Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) horvathd válasza gegg (#9850) üzenetére


horvathd
aktív tag

Úgy tűnik, hogy helyesen töltöttél ki mindent. Ez [link] alapján a "Held" azt jelenti, hogy megvizsgálják, és lehet hogy visszafizetik az összeget. További részleteket a "Resolution Center"-ben találsz.

A megadott céges adatokat a PayPal nem ellenőrzi. Korábban írtad, hogy ez egy megújuló terhelés. Régebben nem volt gond vele? Lehet, hogy csak elfelejtették törölni, amikor megszűnt a cég.

"The Kid just rages for a while."

(#9852) gegg válasza horvathd (#9851) üzenetére


gegg
tag

Igen megújuló terhelés egyik este jött az email hogy You sent an automatic payment to Kevin és Társa Informatikai Bt. utána rá pár perc múlva hogy You just set up an automatic payment profile to Kevin és Társa Informatikai Bt. és már le is vonták a pénzt. És én még gép előtt sem ültem szóval igen meglepett este az email :Y

(#9853) horvathd válasza gegg (#9852) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor ez volt az első ilyen terhelés? Ha igen, akkor egyből jelszóváltoztatás, stb.

"The Kid just rages for a while."

(#9854) gegg válasza horvathd (#9853) üzenetére


gegg
tag

Igen ez volt és már változtattam.

(#9855) Monyos válasza CoolBoy323 (#9849) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nálam sem volt ott a 4 jegyű kód netbankban, csak a terhelést láttam. (ERSTE)
Betelefonáltam, hogy ilyenkor mi a teendő és mondta a bankos hölgy, hogy nekem hónap végén lesz megtekinthető a részletes leírása a tranzakciónak, de ő most is látja és meg tudja nekem mondani. Így 3 hét várakozás helyett aznap megkaptam a kódot telefonon. :K

(#9856) CoolBoy323 válasza Monyos (#9855) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Koszi, akkor csorgok az OTPnek.

(#9857) #40835072


#40835072
törölt tag

Felakarom regisztrálni a kártyám de ezt írja.

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

(#9858) CoolBoy323 válasza #40835072 (#9857) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nincs lóvé a kártyán

(#9859) horvathd válasza #40835072 (#9857) üzenetére


horvathd
aktív tag

Van elég fedezet az 1$-os és a 400 Ft-os terheléshez?

"The Kid just rages for a while."

(#9860) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy Pay-Pal számlámról tudnék e átutalni másik online bankhoz (pl:Skrill és társai)? Mert most közölték velem hogy a "magyarországi" Pay-Pal al nem lehet pénzt juttatni sport fogadási irodákhoz (pl:Bwin).

/KneeBy/

(#9861) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Valaki leírhatná,hogy pontosan mit is takar ez: Business accounts
Ilyet csak cégek csinálhatnak vagy magánszemély is csinálhat?

(#9862) Franky2Ster válasza zsoleszkai (#9860) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nem fogsz tudni.
Marad a virtuális bank kártya.

(#9863) regos


regos
tag

üdv
abszolut kezdő vagyok ebben a témában.szeretnék rendelni az Aliexpressröl cuccot.
valaki akár privátban is kiokositana a menetéről?
otp-s számlám van Net WEBkártya számlával.(virtuális számla ez a normál számlám alatt)
hogyan utalok az áruért és vajon mennyit számol az otp fel pluszba?
csinálnom kell Paypalt vagy elég a webkártya?
tudnom kell valami fontosat még?
kezdésnek ennyi lenne a többi menetközben.
kissé izgulok az első akció miatt,de valahol el kell kezdeni.
köszönöm a szájbarágós magyarázatokat és a segitséget.
olvasgattam de annál zavarosabb lett minden:-)
üdv

(#9864) csoki98


csoki98
tag

emberek... hülye voltam :O 1 valami fölött siklottam el :W aktiválni kellett volna a pp-met ._. szóval egy kérdés :B ilyenkor mit kell tenni ha elküldtem 46ezer Ft-t aktiválatlan pp-re? előre köszönöm mindenkitől :R

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9865) #40835072 válasza horvathd (#9859) üzenetére


#40835072
törölt tag

Coolboy323: Nincs rajta 400FT se. Köszönöm akkor ez a probléma :R

(#9866) Kernel válasza csoki98 (#9864) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor szokás kattintani az aktiváló linkre az email-ben, amit küldtek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9867) csoki98 válasza Kernel (#9866) üzenetére


csoki98
tag

megvolt :B

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9868) laolaj


laolaj
aktív tag

Hy all.

