Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Zewa válasza jannid (#82400) üzenetére


Zewa
senior tag

Én egy megbízható festőt keresek. 50nm, kis glettmunkával.
Tudtok esetleg ajánlani egyet?

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#82402) Bird válasza Bigemperor (#82399) üzenetére


Bird
addikt

A valaszt te is jol tudod... Viragnyelven: Itt nem lehet buntetlenul elkalandozni. 😉

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82403) UHHH válasza Bird (#82398) üzenetére


UHHH
senior tag

Engem is lekúrt párszor air topictárs (ezúton is helló neki, ha olvassa), mint a pengősmalacot, pedig nem is voltam éppen agyhalott deviáns antiszoci troll. :) Amúgy szakmai dolgokban meg volt pár jó hsz-e.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82404) Visormail válasza UHHH (#82403) üzenetére


Visormail
addikt

Hát ezt nem tudom, nekem többször is segített szakemberek ajánlásával mindig normálisan, kösz a válaszokat.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#82405) Bird válasza UHHH (#82403) üzenetére


Bird
addikt

Nekem segitett... Viszont tudom mirol beszelsz... Sajnalom ot kar, hogy kiraktak. Viszont a stilus mindig maga az ember... :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82406) Bigemperor válasza Bird (#82405) üzenetére


Bigemperor
senior tag

"A stílus maga az ember"-ez annyira rossz közhely szerintem, a Puzsér, akit amúgy abszolút nem csípek, az egyik műsorában viszont nagyon jól megfogalmazta, hogy ez mennyire nem igaz és milyen felszínes kijelentés.A stílus csak egy keret, abban semmi sincs az ember mélyebb valójából, érzéseiből, cselekedeteiből,stb.

[ Szerkesztve ]

(#82407) fudi2002 válasza Bigemperor (#82406) üzenetére


fudi2002
veterán

Ugyan nem konkrétan az emberetekre értem, csak általánosságban.

Aki azért nem tud viselkedni és nem tudja tiszteletteljesen megfogalmazni a gondolatait/mondandóját amivel így megbánt más embereket az azért jellemzi őt magát is. Vagy csak azért mert nem szemtől szemben állunk, virtuálisan lehet valaki nyers esetleg kissé bunkó? Élőben meg farka a seggében? És úgy gondolod, hogy ez kicsit sem jellemzi az embert? Véleményem szerint mégiscsak...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82408) Bigemperor válasza fudi2002 (#82407) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Azt gondolom, a virtuális térben szinte mindenkivel néha elszalad a ló, de ez a karakánabb emberekkel a valóságban is néha előfordul.Valóban nem helyeslem az inkorrekt stílust, de nem gondolom, hogy anarchista/diktatórikus eszközökkel kell azt üldözni.
A stílus jellemzi bizonyos szinten az embert, de nem Maga az ember!

[ Szerkesztve ]

(#82409) fudi2002 válasza Bigemperor (#82408) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha a szép szó nem használ, többször is akkor a fokozatosság elvét követve igenis....

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82410) Bird válasza Bigemperor (#82408) üzenetére


Bird
addikt

Ugy viselkedsz mintha en b@sztam volna ki. Klassz megmondoember vagy az egyetlen akinek lehet igaz velemenye es pont... Beloled egy van, ellenben mi sokan vagyunk. Reszemrol vege a csevelynek veled... Klasszul tudsz savazni egyetlen bejegyzes utan.

Apropo ha ennyire bant miert nem irsz Kalandornak?!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82411) Exian válasza Bigemperor (#82408) üzenetére


Exian
őstag

Volt egy fajta furcsa stílusa neki. Nekem a legfurább az volt, hogy sokszor úgy éreztem, direkt csinálja, mintha direkt keltené a feszültséget sokszor teljesen felesleges "beszólásokkal", meg kiigazításokkal és hasonló, alapvetően idegesítő megnyilvánulásokkal, amikre senki sem kíváncsi.

Viszont a való életben, amikor üzleteltem vele, akkor speciel tök normális és korrekt volt.

(#82412) Bigemperor válasza Bird (#82410) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Relax.
Most megint min is húztad fel magad, már nem először?Leírtam, hogy az általad hivatkozott idézet, miért nem helyénvaló, hol bántottalak Téged ebben?
Én csak annyit írtam,hogy ilyen elcsépelt frázisok marhára nem mind igazak, de ezek szerint jó érzés volt elpuffogtatni?Azért mert nem értek egyet az általad helyeselt hamis sztereotípiával, már mindjárt bedurcizol?Hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#82413) Bigemperor válasza Exian (#82411) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Teljes a félreértelmezés többeknél. Én csak azt nem csípem, ha valakit erőből nyomnak le/el, ez nem irányul senki ellen, de senki mellett sem jelent állásfoglalást.

