Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Jött a PayPalomra pénz, 3k. Hogy tudom a magyar bankszámlámra utalni? eBay refundnál eddig autómatán küldte. Withdraw és ott töltsem ki? Ennek van költsége?

(#9452) Winner_hun válasza W1 (#9451) üzenetére


Winner_hun
félisten

Withdraw

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9453) Kernel válasza W1 (#9451) üzenetére


Kernel
nagyúr

https://www.paypal-europe.com/magyar/managewithdraw.html

A pénzösszegek bankszámlára történő lehívásának nincs díja, (amennyiben nem történik valutaátváltás).

Nem árt hangsúlyozni, hogy saját bankszámláról beszélünk, ahol a tulajdonos fiókneve azonos a PayPal-fiók nevével, csak utóbbi fordítva. Ha valamilyen hibás adat miatt a pénz visszafordul, illetve a PayPal ügyintézőinek manuálisan kell beavatkozni, azért 1500 Ft kezelési költséget számítanak fel.

Nekem például nem kellett megadni célszámlát, mert amikor feltöltöttem egy összeget itthonról, a PayPal automatikusan rögzítette a forrást célszámlaként is.

Apropó, az előző hozzászólásomban említett 16 óráról azóta kiderült, hogy valójában az Erste Bank könyvelési zárórája, a pénz ténylegesen éjfél után jelent meg a fiókomban.

Tegnap ismét utaltam, 15 órakor. 16 óra zárás, éjfél után ismét jött az értesítő email, az összeg máris a PayPal-en figyelt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9454) W1


W1
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!:R

eBay-on, amikor volt refundom, akkor auto átrakta a magyar számlámra.

Szerk: Az jelenthet problémát, hogy ugye 16-24 karaktert ír a számlaszámnál, és a magyar számlaszámom az xxxxxxxx-xxxxxxxx, az iban, ami ha jól tudom a nemzetközi, azt pedig xxxxxxxx-xxxxxxxx-00000000, de a 16 karakterű változatot írtam be?

[ Szerkesztve ]

(#9455) cocka válasza W1 (#9454) üzenetére


cocka
veterán

Csak szólok, hogy a 3*8 számjegyből álló számlaszám az GIRO számlaszám.

Az IBAN-ban van betű is vagyis az IBAN úgy áll össze, hogy

országkód: HU

2 db ellenőrző számjegy a GIRO számlaszámodból számolva: xx

a maradék pedig a GIRO számlaszámod 6*4-es felosztásban. Hozzátenném, hogy nem minden IBAN számlaszámnak egyezik meg a hossza, lásd: [link]

Ezért van az, hogy a német ebay nem fogad el magyar számlaszámot, hiszen ki se fér. :D

(#9456) W1 válasza cocka (#9455) üzenetére


W1
senior tag

Úúú, igazad van, reggel amikor ránéztem a számlaszámos papírra az a HUxx elkerülte a figyelmem. :D

Akkor jól csináltam, igaz?

(#9457) cocka válasza W1 (#9456) üzenetére


cocka
veterán

Ha a 16 jegyet egybeírtad, kötőjelek és szóközök nélkül, akkor igen.

Mellesleg ha a 3. részhez beírsz 8 db 0-át, úgy is mennie kell.

(#9458) W1 válasza cocka (#9457) üzenetére


W1
senior tag

Igen, egybe írtam.
Köszi!:R

(#9459) stigma


stigma
addikt

Hi, érdeklődnék , hogy szeretnék rendelni e-bay-ről. OTP-s vagyok, és láttam egyszerű összehozni egy Paypal-os regisztráció-t amire ha pénzt utalok akkor tudok vásárolni e-bay-en vagy olyan helyeken/webshop-ban ami támogatja a Paypal-os fizetést.
Tudna valaki valami pontos leírást szolgáltatni?
Első körben ilyen kisebb 3-4ks tételt vennék max.