A történet röviden:

a kedves kínai barátainkban küldtem egy levelet paypellen hogy vissza a lé. Mert amit rendeltem teló a vámon akadt és ott vissza fordították, hogy nem szabvánnyal rendelkező.

A payen ugy indítottam meg, hogy nem kaptam meg a terméket. Megírtam nekik németül elsőnek mert onnan írok, hogy mi is a pálya majd angolul. Ők folyamatosan 2x is belinkelték, hogy a csomag megérkezett a cél országba! A trackingnummer alapján ami igaz is.
Válaszként utolsó üzenetként azt írtam, nekik, hogy az egészet linkeljenek. Megtettem helyettük. Ők csak annyit linkeltek be hogy vél országba megérkezett és hogy várjak a majd zárjam a vitát.

A többit nem linkelték be, hogy vám elé állítva és már vissza is fordították.

Ebben az esetben várjak még hogy vissza utalnak vagy a pay is közbe tud szólni? Hogy tessék vissza utalni, mert amire ők hivatkoznak csak rész infó és vissza is fordult a termék.

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#9869) kiralyroli


kiralyroli
tag

Sziasztok!

Holnap lesz egy hete hogy rendeltem Tinydealról órákat meg pár apróságot 7.000 Ft értékben. Az a problémám hogy nem él a tracking number és elég hihetetlen hogy a posta ennyi idő alatt még nem frissítette. Írtam nekik már többször először finoman jeleztem de mindig csak annyit írnak hogy várjak még 2-3 napot frissülni fog. Eddig minden simán ment velük mert már többször rendeltem tőlük de most nem tudom hogy ők húzzák e az időt és kamu hogy fel lett adva vagy tényleg a Német posta a hibás. Írtam is nekik hogy Nem valós a tracking number és dispute-t fogok indítani paypalon ha pár napon belül nem látszik. Indítsak dispute-t vagy várjak még szerintetek? Ha google fordítóval írok vissza adják a pénzt ? Mert olvastam valahol hogy ilyen esetben a paypal lezárja a vitát és nem foglalkozik olyanokkal akik csak fordítóval írnak.

(#9870) horvathd válasza kiralyroli (#9869) üzenetére


horvathd
aktív tag

A fizetéstől számítva 45 napod van arra, hogy dispute-ot indíts, úgyhogy érdemes lehet még várnod.

"The Kid just rages for a while."

(#9871) kiralyroli válasza horvathd (#9870) üzenetére


kiralyroli
tag

Rendben köszönöm. És szerinted elképzelhető hogy tényleg a posta a hibás hogy még mindig nem él a tracking? Mert megbízható a Tinydeal az eddigi tapasztalataim szerint és amiket olvastam az alapján is. Google fordítóval indítok disputet az gond? vagy ugyan úgy visszakapom a pénzt ha nem jön meg a termék és claimmé alakítom?

(#9873) horvathd válasza kiralyroli (#9871) üzenetére


horvathd
aktív tag

Biztos jó oldalon kérdezed le a tracking numbert? [link]

Nem hinném, hogy a google fordító használata miatt utasítanának el egy dispute-ot. Ha pedig a normális szállítási határidőn túl nem érkezik meg a csomagod, akkor indíthatsz claimet.

Ha most indítasz egy dispute-ot, akkor azt a PayPal 20 napon belül lezárja így vagy úgy. Úgyhogy nem érdemes elsietni a dolgot.

"The Kid just rages for a while."

(#9874) kiralyroli válasza horvathd (#9873) üzenetére


kiralyroli
tag

Itt [link] próbálom lekérdezni a tracking numbert! Német postával küld a Tinydeal de nem Németországból hanem Kínából. (Mondjuk ezt sem értem hogy Kínából hogy tudnak egy küldeményt feladni DE postával.) Köszi a segítséget!

(#9875) Piwi


Piwi
addikt

Pár napja volt egy osztrák folyószámlával kapcsolatos kérdésem. Sajnos nekem sima Maestro kártyám van,amit nem lehet "hozzácsapni" paypalhoz,így a folyószámla hozzárendelés után elakadtam.

Most van akkor ugye 2 paypal regisztrációm,az egyikhez a magyar kártyám rendelve,másikhoz az osztrák számlám,amiről vásárolni nem tudok kártya hozzárendelés nélkül.
A kérdésem az lenne hogy melyikkel járok jobban,ha a magyar számlámra utalgatok az osztrákról,mivel erre jön a fizetés,vagy ha az új paypal regemre tolok valamilyen formában eurót? Illetve melyiknek lenne rövidebb az átfutási ideje,nem szeretek napokat várni amíg odaér a pénz és vásárolhatok,ezért is van a magyar kártyám hozzárendelve :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9876) Buster17 válasza Piwi (#9875) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem osztrák PayPalom van szintén osztrák Maestro kártyám van ami nem fogad el.
Közvetlen átutalom a pénzt a PP számlámra. 4 nap alatt odaért a pénz.