Idézhetek én is egy demagóg frázist ide: "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

[ Szerkesztve ]

(#82414) fudi2002 válasza Bigemperor (#82413) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért kicsit gondolkodj mielőtt írsz. Ez itt egy fórum. Üzemeltetővel, szabályokkal. Te és én és mindenki itt vendég. Aki betartja a szabályokat, az az is marad, aki nem az vagy megy vagy dobják. Ne keveredj bele ennyire, egyszerűbb ez mint gondolod... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82415) Bird válasza fudi2002 (#82414) üzenetére


Bird
addikt

Nincs értelme... ;) En mar beláttam. Demagógiával vádol, ellenben Csernussal érvvel. Remek ellentétpár! :D Mindenestre klassz opció a rejt gomb, amit most használni is fogok. 😉

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82416) Bigemperor válasza fudi2002 (#82414) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem hinném, hogy nekem kellene elgondolkodnom, mitől másabb egy fórum, mint a társadalom, talán, hogy ilyen kioktató stílust a billentyűd mögött megengedhetsz magadnak? Bird kollégáddal egyetértésben a stílus maga az ember, akkor a Ti stílusotok mit fest le rólatok?

Bird- Miféle Csernusról írsz, fogalmad sincs, és már megint, egyet odaszúrok, aztán elbújok, jellemző...

[ Szerkesztve ]

(#82417) fudi2002 válasza Bigemperor (#82416) üzenetére


fudi2002
veterán

Egyszerűsítsük, aztán én ezzel be is fejeztem.
1,Bérelj egy szervert.
2,Írj magadnak vagy moddolj egy fórum motort/fórumot.
3,Tedd népszerűvé.
4,Hozz saját szabályzatot.
5,Tartasd be.

Amennyiben ez nem megy és kénytelen vagy megalázkodva más tulajdonú fórumját használni, akkor biza fogadd el a feltételeket/szabályokat. Ugye a lakásodba ha meghívsz, nem örülnél neki ha kioktatnálak, megaláználak a családtagjaid előtt, okoskodnék, bunkóskodnék. Ez kb ugyanaz, akárhogy is tekergeted... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82418) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Valaki linkelje már be a popcornos smiley-t legyen kedves :D

(#82419) Zewa válasza Janoska26 (#82418) üzenetére


Zewa
senior tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#82420) Bigemperor válasza fudi2002 (#82417) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Sajnálom, hogy a személyes sértettséged mélyen elvakít, de én erről nem tehetek. Nyilván mélyen megbánthatott és ezért tapsikoltál, mikor bannolták.
Nem alázkodom meg, a szolgalelkűséget meghagyom másoknak.Ebben is tudatosan élem az életem és nem kell feleljek másoknak, ezzel Te hogy állsz?
Kulturáltan lehet eszmét cserélni, személyeskedés nélkül,ha nem osztom a Te véleményed, már érintettnek érzed magad és átmész kioktatóba, milyen alapon?
Megj.: ne keverjük a szezont a fazonnal, mert nem visz jóra, a hasonlat marhára nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#82421) Ance


Ance
őstag

Pécs és környéke adok-veszek-veszekedek.

(#82422) a2d2 válasza Ance (#82421) üzenetére


a2d2
addikt

Vagy az adok-kapok-veszekedek még jobb :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#82423) hcl válasza Bigemperor (#82406) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk Puzsért is csak azért tűrik el, mert egyfajta falu bolondja, meg nem kell vele beszélgetni - és persze sokszor igaza van (mert sokszor közhelyeket mond ő is :D ). Különben az sem túl kellemes, ahogy ő viselkedik, csak ugye nála ez marketingeszköz. Egy normális fórumon az ilyesmi nem túl szociális viselkedés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82424) Bigemperor válasza hcl (#82423) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem kedvelem Puzsért, ezt írtam is, mert pont azokat az eszközöket használja, amiket másoktól számon kér,harsány,nagyképű, stb. Nem ragozom én sem tovább, mert semmi értelme.

