Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) stuntmanmike válasza hcl (#29735) üzenetére


stuntmanmike
tag

Digi helyett ajánlom a upc-t és magamat ;]

(#29752) hcl válasza mave13 (#29742) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem SMC van Digin... nem egyszerű dolog, de megy :)

Rzozo : Ára miatt felejtős, óccó kell nekik, ezért volt a cél elsősorban használt, 5000 körül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29753) polip válasza stuntmanmike (#29751) üzenetére


polip
addikt

de nincs digisport, és csak azok a nyomorútak adják a PL-T :( :(

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#29754) Silenzio


Silenzio
addikt

Eladó egy Sound Blaster Audigy SE 2500 Ft-ért.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29755) s7evcsenko válasza polip (#29753) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És különben is, mikor egyeduralkodó volt a upc, akkor lehúzott minden bőrt a népről, most meg csak szívja a fogát... idáig süllyedt, hogy már házalniuk kell... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29756) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Eladó cuccok:

2,5"-os Samsung HM400LI HDD - 10k
LG GGW-H20L Blu-Ray RW - 25k
HTC P3300 (Artemis) - 25k

Valamint:

HAF 932-ből kivett 23 centiméteres, fekete venti - 2k
775-ös bontatlan, gyári hűtő - 1k
Kép 1
Kép 2
ARCTIC RC 2 pár memóriahűtő - 2k
Kép 1
Kép 2

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#29757) RZozo válasza s7evcsenko (#29755) üzenetére


RZozo
aktív tag

a digi 3000Ft-os TV+internet+telefon csomagja alá nem igazán tud alá ígérni a UPC, márpedig a mai válságos időszakban a pénz a döntő... :)

(#29758) s7evcsenko válasza Dluinet (#29152) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hi

Te ezt próbáltad? :U
Eljutok odáig, hogy megosztom a gépet, de a másik géppel sehogy sem sikerül csatlakoznom a főgéphez... :W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29759) Nevil2 válasza CPT.Pirk (#29750) üzenetére


Nevil2
tag

Csak egy van :)
A hűtőm tetején pihen a HGW mellett...

Függőleges állásban van az antennája... én is csodálkoztam, mert a több rétegnyi födémen át jut föl... persze ereje már nincs ott, de itt a lakásban hibátlan...

(#29760) stuntmanmike válasza RZozo (#29757) üzenetére


stuntmanmike
tag

csak az apróbetűst nem olvassa el senki.

(#29761) Nevil2 válasza RZozo (#29757) üzenetére


Nevil2
tag

Nem a Flame miatt... de van még, akinek minőség és széleskörű szolgáltatás kell (az pedig nem a Digi). De az árral tényleg nem lehet versenyezni - és ahogy látom a piacot, a többiek nem is erőltetik. A Digi Sport pedig nem vitatéma... jól csinálják!
Persze mindig van olyan, akinek rossz tapasztalata van valamelyik (bármelyik) szolgáltatóval...

Jól van ez így, éljen a szabad választás! (...és a Tréhóm) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29762) Nevil2 válasza stuntmanmike (#29760) üzenetére


Nevil2
tag

Nem érdemes sokat erőlködni rajta.

Engem a magenta fizet... de elismerem a konkurenciát, és veled sem harcolok, hogy miért rossz az UPC-nél előfizetőnek lenni (nekem az volt, a tárcámon tapasztaltam) vagy miért nem vennék Digit... (pedig nem vagyok elvakult tééés)

Akit érdekel az UPC ajánlata, tudja, h téged keressen. Ha van/lesz valami ütős akciótok, akkor persze érdemes tájékoztatni a fórum tagjait - már csak emberbarátságból is :DD

Mindezt ne vedd támadásnak, csak tanácsolom... :R

[ Szerkesztve ]

(#29763) stuntmanmike válasza Nevil2 (#29762) üzenetére


stuntmanmike
tag

Ok. Nem szardobálásnak szántam. A hülyítésen kívül semmi bajom a Digivel.

(#29764) Gergő_ válasza Nevil2 (#29761) üzenetére


Gergő_
őstag

mindig a digi minőségét kritizálják, pedig ha jól megnézem a 3 év alatt egy nagyobb és egy kisebb kiesés volt. A upcnél szinte minden héten volt valami kisebb zűr.
Nekem például nem hiányzik, de a digitális tv sem pedig egy modem.
ezeke a készülékek egy év alatt 10000 forintnyi áramot simán felzabálnak, még többet is.
a diginél csak a kábelek jönnek be a lakás és működik szépen.
én sem gondoltam volna, valóban. azt hittem, hogy az árral a minőség is csökkenni fog.