Segítséget előre is köszönöm! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9460) pepe091 válasza stigma (#9459) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#9461) stigma válasza pepe091 (#9460) üzenetére


stigma
addikt

:R
Átolvasom majd hétvégén , igen szájbarágós ezért szerintem nem lesz probléma.
Viszont még a kérdésem, ha ez emgvan és rendelek egy tételt, akkor a paypal-ra a megfelelő összeget HUF vagy az aktuális értékben (dollár,font,euro) kell felölteni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9462) pepe091 válasza stigma (#9461) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem muszáj, hozzá tudod kapcsolni a bankkártyádat, amit egy ellenőrzés után egyből tudsz használni. Ha vásárolsz valamit, és a PP-on keresztül fizetsz, akkor egyenesen a kártyádról fogja levonni a pénzt. Viszont érdemes beállítani, hogy a bankod váltsa majd a devizát, és ne a PP, mert nagyon rossz árfolyammal dolgozik.

(#9463) stigma válasza pepe091 (#9462) üzenetére


stigma
addikt

:R
Ha odáig eljutok és nem tudom megoldani a dolgot, akkor mindenképp fogok írok a topic-ba.
Köszönöm a gyors helpet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#9464) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Ebay-es fizetéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Paypal-lal összekapcsoltam a kártyámat, meg is erősítettem a 400-as terheléssel. Ebay-en rámegyek a terméknél, hogy fizetek, végignyomkodtam, de nem volt olyan, hogy "Tovább a paypal-re", mint a leírásban. Végén kiírta, hogy "Thank you for your purchase." Most az ebay-ben annyi van, hogy "Mark as payment sent." Ha a terméknél rámegyek a részletekre, ez van
Payment details
Bank transfer (CIP)
You chose to transfer EUR 82.52 to a---u from your financial institution.

Most akkor hogyan kellene utalnom? Paypalban semmi sem látszik, csak az a 400 ft-os jóvárírás.

(#9465) Fandango válasza utgyuru (#9464) üzenetére


Fandango
veterán

Azt hiszem amig az eladonak a paypal nem irja jova az osszeget addig nem is latszodik semmi. A fizetesed megtortent, a szamladra raterheltek az osszeget, a paypaltol es az ebaytol is kapnod kell egy emailt amiben megerositik a vasarlas tenyet.

(#9466) utgyuru válasza Fandango (#9465) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ebay-től jött egyből egy email:

Ihre Kaufbestätigung

Hallo s--------3,

Dies ist eine Übersicht zu Ihrem letzten Kauf. Sie können Ihre aktualisierten Einzelheiten zum Kauf auch in Mein eBay aufrufen.

Vielen Dank, dass Sie bei eBay eingekauft haben.

PayPal-tól semmi. Olyan lehet, hogy csak munkanapokon megy ez ? De az sms a 400 ft-os terhelésról 1 mp alatt megjött, szombat este, azt is az előbb csináltam. Erről meg semmi.

Másik: PayPalban hol állítom, hogy a bank váltsa a devizát, ne a PP? Pár kommenttel előbb írták, de nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#9467) Fandango válasza utgyuru (#9466) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem siman rendben van minden, a paypalos email az lehet, hogy kesobb jon, de igy ahogy leirtad ok a dolog.

A penzvaltasos dologra en is csak a legutobbi rendelesnel jottem ra, hol kell, amikor a vasarlas kozben feldobja a paypalos feluletet ahol megerosited a vasarlast, ott van egy opcio ami alatt at lehet allitani.

[ Szerkesztve ]

(#9468) utgyuru válasza Fandango (#9467) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Na de nekem semmi paypalos felületet nem dobott fel, ott nem erősítettem meg semmit. Ebay-en belül végigmentem, és ennyi. PP-n belül, ha ez ebay items-re megyek, csak egy link van ott ,hogy checkout, arra kattintva ebayen mutatja a vásárolt cuccokat.

(#9469) horvathd válasza utgyuru (#9468) üzenetére


horvathd
aktív tag

Deviza váltás PayPal-on: [link] 2.2 - 2.3. fejezet

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#9470) utgyuru válasza horvathd (#9469) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi.

(#9471) Fandango válasza utgyuru (#9468) üzenetére


Fandango
veterán

Biztos, hogy volt PP oldal, ahogy a linkelt dokumentumban is latszik, olyan oldal neked is volt, csak nem tunt fel, hogy az nem ebayes oldal.

(#9472) axioma válasza Fandango (#9471) üzenetére


axioma
veterán

Nem feltetlen, ha ossze vannak kotve a fiokok... kulon be kell lepni pp-ra.

