélgetni, fülessel nem.
Ha kifejezetten iphone tükrözés: kicsit béna, de van egy Replica nevű alkalmazás, amivel a telefon képét 1:1 ki tudod tenni a TV-re (de ez olyan, mintha a telefonon néznéd). Youtube, RTL Most+ simán átküldhető a TV-re.

(#31275) j.bravo válasza Kbali (#31274) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi, nem törzshelyem a Telekom topik :DDD ezért nem olvastam vissza, nem tudom hogy általában milyen stílusban/hangvételben ír az illető :B
BT hang egyelőre nem merült fel mint igény mint nálunk, de tény hogy ha van BT füles akkor jó ha működik.

Köszönöm az app ötletet (ilyeneket találtam eddig, mint Let'sView, meg AirDroid, egyiket se próbáltam eddig), alkalmanként fotók, ritkábban videók mutogatására (nyaralásról, kirándulásokról) használnánk, általad leírtak alapján jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#31276) frici69


frici69
tag

43"PUS7304 típusú tévéhez nézegetek soundbart. Egy kérdés felmerült bennem. HDMI ARC kapcsolódás esetén bármilyen márkájú soundbar jó hozzá, hogy csak a tv távirányítóját kelljen használnom?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#31277) stefi68 válasza frici69 (#31276) üzenetére


stefi68
addikt

HDMI CEC támogatásúnak kell lennie.

Egyes gyártók más-más nevet adnak ennek: [link]
A Philips-nél pl. EasyLink

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#31278) frici69 válasza stefi68 (#31277) üzenetére


frici69
tag

:R

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#31279) kircsi21


kircsi21
csendes tag

Ha valaki 65OLED705-öt szeretne, akkor most nagyon jó ára van (399.990-)!

[link]

(#31280) Alien!


Alien!
senior tag

végül behúztam egy 55oled805-öt 320-ért, december elejére írják a kiszállítást...

(#31281) rainman72 válasza Alien! (#31280) üzenetére


rainman72
nagyúr

Na helyes :C :C :C
[65PUS7906] jó áron 230e.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31282) Ádyka válasza rainman72 (#31281) üzenetére


Ádyka
őstag

A 65pus8505 is 210..... :Y
Én meg annó sokaltam érte egy hónaposan a 160 at, mondván egyáltalán nem tv zek. Majd pár hétre rá megvettem egy másik egy hónaposat 185 ért.
A 8506 meg 294000

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#31283) rainman72 válasza Alien! (#31280) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én mosógépet ott is dec.3 van megadva.
Gondolj bele azért a 2 cég itthon plus Románia,nem kicsi logisztika kell hozzá sztem,inkább hosszabb kiszállitási időt adnak meg.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31284) rainman72 válasza Ádyka (#31282) üzenetére


rainman72
nagyúr

160e miért volt sok 1 egy hónapos tv-ért?
Ennyiért a saját márkás MM O.K tv van maximum ;] :P
Az idei modelek későn jöttek ezért nehezen esik az áruk,ezért már az is
meglepett ma,hogy az idei 65PUS7906 van 230-ért.
Ez korrekt ár tavaly a Saphi 65PUS7805 is ilyen áron volt kb viszont a 7906 droidos ez nálam előny :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31285) sominho77 válasza stefi68 (#31268) üzenetére


sominho77
csendes tag

Ne haragudj, csak most láttam. Örülök, hogy sikerült :) Már nem rénlik, hogyan lehet letiltani, én a Philips Alkalmazásokat törölni nem tudtam, mert nem engedte, így azt biztosan letiltottam valahogy.

(#31286) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Akkor szeretnék csatlakozni hozzátok, megjött a 48as 806om, most uzemelem be.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31287) koko00869 válasza hitman, (#31286) üzenetére


koko00869
tag

Megosztanál majd tapasztalatokat róla, kérlek? Én az 55-öst várom, hogy legyen ismét készleten telekomnál. Ha találsz valami olyan képbeállítást, amit úgy általánosan jól lehet használni, szívesen olvasnám.

(#31288) rainman72 válasza koko00869 (#31287) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tegnap volt készleten most nincs?
Oled-nél meg amugy is a Philips-nél out of the box jók a gyári beállitások is :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31289) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

805-ös 55' tv a kiszemeltem, de nem volt mostanában Philipsem. Milyen a szoftver, a szerviz? Van bármilyen bug stb? (lg-t vált)
320 körül most jó áron van? Vagy van jobb 350-ig kb?
Köszönöm a válaszokat!

(#31290) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Ha wifin keresztül szeretném kitenni a PC képét a TV-re (50PUS8505), annak mi a menete?

(#31291) Directors válasza Tcsabi7811 (#31246) üzenetére


Directors
senior tag

Bocsi hogy csak most írok. Ez lett az. Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31292) koko00869 válasza rainman72 (#31288) üzenetére


koko00869
tag

Jaja, sajnos ez van.
A képbeállításokról megnyugtattál. Ami még talán ennél is jobban érdekel, hogy mi van akkor, ha rádugok egy soundbart. AV forumon elég sokan írták, hogy random elmegy a hang. És nem csak soundbarral csinálja, de van, akinek Nvidia Shield-del, Apple TV-vel is volt gondjuk. Állítólag addig pöpec, amíg nem dugsz rá semmit, utána viszont random bugos.

(#31293) hitman, válasza koko00869 (#31287) üzenetére


hitman,
őstag

szia

Tőlem ne várj véleményt mert első oled és Philips tvm én is elég vakon vagyok...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31294) rainman72 válasza koko00869 (#31292) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam az van ami ami alul.....
Bármi másba tudok segíteni :D
Pl ilyenbe :) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#31295) hitman, válasza hitman, (#31286) üzenetére


hitman,
őstag

....és akkor így fél nap után szeretnék kérni egy kis segítséget!
Valami kalibrálási útmutatót tudtok adni, vagy egy videót ami jó lehet, hogy hogy állítsam be?
Egy 4éves sima LG 4K led tv-ről váltottam, a YT hdr 4k tartalmak félelmetesen szépek és lélegzetelállítóak, DE a sima YT és tv tartalom förtelmes, fátyolos, fakó, élettelen, pedig próbálok mindent állítani.
A szomszéd szobában van egy 3 éves alsó kategóriás Lg oled tv 55" , de a fényereje és kontrasztja tv műsor alatt sokkal jobb mint az enyémnek, nagy fényerő nagy kontraszt....nem tudom hova tenni a dolgot...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31296) hitman, válasza hitman, (#31295) üzenetére


hitman,
őstag

Úgy néz ki betudtam állítani a dolgokat, kezdem kiismerni a menüt és az androidot egyre jobban.
Nem is olyan rossz ez a kis tv :DD :DD :DD

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#31297) Kbali válasza kacsyx (#31290) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanazon a hálózaton legyenek, legegyszerűbb Chrome-ból átküldést csinálni. Feltéve, hogy a tv-d chromecast kompatibilis.

(#31298) Rebelf válasza hitman, (#31286) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Grat :R

(#31299) kacsyx válasza Kbali (#31297) üzenetére


kacsyx
aktív tag

YouTube videókat át tudok küldeni ChromeCast-el, de asztalt vagy vagy videót, weboldalak tartalmát már nem, pedig ez lenne a lényeg. Próbáltam, hogy az asztal átküldését választom ki, de semmi sem változik.

(#31300) pjen válasza kacsyx (#31299) üzenetére


pjen
félisten

Nálam egy ideig ment, például a voda Tv t is át tudtam küldeni. Most rákattintok az átküldésre és az alkalmazás tár jön a Tv n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.