(#29765) Kaics válasza Nevil2 (#29761) üzenetére


Kaics
tag

Tréhóm rulez! :DDD

(#29766) s7evcsenko válasza stuntmanmike (#29763) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem annak szántad, de azért megint csak oda szúrod, hogy hülyítik a népet!
Mégis mivel?
Fix tarifa (minimum a fele a upc-hez képest), fix minőség, 0 hűségidő... hol itt a hülyítés?
Nem akarok számokkal dobálózni, de a upc 1héttel hó vége előtt csökkentette a sávszélem túlzott adatforgalom miatt, digi 1szót sem szól 3x akkora forgalomért sem!
Szóval szerintem ne fűzz sok reményt a jutalékhoz! :B
Szerintem aki egyszer eljött upc-től és digi kábeles lett, az többet nem megy vissza...
upc szerencséje, hogy digi nem építi ki mindenhol a hálózatát.
És valóban, digisportHD 40"-on brutál durva! ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29767) Dluinet válasza s7evcsenko (#29758) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez után a gépen be kell kapcsolni a fájl és nyomtatómegosztást Microsoft Networkshöz protokollt a kívánt hálózati vezérlőhöz.
Így a megosztott mappákat láthatja a másik gép, ha nincs megosztott mappa akkor még a gépet láthatja, kivéve ha a vírusirtó engedi, vagy nem egy tuningolt W7-ed van, amibe a hálózati elrejtés be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29768) stuntmanmike válasza s7evcsenko (#29766) üzenetére


stuntmanmike
tag

Végül is csak ez a része nem állja meg helyét: Fix tarifa (minimum a fele a upc-hez képest), fix minőség, 0 hűségidő

Részemről vita lezárva. Nem az én tisztem a Digis ászf tájékoztatót tartani.

(#29769) s7evcsenko válasza Dluinet (#29767) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A másik gépen mit kell tennem?
Mit kell megnyitnom, hogy lássam a főgépet?
IP címeket nem kell megadnom sehol? :U
Elvileg normál win7-em van, nem tudok róla, hogy tuningolt lenne, de ez nem zárja ki annak lehetőségét... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29770) TRob1


TRob1
veterán

több mint 2 éve diginél vagyok (előtte upc, az is kicsit több mint 2 évig), és azóta kb 2szer volt kissebb kimaradás. kihasználtam a 3000ft os dolgot is (fél évig 3000Ft a tv+30/20net+telefon 1 év hűséggel, második fél év eredeti ár, azaz 6400Ft). Azóta 40/20as lett a net, soha nem korlátoztak le (upc többször is), és akárhogy is számolunk, jóval kevesebb pénz, és sztem jobb szolgáltatás (főleg net szempontjából, de többibe se kell diginek szégyenkeznie az upc mellett), mint upc (amit ha nem muszály, akkor többet inkább nem)
És nem vagyok digi embere :)

¤ R'n'R ¤

(#29771) 4sal3 válasza s7evcsenko (#29769) üzenetére


4sal3
tag

én úgy tudom hogy átjárónak kell beírni a másik gép ip címét (a másikon). Ez persze csak akkor működik ha hálózati hidat csinálsz úgy emlékszem.

(#29772) RZozo válasza Nevil2 (#29761) üzenetére


RZozo
aktív tag

néhány éve szerettem volna a T-Home-mal szerződni, a TV minősége, a tematikus csatorna választék bejött volna, de az istennek sem akarták telefon nélkül adni a T-home TV-t, csak azzal együtt voltak hajlandók, de vezetékes telefonért a mobil telefonos korszakban nem akartam még +3-4ezer Ft-ot fizetni

(#29773) polip


polip
addikt

vegyétek meg a nokia 6300-ám lécci :)

paramétereket lásd lejjebb

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#29774) Nevil2 válasza Gergő_ (#29764) üzenetére


Nevil2
tag

Gergő_
Látod ezért írtam, hogy vannak akinek baja van vele (és vannak, akiknek meg nincs). Én a munkámból kifolyólag nyilván mindkettővel találkozok. Aki elhagyja a Digit, mint szolgáltatót (van ilyen, nem is kevés), az nem az ár miatt teszi, hisz az a legalacsonyabb itthon.

Az öcsém Digit használ Bp-en. Ő minden szempontból elégedett.
Én UPC-t használtam 7 évig, és az első 3-ban elégedett voltam... sajnos később nem volt alternatíva. Amikor lett, leléptem, és nem bánom.
Pro és kontra mindenkinél...
Azért van olyan szolgáltató is, akiről még jót nem hallottam senkitől soha...

Mindenki válasszon a saját igényei és lehetőségei alapján. És aztán tegye ezt újra és újra...

RZozo
Aláírom, ez így volt. Ma már sem az internethez, sem a tévéhez nem kell telefont választani... változnak az idők...