(#82425) Tegla80


Tegla80
addikt

Sztem most air ha olvassa jot rohog. Itt sincs ,csak elokerult a neve es mar megy is a balhe. Tuti okoztatok neki egy jo napot. :DD

Sony® & PlayStation®

(#82426) Exian


Exian
őstag

Használt parafa dugót keresek, sokat (lehet mű is). Ha van valakinek és nincs rá szüksége, gondoljon rám. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#82427) Attix70 válasza fudi2002 (#82414) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ki kérem magamnak én már "fanatikus tag" vagyok , nem vendég :DD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#82428) Ance


Ance
őstag

Üdv. Van valakinek pulzusmérős mellkaspánttal tapasztalata? Olyan kellene, amit lehet androidos telefonon valami programmal figyelni. Nem tudom, hogyan fogjak hozzá a dolognak. Azért minél olcsóbban jobb lenne.

(#82429) Exian válasza Ance (#82428) üzenetére


Exian
őstag

Polar nevezetű cuccokra keress rá. Abban biztos találsz megfelelőt, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#82430) Ance válasza Exian (#82429) üzenetére


Ance
őstag

Azt megtaláltam. A 24ezer forintos ár késztetett a kérdésfeltevésre, mert sokallom. Aztán ha megkapom, hogy ez ennyi és jó, akkr nincs mit tenni. :)

(#82431) Exian válasza Ance (#82430) üzenetére


Exian
őstag

Ja, hát ezek alapvetően drágák sajnos. Esetleg pulzusmérős okosóra vagy karpánt? Mondjuk nekem van mindkettő, okosórám kétféle is, de egyik sem pontos, sokkal rosszabb a mérési hatékonyság, mint mellkas pánttal.

(#82432) Ance válasza Exian (#82431) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Ezért keresem a pántot, mert a MiBand nem pontos. A Stratost kipróbálnám, csak ahhoz túl drága, hogy az se legyen pontos.

(#82433) Exian válasza Ance (#82432) üzenetére


Exian
őstag

Az új (2-3 hónapos) okosórámat még nem nagyon teszteltem ilyen szempontból, majd megnézen, ez milyen pontos. Mondjuk ez is drága, ha csak erre kell (~30e Ft, TCL Movetime).

(#82434) Exian válasza Exian (#82433) üzenetére


Exian
őstag

Hm, a pontossággal talán nincs is gond, csináltam egy gyors mérést egyszerre vérnyomásmérővel:

Igazából nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy mozgás (futás, bicajozás, akármi) közben már nem pontos, illetve sokszor nem is tud mérni mozgás közben. De majd kipróbálom úgy, hogy kicsit feszesebbre húzom a szíjat.

(#82435) UHHH válasza Ance (#82428) üzenetére


UHHH
senior tag

Volt egy nagyon menő cuccom, "okosóra" from USA, mellkaspánttal-mindennel, még a NordicTrack futógéppel is kompatibilis volt. De nekem nem mutatta jól a pulzust.
A xiaomi band3 viszont remek lehetőség hogy nagyjából tudd. Ha meg nagyon pontosan kell, akkor felkaros vérnyomásmérő, LittleDoctor 7 év garival.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82436) mormota


mormota
senior tag

Volt szó ijakrol. Azt is mondtam hogy van egy eladó.
ez itt ni
Amennyiben van érdeklődés iranta pm
Alapadatok: kassai #38, az ideg szinte tökéletes állapotban
Márkát tekintve nem tudok biztosat mondani.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#82437) Ance válasza UHHH (#82435) üzenetére


Ance
őstag

A legprofibb Omron felkaros vérnyomásmérőm van (Omron M7 Intelli IT), de nehéz benne bringázni kicsit. :D

Exian: Igen. Sajnos a MiBanddal nekem is az volt a gondom, hogy mozgás közben nem pontos, nekem pedig meghatározott pulzusszám között kéne csinálni a sportot. Erre ajánlották a pántot. Lehet mégis a nagy kiadás lesz az egyedüli megoldás.

(#82438) Dluinet válasza Ance (#82437) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PULZUSMÉRŐ ÖV 12K

aldi/lidl félévente 9000Ft őv+óra (nem emlékszem pontosan)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82439) Exian


Exian
őstag

Gyorssegítség kellene fotótémához értőktől: vehetek VÉGRE (13 év után) melóhelyre új fotómasinát magamnak. Jelenleg egy Canon EOS 350D van nyúzva (2005-ben vettük). Ezt kellene lecserélnem, maradnék a Canonnál. Nem nagyon figyeltem az új vázakat, ezért tanácstalan vagyok, hogy mit kellene venni.

400e kb a keret rá, de úgy, hogy beleférjen egy KIT OBI (majd lesz idővel más), meg egy valami egyszerűbb teleobjektív és egy egyszerűbb vaku.

Ki, mit ajánlana?

Köszi!