(#9473) utgyuru válasza Fandango (#9471) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Most nézem, az eladó elvileg csak banki utalást fogad el. Csak akkor nem értem, hogy az ebay magyar súgójában miért van az hogy, csak PayPal-lel lehet fizetni.

(#9474) Kernel válasza utgyuru (#9473) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általános szabály náluk, hogy az eBay-en csak a PayPal-t írhatja elő kötelező jelleggel az eladó.

Ebből következően minden más csak közös megegyezés esetén lehetséges. Hacsak nem tévesztett meg valami (nem tudom, mert én még nem vásároltam licittel, csak fix áron), akkor ezzel az eladó egyértelműen szabályt sért.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9475) utgyuru válasza Kernel (#9474) üzenetére


utgyuru
aktív tag

A contact sellernél a fizetésnél ez van:

Payment and checkout: We found 1 answer(s)

How do I pay for my purchase?
a---u accepts the following payment methods: Bank Transfer

Közben írtam neki egy üzenetet, azt mondta fizethetek PP-el is. Szóval most nem nagyon értem, de szerintem inkább ezt már az ebay topikban folytatom.

(#9476) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Ha most vásárolok hétvégén valamit akkor számol fel a bank pl otp + kezelési költséget?

[ Szerkesztve ]

XiaomI RedmI Note|||

(#9477) somnia válasza ouzohuto (#9476) üzenetére


somnia
őstag

Nem, mert holnapig csak zárolja a pénzed és csak banknyitáskor utal.

(#9478) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Érdekesen jött 2 pénzvisszafizetős értesítés. Se azt nem tudom hogy kitől, se azt hogy mire, se azt hogy mennyit..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9479) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

azt hogy lehet ellenorizni, hogy eloszor a PP egyenlegrol vegye le a penzt, es utana a kartyarol? pl. 22-t fizet, az egyenleg 16, es a maradek 6-ot kartyarol.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9480) pepe091 válasza Mr.Csizmás (#9479) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez mindig így működik, viszont ehhez az kell, hogy a PP váltsa a devizát, vagy pedig az, hogy a PP-on lévő deviza megegyezzen azzal amiben fizetsz.

(#9481) Mr.Csizmás válasza pepe091 (#9480) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kiraly, koszi :R

16 -> 0 az egyenleg, szoval siker

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9482) azozo válasza pepe091 (#9480) üzenetére


azozo
senior tag

Hát ez az most vettem észre hogy egy kb 7500 Ft /25 font-os vételnél
/ a Bank váltja van beállítva a Paypal és Paypal USD -re van állítva
tételnél a bankártyáról(mivel a paypalon 0 van :)
kihozott pluszba 1450 ft ... :F
Ez meg hogy a francba...ahogy nézem az új táblázatot max 0,5 százalékok a váltás+egyéb is csak 20-3000 ft., akkor meg honnan lett belőle 1450. (~20%).. :(((
Egy USD -s vásárlásnál is 1500 ft lett... :U
Ötlet miért lett ennyi +

[ Szerkesztve ]

(#9483) horvathd válasza azozo (#9482) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mert a 25 font, az kb 9000 Ft deviza eladási árfolyamon és nem 7500.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#9484) azozo válasza horvathd (#9483) üzenetére


azozo
senior tag

Bocsi csak 20 font volt..... :DD
Amugy lehet a paypal usd ezért dupla váltás miatt de akkor is sok valami 1000 forint alap elbírálást olvasok ki az otp-s hirdetményben... :((
a paypalon csak 20 font levonás a sms-ben meg 20 font átszámitás euroba és onnan forintba...

Holnap bemegyek legfeljebb ha odaérek zárásig ...
:(((

[ Szerkesztve ]

(#9485) horvathd válasza azozo (#9484) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha a bank vált, akkor a könyvelt tranzakció megjegyzésében szerepelni szokott, hogy milyen árfolyamon történt a váltás. Meg tudod nézni, hogy nálad mit ír?

"The Kid just rages for a while."