[ Szerkesztve ]

(#29775) RZozo válasza stuntmanmike (#29760) üzenetére


RZozo
aktív tag

elolvasom az apróbetűst is, azért hagytam ott pl. a UPC-t

10 évig voltam UPC ügyfél, a végén 13ezret fizettem TV+internetért (amit persze még korlátoztak is), miközben az új ügyfeleket fele annyi árral hülyítették, ügyfélszolgálaton érdeklődésemre nekem csak azt mondták, hogy nekem az nem jár, csak az új ügyfeleknek. Lenyeltem a dolgot, de amikor lehetett lelkiismeret furdalás nélkül váltottam Digire, persze a lemondáskor benyögték, hogy mégis kaphatok némi kedvezményt, de akkor már nem különösebben érdekelt.
Persze jó lenne, ha a UPC-nek is megváltozna az üzletpolitikája, és mindjárt másképp viszonyulnának hozzá.
Ettől függetlenül sok sikert kívánok hozzá, és hátha UPC is változhat kedvező irányba.

(#29776) s7evcsenko válasza RZozo (#29775) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én detto így voltam...

Megosztás nem megy! :W
Hagyom a francba, mert végén még megbántom a moncsimat! :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29777) stuntmanmike válasza RZozo (#29775) üzenetére


stuntmanmike
tag

Ez régebben valóban így volt. Most már a meglévő ügyfelek is azt az árat kapják amit az újak.

(#29778) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ez van most a hálózatnál... ennek így kell kinéznie?
Nem tudok otthoni hálózatot létrehozni, mert azt írja valami gond van az ip beállítással.
Meg azt olvastam, hogy otthoni hálózat csak win7-es gépek közt elérhető, én viszont ps3-at is akarok rá kötni... :U
Na de most lefekszem. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29779) Dluinet válasza s7evcsenko (#29778) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amit HID kapcsolatként látsz az az Internet megosztás (tulajdonképpen a géped egy router lett)
Hálózathoz:
1. Vagy switch kötöd össze a gépeket, vagy routert használsz amivel az internetet is megoszthatod. Közvetlen összekötéssel sokkal bonyolultabb a kapcsolat kiépítése (szoftveres oldalról) egy "kezdő" számára, ezért nem is írom le.
2. Csak azok a gépek látják a megosztott mappákat, amelyeknél a fájl és nyomtatómegosztást Microsoft Networkshöz protokol aktív a hálózati kapcsolatukon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29780) Magnum_


Magnum_
nagyúr

hudeberágtam ma a UPC-n... jo csomagom van, de "kedvezményes", ha le akarom mondani, akkor a kedvezményt vissza kell fizetni.tehát jelenleg 55k-t kellene visszafizetnem...basszus, telefonon kötöttem szerzödést, fel se fogtam ott és akkor, hogy ennyi a difi.. krvannyukat, jo kis ÁSZF-jük van :B

pedig ezt leszámitva semmi baj nincs velük. de azért akkor is a krvanyukat.

I humbly and respectfully decline™

(#29781) Palafi válasza s7evcsenko (#29778) üzenetére


Palafi
tag

Csak akkor látja két gép egymást, ha ugyan abban a munkacsoportban van.
Azt beállítottad?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#29782) s7evcsenko válasza Palafi (#29781) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na de egy PS3-on hogy állítsak munkacsoportot? :U
Nem a filemegosztás lenne nekem a lényeg, hanem a netmegosztás...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29783) Dluinet válasza s7evcsenko (#29782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ahogy néztem az már működik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29784) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#29782) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Munkacsoport csak wines hálózatokban van szerintem, így a PS3-on valszeg nem fog menni amit akarsz. Nem teljesen vágom, mi a lényeg, de ha jól nézem, van egy géped, meg egy ps3, és a gépen lévő netet akarod megosztani a ps3-ra. Ha ez a helyzet, vegyél egy routert, és gondjaid megoldódnak, plusz nem kell működnie a gépnek a ps3 netje miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29785) Dluinet válasza CPT.Pirk (#29784) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak dokumentumok megosztásához kell a munkacsoport (de nem kötelező ugyan abba a munkacsoportba tartozni, hogy egymást elérjék).
Az internet megosztáshoz meg nem kell munkacsoport, csak a megosztó gépnek folyamatosan menni kell a kapcsolat ideje alatt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29786) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Eladó IPhone 3G nincs valakinek?
Privátban várom ajánlatokat :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#29787) CPT.Pirk válasza Dluinet (#29785) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igaz, pl. Ubuntu-t is rá lehet venni, hogy elérje a netet egy wines gépen keresztül.
Ettől független szerintem egy router lenne az igazi megoldás, legalább nem kell a wines gépen betárcsázni, stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29788) hcl válasza Dluinet (#29779) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hídkapcsolat az a drótot helyettesíti... Olyan, mintha két gép akarna az egy PPPoE-re csatlakozni. A netmegosztásról nemrég dumáltunk itt, ahhoz az Internet Connection Sharing kell.