(#9877) Piwi válasza Buster17 (#9876) üzenetére


Piwi
addikt

pont az a 4 nap amit ki akarok kerülni...vagyis legalább lerövidíteni :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9878) EczkE


EczkE
addikt

Üdv!

Ma jött egy mail, hogy frissítsem a PayPal cuccost és adjam meg a CSC számot. Ez micsoda és hol keressem? Valami rémlik, hogy regisztrációnál is volt valami ilyen, de nincs minden kártyánál. És most is van opció, hogy nincs ilyen számom.

Amúgy K&H Maestro kártyám van.

Asszem mindenféleképpen!

(#9879) Hintalow válasza Piwi (#9877) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha az osztrák számláról az osztrák paypalra történő utalás sem gyorsabb, akkor nincs sok lehetőséged.
(az osztrák számláról magyarországra utalgatni még lassabb lenne)
Ha az osztrákoknál sincs egyéb lehetőség, (ebben sajnos kevesen fognak tudni segíteni, át kell futni az osztrák help-et)
akkor az egyetlen lehetőség, hogy kérsz a kinti bankodtól olyan kártyát, ami alkalmas netes fizetésre.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9880) Javetur


Javetur
csendes tag

Sziasztok!

Paypalnál van minimum kikérési összeg forintban? Bankszámlámra kikértem 1900Ft-ot, de sajnos csak ezután találtam ezt az oldalt [link] , itt 2100Ft a minimum, amit ki lehet kérni, de paypal fiókomban nem találtam erre utaló leírást, engedte is a kikérést. Aki mostanában kért ki bankszámlára 2100Ft-nál kevesebbet, megérkezett a pénze? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#9881) Kernel válasza Javetur (#9880) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, honnan származik az a link, mert ha nem a PayPal-en belül található (mármint nincs publikus elérési útja), akkor lehet érvénytelen oldal is, amit valamiért elfelejtettek törölni.

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1437808

Effective 25 May 2010, PayPal will be removing the existing minimum withdrawal requirement and associated fee. This will be reflected in the following policies:

Fees Policy, Payments Policy, Product Disclosure Statement, User Agreement

Vagy itt van például egy szintén talált kép, ami azt mutatja, hogy ha lenne minimum érték, akkor azt közölnék is, ahogy elvárható:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9882) Piwi válasza Hintalow (#9879) üzenetére


Piwi
addikt

értem..az nem gond hogy nem ugyanaz a mail cím van megadva az ebayes regemnél mint az új osztrák paypal-nél? tehát ha az osztrákot használom akkor is ugyanúgy be tudja azonosítani a rendszer hogy fizetve lett a termék amit vásároltam?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9883) maathe


maathe
senior tag

Már rég óta szopat az eBay azzal, hogy nem enged eladni, mivel azt írja, hogy több accountom is van. Ez igaz, mivel tesómnak is van és egy netről nyomatjuk. Regisztráltam egy újat VPN-ről, minden adat új volt és a PayPal-hoz is hozzáadtam egy új primary mail címet, de még így is bebuktatott a rendszer.

A kérdésem az lenne, hogy ha a mostani PayPal-omból kitörlöm a bankkártyát és a számlaszámot, akkor azt hozzá tudom adni egy új accounthoz? Azt tudom, hogy ha törlöm az accountot, akkor nem fogja.

Előre is köszi.

(#9884) Hintalow válasza maathe (#9883) üzenetére


Hintalow
senior tag

Valószinűleg nem a válasz, egy kártyát csak 1x lehet hozzáadni egy paypal fiókhoz

Piwi:

szerintem megoldható, linkelni kell a paypal accountot az ebay fiókoddal.
arra viszont lövésem sincs, hogy egedi -e hogy egy ebay reg-hez több paypal fiók tartozzon, ugyanazon a néven.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9885) Piwi válasza Hintalow (#9884) üzenetére


Piwi
addikt

hát ezaz...így kénytelen vagyok a magyarra utalgatni :(((

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9886) hidroponi válasza maathe (#9883) üzenetére


hidroponi
aktív tag

szerintem feleleges csalnod (sot karos!).
egyszerubb lett volna az ?igazat? leirni a supportnak es tutira megoldottak volna, hogy mindketten hasznalhassatok.

(#9887) Kernel válasza maathe (#9883) üzenetére


Kernel
nagyúr

...mivel tesómnak is van és egy netről nyomatjuk.