Azért kellene gyorsan, mert a pénzt gyorsan el kellene sütni, ami rendelkezésre áll.

(#82440) Ance válasza Dluinet (#82438) üzenetére


Ance
őstag

Király vagy!!! Köszönöm! :C

(#82441) fudi2002 válasza Exian (#82439) üzenetére


fudi2002
veterán

Esetleg ez?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82442) Exian válasza fudi2002 (#82441) üzenetére


Exian
őstag

Ebbe nem fér már bele plusz obi és vaku :( De köszi a tippet!

A 800D mennyire milyen vajon? Olyanban találtam olyat, hogy 18-200-as obival (nem kell plusz optika) 330e, és még beleférne egy alap vaku.

Persze, tudom, hogy ezek az ultrazoom optikák ratyi minőségűek, de a felhasználás tekintetében elegendő lenne. Most is, 13 éve alap 18-55 kit obival és egy ócska Sigma 55-200-as teleobival dolgozok, csak elég macera cserélgetni folyton az optikákat.

Egyszerű kis rendezvényfotózásról van szó, dokumentáció szempontjából, semmi komolyabb.

[ Szerkesztve ]

(#82443) fudi2002 válasza Exian (#82442) üzenetére


fudi2002
veterán

Bocs, figyelmetlen voltam. Tehát az egészre a keret 400...
Általánosságban a 18-200 kerülendő minden szempontból. A 18-135 IS tökre elég ilyen fotózásra, jobb képminőséggel. Én ahhoz néznék vakut és vázat.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#82444) Exian válasza fudi2002 (#82443) üzenetére


Exian
őstag

Tehát akkor alapvetően a 77D jobb, mint a 800D?

Egyébként bocs mindenkitől, ha zavaró itt ez a téma vagy már sok, akkor eltűnök vele :) Csak tudtam, hogy vannak itt olyanok, akik már fogtak fényképezőt a kezükben...

(#82445) jannid


jannid
senior tag

Valaki nem tudja véletlen mit csinálnak itt a Samsung szervizben? Már több mint egy hete leadtam a telefonom és semmi hír.. :(

(#82446) Exian válasza jannid (#82445) üzenetére


Exian
őstag

Ezen mi a meglepő? :) Nekünk a múlt héten lett készen, de eleve azt mondták, hogy 2-3 hét. Szóval még időben vagy.

Ja, kérdés, hogy telefon, vagy TV? Szóval a Rákóczi úti, vagy a Komlói úti szervizről van szó?

Csak halkan jegyzem meg, hogy repedt üvegfóliával kaptuk vissza a telefont, amely repedés NEM volt rajta a leadás előtt. Ők generálták valahogy rajta. Szerintem észre sem vették.

Egy a szerencséjük, hogy amúgy is sérült volt már a tetején egy picit, épp cseréltük volna amúgy is, de azért óvatosan kell bánni velük, oda kell figyelni, hogyan adod le és hogyan kapod vissza!

[ Szerkesztve ]

(#82447) Visormail válasza Tegla80 (#82425) üzenetére


Visormail
addikt

Jaja, az egyik szerelőnek akit ajánlott, egyszercsak nem kapcsolható a mobilszáma. Mondom ráírok Air-re, hogy tud e valamit, erre látom ő meg ki van tiltva. Akkor mondom írok ide, hátha tud valaki valamit róla, erre megölik egymást. :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#82448) Bla82


Bla82
tag

Keresek Asus X454LJ kijelző fedlapot. Ha lenne valakinek törésmentes kérem árral együtt PÜ-ben jelezze. :R

(#82449) jannid válasza Exian (#82446) üzenetére


jannid
senior tag

Telefon a Rákóczi úton. Azért adtam le, mert Facebook S8 csoportban azt mondták 2 nap volt a kijelző csere és nagyon kedvesek voltak. Nekem 1 hetet mondtak.

(#82450) Exian válasza jannid (#82449) üzenetére


Exian
őstag

Ja értem, az más, ha mondtak valami rövidebb határidőt. Én mondjuk nem is közvetlenül náluk adtam le, hanem ott, ahol vásárolva volt a telefon (MM), tehát még az ő kezükön és belső rendszerükön is átment kétszer is, hiszen a boltba juttatták vissza is, de így sem volt 2 hétnél több. SMS-ben jött az MM-től az értesítés, hogy kész a teló, bementem érte és adták rögtön, bár még a raktárban volt, de kihozták pár perc alatt.

Egyébként miért nem hívod fel őket, hogy hogy áll a telefonod javítása? Biztos megmondják, hogy hol tartanak vele és mikorra várható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.