Ja bocs, S7evcsenonak ment volna.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29789) Dluinet válasza hcl (#29788) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Írtam már én is, hogy hanyagolja az ilyen hálózatot, inkább vegyen egy Routert vagy Switchet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29790) hcl válasza Dluinet (#29789) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Switch-el sem megy sorka PPPoE-n :) Router.
Igazából az ICS is routert csinál az XP-ből (ez nekem a múltkor új volt, én is csak a hidat tudtam). Mondjuk ha csak egy PS3-t akar kienggedni, akkor szerintem teljesen OK ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29791) Dluinet válasza hcl (#29790) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Switch-nél még mindig kell mennie egy netmegosztó gépnek, de ezt már írtam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29792) polip


polip
addikt

apósom a kezdetektől UPC előfizető. a cég sose kereste meg semmilyen ajánlattal, az öreg meg csak fizetett

most eljött hozzá a digi, és 100x jobb ajánlatot tett, amit el is fogadott

beballagott a plázába, és közölte: jött a digi, jobbat ajánlott és lemondja az előfizetést. az ügyfélszolgálatos meg felháborodott: de hát nekik is van sokkal jobb ajánlatuk!

az öreg csak annyit kérdezett: értem de akkor miért nem jöttek az elmúlt 20 évben azzal az ajánlattal?

hát ennyit az upc ügyfélbarátságáról....fel kellene ébredniük már, hogy ŐK VANNAK ÉRTEM, nem pedig fordítva...

MÁS:

nokia 6300 ELADÓ!!! OLCSÓÓÓ!! :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#29793) rnrn válasza rnrn (#29746) üzenetére


rnrn
tag

Eladó az alábbi tintapatron:

Canon CLI-8BK (13 ml), ChromaLife100 FEKETE tinta
mennyiség: 1db
minőség: gyári

Mihez jó? Íme:
iP4200 / 4300 / 4500 / 5200 / 5200R / 5300 / 6600D / 6700D
Pro9000
MP500 / 530 / 600 / 600R / 610 / 800 / 800R / 810 / 830 / 960 / 970

Ár: 1000 jó magyar pénz (bolti ára: 3000-3500 Ft)

(#29794) stuntmanmike válasza Magnum_ (#29780) üzenetére


stuntmanmike
tag

Ez nem UPC sajátosság. A határozott idejű szerződés felbontása minden szolgáltatónál büntetést von maga után.

(#29795) stuntmanmike válasza polip (#29792) üzenetére


stuntmanmike
tag

Igazad van, de van olyan szolgáltató aki megkeresi az ügyfeleit azért hogy kevesebb bevétele legyen? Ez szerintem elsősorban az ügyfél érdeke. A szerződés lejárta előtt néhány héttel érdemes megkeresni az ügyfélszolgálatot.

(#29796) s7evcsenko válasza CPT.Pirk (#29784) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Látom lemaradtál a lényegről korábban!
Próbáltam kb. 6db routert, de az összes ledobálja a netet bizonyos időközönként.
Valamelyik sűrűbben, másik ritkábban, de egyik sem megy stabilan.
80/25-ös netem van, s valszeg ezzel nehezen birkóznak meg.
Régen, míg kisebb netem volt, működött a routeres megoldás, de ezt már nem bírják.
15k-ért meg nem fogok venni, már a 7k-t is sokallom, amit legutóbb próbáltam, de az sem volt jó, még szerencse, hogy a boltos is azt mondta, hogy ha nem bírja, vigyem vissza.
A gépen viszont stabil a net önmagába... ez a fő problémám!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29797) Dluinet válasza s7evcsenko (#29796) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor egy linuxos gép+switch.

Ez a Ph!-n 5500+1500=7000HUF

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29798) s7evcsenko válasza Dluinet (#29797) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Miért kell linux? Win7 nem tudja?
Akkor inkább marad a mostani verzió, hogy a swich-re van kötve minden, s mikor a ps3-at akarom használni, akkor a gépen leoldom a netet.
Na de ez így nem az igazi... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29799) fudi2002


fudi2002
veterán

Eladó:
Használt Thermaltake Armor JR fekete plexi oldallapos számítógépház tápegység nélkül.
Árajánlatokat privát üzenet formájában kérném.

Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#29800) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#29796) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, lemaradtam arról. Gondolom kisebb netre nem akarsz váltani, így vagy a mostani megoldásod marad, vagy amit a kolléga írt a linuxos megoldást. (linux pl. azért jobb erre, mert kb. egy P2-es géppel monitor meg minden nélkül is megoldja a neted lekezelését, amihez W7-en kissé izmosabb, többet fogyasztó, drágább gép kell. Meg hát ugye már az, hogy nem windózer, a kismillió hülyeségeivel...)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.