Számítógép is közös?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9888) regos


regos
tag

üdv
eljutottam odáig,hogy megcsináltam a Paypal accomat.számlámról kiutaltam rá 100Ft-ot próbaképp ami ma meg is érkezett(pénteken utaltam).
viszont a webkártyámról nem tudtam utalni,mert azt mondta,nem lehet ezen a vonalon ezt a tranzakciót véghezvinni(vagy valami hasonló).
a levont 625 ft-nak sincs még sehol nyoma igy a 4 jegyű kód sincs még meg.
kérdéseim:
-menni fog a kiutalás a webkártyáról ha hozzá lesz adva az accomhoz az utalás?
-üdvvásárlásnál majd csak elég lesz a webkártyára utalni a forintot és onnan emelődik le az összeg?
hirtelen ennyi
üdv

(#9889) maathe válasza Kernel (#9887) üzenetére


maathe
senior tag

Az nem.

Tesóm accountjával is megpróbáltam eladni és ezt az üzenetet dobja:

Attention Sellers:
Alert
Your account is currently restricted from selling on eBay. You can still buy with your account, but we but we recommend that you learn more about buying basics.

Please remember that you can't sell using other accounts or register new accounts to sell on eBay. If you do, it could result in having your accounts further limited or suspended.

Az enyémmel pedig ezt:

Attention:
To keep eBay safe, eBay reviews the accounts of members who are actively selling with multiple user IDs. While your accounts are being reviewed, you won't be able to sell with any of your accounts.

To begin the review of your accounts so that you can start using eBay again, Call us to speak with an eBay Customer Support agent. Please have a list of all your eBay user IDs available

We'll review your accounts and get in touch with you to let you know when you're able to sell on eBay again or if we need more information.

Hiába írok nekik, semmi válasz. A figyelmeztetésben azt írják, hogy hívjam fel őket, de persze csak amcsi szám van megadva és azért annyira nem vagyok pro angolos, hogy ezt bevállaljam, na meg a hívás sem lenne olcsó.

Nem tudom ,hogy már mit csináljak, pedig csak a fülesem szeretném felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#9890) CoolBoy323 válasza EczkE (#9878) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kártyád hátulján az aláírási résznél van pár szám, az utolsó 3 a CSC.

(#9891) csoki98


csoki98
tag

#9864 valaki erre?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9892) horvathd válasza csoki98 (#9891) üzenetére


horvathd
aktív tag

Megpróbáltál a PayPal supportnál érdeklődni?

"The Kid just rages for a while."

(#9893) csoki98 válasza horvathd (#9892) üzenetére


csoki98
tag

annyi volt hogy megint bementem a bankba és azt mondták hogy 2 lehetőség van vagy még két hét és akkor visszajön a pénz a kártyára 1500 Ft kezelési költséggel VAGY mivel aktiváltam a pp számlát akkor valahogy megjön oda a pénz. Melyik a valószínűbb?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#9894) horvathd válasza csoki98 (#9893) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ne a bankodat kérdezd, hanem a PayPal supportot. [link]

"The Kid just rages for a while."

(#9895) lexter00


lexter00
őstag

Otp-s MasterCard kártya van hozzárendelve a paypal fiókomhoz és a kártyához 2 számla tartozik egy sima számlaszám és egy netwebkártya számlaszám ha az utóbbira utalom a pénzt onnan is letudja vonni a paypal?Mert eredetileg ilyenekre lett kitalálva a bankom szerint.

(#9896) CoolBoy323 válasza lexter00 (#9895) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha a webkártya lett hozzárendelve, akkor igen, miért ne!
ha a rendes, fizikai kártyád, akkor nem!

(#9897) lexter00 válasza CoolBoy323 (#9896) üzenetére


lexter00
őstag

Webkártyám nincs csak webkártya számlaszámom.Net számlacsomagom van és csak 1 fizikai kártyám van.

(#9898) CoolBoy323 válasza lexter00 (#9897) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De van webkartyad is, csak az virtualis.
Mikor megcsinaltad, kaptal egy uzit az online bankba, amiben le volt irva a kartya szama, cvc es minden adat.

Szoval fizikailag nincs webkartyad a webszamlahoz csak!!

(#9899) lexter00 válasza CoolBoy323 (#9898) üzenetére


lexter00
őstag

Frankó mert ezt egy otp fiókban kötöttem még tavaly és a csaj semmi ilyet nem mondott lehet hogy már meg sincs az üzenet.és akkor ezt kell csatolni a pay pal-hoz? És erre is 2-3 napot kell várni míg aktiválódik?

(#9900) CoolBoy323 válasza lexter00 (#9899) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor mar nem lesz meg az uzenet.

Igen, ugyan ugy mukodik, mint a "sima" szamla-kartya.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.