(#9486) azozo válasza horvathd (#9485) üzenetére


azozo
senior tag

az oké de akkor is 7500 ft /20 fontos tételre 1400 ft -os amúgy sms igazolásban 7500 ft /25 euro :) és pluszban egy 1400 OTP direct. :( átváltási díjakból nem jönne ki ennyi) :(((
Eddig a paypallal váltottam,de miután a Bank ugye jobban vált így erre állítottam.
Ha itt van valami rejtett költség lehet. átutalási ,váltási ,kezelési vagy mi fene :O ......

[ Szerkesztve ]

(#9487) pepe091 válasza azozo (#9486) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az a plusz valami más lesz, én is OTP-vel váltom, nincs semmi rejtett költség.

(#9488) horvathd válasza azozo (#9486) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ja, hogy külön tételként terheltek plusz 1400 Ft-ot? Az átváltás díja mindig is a vételi/eladási árfolyamba volt beépítve, soha nem hallottam arról, hogy külön terheltek volna ezért. Jobban át kellene nézni az OTP kondíciós listáját.

"The Kid just rages for a while."

(#9489) azozo válasza pepe091 (#9487) üzenetére


azozo
senior tag

hát ezn az mi lehet..átváltási % nem ennyi inkább valami fix utalási lehet vagy hogy a paypal alap USD re volt állítva az a baj
Most forintra visszatettem :U
Nem tudom a paypal vagy az otp-él van a plusz kb 1000 ft
Én az OTP-re gyanakszom...

(#9490) horvathd válasza azozo (#9489) üzenetére


horvathd
aktív tag

A könyvelt tételek megjegyzéséből kiderülhet, hogy kinek és miért fizetted.

"The Kid just rages for a while."

(#9491) azozo válasza horvathd (#9490) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi megnézem ...:)
de szerintem annyi lesz mint az sms-ben irnak...

(#9492) fuze


fuze
őstag

A minap rendeltem egy terméket és a paypal visszaigazoló levelében a lakcímem fölött az van, hogy Shipping address - unconfirmed
Lehet ebből gond? Vagy hogyan lehet a lakcímet/postázási címet visszaigazolni? Egyáltalán érdemes így hogy már elindítottam a megrendelést? (minideal-ről rendeltem)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#9493) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy pay-palra felutalásnál még mindíg kell az utaló és a pay-pal regisztrációs név egyezés?

/KneeBy/

(#9494) cocka válasza zsoleszkai (#9493) üzenetére


cocka
veterán

Minek szerencsétlenkedsz az utalással?

Beregelsz egy bankkártyát oszt annyi. Nem kell utalgatni.

(#9495) Kernel válasza zsoleszkai (#9493) üzenetére


Kernel
nagyúr

Oda van írva, hogy egyeznie kell, kicsit visszaolvasva írtam már erről részletesen is.

Én is átutaltam, mert a befektetési kártyámat nem teszem ki ilyen Internetes játszadozásoknak, második kártyát sem akarnék tartani, mert minek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9496) W1


W1
senior tag

Sziasztok.
Pénteken PayPalomból átraktam 3k-t az OTP-s számlámra. PayPalon már completed van írva, de a számlámon nincs rajt még. Ötlet?

(#9497) horvathd válasza W1 (#9496) üzenetére


horvathd
aktív tag

Tessék tovább várni.

"The Kid just rages for a while."

(#9498) W1 válasza horvathd (#9497) üzenetére


W1
senior tag

Akkor rendben, megnyugodtam. Koszi!

(#9499) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki tudna valami megoldás vagy ötletet adni azt megköszönném, egy oldalon eladtam egy játék accountot 50 eurort. De az eladó az eladást követően refundolta és minuszba dobta a számlámat, most mi a teendő? Open Disputes & Claims (1) beirtam a helyzetet amit ő nyitott. Hogyan kellene itt érvelnem vagy nyeljem le, h ez eluszott?

(#9500) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek a pabbos.com mebízható lehet? Neten nincs róla semmi, elvileg a TaoBao-t fordítja le, ahonnan nem egyszerű vásárolni a nyelv miatt.. PayPal-lal is lehet a pabbos.com-on fizetni, meg is jelenik a szokásos zöld "megbízható" PayPal jelzés bal felül ha fizetésre nyomok a Firefox-ban, de a PayPal jelszavamat még nem mertem beírni :) Ja, regeltem is az oldalra, de nem jött semmilyen e-mail a regisztrációról..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.